Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) interstate76 válasza aelod (#1350) üzenetére


interstate76
addikt

Nem jó a link. De elhiszem, hogy bővíthető. :D

Szerk.: 108 értékelése van az eladónak, én nem fizetnék neki egy fillért sem.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1352) atillaahun


atillaahun
veterán

Csak én nézek be valamit vagy a Pipo-n tényleg nincs hang ha beledugok egy fülest és hdmi-n megy a kép?
Monitorba dugva működik egyébként, de ott valami brutális alapzaj van bármit bármerre állítok.

(#1353) aelod válasza interstate76 (#1351) üzenetére


aelod
veterán

Most már jó a link.
(Telefonról vagyok általában és az aliexpress app link másolása nem épp a legjobb...)

Ja de csak mutiba küldtem nem muszáj venni is egyből :D

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1354) interstate76 válasza aelod (#1353) üzenetére


interstate76
addikt

Tudom, hogy csak mutatni küldted, de egyrészt egy ilyen eladó esetében nem reális az ár (azért olcsó, mert nem küld semmit), másrészt pedig ha idetéved valaki, aki nem annyira rutinos vásárló, akkor az bizony sülhet el balul is. Én Alin csak "gyémántos" eladóktól vásárolok, eBayen pedig olyanoktól, akiknek minimum több ezer pozitív visszajelzésük van.

Maga a linken szereplő hardver egyébként tényleg jó.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1355) szbarna1


szbarna1
csendes tag

Uj jatekos a piacon : Meegopad t02 es ezen mar hivatalos Windows 8.1 with bing van rajta [link] kicsit hasonlit a hamarosan megjeleno Intel Comute Stick -re szerintem

(#1356) djnice válasza interstate76 (#1354) üzenetére


djnice
veterán

Több eladónál is hasonló áron van, az ár reális. Ha nem jön rá ÁFA, akkor is 36.000 Ft körül van, itthon is kb ennyi egy J1900 minitx alaplap + ház, igaz az valamivel nagyobb méretű mint ez.

(#1357) interstate76 válasza djnice (#1356) üzenetére


interstate76
addikt

Itt a legolcsóbb megbízható eladónál. Valóban nem nagyságrendekkel, de azért drágább (olyan 40e Ft + ÁFA, tehát nem is éri meg Kínából rendelni). Az összes többinél kamu a free shipping, ha megnyitod a terméket, akkor rájön 20-30 usd szállítási költség.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1358) zoltan6 válasza interstate76 (#1357) üzenetére


zoltan6
őstag

nem rossz cucc,kell bele egy laptop ram+egy ssd azt kész is,de mondjuk 47-ért vettem itthon zotac-ot jobb hardverrel 2 év garanciával.

(#1359) tatararpad válasza szbarna1 (#1355) üzenetére


tatararpad
őstag

Felejtős. Legnagyobb hibája hogy Bay-Trail, új terméket már nem kéne kihozni vele, mert a Windows 10 itt van a küszöbön, a BT pedig jelen állás szerint legacy támogatást kap. Miközben itt a Cherry Trail. Előnye, hogy Windows nélkül legalább olcsó, a Compute Stick linuxal sem sokkal olcsóbb viszont gyengébb hardvert kap.

(#1360) interstate76 válasza zoltan6 (#1358) üzenetére


interstate76
addikt

Egyetértek, nem venném meg én sem. Az viszont jó irány, hogy már nemcsak a Z3735F és a Z3736F szintjén lehet gondolkozni, ha Kínából szeretne wines mini PC-t az ember.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1361) Lifeforce válasza zoltan6 (#1358) üzenetére


Lifeforce
őstag

Hol vetted itthon annyiért?

(#1362) vitko6 válasza Mike88 (#1240) üzenetére


vitko6
csendes tag

nektek van a wintel-en Android telepitve?

(#1363) zoltan6 válasza Lifeforce (#1361) üzenetére


zoltan6
őstag

pcland akciózta márciusban,de már mindenhol 55-57 körül látom:
[link]

(#1364) Lifeforce válasza zoltan6 (#1363) üzenetére


Lifeforce
őstag

Neked mi van rajta?
Én forgattam rá inuxot, nagyon meg vagyok elégedve vele.
2 dolog ami bosszant benne, hogy hiába állítom be az USB supportnál, hogy kikapcsolt állapotban ne hagyja rajta az áramot, nem kapcsolja le a külső merevlemezeimet.
A másik dolog az én bénaságom, szenvedek a lirc beállításaival :)

[ Szerkesztve ]

(#1365) zoltan6 válasza Lifeforce (#1364) üzenetére


zoltan6
őstag

win 8.1 kodival,a linuxot valahogy nem sikerült megkedvelnem,pedig többször próbáltam :( a többire nemtudok válaszolni mert nas-ról nézem a filmeket nfs-el.

(#1366) Lifeforce válasza zoltan6 (#1365) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én végleg meguntam az androidot.
Az egyik szobában a pipo x7 teljesít szolgálatot, az enyémben meg egy ilyen :)
De ha csak kodizol, akkor miért nem linux?
Vagy használod másra is?
A Pipot sem bántam meg, linuxxal megy mint atom.
Nem lehet agyoncsapni.

[ Szerkesztve ]

(#1367) zoltan6 válasza Lifeforce (#1366) üzenetére


zoltan6
őstag

jobban szeretem a windows-t,meg jobban eligazodok rajta.szoktam rajta böngészgetni,ha foglalt a nagygép,meg rtlmost-ról megnézni 1-2 müsort.

(#1368) Mike88 válasza vitko6 (#1362) üzenetére


Mike88
senior tag

Nincs. Nem is volt. Szüleim használják, nincs rá szükségük, mivel nem TV-re van kötve, hanem monitorra, kimondottan PC-ként üzemel, androidot meg úgy gondolom max. akkor éri meg telepíteni, ha TV-re van kötve, s az applikációk széles kínálatát kihasználod, akár médiatartalom, akár játék stb.

Ha már androidról van szó, (s ha már valakinek az is új volt, hogy geek blogjáról letölthető az X7-hez windows) X7S-hez közzétette a geekbuying a "firmware-t", szóval amennyiben azonosak a hardverösszetevők, gondolom én rá lehet erőltetni, ha valaki esetleg nem emulálni szeretné az androidot.

(#1369) vitko6 válasza Mike88 (#1368) üzenetére


vitko6
csendes tag

Köszönöm, megnézem.
Nekem korábban androidos stickem volt, és azt sokkal jobban szerettem.
az 5.1-es külső hangkártya driver-hiány miatt kényszerültem rá a windowsra...
de nagy tv-n az android sokkal jobb...

(#1370) Mike88 válasza vitko6 (#1369) üzenetére


Mike88
senior tag

Ja, félreértettél. A mondandóm 2. felét nem neked szántam, hanem a többi pipo x7 tulajnak. Ha wintelről van szó, most látom, hogy már eleve dual boot-al árulják: [link]

De emlékeim szerint neked már van egy, szal nem leendő tulaj vagy? freaktab-on mintha már találkoztam volna a nickneveddel... Meg kell várni, míg a geek megosztja a firmware-t, ha tőlük vetted, akkor rájuk is írhatsz, hogy amennyiben tudják, töltsék fel, ha nem tőlük vetted, teljesen mind1, akkor várni kell, mivel az az első, hogy kérnek egy rendelési azonosítót, anélkül nem foglalkoznak senkivel.
Lehet még próbálkozni x86-os Android telepítésével vagy emuláld addig, míg meg nem osztja a geek vagy valaki más.

[ Szerkesztve ]

(#1371) atillaahun válasza Mike88 (#1368) üzenetére


atillaahun
veterán

Közben kipróbáltam egyébként a geek-es fw-t, felment hiba nélkül, csak épp az aktiválás nem működött benne.
Plusz még az Office-t is kispórolták belőle. Próbálta már ezt valaki? :O

Végén az lesz hogy b@szok rá egy jó kis tört XP-t, lehet azon még a Chrome is működni fog. Nekem a többi böngésző nem pálya, oda van szinkronizálva az összes jelszavam könyvjelzőm, history meg minden. :(

[ Szerkesztve ]

(#1372) tlala válasza atillaahun (#1371) üzenetére


tlala
addikt

Pontosan melyik fw-t tetted rá?
Tudnál dobni hozzá egy letöltési linket?

(#1373) atillaahun válasza tlala (#1372) üzenetére


atillaahun
veterán

Tettem.
Nem tudom mit lehet ezen elrontani, pedig kifejezetten oda van írva ennél, hogy "activation problem fixed". - Csak nem nekem. :((

[ Szerkesztve ]

(#1374) tatararpad válasza atillaahun (#1373) üzenetére


tatararpad
őstag

Aktiválást nem mentetted ki?

(#1375) atillaahun válasza tatararpad (#1374) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát nem. :(((
ITT még arról volt szó, hogy az UEFI tárolja.

(#1376) tatararpad válasza atillaahun (#1375) üzenetére


tatararpad
őstag

Az aktiválást nem, csak a kulcsot szokták ott, ezért nem kell újra beírni telepítéskor. Egyszerűbb lett volna ha kimented, már kész is lennél vele :F

(#1377) zoltan6 válasza tatararpad (#1376) üzenetére


zoltan6
őstag

aktiválás egyenlő a kulccsal szerintem ebben az esetben,mert a hardverhez van a kulcs az meg nem változott,milliószor raktam már újra a tabletemet soha nem mentettem el semmit,és nem is kért kulcsot.

(#1378) Mike88 válasza atillaahun (#1371) üzenetére


Mike88
senior tag

Mint írtam nálam, az előző verzió felrakása után nem kért kulcsot, s aktivált volt a win első pillanattól, szóval neked azért linkeltem a legfrissebbet, mert ahogy te is írtad, az aktiválási hiba javítva van abban a verzióban, legalábbis ezt írják...
Próbáld meg akkor a régebbit, aminél nálam sem volt hiba: (10 perc, ha nem valami lassú eszközről telepíted)
http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/01/23/pipo-x7-tv-box-latest-firmware-released-20150123/

XP-vel ne próbálkozz, nem fog sikerülni, ha már törés... mé'? Win 8.1-et tán nem lehet, hogy muszáj az xp? Persze amíg nem "muszáj törni", addig minek, először próbáld meg a korábbi verziót, hátha. Én csak arról tudtam nyilatkozni, hogy nálam hogy volt, s ha nem kellett kulcsot beírni, akkor nyilvánvalóan az uefi tárolja, azt nem tudhattam, hogy ez nem minden egyes x7-nél van így.

(#1379) atillaahun válasza Mike88 (#1378) üzenetére


atillaahun
veterán

XP-t azért kipróbáltam, de már a telepítő sem hajlandó boot-olni az usb stick-ről (hogy rohadjon meg), ez mitől lehet egyébként?
Úgyhogy marad akkor az egyel korábbi fw, amit linkeltél. Ahogy nézem ez még 4,8 GB, nem csak 3 mint a legújabb, gondolom akkor ebben benne van az Office is (nah most 1 óra míg letöltődik).
Viszont ha a Chrome-s problémára nem találok rövid úton valami megoldást, lehet beb@szom az egész dobozt a kukába és nem veszek több ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#1380) windlord válasza atillaahun (#1379) üzenetére


windlord
őstag

Szurkolok, hogy sikeruljon.
Ha ez igy ok, akkor kiteszem a telepitot pendrivera, es ujrahuzom a gepet.
Feleslegesen nem foglaljon helyet a telepito a masinan...

[ Szerkesztve ]

(#1381) Mike88 válasza atillaahun (#1379) üzenetére


Mike88
senior tag

Mi bajod van a chrome-al? Hűtés nélkül nem nagyon kell használni. Nem véletlenül ajánlottam neked inkább a wintelt, abban van hűtés. Építs a pipora, s akkor nem lesz gond a chrome-al, már ha az a gond, h belassul tőle.
Az xp, win7 telepítési problémáról volt már szó itt, de nem tudom szépen megfogalmazni miért nem lehetséges, ha érdekel, keresd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#1382) atillaahun válasza Mike88 (#1381) üzenetére


atillaahun
veterán

Csak annyi, hogy videó sem kell ahhoz, hogy elkezdjen akadni mint a szemét. Nah mindegy, majd akkor csinálok valamiféle hűtést bele.

A korábbi geek-es fw most felment, amit linkeltél és aktiválódott is rendben, viszont az Office-al nem jutok dűlőre. Elindítom a FIRSTRUN.EXE-t, végigvisz valami kezdeti beállításokon, majd a végén kiírja, hogy all done, de program sehol. :(((
Kell ezzel valami különlegeset csinálni, mert mintha el sem kezdené a letöltést, vagy nem tudom mit próbál csinálni vele - ?

(#1383) Mike88 válasza atillaahun (#1382) üzenetére


Mike88
senior tag

Hajjaj, nem akarok hülyeséget írni, én egyszer telepítettem csak próbaképp, mivel amúgy open office-t használok s ráadásul most win8.1 pro van fönt, de emlékeim szerint a kezdőképernyőn megtalálható volt az office, ha ott nem, akkor lenyitod a kezdőképernyőt, az alkalmazásokhoz, s ott megkeresed. Erre én csak ráklikkeltem, s kis idő múlva már használható volt, biztos letöltött valamit, nem tudom.

(#1384) windlord válasza Mike88 (#1383) üzenetére


windlord
őstag

Mennyi helyet foglal le maganak rejtve a telepito?

(#1385) Mike88 válasza windlord (#1384) üzenetére


Mike88
senior tag

Fogalmam sincs, nem néztem.

(#1386) atillaahun válasza Mike88 (#1383) üzenetére


atillaahun
veterán

Nah végülis már mindegy, pattintottam fel egy törtet, már ez is kitűnően fut. Legalábbis egyelőre.

Hanghoz ti mit használtok amúgy? Én csak simán bedugtam a fülesem az elejébe, de ha olyan videót nézek, amiben beszéd van, azt valahogy sokkal halkabban hallani mint a zenét vagy háttérzajokat. Ha a monitorba dugom, akkor ott normálisan kiegyensúlyozott.
Nektek ez nem ilyen?

(#1387) windlord
Mármint a monitorba van dugva a hangszóród, vagy hogy érted?

[ Szerkesztve ]

(#1387) windlord válasza atillaahun (#1386) üzenetére


windlord
őstag

En hdmi -n kuldom.
Az tokeletes.

(#1388) ericssonfan2 válasza atillaahun (#1386) üzenetére


ericssonfan2
tag

ha halk a beszéd, akkor lehet, hogy 5.1-es hangot próbálsz hallgatni, ami a stereo jack-en nem tud normálisan kijönni, hacsak nincs mixelve (pl mpc-hc audio beállításainál)

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#1389) atillaahun válasza ericssonfan2 (#1388) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem, egy sima fülest dugtam csak bele. :U
Audio beállítás meg kb. 0 ebben a Pipo-ban.

[ Szerkesztve ]

(#1390) windlord


windlord
őstag

Mérte valaki, hogy idle és full load állapotban mennyit eszik a Pipo?

(#1391) aelod válasza atillaahun (#1389) üzenetére


aelod
veterán

Akkor ajánlott lenne neked beszerezni egy usb-s külső hangkártyát hozzá.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1392) windlord


windlord
őstag

Pipo estén aki csinált hűtésmodot, az hogyan csinálta?

Ugye van a két chip.
A két chipen egy-egy thermal pad darab, amelyekkel felette egy fém, lyukacsos -gondolom- árnyékoló lemez.
Gyárilag annak a tetejére van ráragasztva egy fémes lemezke.

Én úgy csináltam, hogy a lyukacsos lemezre kentem MX2 pasztát, rátettem egy bordát, amely hosszanti irányba túl lóg a lyukacsos részen, szélességében lefedi.
A fém lemezkét összehajtogattam, így most benn figyel a borda és a fedlap alatt mint egy távtartó.

Mondjuk az eredményekkel annyira nem vagyok elégedett.
Tesztelésnél LinX alatt 80fok max, nem vesz vissza az órajelből semmit...

Idle 60-65fok.

Hogyan kellene?
A lyukacsos fémet szedjem le, tegyek a chipekre termal padot és úgy rá a borda?
Közvetlenebbül adná át a hőt mint így?

(#1393) Mike88 válasza windlord (#1392) üzenetére


Mike88
senior tag

Azért nem mert az elgondolás is borzasztó (ne haragudj), igaz sokan így gondolkodtak itt is, meg freaktab-on is. Dobd le az árnyékoló lemezt, ha gondolod szedd le a termal pad-ot, mert úgy sem annyira jó a hatásfoka, mint a pasztának, használj pasztát, de ha nem akarod leszedni a termal pad-ot, még úgy is jobb eredményeket fogsz elérni, mint ami most sikerült. Használj a lehető legnagyobb, legszélesebb hűtőbordát, s szorítsd rá rendesen, én ehhez hajtottam egy lemezt, ami a nyákba kapaszkodik, kb. úgy képzeld el, mint egy C kampót. Így kb. 60-65 fokra tudtam visszaszorítani a hőt, anélkül, hogy használtam volna bármi más hőhidat a doboz és a nyák között, mivel én nem akarom megkockáztatni azt, hogy amennyiben szét kell szedni a dobozt, feszegetnem kelljen... Mindenesetre ezzel sem voltam elégedett, miután száműztem a dobozát is, s nagyobb dobozba került, magasabb bordával, 50 fok körül szokott beállni.

(#1394) atillaahun válasza windlord (#1392) üzenetére


atillaahun
veterán

Én most pont ezt csináltam. A lyukacsos lemezt levettem a fóliával együtt, a két kis kék hő lapra pedig közvetlenbe egy jó nagy hűtőborda került, amit egy régi gépből kikaptam (türelem híján). Mondjuk ráfogatni nem nagyon volt épp itthon eszközöm, ezért az alaplap négy nagy csavaros lyukján keresztül ráhúztam a bordát a lapra és az alján összecsavartam a drótokat. :B :D
Még csak most kapcsoltam be - mindjárt meglátjuk lesz-e valami haszna. :U

(#1393) Mike88
Viszont azt vettem észre, hogy a proci mellett kicsit - a kábelek felé van egy pici hosszúkás kiálló bütyök, ami mintha magasabb lenne mint a proci, és ha nincs ott a a kis kék hőlap hogy megemelje, akkor az eltartja a bordát. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#1395) Mike88 válasza atillaahun (#1394) üzenetére


Mike88
senior tag

Sejtem, hogy mire gondolsz, én (meg hát mindenki) a bordából ott kiköszörültünk egy darabot.

A stabil, határozott rászorítást old meg valahogy, mert elképesztően sok múlik rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1396) atillaahun válasza atillaahun (#1394) üzenetére


atillaahun
veterán

Nah, ennyit bírt ki, kb. fél óra 1080p-s Youtube után végül leszabályozott 1 GHz alá. Bár eddig ez kb. fél perc után történt.

Most nem volt rajta az alja a házon, tapogattam az alaplapot alulról ahol a proci van, meg mindenhol máshol is, kurva forró, de még a felrakott borda szélei is, amennyire elértem az ujjammal. Ez gondolom egyrészt jó jel, hogy sikerült viszonylag erősen ráhúzatni, másrészről úgy tűnik messze nem elég oda az a borda.
Szerintem az lenne talán a leghatásosabb ha a házra lehetne kivezetni a hőt. Láttam sokan csinálják ezt is egy fél centi vasta 10x10-es termál lapot tesznek az alaplap és ház alja közé, azon keresztül talán még sikerül több hőt leadatni vele mint a bordával. Megyek is holnap keresek ilyen cuccost, remélem lehet kapni a városban.

[ Szerkesztve ]

(#1397) windlord válasza Mike88 (#1393) üzenetére


windlord
őstag

Mi a borzasztó kolléga?
A minél nagyobb felületen történő hőközlés?

Thermal pad, vagy valami hasonló mindenképpen kell rá, mert a két chip nincs egy magasságban, így nyugodtan rá lehet pasztázni.
El sem éri az egyik chip a bordát.
Tehát meg lehet b*szni...

Más házba meg biztos nem fogom átköltöztetni!
Ebben kell megoldani...

Különben a minél nagyobb borda is tök hülyeség.
Kisebb vörösréz a legjobb megoldás.
De zárójelben megjegyzem, én is naggyal próbálom.

De a magas thermal pad lesz a megoldás.
A hőt közvetlenül át kellene adni a háznak... és az eldiszipálná.

(#1398) windlord válasza atillaahun (#1396) üzenetére


windlord
őstag

Náluk van, én tőlük veszek holnap.
Mondjuk jó, mert két utcával vannak tőlem távol...

(#1399) atillaahun válasza windlord (#1398) üzenetére


atillaahun
veterán

Köszi. :) De nekem Miskolcon kell majd megpróbálnom ilyet találni.

Amúgy jól értem te a procira akarsz rakni termál padból még többet? Lehet a felfekvés miatt nem hülyeség, de szerintem inkább az alaplap aljára tegyél majd egy jó nagy darabot, mert az is felforrósodik az egész és szerencsére jó közel van az alu ház aljához, hogy át tudja adni a hőt. Legalábbis ezt remélem.

[ Szerkesztve ]

(#1400) Mike88 válasza windlord (#1397) üzenetére


Mike88
senior tag

:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.