Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Aryes válasza Lifeforce (#300) üzenetére


Aryes
nagyúr

Milyen minipc-d van, amit teljes értékű asztali gépnek lehet használni? Úgy értem, hogy pl saját SSD-t tudok beletenni, bővíteni, rendes usb portjai vannak, mondjuk akár telefont is tudnék róla flashelni stb...
Teljesítmény nem fontos, youtube-ról tudjak vele fájdalommentesen videókat nézni. Játékra nem lenne használna (max kis flash játékok).

(Az s89h miniPC-t nem lehet, hogy elektromos hamutartónak nézték az e-cigik mellé? :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#302) Lifeforce válasza Aryes (#301) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ezek az inteles kütyük teljesen jól használhatók szerintem.
Bár a 2gb ram miatt nem mernék flashelni vele :D
Erre nekem marad az asztali vagy a laptop, az is 8gb-al, különben nem tudnék romot fejleszteni.

(#303) Lifeforce válasza Aryes (#301) üzenetére


Lifeforce
őstag

Sajnos egyértelmű, hogy valaki enyves kezű volt, mert olyan termékek tüntek el belőle, aki vágta mindkét témát.
Az e-cigiből úgy tűnt el, hogy egy összeállítható komoly készlet, valszeg annak akinek enyves volt a keze, egy ego kit az asszonynak, meg otthoni szórakozásra egy ismert komolyabb androidos mini pc.
Eddig sosem tűnt el semmi, de nem is ültek rajta a vámon jó egy hetet...

[ Szerkesztve ]

(#304) Aryes válasza Lifeforce (#303) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tudsz panaszt tenni? Vagy te járnál pórul?
Nekem komplett asztali gép kiváltásra kellene a cucc, egy meglévő monitorra kötném, mert az asztalit szeretném másra használni, és kéne egy gép, amire rábízhatom a fontos adataimat (emailezés, internetbank, saját programok forráskódja), és dolgozni/gyereknek youtube-on mesét nézegetni használható lenne. Egy lecsupaszított netbookkal próbáltam ezt megoldani, de túl gyengének találtatott.
Eddig a Pipo x7 az egyedüli, ami lefedné ezt az igényt (ssd-m lenne hozzá, ramot vennem kéne), de azt írtad, arra nem érdemes várni. Mit tudsz helyette ajánlani, amit esetleg árulsz is? Jöhet privátba is, ha nem idevaló téma. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#305) djnice válasza Lifeforce (#303) üzenetére


djnice
veterán

Nekem hasonló esetem volt, vámkezelés alatt eltűnt egy telefon. Gyakorlatilag bármit ellophatnak felelősségre vonás nélkül. Panaszt tettem, de nem ért semmit, ergo ők nem nekem tartoznak elszámolással hanem a kínainak, tegyen ő feljelentést ha akar...

(#306) Lifeforce válasza djnice (#305) üzenetére


Lifeforce
őstag

Igen tudom, panaszt tettem én is.
Ám mivel ez nagy összegnek számít már, így a rendőrségen is megteszem ha nem kapom vissza.

[ Szerkesztve ]

(#307) djnice válasza Lifeforce (#306) üzenetére


djnice
veterán

Lehet az RTL Klubnak kellene kicsit megpiszkálni az ügyet...

(#308) Aryes válasza Lifeforce (#306) üzenetére


Aryes
nagyúr

És biztosan a vámon tűnt el? Mert tudtommal a postát/postást is szokták ilyenkor hibáztatni...

(#309) bigrock válasza Lifeforce (#303) üzenetére


bigrock
addikt

Nem hiszem el... :W

(#310) nagash válasza Aryes (#304) üzenetére


nagash
senior tag

Ezek komplett kütyük, nem nagyon tudsz bele ramot tenni, sőt szerintem SATA sincs benne...

Knoblauch macht einsam.

(#311) Lifeforce válasza Aryes (#308) üzenetére


Lifeforce
őstag

Igen ott.
Ez jó nagy csomag volt, tekintettel, hogy jön a kínai új év...
DHL.. dhl meg nem hülye, hogy meglopja magát.

(#312) Aryes válasza nagash (#310) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tényleg... Ma megnéztem vagy 15 ilyen kütyüt, telefonról... És az egyik - már nem tudom hova volt linkelve - barebone volt, ram és vinyó nélkül. Azzal kevertem össze. Na most kezdhetem keresni melyik volt az. :)

(#313) Rick4 válasza Lifeforce (#300) üzenetére


Rick4
félisten

Amikor beérkezik a csomag, akkor a mérlegen mutat valamennyit, ennek passzolnia kell a feladáskori mérlegeléssel, ha nem, annak az okát hivatalból szokták keresni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#314) Lifeforce válasza Rick4 (#313) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem tudom milyen mérleggel mérik, de 7 hatalmas és súlyos dobozból eltünik fél kg, nem tudom kiszúrják-e.
Szerintem nem.

(#315) Rolly


Rolly
veterán

melyik most az ajánlott ezek a masinák közül? :)

a Voyo Mini PV és a CX-W8-at néztem eddig melyik a jobb? Esetleg más hasonló?

(#316) Rick4 válasza Lifeforce (#314) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam volt már erre példa, mivel grammot mérnek, feltűnik. Igaz, ez a posta volt, de mire ideért a csomag, benne volt a papír, hogy súly eltérést találtak a feladáskori és az itthon mérlegelős értékeknél, ellenőrizték, de remélik nem hiányzik semmi. Szerencsére itt nem hiányzott.

Minden esetre a 100 grammos drága dolgok miatt valóban lehet szopacs.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#317) Lifeforce válasza Rick4 (#316) üzenetére


Lifeforce
őstag

Elküldték a szemle lapot, és lám csodát, ott szerepel az eltűnt érték...
Hát nem érdekes?

(#318) nagash válasza Aryes (#312) üzenetére


nagash
senior tag

Volt szó az Intel NUC-ról is, de az kicsit más. Lehet hogy azt nézted?

Knoblauch macht einsam.

(#319) Rick4 válasza Lifeforce (#317) üzenetére


Rick4
félisten

Innentől megfoghatóak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#320) Rolly válasza Rolly (#315) üzenetére


Rolly
veterán

olyan intel atom z3735f-es minipc kellene amin 4 usb port van szerintetek ilyet lehet találni? Mert eddig sikertelenül nyomozok :(

(#321) zoltan6 válasza Rolly (#320) üzenetére


zoltan6
őstag

pipo x7
mondjuk ebbe a proci 3736F,de ez még jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#322) Aryes válasza nagash (#318) üzenetére


Aryes
nagyúr

Megtaláltam közben, a RPi 2 topikjában linkelt vki két gépet, ezt és ezt, de mindkettő 2-300 dollár közt van. Az egyik a NUC, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#323) Rolly válasza zoltan6 (#321) üzenetére


Rolly
veterán

ez tényleg jónak néz ki :) köszi...

(#324) LittleShark válasza Lifeforce (#297) üzenetére


LittleShark
tag

Hétvégén az egyik napom szabad lesz, készítek pár videót a Meego T01-ről.

Linux-ból csak live disztribúciókat próbáltam (Ubuntu, Slax, Knoppix) + biztonsági mentést készítettem Clonezilla segítségével.

Nálam is rossz a videólejátszás Chrome alatt, sajnos már a 360p felbontású anyagok is szinte élvezhetetlenek. Explorer alatt 1080p is megy.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#325) Aryes válasza LittleShark (#324) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt próbáltad már?

(#326) tlac válasza Aryes (#325) üzenetére


tlac
nagyúr

ez egy több éves leírás és ráadásul a firefox-ról szól

(#327) Aryes válasza tlac (#326) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem kérlek, ez a flash player protected mode kikapcsolásáról szól, ha vetted volna a fáradságot és tovább olvastál volna a főcímnél, feltűnt volna.
Valószínűleg ez megoldja a videólejátszás problémát win8 alatt.

(#328) tlac válasza Aryes (#327) üzenetére


tlac
nagyúr

már a korábbi linkednél elolvastam és továbbra is tartom a véleményem

a chrome-nak beépített flash lejátszója van
másrészt a youtube nem a flash-t használja alapesetben (ha ez nem lett elpiszkálva)

[ Szerkesztve ]

(#329) tlac


tlac
nagyúr

akinek chrome-os videós problémája van, inkább ezt próbálja meg:

chrome://flags/#ignore-gpu-blacklist
A szoftveres renderelési lista felülírása

ez legyen engedélyezve

(#330) Aryes válasza tlac (#328) üzenetére


Aryes
nagyúr

De, alapesetben azt használja, ha nem lett átállítva.
Akkor ki kell kapcsolni a beépített flash-t, és használni az Adobe-félét. Az IE valószínűleg azért tud rendesen videót lejátszani, mert alapból azt használja...

(#331) SUPREME7 válasza Aryes (#330) üzenetére


SUPREME7
őstag

Alapból nem flash, hanem html5 alapú a youtube, ennek semmi köze a flashhez. Valamiért 100%-on pörgeti a procit.

(#332) kukszi1


kukszi1
tag

Itt egy megoldás akadozo videokra crome [link]

(#333) Mike88 válasza kukszi1 (#332) üzenetére


Mike88
senior tag

Köszi! De ez sem használ. :) itt nem azzal van a probléma szerintem, hogy a proci le van terhelve, legalábbis a Pipo-nál nem, avagy az enyémnél nem... vagy hibásat kaptam, vagy ilyen s a jelenlegi (külföldi) tulajok elsősorban nem PC kiváltására vették, s ezért nincs rá panasz. Pl. ha 4×-5× próbálkozom youtube-al, mint ahogy most is, hisz végigpróbálgattam ennek a plugin-nek a beállításait, akkor olyan szinten belassul az egész kütyü, hogy örülök, hogy eljutok az újraindításig. Viszont a proci ekkor sem pörög közel sem 100-on, a RAM sincs feltelve. Azóta próbáltam már FF-ot, azzal is ugyanez a helyzet, IE-vel továbbra sincs gond, ha nem fut semmi a háttérben, ha igen, pl. torrent, elég a feltöltés is, már gond van. Tegnap torrent letöltés közben már egy 720p-s mkv sorozatot sem tudtam akadás mentesen lejátszani (local), MPC-HC, VLC, MP mindegyik küszködött.

(#334) Mike88 válasza Mike88 (#333) üzenetére


Mike88
senior tag

Mindenesetre, most hogy összehasonlítottam a tablettel, (amin ugyebár nem akadnak a youtube videók sem), Ott szintén videó indításánál 98-100%-os a proci terheltsége, majd ez viszonylag hamar csillapodik, s leesik 50-70%-ra, ellenben a Piponál 75-85% között ingadozik.

(#335) kukszi1


kukszi1
tag

probáld ki az opera böngészöt . Tedd fel a legujabb flashplayert.

(#336) kukszi1


kukszi1
tag

Küzdök én is mert nem tudom bekapcsolni a NET 3.5 mindig azt irja ki hogy a komponenstároló megsérült.

(#337) kukszi1


kukszi1
tag

Virusírtonak , memoria gyorsitó , szemét takaritó ajánlom a YAC ez volt az egyetlen ami kiszedte az omiga virust a gépről. Még a malwarebayts sem boldogult vele.

(#338) nagash


nagash
senior tag

Nem box, vagy miniPC, de berendeltem egy Teclast X98 Air 3G-t.
Sajnos még a 32 Gigás, de megoldjuk.

HDMI van rajta, így lehet, hogy az noti helyére behuppan.
Addig is várom, hogy Lifeforce-éknak is megjöjjenek a cuccok, mert egyre problémásabb ez a kintről rendelés...

Knoblauch macht einsam.

(#339) kukszi1


kukszi1
tag

Mike88 ne küzdj a chrome youtube problémával. Ha a youtube videokat akarod nézni töltsd le ezt az áruházból Hyper for YouTube mennek a videok full Hd és nem akad.

(#340) Mike88 válasza kukszi1 (#339) üzenetére


Mike88
senior tag

Ezt tudom, az lenne az igazi, ha valahogy belehetne állítani, hogy amennyiben egy yt-ra vezető linkre kattintok, akkor azt az applikáció nyissa meg, ahogy ez pl. androidnál megszokott, ha ez így menne, akkor nem is érdekelne ez a chrome - youtube dolog.

(#341) Mike88 válasza kukszi1 (#339) üzenetére


Mike88
senior tag

No, én az a típus vagyok, aki jobban tud gondolkodni, ha valakivel közben megbeszéli, szóval köszi...
Sikerült megoldani, hogy a chrome a hyper-el nyissa meg a YT linkeket.
Kell hozzá a tampermonkey kiegészítő, majd ha ez települt, akkor kikerül az ikonja a chrome-ban a beállítások gomb mellé. Erre katt, aztán dashboard, majd a jobb oldali füleknél mindjárt az első ikonra katt (+), utána a szövegdobozból kitörölni mindent, s ezt bemásolni:

// ==UserScript==
// @name Open YouTube in Hyper
// @namespace http://hyper-app.com/
// @version 0.1
// @description Opens YouTube Links in Hyper by default.
// @match https://www.youtube.com/watch*
// @copyright 2014+, CensoredUser
// ==/UserScript==
open(window.location.href.replace(/https/, "hyper")).close();
window.history.back();

Ezután elmenteni, újraindítani a chrome-ot, s egy yt linkre rákattintani, ekkor már a hyper-el akarja megnyitni, de kér rá engedélyt, megadjuk, s azt is, hogy mindig tegyen így, s kész is...

[ Szerkesztve ]

(#342) smithsys


smithsys
aktív tag

Én kb. két hete nyúzom az x7-et 7/24-ben, de még nem találkoztam komoly hibával.
Egy dolog azért akadt, ami kicsit bosszantó:
amikor usb eszközt csatlakoztatok, lekapcsolja a hálókártyát, amit persze két kattintással újra tudok indítani, de azért ez cseppet fura! :-)

(#343) ovika válasza smithsys (#342) üzenetére


ovika
tag

Játékok terén hogy teljesít, ha kérdezhetem?

(#344) FreedomHUN válasza nagash (#338) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

:R :R sokat használom mostanság jó kis gép

(#345) smithsys válasza ovika (#343) üzenetére


smithsys
aktív tag

Most megfogtál. Nem próbáltam rajta egyetlen játékot sem. P2P-re meg lejátszásra használom Kodival.
A 14-es helix fut rajta, de nem találkoztam még olyan anyaggal amit ne játszott volna le. :C

(#346) kukszi1


kukszi1
tag

Asphalt 8 tolom rajt . Jó a grafika melegszik egy kicsit a Meego t01 de nem vészes nem volt még probléma hogy fagyott vagy újraindult volna.

(#347) tvamos


tvamos
nagyúr

Van valaki, aki hasznal Voyo mini-t linuxal?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#348) vlevi válasza Lifeforce (#252) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most találtam meg a Voyo-t a youtube-on.
[link]

Itt meg szétszedték. [link]

Ez a 64 gigás konfig már elégnek tűnik a windows használatára hosszabb távon is. A 3 USB (ha tényleg annyi), akkor külső HDD-vel, vezetéknélküli bill-egérrel egész használható netezős, filmezős, töltögetős gépnek néz ki. Még akkor is, ha csak USB2, és nem USB3. Filmnézéshez bőven elég az USB2 is, bár tényleg jobb lenne USB3-al.
Ha valaki erre azt mondja, hogy ez nem elég jó TV okosító, azt nyakonvágom :)

(#349) ovika válasza vlevi (#348) üzenetére


ovika
tag

Nem akarok nyakast :D, de a wifi modul nem rosszabb, mint a pipo x7 esetén?

(#350) tvamos válasza vlevi (#348) üzenetére


tvamos
nagyúr

Aksi is van benne? Marha jo!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.