Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) CJ19


CJ19
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani könyvet JavaScript tanuláshoz(szinte nulláról kezdeném), Angulart akarom majd elkezdeni csak ugye előbb le kéne fektetni hozzá alapokat... :)

Köszi! :R

P.S
Egy java fejlesztő :)

(#6202) Jim-Y válasza DNReNTi (#6200) üzenetére


Jim-Y
veterán

Megnéztem és nem lehet frissíteni a source tömböt mert a search modul amikor inicializálódik akkor $.extend-del lemásolja a bemeneti paramétereket és ezáltal a referencia elveszik tehát az, hogy te pusholsz a resource tömbbe nem fogja frissíteni az eredmény tömböt. Ezt csakis úgy tudod megoldani, ha az opciókat egy REST apival szolgálod ki.

(#6203) Jim-Y válasza CJ19 (#6201) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hali,

https://github.com/getify/You-Dont-Know-JS

Ezt elég jónak mondják.

(#6204) DNReNTi válasza Jim-Y (#6202) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen igen, pont ez a bajom. :DDD Valahogy meghekkelem majd, hogy az apiSettings fogadjon promise-t, vagy hagyom az egeszet a francba, és használok valami már működő 3rd party céleszközt. Köszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6205) Jim-Y válasza DNReNTi (#6204) üzenetére


Jim-Y
veterán

De mi a baj azzal ha a szervered szolgálja ki. Nem értem, hogy mi a baj az api settingsel.

(#6206) DNReNTi válasza Jim-Y (#6205) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az a baj, hogy a project backend agyon van bonyolítva, szét van vágva egy csomó rétegre (javarészt feleslegesen), és minden API híváshoz hozzá kell csapni egy custom auth headert benne az érvényes tokennel, ha ez nincs, akkor jön a 401. Ezt megkerülni nem opció, ezért farfekvéses ez a gyermek. Nehéz szülés. :(

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6208) DNReNTi válasza Jim-Y (#6207) üzenetére


DNReNTi
őstag

Woohoo. Ez jonak tunik, meg is nezem du, koszi! :R

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6209) hcl válasza Zedz (#6031) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Kicsit megcsúsztam a dologgal, szóval most tudtam érdemben foglalkozni vele... :S Nézegettem Ajax tutorialokat, de nem jöttem rá, hova és hogyan teszek be egy ilyen hívást. Mert ha csak egy scriptbe rakom be a HTML-be, akkor nem fut le...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6210) Jim-Y válasza hcl (#6209) üzenetére


Jim-Y
veterán

Mutasd hogy hogyan próbáltad ☺️

(#6211) hcl válasza Jim-Y (#6210) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

<script type="text/javascript">
$.ajax({
method: "GET",
url: "localhost/test2.php"
});
</script>

Ezt csak betettem a html bodyba, de nem csinál semmit. Gondolom az oldal betöltésére kéne ráülni, ha azt akarom, hogy azonnal megjelenjen...

Mutogatni való hater díszpinty

(#6212) hcl válasza hcl (#6211) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Vagy esetleg kellene egy div, amibe letöltsem?

Mutogatni való hater díszpinty

(#6213) Jim-Y válasza hcl (#6212) üzenetére


Jim-Y
veterán

A böngésző konzol semmilyen hibauzenetet nem ír ki? A PHP script veszi a hívás és csinál valamit? A jquery be van húzva? Fut a php script?

(#6214) hcl válasza Jim-Y (#6213) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Php fut, külön meghívva megjelenik. A konzolt majd nézem. Jquery-t hogyan kell behúzni?

Mutogatni való hater díszpinty

(#6215) hcl válasza hcl (#6214) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Konzolon csak annyi, hogy letöltődött az oldal.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6216) fordfairlane válasza hcl (#6212) üzenetére


fordfairlane
veterán

Pontosan. A success attribútumra be kell lőni egy függvényt, ami a kapott válasszal csinál is valamit. Egyébként a jquery load metódusa ebből a szempontból egyszerűbb.

<!DOCTYPE html>
<html lang="hu">
<head>
<meta charset="utf-8">
</head>
<body>
<div id="target"></div>
<script src="//code.jquery.com/jquery-3.1.0.min.js"></script>
<script>
$("#target").load("localhost/test2.php");
</script>
</body>
</html>

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#6217) hcl válasza fordfairlane (#6216) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Köszi, hamarosan kipróbálom :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6218) mts2


mts2
újonc

link

A fenti link-ben leírtak alapján próbáltam es6 module-t futtatni
Edge böngészőben (Microsoft EdgeHTML 14.14393) , de nem hajlandó betölteni
az index.html-t. (This page is having a problem loading -hibaüzenetet kapok)

Érdeklődnék, hogy valaki próbálta-e, és működött-e?
Én csinálok valamit rosszul vagy ez még nem működik?

Köszi!

(#6219) martonx válasza mts2 (#6218) üzenetére


martonx
veterán

Mondjuk ha az ez alapján elkészült megvalósításodat is linkelnéd :U
Elvileg működnie kellene.

Én kérek elnézést!

(#6220) mts2 válasza martonx (#6219) üzenetére


mts2
újonc

Köszi, hogy válaszoltál. Nem teljesen világos,
hogy kipróbáltad-e és az alapján írod, hogy
működnie kellene.

A kód (majdnem) ugyanaz, ami a leírásban szerepel, de azért
mellékelem.

// mymodules/app.js

import { sum } from './math.js';
console.log(sum(1, 2));


// mymodules/index.html

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title>Nincs</title>
</head>
<body>
<script type="module" src="./app.js"/>
</body>
</html>


// mymodules/math.js

export const sum = (a, b) => a + b;
export const mult = (a, b) => a * b;

(#6221) martonx válasza mts2 (#6220) üzenetére


martonx
veterán

Nem próbáltam ki. Ami inkább nem világos, hogy az app.js-t és a math.js-t ugye megcsináltad rendesen, és nem a bemásolt kód alapján szeretnéd azt hinni, hogy ezzel készen van a feladat?

Mert ha ezt a kódot várod működni, amit bemásoltál, akkor előbb nézz egy picit jobban utána a webfejlesztésnek.

Én kérek elnézést!

(#6222) Jim-Y válasza martonx (#6221) üzenetére


Jim-Y
veterán

Azokkal nincs gond szerintem inkább hogy fut-e alatta webszerver ami kiszolgálja a './app.js'-t vagy ilyesmi lehet a gond. Az index.html-t csak simán megnyitva böngészővel biztosan nem fog működni a dolog, hanem vagy be kell ágyazni a scripteket a html-be vagy el kell indítani egy http szervert.

(#6223) mts2 válasza martonx (#6221) üzenetére


mts2
újonc

A fenti kód 3 file-ban van (app.js, index.html, math.js)
a mymodules nevű mappában.

A kérdésem teljesen egyértelmű volt: "Próbálta-e valaki...?".

"nézz utána a webfejlesztésnek": Talán elkerülte a figyelmedet,
hogy a Microsoft a világon elsőként tette lehetővé az Edge-ben
az es6 module-k használatát (külön module loading nélkül),
tehát a fenti honlapon kívül nem tudom,
hogy hol nézhetnék még máshol utána.

Mégegyszer köszönöm, hogy időt és energiát szántál a kérdésemre.

Jim-Y:

Természetesen mielőtt feltettem a kérdést a fórumon,
ezer féle módon próbáltam
futtatni a fenti kódrészletet, próbáltam szerverről is,
próbáltam mindkét module-t scriptbe beágyazni, sajnos nem működik.

Köszi.

(#6224) martonx válasza mts2 (#6223) üzenetére


martonx
veterán

Akkor ez ismét hülye kérdés lesz, de a modulos móka nélkül betölti rendesen az index.html-t? :U

És ez vajon megvolt? To light up ES6 modules and other experimental JavaScript features in Edge, you can navigate to about:flags and select the “Enable experimental JavaScript features” flag.
Read more at https://blogs.windows.com/msedgedev/2016/05/17/es6-modules-and-beyond/#URzLuzu0OSvyVsGi.99

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#6225) mts2 válasza martonx (#6224) üzenetére


mts2
újonc

A type="module" nélkül nem kapom a fenti hibaüzenetet,
de ilyenkor nem történik semmi (és nem is várom, hogy történjen
bármi is, hiszen es6 module-ról van szó).

Mielőtt segítséget kértem, megpróbáltam mindenben pontosan a link-ben
leírtak szerint eljárni, igen bejelöltem az "Enable experimental JavaScript features"-t.

Köszi.

(#6226) Jim-Y válasza mts2 (#6225) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez egesz egzszeruen nem mukodik, gondoltam megprobalom en is, csatlakoztam a Windows Insider Preview programhoz, frissitettem a Win10-emet a legujabb developer buildre, beallitottam a flaget es osszehoztam a peldat, majd a bongeszo be se tolti az oldalt szv ez ugy bugos ahogy van...

(#6227) mts2 válasza Jim-Y (#6226) üzenetére


mts2
újonc

Nagyon nagy köszönet a fáradozásaidért,
ha nálad sem működik, akkor tényleg nagyon valószínű,
hogy Edge-ben lesz a probléma.

(#6228) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég én is elkezdtem foglalkozni a nyelvvel, (első nyelvem.. freepascalt tanultam lazarusban egy hónapig, vagyis mondhatjuk, hogy kezdő vagyok..), és nagyon megtetszett.

Van egy magyar oktatóvideó-sorozat, illetve pár külföldi oldal, azokon nézegettem, hogyan is működik a Javascript. Alapvetően az a problémám, hogy nincs rendesen elmagyarázva, miben is érdemes programozni, ezért Notepad++ban kezdtem el. Tegnap írtam is egy programot, ami kiírta, mennyi 3*5 és 3+5 :K :D

De letöröltem. Ma megpróbálkoztam valami mással, de az a baj, hogy nem igazán működik. Kizárt, hogy a kóddal van a baj, mert a

var n=prompt('valamilyen szöveg')-re be kéne kérnie n-t, de a program indításánál egy fehér oldal fogad, és semmi...

Szóval nem tudom, mit csinálhatok rosszul. A <script> és hasonlók megvannak.. Html-be van mentve a fájl, talán ez a baj?

Esetleg lehagyhattam valami pontosvesszőt? Ez a másik kérdés, notepad++ tud szintaktikai hibákat ellenőrizni? Hol?

Vagy valami letiltódhatott a böngészőkben tegnap óta? (Többen is kipróbáltam.)

Mint láthatjátok, kezdő vagyok, de.. segítség kell :))

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#6229) fordfairlane válasza Hunmugli (#6228) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez nem off, nyugodtan hagyhattad volna feketében. Ha valami nem működik egy általunk összerakott oldalon, akkor manapság az első mozdulat a F12 használata legyen a böngészőben. Ez hozza elő a developer toolbart, ahol mindenféle eszközt találsz a hibakereséshez. Első körben nézd meg a console-t, ír-e valami javascript hibát.

x gon' give it to ya

(#6230) Jim-Y válasza Hunmugli (#6228) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia

ad1: ha windows-od van akkor Visual Studio Code, ingyenes és nagyon jó JavaScript fejlesztéshez [link]
ad1.1: ha ez nem tetszik akkor Atom editor. Ez is ingyenes. Notepad++ -al ne fáraszd magad az nem alkalmas erre
ad2: tanulni angol nyelvű szövegből érdemes, sokkal több naprakész információt találni mint magyar nyelven. Igazából a magyar nyelvű JS közösség is angolul publikál ha van valamit publikálni már csak ezért is felejtsd el hogy magyar szövegből tanulsz :)
ad3: az elején vagy, ez nem gond, az meg nagyon jó, hogy tetszik a nyelv, mert szuper jó, és a kereslet is van jó JS (fullstack) szakemberekre. De... a prompt() nem egy életszerű dolog, ezért nem is javaslom, hogy azzal gyakorolj, egyetlenegy oldalt nem tudok, ahol használnak prompt()-ot. Ha felhasználói bevitelre van szükség, akkor input mezőt használj.

Mutatok egy példa kódot, ami megoldja a te példádat: [link]

(#6231) Jim-Y válasza Jim-Y (#6230) üzenetére


Jim-Y
veterán

Na, csak így ide hányni ezt a kódot tőlem nem sok értelme volt, ennél sokkal több magyarázatot akartam írni, csak közben indulnom kellett. Ha mást nem akkor annyit vegyél át belőle hogy a tanulasnal már input mezobol tudod bekerni az adatokat és nem prompt - al . ☺️ egyébként meg sok érdekes, fontos alapvető dolog lenne ebben a kis kodreszletben is amiről érdemes lenne beszélni, de a többiektől tuti megkapnam hogy kezdorol beszélünk akinek az alapokkal kéne kezdenie amivel ebben az esetben egyet is értenék. Azért ha van kérdés akkor tedd fel nyugodtan 😜

[ Szerkesztve ]

(#6232) martonx válasza Hunmugli (#6228) üzenetére


martonx
veterán

Lehet kicsit extrém, de amíg csak nagyon egyszerű kódokkal próbálkozol, mehet eleve jsfiddle-be, s így legalább egy laza mozdulattal be tudod nekünk linkelni, és megkérdezni, hogy mi nem működik.
Egyébként +1 szavazat a Visual Studio Code-ra.

Én kérek elnézést!

(#6233) GG888 válasza martonx (#6232) üzenetére


GG888
senior tag

Úgyúgy, én is egyre többet haszálom a Sublime Text helyett. Atom.io nekem nem jött annyira át.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#6234) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Még egy kicsit emésztenem kell a leírtakat, amihez idő kell. Sajnos továbbra sem működik a program. Elmentettem .js-ben, azt írta, az első sor első karaktere hibás :O
Belinkelem az egész kódot (berakom a hszbe*), mert máshol is lehet benne hiba nem csak az elején, és nem csak szintaktikai, de alapvetően annyi segítségre lenne szükségem, hogy a promptig működjön. És egyenlőre böngészőben futtatott offline program a cél, nomeg a tanulás..

<html>
<head>
<script type="text/javascript">
var n=prompt('A számok összege egytől ezerig, melyek oszthatók ezzel a számmal:');
var szamokosszege=0;
while(!isFinite(n)){
n=prompt('A számok összege egytől ezerig, melyek oszthatók ezzel a számmal:');
}
document.write('A megadott szám: ', n , <br />)
for(var i=1;i<=1000;++i){
if(i%n==0){
szamokosszege+=i;
}
}
document.write('A megadott számmal osztható számok összege egytől ezerig: ', szamokosszege);
</script>
</head>
<body>

</body>
</html>

Azt a kódoló programot sem tudtam még kipróbálni. Válasszal ráértek :)

Szerk.: így megnézve a hszt, az első html nem piros, hanem fekete. (Azért használok pl prompt-ot, mert videóban ezeket láttam. De majd áttérek a beviteli mezőre :) )

[ Szerkesztve ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#6235) fordfairlane válasza Hunmugli (#6234) üzenetére


fordfairlane
veterán

document.write('A megadott szám: ', n , <br />)

helyett

document.write('A megadott szám: ', n , '<br />')

Használd a böngésző developer-tooljait, F12. Egyből kitette nekem, hogy melyik sorban van a hiba, így már gyorsan megy a dolog.

x gon' give it to ya

(#6236) GG888 válasza Hunmugli (#6234) üzenetére


GG888
senior tag

Előttem szóló kollégához annyit tennék hozzá, hogy nem .js-ben, hanem .html-ben menteném le.

A böngésződ a head-be rakott script tagből tudni fogja, hogy ott egy javascript kódot kell futtatnia, viszont a js fájl nem fog tudni neked az általad írt formában <html>, <head>, meg <body> tageket megjeleníteni.

Meg a for loopban ++i helyett i++ -t szoktunk használni, mert:
http://stackoverflow.com/questions/6867876/javascript-i-vs-i

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#6237) fordfairlane válasza GG888 (#6236) üzenetére


fordfairlane
veterán

Meg a for loopban ++i helyett i++ -t szoktunk használni, mert:

Mert?

x gon' give it to ya

(#6238) disy68 válasza GG888 (#6236) üzenetére


disy68
aktív tag

For loop-nál mindegy működés szempontjából melyiket használod. [fiddle]

Tény, hogy én sem használom a preincrement-et kb soha :)

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#6239) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Már működik :)) Durva, hogy egy ilyen kicsi probléma így bekavart... Múltkor pl azt figyeltem meg, hogy ha lehagyok egy pontosvesszőt, akkor addig lefut a program, de tovább már nem.

Ezt az F12-t majd fogom használni, amint rájövök, hogyan kell :DDD

Milyen kódolásra kell állítani a szöveget, hogy ne ezt kapjam?:
A megadott szám: 3
A megadott számmal osztható szmáok összege egytől ezerig: 166833

Esetleg az előfordulhat, hogy egyes böngészőkben nem fog valami rendesen működni? (Különösen Edge+ARM-es változatok.) Egyenlőre még Notepad++t használok, majd holnaptól ez változni fog :K

Amennyire láttam, a ++i előbb ad egyet i-hez, és "utána engedi i-t használni", míg az i++ "előbb használja i-t (pl írja ki) és csak utána növeli meg eggyel." i+++ van?

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#6240) fordfairlane válasza Hunmugli (#6239) üzenetére


fordfairlane
veterán

<meta charset="utf-8">

Ezt rakd be a nyitó <head> után.

Ezt az F12-t majd fogom használni, amint rájövök, hogyan kell :DDD

F12, megjelenik az egész dev toolbar. Kiválasztod a konzol fület, ott látod a különféle hibajelzéseket is. Ha javascript hiba van, akkor így tudod a leggyorsabban kideríteni. Nincs itt semmi varázslat. Ez kábé ugyanaz Firefox, Chrome és IE11 alatt is.

Esetleg az előfordulhat, hogy egyes böngészőkben nem fog valami rendesen működni?

Ez a kód működni fog mindenféle böngészően, nem olyan bonyolult ez.

Amennyire láttam, a ++i előbb ad egyet i-hez, és "utána engedi i-t használni", míg az i++ "előbb használja i-t (pl írja ki) és csak utána növeli meg eggyel." i+++ van?

nem egészen, de for ciklus esetén mindegy, hogy pre- vagy postinceremnt van a léptetőkifejezésben. Nincs i+++; Négy kereszttel sincs.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#6241) Aureal


Aureal
senior tag

Böngészö képes volna szerintetek kifelé kommunikálni megfelelő kódokkal vagy scriptnyelvvel egy mikrokontroller felé? Egy ismerősöm ui. így gondolná megoldani a lakása elektronikus vezérlését, hogy a grafikus felületet egy html oldalban dizájnolnám meg neki, amit telefonról stb tudna nyomkorászni.
Elvileg a rooterek programozása ugyanígy müxik, amiből ötletileg kiindultunk...
:F :F :F
:R

(#6242) Jim-Y válasza Aureal (#6241) üzenetére


Jim-Y
veterán

Lehetséges,

a legtöbb mai mikrokontrollert lehet valami olyan szkriptnyelvvel programozni ahol tudsz csinálni egy API szervert majd a böngésződ közönséges http protokkollon keresztül kommunikálna vele. Biztos vagyok benne hogy vannak más, direkt mikrokontrollerekre optimalizált protokollok amiken keresztül távolról tudjátok vezérelni de még mindig a legegyszerűbb hagyományos REST hívások megvalósítása lenne. Mivel javascript topikban vagyunk álljon itt egy javascriptes példa.

Adott XY mikrokontroller amire fel tudsz tenni egy nodejs-t. Nodejs-ben nativ api-val, expressel, koa-val vagy csak simán egy restify-al csinálsz egy API szervert és erre csinálsz egy reszponziv böngésző/mobil kliens-t. A szerver egy JohnnyFive-al kommunikál a mikrokontrollerrel.

(#6243) martonx válasza Aureal (#6241) üzenetére


martonx
veterán

A böngésző minden esetben egy webszerverrel tud csak kommunikálni. A routeren lévő webes UI is pont ugyanígy működik.
Utána a webszerver már bármivel tud kommunikálni.

Én kérek elnézést!

(#6244) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, remélem igen.:)
Adott egy online shop ami ehhez hasonló akciókat fog szervezni a napokban. Mint látható nagyon olcsón megvásárolhatóak lesznek egyes termékek, de csak limitált mennyiségben (linkeltnél ez 1 főt jelent). A lényege, hogy amint a számláló a nullához ér, meg kell nyomni a Buy gombot. Aki a leghamarabb nyomja meg, az veheti meg a terméket a kiírt áron.
Nem kamu akciók, tényleg csak a gombnyomáson múlik a dolog, de minden ms számít...

Na most állítólag a leleményes ruszkik:D ezeket script-ekkel (Java?) szokták megnyerni ami kattint helyettük a megfelelő időben. Legalábbis elég gyanús, hogy a legnagyobb akciókat orosz e-mail-lel rendelkezők nyerik.
Tehát én is egy ilyen srcipt-et szeretnék. :D Viszont nem konyítok az efféle script-ekhez. :(((
A kérdés, hogy van-e vállalkozó szellemű aki segítene nekem ebben? :B

Valami olyasmi kellene ami x időnként frissítené a számlálót (el szokott csúszni) és 0-nál automatikusan megnyomná a gombot.
Tudom, hogy sok múlhat a ping-en is, de azért mégis nagyobb eséllyel indulnánk a "versenyben".:)
Mellesleg nekem is és egy fórumtársnak is sikerült már megcsípni 1 centes billentyűzetet, illetve tablet-et, szóval nem lehetetlen.
Remélem tud valaki segíteni... és nem csak magának tartja meg a srcipt-et. ;] :R

[ Szerkesztve ]

(#6245) PumpkinSeed válasza maestro87 (#6244) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az ilyet Javascriptben írják meg. Ha megnézed a forrást találsz ilyet, hogy remainTime amiben van day, hour, mini és sec. Ezeket kell figyelni, hogy 0 legyen mind, viszont azt is figyelembe kell venni, hogy van egy betű is ott. Szóval ha mondjuk a .remainTime .day egyenlő 0d-vel és így tovább akkor egy esemény következik a gombon ami alatta van.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6246) maestro87 válasza PumpkinSeed (#6245) üzenetére


maestro87
őstag

És ezt pl. Tampermonkey bővítményben kell futtatni?

Megtudnád írni nekem? Gondolom csak pár sor. :U C-ben tudok programozni, de a Javascript-ben nem igazodok el... Jöhet pm-ben is.
:R

[ Szerkesztve ]

(#6247) Aureal válasza Jim-Y (#6242) üzenetére


Aureal
senior tag

Remek hogy mehet! Köszi!

A témában viszont absz kezdő vagyok, ilyen fogalmakról még nem hallottam hogy:
API szerver
REST hívás
nodejs
nativ api
koa
restify
reszponziv kliens
:F

(#6248) Aureal válasza martonx (#6243) üzenetére


Aureal
senior tag

S ilyen webservert a rooterek tartalmaznak hardveresen akkor?

(#6249) Jim-Y válasza Aureal (#6247) üzenetére


Jim-Y
veterán

Fu .. Hát akkor 0 programozás tudással elég nagy fába vagtatok a fejszetek ☺️

API szerver = egy olyan program ami más programokat szolgál ki tartalommal. Legtöbbször adatbázisból olvas valamit és a kiolvasott adatot visszakuldi a bongeszoben lévő másik alkalmazasnak ami előzőleg megszolitotta a szervert. A szerver sokmindent vissza tud küldeni, oldschool esetben magát a megjelenitendo HTML oldalt, de újabb megközelítésben a szerver egy REST szerver ami bejövő kérdésekre figyel és pusztán adatot küld vissza, nem pedig HTML lapot.

REST hívás = http protokollon történő post, get, patch, put, delete request kuldese a szervernek

Nodejs = szerver oldali javascript. Szerver oldali V8 motor.

Natív API = amivel a nodejs alapból rendelkezik

Koa, restify = nodejs könyvtárak amiket más emberek irtak, webszervert lehet velük megvalositani.

Reszponziv kliens = bármilyen kijelzo mérethez idomodo webes applikacio

(#6250) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Sziasztok!

Megismerkedtem egy remek alkalmazással, androidra, ami segít megtanulni javascriptben programozni. Előny pl a legtöbb hasonló célú dokumentummal szemben:
-ki lehet próbálni a kódot, akár tanulás közben;
-tanulás közben vannak ellenőrző feladatok, így ha nem értesz valamit, nem enged tovább (de xp-ért cserébe segít);
-offline is megy;
-lehet benne versenyezni: választasz egy ellenfelet (aki ugyanúgy tanul, mint te), majd 5 kis példát kell megoldani. Aki többet old meg, az nyer. Kb 30 mp van minden példára, de az nem számít, ki a gyorsabb. Döntetlen esetén plusz kérdések vannak.
Hátrányok:
-angol (legalább egyszerűen érthető);
-"kezdő" szintig van - de szerintem nagyon jó
-nagyon erőltetem az agyam, de csak arra jutok, hogy csak álló képernyős változata van :DDD

download [link] Persze van más nyelvekből is, meg biztos láttátok már, de szerintem nagyon király. :)

1.) Mi a különbség a == és a === operátorok között?
2.) Jsfiddle-nél hova és milyen tag-ek kellenek? Bármit csinálok, mindig szól, hogy nem tetszik neki (legalább működik.) A kódot hova kell írni(fel-le)?
3.) Visual studio code-ban a debug funkciónál miért nyílik meg a lauch.json? És miért csak az ellenőrződik? És mi az? :N

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.