Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Aki venne minipc-t de nincs kedve várni, írjon rám. Topiklakóknak akciós. :B

(#602) tlala válasza SUPREME7 (#601) üzenetére


tlala
addikt

Konkrétan milyet árulsz?

(#603) xianhu válasza zoltan6 (#583) üzenetére


xianhu
csendes tag

Azt mondja nem zavaró a ventillátor hangja: http://youtu.be/KTudPRX-dlg
TV mellé nem biztos, hogy jó lesz...

(#604) zoltan6 válasza xianhu (#603) üzenetére


zoltan6
őstag

itt van a NAS-om is az ágyam mellet abba is van egy kis 6 cm-es ventillátor,azt sem hallom,hangosabb a vinyó benne.ebbe sem lehet nagyobb.szerintem ez még belefér.

(#605) tlala válasza xianhu (#603) üzenetére


tlala
addikt

Uh...
Nem is láttam, hogy venti is van benne.

(#606) Milka 78 válasza SUPREME7 (#601) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hogy hogy váltasz?

(#607) zsozsoooooo válasza tlala (#605) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Én sem, pedig próbáltam figyelni , lehet csak nem látszott ezeken a képeken.
Én csakis passzív hűtésűt szeretnék. Nekem ne zörögjön semmi a TV mellett. Ugye a pipoban csak hűtőborda van ?

Zsozso

(#608) kukszi1


kukszi1
tag

Nem tudok belépni a biosba sehogy Meegopad T01 . A windows is rinyál megint aktiváljam Kms sem müködik.

(#609) PeterPH válasza zsozsoooooo (#607) üzenetére


PeterPH
senior tag

Konkrétan hűtőborda nincs, de passzív.

(#610) tlala válasza zsozsoooooo (#607) üzenetére


tlala
addikt

Igen, a Pipo teljesen passzív.
Remélem hamarosan kézhez kapom, hogy meggyötörjem. :)

(#611) Zsoo80


Zsoo80
tag

Megérkezett nekem is a Pipo x7. Eddigi gyors tapasztalat a készülék gyors, Crome alatt nálam tökéletesen megy a YouTube 1080p. Nem tapasztaltam a korábban említett problémát.
Jövő heten próbálok 1-2 játék tesztet.

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#612) betyarr válasza Zsoo80 (#611) üzenetére


betyarr
veterán

usb eszköz csatlakoztatásakor neked is dobja a netet?

(#613) synar


synar
őstag

Újabb jelentkezők:
Ainol Windows Mini PC
MeLE PCG03
Egreat i6

[ Szerkesztve ]

(#614) ovika válasza synar (#613) üzenetére


ovika
tag

Jönnek, jönnek !!
Egyre többen lesznek. Az árakon ez látszani fog?

(#615) zoltan6 válasza synar (#613) üzenetére


zoltan6
őstag

a két utolsón a vga kimenet nagyon jó,így már tényleg lehet használni régi számítógép helyett,szülöknek,nagyszülöknek skypos,facebookozós,böngészgetős,filmlejátszós, kisfogyasztású gépnek.,meg aki nem játszik annak teljesen elég is ez.

(#616) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Na, az én jan 17-én rendelt Pipo X7-em is megérkezett, ez valami zseniális kis cucc!!!
Ráadásul még 210-ért volt a dollárom és úgy volt 97 USD :C

A biztonság kedvéért asszem beleteszek egy alulfeszelt mini ventit, hangja nem lesz nagyobb, ellenben én éjjel-nappal hajtani fogom (média-szerver, torrent, konvertálás, stb).

HD-t, 4K-t röccenés nélkül viszi.

Ennyiből még a rajta lévő aktivált Windows se nagyon jött volna ki! :)

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#617) zoltan6 válasza ericssonfan2 (#616) üzenetére


zoltan6
őstag

én is pár napja üzemeltem be a pipo x7-et,eddig nagyon tettszik,szerintem fényévekkel jobb a kodival, mint az egreat r6s médialejátszóm, visz mindent az enyém is,3d-t nem próbáltam,mert nincs hozzá tv-m. :C
szerintem az idei év slágerei ezek a mini pc-k lesznek,jönnek ki a jobbnál jobbak.mint pld a hp,aminek bővithető a ramja+rendes ssd van benne.
még én is 92 dollárért vettem,(25-be jött ki) most meg jól felment az ára,már 120-130 dollár körül mennek.

[ Szerkesztve ]

(#618) envagyok


envagyok
veterán

Én nem mini pc-t vettem hanem 7-es tabletet 33k-ert Hdmi kimenetest. Elégedett vagyok vele, csak azt kellene még megbuherálni, hogy a Kodi mindkét kijelzőt rendesen használja, ill. Openelec lenne még jó rá, de sajnos csak 64 bites telepítője van, ennek még 32bites uefi-je.
Gondolkodom hogy megválok tőle, és várok olyan mini atom pc-re, ami támogatja a hevc HW ddekódolást és a 4k kijelzőt, ill usb3 van rajta és gigsbit lan.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#619) ovika


ovika
tag

[link]

És az új jövevény!

(#620) zoltan6 válasza ovika (#619) üzenetére


zoltan6
őstag

Na ez nekem egyáltalán nem jön be,16gb háttértár,micro hdmi ami ráadásul elől van,lan aljzat nincs,akksi minek bele ha nincs rajta kijelző.drága is. :(
eddig a pipo x7 után,amit én vettem,még az egreat i6 jön be a legjobban.

(#621) Zsoo80 válasza betyarr (#612) üzenetére


Zsoo80
tag

nekem nem történt eddig ilyen. remélem nem is lesz! :))

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#622) Zsoo80


Zsoo80
tag

Na kezdem belakni a szerkezetet. Nasrol megy szépen minden film. Heroes 3 HD szépen fut, bàr ennek szerintem nincs túl nagy gép igénye. Most települ a hozzà kapott office 365. Ha van kérdés szívesen válaszolok rà.

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#623) ovika válasza Zsoo80 (#622) üzenetére


ovika
tag

Hőmérséklet? Nem melegszik? Mennyi szabad hely maradt? Wifi milyen?

[ Szerkesztve ]

(#624) zoltan6 válasza ovika (#623) üzenetére


zoltan6
őstag

válaszolok én,hőmérsékletet nem mértem,de kézzel megfogva nem tűnik melegnek,én az office-t nem telepítettem fel.így van 14gb szabad helyem.
amik rajta vannak:
Az összes windows frissítés
kodi (xbmc)
kodi launcher
total commander
vinrar
wifin én nem használom,de kipróbáltam stabil volt.hálókártya sajnos usb alapú,nekem akkor dobálta a netet amikor alvóra kapcsoltam a gépet,utána kikapcsoltam az energiagazdálkodásnál,hogy ne kapcsolja ki a windows energiamegtakarítás miatt,most azt csinálja így hogy eltávolítható eszköznek ismeri fel a hálókártyát.
kodi-val használom nas-on tárolt filmek lejátszására,az 500db filmekből ami vegyesen dvdrip,bdrip,dvd.iso,blu-ray.iso,eddig 1 db filmet találtam ami megizzasztotta.az egyetlen 40gb-os blu-ray iso filmem.A gyűrűk ura-a király visszatér.lejátsza,de félpercenként megáll pufferelni,lehát hogy optimális beállítással ez is menni fog.távirányítom méh nem jött meg hozzá.egyenlőre bluetotth-os egérrel,billentyűvel használom.
Összességében én elégedett vagyok vele,médialejátszónak vettem,fényévekkel többet tud szolgáltatásban,tudásban, mint az előző egreat r6s médialejátszóm,bár azzal sem volt semmi bajom,csak a kodit jobban testre lehet szabni.ráadásul még netezhetek is vele este ágyból fekve.

[ Szerkesztve ]

(#625) ovika válasza zoltan6 (#624) üzenetére


ovika
tag

Köszönöm! 👍👍
Most már csak várnom kell a "villanyos" boltra.

[ Szerkesztve ]

(#626) ovika


ovika
tag

[link]

Ilyet használ valaki? Illetve jó lehet ez egy leendő masinához? Sajna nincs hdmis monitorom (még). :)

[ Szerkesztve ]

(#627) zoltan6 válasza ovika (#626) üzenetére


zoltan6
őstag

én ezt vettem 2000ft-ért
New 1080P HDMI Male to VGA Converter Adapter With Audio Cable For PC HDTV Black

igaz nem ehhez a kütyühöz hanem munkahelyre mindig tv-s set top boxhoz,de kipróbáltam itthon egy vga lcd monitorral,teljesen jól működik.

(#628) Billu válasza ovika (#626) üzenetére


Billu
aktív tag

Inkább ezt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#629) Ance válasza ovika (#626) üzenetére


Ance
őstag

Csak olyat vegyél, amit valaki már kipróbált, vagy itthon vedd meg, mert sajnos ezeknél az eszközöknél sok az átverés, hiba. Nekem az elsőt vissza kellett vinnem, mert nem működött (az egyik szín nem ment át), a másodiknál annyira eltolódott a kép, hogy nem tudtam behozni középre a monitor állító funkciójával (ez monitor hiba volt, de nálad is előfordulhat), a harmadik jó lett.

(#630) Aryes válasza zoltan6 (#620) üzenetére


Aryes
nagyúr

A micro hdmi hátul van. :)
Végülis árban eddig verhetetlen, feltéve, hogy aktivált windows van rajta. A 16g belső meg olyan szempontból sztem mindegy, hogy a win így is, úgy is elfér rajta, a többinek meg ott lesz az sd kártya.

(#631) Aryes válasza zoltan6 (#624) üzenetére


Aryes
nagyúr

A 40gb-os blu-ray iso -nál a szűk keresztmetszet a hálókártya, nem a tömörítés.

(#632) zoltan6 válasza Aryes (#630) üzenetére


zoltan6
őstag

egy készülékről beszélünk? vagy akkor a power gomb is hátul van? meg a fejhallgató csatlakozó?



a 16 gb meg kb arra elég,hogy az aktuális windows frissítés rámenjen,azt kész is,18gb a foglalt helyem,úgy hogy az office-t nem teleoítettem fel,fenn van a kodi,total commander,meg a winrar a pipo x7-es 32gb-os készülékemen.azon kívül 100 dollárért drága is.még utp aljzat sincs rajta.nem tudom elképzelni mire lehetne ezt így használni. :(

[ Szerkesztve ]

(#633) nagash válasza zoltan6 (#632) üzenetére


nagash
senior tag

Ez olyan mint az a Guleek i6 vagy mi..
Az x98-nál 16-16 van a két rendszernek és Win 8 alatt így is van ~8GB hely.
Arra jó, hogy legyen egy hordozhatód, mert ebben ugye akkumulátor is van.

80$ körül vennék simán, mert most notit viszek magammal ha valahol mókolni kell. Ezzel ez könnyebb lenne.

Knoblauch macht einsam.

(#634) kukszi1


kukszi1
tag

Valakinek van ötlete miért nem tudok belépni biosba akármit nyomok f7 del f2 f8 f11 f12. Csináltam full gyári viszaálitást is.

(#635) RufuszX válasza kukszi1 (#634) üzenetére


RufuszX
senior tag

Ha nem megy billentyűkombinációval akkor win 8.1-ből így is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#636) Aryes válasza zoltan6 (#632) üzenetére


Aryes
nagyúr

Persze, egyről. Ha nem tetszik, hogy elől van, fordítsd meg, és hátul lesz minden. :DDD Ennél nagyobb gondod sose legyen az életben.
Az akku meg amúgy engem is zavar, ha folyton hálózatról megy, biztos tönkremegy előbb-utóbb, de mondjuk telefon flasheléshez jól jöhet. :) Meg biztos van olyan helyzet, amikor jól jön, hogy bekapcsolt géppel megyek el otthonról.

(#637) zsolx


zsolx
tag

Ez igen :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#638) kukszi1


kukszi1
tag

Oké köszi igy betudok lépni biosba de mit kéne állitanom bent hogy normálisan betudjak lépni mert igy nem bootol be pendriverol sem.

(#639) Mike88 válasza zsolx (#637) üzenetére


Mike88
senior tag

No ezért a linkért ezer köszönet, no meg legyesnek is. Valszeg akkor ez okozza nálam a YT videók akadozását, nálam alaphelyzetben 70-80 fokon fűt ez a szerencsétlen. Én is nekiállok barkácsolni. Azt értem, hogy a thermál padnak s az alsó váznak köszönhetően nagyobb a hőleadó felület, ugyanakkor ez mégis a ház kisebbik fém alkatrészére van leadva, azaz az aljára s pláne az aljára, ami kb. fél centis szivacs bakokon áll, alatta meg az a felület, amin elhelyezzük, így a meleg levegő elég nehezen tud alóla kiáramlani. Hozzáértőbbektől kérdezném, hogy szerintetek mi a szerencsésebb, ha ilyen thermal pad-al átvezetjük a hőt a doboz tetejére, vagy hűtőbordákat használunk? Az úgy gondolom mindenképp szerencsésebb ha a tetejére vezetjük a hőt, annál mint hogy az aljára, egyrészt az előbb leírt okból kifolyólag, másrészt nagyobb felület, s valamivel vastagabbnak is tűnik az anyag.

(#640) ericssonfan2 válasza zsolx (#637) üzenetére


ericssonfan2
tag

Sajnos én is tapasztalom a melegedést a Piponál, de csak ha 100%-on van hajtva mind a négy mag (ami lássuk be, nem igazán életszerű egy ilyen eszköznél). Egy HD konvertálásom emiatt le is állt.
Most egy alulfeszelt (szinte néma) ventivel kap friss levegőt, így 100%-on pörgetve sem megy 60 fok fölé a hőmérséklet.
A filmnézésre mindennek viszont nincs negatív hatása, ahhoz nem kell hűteni.

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#641) Legyes


Legyes
tag

Üdv,

A Pipo X7 tetején nehéz nagy felületre tenni a hűtést, mert a SoC árnyékolása és a fém között van ~15mm. Valamint pont ott van a műanyag távtartó X alakban.
Ha normál módon használjuk, akkor az alsó ragacs elég, azzal ~71°C-ra áll be a SoC ls az alsó lemez is szinte süt.

[ Szerkesztve ]

-=LeGyEs=-

(#642) Mike88 válasza Legyes (#641) üzenetére


Mike88
senior tag

A távtartót azt szétvágom ott, ahol kell, max. 3 csavar tartja csak a NYÁK-ot vagy ragasztom megfelelő helyre a távtartó azon részét, szal ez elméletben nem gond, majd szétszedem, s hogy kiderüljön gyakorlatban is menne-e. Én nem ismerem ennek a hővezető ragasztónak a működését, azért kérdeztem, az esetleg működik, hogy akár több 5mm-es darabot egymásra pakolnék? Azt tudom, hogy az amiko boxomban is legalább másfél centis a hővezető ragasztó, szintén fém doboz s baromira jól teszi a dolgát.

(#643) Legyes válasza Mike88 (#642) üzenetére


Legyes
tag

Kipróbáltam az első alkalommal. Semmit sem ad át a 3 rétegnyi. Akkor melegszik a doboz teteje, amikor már belül is nagyon meleg van.
Viszont a gyárilag feltett ragacsot nem vettem le, ahogy az árnyékoló lemezt sem.

Tudom-tudom: sok lett a "teszi a dolgát" szöveg. Darabokban írtam, mobilról, még át sem olvastam :D

[ Szerkesztve ]

-=LeGyEs=-

(#644) Legyes válasza ericssonfan2 (#640) üzenetére


Legyes
tag

A 100%-ot csak akkor írja a task manager, amikor még nincs megfőzve. Amikor már megsült, akkor 10%-ot mutat, de 170MHz-en száguld akkor is, ha épp a világegyetem összes bolygójának pályáját számítom vele párhuzamosan. Ami részben igaz is, mert a teljesítményt egy böngészős űrstratégia körváltójával mértem, úgy, hogy kimaxoltam mind a 4 magon a turbót induláskor :D Pikk-pakk megsült... De max turbóval olyan teljesítményt ért el, mint egy 2.4-es Prescott P4 (HT). 170MHz-en a task manager is durván lagolt, és az egérmutató is. Ha FullHD videót indítottam rá, 1 perc volt, mire elindult és a mellékelt kép szemlélteti mi történt.

talán ez beszédesebb:

[ Szerkesztve ]

-=LeGyEs=-

(#645) zoltan6 válasza Legyes (#644) üzenetére


zoltan6
őstag

köszönjük a hasznosan összefoglalt írást,nevedből ítélve gondolom te írtad.várom a további írásokat,engem főleg a médialejátszós írás érdekel majd. :R
egy észrevétel az Intel Driver Update Utility link nem jó.

(#646) Legyes válasza zoltan6 (#645) üzenetére


Legyes
tag

A minta videókat lejátszotta VLC-vel és Kodi-val gond nélkül. Az 1080p indításakor már gondolkodott kicsit. Tartós teszt még nem volt. A streaminget csak DiGi FullHD-vel próbáltam, ment dróton akadás nélkül, a wifi néha kevés volt a 12-14 MBitnek. Viszont 3 óra TV nézés után nem ajánlott rámarkolni az aljára, annak ellenére sem, hogy 500-720MHz között ingadozott a speedstep miatt az órajel csak (és nem a meleg miatt). A ragacs nélkül 2-3 perc után már látni, hogy dobálja a képkockákat majd egyre nehézkesebben megy minden.
YouTube 720p-vel még épp megy, az 1080p dobálja a kockákat de hunyorítva még viselhető (HTML5). 480p-s, sok órányi zenehallgatás után is jól megy minden, kb. 1.56GHz turbóra áll be és azon is marad. Ha nincs ragacs, akkor kb. 2 szám után már kínlódik kicsit, fél óra után durván lassul.

A Kodi Apple trailers pluginnal nézve az előzeteseket nagyon szép képe van az ősi LCD TV-nek (CCFL, HD ready LG).

Gyűjtök majd be mintákat és USB-ről megnézem, majd leírom a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

-=LeGyEs=-

(#647) kukszi1


kukszi1
tag

Ez teljesen megkergült most meg hiába álitom be a magyar nyelvet nem lesz magyar.

(#648) Freebush


Freebush
csendes tag

A Legyes által talált fórumból talán ez a legjobb megoldás a hűtésre. Szépen elkészítve érdemes lehet pár lyukat fúrni a tetején, így távozhat a meleg a dobozból.

[link]

(#649) zoltan6 válasza Freebush (#648) üzenetére


zoltan6
őstag

ez a megoldás még viszonylag tettszik:

Na de ez? :Y

egyébként én is megijedtem.ezért raktam be egy msi alaplapból való bordát a hűtőlemezre,

(szerintem nem lett sokkal hűvösebb)meg gondolkozom valami kis ventillátoron az aljára,egyiket szívóra,másikat fújóra rakom majd.
Nekem is előjött a chrome youtube probléma tesztvideó: 1080p test hd (avatar) szaggatva játsza le 88C fokig ment fel a hőmérséklet.ugyanez internet exploreren 68C fok akadásmentesen,próbáltam chrome-ba hardveres gyorsítást ki-be kapcsolni,nem lett jó,mi lehet vele? nem értem. :F

(#650) ericssonfan2 válasza zoltan6 (#649) üzenetére


ericssonfan2
tag

Kivágni a tetejét??? Ráadásul ilyen igénytelen módon??? :Y

Egy dollár alatt kapni 5 kicsi hűtőbordát, ugyanannyiért mini ventit, ami befér a házba, és kész.
Teszteltem, órákig 100%-on járatva sem megy 60 fok fölé. És ugyanúgy hangtalan.

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.