Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) Mike88 válasza Laza... (#4249) üzenetére


Mike88
senior tag

Szintúgy jó üzletnek tartom a mai napig, pláne, hogy anno 23 ezerért megkaptam. 3 év elteltével most először telepítettem újra a windows-t, mert már idegesítően lassú volt, nem volt elég helyem az update-hez, eddig mindig frissítgetve volt, 8-ról 10-re, majd a 10 lett mindig frissítve.
Arra felhívnám mindenki figyelmét, hogy nem árt egy driver mentés Double Driverrel, mielőtt belekezdenétek. A mostani legfrissebb windows 10 alaphelyzetben telepítette a wifit, a LAN-t nem tudta, de net kapcsolattal már letöltődött hozzá a driver. Viszont, ami lényeges, nem minden driver összetevőhöz települt a megfelelő driver, pl. a "hangkártyát" valami egészen másnak vélte. Így nem volt hang, de nem is tudtam, hogy melyik a "hangkártya". Aztán egy restore double driverrel rendbe tette a dolgokat.

(#4252) tlala válasza Laza... (#4249) üzenetére


tlala
addikt

A mai napig is áldom én is a döntésemet, hogy anno (több mint 3 éve) megvettem 89USD-ért...
Gyakorlatilag megváltoztatta az életünket a nappaliban a plazmához kapcsolva - torrent, filmnézés, fórumozás, FB, stb. - a kanapéról!
Ki sem kapcsolom soha.

[ Szerkesztve ]

(#4253) Laza... válasza tlala (#4252) üzenetére


Laza...
addikt

Detto, el sem adnám :N Nincs mivel pótolni. Évi 2k villanyszámláért mi mást kapni? youtube megy fullHD-ban, mkv bármekkora bitrátát visz simán, ami néha lassu az az ethernet port. Más része nekem tök elég.

Tegnap raktam újra én is, a win 10 fél napot szarakodott rajta, mert felpakolt valami új verziót is, de nekem nem voltak driver gondjaim szerencsére. Valószínűleg azért, mert megvan, kéznél. Murphy ;]

jah, meg most vettem új egér+bill kombót hozzá. Ez is szintén nagyon megérte! :DDD Ezt itt ni Magyar ékezetes

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#4254) tlala válasza Laza... (#4253) üzenetére


tlala
addikt

Egy időben gondolkodtam rajta, hogy lecserélem valamelyik újabb, 4GB-os verzióra.
De aztán eszembe jutott a 200 dolláros varázskérdés: "Minek??"
Minek cseréjem le azt, ami remekül működik?

(#4255) Laza... válasza tlala (#4254) üzenetére


Laza...
addikt

detto :DDD

Never give up!

(#4256) Scooter86101


Scooter86101
tag

Sziasztok egy modecom freepc 32 gb os kutyum lenne , de már szamtalan windowst megpróbáltam letolteni ra.. es egy értelmes 64 bites win 10 et nem tudok vele bootoltatni valaki nem tudna segíteni nekem abban hogy ki melyik verziojat hasznalja ? Vagy lehet a bit számmal van a baj ? egy 32 bitest már engedett, viszont a kutyu adatlapjan azt írja hogy 64 bites verzioja van alapbol rajta ? Akkor most mivaan ? :) valaki telepitette mar ujra ?
Köszönöm előre is ..
Udv .

(#4257) interstate76 válasza Scooter86101 (#4256) üzenetére


interstate76
addikt

Ez nem lesz igazi segítség, de a helyedben én nem szenvednék a 64 bites win kedvéért egy percig sem, ha van rá 32 bites, amit fel tudsz telepíteni.

Nemrég vettem egy Chuwi Hi8 Pro tabletet, és először rácsodálkoztam, hogy 32 bites win van rajta, de nem érzem hátrányát, így Isten ments, hogy nekiálljak újrahúzni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4258) Laza... válasza Scooter86101 (#4256) üzenetére


Laza...
addikt

2GB Ramhoz minek a 64 bit? :F Több erőforrást enne meg a rendszer, elég az a 32 bit mindenre

Never give up!

(#4259) petakpa1 válasza Laza... (#4258) üzenetére


petakpa1
őstag

Ez igaz, de ha csak 64 bites driverek vannak hozza, mert gyarto eszetlenul 64 bites OS-el adta ki a 2 GB memorias verziot is, akkor megyulik a baja a 32 bites Win telepitessel.

Ezekkel a MiniPCkkel a legnagyobb problema a gyartoi tamogatas es driverek hianya. Különösen igaz ez az olcsobb noname kinai verziokra.

Nekem is ilyen van, hardverileg semmi gond vele, pedig 24 oraban megy tobb mint 1 eve már. Ellenben mikor megerkezett elbol azzal kezdtem, hogy Double Driverrel mentes a szorgos kinai kezek altal telepített Win10-bol. Aztan gyari Win10 legyalulva, sajat telepitobol vissza, nehogy mar valami rejtett kis kemprogi lapuljon a kinaiak altal feltelepitett OS-ben.:))

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4260) Scooter86101


Scooter86101
tag

Sziasztok köszönöm a hozzászolasokat.. tettem fel egy 32 bites rendszer illeszto pr. Telepitese közben egyből osszeomlott a rendszer :) be se jott többé .. driver gondok a 32 biten, szóval vhogy 64 es kell rá, de hát ha ilyen kutyuje nincs senkinek akkor buktam :) mert így nem haladtam előrebb.. :(

(#4261) petakpa1 válasza Scooter86101 (#4260) üzenetére


petakpa1
őstag

Ha kell el tudom küldeni az 64 bites drivereimet. Persze jó esély van rá, hogy a Tiedre nem ugyanezek valók, de egy próbát megér.

Win10 amúgy nekem elég sok eszközt felismert magától, de volt azért jópár amihez kellettek a Double Driver-rel készített mentések:))

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4262) Sándor -P20- válasza Scooter86101 (#4260) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Az enyémen a Microsoft oldaláról leszedett 32bites win szalad, gond nélkül felment.
A wi-fi drivere nem müxik, de úgyis egy USB/LAN adapterről kapta a netet.
Egyébként parkolópályán van, mert egy OFF Voyo V1 dolgozik helyette...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4263) Sándor -P20- válasza Scooter86101 (#4260) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Hi.
Nem tudom hogy állsz a telepítéssel.
Én feltelepítésre (először) mindenképpen a hivatalos, a microsoft oldaláról letöltött legfrissebb 32 bites win10 feltelepítését ajánlanám.
A FreePc-t home verzióval regisztráltan árulták, tehát az újratelepítés után automatice megkapod a licencet, nincs vele semmi dolog. (Utána mit csinálsz vele, az a te dolgod.)
Annó az első szervizes visszaküldésem után DoubleDriverrel leszedtem az enyémről a drivereket.
[ModecomFreePc driverek Double Driverrel leszedve.zip] Ez 2015. 12. 25.-én történt. Használni egyszer sem használtam, tehát nem tudom, hogy az állományok egyáltalán használhatóak-e.
Az újratelepítés után én a belső wi-fi eszközt tiltani szoktam. A netet vagy egy wi-fi sticken, vagy egy USB/LAN adapteren keresztül kapta.
Az utóbbival rettenetesen tudott menni... :K
Ha valakinek van lehetősége tegye fel az állományt olyan helyre, ahonnan majd mások is le tudják szedni a későbbiekben, mert én pár nap múlva törölni fogom.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4264) echterion válasza interstate76 (#4007) üzenetére


echterion
nagyúr

Szia,
Hogyan oldottad meg a hűtését? Kivágtad a tetejét? Nekem most kezdett el gondom lenni a melegedéssel, szaggatnak egy idő után a filmek, ilyenkor 80 fok felett van a cpu hőmérsékletem. Érdekes, hogy az elmúlt jó egy évben nem volt ilyen gondom.

**********

(#4265) interstate76 válasza echterion (#4264) üzenetére


interstate76
addikt

Többféleképp is megoldható a dolog (márcsak azért is, mert nem teljesen egyforma a kis kütyük belső felépítése):

1

2

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4266) echterion válasza interstate76 (#4265) üzenetére


echterion
nagyúr

Szép munka. :C
A házat mivel vágtad ki?

**********

(#4267) interstate76 válasza echterion (#4266) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi! :R

Fúró + dekopírfűrész segítségével vágtam. Egyik esetben sem lett makulátlan a munka :B , de mindegy is volt, mert nem látszik ki.

Egyébként egy topiktársét is megcsináltam - a változatosság kedvéért az volt a 3. különböző belső szerkezetű Wintel W8-as, amit láttam.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4268) echterion válasza interstate76 (#4267) üzenetére


echterion
nagyúr

Merre laksz? Megcsinálhatnád az enyémet is. :B :))

**********

(#4269) interstate76 válasza echterion (#4268) üzenetére


interstate76
addikt

Veszprémi vagyok. Ha elküldöd/elhozod a kis kütyüt és berendelsz eBay-ről/Aliról minden hozzávalót, akkor szívesen megcsinálom. Segítőkészség van :K , gari nincs! :N

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4270) echterion válasza interstate76 (#4269) üzenetére


echterion
nagyúr

Vigyázz, mert szavadon foglak. Most nem lesz jobb dolgom úgy sem húsvétkor, megpróbálom szétszedni anélkül, hogy eltördelném a műanyag pöcköket, majd az itthon lévő maradék sünikkel teszek egy próbát. Aztán ha nagyon nem jön össze, megkereslek. :R

U.I.: Mondjuk az igen érdekes, hogy 2016 óta van meg a cucc (most néztem utána, nem is hittem, hogy ilyen rég megvan), csak letöltés + filmnézésre használom, és eddig nem volt gond a melegedéssel, most meg mindig felforr az agya, bármilyen filmet is kezdek el nézni, max 20-30 perc után elkezd kegyetlenül szaggatni a film.

[ Szerkesztve ]

**********

(#4271) interstate76 válasza echterion (#4270) üzenetére


interstate76
addikt

Furcsa. Ugyanolyan anyagokat nézel, mint korábban? Lehet, hogy beporosodott egy kicsit, vagy hogy újra kell pasztázni, mindenesetre ne használd olyan dolgokra, amikkel 80°C fölé megy. Tudom, hogy elvileg 100°C-ig bírja a CPU, de jobb a békesség.

Ha szétszeded, akkor ne csak plusz bordákat tegyél bele, hanem a CPU és - ha van benne, akkor - a meglévő borda között is pasztázd újra!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4272) echterion válasza interstate76 (#4271) üzenetére


echterion
nagyúr

BD25 és BD50-eseket nézek, ez nem változott. Én is arra gondoltam, hogy poros lett a cucc, illetve egy újrapasztázás talán segít rajta. 80 fok felett már akadoznak a filmek, ott már van olyan mértékű throttling, ami miatt nem mennek a filmek. A mértékét nem néztem meg, mert igazából a lényeg szempontjából mindegy, a jelenség 80 fok felett kezdődik el.

**********

(#4273) echterion


echterion
nagyúr

Hát ez a hűtés valami eszméletlen gagyi, a legrosszabb várakozásaimat is alulmúlja...nem is tudom, hogy nem főtt meg eddig szerencsétlen proci. A procit meg egy másik chip-et (gondolom, chipset lesz az) egy gap pad köti össze az alsó fémlemezzel, majd egy marha vastag gap pad köti össze ezt a fém lemezt a felső, vastagabb fémmel, ami elvileg hozzáér a műanyag burkolathoz. A képek magukért beszélnek...
Most nincs itthon semmi cuccom sajnos hozzá (amit tudnék is használni), csak egy-két ramsüni, de azok szerintem nem lesznek jók hozzá.


**********

(#4274) interstate76 válasza echterion (#4273) üzenetére


interstate76
addikt

:) Pedig ez még a jobbik eset! Láttam már olyat is, hogy a CPU-n lévő hűtést semmi nem kötötte össze a ház tetejének belső oldalára (aljára) szerelt fém lappal, szóval utóbbi csak nehezékként szolgált. :)

Ha az a vastag hővezető szilikon, vagy mi, 6 mm vastag, akkor tudsz a helyére rendelni olyan mini hűtőbordákat, amilyeneket én is használtam. Lehet, hogy ez + egy újrapasztázás meg is oldaná a problémáidat, de a legbiztosabb, ha kivezeted a hőt a házból. Én a helyedben olyan magas hűtőbordát rendelnék, ami épp felér az alsó, vékonyabb fémlemeztől a kivágott ház tetejéig, és akkor erre tudnál tenni egy 80x80 vagy 85x85 mm-est, ami egyrészt eltakarná az esetleges esztétikai hibákat, másrészt megakadályozná, hogy felülről por jusson a házba, harmadrészt pedig jó nagy felületen adná le a hőt.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4275) echterion válasza interstate76 (#4274) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, én is azt tervezem, hogy egy magasabb bordával fogom megoldani a dolgot, most épp ilyeneket nézegetek. Kivágni sajnos nincs mivel, így erre várnom kell jövő hétig, mikor megyek melóba, majd ott a karbantartó műhelyben lévő cuccokkal már sima liba lesz a kivágás.
Pasztázás meg nem játszik, mert a kis fémlemez nem mér hozzá a chip-ekhez, ezért van ott is gap pad. Az egyik chip körül van egy csomó smd, ami picivel magasabb, mint a chip, gondolom, ezért van ez a gyík megoldás.
Most azt csináltam, hogy kiszedtem a dobozából, fejreállítottam egy nem használt notebook hűtőre, így nézünk majd filmet, amíg nem lesz végleges megoldás. A torrent meg megy enélkül is, az nem terheli meg a gépet.

**********

(#4276) fullboy88


fullboy88
csendes tag

sziasztok,
Hozzám került egy modecom free pc 32gb, ami addig eljut hogy megjelenik a modecom felirat a tv-n de utánna semmi, kikapcsol. fentiek alapján próbáltam bios reset-et, elem le, zár, de semmi haszna ugyanaz a jelenség.
Mit lehet ezzel kezdeni, újra lehet valahogy flashelni az egészet?
Semmit nem találok erről neten... kb mintha senki nem foglalkozna vele vagy mindenki titkolja :)

Köszi!

(#4277) Sándor -P20- válasza fullboy88 (#4276) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Próbáld másik táppal, az eredeti elég...
Lehet a wint is újratelepíteni.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4278) fullboy88 válasza Sándor -P20- (#4277) üzenetére


fullboy88
csendes tag

Köszi ez bejött, most már tovább jut de dob egy hibát hogy a windows telepítés megszakadt hiba miatt, kattintson az OK-ra az újraindításhoz és kezdje előről a telepítést.
Na de pont ez a bajom, hogy nem tudom hogyan lehet ezeken újratelepíteni.
Lehet rá kötni usb-s cd olvasót és cd-ről rátelepítsem a win10-et? abból milyen verziót bírnak el ezek?
Köszi!

(#4279) Sándor -P20- válasza fullboy88 (#4278) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

A microsoft-tól letöltöd az utolsó 32 bities win 10 home iso-t.
Rufussal kiírod pendrive-ra, azt bele kicsikébe és ennyi.
Indulásnál megtalálja az isot, rákérdez honnan szeretnéd telepíteni, és a penről benyalja a friss wint.
Nekem gond nélkül lefutott.
Ráadásul ha a home-t rakod fel, alapból jogtiszta lesz a cuccos.

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4280) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Üdv!

Erről [link] milyen véleményetek van? Igazábol torrentezni, szövegszerkesztésere, meg filmnézésre, netezésre lenne.

(#4281) Upo válasza frankdelgado (#4280) üzenetére


Upo
addikt

A 32 giga tárhely elég harmatos, az első nagy rendszerfrissítésnél már bajba kerülhetsz. Az az atom is elég gyenge, 1 csatornás memóriavezérlővel és a gyenge cpu-val elég szenvedős. Filmnézésre elég korlátozott, talán még hd anyagot tudsz jórészt akadásmentesen nézni vele, neten a flash oldalak keményen megizzasztják. De legalább kicsi, könnyű, nem nagy erőkifejtést igényel ha a falhoz akarod csapni. ;]

Ha már onnan, akkor én inkább ezeket nézném:

[link]
[link]

hdd és ssd változat, de szétszedhető, bővíthető a gép.

Esetleg:
[link]
ez régebbi i3

Itt egy összehasonlítás:
[link]

Az i3 a legrégebbi, HD4400 grafikus vezérlővel.
Az atom kicsit újabb, HD5500-nak megfelelő vga.
A celeron az friss 2017-es, Kaby Lake magokkal, HD610 grafikus vezérlővel. Újabb formátumú vidók lejátszásához komoly előny, tehermentesíti a cpu-t. Az i3 és a celeron is 2 csatornás memóriavezérlős (az atom csak 1), a celeron ráadásul ddr4-es, neki van a legnagyobb memória sávszélessége.
Az atom abszolút lemarad mindenben, én azt inkább kiejteném. Inkább a celeron 3865U-i3 4010U között érdemes választani.
Én személy szerint ezekből a celeront választanám, 4 évvel újabb generáció mint az i3. Ezeken a teljesítményszinteken a minimális cpu sebesség különbségnél sokkal többet ér a járulékos tulajdonságokban mutatott előnye, legjobb memória sávszélesség, legfejlettebb vga, ráadásul az egyszálas végrehajtásban (Single Thread Rating) a celeron lenyomja még az i3-at is, ez régebbi szoftvereknél előnyös is lehet.
Igaz hogy drágábbak ~10-16e forinttal, de szerintem 61000 forint elég sok pénz ahhoz hogy gagyira költsük, inkább raknék hozzá egy kicsit hogy használható gépem legyen.
A celeronosban a ram, hdd cserélhető ráadásul, 4x usb 3.1, kártyaolvasó, optikai hangkimenet, 4K UHD támogatás.
A minix meg egy egybeforrasztott kész valami, aminek már az üres operációs rendszer üzemeltetése is kihívás. Ja, és olyan is szokott lenni hogy jópár komponenst, pl. a lant belső usb buszról hajtanak, azaz a sebessége is gyenge, és még az amúgy is gyenge cpu-t terheli közben. Ha még a háttértár is usb-n keresztül megy, az meg a vége, az egy használhatatlanul idegőrlő gép a gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4282) Sándor -P20- válasza frankdelgado (#4280) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Én most egy OFF Voyo V1 -et nyúzok.
A modecom sajnos megsínylett a nyáron egy villámot.
Azóta bizonytalan a kicsike. Megmagyarázhatatlan, fagyások, újraindulások.
Sajnálom mert nekem nagyon bevált a kicsike...

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4283) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Köszönöm a kimerítő válaszokat, a minixet akkor elfelejtem... :)

(#4284) echterion válasza frankdelgado (#4280) üzenetére


echterion
nagyúr

Én egy ilyen Wintel-t használok évek óta win10-zel. Film + torrent, nagyon ritkán net. Azon kívül, hogy lassúcska, semmi baj nincs vele, a 4k és 3D film is megy vele simán, csak megfelelő program kell neki. Én anno vettem 55 dolcsi körül egy Powerdvd 16-ost, az mindent kiválóan lejátszik.

**********

(#4285) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, bár nem mini PC, hanem egy netbook, de hátha tudtok valami okosat. Van egy Selecline netbook, Z3735 stb, valahogy elcseszték rajta a Win10-et, csináltam USB telepítőt, nem látja a pendrive-ot a boot managerben, se 32 se 64bites telepítővel. Microsoftos USB toolal csináltam. Van valami ötlet?

(#4286) tlala válasza SUPREME7 (#4285) üzenetére


tlala
addikt

BIOS-ban engedélyezve van a boot USB-ről?
Illetve vannak egyes USB drive-ok, amik nem alkalmasak bootra - próbálj meg egy másik eszközt.

(#4287) SUPREME7 válasza tlala (#4286) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igen, engedélyezve van, és 2 pendrive-val is próbáltam. USB 2-3

(#4288) adorjant


adorjant
senior tag

A telepítőt próbáld meg Rufussal, uefi bootra kreálva.

(#4289) SUPREME7 válasza adorjant (#4288) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igen, közben megcsináltam azzal, és így megy is. Köszönöm :R

(#4290) GS S


GS S
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Tanácsot kérnék tőletek!
Asztali gépnek használok egy PIPO x7-t (böngészés,filmnézés,minimális torrent,levelezés,doksik kezelése)
Tök jól működött pár évig de elfogyott a hely(1.5G maradt) néha belassul,wifin alig/nem megy a net néha(mikozben a mellette egy telefonon hasit)
Hűtést megkapja(szivacs benne van,fejjel lefelé van az asztalon és egy hűtöborda van rárakva.

Ha jól sejtem újra kéne húzni,memóriája pedig nem bővithető.
Levelező programit(Thunderbird) vsz kihagyom,ne foglaljon helyet,képeknek kapott egy 32G sd-t.
Win 8.1,chrome,libre office,viber,vlc menne rá.

Ha vmit rosszul tennék/gondolok javitsatok ki,de mindenféle tanácsot előre is köszönök.

(#4291) windlord


windlord
őstag

Pipo X7 -el van egy kis bajom.
A hűtését anno megcsináltam, anyóséknak lett átadva a gép.
W 8.1 van jelenleg rajta, de nulla tárhely maradt és szeretne W10 -re frissíteni.

Mit csináljak?
Alapban kevés a 32GB tárhely.
Ezt egy usb-sata kábellel megtoldhatnám egy ssd -vel, vagy Ti mit csináltatok a tárhely zűrzvarral?

Esetleg tegyek rá egy Linux Mint -et és felejtős legyen rajta a Win?
Csak böngészésre, szüvegszerkestésre van használva....

(#4292) petakpa1 válasza windlord (#4291) üzenetére


petakpa1
őstag

Nekem Enybox EW05-en (Nexbox T11 néven is kapható) Windows 10 van, és elég neki a 32 GB tárhely, igaz szoftverek csak nagyon minimálisan vannak rajta (FireFox, Kodi, 7Zip, Irfanview, Macrium, MPHC), mert medialejátszónak használom. 27,8 GB tárhelyből 13,8 GB szabad így jelenleg.

Ha Windows-t akarsz akkor próbálkozz meg a 10-essel, de a 1809-es verzióval, mert a 1903-asnak minimum 32 GB tárhely kell, nem biztos 1903-as telepítő engedi majd telepíteni magát. Viszont ha a 1809-est feltelepíted akkor azt már fogja engedni felfrissíteni 19.03-ra, vagy 1909-re. Nekem legalábbis engedte.

Linux Mintről nem tudok nyilatkozni sajnos.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4293) herdsman12 válasza windlord (#4291) üzenetére


herdsman12
őstag

Chuwi Vi8 dual boot-os tablet Win 8-át a Win 10, 1809-re frissítettem, így most, Firefox-al 6,2GB szabad a 18,2-ből. USB hubra kötött külső HDD-vel ment a frissítés.
Saját slotba a 16GB-os micro SD-t és a WD My Passport Ultra HDD-t valamiért nem engedte használni a frissítéshez.
Leginkább az Android oldalát használom, ez csak biztonsági tartalék Windows.
Ha működik, akkor a Min-et választanám.

(#4294) windlord


windlord
őstag

Koszi Fiuk!

A 1809 - et honnan tudom beszerezni, illetve mit telepitseg?
Home?
Az foglalja a legkevesebbet?

(#4295) herdsman12 válasza windlord (#4294) üzenetére


herdsman12
őstag

Home, 2018, magyar nyelv, 32 bites verzió.

[ Szerkesztve ]

(#4296) petakpa1 válasza windlord (#4294) üzenetére


petakpa1
őstag

Nekem Pro van, az foglal annyi helyet amit fentebb írtam. Persze 1903/09-refrissítés után kell majd csinálni rendszergazdai módban egy lemezkarbantartást, hogy a Windows update mappából pucolja ki a em szükséges hulladékot.

Amit még javaslok: Mielőtt nekiállsz nézz utána, hogy drivereket le tudod e tölteni az eszközödhöz, de méginkább azt javaslom, hogy Windows 8 alatt Double driver nevű progival mentsd le az összes drivert. Ha netán Win10 nem talál majd drivert mindenhez a Windows update webhelyen akkor megpróbálhatod a lementett Win8 drivereket, van rá esély, hogy menni fognak Win10 alatt is.

Sajnos ezeknek a kütyüknek nem valami jó a gyártói supportja, nehéz hozzájuk drivert találni.

Azt is nézd meg, hogy milyen rendszer van most fenn 32 vagy 64 bites.

Az enyém 64 bites Win10 Home-al jött, de nem bíztam abban amit a kis szorgos kínaiak rátelepítettek ezért driver backup után egyből gyalultam és ment fel a Ms-tól letöltött 64 bites telepítővel a szűz Pro verzió. 32-est akartam volna, mert csak 2 GB RAM van a cuccban, de 32 bites drivereket sehol nem találtam hozzá, így maradt a 64 bites Win10 Pro. 32 bitessel OS-szel szerintem némileg jobban menne, de médialejátszónak így 64 bitessel is megteszi.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4297) windlord


windlord
őstag

Okay, letoltom a 2018as cuccot.
Az update - et tiltsam le, hogy ne zabalja megint tul magat?

Ha igen, Ti hogyan oldottatok meg a tiltast?

(#4298) petakpa1 válasza windlord (#4297) üzenetére


petakpa1
őstag

Win10-ben szerintem már nem lehet letiltani az update-t.

Én az alábbit csinálnám:
1) Win8 driverek lementése Double Driver szoftverrel
2) Win10 1809 verzió levadászása és pendrive-os telepítő készítése belőle
3) Win1809 telepítése
4) Driverek telepítése, Windows beállítása/testreszabása
5) Windows update-tel 1903 vagy 1909-re upgrade
6) Rendszergazdai móddal futtatott lemezkarbantartó segítségével windows update mappa és egyéb huladékok eltávolítása
7) Windows update maradhat bekapcsolva had frissítsen amit jónak lát
8) Erről az állapotról esetleg Marciummal lehet mentést készíteni, hogy ha legközelebb megint újra kell telepíteni akkor egyszerűbb legyen a dolgod.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4299) petakpa1 válasza windlord (#4297) üzenetére


petakpa1
őstag

Na sikerült átállnod W10-re?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4300) windlord válasza petakpa1 (#4299) üzenetére


windlord
őstag

Meg nem alltam neki, 16000 mas inteznivalom van. De rajta vagyok :)

(#4301) windlord válasza petakpa1 (#4299) üzenetére


windlord
őstag

Lefrissitettem.
Nagy otlet volt a driver backup. Bajba lettem volna nelkule.
13gb szabad hely maradt igy a friss w10el.

(#4302) petakpa1 válasza windlord (#4301) üzenetére


petakpa1
őstag

Szuper. Úgy csináltad ahogy javasoltam? Előbb 1809 telepítés majd frissítés 1903-re?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4303) windlord válasza petakpa1 (#4302) üzenetére


windlord
őstag

Ledzedtem update - rol egy 32bites valtozatot, de mar az uj frissitesekkel. Nem talaltam 1809et. De nem is baj.

(#4304) petakpa1 válasza windlord (#4303) üzenetére


petakpa1
őstag

Ezek szerint felment egy aktualis 1903-as telepito annak ellenere, hogy celmeghajto nem volt meg 32 GB-os?

Ez erdekes, akkor nem ertem miert ir elo min32 GB-os hattertarat a MS az legfrisebb W10-hez...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4305) windlord válasza petakpa1 (#4304) üzenetére


windlord
őstag

Erdekes volt nekem is. A letrehozott particio merete 29.4gb meretu volt. De fent van, orom van, nem csesztetnek.

(#4306) previa69


previa69
csendes tag

Üdv szakértők
netezésre szeretnék egy hangtalan minigépet
Linkelnétek nekem melyik fórumban írnak ilyenekről ?
Vettem egy xiaomi boxot az tényleg hangtalan de egyszere csak egy oldalt lehet megnyitni rajta sajna
De a csend nagyon kellemes :)

(#4307) headhunter válasza previa69 (#4306) üzenetére


headhunter
addikt

(#4308) Sándor -P20- válasza previa69 (#4306) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Én egy OFF Voyo V1-et használok, mióta Ontopic HDMI PC stick-em elhalálozott.
Crom 8- 10 megnyitott lap meg sem kottyan neki.
Videós portálról videók simán jönnek, full HD filmeket szépen viszi a hálózaton levő NAS-ról.,
Már lehet hogy van újabb, jobb, olcsóbb.
Én az aliról rendeltem.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4309) tibcsi0407 válasza Sándor -P20- (#4308) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én is. :)

Azóta megpimpeltem a hűtést is és felhúztam a procit a topikba linkelt leírások alapján.

https://utdetailing.hu/

(#4310) previa69 válasza Sándor -P20- (#4308) üzenetére


previa69
csendes tag

Kösz a tippet
Lehet kipróbálok egy Optiplex 980 st
i3 proci van benne ,veszek hozzá pico tápot Kiderül mennyire lesz halk
Hátha beválik

(#4311) previa69 válasza previa69 (#4310) üzenetére


previa69
csendes tag

https://www.adapter.hu/webaruhaz/product_info.php?cPath=105_120&products_id=367
PSU120W + ACDC12060
500 Ft megtakarítás
[CSOMAG]11.470 Ft
Talán nem túl nagy hozzá, ha tudtok jobbat, ne kiméljetek :)

U27HUB-PRO USB 2.0 7 portos nagysebességű HUB
és 3 A-es töltő 4.980 F
https://www.adapter.hu/webaruhaz/product_info.php?cPath=106&products_id=536
Aktiv hubnak meg ezt találtam remélhetőleg jó minőségű

[ Szerkesztve ]

(#4312) previa69 válasza Upo (#4281) üzenetére


previa69
csendes tag

Köszönöm a kis írásodat :R , ebből rájöhetem hogy jó pár dologban tévedésben voltam.
Lámaként azt hittem hgy az i3 mindent visz.
Nagyon sok infót megadtál.
Van esetleg pár aktuális best off gép tipped ?Új vagy akár használt. Nézegettem itt a hardveraprót de nehezen ismerem föl melyik az a tudású gép ami már megfelelne , csendes vagy azzá tehető gép érdekelne 4 giga vagy az fölötti Ram-mal, HDMi csatlakozóval.
A mostani gépem 4 éve használom de ezek hiánya miatt váltok
Itt a memóriát keveslem és zavar a hang
Fujitsu Simens
Windows 8.1 Pro 64 bites
Intel Core2 Duo Cpu T5270 @1.40 GHz 1.40 GHz
RAM 3 GB
128 SSD
+2 terrás külső merevlemez és 4 terrás NAS
.

[ Szerkesztve ]

(#4313) maláj


maláj
őstag

ha még olvassa valaki :DDD

ismerőstől kaptam 1 Modecom Intel Atom Z3735F stick "PC"-t, gyárilag W10 volt rajta de utálta ezért megpróbálta degradálni :DDD
namármost semmi sem jön be csak 1 Shell "izé"
amit leginkább szeretne rá az W7/8 x86 ...

mi a megoldás ???

(#4314) adorjant válasza maláj (#4313) üzenetére


adorjant
senior tag

Szerintem Windows 7 nem fog működni rajta, ha meg már Win8,akkor a 10 miért nem jó neki?
Elég korlátozottak a lehetőségek :)

(#4315) maláj válasza adorjant (#4314) üzenetére


maláj
őstag

a 10 elég lassú volt rajta állítása szerint
a kívánalmakkal + nem tudok mit kezdeni :)
ezt a Shell baromságot mivel tudom eltüntetni ???
sima W7/8 boot uefi és annyi ?

(#4316) interstate76 válasza maláj (#4315) üzenetére


interstate76
addikt

Ha a 10-es lassú volt rajta, akkor szerintem a 8-as is az lesz.

Talán linuxot lehet rá varázsolni, ha semmiképp nem kell neki a windows.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4317) adorjant válasza maláj (#4315) üzenetére


adorjant
senior tag

Procierő valóban nem sok van, 2gb ramból is hamar ki lehet futni...
Én médialejátszónak használtam évekig, nem volt rá panaszom. Amikor jöttek a nagy Windows-verzióváltások,akkor bekapcsolva hagytam egy éjszakára,és annyi :)
Ja,és az oldallapját levettem,talán pár fokkal hűvösebb volt úgy, de a kezemet nem sokáig tudtam úgy sem rajtatartani :)

(#4318) maláj


maláj
őstag

na, feldobtam a 8.1-et de fostrágya lassú úgyhogy most valami linuxot kellene rávarázsolni ha bebootolna róla ez a rakás sz*r :DDD

(#4319) interstate76 válasza maláj (#4318) üzenetére


interstate76
addikt

A win alá kicsit kevés a 2 GB RAM, linux-szal teljesen jó lesz ez a kis kütyü. Azt vedd figyelembe, hogy egy kb. 20 ropis kis kütyüről beszélünk, Vagy talán annyiba sem került.

Egy jó darabig használtam Wintel W8-as mini PC-t Plex Media Server futtatására + médiaplayernek. Az 1080p anyagok közül még a magasabb bitrátájúakat is szépen, kadenciahelyesen vitte (persze csak módosított hűtéssel). Ha gigabites LAN csatija lett volna, akkor talán le sem cserélem.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4320) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom meghalt-e a topik, egy próbát megér.
Egy Cenovo mini pc biosába kikapcsoltam az USB XHCI modet és azóta a gép tökéletesen.. :O bootolja a Wint csak mivel nincs USB, így elvesztette a gép az összes kapcsolatát a külvilággal.
Több más külföldi fórumon is találkoztam ezzel a sajnálatos eseménnyel és sehol nem lett megoldás mivel ennek a bios beállításai szerintem egy kis emmc nand tárolóba íródnak be, a bios elem kivételére 1 hétig sem reagált. Nem is tudom minek ebbe bios elem.
Azt meg halandó, legalábbis én nem tudom azzal a segédcsipeszes íróval újraflesselni.
Talán valakinek esetleg lesz ötlete, bár nem fűzök hozzá sok reményt.

[ Szerkesztve ]

(#4321) Sándor -P20- válasza tordaitibi (#4320) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Talán segít.
Miután kivetted a memória elemet, az elem két kapcsát zárd rövidre.
Az én kicsikém csak úgy állt alapba. A sima elem kivételre nem mindig.

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4322) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Nexbox T11 klónra valaki tud BIOS reset megoldást? Azon már túl vagyunk, hogy BIOS elem ki, és csati rövidzár. Reset gomb nincs, a NYÁK még a neten található Cenova és hasonló klónokhoz se hasonlít :D
Nem akarom egyből a BIOS újraírásával kezdeni...

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.