Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Milka 78 válasza djnice (#100) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szálteljesítményben nincs olyan hű de nagy lemaradása szerintem,bár tény hogy erősebb.Pl a KM player egy X3 Athlon II-es procival 3x1200mhz-n a 720p-s Hi10p-t vitte,sőt egy E350-is megbirkózott a feladattal (szigorúan 720p KmPlayerrel) amit simán odaken ez a kis Intel.Ott pl a Hi10 720p-s videokat szoszo elvitte,de legrosszabb esetben is 18-20 fps-el vitte az rK3188-as soc ami finoman szólva is gyenguska.
Én még mindíg élek a gyanuperrel,hogy a kmplayer valami olyan csodaszer tud lenni,mint az MXplayer a Droidon...legalább is nagyon reménykedek benne.

[ Szerkesztve ]

(#102) hunaqua


hunaqua
addikt

Most a Z3735F és a ZF3736F között mi a gyakorlati különbség? Inkább mindenki a 35F-el jön ki eddig( EGREAT,MELE,stb), csak a PIPO-t látom 36F-el.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#103) Lifeforce válasza hunaqua (#102) üzenetére


Lifeforce
őstag

A 36-os támogatja többekközött a gigabites hálót is.
Ezért bosszant, hogy miért csak 100-ast építettek bele.
Egyébként hatalmas készlet hiány van.
Beszéltem a gyárral, örülnek ha 22-én kinyőgik az egy hónappal ezelőtti megrendeléseket :D :C

[ Szerkesztve ]

(#104) djnice válasza hunaqua (#102) üzenetére


djnice
veterán

Magasabb a max órajele (2.16 GHz), így valamivel gyorsabb
A gigabit lan és az usb 3.0 hiányát én is nagyobb gondnak tartom.

(#105) krisztian7


krisztian7
tag

(#103) Ti várhatóan mikor kaptok belőle? mert előrendeltem egyet, úgy számolok vele :DDD

[ Szerkesztve ]

(#106) Mike88 válasza Lifeforce (#103) üzenetére


Mike88
senior tag

:D S mi tartja vissza őket? Ilyen magas a megrendelések száma, hogy nem bírja el a sufni vagy alkatrész hiány?
Ha ideér az enyém, akkor leírom, hogy pontosan mennyi hely van benne, hogy tudj matekozni, belefér-e valamelyik hangkártya. Meg a Hi10p-re is ránézek Milka 78-nak, hogy mit művel vele kmplayerrel.

(#107) Mike88 válasza Mike88 (#106) üzenetére


Mike88
senior tag

Ja... basszus... Milka 78-nak tudok a pipo nélkül is válaszolni, mivel hever otthon egy win tábla, igaz abban csak 1GB RAM van, letöltöttem pár sample-t (1080p hi10p) km playert ezért nem telepítem föl, de vlc-nek nem volt gondja vele (NAS-ról lejátszva) szóóóval szerintem is csak az XBMC problémázik.

(#108) kukszi1


kukszi1
tag

KM player simán viszi a killa sample meego T01 és 1080p 60 Hz nyom a meego.

[ Szerkesztve ]

(#109) Zol77


Zol77
aktív tag

Lifeforce,

ürülhetsz,mégis csak előkerült a Minix Z64,ma rakta ki a DX : [link]

+ 2 újabb versenyző :
Esense , Hannspree

A Pipo mellett lesz még valami Atomos kütyü?
Valamiért a stick most jobban tetszik, a Pipo aránytalanul nagy dobozt kapott,ahogy nézem Youtube-on.
Ja,meg találtam egy nagyon kicsi hangkártyát,amin van optikai,amit linkeltél,meg én is korábban,az vagy 2x ekkora volt.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#110) djnice válasza Zol77 (#109) üzenetére


djnice
veterán

A Pipo X7-ben van egyedül a gyorsabb CPU (Z3736F) és biztos hogy licenszelt a Windows 8.1 is, pl a MeegoPad-on trial verzió van.

(#111) Zol77 válasza djnice (#110) üzenetére


Zol77
aktív tag

Igen, olvastam a Meegopad licensz bajáról,itt írták : [link]
A Pipo-t láttam több videóban is a Youtubon , hogy a Windows aktiválva van.
Végül is elfér a tv mögött,de ma felmerült bennem,hogy akkor már mindegy ha stick van a tv-ben.
Bár mindegy is,szerintem az lesz,amelyik hamarabb lesz itthon.

(#112) Milka 78 válasza Mike88 (#107) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Isten,király,császár vagy köszönöm szépen! :R
Ezzel el is dőlt,hogy nem csinálok HTPC-t,rendelem(ném) a Pipot :K

(#113) Lifeforce válasza Zol77 (#109) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem örülök...
Nincs SPDIF ;)
Abba a házba pedig bele sem megy az integrációm.
Jah, és 2x annyiba kerül.
Szeretem a minixet mert profi minőség, de azért nem dupla áron.

[ Szerkesztve ]

(#114) hunaqua válasza Lifeforce (#113) üzenetére


hunaqua
addikt

A Mele PCG03 cuccot optikával mutatták be,aztán az is "lebutult".

100%-hogy a Pipo-ban 36F van? Mert már kezd gyanús lenni,hogy csak 35F cuccok jönnek 1000-el.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#115) djnice válasza hunaqua (#114) üzenetére


djnice
veterán

Biztos hogy 36F van benne. itt látszik (SR20D): [link]

(#116) nagash válasza djnice (#115) üzenetére


nagash
senior tag

35F???

Más van a cikkben, más a képen, de franciául úgyse értek...

[ Szerkesztve ]

Knoblauch macht einsam.

(#117) djnice válasza nagash (#116) üzenetére


djnice
veterán

Az alaplapon 35F van az nem számít, ott a CPU-n a jelölés: SR20D
[link]
[link]

(#118) hunaqua válasza djnice (#117) üzenetére


hunaqua
addikt

Azért kíváncsi leszek,ha megjönnek,hogy a végleges cuccban mi lesz.
Egyforma paneleket gyártják fillérekért,és ezek a gyártók gyakorlatilag csak különböző "dobozba" teszik.(még egy optikát sem rak rá külön semelyik.)
...most így kicsit hihetetlen,de minden lehet. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#119) nagash válasza djnice (#117) üzenetére


nagash
senior tag

Mekkora cheat, apám ezek a kínaiak.... :)

Azt a végén egy hajszárítópanellel küldik el neked. :)

Knoblauch macht einsam.

(#120) hunaqua


hunaqua
addikt

http://www.aliexpress.com/store/1490893

MeeGo P01

Ez teljesen ua. mint a PIPO X7 ( szerintem egy szalagon készülnek)

...és 35F!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#121) kukszi1


kukszi1
tag

A JR45 fizetnél pluszban 18 dolcsit inkább vegyél egyet usb átalakitost.

(#122) Mike88 válasza hunaqua (#120) üzenetére


Mike88
senior tag

Jól van, azért egy futószalagon sok esetben sok mindent gyártanak ezek a szorgos emberek, csak ha van reinkarnáció, nehogy egyszer Kínába szülessek. :)
Engem azzal sem lehetne felidegesíteni, ha ne adj Isten 35F van a Pipo-ban, mert a tabletemben is az van, s elvagyok vele. (DE, hát mint a mellékelt ábra mutatja nem az!) Lényeg, hogy a táp legyen normális! Elbírjon majd egy DVB-S2 tunerrel, bár ez utóbbi még kérdés, hogy belevágok-e vagy sem. No s arra a Windows licence-re is baromira kíváncsi vagyok, mert ha úgy van licence, ahogy a tabletemen, az kb. sz-rt ér. Kulcsot nem kaptam, a meglévő rendszerből kiolvasott kulcsot utána a gyártól közvetve elkunyermált telepítő sem fogadta el, szóval magyarul addig volt, amíg nem lett újratelepítve, addig valóban egy aktivált windows-om volt.
Csak érjen már ide, aztán bombázhattok kérdésekkel, igyekszem majd válaszolni... sosem vártam még ennyit egy csomagra.

(#123) Lifeforce válasza Mike88 (#122) üzenetére


Lifeforce
őstag

Tévedsz, a tableteden is ingyenes, teljesen addig, amíg a bing keresőt használod. :D
Jó mi?

[ Szerkesztve ]

(#124) Mike88 válasza Lifeforce (#123) üzenetére


Mike88
senior tag

??? Hát ezt most nem is értem, miként cáfol engem...
Ezt szerintem inkább te értetted félre vagy nem tudom, mert azt sem tudom mit akartál ezzel a cikkel. A bing keresőmotor az a gyártót kötelezi, hogy IE-t telepítsen, s hogy a bing legyen az alap kereső, azt te úgy változtatod utána, ahogy akarod, nem jár licensz vesztéssel! Ez le is van írva a linkelt oldalon, egyértelműen.
A Windows with bing is ugyanúgy kulcs megadásával aktiválható, mint a sima windows, viszont eddig amivel találkoztam tabletnél (telepítő) az nem egy hagyományos telepítő volt, pendrive-ról telepíthető, parancssorban futó telepítő, ami gyak. teljesen automatikus, egy xml file tartalmazza a termékkulcsot, amit magától be is regisztrál, de ez változtatható is.

(#125) Lifeforce válasza Mike88 (#124) üzenetére


Lifeforce
őstag

Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy kulcsos.
De 10 colos kijelző alatt ingyen adja ms, illetve akkora kedvezményt kap, mint amennyibe kerül.
Én nem ezt a cikket olvastam el, azt nem akartam ide linkelni.
Ott azt írták, hogy amíg a kereső motor nincs megváltoztatva, addig ingyenes.
Nem tudom hogy van kivitelezve, még életemben nem láttam binges verziót.

(#126) Laza...


Laza...
addikt

Van egy 67cm-es fHD TV/Monitorom, és agyalok rajta, hogy kiváltom a PC-m egyszerűbb feladatokra egy ilyennel. Szerintetek? ;]

Csak internetezésre, max youtube videóhoz, távoli szervert b*zerálni.. :)

Never give up!

(#127) Mike88 válasza Lifeforce (#125) üzenetére


Mike88
senior tag

Hááát, ezt nem tudom... Én eddig csak azzal az infóval találkoztam, hogy csak a gyártó van kötelezve, de ez igazából teljesen mindegy volt az én esetemben. A kiolvasott licenc kulcsot sem core, sem pro, sem a with bing telepítő nem fogadta el. :) Viszont az örömteli, hogy a with bing-et fellehetett frissíteni pro-ra, így a driverek maradtak, aktiválás meg "lett".
--------------------------------------------------------------
Laza! Én meg már döntöttem, hogy ezzel váltom ki hasonló célokra az asztali PC-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#128) nagash válasza Lifeforce (#125) üzenetére


nagash
senior tag

Pont ma olvastam talan, hogy a stick pc-k nem tabletek, igy igazabol nem licenszeltek...

Knoblauch macht einsam.

(#129) Lifeforce válasza nagash (#128) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ez lehetséges. :)
Viszont akkor a pipo sem lesz.
Mondjuk engem nem érdekel, az lesz az első, hogy lerobbantom :C

(#130) FreedomHUN válasza Laza... (#126) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

z3736f tabletem van intel 7-es videokarival 2 gb rammal youtubeon 4ks videót iexplorerből lazán lejátssza, próbából a 35 gigás transformersemet megosztottam (mkv) asztalin, wifin simán lejátszotta elöször én is csak pillogtam hogy wtf :DD retina kijelzős a tabi. wifin sebességtesz 62/43Mbit

(#131) tvamos válasza Lifeforce (#125) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vegulis a sticknek / boxnak egyaltalan nincs kijelzoje, az meg tuti kisebb, mint 9"... :))

Engem inkabb a stickes megoldas erdekelne. Van valakinek ilyen? Esetleg megbizhato forrasbol honnan lehetne rendelni egyet? (Nemsokara itt a fizu, kolteni kell... :N )

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#132) FreedomHUN válasza tvamos (#131) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

http://www.aliexpress.com/item/MEEGOPAD-T01-Mini-PC-TV-stick-Quad-Core-Intel-3735F-1-8GHz-Windows-8-Android-Dual/32242787384.html

Megbízható forrás, 100$ megkéred irja ráhogy tv stick 14$ értékü, 1hónap és itt van, így valszeg tréfamentes is lesz.

(#133) nagash válasza tvamos (#131) üzenetére


nagash
senior tag

Engem inkább az érdekelne, hogy hogyan telepíteni újra a windows-t?
Van MSDNA-s, de úgy hallottam, hogy nem ugyanúgy megy, így nem jó móka...

Knoblauch macht einsam.

(#134) kukszi1


kukszi1
tag

Rejtett particiorol viszarakja magát hyári álapotra. Vagy külsö adathorduzorol usb ha azt jelölöd be.

(#135) kukszi1


kukszi1
tag

Figyeljetek oda a linkelgetésekre nem véletlen hogy 10 dolcsival olcsobb a 16Gb változat. A 32 Gb is hely gondjaim vanak ha rárakom az android rendszer is az - 8Gb igy marad 1-2 gb tárhelyem. Igaz külsö vinyo meg old mindent de nem használja az ember amig nem muszáj.

(#136) Mike88 válasza kukszi1 (#135) üzenetére


Mike88
senior tag

Mindent nem old meg, aki használja a metro alkalmazásokat is, annak fontos a belső tárhely. :)

(#137) Zol77 válasza tvamos (#131) üzenetére


Zol77
aktív tag

Találtál már sticket? Én itt néztem, itt 100$ : [link]
Innen 1x vásároltam már,meg még két kollégám,nem volt velük gond.
Néztem itthon használtban is,de sehol nem találtam az apróhirdetéses oldalakon,pedig adnék érte annyit mint amibe kint kerül. Az RK3288-as boxomat is aprón fogtam ki jó áron,kevesebb volt,mint kintről véve.
Na majd lesz valami i5 , i7 huszár,aki eladja jó áron,mert "há ez nem is olyan gyors mint az asztalim" :D
Vagy a B verzió lesz,addig halogatom a vásárlást,amíg lesz itthon Pipo X7,és megveszem,mert kell :)

[ Szerkesztve ]

(#138) kukszi1


kukszi1
tag

38000 tettem fel Olx és jofogás. De ez nem reklám. 32 gb Meego T01.Fehér.:)

(#139) Zol77 válasza kukszi1 (#138) üzenetére


Zol77
aktív tag

És tényleg,én a keresőjükbe meegopad -et írtam be,de arra nem hozott semmit.
Köszi,de ennyiért nekem sok. Akkor marad kintről 28000-ért,és majd idér 3-4 hét alatt.
Vagy attól függ,mi a vége az árnak. :) Amúgy miért adod el? Nem vált be?

(#140) tvamos válasza FreedomHUN (#132) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi a linket. Nem egeszen vilagos nekem, hogy ott a 16 es a 32 GB verzio ugyan annyiba kerul?.. Vagy hogy van ez? Nem latom a 10 dollart, amit irsz. (Persze, tuti kiveri a szemem...)
(Meg sosem vasaroltam az Aliexpressen... hm... Buyer Protection... erdekes.)

(#137) Zol77 válasza tvamos (#131) üzenetére
Csak nezegetem egyenlore, csak penteken jon a fizetes.)

(#136) Mike88 válasza kukszi1 (#135) üzenetére
Linuxozni szeretnek rajta.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#141) Aethel válasza Zol77 (#139) üzenetére


Aethel
aktív tag

Azért a 27% áfát számold hozzá!! Úgy nem jössz ki sokkal olcsóbban

(#142) kukszi1


kukszi1
tag

Igy van igazolnom kelett a paypalos fizetést hiába volt 30 dolcsi érték ráirva. Igy 9835 ft ado+vám fizetem azért enyi az ára. Több van beköle :)

(#143) Zol77 válasza Aethel (#141) üzenetére


Zol77
aktív tag

Tudom,nem az első rendelésem. Viszont kiszámíthatatlan,hogy átcsúszik,vagy nem,mert kb a fele rendelésemre fizettem,a többire meg nem. Olyan is volt,hogy a 14$-os apróság papírjait kérték be :) A fene se érti,hogy mi alapján döntik el,mindenesetre én mindig belekalkulálom rendeléskor a vám+áfat.
Szerintem Pipo lesz,azt 30 körynékére mondta Lifeforce,legfeljebb felteszem a tv hátuljára,és ugyanúgy nem látszik mint a stick.

(#144) nagash


nagash
senior tag

Ki tesztelte már ezeket Android-al?
Nézegetem ezeket a dualboot megoldásokat és érdekelne, hogy mit tudnak egy KitKat-el mondjuk.

Az Andy-t (korábban volt itt róla szó) próbáltam notin demózásra, de mindenféle akadások voltak a grafikában.
Alapvetően játékokat teszteltem (Arma Tactics, Shadowrun Returns).

Knoblauch macht einsam.

(#145) kukszi1


kukszi1
tag

Andy nekem is szar volt. Ami duost probáld. 2013 átcsusztak vámon .2014 a fele .2015 minden csomagot néznek új év új szabályok. Várjátok meg Liteforce hamarosan mondja az árakat és arra gari is van.

(#146) Lifeforce válasza nagash (#144) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem igazán értem ezeket a kérdéseket soha.
Minek érdekel egy x86-os rendszeren android?
Androidra az arm a király, megszámlálhatatlan mennyiségű "dobozt" kapni.
Ennek pont az az érdekessége, hogy hasonló fogyasztással és mérettel, windowsos meg linuxos dobozt kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#147) Aethel válasza Zol77 (#143) üzenetére


Aethel
aktív tag

Bocs, nem oktatni akartalak :)
Amióta súlyos húszezreket fizettem ki szinte majdnem mindegyik Kínából jött csomagomra, azóta mindig azzal együtt számolom az árakat, így kizárólag kellemes meglepetés érhet. Talán egyszer úsztam meg a vámot egy tablettal..(ami mellesleg két hétig ment aztán kuka :D )
Én is megvárom a hazai Pipo-t, szinte naponta frissítek rá az üzletre mikor rendelhető :D

Más:
Vajon az a beépített 32 gigányi eMMC mennyit bírhat élettartamra? Annyit kibír mint egy olcsóbb SSD?

[ Szerkesztve ]

(#148) nagash válasza Lifeforce (#146) üzenetére


nagash
senior tag

Az az igazság, hogy van dobozom, de egy csomó alkalmazás nincs meg képernyő nélkül, szóval tablet kellene.
Ez egyszer OK.

Mivel felszámolás alatt az itthoni nagygépes infrastruktúra, így gondoltam körbenézek erre. Ezek a Bay Trail-es cuccok elegek lennének a Windows-os igényeimhez, de van egy valag cumóm amit kifizettem Droid-ra.
(Játékok pl...). A HTC-met nem akarom 5x tölteni naponta, valamint a KOTOR és Baldur's Gate elég para 4,7"-on.

Két tabletet nem vágnék a hónom alá.
Tegnap találtam egy Teclast X98 3G Air-t ami elméletben dualboot-os. Az ára miatt azonban körbe akarom járni a témát.

Knoblauch macht einsam.

(#149) interstate76 válasza Lifeforce (#146) üzenetére


interstate76
addikt

Mondjuk annak kell a droid+linux/win kombó, aki alapvetően droidos mini pécét szeretne, de szeretné médiaplayerként is használni, utóbbi funkciót viszont linuxszal vagy winnel - korábban nekem is ez volt a tervem, de már másik felállás mellett döntöttem.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#150) FreedomHUN válasza nagash (#148) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Teclast x98-ról kell vélemény kérdezz, tulaj vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.