Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Modecom Free Pc tulajok figyelmébe.
Ha szeretnétek aktív tápos USB hubbal bővíteni a kütyüt, nagyon figyeljetek oda, hogy csak olyancuccost tegyetek rá, ami nem táplál vissza a stick felé. Ellenkező esetben könnyen úgy járhattok mint én.

A story:
Annó bementem magyorboltba, magyrpénzért vettem (vetettem a párommal) Egy külső tápos USB hubot.
Feldugtam, szépen ment, öröm és boldogság... (Speedlink USB hub [link])
Igen ám, de kevés volt a csatlakozó. Rendeltem kínából egy 10-es elosztót, táppal.
Először ezzel borult meg a kicsike. Gondoltam hitech kínai, legalább olcsó volt, nem sokat buktam.. Ekkor utazott garba servicébe, és csinálták a bios resetet.

Ezután Modecom garanciája lejárt.
Speedlink USB hub egyik kimenete elhalálozott. (kinyírta egy kártyaolvasó (biztos hogy az nyírta ki??? )). Vettem egy másikat USB hubot ugyanabban a boltban jómagyarforintért.
Nos ez a friss szerzemény vágta tönkre a Modecomot másodszorra, ami természetesen már garanciaidőn kívül történt, tehát nem servicébe került a Free PC, hanem a fiókba... :O

Ez után jött a Modecom Free PC bios reset, amiről már írtam.
Utána öröm és boldogság, amíg két nap múlva ismét meg nem feküdt a stick... :W
OK, hűtőbordák leszed, lítium elem lehúz, csatlakozó rövidrezár, újból összerak, működik, az első kikapcsolásig.... Na itt kezdett elborulni az agyam :o :O
Gondoltam még egyszer szétszedem, és rakok bele egy bios reset jumpert. Nem akarom naponta levagdalni a bordákat, és feszegetni a cuccost feleslegesen...

A lényeg a lényeg, kiszereltem a lítium elemet, elvágtam a pozitív szálat és bekötöttem egy jumpert, aminek a zárúdugóját a másik oldalra átdugva rövidre is tudom zárni a panelon a telep csatlakozót. (régi, egyszerű, működő megoldás)
Mivel a bios resethez már nem kellett szétszedni, bátrabban kísérletezgettem. :DDD ;]
A lényeg, az új USB hub, akárcsak a 10-es kínai ügyesen kiadja a tápfeszt bemenetre is, amit nagyon nem szeret a Modecom.... (Az off Raasberry Pi3, pl ezzel a hubbal a saját tápegységének csatlakoztatása nélkül, csak a visszatáplálással simán fut... Néztem is amikor bedugtam a hub tápját, és elindult a PI... :Y )
Megoldás az lett, hogy az új hub táp nélkül dolgozik, míg a régi (a behalt kimenetű, de működő) látja el táppal a rádugott HDD-t, és sajnos időközben szükségessé vállt USB - Wifi stick-et.
Valamiért teljesen érzéketlenné vállt a Modecom wifije... Biosból kitiltottam az eszköt, és kivülről kapott egy TP-Link, antennás csodát. Még gyorsabbá is vállt a dolog, tehát nem igazán bánom... :DDD
Naszóval itt tartok most. Ezzel a felállással a héten gyönyörűen dolgozott a kicsike. Bírja kikapcsolásokat, tápelvételt, STB...

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4002) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Szerintetek ez milyen lehet? Nem túl olcsó?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4003) Sándor -P20- válasza varmi2 (#4002) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Akár jó is lehet, de mivel kínából jön, és ha nem csúszik át a vámon, tegyél hozzá 27% áfát, és 2500Ft eljárási illetéket.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4004) varmi2 válasza Sándor -P20- (#4003) üzenetére


varmi2
nagyúr

Van kupon hozzá, ami leviszi az árat 23k-ra. Így jobb ajánlat? De félek a márkátlanság miatt, hogy használhatatlan lesz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4005) #79335424 válasza varmi2 (#4004) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha nem vagy nagyon árérzékeny, akkor ajánlom a Vorke V1 -et. Zongorázni lehet a különbséget a két vas között.

(#4006) varmi2 válasza #79335424 (#4005) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ismerem a vorke v1-et, tudom, hogy jobb, de az már több mint kétszeres ár.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4007) interstate76 válasza varmi2 (#4004) üzenetére


interstate76
addikt

Volt 2 db Wintel W8-asom Intel Z3735F CPU-val, semmi gond nem volt a márkátlanságukkal, csak a hűtésüket kellett moddolni, egyébként kiválóan működött rajtuk mind az android, mind pedig a windows. Csak a 100-as LAN csatlakozó miatt váltottam típust.

A Z8300-as CPU-val állítólag nincs ilyen probléma. Tabletben próbáltam, ott valóban nem melegedett, de a puding próbája az evés.

A Somatom által ajánlott Vorke V1 valóban másik kávéház. Kérdés, hogy mi a felhasználási cél?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4008) #79335424 válasza varmi2 (#4006) üzenetére


#79335424
törölt tag

Több, mint kétszeres? Kupon nélkül az egyik 98$, a másik meg 155$. :F

[ Szerkesztve ]

(#4009) varmi2 válasza interstate76 (#4007) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem is van egy z8300 cpuval szerelt chuwi tabom, már tömm mint egy éve, és az jól muzsikál.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4010) interstate76 válasza varmi2 (#4009) üzenetére


interstate76
addikt

Nemrég érdeklődtem itt erről a Z83 II-ről, hogy van-e valakinek, mert nekem is tetszik a specifikációi alapján, de nem reagált senki. Végül inkább egy kibelezett lapost üzemeltem be itthon, most is erről írok: 30 ezer Ft alatt megállt, az N3520-as CPU-val egy paraszthajszálnyival fogyaszt többet, mint a Z83 II tenné, és kb. 1,5-2-szeres a nyers teljesítménybeli előnye (sok más egyéb, pl. 2 natív sata csatlakozó) mellett. Gari viszont nincs rajta, tehát ha ez fontos szempont nálad, akkor ez az opció kilőve.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4011) varmi2 válasza #79335424 (#4008) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tudom, hogy jobb a vorke de ezt 22k-ért elhozhatám, max a vám menne még rá, meg a kezelési költség. Tehát ha szerencsém van, akkor 22k, ha nincs, akkor meg 30k. Míg a másik 42k vagy 53k. Azért van különbség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4012) #79335424 válasza varmi2 (#4011) üzenetére


#79335424
törölt tag

Anno 160 -ért vettem, amikor még 189 volt a listaára. A mostani 155 -höz is biztos lehetne találni jóárasító kódot. Szvsz. úgy kerek a matek, ha vagy két listaárat, vagy két kuponos árat hasonlítunk össze.

(#4013) Black&White


Black&White
addikt

Azt is érdemes tudni, hogy ha SF Express szállítást kérsz, akkor áfamentesen jön a cucc, ugyanúgy, mint pl. a Spemall-os rendeléseknél (szinte nincs is felára).
Én így vettem a Z1-em. :)

(#4014) mimey válasza Black&White (#4013) üzenetére


mimey
tag

Szia!

Ezt melyik hsz-re szántad válaszként? Mert érdekelne.

Üdv: mimey

(#4015) Black&White válasza mimey (#4014) üzenetére


Black&White
addikt

Bocs, igazad van, idézhettem is volna....
Geekbuying linkek voltak az előzményekben, ezekre. :)

(#4016) mimey válasza Black&White (#4015) üzenetére


mimey
tag

Köszi szépen!
Jó tudni :)

(#4017) tvamos válasza varmi2 (#3993) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jó kis cikk, megfogta a lényeget a Dell-es dokumentumból. "Data Retention @ rated P/E cycle"
Mondjuk a pendrive-ok, sd kártyák, emmc-k, ssd-k ugyan úgy flash alapúak, legfeljebb annyi a különbség, hogy az ssd-k, emmc-k esetén nagyon a "rated P/E cycle".

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4018) derrik


derrik
őstag

Tronsmart Ara X5 plusz
Ha érdekel valakit.....

(#4019) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

A Modecomm FreePC stick-je csak a hozzá adott hálózati adapterről kaphat áramot, vagy esetleg elég neki a TV USB portjáról küldeni a kakaót?

Nyilván az utóbbi esetben csak akkor működhetne, ha be lenne kapcsolva a TV, de nem kellene plusz kábelekkel bajlódnom.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4020) varmi2 válasza AxBattler (#4019) üzenetére


varmi2
nagyúr

A tv usb portja 500-600mA tud leadni, az a mini pc 2000mA kell neki. Tehát nem, mert kevés.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4021) AxBattler válasza varmi2 (#4020) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, akkor így kalkulálok! Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4022) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Vállalkozóbb Modecom Free PC tulajok figyelmébe ajánlom az alábbi videókat.

It Modecomra kerül linux: [link] Sajnos nekem a videón használt nyelv.... Szal kínai is lehetne ennyiből... :O
Mivel annó az intel stick driver készletével tudtam életet lehelni a Modecomba, gondolom nagyjából a linux is felmenne ahogy az intelre felmegy.
Tehát egy videón Ubuntu Intel stick-re: [link]
Sajnos a szükséges bootloader letöltésére nincs hozzáférésem.
Ha valakinek van ötlete hogy innen: [link] hogyan lehetne megszerezni a szükséges cuccost, ne tartsa magába.

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4023) #79335424 válasza Sándor -P20- (#4022) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az első generációs Intel Compute Stick -ből létezett gyárilag Linuxos verzió. Az volt az Intel "kiba..ása", hogy ilyenből csak 1GB RAM -osat lehetett rendelni. 2GB RAM -mal csak Wines modellt árultak. Ezért indult el a hekkelősdi.

(#4024) Sándor -P20- válasza #79335424 (#4023) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Én most reszeltem teljesen újra a Modecomot, mert a gyári 10 teljesen magába fordult...
Igaz hogy ebbe nagy részben besegített egy USB hub is, ami nem kompatibilis a Modecommal.
Kivezettem az alaplapi elemet egy jumperra, amivel szétszedés nélkül tudom resetelni a kicsikét, tehát úgy érzem így már nyugodtan nekiállhatok kísérletezni...
Mivel hogy a 10-et bármikor vissza tudom rakni, elkezdtem a gondolattal kacérkodni, hogy jó lenne valami linux alapú cuccot rátenni...
Sajnos időm... Nos az nagyon kevés van az egészre...
Mostanra tudtam nagyjából belakni a kicsikét.
Igaz közben sikerült felélesztenem / belaknom egy OFF Pi3 bázisú NAS-t is...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4025) dan1


dan1
tag

Ezt próbálta már valaki? https://www.cnx-software.com/2016/09/19/libreelec-8-for-intel-atom-bay-trail-and-cherry-trail-devices-with-32-bit-uefi-binary/amp/

(#4026) interstate76 válasza dan1 (#4025) üzenetére


interstate76
addikt

Nem, mert ha csak médialejátszás kell, akkor érdemesebb (még a 4K anyagokat is kadenciahelyesen viszi) és még olcsóbb is S905(X) CPU-s eszközt vásárolni. Utóbbiakra ráadásul dual bootos, azaz micro SD kártyáról futó LibreELEC telepíthető, szóval - ha szeretnéd, akkor - megmarad mellette az android.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4027) tlala válasza interstate76 (#4026) üzenetére


tlala
addikt

Ne haragudj, de nem hagynád abba ezt?
Annyira idegesítő, hogy idejön egy új kérdező, és te azonnal leoltod, hogy nem éri meg ontopic eszközzel foglalkozni, mert mennyivel jobban megéri android dobozt venni vagy használt laptopot turkálni.
Ráadásul az új kérdező nem akart semmi újat vásárolni, hanem csak belinkelt egy új megoldást a meglévő Intel eszközökeinkre.
Egyszerűen szeretnénk a topic tárgyát képező mini kütyükről beszélgetni - használt laptop hirdetések meg android ajánlgatások nélkül, ezt már százszor megtetted, tele van vele a topik.
Kérlek tedd ezt lehetővé nekünk, zavartalanul.

(#4028) interstate76 válasza tlala (#4027) üzenetére


interstate76
addikt

Senkit nem oltok le, mindössze néha alternatívákról is írok. Jelen esetben egy jobb és egyben olcsóbb alternatíváról. Ha ez neked fáj, akkor görgess tovább.

Megjegyzem, hogy az Intel Z3735F-es CPU-val szerelt, azaz ontopik eszközökről is több infót tettem már itt közkinccsé, mint te.

Egyébként azt írta, hogy próbálta-e valaki az általa linkelt dolgot, én meg leírtam, hogy én miért nem. Ettől te még nyugodtan kipróbálhatod. :)

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4029) tlala válasza interstate76 (#4028) üzenetére


tlala
addikt

"néha..."
Ja.

(#4030) tlala válasza dan1 (#4025) üzenetére


tlala
addikt

Nem tudom, hogy épp ezt próbáltam-e a számos verzió közül, de szerintem igen - és nem működött nálam.
Igazából nekem csak valamilyen Live Linux verzió lenne jó, mert eszem ágában sincs szétcseszni a hibátlanul működő Win10-et az SSD-n. A többi verzió vagy mindenáron telepíteni akarta a linuxot, vagy nem volt hajlandó telepíteni egy másik USB-re azt, vagy nem indult, vagy hasonlók.
Miután csak kíváncsiságból akartam megnézni, hogy hogyan fut a linux a Pipo-n, egy idő után feladtam a próbálkozást, hiszen amire nekem kell - torrent, hibátlan filmnézés 1080p-n, Facebook és emailezés a kanapéról 50 collon - arra számomra tökéletes a windows is.
Ha majd egyszer lesz egy könnyedén kipróbálható verzió, akkor talán újra nekifekszek - csupán a kihívás miatt. :)

(#4031) interstate76 válasza tlala (#4029) üzenetére


interstate76
addikt

Na ez az a beszólogatósdi, ami nem való ide, nem az S905-ös mini pécék megemlítése. Ment pm.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4032) derrik


derrik
őstag

sos segítséget kérnék!
Tronsmart Ara x5 szeretnék usb pendrive-ról bootolni. Valamikor sikerült de most nem megy. Az eszköz alaphelyzetbe állítása nem műküdik valamiért. És le szeretném gyalulni a rendszert......

(#4033) tlala válasza derrik (#4032) üzenetére


tlala
addikt

Az én általános tapasztalatom az (nem Tronsmart specifikus), hogy 3 dolog kell a penről bootoláshoz (és telepítéshez):

- erre alkalmas USB pendrive (az én tapasztalataim szerint nem mindegyik alkalmas rá),
- erre megfelelően előkészített pendrive (Rufus),
- megfelelő beállítások a (mini) PC BIOS-ában.

(#4034) Lifeforce válasza tlala (#4033) üzenetére


Lifeforce
őstag

Pontosan így van, én hozzá tenném még azt is, hogy a címke: WINPE legyen mindenképpen.

(#4035) sicc78


sicc78
csendes tag

Sziasztok! Van egy z83-as mini pc-m. Újra telepítettem a win10-et, de nincs hang. Próbáltam pár drivert de nem sikerült. Tudna valaki segíteni?

(#4036) petakpa1 válasza sicc78 (#4035) üzenetére


petakpa1
őstag

Milyen z83-asod van? Az enyém Enybox (Nexbox) klón. Ha küldessz priviben egy email címet el tudom küldeni az én drivereimet.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4037) htom127 válasza sicc78 (#4035) üzenetére


htom127
tag

Nekem Beelink Z83 (X5-Z8300) van, ha az megfelelő, megosztom veled a drivereit.

" Bazinga !"

(#4038) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Nem hagyott nyugodni a Mini PC, hiába van itthon most egy kis Home serverem, beszereztem egy Voyo V1-et. Fogok írni róla egy logout tesztet, de szeretném kikérni a véleményeteket róla, hogy miket tartalmazzon a teszt a szokásos sebességteszteken kívül.
Hangsúlyt szeretnék fektetni a Sata port és a hálózati sebességre, valamint a multimédiás képességekre, de ezen belül, ha van konkrét kérdésetek/kérésetek, akkor szívesen megnézem. Persze, ha a tesztprogram free.

https://utdetailing.hu/

(#4039) kisninja válasza tibcsi0407 (#4038) üzenetére


kisninja
őstag

Engem érdekelne a venti vezérlése mennyire melegszik, usb3.0 hogyan viselkedik több vinyo esetén. Fogyasztás ? :R mennyiért jutottál hozzá ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#4040) tibcsi0407 válasza kisninja (#4039) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A venti nagyon csendes, egy óra Aida stress után is 80 fok alatt tartotta és a ventit csak akkor hallom, ha a fülem a kütyühöz teszem.
Az USB 3.0-at és a Sata portot még nem teszteltem, de a héten fogom azokat is. Az SSD nagyon gyors benne és a 4 GB DDR 3 1600 is elég tempós. Bővíthető az is. :) 168+30 USD (EU Express) volt az ára. Nincs ÁFA és VÁM.

https://utdetailing.hu/

(#4041) tvamos válasza tibcsi0407 (#4040) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez N4200, N3450, vagy valami más?
Bootol simán USB-ről?
SSD, vagy eMMC?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4042) tibcsi0407 válasza tvamos (#4041) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem N3450 van. SSD van benne, azt hiszem mSATA, vagy M2. Van benne még egy natív Sata port is, egy egyedi kábellel lehet megoldani a 2.5-es HDD csatlakoztatását.
USB-ről boot-ot majd megnézem, azt hiszem volt rá opció a BIOS-ban.

https://utdetailing.hu/

(#4043) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Megírtam Voyo V1 tesztet, be is küldtem korrektúrára. Másik blogon is elérhetővé tettem, de azt itt a szabályok miatt nem szeretném megosztani.
Ha esetleg valaki kíváncsi rá, akkor privátban el tudom majd küldeni.

https://utdetailing.hu/

(#4044) Partydance válasza fpeter84 (#1463) üzenetére


Partydance
újonc

Üdv én is ugyanebben a cipőben járok, egyenlőre van egy 12" os téglám. Szintén bios elállítás történt, és ugyanez a winbond nekem is a bios. Szeretnék segítséget kérni ebben, mivel amit leírtál nem világos. Köszi

(#4045) htom127


htom127
tag

Üdv
Adott egy Beelink Z83, win10 home. Szeretném használni egy ilyen BT fülessel , de nem látja a pc. Lenne ötleteket, hogy honnan szerezhetnék hozzá drivert ?

" Bazinga !"

(#4046) tlala válasza htom127 (#4045) üzenetére


tlala
addikt

A Z83-ason be van kapcsolva a BT? Lát másik eszközt BT-n keresztül?

Driver csak a beépített BT chiphez kell, a külső eszközhöz nem értelmezhető.

(#4047) htom127 válasza tlala (#4046) üzenetére


htom127
tag

Persze, bt stick és bt hangszórót is látja, azokkal semmi gond. Ez a füles viszont nem jelenik meg kereséskor, ezért gondoltam driverre. Telefonnal a füles stabilan működik.

" Bazinga !"

(#4048) Castell


Castell
aktív tag

Üdv mki!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy HDMI w10-es stick. A Win 10 nem indul, az indítóképernyő bejön és a hozzá tartozó menü is, de sem a javítást, sem a helyreállítást nem tudja elvégezni, csökkentett módban sem indul. Próbáltam pendrive-ról bootolni és újratelepíteni a Win10-et, de ezt írja:

Azonban semmilyen other option opciót nem találok a boot manager menüben, sőt legacy usb support funkciót sem tudom állítani (enabled/disabled), mert nem találom sehol.

Érdekes, hogy a linux mint bebootol és el is indul pendrive-ról.

[ Szerkesztve ]

(#4049) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől!! :)

Nemrég menthetetlen (anyagilag) állapotba került a 9 éves Lenovo laptopom.
Úgy döntöttem mini pc lesz az utód, mivel szinte soha nem volt elmozdítva a helyéről. Amire használnám:
Böngészés, filmletöltés, online filmnézés. Néha dokumentum és táblázatkezelő használata (win 10 előny). Online rádió hallgatás (Bluetooth előny). A nap nagy részében be lenne kapcsolva.

Szeretném ha tartós, megbízható és gyors lenne!

Mivel mostanában szinte minden komolyabb kütyümet külföldről rendelem, így elsősorban ezt is így tervezem megvenni.

A keret kb. 150 $ lenne.
Kérlek benneteket ajánljatok valami nekem való mini pc-t!

(#4050) tlala válasza LantosBerry8 (#4049) üzenetére


tlala
addikt

Ha tényleg szánsz rá ennyit, akkor már inkább egy ilyesmi, már-már offtopic gépet ajánlanék 2017. július végén.
Apollo Lake, 4/64GB, gigás ethernet, ac-s wifi, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.