Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) interstate76 válasza nagash (#397) üzenetére


interstate76
addikt

"Inkább azt kellene megbeszélnünk, hogy mire jók, nem pedig azt, hogy mire nem."

Ez igaz. Ezért kezdtem azzal, hogy szerintetek megéri-e az árát, és pont arra gondoltam, hogy én nem látom, milyen célterületen való felhasználásra érdemes ennyi pénzt kiadni egy ilyen hardverért. Erre eddig az jött válasznak, hogy tök jó asztali gépnek, aminek szerintem meg nem tök jó. Itt tartunk. Ill. én itt tartok. Amúgy NAS mellé annyival jobb, hogy megspórolod azt a 10e Ft-ot, amit egy új, 500GB-os vinyóra számoltam. Némileg jobb lesz a végeredmény.

Bocsi, szerkesztenem kellett volna a hsz-eimet - valamiért kimaradt.

(#400) tlala Én is látom a win előnyeit, ezért írok most is egy laptopról. :) Szóval értelek, de nekem meg pont a TV-ről nem hiányzik a win (persze megértem, ha valaki máshogy gondolja). Ja, még valami: az árösszevetésnél figyelembe vettük a win8 árát (az egyik, általam linkelt laptophoz az is jár).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó e-roller, Heavy Rain & Beyond Two Souls (PS4), Logitech bt bill és touchpad, vezeték nélküli pumpák, okos seprűk, telefon tokok és védőüvegek

(#402) tlala válasza interstate76 (#399) üzenetére


tlala
addikt

Értsd már meg: nem akarok a nappaliban a TV mellé tenni egy Acer laptopot, ha nekem a kis kocka is elég, de azt Win 8 kényelmével akarom használni. :)
Csak azt próbálom meg elmagyarázni, hogy igen, vannak a 12/30/60e Ft-os ársávok, és tök jó, ha valaki pont csak annyit fizet meg oprendszerben, ramban, fogyasztásban, ventiben stb. - amennyi neki elég, mert van választása.
Eszem ágában sincs a Pipo-t asztali gép helyett használni, pláne monitort venni hozzá. De ha ezen lovagolunk: valóban nem tartom alkalmasnak egy nagyobb teljesítményű asztali gép kiváltására (irodai kliensnek valószínűleg igen) - ellenben tucatnyi más feladatra tök jó.

(#403) tlala válasza interstate76 (#401) üzenetére


tlala
addikt

Jaja, igaz, oda is írtad.

(#404) interstate76 válasza tlala (#403) üzenetére


interstate76
addikt

Figyi, össze ne vesszünk, nem ér annyit az egész! :R Esküszöm, hogy tiszteletben tartom mindenki más felhasználói szokásait és hogy nem akartam leszólni a Pipot, csak arra voltam kíváncsi, hogy ki mire tartja ár/érték arányban jó választásnak, aztán meglepett, hogy az asztali gép volt a válasz.

Mindeki arra használja, amire jól esik neki, eszem ágában sincs leszólni senki szeretett kis ketyeréjét! :K

:D Szép, vita- és konfliktusmentes napot mindenkinek! :D

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó e-roller, Heavy Rain & Beyond Two Souls (PS4), Logitech bt bill és touchpad, vezeték nélküli pumpák, okos seprűk, telefon tokok és védőüvegek

(#405) tlala válasza interstate76 (#404) üzenetére


tlala
addikt

:R
Amen! :)

(#406) #26071552 válasza Lifeforce (#50) üzenetére


#26071552
törölt tag

Szia!

Mi a helyzet a PIPO X7-tel?
Kaptál már belőle?

(#407) Lifeforce válasza #26071552 (#406) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem, Pipoval ugyan az a helyzet.
Minixek jönnek most, de abból is csak pár darabot tudtam lecsípni így kínai új év előtt :(

[ Szerkesztve ]

(#408) Aryes válasza Multibit (#389) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jogos. De a hátrányokat szándékosan nem kezdtem felsorolni, mert azzal úgyis mindenki tisztában van. A kérdés arra vonatkozott, hogy egyáltalán miért vetemedik vki arra, hogy laptopot asztali gépnek használjon. :)
Amúgy az egész onnan indult, hogy sokat költöztem annak idején, albérletben laktam, fel se merült, hogy egy nagy böhöm asztali gépet vegyek. Azután úgy maradtam. :)

(#409) Mike88 válasza interstate76 (#404) üzenetére


Mike88
senior tag

Aha, értelek mindkettőtöket. Te úgy számolsz, hogy noti vagy egy box+monitor, hisz a notiban eleve van monitor, de ugyanakkor az is tény, hogy bizony előfordul, hogy már meglévő monitorhoz, TV-hez vesznek egy ilyen dobozt, én is így vagyok vele s úgy gondolom baromira sokan így vannak/lennének vele, hogy nem 0-ról indul a történet, szóval az a része is érthető, hogy nem feltétlenül kell a monitort költségként beleszámolni a végösszegbe.
Tudod, hogy régebben én is használtam androidos stickeket, boxot, (UG802, 007, MK808, T-R42), aztán az utolsót váltotta egy Amiko A3, s nálam még e mellé jött most be a Pipo. Szóval nálam elfér egy androidos doboz egy windows-os doboz mellett, az A3 azért jött, mert beleuntam az instabilitásba, s mert megtetszett a spark2 felület, s amúgy is cseréltem volna a műholdas beltérit. Nekem semmi másért nem kellett a Pipo, mint a win miatt, ehhez szoktam, ezt szeretem, nyűgjeivel együtt is (tudom, hogy sokan linux pártiak, én ahhoz sem tudok hozzászokni, hülye vagyok hozzá, idegesít, hogy nem megy minden pár kattintással), androidnál utáltam az ablakok hiányát, hogy minden teljes képernyős, nekem nem volt kényelmes, még teljesen alap dolgokban sem, mint böngészés, torrent stb, csak s kizárólag XBMC-re használtam... kadencia helyes lejátszás hiányához még úgy ahogy hozzászoktam, engem nem különösebben tud kiborítani, de azért nem vagyok vak, látom, hogy jócskán van különbség.

(#410) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Most jött a vám kérelem hehe...
Szóval én is hamarosan köztetek állok.
Én magamnak egy Minixet rendeltem androiddal, mert nem tartottam érdemesnek kifizetni a windows licencet, amikor úgy is legyúrom. :DD

[ Szerkesztve ]

(#411) tlala válasza Lifeforce (#410) üzenetére


tlala
addikt

Pontosan melyik? Z64 vagy X8 Plus?

(#412) Lifeforce válasza tlala (#411) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ez most valami vicc? :)
Semmi köze a kettőnek egymáshoz, maximum a gyártó.
Z64A és Z64W jön, magamnak a Z64A-t rendeltem.

(#413) djnice válasza Lifeforce (#412) üzenetére


djnice
veterán

Miért jó ez a Minix? Drágább mint a Pipo és még a CPU is gyengébb benne.

(#414) Lifeforce válasza djnice (#413) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ebben teljesen igazad van.
Ám ebben a kategóriában a minix nem csak névnek számít, hanem minőségnek is.
És az ő gépeik már végleges verziók.
Sajnos csak 10db-ot tudtam lecsípni a kínai új év előtt.

(#415) nagash válasza Lifeforce (#414) üzenetére


nagash
senior tag

Akkor most a Z64A és Z64W között csak az oprendszer a különbség ugye?

Knoblauch macht einsam.

(#416) Lifeforce válasza nagash (#415) üzenetére


Lifeforce
őstag

Igen.

(#417) nagash válasza Lifeforce (#416) üzenetére


nagash
senior tag

Akkor megvárom a tapasztalatod és a felbukkanást a webshop-ban. :K :DD

Knoblauch macht einsam.

(#418) Fugazi


Fugazi
tag

Üdv mindenkinek!
Kérdés, ez a pipo x7 film nézésre és torrentre kéne, jó választás, vagy mehetek lejjebbi árkategóriába?

(#419) smithsys válasza Fugazi (#418) üzenetére


smithsys
aktív tag

Én pontosan erre használom, és teljesen elégedett vagyok vele. Nem kell faragni, kernelt meg firmware-t cserélgetni csak be kell dugni, rátolni egy Kodi-t meg egy t klienst és műxik.
Korábban jónéhány androidos kütyüt kipróbáltam, de mindegyiknél volt némi hiányérzetem.
Ennek ellenére azokat is jó cuccoknak tartom, most is van egy T-R42-őm, de a Pipo nekem jobban bejön.

(#420) Fugazi válasza smithsys (#419) üzenetére


Fugazi
tag

Köszi!
Van multi language ?
kodi alatt kodek pack-re gondolsz?
Eddig is pipo felé hajlottam, ezért gondoltam mielőtt lenyomom az entert bekérdezek itt

[ Szerkesztve ]

(#421) han_lev


han_lev
senior tag

Nincs valakinek egy elfekvő Pipo?
Vagy nem rendel valki mostanában csoportosan?
Hm?
:F

MI9 6/64

(#422) MADcat válasza han_lev (#421) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ez engem is érdekelne! :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#423) zoltan6 válasza han_lev (#421) üzenetére


zoltan6
őstag

akkora a kereslet rá,hogy sehol sincs raktáron,én január 10.-én rendeltem geekbuying-ról még akciósan 92 dollárért,február 10.-én írtak emailt hogy postázták,úgyhogy március elejére várom kb.

(#424) Lifeforce válasza zoltan6 (#423) üzenetére


Lifeforce
őstag

Sajnos nem csak a kereslet nagy rá.
Mint írtam, legyártottak 2000db tesztpéldányt, azt szórták ki.
De úgy néz ki, hogy valami anyaghasználat gond volt vele, így a végleges csak kínai új év után gyártódik.
Tehát ha a tiedet nem küldték még el a valóságban, akkor gyanítom, hogy március vége lesz mire ide ér.
És ezzel nem csak te vagy egyedül, hanem mi is....

[ Szerkesztve ]

(#425) smithsys válasza Fugazi (#420) üzenetére


smithsys
aktív tag

A Kodi az az XBMC. Gondolom így már ismerős.
Multi language nincs, én is angolul használom, magyar billentyűzet természetesen telepíthető.

(#426) tlac válasza smithsys (#425) üzenetére


tlac
nagyúr

viszont hozzá lehet adni nyelveket, amivel az egész felület magyar lehet
[link]

(#427) smithsys válasza zoltan6 (#423) üzenetére


smithsys
aktív tag

Akkor nekem mákom volt, mert 8.-án rendeltem, és 28.-án hozták ki.
Egyébként Aliról lett rendelve, a shop neve pedig blomberg mikki.

(#428) smithsys válasza tlac (#426) üzenetére


smithsys
aktív tag

Erre nem is gondoltam. Ha lesz időm lehet hogy kipróbálom, bár elvagyok az angollal is. :-)

(#429) ovika


ovika
tag

Raspberry Pi 2 Model B 1GB. Vs. Pipo x7 versenyre mit mondanátok? Ha a málnára kijön a win10, akkor ár/érték arányban jobb lenne netán?

(#430) vlevi válasza ovika (#429) üzenetére


vlevi
nagyúr

A raspberrynél azért vedd figyelembe, hogy nagyon minimál hardware. Arra legfeljebb a telefonos win10-hez hasonlot tudok elkepzelni, csak modernui appokkal, az atomos gepek ezzelszemben teljeserteku, x86 alapu windowst kapnak.

[ Szerkesztve ]

(#431) Aryes válasza ovika (#429) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha jó neked egy parancssoros win10, akkor mindenképp az RPi2-t válaszd. ;]

(#432) Upo válasza Aryes (#431) üzenetére


Upo
addikt

Ennek mi köze a RPi2-höz? Amit linkeltél az egy lecsupaszított windows embedded az Intel Galileo board-hoz (azon 256M RAM van). :F

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#433) Warter válasza Upo (#432) üzenetére


Warter
őstag

Ugyanazt fogja kapni az RPi2 is.

(#434) synar


synar
őstag

Sziasztok!
Találtam Voyo Minit ezen a webshopon. Rendelt már tőlük valaki, mennyi idő alatt szállítanak?

(#435) Lifeforce válasza synar (#434) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én most február 28-ig sehonnan nem rendelnék. ;-)

(#436) LittleShark


LittleShark
tag

Sziasztok!

Most lesz egy kis időm videót készíteni a Meego T01-ről.

Mit szeretnétek, milyen teszteket futtassak?

Privátban küldjétek el, hogy mire lennétek kíváncsiak.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#437) nagash válasza LittleShark (#436) üzenetére


nagash
senior tag

Left4Dead2 :)

Várj, küldöm a Steam listám... :):)

Knoblauch macht einsam.

(#438) bigrock válasza LittleShark (#436) üzenetére


bigrock
addikt

4K videó lejátszás.

(#439) nagash válasza LittleShark (#436) üzenetére


nagash
senior tag

Write-only módban voltam. Ott van, hogy privát. :) :DDD

Knoblauch macht einsam.

(#440) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Én ma kapom kézhez a Minix Neo Z64-et.
És nem próbálok semmit windows alatt, szóval ha valaki linuxon szeretne valamit, azt szívesen letesztelem :D

(#441) MADcat válasza Lifeforce (#440) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Honnan rendelted?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#442) nagash válasza Lifeforce (#440) üzenetére


nagash
senior tag

Linux is jó, én Ubuntu-t szoktam tesztelgetni.
Onnan bármi jöhet.

Nekem megjött ma a Teclast X98 Air 3G.
Ez ugyan nem miniPC, de majd azért én is tesztelek pár dolgot.

Knoblauch macht einsam.

(#443) Lifeforce válasza MADcat (#441) üzenetére


Lifeforce
őstag

Többet rendeltem a gyártótól, de már írtam, hogy sajna csak 10-11 darabot tudtam lecsípni.
6db Androidost, és 5db Windowsost, kollégák pedig jól rácsaptak, maradt 1-1db eladásra március végéig :DDD

(#444) SharpSA válasza Lifeforce (#443) üzenetére


SharpSA
veterán

Melyik mennyiért eladó?

(#445) MADcat válasza Lifeforce (#443) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Windowsost vennék! :)

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#446) Lifeforce válasza MADcat (#445) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ma jön be raktárba, így holnap délelőtt kiderül.

(#447) nagash válasza Lifeforce (#446) üzenetére


nagash
senior tag

Oldalra ki se tegyétek! :DDD :C

Knoblauch macht einsam.

(#448) han_lev válasza nagash (#447) üzenetére


han_lev
senior tag

Ja, nekem is hiányzik egy... :D

MI9 6/64

(#449) han_lev válasza Lifeforce (#446) üzenetére


han_lev
senior tag

Egyébként az androidos verzió belül ugyanaz mint a wines? Mert akkor egy kis bíbelődéssel... gyakorlatilag mindegy... :F
Vagy nem...

MI9 6/64

(#450) MADcat válasza nagash (#447) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

nene! :D :D

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.