Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Mike88 válasza smithsys (#750) üzenetére


Mike88
senior tag

Freaktab-on láttam többektől, hogy a lemezre teszik a hűtést, de mivel csak a magyart beszélem, így te vagy az első, akitől megkérdezhetem, miért? A lemez lepattintható, visszatehető, s akkor közvetlen a procin ül a borda, én úgy gondolom, hogy ez mindenképpen hatékonyabb, mint egy köztes anyagként még az acél lemez vagy rosszul gondolom?

(#752) smithsys válasza Mike88 (#751) üzenetére


smithsys
aktív tag

Tökéletesen igazad van abban, hogy hatékonyabb a procin lévő hűtés. Egyszerűen csak kíváncsi voltam, hogy ez a módszer javít e valamit. No meg ehhez minden kéznél volt, illetve nem kellett sokat vesződni vele.
Ha hosszú távon nem jön be a dolog, akkor én is kidobom a lemezt, de egyenlőre még fut a tesztfázis. :-)
Itt van néhány kép is.

(#753) smithsys válasza smithsys (#752) üzenetére


smithsys
aktív tag

(#754) Guszti válasza ericssonfan2 (#749) üzenetére


Guszti
aktív tag

"Csak pontosítás végett: ez alapján a J1900 átlagos fogyasztása 28.3W. 40 forintos árammal az egy évben 10e forint.
A Pipo dehogy fogyaszt 10W-ot, magam mértem ki: idle 3W, csúcson 6W! Átlagosan egy évben: 1600 Ft."

Ugy illene azert szamolni, hogy ha az egyik sajat meres, akkor a masik is legyen az.
Ne legyen felreertes nem vitatom, hogy 1 nagysagrenddel kevesebbet fogyaszt egy ilyen atomos cucc, csak ez az altalad irt atlagos 28.3W elegge tulzas.
Egy MSI Z97I AC lap, egy G3220-as procival 2*8giga rammal 1 SSD-vel, wifi, lan, audio nem tiltva 1 monitor rakotve is 20W körül fogyaszt konnektorbol netezes kozben picopsu-val (tehat nem lekapcsolt monitorral, meg biosban mindent letiltva) tehat idle 15-be boven megall.
Még1* nem vitatom, hogy jóval kevesebbet fogyaszt egy ilyen kis gép, de abban is biztos vagyok, hogy idle 10W-nál nincs több egy J1900-es cucc normális picopsu-val, vagy egy olyan amihez egy sima kockatáp kell.

(#755) Mike88 válasza smithsys (#752) üzenetére


Mike88
senior tag

Értem. Hát, én egyelőre nem mertem róla képet készíteni. :D Hétvégén kitalálok valamit a rögzítésre, arra gondoltam, hogy egy rugóval rögzítem, ahogy régen volt megoldott a borda rögzítése a processzorokra. Szal egy vékony acél lemezt készülök a bordára veszíteni, ami a nyák széleibe kapaszkodik, persze nem akarom, hogy "bikából" veszítse, mert az rongálná a nyák-ot is, csak egy tartást akarok adni neki.
Egyébként ha fel is tornázom 70 fokra, ha abbahagyom a műveletet fokozatosan esik a hőmérséklet, ami számomra annyira nem volt egyértelmű, mert nem túl szellős a box, nem ártott volna felül is lyukakat tenni rá, de hogy én nem fogom rommá fúrkodni, az biztos, akkor inkább ha úgy találom kap egy másik házat, s ha eladó sorba kerül valamikor a jövőben, visszamegy az eredeti házba.

(#756) smithsys válasza Mike88 (#755) üzenetére


smithsys
aktív tag

A rommá fúrkálásnak én sem vagyok híve, ha nem jön be a jelenlegi állapot akkor maximum két kis alulfeszelt ventivel oldalról átszellőztetem a házat, hogy cserélődjön benne a levegő. De úgy gondolom, hogy a 60 C körüli hőmérsékletet bírnia kell. No majd ha komolyabban melegszik az idő akkor kiderül, egyenlőre jónak tűnik ez a hűtés. :-)

(#757) Laza... válasza smithsys (#753) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem 3 napja van meg ez a Pipo X7, csak állandóan felidegesitett hogy lement a freki 50Hz-re (nem elírás! 0,05GHz), és olyan szinten lassult be hogy azt elképzelni sem könnyű..

Mivel a Geekbuyiingról vettem, és ott van friss bios, és rendszer, úgy döntöttem hogy akkor nosza, gyorsan fel is passzintom a gépre. A bios gyorsan fel is ment, majd jött a leírás alapján a "rom" csere. Nos, a leirás alapján ne próbálkozzon senki, mert kiirja hogy eltávolitható eszközről ne megy. Ezután (én kis buta..) a rendszer lemezre húztam át a fájlokat, és itt telepítés után meg is halt a pipom :W (sokan jártak már így, a netet túrva...)

Miután kialudtam magam, újra nekifutottam a dolognak, átnézve a particionálás menetét, egyetlen sort javítottam: A telepítendő lemez nem a 0-ás, hanem 1-esre írtam át (így a pendrive lett a 0, és az 1-re ment a rendszer, particiók stb). Igy már felment minden flottul, sajna a melegedés (pedig max kézmeleg a doboza) megmaradt....

Szétkapva a dobozt hihetetlen hogy az egész cucc harmada méretű dobozba is elfért volna :C

A procin egy fólia van, aminek az alja egy fémcsík szerű valami van .. ezt először le akartam húzni, mert az alatta levő fém árnyékoló lemez szerintem elegendő árnyékolásnak (is), a hűtés is biztosan jobb lenne ha nem lenne az egészen még egy fólia. Speciel mivel nincs hűtőbordám, így annyit tudtam tenni hogy nem raktam vissza az alját, és élére állitva megy most - hozzáteszem, tökéletesen teszi a dolgát.

Nekem egy normál asztali gép helyett/mellett van, és teljesen meg vagyok vele elégedve, amire nekem kell, azt kiszolgálja 99%-ban. Nem érzem úgy hogy kell a 3.0USB, sem azt, hogy kellene a TB LAN. Akinek ezek hiányoznak, azok nagyon benézték ezt a kütyüt, a helyén kell kezelni, és kész. Ha kell a kakaó akkor ott az asztali PC, addig meg ez fogyaszt itt nekem 2-3W energiát, és mivel nekem gyakorlatilag non-stop ment az asztali PC-m, havi 5k biztos faragok a villanyszámlámon, és gond nélkül netezek, firkálok ide, szerkesztek word doksikat, levelezek, és épp most megnéztem az Üvegtigris 3-at. És akkora a csend, amit eddig el sem tudtam képzelni egy PC mellett :R Nekem -mint előttem is írták- minden centjét megérte :)

Never give up!

(#758) ericssonfan2 válasza Guszti (#754) üzenetére


ericssonfan2
tag

Szerintem írtam forrást, amiben egyértelműen látható a J1900-rendszer átlagos fogyasztása. Mi baj a saját mérésemmel? Érdekes világ lenne, ha mindenkinél mást mutatnának a fogyasztásmérők. Ezek alapján én konkrét számokat írtam, Te "körült", forrás nélkül. Úgyhogy nekem kellett G3220 forrást keresnem, ami alapján szintén nem győztél meg, de nyitott vagyok bármire! Kösz!

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#759) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Na még egyszer utoljára,mert mindenki össze vissza dobálózik itt a számokkal.
Pico táppal számoljunk már (Nem is lenne ferr atx-el és ssd-vel valóban nem indul) ami fölfelé kerekítve is 25w,de ha pontosak akarunk lenni a hdd-t is minuszoljuk(500gb Sea 6.9-7.1w körül kérnek íráskor) és ssd,csak a korrektség miatt egy 32-es Kingstone-ra ami max 1.59w-t kér,hisz a Pipo-ban sincs hdd.
Én lemértem most egy ilyen gépet,de a táp felőli résznél 22w-fölé nem is ment. (Asrock j1900ITX-2x1gb 1333ddr3(itt 1.35v-s modul kéne,de az nem volt kéznél,csak ez a régi 1.5v-s ami megint csak dob a fogyasztáson.Persze csalhattam volna 1db 2gb-s modullal,de ugye ha már DC-s a memória vezérlő...)-60w-s paneltáp-Kingston 32gb ssd).
Tehát 22w ami finoman szólva is meglepően jó eredmény egy ilyen teljesítményhez.
Most is mondom,hogy a Pipo X7 (tesztben 11w-s fogyasztást mértek itt a topickba 6-ot,bár ugye mivel túlmelegszik,gondolom szépen vissza is veszi a feszt és belassul,de ebbe ne menjünk bele) nagyon faja kis gép,nekem is tetszik,de ne állítsunk már be egy ésszerűen összerakott és természetesen drágább (ez bizony 55 ropiba állt fel)erősebb gépet egy atomvillanásnak,mert az minden csak nem szakmai.A két gép között van durván 14-16w különbség amiből vígan ki lehet számolni,hogy mennyi az annyi,de nem egy mellbevágó összeg.Most is mondom,hogy baromság egy médiaboxot egy htpc-vel összemérni,nem is egy ligába játszanak. :N

[ Szerkesztve ]

(#760) ericssonfan2 válasza Milka 78 (#759) üzenetére


ericssonfan2
tag

Kösz, na ez mérés, számokkal! :R

Még annyi, én 6.3W-ot úgy mértem a Pipon, hogy egy venti is rá volt kötve 5V-on miközben egy HD video konvertálása zajlott és a feszt egyáltalán nem vette le! A hűtés miatt végig 60 fok alatt maradt, tehát nem lassította be a procit egyáltalán, és úgy ment mind a 4 mag 100%-on.

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#761) Milka 78 válasza ericssonfan2 (#760) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezt viszont jó tudni,mert ugye úgy fest kell egy kis aktív hűtés a Piponak és miért is ne ha úgy is elfér...A panelba még a tojás is megfől miközben kivágom a másodikról :D .Hozzáteszem HTPC-sem fogja bírni oda is rá kell számolni egy 5v-re szabályzott ventit.

(#762) Guszti válasza ericssonfan2 (#758) üzenetére


Guszti
aktív tag

Akkor mégis félreérthető voltam.
Nem a te méréseddel van bajom, mert elhiszem, hogy egy 2.2W TDP-s procival szerelt gép 3-6W-ot fogyaszt, bár nem írtad, hogy mivel mértél, ami azért fontos lenne, mert ha pl. egy olyan mérővel, ami 2-3kW-ig mér, akkor az csalhat ilyen pici fogyasztásnál.
Nekem a logoutos j1900-as méréssel van bajom, mert azt nagyon soknak tartom, ott valami ismeretlen gondolom nagyon túlméretezett kockatáppal illetve valami gagyi picoPSU-val mértek.
Amit leírtam G3220 fogyasztásra az saját mérés, ezért is írtam pontos konfigot, mert ez előtt ülök.
Itt megtalálható hogy milyen táp kombóval, és milyen fogyasztásmérővel. Illetve a mérési módszert is leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#763) ericssonfan2 válasza Guszti (#762) üzenetére


ericssonfan2
tag

Kösz, érdekes adatok! :R
Jobban belenézek.

Mondjuk ahogy nézem a picopsu is drágit a dolgokon, ami megint csak a Pipo malmára hajtja a vizet. :DD
Jó tudom, más teljesítményről beszélünk.
Csak ezért nem is érdemes a kettőt összehasonlítani ilyeténképpen.

[ Szerkesztve ]

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#764) smithsys válasza Laza... (#757) üzenetére


smithsys
aktív tag

Én azért a 3.0 USB-t szívesen kipróbálnám, bár igazából nem tapasztaltam sebességbeli problémákat a külső vinyóval a 2.0-nál sem.
Nem vártam semmi csodát amikor megrendeltem, és nem is okozott semmi meglepetést. Azt viszont értékelem, az eddigi androidos boxokkal ellentétben, hogy nem kellet mókolni vele ( kivéve a hűtést ). Bedugtam bekapcsoltam és működött rajta gyakorlatilag minden. Nem mintha nem tudnék egy firmware-t lecserélni, de amikor már négyet flasheltem fel és még mindíg bugol valami, az már egy kicsit bosszant.
Persze valamit valamiért, nyilván ha féláron veszem az androidos cuccot, akkor férjen bele egy kis pofozgatás. Tudni kell helyén kezelni a dolgokat.
Szóval én elégedett vagyok a Pipo-val. Amire nekem kellet ( torrent, filmnézés, böngészés ) azt hibátlanul teljesíti 7/24-ben.

(#765) Guszti válasza ericssonfan2 (#763) üzenetére


Guszti
aktív tag

Nem is szándékoztam beszállni itt az ugyanannyi pénzért ITX-et című buliba :)
Csak az zavart kicsit, hogy ha már valaki sok időt tölt el egy egész jó logout-os cikk megírásával, és fontos szerepet szán ebben a cikkben a fogyasztásnak, akkor csinálja már egy kicsit precízebben, mert aztán máshol felhasználják az Ő adatait, és ilyen "viták" lesznek belőle.

(#766) Mike88


Mike88
senior tag

No! Jó hír azoknak, akik elsősorban médialejátszónak szánják a Pipo X7-et. DVB-T tunert sikerült beüzemelni, egy legolcsóbb kínai RTL2832u tunerrel. HD adások is akadás mentesen mennek, hőmérséklet ügyileg sem kavar sok vizet.
[link]

Ez alapján én úgy gondolom, nem lenne különösebb problémája egy DVB-S2 tunerrel sem, de egyelőre nincs rá keret, stickből eddig csak egyet, PCTV gyártmányt találtam, aminek az ára igen magas, így várok arra, hogy a kínaik lépjenek az ügyben vagy legalább más is beszálljon a bizniszbe s egy kicsit zuhanjon az ára, mert 20-30 ezret nem érdemes kiadni rá, úgy gondolom ma már senkinek sem, hisz ebben az árkategóriában már viszonylag komoly célhardvert is lehet kapni, viszont HD adás, s magyar csatornák széles választéka miatt (UPCD) számomra több értelme van a műholdas vételnek.

(#767) envagyok válasza Mike88 (#766) üzenetére


envagyok
veterán

Azért a dvb-s2 tuner más tészta :(

Nekem tecntrend dvb-s2 3600 van, és a desktop pc-n kívül mással nem sikerült hd-s adásokat tökéletesen produkálni.
Amivel probáltam:
Asrock ion (atom proci, nvidia ion)
Intel z3735 tablet
Raspberry pi1,pi2
Sok nyomozás után kiderült, hogy hub után kötve sávszélesség problémák vannak. Akadozva jön csak.
És csak az asztali gépben vannak dedikált usb portok, a többiben az egy usb-t dobtak szét integrált hubbal.
Dvb-t nekem is tökéletesen megy mindennel.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#768) Mike88 válasza envagyok (#767) üzenetére


Mike88
senior tag

Értem, kösz az infót. Nem valószínű egyébként sem, hogy erre szánnék forintot. Egy régi skystar kártya is fekszik valahol a padláson, arra sem volt igazán szükségem "ezer" éve. Persze szívesen kipróbálnám, de nincs ismerős, aki usb-set használ.

[ Szerkesztve ]

(#769) LittleShark


LittleShark
tag

Mióta megvan a MeegoPad T01 elkezdtem írni egy kis kiegészítőt a Kodi-hoz.

Így fut a Meego-n.

[ Szerkesztve ]

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#770) RufuszX válasza LittleShark (#769) üzenetére


RufuszX
senior tag

esetleg elérhető valahol?

(#771) Mike88 válasza LittleShark (#769) üzenetére


Mike88
senior tag

No, ez korrekt, végre magyar tartalom, eddig én többek között az icefilms+opensub. kiegészítőket használtam ilyen célra, de mindig is hiányoltam azt, hogy legyen magyar szinkronos tartalom. Én is örülnék, ha megosztanád velünk.

(#772) LittleShark válasza Mike88 (#771) üzenetére


LittleShark
tag

Ezeket szerintem ne ide írjátok, hanem privátba.
Még nincs teljesen kész, amint befejeztem, megosztom.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#773) ovika


ovika
tag

Pipo x7 esetén milyen belső méretekkel lehet számolni?
Arra gondolnék, hogy hűtés modding esetén mi a minimum/maximum hűtő borda méret, ami elfér.
Előre is köszönöm. ;)

(#774) smithsys válasza ovika (#773) üzenetére


smithsys
aktív tag

A 753-as hozzászólásban látható borda mérete 85*45*13 mm. Az egyik hosszanti irányban még tudod növelni a méretét, mert elfér a házban akár még 5-6 centi, viszont a többi irányban már túl sok alkatrész helyét kellene kivagdosni a bordából, ami meglehetősen megbonyolítaná az elkészítését.
A minimál méret pedig lehet akár a proci mérete amit én elfelejtettem megmérni. Ha jól rémlik valami külhoni oldalon láttam 2*2-es réz hűtőtönköt, ami ráragasztható a procira.
Amikor én csináltam, az egyszerűség és az itthon megtalálható alkatrészek voltak a irányadók, azért lett olyan amilyen. Egyébként egyenlőre elégedett vagyok az eredménnyel, 60 C fölé még nem ment a hőmérséklet, igaz hogy nem nyúzom 3d játékokkal. :-)

(#775) Laza... válasza smithsys (#774) üzenetére


Laza...
addikt

Ha nyúzod, bizony kell a borda, az alsó felére is. Alapesetben ahogyan megérkezik, max böngészésre elegendő a "hűtés", különben olyan szinten veszi vissza az órajelet a gép, hogy teljesen használhatatlanná válik (50MHz-re)

Én ilyen bordát rendeltem hozzá: [link] Kettő eladó lesz belőle, ha érdekel valakit :)

Never give up!

(#776) tlala


tlala
addikt

Pont tegnap szedtem szét az enyémet, és megállapítottam, hogy elméletileg a legegyszerűbb de hatékony megoldás egy darab alumínium zártszelvény beépítése lenne a procira, ami átviszi a hőt a Pipo feliratú tetőlapra.
Úgy tervezem, hogy egy 15 mm vastag, és kb. 30-40 mm széles zártszelvényből levágatok egy olyan hosszúságot, amely még elfér a dobozban. Végül a keletkezett idomból a proci oldalon ki kell vágni egy olyan darabot, hogy a proci melletti alkatrészek elférjenek a keletkezett kivágásban. A másik oldalán is kell néhány "kiköszörülés" a zártszelvény anyagából, hogy a beragasztott X alakú távtartó-alapnál kivágás legyen, a nem kivágott felületek viszont remekül felfeküdhetnének a tetőlemez matt fekete felületeire, némi hővezető zsírral.
Le kell ellenőriznem a méréseket, hogy ezt az egészet a visszacsavarozott panel pontosan oda tudja szorítani a tetőlemezhez, de a kivágások miatt ne akadjon fenn a távtartó X alapján.
A zártszelvény "cső" szerkezete pedig oda tudná vezetni a benne keletkezett hőt is a perforált oldalakhoz.
Szerintetek?

Apropó! Van valaki,a ki már már lepattintotta a proci árnyékoló lemezét?

(#777) Upo


Upo
addikt

régi cd/dvd meghajtókban szoktak lenni ilyen kis 1x2cm-es barna hővezető lapkák, 0.5-1 mm vastagok, azokkal is meg lehet ilyent oldani. PC bontóknál kilóra utánad dobják a régi/rossz meghajtót, esetleg számtek boltok padlás/pince kotrása ha van ismerős. Azok igen jól vezetik a hőt, ráteszed a kezedre és egyből hidegnek érzed, ráadásul nem vezeti az áramot, úgyhogy közvetlenül lehet panelre, cpu-ra akárhova rátenni. Pl. az említett cpu és árnyékoló lemez közé (bár nem tudom mekkora hely lehet ott).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#778) bigrock válasza Laza... (#775) üzenetére


bigrock
addikt

Mit jelent adott esetben a "nyúzás" ? Csak kíváncsiságból kérdem, mert egyrészt én is szeretnék venni majd valami hasonlót, másrészt én nyúztam 2 hónapig egy Lenovo MIIX 10 tabletet, aminek elvileg ugyanez (a háttértáron kívül) a konfig-ja, és azon nem igazán tapasztaltam semmi belassulást: FHD film lejátszás, kipróbáltam AutoCad-del, PhotoShop-pal is és meglepően jól teljesített.
Köszi!

(#779) Mike88 válasza Upo (#777) üzenetére


Mike88
senior tag

Hogy... most... ez... mi ez? Hővezető ragasztóra, thermal padra gondolsz? S ez meghajtókban? Szétszedtem már párat, de eddig nem találkoztam vele, igaz nem nézelődtem órákig az alkatrészek felett... Meg az is lehet, hogy fogalmam sem volt mi az... :D Hol található ez helyileg?
Az árnyékoló lemezt lazán lelehet pattintani, nem szükséges hozzá nagyobb erő kifejtése, a procin, gpu-n van hővezető ragasztó, annak érdekében, hogy a lemezre vezesse a hőt, aminek az ég egy adta világon nyúlf--nyi jelentősége sincs, egy ilyen vékony acél lemez nulla hőt nem tud elvonni.
Érdekes felvetés freaktab-on a termo elektromos hűtés használata, bár szinte nulla információm van a témában, mert eddig nem érdekelt, tudtam, hogy mini hűtőkben ezt alkalmazzák, de még a technológia lényegét sem ismertem, viszont teszt videók alapján elképesztően hatékony, s olcsó megoldás, csak fogalmam sincs a "fogyasztását" illetőleg, az ok, hogy gyenge áram, 3-12V, de hogy hány amperes táp kellene hozzá, arról nem találtam infót.

[ Szerkesztve ]

(#780) Laza... válasza bigrock (#778) üzenetére


Laza...
addikt

Pl. egy youtube videóval is túlemelegszik (fHD)

Never give up!

(#781) Mike88 válasza Laza... (#780) üzenetére


Mike88
senior tag

Azért az nagyban függ, hogy min keresztül játszod le. Applikáción keresztül vagy IE böngészőben nem okoz akkora megterhelést, mint chrome-ban.

(#782) Laza... válasza tlala (#776) üzenetére


Laza...
addikt

Én is igy terveztem, de túl sok macera, nameg a proci és a video "kártya" mélyebben ül a nyákon mint a környező alkatrészek.

A proci, a videó chipek a lemezhez ezzel vannak összekötve, a csavar hogy ezek sem egyforma vastagságúak, a procin vastagabb (mélyebben ül), a videon vékonyabb (magasabb). Úgyhogy én a lemezre fogom a fentebb linkelt bordát tenni, ugyanilyen kék szilikonon keresztül az alsó részhez is teszek bordát.

Jelenleg összedobozolva ha izzasztom, ez a hűtés sem elég. Ezért lóg a bele, mert igy kibir mindent ;] így most max 69 fok bír lenni

Never give up!

(#783) Laza... válasza Laza... (#782) üzenetére


Laza...
addikt

Már nem tudtam szerkeszteni, de közben megtaláltam a "tökéletes" méretű hűtőbordát:

(katt a képre)

Never give up!

(#784) smithsys válasza Laza... (#782) üzenetére


smithsys
aktív tag

Érdekes, nekem nem melegszik ennyire. Bedobozolva Kodi lejátszás + torrent kb. 60 C. Pedig csak az árnyékoló lemezen van a borda. Még azért tesztelem egy darabig, aztán lehet hogy mennek bele a ventik.

(#785) smithsys válasza Laza... (#783) üzenetére


smithsys
aktív tag

Ez lesz a tuti!!! Ráadásul hosszanti a bordázás ami szellőztetés esetén különösen jó!

(#786) Laza... válasza smithsys (#784) üzenetére


Laza...
addikt

Jaja, pontosan! :D

A lemezről leszedted a kamu fóliás hőátadós izeeet? Én leszedtem azt is, csak a lemez, és arra van ragasztva a 2 kis borda

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#787) smithsys válasza Laza... (#786) üzenetére


smithsys
aktív tag

Persze! Az semmire nem való, meg akkor nem feküdt volna fel a borda teljes terjedelmében.

(#788) windlord válasza smithsys (#787) üzenetére


windlord
őstag

Nyomjatok majd kepet a modrol, kerlek!

(#789) smithsys válasza windlord (#788) üzenetére


smithsys
aktív tag

Már megtörtént! :-) 753.

(#790) windlord válasza smithsys (#789) üzenetére


windlord
őstag

Azt lattam.
A 783ra gondoltam.
Ha mar az lenne a tuti.

Hogyan lenne rogzitve?
Ragasztassal az elozok helyere?

(#791) Upo válasza Mike88 (#779) üzenetére


Upo
addikt

A meghajtó alja (amit lecsavarsz) és a panel között. Olyan mintha szilikon lenne de nem az. Szürkés vagy barnás színű szokott lenni. Majd holnap teszek fel képet ha szükséges.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#792) smithsys válasza windlord (#790) üzenetére


smithsys
aktív tag

Igen, én ragasztanám. Azért lenne jobb mint az enyém, mert hosszában bordázott, és jobban átszellőztethető egy a ház oldalához beépített kis ventilátorral.

(#793) windlord válasza smithsys (#792) üzenetére


windlord
őstag

Ajanlanal ragasztot hozza?

AZ eredeti bordak ragasztva vannak?
Könnyü lekapni oket?
A gep belsejebe tenned a ventit, ventiket?

[ Szerkesztve ]

(#794) tlala válasza Laza... (#782) üzenetére


tlala
addikt

Pont a proci egyik oldalán mellette lévő, procinál magasabb alkatrészek miatt írtam, hogy a zártszelvényből készült hűtőbordának oda (az alkatrészekre) eső részét is ki kell köszörülni.
Biztos vagyok benne, hogy a valódi (passzív) megoldás az lenne, ha sikerülne egy működő hőhidat kiépíteni a ház vastag fém teteje és a proci között.

(#795) Laza... válasza tlala (#794) üzenetére


Laza...
addikt

Ezen agyaltam én is, de a ház nem tudom milyen anyagből van, gyak. semennyire nem melegszik, akkor sem, ha a borda már forró. Inkább ki kellene vágni a tetejét, és nagyobb bordát rétenni, ami akár ki is nyúlik a házból. Nem lenne egy esztétitkum bajnok, de hatásos lenne. És/vagy lukakat mindenképpen fúrni kell a felső részbe, mert a meleg levegő bennreked a házban, sehová nem tud távozni a házból. Ritka sz@rul van tervezve, na...
Néztem egy videót MiniX-el, ott pl. csavarral van rögzítve a nyákhoz a borda, a borda pedig közvetlen a procira ül fel. Na igen, más tervezés...

Never give up!

(#796) tlala válasza Laza... (#795) üzenetére


tlala
addikt

Teljesen igazad van.
Szerintem bordával is a legjobb elhelyezés/megoldás az lesz, hogy állítva használja az ember, és 2 kis talpat ragasztunk (akár szélesebbet egy kicsit, hogy stabilan álljon) az immár aljaként használt perforált oldalára.
Így felállítva még a lyukacsos alja is jobban működhet, mint szellőző, plusz a 2 perforált oldal más magasságba kerül, ami enyhe "kémény hatással" is járhat, pláne, ha ezt a csőszerűen bele helyezett zártszelvény hosszanti iránya is támogatja.

(#797) Ance válasza tlala (#796) üzenetére


Ance
őstag

Egyetértek. Én is pont ezt akartam írni, hogy a kéményhatást kihasználva szerintem jól szellőzne. Főleg akkor, ha nem talpon áll, hanem mondjuk az asztal oldalára felrögzítve a tetején.

(#798) tlala


tlala
addikt

Valamelyikőtök már megpróbálta leszedni a Pipo alaplapon a proci árnyékolólemezt?
Tényleg olyan egyszerű lepattintani?

[ Szerkesztve ]

(#799) Laza... válasza tlala (#798) üzenetére


Laza...
addikt

Igen, oldalról pici kis körmök fogják oda az alaplaphoz. Arra vigyázz, hogy levételkor nehogy elhajoljon

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#800) smithsys válasza windlord (#793) üzenetére


smithsys
aktív tag

Én Sony T4000-es kétoldalas ragasztócsíkkal oldottam meg, mert volt itthon. Ez egy kb 120 C fokot bíró ipari felhasználású cucc, amit többnyire telefonoknál használnak. Mindenképpen hőtűrő ragasztó kell. A 3M is készít ilyet.
Nos ez a ragasztó van ráragasztva a gyári hűtőlemez két rövidebb oldalára, és közte a teljes lemez felület át van kenve hővezető pasztával. Erre van ráragasztva a hűtésem.
Gyárilag nem volt hűtőborda, csak az a vékony acél lemez amire rákerült a vga kártya bordája.
Remélem segítettem. :-)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.