Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) SanyiSay válasza tlala (#849) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Ez egy hasznos tanács mivel sokan nem szeretnék szétszedni a készüléket, bár a problémájuk ettől még nem változik. Ellenben ha nincs levegő mozgás, azaz nincs alján is lyuk, a forró légburok nem cirkulál megfelelően. Van hogy semmit nem ér, viszont lehet hogy hatásos ki tudja. Ha tennél mellé pár számot terhelés közben, egy hőfok fejjel lefelé és egy normálisan pozícióban az lenne ám az igazi. :)
Szerintem.

(#852) zoltan6 válasza Freebush (#850) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem V1.3 volt.a V1.2-vel voltak állítólag a hálózateldobálás gondok.külföldi fórumokon legallábbis ezt írják,v2-röl én még nem hallottam.

(#853) tlala válasza SanyiSay (#851) üzenetére


tlala
addikt

Ne felejtsük el, hogy a két oldal az perforált szellőző, tehát még az is kialakulhat, hogy oldalt bemegy a levegő, hogy pótolja a fent kiáramlót.
Persze ettől még a proci hűtése nem tökéletes.
Majd ha lesz időm, kísérletezek.

(#854) szasza_1 válasza Laza... (#842) üzenetére


szasza_1
senior tag

Sziasztok! A fórumban szereplő miniPC-k egyikét szeretném használni irodai célokra, nagyobb mennyiségben. Most látom, hogy pl a PiPO X7-hez Office365-öt is adnak. Ez az Office csak egy évig működik? Utána még működésre lehet bírni, pl az image újbóli felrakásával? Amikhez nem adnak Office-t (pl a fentebb linkelt Egreat i6), azokhoz létezik ingyenes vagy olcsó legális Office csomag?
Melyik gépet ajánlanátok ilyen célra? (Egreat i6 azért tetszik, mert van rajta VGA kimenet)
Mostanában (elkövetkezendő fél évben) várható ilyen jellegű gépekből erősebb verzió?

(#855) kukszi1


kukszi1
tag

Libre office ingyenes.

(#856) szasza_1 válasza kukszi1 (#855) üzenetére


szasza_1
senior tag

Igen, köszönöm, ismerem, használjuk is nagy számban. De csomó makrót használjuk, és MS office alatt működnek jól, és a hun-spell helyesírás ellenőrzővel sincsenek jó tapasztalataink, hiába szerepel jobban a teszteken, való életben nem...
Ezekre a gépekre is elérhető lesz a Windows 10 ingyenesen? Ennek a frissítését a gyártó fogja elvégezni, és kiad egy imaget, vagy ezekre a gépekre is lehet telepíteni OS-t, USB-n keresztül?

(#857) Laza... válasza szasza_1 (#856) üzenetére


Laza...
addikt

Elvileg jön rá a 10 is, Geekbuying szerint legalábbis.

Never give up!

(#858) ovika


ovika
tag

Ilyen alu szelvényt tudok szerezni.
Ezzel szerintetek lehetne majd kezdeni valamit hűtés tekintetében?

[ Szerkesztve ]

(#859) Mike88 válasza ovika (#858) üzenetére


Mike88
senior tag

Már hogy, mire gondolsz? Hűtőbordaként használva? Mert arra a hűtőborda a legjobb, nem véletlenül olyan a kialakítása, amilyen. Alul tömör, majd azon lamellák állnak, hogy jól átjárhassa a levegő. Hőhídnak a dobozra viszont lehet hogy jó, ha arra gondoltál. Mint már írtam teljes mértékben ezzel a módszerrel van megoldva egy általam használt boxban is a hőhíd a prociról a dobozra.

-----------------------------

Véleményem szerint a felfordított házzal max. annyit lehet elérni, hogy alaposan felmelegítjük az amúgy is meleg NYÁK-ot, hisz a meleg levegő felfelé száll, így azt fogja majd érni elsőként a meleg levegő, oldalirányból biztos, hogy nem fog annyi hideg levegő beáramlani, hogy a meleg levegőt az kiszorítsa, de meglehet győzni, mert kettes voltam fizikából.

(#860) ovika válasza Mike88 (#859) üzenetére


ovika
tag

Látom bordának nem lesz jó.

(#861) szasza_1 válasza szasza_1 (#854) üzenetére


szasza_1
senior tag

Tehát a PiPO X7-hez járó Office 365 csak egy évig megy, vagy örökös licensz?

(#862) PeterPH válasza szasza_1 (#861) üzenetére


PeterPH
senior tag

Szerinted létezik örökös licensz Office 365-ből? Tudtommal nem.

(#863) nagash válasza szasza_1 (#861) üzenetére


nagash
senior tag

Office 365 előfizetéses rendszerben megy csak. 1 évet kapunk ami meghosszabbítható (olyannyira, hogy mikor aktiválod, akkor az is be van kattintva, hogy automatikusan hosszabbítson).

Knoblauch macht einsam.

(#864) tlala


tlala
addikt

Tesztelem a hűtőborda + panel alja és alsó fém fedél között ragacs megoldást, hogy mennyire hoz megnyugtató eredményt a Piponál.
Ehhez a Real Temp GT 3.70-es progi Sensor Test funkcióját használtam.
Beállítottam a "Torture" meg a Small FFT (maxium heat, FPUS stress...) funkciókat (Prime95-öt használja), stb. de nem ment túl magasra a hőfok.
Ezutána BIOS-ban aktiváltam a GFX Boost funkciót, az eredmény szemmel láthatóan valamivel gyorsabb video megjelenítés volt, cserébe megasabb hőfokok. De még így is minden bőven a "normál" tartományban (ennél a chipsetnél).
Próbaképpen lefuttattam a Legyes cikkében melegedés teszteléshez használt "Minyonok" előzetest, 1080p-ben, háromszor egymás után.
A hőmérséklet maxium 44 fokig ment fel.
Mindezekből azt a következtetést vonom le, hogy a 290 Ft-os hűtőborda és alulra a ragacs elegendő megoldásnak tűnik.

GFX nélkül:

GFX Boost aktiválva:

[ Szerkesztve ]

(#865) szasza_1 válasza nagash (#863) üzenetére


szasza_1
senior tag

Köszi mindenkinek!
Egreat i6 vagy a PiPO X7 jobb (vétel)? Úgy látom, a PiPO X7-ben egy picit erősebb a processzor (Z3736F). Fentebb olvastam a v2 verziót. Annál a hűtés gondot megoldották már gyárilag? Egreat i6-nak is vannak hűtés gondjai? Tudtok ajánlani valakit, akinél olcsón beszerezhetők ezek a kis számítógépek?

(#866) tlala válasza szasza_1 (#865) üzenetére


tlala
addikt

Nincs "V2".
V1.2-vel indult a Pipo, most már csak a V1.3-at lehet kapni, ez a panel verziója, a hűtés semmit nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#867) tlala válasza szasza_1 (#865) üzenetére


tlala
addikt

Ránéztem az Egreat speckójára, a doboz mérete 134 mm - szemben a Pipo 185 mm-es (emiatt sokkal szellősebb) dobozával. Ahogy nézem, a Pipo alja sokkal jobban perforált (és talán az oldala is).
Hacsak nincs valami nagy varázslás ez Egreat belsejében hűtés ügyben (ami nem valószínű), akkor szerintem méginkább melegedős.

(#868) szasza_1 válasza tlala (#866) üzenetére


szasza_1
senior tag

Azt hittem, hogy ez a hozzászólás erre vonatkozott: [link]

(#869) ovika válasza tlala (#864) üzenetére


ovika
tag

Szeretem az ilyet. Teszt,érték,következtetés.
:C :R

(#870) tlala válasza szasza_1 (#868) üzenetére


tlala
addikt

Igen, szerintem a kolléga a V2 alatt egyszerűen egy "újabb verziót" értett, mert az előzővel állítólag voltak valami hálózati problémák.
De majd elmondja ő, könnyen lehet, hogy sokkal jobban képben van, mint én, hiszen talán a gyártóval tárgyalt.
Az viszont biztos, hogy a neten nem látható semmilyen "V2" verzió.

(#871) Laza...


Laza...
addikt

Én meg még a rejtett visszaállító partíciót akarom (akarnám) legyalulni, mert az az 5 GB hely azért nagyon sok, és egy pendriveról bármikor egyébként újra tudom húzni a gépet. De ahogy legyalulom a particiót, a win összeomlik és nem tudja magát megjavítani :(((

Never give up!

(#872) Laza... válasza Laza... (#871) üzenetére


Laza...
addikt

Ez alapján is próbáltam, de így sem megy

itt van egy ilyen a leírásban:
"7.Amikor befejeződik az eljárás, tegye az alábbiak egyikét:

•Ha meg szeretné tartani a számítógépen lévő helyreállítási partíciót, koppintson vagy kattintson a Befejezés gombra.

Ha a helyreállítási partíció eltávolításával lemezterületet szeretne felszabadítani, koppintson vagy kattintson A helyreállítási partíció törlése elemre. (na ez ami nincs) Ezután koppintson vagy kattintson a Törlésgombra. Felszabadul a helyreállítási lemezkép tárolására használt lemezterület. Amikor befejeződik az eltávolítás, koppintson vagy kattintson a Befejezés gombra."

Létrejön a helyreállító lemez, de a végén nincs ott hogy törölhetem a lemezt. Ha törlöm valamilyen particionáló progival, akkor meg meghal a win. Valakinek még ötlete? Vagy lehet ez a Bing kiadás "velejárója" :F :(((

Never give up!

(#873) Upo válasza Laza... (#872) üzenetére


Upo
addikt

Nincs ilyen készülékem, de ez egy kombinált recovery/system reserved partíció lesz. Asystem reserved-en van a boot rész, ha dvd-ről telepítesz akkor a win7 létrehoz egy 100 megás, a 8 pedig 300 megás partíciót, na ez az. Ezt szokták úgy is, hogy nagyobbra csinálják és erre megy a recovery is. Valószínűezért nem engedi a tool sem törölni. Rá kell nézni, ha van rajta boot vagy efi könyvtár akkor ez a helyzet. (ha nem látszik akkor a lemezkezelőben lehet hozzáadni betűjelet és akkor fog) Meg lehet próbálni, hogy a recovery könyvtárait törölni, összezsugorítani a partíciót, a c-t pedig kiterjeszteni az üres helyre, bár mindenképp macerás hogy nem lehet a "meghajtót" kiszerelni és berakni egy másik gépbe. Esetleg lehet bootolni egy win8 to go penről, vagy hasonlóról, akkor esetleg enged a lemezkezelő átméretezni. Linuxot is lehet esetleg bootolni, de mikor utoljára próbáltam pár éve, a gparted-es átméretezés után elhasalt a win, nem bootolt.
Másik megoldás lehet, hogy a boot fájlokat átrakni a c-re, akkor lehet törölni a recovery partíciót.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#874) Laza... válasza Upo (#873) üzenetére


Laza...
addikt

Most ez van:

Itt is pont ez van, törlés/átméretezés után javítani akarja magát a win, ami persze nem megy, és átmegy "bootloopba" :D Csak a pendriveról való újrahúzás müxik. Még lehet a telepítőt megbuherlom, és abban kiveszem ennek a particionak a létrehozását. Csak most nincs kedvem megint újratelepíteni

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#875) Upo válasza Laza... (#874) üzenetére


Upo
addikt

Találtam most olyant is, hogy tableten wim-boot-os recoveryt szoktak használni. Ez úgy működik, hogy a recovery partíción rajta van tömörítve, a c meghajtón pedig csak pointerek vannak amik a recovery partícióra mutatnak. Ezért lehet a c-n olyan kicsi a windows. Amikor frissít, vagy fájlokat ad hozzá, akkor azokat meg a c-n tárolja. Ezért nem engedi törölni a partíciót.
Meg lehetne csinálni hogy összevonni a 2 partíciót és arra telepíteni, de ugye a win8-ban van ez a helyreállítási opció, azaz mindenképp letárolja a helyreállításhoz szükséges dolgokat is. Normál telepítésnél ezért a rendszer fájlokat duplán tárolod, egy a helyreállításhoz, egy amit használ a rendszer. Ha nem wim-boot-osra telepíted akkor sokkal nagyobb helyet foglal, valószínű még kevesebb helyed lenne mint most van.
Ha gondolod akkor próbáld ki, pendrájvos telepítőről felrakni a win-t, a recovery-t meg a C-t törölni, létrehozni helyette 1 nagy partíciót és arra telepíteni, kíváncsi lennék hogy így mennyi hely maradna.

Szerk: nem biztos, hogy kevesebb hely maradna, dik má he, mit találtam! :D

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#876) tlala válasza Laza... (#874) üzenetére


tlala
addikt

Nagyon tisztellek ezért a szoftveres küzdelmedért! :)
De tényleg.

(#877) Laza... válasza tlala (#864) üzenetére


Laza...
addikt

A GFX Boost opciót merre keressem a biosban? Már kifolyik a szemem, de nincs meg

Never give up!

(#878) Laza... válasza Laza... (#877) üzenetére


Laza...
addikt

Tárgytalan, megvan

Never give up!

(#879) tlala válasza Laza... (#878) üzenetére


tlala
addikt

Tapasztalsz változást?

(#880) Laza... válasza tlala (#879) üzenetére


Laza...
addikt

Semmit, semmiben

Never give up!

(#881) ovika


ovika
tag

Hoppácska! Elérhető a pipo x7 magyar boltban is!

(#882) Lifeforce válasza ovika (#881) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ma érkezik.
Azért megijedtem, hogy nem tudom 40 alatt tartani, mert 280-ért váltódott a dolcsi...

(#883) nagash válasza Lifeforce (#882) üzenetére


nagash
senior tag

:Y

Knoblauch macht einsam.

(#884) unimatrix42 válasza Lifeforce (#882) üzenetére


unimatrix42
újonc

Ez jó hír, köszönjük! :)

Mikorra érhet a boltokba?

(#885) PeterPH válasza Lifeforce (#882) üzenetére


PeterPH
senior tag

É lehet már tudni miben más ez a frissített verzió?

(#886) Lifeforce válasza PeterPH (#885) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ezt sajnos nem tudom, csak azt, hogy 2-es verziós alaplap van benne.

(#887) GrandS válasza Lifeforce (#886) üzenetére


GrandS
senior tag

És ez most jó, vagy nem?

(#888) ovika válasza Lifeforce (#882) üzenetére


ovika
tag

Most vettem pár szir-sz@rt és 304 huf volt a váltás.
Nálad hogy lett ennyi?

(#889) Lifeforce válasza ovika (#888) üzenetére


Lifeforce
őstag

Úgy, hogy ez nem mostani váltás, hanem jó egy hetes kb.

[ Szerkesztve ]

(#890) Lifeforce válasza GrandS (#887) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ha jobb ha nem jobb, már csak ez van.
De nyilván jobb, mert hibát szoktak javítani a verzió váltással.

(#891) ovika válasza Lifeforce (#890) üzenetére


ovika
tag

Ha beérkezett hozzátok egy gyors tesztet csinálnátok róla? :K

[ Szerkesztve ]

(#892) tlala


tlala
addikt

Szerintetek lehet még reszelni ezen az Ethernet beállításon?
Nálam egyes 1080p-s filmek röcögnek hálózaton keresztül. (T-Home modem/router kombót használok.)

(#893) aelod válasza tlala (#892) üzenetére


aelod
veterán

Wifin nem lenne gyorsabb a dolog?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#894) windlord válasza tlala (#892) üzenetére


windlord
őstag

Ez az átvitel nem valami fényes...

Ha nem N es a kapcsolat, akkor nem...

Nekem nem tul jo WiFi -rol a 1080p...

Igaz nem vagyok tul kozel a routerhez...

[ Szerkesztve ]

(#895) Laza... válasza tlala (#892) üzenetére


Laza...
addikt

Ennyi a wifin is átmegy röhögve

Never give up!

(#896) tlala


tlala
addikt

Ez meg WIFI, ez sem jobb (N-es).

Érdekes viszont, hogy ha a Popcorn-ba dugom át a hálózati kábelt, akkor azon nem akad a film.
Szóval úgy tűnik, nem a router oldalon van a bibi.
A Pipo-n már hálózati kártya drivert is frissítettem.
Sajna tök sügér vagyok a hálózati beállításokhoz, nem tudom, hogy hol kéne elkezdeni.

(#897) windlord válasza tlala (#896) üzenetére


windlord
őstag

Érdemes lenne egy másik routerrel rápróbálnod, mert ez így gáz...

Routerben az ütemezéseken kivül ilyet átviteleket nem állitasz...
De ilyen szolgaltatoi router az nem egy cisco...

Vagy a Pipo -nal van baj a halozati kartyaval, sw -vel...

[ Szerkesztve ]

(#898) zoltan6


zoltan6
őstag

Na nekem nem volt hosszútávú a kapcsolatom a pipo x7-el,sikerült jó áron eladnom (40K) a készüléket.nem volt vele különösebb bajom,de volt egy két fogyatékossága amivel nem tudtam kibékülni.
-Lassú hálózat,amit ráadásul alvó módba rakásnál el is dobált időnként.
-viszonylag gyenge wifi
-nem bővíthető,lassú emmc meghajtó
-nem bővíthető ram
-melegedés probléma
-instabil windows bing
-usb 3 hiánya
-és ami a legfontosabb számomra,digitális hang kimenet hiánya
A következő készüléket vettem helyette,amiről egy-két dolgot megosztanék:
ZOTAC ZBOX CI320 nano

A ZOTAC ZBOX CI320 nano-t használni a pipo x7 után,olyan mintha az ember trabantból mercedesbe ülne át.
igényes ház ami műanyag ugyan,de remekül működik benne a hűtés a méhsejtszerű kivágások miatt.
A készülék 49700ft-került,amihez nem jár meghajtó,és ram,azt külön még be kell szerezni hozzá.
számomra nagy pozítícum a bővithető memória,amit 8gb-ig bővíthetünk benne ddr3-as so-dimm rammal.
én egy 4gb-os samsung-ot raktam bele.
Sata csatlakozó is van benne,amibe tetszés szerint pakolhatunk 2,5'-os ssd-t vagy merevlemezt.én egy itthon levő samsung 64 gb-os ssd-t raktam bele.
A gép villámgyors lett a windows 64 bites 8.1-töl,de rakhatunk rá akár linux-ot is.én főleg kodival használom,gyönyörűen akadás mentesen játszik le minden filmet a nas-ról,még a 40gb-os bluray isot is,ami a pipo x7-el akadozott. valószínűleg a lassú hálózati csatoló miatt.
A gépen mindenféle létező,manapság használatos csatlakozó megtalálható,úgymint 4db usb3,2db usb2,displayport,hdmi,gigabites lan,esata,kártyaolvasó,mikrofon bemenet,hang kimenet,spdif optikai kimenet ami nekem nagyon fontos volt a házimozizáshoz.
A zotac szivében egy intel celeron N2930-as quad core proci dobob,de kapható a készülék amd-s.illetve i3-as,i5-ös kivitelben,persze jóval drágábban.
A készülékben komoly beépített AC-s wi-fi vevő van,tudja az 5ghz-et is.230/100Mb/s-os sebességet mértem vele.
vezetékes gigabites csatlakozóján pedig 433/100Mb/s-ot a digis 500/100-as netemmel.
A készüléket 26-27 fokos szobában még intenzív blu-ray filmezés után sem láttam felmenni 55C fok fölé,ezt 500-600mhz-es procival tette kb 30%-os proci,és 30%-os ram terhelés mellett.tehát van benne még tartalék.
A böngészés villámgyors,az 1080p-s youtube video chrome-n is szépen akadásmentesen megy,4K-t,3D-t nem próbáltam,nincs hozzá megjelenítőm.
Külön pozitívum még a készülékbe épített infra vevő,ami kiválóan müködik bármilyen olcsó ebay-es MCE táviráníyítóval.
úgy hogy én nagyon meg vagyok elégedve a készülékkel.
Kicsit hosszú lett a komment,lehet inkább egy logoutos írást kellett volna belőle csinálni :K

[ Szerkesztve ]

(#899) Warter válasza zoltan6 (#898) üzenetére


Warter
őstag

Szóval 2x annyiért, kaptál sokkal jobbat. Nem túl meglepő, de köszönjük az ízelítőt. Ha lesz logout, majd linkeld be. Köszi

(#900) Laza... válasza Warter (#899) üzenetére


Laza...
addikt

:C ;] :R :DDD

Never give up!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.