Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1307) atillaahun


atillaahun
veterán

Megtudnátok mondani hogy mit jelent ezeknél a processzoroknál az 1333 ~ 1830 MHz?

(#1308) zsozsoooooo válasza atillaahun (#1307) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Nem teljesen értem én a kérdést. Ugyanazt mint a többinél, frekvenciát.

Zsozso

(#1309) atillaahun válasza zsozsoooooo (#1308) üzenetére


atillaahun
veterán

Közben már elmagyarázták, hogy 1830-MHz-vel is tud működni ha engedélyezem a BIOS-ban.
Csak azt nem értettem elsőre, hogy pár helyen csak az 1333 volt kiírva, máshol meg egy tartomány és hogy akkor miért nem csak a tartomány felső értékét tüntetik fel.

[ Szerkesztve ]

(#1310) Upo


Upo
addikt

Most van krézidíl a pipo x7s-re, 99.99$, három színben is. Pár óra múlva lejár, hátha valakinek érdekes lehet.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1311) PeterPH


PeterPH
senior tag

Ezt az android verziót próbálta már valaki a Pipo-n? Van értelme W8.1 helyett, vagy inkább csak egy lehetőség?

(#1312) kukszi1


kukszi1
tag

Szia.Senki nem áldoz be 8gb sticken vagy 16gb pipon a 24 gb szabad helyből. Probáld az Amiduos virtual android. Fut a 2 rendszer egyszere álitani tudod amiduosban menyi ram használjon. Van belöle okos is :)

(#1313) PeterPH válasza kukszi1 (#1312) üzenetére


PeterPH
senior tag

Amit linkeltem, az egy önálló rendszer, ami USB-ről fut, az alap rendszert érintetlenül hagyja.

(#1314) Mike88 válasza PeterPH (#1311) üzenetére


Mike88
senior tag

Még csak az sem. Nincs wifi, nincs BT, nincs hang se HDMI-n se jack kimeneten. Kicsit meg-meg akad, mélázik, néha meg kapkodó idegbeteg.

(#1315) hunaqua


hunaqua
addikt

http://movieshark.weebly.com

:C :C :C :C

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1316) tlala válasza PeterPH (#1311) üzenetére


tlala
addikt

Kipróbáltam.
Számomra csak arra volt jó, hogy még jobban értékeljem a Pipo-hoz adott Windows-t.

(#1317) PeterPH válasza tlala (#1316) üzenetére


PeterPH
senior tag

Micsoda szerencse, hogy épp nem volt kéznél egy fölös 8 GB-os pendrive-om.

(#1318) Upo válasza PeterPH (#1317) üzenetére


Upo
addikt

Ha már android akkor miért nem a dual bootos változat gyári androidját mentik le és azt használják?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1319) Mike88 válasza Upo (#1318) üzenetére


Mike88
senior tag

Jó reggelt! Elnézést, hogy én válaszolok.
"Senki nem áldoz be 8gb-ot sticken vagy 16gb-ot pipon, a 24 gb szabad helyből. Próbáld az Amiduos virtual androidot. Fut a 2 rendszer egyszerre, állítani tudod amiduosban mennyi ramot használjon."
6 hsz-al "feletted"! :D
Ezért! Szerintem.... Úgy gondolom ez egyértelmű, hogy amennyiben lehetséges külső eszközre telepíteni egy 2. rendszert, az sokkal jobb megoldás.
Avagy arra gondolsz, hogy a gyári androidot kellene külső eszközre "átmenteni"? Ez OK, csak a linkelt android nem a Pipo-ra készült.
S mivel nem Pipo-ra készült, így gondolom én az eltérő hardverösszetevők miatt nincs hang, wifi, bt, így kár róla ennyit beszélni. Egyébként is az android, mint 2. rendszer azoknak jelentene bármit is, akik játékra is használnák, akik médialejátszás terén használnának olyan applikációkat, mint pl. az HBO go, teletéka, RTL most, Filmbox live, Fuso, TV go, UPC horizon stb. más előnyét nem látom, egy teljes értékű windows-al szemben, de lehet, hogy lenne még más is.

[ Szerkesztve ]

(#1320) tvamos válasza kukszi1 (#1312) üzenetére


tvamos
nagyúr

De! Siman vettem ra egy 32-es pendrive-ot.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1321) Upo válasza Mike88 (#1319) üzenetére


Upo
addikt

Pont ezt mondom hogy a linkelt rom nem a pipora való, de létezik gyári pipo android, mivel árulják dual rendszerrel is, ráadásul múlt héten akciós volt 99$-ért az android+win8.1 dual bootos, olcsóbb mint a csak wines. Azt az androidot kéne dumpolni egy pendrive-ra, azzal minden kell hogy működjön.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1322) Solten


Solten
addikt

Hi, tud kezelni a Pipo 64GB-os microSD-t?

Saor Alba

(#1323) smithsys válasza Solten (#1322) üzenetére


smithsys
aktív tag

Nekem egy Samsung EVO-val működött. :)

(#1324) Solten válasza smithsys (#1323) üzenetére


Solten
addikt

Klassz :)

Saor Alba

(#1325) atillaahun


atillaahun
veterán

Nah, megérkezett a Pipo-m. Használtan vettem úgyhogy szeretném teljesen gyári állapotba állítani. Hogy lehetséges?

(#1326) zoltan6 válasza atillaahun (#1325) üzenetére


zoltan6
őstag

(#1327) atillaahun válasza zoltan6 (#1326) üzenetére


atillaahun
veterán

Köszi, de nekem ott csak a Speciális rendszerindítás van. :U Akkor én most csak USB-ről tudom újratenni a Win-t?

Illetve még annyi, hogy ha újrateszem, akkor gondolom fog valami aktiválási kódot kérni. Azt hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#1328) zoltan6 válasza atillaahun (#1327) üzenetére


zoltan6
őstag

akkor letörölte az előző tulaj a recovery particiót,valkitől itt a fórumba szerezzél egy pendrive-ra mentett recoveryt,én már eladtam a készüléket ebben sajnos nem tudok segíteni.

(#1329) atillaahun


atillaahun
veterán

Oké, megpróbálok, köszi. Valaki? :B
És ezzel az aktiválási kóddal mi a helyzet? Ha újrahúzom a Win-t, akkor gondolom ezt újra meg kell adni, nem?

[ Szerkesztve ]

(#1330) Polllen válasza atillaahun (#1329) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csinálhatod azt is, hogy letöltöd az ms oldaláról a megfelelő win verziót, usb-re teszed és teljes reinstall-t nyomsz. (klasszikus régi telepítés)

Ebben az esetben újra kell majd aktíválni, de a windows 8/8.1 topikban tudnak segíteni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1331) atillaahun válasza Polllen (#1330) üzenetére


atillaahun
veterán

Oké, akkor valszeg ezt fogom tenni.
(Tulaj egyébként írta, hogy ő nem törölt semmilyen reco partíciót a gépről.)
Kód miatt írtam a másik topicba.
Köszi szépen. :)

[ Szerkesztve ]

(#1332) tatararpad válasza Polllen (#1330) üzenetére


tatararpad
őstag

De ha nincs kulcsa mivel aktiválja? Inkább ATM-mel előtte mentsd ki az aktiválást mielőtt legyalulsz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#1333) Polllen válasza tatararpad (#1332) üzenetére


Polllen
nagyúr

A CD kulcs "kinyerhető" elméletileg a rendszerből, de azért irányítottam a win 8 topikba, mert nem tudom, ott is működik-e ez. Utoljára xp alatt volt rá szükségem.

De az is lehet, hogy az UEFI-ban tárolja a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1334) tatararpad válasza Polllen (#1333) üzenetére


tatararpad
őstag

Előtelepített rendszereknél általában igen, de kétlem hogy ő kapott telepítőt is hozzá. Ezek Windows 8 with Bing-gel jönnek.

(#1335) atillaahun válasza tatararpad (#1332) üzenetére


atillaahun
veterán

ATM-re egy ILYET találtam. Végigolvastam de ez nekem magas. Főleg ez a WMC-s dolog, de még az Office-al is kavar benne valamit. :F

Akkor ez a dolog nem tud úgy működni, hogy valahol a Win-ben van egy 5*5 karakter hosszúságú kulcs, amit felírok magamnak és újratelepítés után meg simán bepötyögöm? :U
(Win 8 topic-ban egyébként nem úgy néz ki, hogy nagyon segíteni akarnának. :( )

[ Szerkesztve ]

(#1336) zoltan6 válasza atillaahun (#1335) üzenetére


zoltan6
őstag

kiolvasni kitudod pld. aida64-el,csak windows 8.1 bing telepítőt nem igazán fogsz találni hozzá.

(#1337) aelod válasza tatararpad (#1334) üzenetére


aelod
veterán

És egy mezei win 8.1 nem rakható rá? :U vidáut Bing?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1338) Polllen válasza atillaahun (#1335) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ránéztem erre a win 8 with bing mókára és úgy néz ki, hogy csak a recovery-vel megy. Legalábbis ms ezt ajánlja...

Nézd meg ezt esetleg.

aelod

Ha van hozzá licence kulcsa, akkor igen.

.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1339) zoltan6 válasza aelod (#1337) üzenetére


zoltan6
őstag

rárakható,csak akkor nem tudja a saját legális kulcsát használni.
(#1338) Polllen
valakinek le kéne mentenie usb-re akinek ilyen cucca van,aztán arról feltudná telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1340) tatararpad válasza atillaahun (#1335) üzenetére


tatararpad
őstag

Mert ott foglalkoznak warez Windows aktiválással is. Itt nem, amúgy faék egyszerű kattingatós a dolog. De ahogy írták sokra amúgy sem mész vele mert nincs telepítőmédiád, én is csak azért javasoltam mert hátha jól jöhet még. Saját Windowst persze telepíthetsz.

(#1341) Aryes


Aryes
nagyúr

Ezek a kütyük nem automatikusan aktiválják magukat úgy, hogy az UEFI tartalmazza a windows kulcsot?

(#1342) Lifeforce válasza zoltan6 (#1336) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én csináltam egyet a pipomhoz 8.1 telepítőből, install.wim ki, install.wim be, átírtam amit kell, és kész is.
De ahhoz is kér kulcsot, tehát azt menteni kell.

(#1343) tatararpad válasza atillaahun (#1335) üzenetére


tatararpad
őstag

Amúgy a Speciális rendszerindírás -> Hibaelhárítás menüjében sincs lehetőséged felújításra/frissítésre?

(#1344) Mike88 válasza Aryes (#1341) üzenetére


Mike88
senior tag

Dehogynem, de már leírtam, olyan mintha a falnak beszélnék.
Atilla, töltsd le geekbuying blogjáról a pipo-hoz tartozó windows-t (én ugyan az egyel korábbit töltöttem le anno), másold egy pendrive-ra a rar tartalmát, (olvasd vissza, amit írtam, nem akarom még egyszer leírni) majd bootolj be arról (induláskor f7 akár többszöri lenyomás, majd menüből válaszd a pendrive-od).

[ Szerkesztve ]

(#1345) atillaahun válasza Mike88 (#1344) üzenetére


atillaahun
veterán

Hmm. Pedig én ezt a topic-ot már egyszer végigolvastam. :D
Köszönet. Ismét. :R És a többieknek is akik írtak.
Asszem ezzel már így akkor nem lesz több kínom, már zuhan is lefelé a telepítő. :K

(#1346) windlord válasza Mike88 (#1344) üzenetére


windlord
őstag

+1

Leszedem en is backup -nak...
Thx!

(#1347) interstate76


interstate76
addikt

Erősödő wines vasak - ezen proci köré sokan építenek HTPC-t. A RAM nem túl sok, de ha a hűtést jól meg tudják oldani ilyen kis házban, akkor ez egy jó kis cucc.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1348) aelod válasza interstate76 (#1347) üzenetére


aelod
veterán

Mennyivel erősebb ez mint a pip x7? Belső antennás megoldás, nem tudom mennyire stabil a wifi jel erősség?
De tetszik minenesetre.
Ethernet sem acélos :)

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1349) interstate76 válasza aelod (#1348) üzenetére


interstate76
addikt

500 GB tárhely, usb 3.0, ill. itt tudsz ránézni a procikra. Klassziskülönbség van.

Az ethernetet nem is láttam, hogy csak 10/100-as. Szerintem elírták. A leggyengébb pontja a 2 GB RAM, ez így winhez karcsú, pláne, ha játszani is akar valaki. OpenELEC kell erre is, aztán meg is van a brutál médiaplayer.

Hogy ár/érték arányban melyik a jobb, arról én nem szeretnék vitatkozni, anyáztatok elegen, amikor azt fejtegettem, hogy szerintem a Pipo nagyon drága, ennél a gépnél kihagynám ugyanezt a témát. :) Max. annyit fűznék hozzá, hogy én inkább keveset használt HTPC-t vennék 50e Ft-ért, nem egy ilyet 190,- USD + ÁFÁ.ért, de ez szubjektív, meg nem is ugyanaz a két cucc.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1350) aelod válasza interstate76 (#1349) üzenetére


aelod
veterán

Ezjobban tetszik. Bővíthető. Hűtése is jobb.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.