Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) puskas83 válasza smithsys (#800) üzenetére


puskas83
csendes tag

Egy képet tudnál felrakni róla?

(#802) Laza... válasza smithsys (#800) üzenetére


Laza...
addikt

Először én is így fogom csinálni, véglegesben meg asszem ezzel ragasztom majd fel a bordát [link] (ha megérkezik)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#803) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Egy ilyen proci alkalmas lehet HBO Go futtatására?

(#804) Laza... válasza diegho (#803) üzenetére


Laza...
addikt

Müxik, simán

Never give up!

(#805) windlord


windlord
őstag

Laza... linkjében szereplő tökéletes méretű borda sok javulást hozhat a hőfokokon?

Mondjuk én csak Kodi, torrent, böngészésre használom a gépet, de ha nyerek vele, akkor meglépem én is a hűtés tuningot...

(#806) Laza... válasza diegho (#803) üzenetére


Laza...
addikt

(#805) windlord: Mindenképpen kell, már csak az élettartamot tekintve is

Never give up!

(#807) ovika


ovika
tag

Hűtés esetén vörösrézcsövet tudok szerezni, hozzá idomokat, még a forrasztás is megoldható.
15øx1mm,18øx1mm,22øx1mm,28øx1mm-es átmérővel.
Szerintetek milyen módon lehetne ezekből "bordát" vagy más hűtő egységet fabrikálni?
:R

(#808) windlord válasza Laza... (#806) üzenetére


windlord
őstag

Megrendeltem a bordát, melyet linkeltél.
A ragasztót és a pasztát megoldom.
Pasztából van itthon mx4, ragasztót veszek maximum...

Ventit hogyan lehet bele tenni?
Honnan lehetne leszedni neki 5V-12V -ot?

Tennék bele egyet, had hűtse át a bordát egy kicsit...

(#809) Laza... válasza windlord (#808) üzenetére


Laza...
addikt

Venti jó kérdés, mivel semmi nemigen fér bele. Mindenesetre kinéztem egy hőfok kapcsolót, ha mégis kellene a venti majd... [link]

Never give up!

(#810) windlord válasza Laza... (#809) üzenetére


windlord
őstag

Különben mi a tapasztalatotok nagy általánosságban?
Sokat hoz egy ilyesféle borda?

Vagy még csak a tapogatózás fázisában van a dolog?

(#811) smithsys válasza puskas83 (#801) üzenetére


smithsys
aktív tag

Több is van: 753, 782. Olvass vissza!

(#812) Mike88 válasza smithsys (#811) üzenetére


Mike88
senior tag

Köszköszkösz. Végre. Most olvastam végig a mai beszélgetéseket, s már kezdett kicsit berángatózni a szám sarka.
Ja... egyébként... Laza! Tudtommal létezik 20mm-es ventilátor is, szal az elvileg oldalra beférne állítva, ahol a szellőző lyukak vannak.

[ Szerkesztve ]

(#813) windlord válasza smithsys (#811) üzenetére


windlord
őstag

Köszönöm, már visszaolvastam.
Különben 750, s a Te hozzászólásod.

Ott látom, hogy ~10fokot nyertél...
De szerintem a 65fok az még mindig marhára sok!

782:
Itt kiderül, hogy nem túl rózsás a helyzet.

Mike:

Én is erre gondoltam.
De a tápot honnan adnánk neki?
Lelopva a betápról?

ericssonfan2:

+1

[ Szerkesztve ]

(#814) ericssonfan2 válasza Mike88 (#812) üzenetére


ericssonfan2
tag

Na igen, én próbáltam 2 cm-es ventit... 5V-on hajtva csendes, de semmi levegőt nem szállít, 12V-on megjön ugyan az ereje, de hangos is lesz... Úgy értem tényleg hangos. :(

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#815) Laza...


Laza...
addikt

Én a fentebb linkelt hőkapcsolót alkalmazva, ezzel a ventivel fogom használni (vagy hasonlóval). Ehhez persze a tetejét alaposan meg kell fúrni, a ventit a tetejére szerelni ennek pedig egy kis házszerű valamit eszkábálni, viszont garantáltan hatásos lesz. A hőfokkapcsolóval be lehet lőni hogy pl. 70 fokon kapcsoljon be, szerintem pár mp alatt le is hűti majd a cuccot. Most, hogy csak netezek, egyébként nem éri el az 50 fokot sem. De jön a nyár, és itt nem ritka a 38 fok sem a tetőtérben :)) Azaz a venti biztosan kell majd.

Egyébként én teljesen elégedett vagyok ezzel a "gépsárkánnyal"

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#816) Mike88 válasza ericssonfan2 (#814) üzenetére


Mike88
senior tag

Biztos voltam benne, hogy zúg. :D számomra nem is alternatíva.
windlord! Ha 70 fok alatt vagy, az nem para, Ilyen kis sz.r vencsó simán mehet a tápról, max azt cseréled egy nagyobbra, 4A pl. de elveszti a lényeget ez a box, ha valamit zörgetsz benne.
Én ezeket a hőfokokat egy ekkorka bordával értem el, amit itt többen ráakarnak applikálni azért az sokkal nagyobb. Jómagam másik házban gondolkodom, amiben magasabb borda lehet, de a fő cél inkább az, hogy több mindent beleépítsek, mert a hőfok nekem így elfogadható.

(#817) windlord válasza Laza... (#815) üzenetére


windlord
őstag

Én még azon is matekolok, hogy a tetejéből kivágatnék egy darabot és valamiféle perforációt tennék be szellőzésnek.

Csak nem vágom, hogy ezt esztétikusan hogyan lehetne kivitelezni...
De csak van szaki aki ért hozzá...

Mike88:

Először én is megpróbálom a bordát, melyet Laza... linkelt.
Már meg is rendeltem.
Ha elég, elég de hanem, akkor elgondolkodom a tetejére tervezett perforációs eljáráson.

Isten igazából a ventit hanyagolnám én is, mert ugye a kuss miatt vettem meg :)

[ Szerkesztve ]

(#818) Mike88 válasza windlord (#817) üzenetére


Mike88
senior tag

Szaki, aki ért hozzá, már hogy nem ötletet adni, hanem kivitelezni, az sztem előbb állna neki lyukakat marni magába a dobozba. Én úgy gondolom az, hogy kivágsz rá egy nagy lyukat, annál még az is esztétikusabb, ha szépen kivonalazva, egyenletesen pl. 6-os körüli lyukakat fúrsz rá, de elég p... anyagnak tűnik a doboz, megkockáztatom, hogy egy éles fúróval még ovális lyukakat is tudsz rá nyektetni. Csak vonal mellett kell haladni. :D Nem megfelelő szerszámokkal is lehet alkotni, csak ahhoz kell még egy plusz is, azaz türelem. :D

[ Szerkesztve ]

(#819) Laza... válasza windlord (#817) üzenetére


Laza...
addikt

Ha a tetejét gyakorlatilag kivágod, és egy hálós valamivel helyettesíted, akkor a szellőzés meg is van oldva. Alulról-oldalról be tud jutni a levegő, ezzel most sincs probléma, a gond azzal van, hogy nincs hová távoznia a meleg levegőnek

Never give up!

(#820) tlala


tlala
addikt

Aki ventit akar használni, az esetleg gondolkozhat egy olyan elven alapuló megoldásban, mint a notebook hűtő alátétek/tartók.
Egy olyan aláépített rétegben, amelyben egy alacsony fordulatú, nagyobb méretű venti forog, arra ráhelyezni a Pipot eltávolított alsó lemezzel, és az alulról jövő levegő hűti az elektronikát, majd az oldalsó nyílásokon távozik.
Lehetne ezt forszírozni is oly módon, hogy a venti befúvó pozícióját az egyik oldalsó "üres" tér alá tenni (hiszen az elektronika csak középen van), azt az oldali perforációt lezárni, és így kényszeríteni a levegőt, hogy a panel alatt (és így közvetlenül a proci fölött) átáramolva a másik oldalsó nyílásokon menjen ki.
Vagy ha valaki az alap kivágásán és egy venti beépítésén gondolkodik az egyik oldalra, akkor max. 40 mm-es venti férne be, és azért a nem látható alsó lemezt kivágni mégis csak más, mint a tetőt.

[ Szerkesztve ]

(#821) tlala válasza tlala (#820) üzenetére


tlala
addikt

Az "alap kivágásán" alatt az alsó takarólemez kivágását értettem egy venti számára, csak lejárt a szerkesztési idő.

(#822) GrandS


GrandS
senior tag

Ezt: Egreat i6 nézte már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#823) ovika válasza GrandS (#822) üzenetére


ovika
tag

Ha a Pipo-nál problémák lehetnek a hűtéssel, akkor itt mi lehet a helyzet?
Elsőre kevesebb "luk" van rajta szellőzésnek ahogy látom. :F
Bár belül nem tudom hogy oldották meg. Amúgy jó lenne ez is szerintem, főleg nekem :K

[ Szerkesztve ]

(#824) ovika


ovika
tag

Egy másik versenyző.

[link]

A leírásánál külön kiemelve, hogy más típusoknál rövid erős használat mellett leáll.
Ez persze nem. ;)
A kérdésem tulajok felé Pipo x7...stb,hogy előfordult-e olyan, hogy leállt a masina ?
Ha igen, akkor mi akasztotta meg ? :R

[ Szerkesztve ]

(#825) Laza... válasza ovika (#824) üzenetére


Laza...
addikt

Ugyanmár, 0 szellőzés mellett mit vársz? :DDD

A pipo sem áll le, hanem rohadtul belassul, mivel túlmelegedés esetén vissza veszi az órajelet 50MHz-re, és gyak. olyan lesz minden mint egy lassított felvétel. Kell rá egy normális hűtőborda, és problem solved. Nekem most max 77fok fél óra 100% proci mellett, bedobozolva - a jelenlegi, átmeneti hűtésemmel. Ha megérkezik a másik, nagyobb borda, szerintem nyáron sem lesz melege

Never give up!

(#826) windlord válasza Laza... (#825) üzenetére


windlord
őstag

Mekkora hofoknal lovi le a procit?

90 kornyeke?

(#827) Laza... válasza windlord (#826) üzenetére


Laza...
addikt

Elolvastad az előbbi hozzászólásom? Olvasd el még 1x

Never give up!

(#828) windlord válasza Laza... (#827) üzenetére


windlord
őstag

Nem derul ki belole a kerdesem valasza...

Hol veszi vissza az orajelet 50MHz -re?
Max. kupakhonel, 90fok magassagaban?

En meg nem jutottam el odaig, ezert kerdem!

(#829) ovika válasza Laza... (#825) üzenetére


ovika
tag

És mondjuk hosszú távon meddig bírja/bírhatja az Atom, ha esetleg izzasztják szerinted ?

(#830) Upo


Upo
addikt

Ilyen házban lenne jó hűtése!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#831) tlala


tlala
addikt

Na, ma produktív voltam.
Vettem egy ilyen hűtőbordát, kerül amibe kerül, egyszer élünk, 290 Ft-ért.
Plusz kaptam valakitől (thx) egy darab 4-5mm vastag szilikon hűtőragacs lapkát. A ragacsot alulra tettem a NYÁK-ra, hogy átadja a hőt az alsó takarólemeznek.
A hűtőbordán egy kicsit kellett reszelni, hogy az a fémkupakos oszci ne legyen útban.
Némi hűtőzsírt kentem a bordára, illetve a hőközvetítő ragacsból vágtam 3 kis csíkot, amit a doboztetőre ragasztottam (a fekete részre, nem a fényes X alakú távtartó alaplemezre ), hogy az nyomja majd a procira a hűtőbordát a procira (a proci feletti fém árnyékoló lemezt a helyén hagytam).

Az eredmény 2,5 óra 1080p-s nonstop youtubozás után (a Pipo állítva van, egyelőre 2 ceruzán):

[ Szerkesztve ]

(#832) windlord válasza tlala (#831) üzenetére


windlord
őstag

Szep munka!

Ha tudsz, dobj fel kepet!

(#833) tlala válasza windlord (#832) üzenetére


tlala
addikt

A gyereket vittem késő délután orvoshoz, előtte egy bő órám volt rá, szóval sietnem kellett, nem készítettem képeket. :)
Most meg már össze van szerelve, ragacsozva.
Ha legközelebb szétszedem, lefotózom.

[ Szerkesztve ]

(#834) krealon válasza windlord (#828) üzenetére


krealon
veterán

"Hol veszi vissza az orajelet 50MHz -re?"

Megkerestem neked.

[ Szerkesztve ]

(#835) Laza... válasza krealon (#834) üzenetére


Laza...
addikt

;] :R

Never give up!

(#836) windlord válasza krealon (#834) üzenetére


windlord
őstag

Most lehet velem van a baj, de hofokot sehol sem talalok!

De inkabb hagyjuk!

[ Szerkesztve ]

(#837) PeterPH válasza krealon (#834) üzenetére


PeterPH
senior tag

Talán a kérdés megfogalmazása nem volt elég egyértelmű, de a magyar nyelvben megfelelő szövegkörnyezetben "hol" kérdőszó nem feltétlenül helyre vonatkozik.
Jelen esetben egy hőmérséklet érték lenne a várt válasz, tehát milyen hőmérséklet elérésénél szabályoz le a processzor.

(#838) krealon válasza windlord (#836) üzenetére


krealon
veterán

Mea culpa. Mea maxima kulpa. :B
A szines szagos leiras a hufokokrol kb 100 hozzaszolassal korabban van.

(#839) windlord válasza krealon (#838) üzenetére


windlord
őstag

Bocsanat, uj hozzaszolast szerettem volna nem valaszt Neked!

Mindegy, az ertek olyan 85-90fok magassaga lesz.

Azert batorkodtam megkerdezni, mert irogattatok a hofok miatti vedelmet.

Erre lettem volna kivancsi!

Nem kiosztani kell az embert, es mindenfele hozzaszolasokat linkelni, amely nem szolgal valaszra, sot meg a kerdesre sem utal.

Sok segitseget kaptam eddig Toletek, melyeket koszonok!

[ Szerkesztve ]

(#840) Laza...


Laza...
addikt

Pipo x7-hez jelent meg frissebb image, aki gondolja, felteheti [link] (03.13) Feltettem megára, mert a baidu iripirit lassú.. :(((

Eredeti oldal [link]

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#841) tlala válasza Laza... (#840) üzenetére


tlala
addikt

Köszi.
Feltetted már? Látsz valami változást?

(#842) Laza... válasza tlala (#841) üzenetére


Laza...
addikt

Pont most végeztem vele (minden értelemben). Ne tegye fel senki, mert nem lehet hozzá más nyelvet telepíteni (single lang - angol), office sincs benne. Megy vissza az előző

Never give up!

(#843) aelod


aelod
veterán

[link] Pipohoz esetleges hűtés gondok orvoslására.
Nagyon gondolkodom egy ilyen masinán. A kérdésem az lenne, hogy ez milyen hangot ad? (Tudom, hogy nincs beépített hangkeltője) Vagy érdemesebb inkább egy usb-s hangkarit rádugni 5.1-hez?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#844) windlord válasza aelod (#843) üzenetére


windlord
őstag

Nem megy a link.
Legalabbis nekem ;)

(#845) Laza... válasza aelod (#843) üzenetére


Laza...
addikt

Van hangkimenete, és mikrofon bemenete is. Kár, hogy nem külön van a kettő...

Venti helyett inkább egy nagyobb borda.

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#846) aelod válasza windlord (#844) üzenetére


aelod
veterán

[link]
Nem tudom milyen hatásos a venti vagy hogy mennyire hangos.

Külső vinyóval megbírkózik? 2 Tb-os.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#847) Mike88 válasza aelod (#843) üzenetére


Mike88
senior tag

Valóban nem megy a link. Hát, ha csak analóg tudod megoldani az 5.1-et, akkor igen, de ha megy digitálisan is, az én esetemben a TV-men van optikai hang kimenet, ez van az 5.1-es erősítőre kötve, a Pipo HDMI-n kiküldi az 5.1-es hangot a TV-re, onnan meg optikán megy az erősítőre.
Laza szerintem az lehet benne a logika, hogy a legtöbb kamerában ma már van mikrofon, de ha mégis kell, akkor majd megoldják a felhasználók egy usb-s hangkártyával, egy stereo hangkártya szinte filléres tétel.

-----------------------------------------------------------------------

Amúgy eddig gondolkodtam a nagyobb házban, de most már el is dőlt a dolog, hogy az lesz. Mivel nem küszködök helyhiánnyal, így egy nagyobb ház is elfér a TV alatt, mehet rá magasabb borda, de nem ez a fő oka. A TV tunert beépítem, továbbá beépül a 3.5" külső winchester is, s egy DVD író (mivel rájöttem a héten, hogy hiányzik, lehet, hogy 1 évben max. 2-3×, de hiányzik. Több külső eszközt viszont nem akarok, mert már így is kész galamb fészek van kábelekből). Paneltáppal akarom megoldani a tápellátást, első körben van otthon elfekvőben egy régi digis beltérim amin található többek között 2×12V; 3×5V; amperilag kell még kimérnem, hogy megfelelő lesz-e. Mert ezzel akár megtudom majd táplálni a boxot, a winyót, az aktív hubot, a dvd írót.

Aki max egy külső winyóval építené össze egy szellősebb házba, annak ajánlom figyelmébe azt, amivel most szembesültem, hogy elég sokan erre a célra régi set-top-box-ok, sőt akár videó magnók házát használják.

(#848) tlala válasza aelod (#846) üzenetére


tlala
addikt

4000es fordulat??
Tuti hangos.
De nekem már tuti elég a beépitett boeda és a ragacs alul.

[ Szerkesztve ]

(#849) tlala


tlala
addikt

Van egy új remek, passzív hűtési ötletem!
Tudjátok hogyan lehet másodpercek alatt remekül perforált, csupa lyuk tetőt varázsolni a Pipo dobozának a tetejére??
Megfordítva (a doboz aljával felfelé) kell az asztalra letenni! :))

[ Szerkesztve ]

(#850) Freebush válasza aelod (#846) üzenetére


Freebush
csendes tag

[link]

Ez elég halk és itthon is kapható. Ilyen ventilátorral hűtöttem anno az E350-es gépet a gyári helyett.

Más téma:
Korábban olvastam a Pipo X7 v2. verzióról, Lifeforce írt róla [link]. Ez mit jelent? Van talán valami módosítás az első szériához képest? Szedett már szét valaki ilyen gépet?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.