Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Makaveli


Makaveli
senior tag

Lehet, hogy én nem tudom hogy működik, de meg akartam nézni egy Gamepodos videót (konkrétan a COD4 mapok-ról a videókat), és mikor végignéztem, kommentet akartam írni.

És ekkor jöt a csodálkozásom! :Y Be kellett jelentkeznem, mikor bejelentkezek akkor mindig beállítom, hogy ne lépjen ki. Logout-on be voltam jelentkezve, így nem akartam, mégegyszer - csak a Gamepod kedvéért - bejelentkezni.

Ez akkor azt jelenti, hogy a Gamepod egy különálló oldal?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#5352) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ha egy logout-os írás RE topikjába megyek be a prohardver felől, akkor miért rak át automatice a logoutra? :F
Elég zavaró.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5353) Pompi válasza kraftxld (#5352) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Csak a személyes blogok esetén van így, tehát nem a Re: típusuaknál, hanem a User: típusúnál, és azért mert ezeknél nincs külön írás és külön fórum topic, hanem egyben kezelődnek.

Szerk: ettől függetlenül tényleg zavaró.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#5354) kraftxld válasza Pompi (#5353) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Értem,köszi. akkor ennyi erővel ki is vehetnénk a beállításoknál az elsődleges portált :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5355) Pompi válasza kraftxld (#5354) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az leginkább azt állítja be, hogy az e-mail értesítőket "honnan" kapod.
A user: írásokkal az a helyzet, hogy ott hiába írod át az url-t prohardveresre, nem fog működni. A többi dolognál ez működik.

Feel Good Inc.

(#5356) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Mielőtt új témát indít valaki, nem lehetne kilistázni a hasonló címmel szereplő már meglévő topicokat?

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#5357) Totyahu


Totyahu
csendes tag

A ph fórumban az adatoknál az Email cím mező fölött azt írjátok: "E-mail cím (kötelező, ellenőrzött - csak védett formában jelenik meg)"

Ehhez képest:
http://prohardver.hu/tag/totyahu.html. Ez szerintem nem annyira védett forma. Ugyanez van gamepoddal is és azt a google meg is találja, ami még súlyosabb hiba. Légyszi ezt mihamarabb javítsátok, utálom ha kint van az email címem, vonzza a spameket. (Meg személyes adat, stb.)

Kösz,
Tamás

(#5358) PazsitZ válasza Totyahu (#5357) üzenetére


PazsitZ
addikt

google nem tudom neked hogyan találja meg, mert nálam: [link] nem találja.
Az, hogy pusztán az adatlapot a nick alapján megtalálja és megnyitva te látod a címet egy dolog [link].
Egyébként igen, védett formában van.
Jobb klikk az adatlapodon, forrás megtekintése és az e-mail címed helyén ez áll: cHJvaGFyZHZlckB0b3R5YS5odQ==

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#5359) Totyahu válasza PazsitZ (#5358) üzenetére


Totyahu
csendes tag

Én a második linkben lévő keresésre mondtam, hogy a google megtalálja. A név rovatban korábban ott volt a teljes nevem és arra keresve szépen kidobta az oldalt, ahogy ezt megteszi a nicknél is.

A forrást nem néztem, az kicsit tényleg megnyugtatóbb, hogy cHJva... van benne. :)

Ettől függetlenül, nem lehetne-e azt megcsinálni, hogy az email teljesen eltűnjön? Mondjuk egy kapcsolóval választható a beállításoknál, hogy látszódjon-e. Ha elrejtem, akkor a bejelentkezett felhasználók egy form-ból tudnának levelet küldeni (mint oly sok helyen).
Vagy már az is sokkal jobb lenne, ha a lent említett lapot csak bejelentkezett felhasználó láthatná. Az én privacy-parámnak ez nagyon jót tenne és szerintem nem csak én vagyok ezzel így. :)

Kösz,
T.

(#5360) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A hozzászólások fejlécében el lehetne helyezni egy olyasmi ikont ami az utolsó hozzászólásokhoz is van, azzal a linkkel, ami kilistázza az adott user összes hozzászólását a topikban?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5361) old gray


old gray
addikt

Hello

Nagyon sokat vitatkoztunk arról, hogy az üzletelésekkel kapcsolatos értékelő-rendszert hogyan lehetne jobbá tenni. Mivel 1 személy ítélkezik 1-1 negatív értékelés megítélésénél, így ezt a feladatot ellátó személyt sokszor támadások ér(het)ik támadások, ezen változtatni kellene a meglévő módszerek javításával, úgy, hogy mégse kelljen aukciós oldalakhoz hasonló értékelő rendszert kidolgozni. Az elképzelésem leírtam az akikkel jó vigyázni üzletelés során c. topicban, bevágólapoznám ide is:

Az értékelő módszert pedig nem a Vaterázhoz stb. hasonló módon kellene alakítani, hanem:

- kellene 3-5 megbízható tag (páratlan számú, hogy mindig legyen döntés), akik vitás ügyekben mérlegelnének, és utána a fekete-kiosztásáról döntenénk (szavazással). Így egyből nagyobb súlya lenne 1-1 negatív értékelésnek, hiszen nem 1 ember döntését vonnák kérdőre ha vita kerekedne az ügyből.

- nem egy-féle negatív értékelés lenne, hanem több, az ügy súlyától függően. Ha v.ki csak visszamondta a binziszt, és ebből az eladónak anyagi kára nem keletkezett, akkor mehetne enyhébb negatív, pl. egy fekete pötty. Ha pl. már a drága idejét is vesztegette v.ki vagy több 100km-t utazott a semmiért, akkor v.mi súlyosabb (képileg nyomatékosítva, pl. bazinagyfekete gömb) értékelést kapna, ha pedig anyagi kára is keletkezik a sértettnek akkor pl. egy nagy fekete lóf@sz lenne bevésve a nickje mellé. Vagy lehetne pontszámokkal is, rendre: -1, -3, -5 pont. Egy bizonyos pontszám elérése után kaphatna tempbant, megint egy bizonyos pontszám elérése után akár kickbant.

Ez a módszer a jelenlegi értékelő oldallal is megoldható lenne, némi átalakítás után, ill. 3-5 önkéntes fórumozó ebben a topicban észérvekkel győz(het)nék meg egymást 1-1 negatív megítélésének helyességéről vagy éppen helytelenségéről.

Bocs az egyszerű megfogalmazásért, de e lényeg kb. kivehető belőle. A topicban a fórumtagok jó elképzelésnek tartják az ötletet, már csak az a kérdés, hogy az egész megvalósítása hogyan történne, ill. egyáltalán megvalósítható-e? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5362) littlelion21


littlelion21
addikt

Üdv!

Azt meg lehetne valahogy oldani, h keresésnél ne csak azok a hsz.-ek jelenjenek meg, amik a kulcsszót tartalmazzák, hanem azok is, amelyek erre a hsz.-ra reagálnak?
Mondok egy példát: rá akarok keresni vmelyik topicban mondjuk egy biz. hangkarira, beírom a nevét, kiad 50 találatot. Namost, ált. a válaszokban a kérdés tárgyát ritkán említik meg még 1x, így az nem fog megjelenni, így ha vki már kérdezett felőle, az eredményt csak ritkán tudom meg. Ilyenkor a szokásos, ctrl+T, kikeresem a topic-ot, nagyjából betájolom a hsz-t, amiben a kérdés szerepelt - keresek, keresek, keresek, - aztán rájövök, h nem is válaszolták meg.
Erről lenne szó.

(#5363) Kazimír válasza littlelion21 (#5362) üzenetére


Kazimír
őstag

Ha valaki válaszol egy hsz-ra, az ugye megjelenik az ő hsz-ának fejlécében. Ha ott rákattintasz a hsz sorszámára (tehát a korábbi hsz-éra), megtudod, mi volt a kapcsolódó kérdés. Remélem érthető volt. Legtöbbször beválik.. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5364) Yooha válasza Kazimír (#5363) üzenetére


Yooha
aktív tag

Ez pont a problémára nem megoldás. Ugyanis ha pl. az #50-ben kérdeznek a XY-dologról, és az #51-ben válaszolnak, akkor ha rákeresek az "XY"-ra, akkor pont a választ nem fogom megtalálni, csak a kérdést. Szerintem littlelion21 olyat szeretne - velem együtt - hogy az #50 fejlécében legyen benne, hogy "erre #51-ben válaszoltak".
Hja, és lehetne olyan is, hogy ha 10-15 kérdés-válasz követi egymást - akár napokon át is, ahol köztük több tucat hozzászólás lehet - akkor az utolsóra kattintva megjelenne az összes előzmény az első hozzászólásig, ami nem válasz volt. Ha et már kérték, akkor bocsi! :B

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#5365) ReJim válasza Winner_hun (#5360) üzenetére


ReJim
őstag

vagy egy másik hasznos funkció: reakció.
ha írok egy hsz-t az adott topikba (ami mondjuk pörög ezerrel) akkor, elég zavaró, hogy oldalakat kell lapozni, hogy az ember észrevegye, hogy ki írt neki vissza.

tudom, kicsit luxus lenne, de megoldható volna, hogy egy hsz megnyitásakor (ne alap esetben) legyen ott egy reakció, és akkor a hsz-emre érkezett összes válasz listázódjon.

(azért ne alapesetben, mert elképzelhető, hogy valaki listáztatja a reakciókat, és akkor esetleg nem olvassa más hozzászólását. így előfordulhat, hogy további bonyodalmakat szőne egyes újoncoknál, akik nem figyelnek rendesen)

</end.?>

(#5366) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A fórumban a logoutnál, gamepodnál azoknak az írásoknak a topikjait ki lehetne emelni melyek kiemelésre kerültek?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5367) lenox


lenox
veterán

Lehetne egy roadmap oldal, ahol a fontosabb utitervek ott vannak, intel, amd/ati, nvidia, esetleg mas is.

Nem tudom, olvassa-e valaki, aki illetekes...

[ Szerkesztve ]

(#5368) Ezek1el


Ezek1el
csendes tag

sziasztok!
Hogyan lehet beállítani,hogy ne kapjak emailt,mikor hozzászólás érkezik?
mert igy napi 30-40 értesítés érkezik a mailomra:D

Köszi a segítséget!

Ákos

(#5369) Winner_hun válasza Ezek1el (#5368) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kattints a pipás leveles ikonra:

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5370) Ezek1el


Ezek1el
csendes tag

hogyan lehet hogy ne kapjak mailt,a forumhozzászolásokrol?
napi 20-30-at kapok,de már nbem kell!

Köszi a segítséget

Ákos

(#5371) Armahun válasza Ezek1el (#5370) üzenetére


Armahun
addikt

Nyitsd meg azt a fórumtémát, amiről értesítést kapsz.
Az oldal alján ill. tetején a téma neve mögött található boríték ikonnal tudod lemondani illetve kérni az e-mail értesítést.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5372) FehérHolló válasza Ezek1el (#5370) üzenetére


FehérHolló
veterán

hogyan lehet hogy ne csak kerdezz hanem, olvass is?
napi 20-30-szor botlik ilyenbe az ember, de nbem kellene ennek így lennie

Köszi a segítséget

Gergő

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5373) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

#5352-#5355ig én is támogatnám azt hogy "javítsuk a prohardvert" :(

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5374) Skodry


Skodry
aktív tag

Csak azért írok, mert volna egy észrevételem.
Kb. 1éve megszünt az ár szerinti sorbarendezés....
Miért?Kit zavart az? Szerintem jó dolog és nem lenne bonyi szerkeszteni egyet az oldalra.
Apróhirdetéseknél praktikus, például annak ki kezdő és nem tudja milyen karit vegyen, de tudja meddíg ér a takarója és tudna válogatni sorrendben....
Na persze lehet ti máshogy látjátok és minden jó ahogy van, csak gondoltam megkérdezem miért nincs, ami jó volt.

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#5375) Winner_hun válasza Skodry (#5374) üzenetére


Winner_hun
félisten

Oldal jobb felső része, beállításaim részben be tudod állítani;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5376) Skodry válasza Winner_hun (#5375) üzenetére


Skodry
aktív tag

Oh ezer köszönet, ez akkor láma kérdés volt.
Azért ég van egy két tényleges jó ötletem.Majd leírom, és le lehet szólni ;)

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#5377) NoLF


NoLF
addikt

hmm, vajon az én szememmel/videokártyámmal/monitorommal van baj, vagy vmi más lehet?

az aláírásom első soréának utolsó szavának utolsó betűje nem látszik rendesen, az l betű pont nélküli i-nek látszik. (firefox, 1280*1024)

vagy kussoljak? :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5378) Winner_hun válasza NoLF (#5377) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5379) NoLF válasza Winner_hun (#5378) üzenetére


NoLF
addikt

:R :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5380) beeeeerka


beeeeerka
tag

Sziasztok,

A privát üzenetek ablakomban már elég sokan bent vannak és már fejből nem tudom, hogy kit milyen témában zaklattam. Lehetne -e a levelezés tárgyát megjeleníteni, akkor már egyértelmű lenne, hogy kivel kellene tárgyalnom.

Előre is köszi és Üdv: B.

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#5381) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Emberek, egy nagy kérdésem volna:
*** miért van olyan fene mód titkolva, és nincs fennt sem link hozzá, na meg különálló teljesen a foruma meg ilyesmi? Szóval miért nincs beleépítve a rendszerbe és miért van így elrejtve? :F

Mert még nem publikus...
Bocs, hogy belemoderáltam...

[ Módosította: Thrawn ]

(#5382) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Mi történt a PH-val? Csak nem valami áramszünet volt? Az egész lapcsalád elérhetetlen volt...

Harrrr!!!!

(#5383) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hi.
Most ugye úgy működik a privát levelek törlése, hogy egyenként kell kijelölni majd törölni.
Nem lehetne esetleg úgy megoldani hogy ahol mutatja hogy kitől hány pm-em van, mindenki ögött lenne egy kis rublika és lehetne törölni az egészet egybe?
Van több olyan személy is ahol 70-nél is több üzim van, és kicsit macerás egyenként törölni.
Persze most felvetődik az, hogy ez lehet nem túl jó ötlet, mert mivan ha véletlenül törli valaki. Nos erre a megoldás az lenne hogy ha törölni akarom az egészet egyben akkor kérné a bejelentkezéshez szükséges jelszót, és akkor így már ez is megoldva ;)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5384) Szten Márs válasza Szten Márs (#5381) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Semmi gond, küldök pü-t :)

(#5385) 7


7
addikt

Az adatlapot esetleg ki lehetne bővíteni Jabber illetve Google Talk címmel is. :)

(#5386) tomzi1


tomzi1
tag

Hali!
Nagy problémám van. A középső oszlopban (az oldal fő része) szereplő dolgok el vannak csúszva a jobb oldali oszlopba a reklámok alá, a hozzászólások eleje és vége le van vágva, így használhatatlanná vált az oldal. Más weboldalaknál nem tapasztaltam ilyen "mutációt". Ez a jelenség megvan explorerben és firefoxban is. Szoktam PDA-ról is netezni, előfordult már, hogy arról böngésztem a ph-t, azon nem törik szét az oldal. Akinek van tippje a megoldásra kérem jelezze. Fontos lenne, hogy ezt privátban tegye, mivel nem tudom olvasni a hozzzászólásokat. Előre is köszönöm a segítségeteket :)

(#5387) Winner_hun válasza tomzi1 (#5386) üzenetére


Winner_hun
félisten

Privát ment, vodás neted van, annál van a baj, vagy használj proxy-t vagy pl gamepod alól fórumozz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5388) tomzi1


tomzi1
tag

Nos akit érint a téma annak itt a megoldás: a vodafone alkalmaz egy tömörítést, hogy effektíve gyorsítsa a netet. Lényegében emiatt esik szét az oldal. A tömörítést egy másik APN használatával lehet megkerülni. Az eredeti cím az internet.vodafone.net, ehelyett a standardnet.vodafone.net -et vagy vitamaxnál a vitamax.snet.vodafone.net címet kell használni. Ennek az a hátránya, hogy azok az oldalak ahol sok kép/hirdetés van lassabban fognak töltődni, de legalább a ph-t rendesen behozza :)

(#5389) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ahogy a privátoknál van, a fórumos mail értesítőnél is megoldható lenne, hogy csak az első hozzászólásról küldjön üzenetet a rendszer, ne az összesről? Pl úgy, hogy nézi a rendszer mikor voltam itt utoljára.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5390) RoyalFlush válasza RoyalFlush (#5356) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Kiegészíteném még ezt azzal, hogy 1 tag 1 nap csak 1 topicot nyithasson :)

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#5391) peterszky


peterszky
őstag

A Gamepod híreket nem lehetne külön részlegbe tenni? Szerintem elég zavaró a játékok között a csomó híres topic.

What else you gonna do on a Saturday?

(#5392) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom pont a legjobb helyen kérdezem-e, de a ****** a lapcsalád tagja ugye? Mikor lehet majd a főoldalról oda átlépni?
A prohardveres nick jó lesz majd oda? nem tudok belépni vele azon az oldalon.

Bocsi, de ez még nem publikus.

[ Módosította: Racecam ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5393) erdoke


erdoke
titán

Minap találkoztam a mezőbe bele sem férő "Jómunkásember" ranggal, és nagyon megijedtem. :)
Azt javasolnám, hogy az ehhez szükséges feltételek teljesítése esetén ne egy ilyen idióta rang lépjen érvénybe, hanem (más fórumokhoz hasonlóan) saját nevet adhasson a rangnak (custom). Ha az illetékesek szükségesnek találják, az arcképhez hasonló moderátori jóváhagyással történhetne az aktiválás. Ezáltal némi valós jutalom íze is lenne a dolognak.
Engem nem érint a közeljövőben, de egyszer nem örülnék, ha mondjuk 6 év permanens szófosás után a fent említett titulussal díjaznának. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#5394) Loretto válasza erdoke (#5393) üzenetére


Loretto
veterán

Ha jól emlékszem volt erről már szó, de nem emlákszem miben maradtunk, mindenesetre Parci beleegyzése (is) kell(ene).

Soirée...

(#5395) Tim82 válasza Winner_hun (#5387) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez Vodafone-os net + Firefox kombó alól fordul elő (nálam), ilyenkor átállok az Operára.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5396) Winner_hun válasza Tim82 (#5395) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van, akinél IE is rossz, operáról eddig nem tudtam. hogy azzal mit művel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5397) Troy.


Troy.
addikt

Észrevétel: El tudnám viselni, hogyha a módosít gomb egy picit tovább lenne aktív.

[ Szerkesztve ]

.

(#5398) Predator666


Predator666
aktív tag

Hello, felvetült bennem - lehet már más írta, csak felbuzdultam -, hogy mi lenne, ha a privi üzeneteken látszódna, hogy az illető elolvasta már, vagy még nem, szokott ugyanis többször is megesni, hogy olvasta, de nem válaszol már, különböző okokból, míg a másik oldal, azt hiszem, hogy csak válaszolni nem szándékozik már, pedig még nem is olvasta.
Félreértések elkerülése végett nyilván hasznos lenne.
Köszi:
Preda

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#5399) Rive


Rive
veterán

Volt már, csak újra felhozom, mert szükségem lett volna effélére...

Szóval lehetne-e valami saját részre üzeneteket, feljegyzéseket 'küldő' notepadszerűséget létrehozni?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5400) poffsoft válasza Rive (#5399) üzenetére


poffsoft
addikt

ugye! Nekem is hiányzott, mikor 'önnmagad'-nak nem tudtam privizni....

Predator666: azért kútlúk-ban is a felhasználó hozzájárulása kell ám ilyen 'jelzés' küldéséhez.... vajon miért???

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.