Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Lifeforce válasza tvamos (#1650) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ha megterheled természetesen kell.
Mert linux van rajta, attól még a proci ugyan úgy melegszik.x86 lévén bármit és bárhonnan bebootolhatsz,
Nem csináltam iso-t az enyémből, debian netinstallal installáltam.
Kicsit hackolni kell, hogy a kodit be tudd fűzni, mert debian alá nagyon lassan fejlesztik.
Viszont az ubuntuval egy állatfaj, így egy kis repository bütykölés, és már megy is :)
Nekem a kodi bootol, mert media lejátszónak használjuk csak, illetve torrent szerver, smb, és kész.
Szeretem, megy mint az álom. (Mele F10 pro-val használom)

(#1652) Lifeforce válasza kukszi1 (#1649) üzenetére


Lifeforce
őstag

Köszönöm, az volt a probléma :)

(#1653) tvamos válasza Lifeforce (#1651) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom a kimerito valaszodat! :R

Meggondolom meg, mielott megrendelem. Ahhoz mar eleg draga, hogy szet kelljen szedni, es fizikailag atalakitani.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1654) Lifeforce válasza tvamos (#1653) üzenetére


Lifeforce
őstag

Sok elmegy, eddig egy sem volt hibás.
Ráadásul úgy is meg lehet csinálni, hogy ne vesszen a garancia.

(#1655) Lifeforce


Lifeforce
őstag

No, Wintel is tesztelve 64bites biossal és linuxxal, nagyon jó!
A hangot még nem teszteltem, de majd holnap.

(#1656) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Sajnos ahogyan írják, a 64bites biossal nincs hang. :D
Mondjuk nekem nincs rá szükségem, de aki ilyen kütyüt venne, ne tegye fel az x64 biost.
Viszont tetszik a gyártó hozzáállása, hogy megfelelő supportot nyújt a készülékéhez.

[ Szerkesztve ]

(#1657) kukszi1


kukszi1
tag

Windows update kiírta a meego t01 kompatibilis a windows 10 -el. 2 nap mulva letölthetö. Csak egyre kell figyelni 64 bites nem szabad ráengedni mert tégla lesz.Mivel a biosa 32 bites.

[ Szerkesztve ]

(#1658) kukszi1


kukszi1
tag

Itt a leírás róla.[link] Piponál nem tudom mi a helyzet olvasatok útána a topicjában.

(#1659) Zirowe válasza kukszi1 (#1657) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tégla nem lesz, max újra kell rakni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1660) kukszi1 válasza Zirowe (#1659) üzenetére


kukszi1
tag

Hát probáld ki majd kiderül :) Ha Linuxium betéglázta az övét és nem egy kezdö akkor azért érdemes halgatni rá szerintem. [link]

(#1661) Zirowe válasza kukszi1 (#1660) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Elég érdekes, amit ír, mert attól, mert max a bios csere alatt mehet vmi félre, főleg, ha nem megfelelő a bios, de csak attól, hogy utána felrakta a win10 64 bitet, háát..

Bohóckodtam én már itt a 32es és a 64bites bios között, 64bites openeleccel is, egyszer se ment gallyra végleg, pedig már azt hittem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1662) Lifeforce válasza kukszi1 (#1660) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az egyik wintel is így lett tégla nálam.
Az okát én sem értem.
Furcsa, hiszen a biost el kellene érni, a shellről nem is beszélek.
Értetlenül álltam én is előtte, miután utána olvastam, hogy mit nem szabadott volna.
Most szenvedek, mert elvileg az insyde helyreállítható, de nekem még nem sikerült.

(#1663) envagyok válasza Zirowe (#1661) üzenetére


envagyok
veterán

Sziasztok, lenne pár kérdésem, igaz nekem z3735g-s tabletem van. (emdoor i-8170)
- Lehet erre is 64 bites uefis bios tenni? Hol lehet beszerezni?
- Milyen hőmérsékletnél kezdődik a throttling? Úgy veszem észre, sima filmlejátszásnál is idővel elkezd szaggatni.
-Mivel lehet megoldani, hogy ne lassítson be? Esetleg lehet a biosban állítani valamit? Nekem az is jó ha kicsit lassabb lesz, csak akkor mindig maradjon fix lassú sebességen.
A 64 bites biosra akkor fel lehet tenni az openelecet?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1664) Liar


Liar
tag

Elég sok gondolkodás után egy Pipo X7S mellett döntöttem, ma meg is érkezett. A winnel kísérletezem és azt igyekszem elérni, hogy a család többi tagja számára fájlkezelésben és médialejátszásban és böngészésben azt az érzést keltse amihez az Androidos mk808-al szoktak. Sztem mindent be fogok tudni lőni, de egy dologban elakadtam:

Mele F10-et használtunk eddig is, ehhez vettem egy Pro változatot. A windows egyszerű egérnek érzékeli, aminek hatására úgy is működik egy egér. Ez viszont azt jelenti, hogy az eddig megszokott benyomom a gombot és a fel le mozgással görgetnék (böngészésnél, fájlkezelésnél, videopozicionáláskor) akkor a sztender windowsos esemény történik és nem gördül.

A kérdés: van olyan windows beállítás vagy program, amivel az (lég)egér úgy fog működni, mint az android alatti egerek (tehát egy kattintás = egy koppintás, kattintva húzás = koppintva húzás, stb.)?

Nem tudom, hogy érthető-e a kérdésem, de aki használt valaha android alatt egeret, annak világos lehet, hogy mit szeretnék...

(#1665) Aryes válasza Liar (#1664) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt ajánlom neked, és vagy találsz hozzá egy megfelelő scriptet, vagy kis utánajárással tudsz írni magadnak. Én évek óta használom az egér gombjainak átkonfigurálására.

(#1666) Mike88


Mike88
senior tag

Feldobtam a Win10-et Pipo-ra, egyelőre csak frissítéssel, (lustaságból). Nos, első benyomás, hogy határozottan gyorsabbnak érzem. Ugyan csak frissítés volt, nem új telepítés, ennek ellenére a videokártya drivere valamiért "ugrott", de simán talált s letöltötte a megfelelő drivert eszközkezelőből.

(#1667) Liar válasza Aryes (#1665) üzenetére


Liar
tag

Köszi, jó ötlet, meg is találtam az alapot hozzá, amit csak át kell variálnom a bal gombra...
[link]

(#1668) Aryes válasza Liar (#1667) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem konfliktus lesz a Windows vonszolás funkciója és a jobb egérgomb+egérmozdulat közt. De próba cseresznye. Az ötletedet viszont lopom. :)

[ Szerkesztve ]

(#1669) Liar válasza Aryes (#1668) üzenetére


Liar
tag

Nekem összejött, ide feltöltöttem:
[link]
Windowsos vonszolás most mindenesetre nincs. :) Nem tudom mennyire bugos, amire nekem kell, arra most tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#1670) kukszi1


kukszi1
tag

Na csorog lefele a win 10 a Meegora frissitem nem új telepités. Van eredeti bing telepitöm is úgyhogy nincs izgalom :)

[ Szerkesztve ]

(#1671) Upo válasza kukszi1 (#1670) üzenetére


Upo
addikt

Mármint win10 bing telepítőd? :Y

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1672) fpeter84 válasza kukszi1 (#1670) üzenetére


fpeter84
senior tag

Én is most húztam 10-et a dualboot-os 8" Z3735F tabletre és mindent sikerült üzemképesre telepítenem a 8.1-ből származó driver csomaggal, semmi ismeretlen nem maradt és eddig minden ment is ahogy kell - egy szépséghibát leszámítva: a 8.1 bing ahogy netet kapott egyből felismerte az UEFI-ből hogy ez így legális és aktiválta magát, a 10 home viszont valamiért ezt nem akarja megtenni :U

(#1673) Upo válasza fpeter84 (#1672) üzenetére


Upo
addikt

Csak úgy aktivál, ha a 8.1 alól indítod a telepítést frissítéssel. Akkor a legális 8.1 alapján aktiválja is, sőt olyant is olvastam már, hogy ha már egyszer aktiválva lett akkor már lehet új telepítést is indítani formázással, akkor is aktiválni fogja, mert a gép azonosítója már bekerült a microsoft rendszerébe. Holnap ha minden jól megy ki fogom próbálni a frissítést, utána a friss telepítést is formázással.

Ahhoz hogy UEFI-ből felismerje, kellene win10 kompatibilis bios és win10 with bing telepítő, akkor talán.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1674) fpeter84 válasza Upo (#1673) üzenetére


fpeter84
senior tag

igen, sajnos megtaláltam a konkrét választ a MS oldalán...

You upgraded to Windows 10, but didn't have a previous version or the correct edition of Windows installed (error 0xC004F061)

If you see error 0xC004F061 when you try to activate Windows 10, it means one of the following:

•You're using a product key to upgrade to Windows 10, but a previous version of Windows wasn't installed on your PC. To update, you need to have Windows 8 or Windows 7 already on your PC.

If you formatted or replaced your hard drive, you won't be able to use a product key to update to Windows 10. You'll need to install your previous version of Windows, and then reinstall Windows 10.

Plz majd infózz minket hogy a 8.1>10 upgrade majd formázás és 10 install trükk működik e valójában - én is sokkal jobban örülnék egy tiszta telepítésnek, mint a 8.1 gányolt registry és egyebeinek átmentésével járó upgrade-nek...

[ Szerkesztve ]

(#1675) Upo válasza fpeter84 (#1674) üzenetére


Upo
addikt

Az előbb indítottam a frissítést magyar home iso-ból, 20%-nál jár. Ha aktivált lesz akkor jöhet a következő lépés. Dobtam előtte egy helyreállítást, tiszta friss üres 8.1-ről indulok.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1676) kukszi1


kukszi1
tag

Hát én meg visszarakom a 8.1 20Gb foglal a win10 feltoltam mellé az office marad 800 mb szabad hely. Úgy gondolom majd ha 64Gb vagy 128Gb jönnek a kütyük akkor lehet rajtuk win10.

(#1677) #01378048 válasza kukszi1 (#1676) üzenetére


#01378048
törölt tag

A Windows.old mappát letörölted? Nálam tableten az foglalt sokat.

[ Szerkesztve ]

(#1678) Mike88 válasza kukszi1 (#1676) üzenetére


Mike88
senior tag

Jaja. Windows.old mappát nem árt törölni, de nem a delete gombbal, hanem lemezkarbantartón keresztül. Továbbá a rendszerpartíción kell lennie elvileg egy rejtett mappának (nevét már nem tudom), ebben benne van a letöltött telepítő.

(#1679) kukszi1


kukszi1
tag

Majd ha lesz rendes driver támogatás visszarakom. 6 ismeretlen eszköz az eszközkezelöben. Nem látja a microsd kártyát se.

(#1680) Mike88 válasza kukszi1 (#1679) üzenetére


Mike88
senior tag

8.1 bing alatt készíts driver mentést double driverrel. Egyébként is hasznos dolog a mentés. 10-en pedig csinálsz a mentésből egy visszaállítást, s elvileg nem lehet majd gond egy driverrel sem. Én a Pipo-n frissítéssel tettem föl a 10-et, nálam minden meglévő driver kompatibilis volt.

További tapasztalat 10-el kapcsolatban, hogy úgy néz ki a proci hőmérséklete is jóval alacsonyabb. Míg korábban chrome-ot használva a hőmérséklet nálam 50-55 fok körül járt, most 40-45 fok körül mozog, szal -10 fok, ami nem rossz. Pláne nem azoknak, akik kevésbé hatékony hűtést építettek.

(#1681) kukszi1


kukszi1
tag

Volt drivererem de nem fogadta el. Kiprobálom a mentést köszi.

(#1682) Solten válasza Mike88 (#1666) üzenetére


Solten
addikt

Igen, erzesre gyorsabb. En meg anno csinaltam egy "tiszta" telepitest 8.1 bing iso-val, minden mukodik. Kivancsi vagyok az Intel mikor szenved ki 10-es graphics drivert de eleg jol el van a 8.1-essel is.

Saor Alba

(#1683) kukszi1


kukszi1
tag

Megcsináltam a driver mentés visszaálitást. Nincs még mindig micro sdkártya nem látja.A kép is uszik kicsit kéne friss intel hd driver.

(#1684) Upo válasza kukszi1 (#1683) üzenetére


Upo
addikt

Nekem a z3735-ös tabra leszedte windows update-ről az intel hd drivert. 10.18.10.4252 verzió, 2015.07.10 dátumú, illesztőprogram szállítója: Intel Corporation

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1685) interstate76


interstate76
addikt

Kíváncsi vagyok, hogy a távoli játék funkciót xbox one-nal bírni fogják-e a kis dobozkáink. Papíron igen, de azért kíváncsi leszek rá, mit mutatnak a gyakorlatban.

Sokan leszólják az xbox one ezen funkcióját, csak azt nem tudom, miért. Elvileg a LAN-od hatósugarán belül a legalapabb win10-es gépen is bárhol játszhatsz az összes játékoddal, amik fent vannak a konzolon - sztem ez rohadt jó feature. Olyan, mintha lenne egy brutális külső videókártyád, ami ráadásul csak akkor fogyaszt, amikor éppen használod. Ha a dolgozószobában lévő Wintel W8-on fogok tudni online fifázni, miközben a konzol a nappaliban csücsül, akkor én kezet csókolok a Microsoftnak. :R Ha nem megy a Wintel w8-on, akkor viszont kénytelen leszek megvárni, amíg ez a kis ventillátoros Tronsmart BJ19-es (aminek talán már a hűtésével sem kell majd molyolni) lemegy 100 usd környékére, ugyanis háttértár és RAM nélkül szerintem egyelőre a jóval erősebb proci (a J1900-as HTPC-k építésekor is igen népszerű darab) és a bővíthető RAM ellenére sem éri meg az árát.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1686) tibcsi0407 válasza interstate76 (#1685) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez a kis Tronsmart egy belső 2.5-ös és egy USB 3.0-as Winyóval már egész jó kis fileserver lehetne.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1687) interstate76 válasza tibcsi0407 (#1686) üzenetére


interstate76
addikt

Egyetértek. Én most erre használom a Wintel W8-at, ami Plex-szel is osztja a különböző tartalmakat, így azok LAN-on kívülről is elérhetők, de azért jó lenne egy fürgébb eszköz belső vinyóval, legalább 4 GB RAM-mal, usb 3.0-s csatival és gyorsabb hálózati eléréssel. Egy J1900 köré épült kis gép mindezt tudná és a fogyasztás sem nőne meg számottevően (ja, és az xbox one-os távoli játék sem okozhatna neki semmilyen problémát).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1688) tibcsi0407 válasza interstate76 (#1687) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem most az ASUS RT-N65U látja el ezt a feladatot, de 30 MB/s-nél nem tudja gyorsabban olvasni a fájlokat a hálózaton a kliensgépem. A munkában meg sok pici (több ezer) fájlt kell mozgatnom, ezért jobb lenne, ha egy fürgébb hálózati tárolóval rendelkeznék. Lehetne egy NAS is, de akkor már mindegy, ha egy ilyet veszek és filmezek is rajta, stb.
Igazából valami Androidos miniPC is megfelelne, de még nem találtam olyat, ami megfelelne az elvárásaimnak :) Mondjuk ez nem rossz.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1689) Upo válasza interstate76 (#1687) üzenetére


Upo
addikt

Ez a távoli játék egy remote desktop szerű dolog lehet, itt nem az atom szerintem a szűk keresztmetszet, hanem a hálózat sebessége. Nem tudom hogy oldják meg, mi lesz az igénye, de egy gigabites hálózaton biztos nem lesz gond. Az a baj, hogy a kis boxokban csak 100-as háló van, majd kiderül hogy az elég lesz-e, illetve egy gyors wifin mennyit fog lagolni...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1690) interstate76 válasza Upo (#1689) üzenetére


interstate76
addikt

Igen, biztosan a hálózat a legfontosabb, de azért a proci is biztos pörögni fog valamennyire, ill. ott a melegedés problémája. Az én wintelemen nincs hűtésmod, szóval lehet, hogy felforr az agyvize. :D Mindegy, nem fogom gyötörni, amíg nem esik be 100 usd alá a BJ19-es ára, addig megtartom a Plex miatt (plusz nagyon ritkán böngészni, ha nincs kéznél a laptopom), utána meg eladom - jól fog járni vele a vevője, szinte mindig üresjáratban van.

(#1688) tibcsi0407 A 30 MB/s szerintem elég jó egy routertól, de persze megértem, ha neked kevés.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1691) tibcsi0407 válasza interstate76 (#1690) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A sok kis fájlt már nagyon lassan mozgatja és az SMB is hamar telepakolja a memóriát, ott pedig jönnek a bajok.
De amit linkeltél nagyon elgondolkodtat. Lehet megrendelem majd, csak az asszonyt kell rábeszélni :DDD :DDD

https://utdetailing.hu/

(#1692) interstate76 válasza tibcsi0407 (#1691) üzenetére


interstate76
addikt

:D

Egyébként a J1900 az a cpu, komoly tudással és kis energiafelhasználási igénnyel, ami köré épült HTPC-n plusz egy külső dvb-t tuneren én is nagyon elgondolkoztam, de aztán maradt a 2 mini PC-s (Wintel W8 és MK808B Plus) felállás, plusz egy külön dvb-t tuneres, CI-foglalatos eszköz a TV-zéshez. Ez a proci (4-6 GB RAM-mal) a játékon és a videószerkesztésen kívül gyakorlatilag mindenre elég, amire egy PC-t használni szoktak, és közben alig fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1693) tibcsi0407 válasza interstate76 (#1692) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jaja, 0-24 menne. 2 TV van itthon, az egyiken van egy Zidoo X1 Android box, amit nagyon szeretek, de nem való arra, amit szeretnék. Így ezt a cuccost rá tudnám kötni a másik TV-re a nappaliban.
Most nagyon elgondolkodtatott ez. Ilyen ár mellett nem éri meg építeni HTPC-t, mert mire megveszed hozzá a házad, az alaplapot a procival, meg a paneltápot, ott sem lesz olcsóbb, sőt. Kell bele még 4 giga ram, meg egy nagy 2.5 HDD belülre, egy USB-s kívülre és kész is a szerver/HTPC.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1694) interstate76 válasza tibcsi0407 (#1693) üzenetére


interstate76
addikt

Csak az a baj, hogy közel 40e Ft ÁFA nélkül. HDD-m és RAM-om van itthon, azokkal nem lenne gond, de ha rászámolom az ÁFÁ-t és a vámeljárási illetéket, akkor már kb. 50e Ft-nál tartunk, és még nekem kell belepakolnom a fent említett dolgokat. Korábban, amikor HTPC-ben gondolkoztam, találtam használt de még garis példányt J1900-as procival, 4 GB RAM-mal és HDD-vel együtt 45e Ft-ért, szóval én egy ilyen kínai cuccért nem szívesen adnék 40e Ft-nál többet.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1695) Billu válasza tibcsi0407 (#1693) üzenetére


Billu
aktív tag

A Gigabyte Brix J1900 ugyan azt tudja, itthoni garival.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#1696) interstate76 válasza Billu (#1695) üzenetére


interstate76
addikt

Vagy itt van ez a Zotac, kicsit gyengébb (és kicsit nagyobb fogyasztású) procival, de 4 usb 3.0 csatival és 2 db memóriafoglalattal, 40e Ft alatt.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1697) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Így nézve mondjuk igaz is. Még az is lehet, hogy a Brix-et, vagy a Zotac-ot is le lehet valahol Ebayen akasztani még jobb áron.

https://utdetailing.hu/

(#1698) kukszi1


kukszi1
tag

Na megjavult :) Leszedtem Intel(R) Driver Update Utility 2.2 nem talált semmi frissíteni való drivert. bekapcsoltam a windows update egyébb microsoft termékekhez is keressen drivert . Azonal leszedte friss intel hd drivert meg a microsd kártya ólvasó is települt egyböl. A proci vezérlö drivert a T02 model driveréből adtam meg neki igy már minden megy superül. Tényleg gyorsabb a win 10 :)

(#1699) interstate76


interstate76
addikt

Ráeresztettem az update-et a wintelre, amikor értesített a rendszer. Le is mentett minden, visszaálításhoz szükséges adatot (külső hdd-re), majd kiírta, hogy indítsam újra a gépet a frissítések telepítéséhez, de nem telepíti a frissítéseket, hanem újraindítás után megint kiírja, hogy indítsam újra a gépet a frissítések telepítéséhez. :W

2,75 GB szabad helyem van. Kevés? Vagy milyen más probléma lehet?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1700) kukszi1


kukszi1
tag

Szerintem nem külső hdd-re kell hogy mentsen. 32 bites windows engedted rá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.