Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) LittleShark válasza Lifeforce (#200) üzenetére


LittleShark
tag

Igazad van. Drágább.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#202) tvamos válasza Lifeforce (#200) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor 100-120 USD-ert most csak a Meego T01 van? Vagy az se...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#203) hunaqua válasza Lifeforce (#199) üzenetére


hunaqua
addikt

...akkor szerintem a Wintel mini pc-t (z3735f) cuccot fog ajánlani.Abból van már.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#204) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Én is beszálttam a buliba egy Wintel minipc-vel. De csak szerdán lesz időm komolyabban kipróbálni.

Chrome ennél is eléggé szaggatós, youtube videóknál érezni főleg, IE-ben viszont minden tökéletes úgyhogy nem hardveres gond lesz ez. (viszont érdekes, hogy ugyanilyen hardverű tableten nincs ilyen bug)

A windows nincs aktiválva sajnos. MicroSD, külső vinyó, egér, billentyűzet hibátlanul megy egyszerre.

Egyelőre nagyon bejövős, először én is a Pipo-t akartam venni, de borzasztó gagyinak tűnt, így inkább ennél maradtam (bár ez meg noname :) Konkrétan azt se tudom ki a gyártó, mi a pontos típus, több néven is rátalálni. )

(#205) tjb007 válasza SUPREME7 (#204) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#206) SUPREME7 válasza tjb007 (#205) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszönöm :) Több helyen van CX-W8 típusszámmal is. Ezek szerint az téves. :R

(#207) hunaqua válasza SUPREME7 (#204) üzenetére


hunaqua
addikt

Nekem meg a Pipo az alu ház miatt tűnik kicsit komolyabb gépnek.
...igaz,életben nem láttam őket.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#208) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#206) üzenetére


SUPREME7
őstag

Bár az lehet, hogy az android verzió típusszáma. Az enyémre is CX-W8 van írva az aljára. Lehet ez a Windows verzióé.

[ Szerkesztve ]

(#209) mimey válasza SUPREME7 (#204) üzenetére


mimey
tag

Viszont ez tényleg bejövős, ha van HDMI passthrough, és tényleg gigabite lan van rajta.

(#210) mimey válasza mimey (#209) üzenetére


mimey
tag

LOL gigabit :DDD

(#211) Lifeforce válasza hunaqua (#203) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem fog olyat ajánlani, ebben biztos vagyok ;)

(#212) Lifeforce válasza mimey (#210) üzenetére


Lifeforce
őstag

35F-es procin?
Az érdekes :DDD

(#213) Mike88 válasza Lifeforce (#199) üzenetére


Mike88
senior tag

Esetleg nem tudna infót szerezni arról, hogy mi ez a hiba? Vagy megvárom míg szembesülök vele, az is egyfajta válasz... :D

supreme7!
Köszi, hogy ránéztél te is, egyre érdekesebb a dolog... (tablettel nálam sincs gond, de azon pro van, nem ez a binges biszb.sz). Szívesen rápakolnék egy msdn win 8.1-et vagy egy win7-et, hogy azzal javul-e a helyzet, csak benne van a pakliban, hogy nem, s a Pipohoz egyrészt nincs kiadott bing telepítő (mert hogy tudtommal binges windows telepítőt nem lehet letölteni sehonnan sem, max. olyat, ami eredetileg (ezidáig) tablethez van, abban meg integrálva vannak a driverek), másrészt meg simán lehet, hogy hiába olvasom ki a licenc kulcsot, úgy, ahogy a tabletemnél, ez esetben sem megyek vele semmire...
Ez persze csak azért probléma, mert ha nem javul a helyzet, akkor nagyon nem mindegy, hogy mivel tudom eladni, egy aktiválatlan windows-al vagy egy aktivált win8.1-el. Szal gyak. nem sok választásom van. Azt kell eldöntenem, hogy eladom vagy megtartom így, ahogy van, s átadom szüleimnek, nekik ganz egal, hogy milyen a böngésző.
Nem tom mitől gagyibb a pipo, majd kiderül, tény, hogy alu házban van, sokkal szellősebb, mint ennek a wintelnek a háza, ami ráadásul műanyag, de az aluház meg akkor érne valamit, ha a hő rá lenne vezetve egy híddal, de itt a híd max. a levegő. Pl. az Amiko A3 szintén aluházban van, de ott rá van vezetve a hő, azt is kínaiak csinálták, csak azoknak volt idejük gondolkodni.

LittleShark!
Hogy kapcsoljam ki? Erre a módszerre gondoltál: [link]
Mert a pluginek között én még ehhez hasonlót sem találok, csak az Adobe Flash van, az engedélyezve is van, de mielőtt telepítettem, akkor is megjelentek a flash tartalmak, s előtte-utána is akadozott a YT.

(#214) hunaqua válasza Mike88 (#213) üzenetére


hunaqua
addikt

"Esetleg nem tudna infót szerezni arról, hogy mi ez a hiba? "

Semmi hiba nincs (ill. ha van is,az marad is),szimplán nincs készlet.Ilyenkor ezt a standard rizsát nyomják a partnereiknek.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#215) SharpSA válasza Mike88 (#213) üzenetére


SharpSA
veterán

Jelen állás szerint akkor még mindig a legjobb egy összerakott mini ITX alaplapos gép. Persze drágább, de úgy működik, ahogy kell és nincs kompromisszum...
Azért kíváncsian várom a fejleményeket. Egyelőre nem értem, hogy miért nem tudnak (vagy inkább akarnak?) elsőre normális készüléket gyártani a már egyéb készülékekben jól működő komponensekből.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#216) Milka 78 válasza Lifeforce (#199) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Engem is érdekelne minden fejlemény,mert baromira kéne már a gép,a fedezetem is meg van hozzá,ráadásul ez a Pipo az aktivált 8.1-el a szívem csücske.
Esetleg a hibáról valami infó? :R

[ Szerkesztve ]

(#217) Mike88 válasza SharpSA (#215) üzenetére


Mike88
senior tag

Hát, ez vitathatatlan, hogy jobb, csak ahogy írtad is, drágább, szal nem lehet egy kalap alá venni, összehasonlítani. Viszont az, hogy sírok a YT miatt ami tényleg csak chrome alatt nem működik megfelelően, az egy dolog... ill. az csak 1 dolog! Más problémám amúgy nincs vele. Torrentre tökéletes, film lejátszásnál sincs ezidáig hiba... Lassulás nincs, minden azonnal történik, szal olyan nagy problémába eddig nem ütköztem, az az én bajom, hogy ragaszkodom a chrome-hoz, nem mindenkinek a kedvence.
A kérdés, amit feltettél, az egy jó kérdés, én is ezen kattogok egy ideje. DE itt valami szoftveres gond van, csak nem értek hozzá...

(#218) SharpSA válasza Mike88 (#217) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem is veszek egy kalap alá őket és nem is hasonlítom össze.
Na mondjuk engem totál nem érdekelne a youtube, jó az másik böngészőben is. A megnézett anyagokat nem a böngésző, hanem a youtube fiók tárolja. Viszont hiányolom az optikai kimenetet és a gigabit lant. Kis fenntartásom van azért a FHD mkv lejátszással lanon keresztül NAS-ról, mert az Asus Transformer T100 (igaz wifin), azért nem volt teljesen az igazi.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#219) zoltan6 válasza Milka 78 (#216) üzenetére


zoltan6
őstag

semmi féle hiba nincs itt,csak valaki elhintette itt ezt a hülyeséget,naponta olvasom a külföldi pipo-s fórumokat,egyszerűen készlethiány van. a youtube meg szimplán user error.
át kell kapcsolni flashplayer-ről html5-re ezen felületen azt ennyi,meg az about:plugins beállításoknál is lehet trükközni vele,hogy melyiket használja a belső vagy telepített flash playert.
illetve ott van még chrome-nél az about:flags beállítások,ahol lehet még finomhangolni a hardveres gyorsítást stb.

(#220) SharpSA válasza zoltan6 (#219) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt a html5 átkapcsolást nem tudtam, köszönöm. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#221) LittleShark válasza Mike88 (#213) üzenetére


LittleShark
tag

Igen, erre gondoltam. Nekem ez megoldotta a problémát egy notebooknál.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#222) #01378048 válasza Mike88 (#213) üzenetére


#01378048
törölt tag

Itt a rendszer a Pipo x7-hez
Innen van a link,a hivatalos oldalról.

(#223) Mike88 válasza zoltan6 (#219) üzenetére


Mike88
senior tag

Hát, hogy user error vagy sem, arról majd akkor lesz infó, ha valamelyikőtök kipróbálja, angolul nem tudok, így velük nem tudok társalogni. De, majd csak lesz valamelyikőtöknél 1 Pipo X7.
Próbálkoztam már mindennel... :) Azért nem vagyok egy napi 5 órában yt néző, szóval valahogy majd megbarátkozom a dologgal, csak idegesítő...

pdan2! Ezer köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#224) tlac válasza Mike88 (#223) üzenetére


tlac
nagyúr

friss intel drivert próbáltad már?
[link]

egyébként youtube-ra van több metrós app is

[ Szerkesztve ]

(#225) Zol77


Zol77
aktív tag

Megjött a 64GB-os verzió is,egy új játékos képében:
Voyo Mini PC
Ez a cég már egy ideje gyárt tableteket is ilyen hw-el,most kijöttek ezzel a kis lapos pc-vel is.

(#226) zoltan6 válasza Mike88 (#223) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem még nem érkezett meg a pipo x7,de most néztem meg a hasonló hardverű lenovo miix 2 tableten mennek a full hd videók chrome alatt.

(#225) Zol77
szivárognak itt a jobbnál jobb cuccok sorban :K

[ Szerkesztve ]

(#227) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Lassan több mini pc lesz itthon mint kínában :)

(#228) Mike88 válasza tlac (#224) üzenetére


Mike88
senior tag

Persze, de köszi!

(#229) Lifeforce válasza hunaqua (#214) üzenetére


Lifeforce
őstag

Gondolod, hogy bekamuzzák?
Nem tudom honnan veszed, de engem még sosem csapott be.
3288-nál is szólt, hogy ne, mert ez és az a probléma vele, és az volt készleten.
De más is volt már amikor lebeszélt a rossz minőség miatt.
Nem minden kínai akar rásózni a másikra minden vackot.

(#230) Warter válasza Zol77 (#225) üzenetére


Warter
őstag

Ez ahogy nézem nincs lan, csak usb-n keresztül.

(#231) bigrock válasza Warter (#230) üzenetére


bigrock
addikt

Kezdik követni a subnotebook-vonalat. Már ott is szinte mindegyik modellből kihagyják a LAN-t (sajnos)

(#232) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Kapkodom a fejem. Most mit érdemes venni és honnan. Bejön ez kis doboz kategória. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#233) hunaqua válasza Lifeforce (#229) üzenetére


hunaqua
addikt

Nekem ez szokott lenni a tapasztalat.Van x ezer db. legyártva,és jön 2x megrendelés.
Először megkapják az otthoni nagy darabszámban értékesítő partnerek (...és itt el is fogyott a jelenlegi készlet).
....ezek után valamit kell mondani a többieknek,és ez így nagyon diplomatikus.Még haragudni sem lehet "szegényekre",hisz csak jót akarnak adni. :)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#234) Lifeforce válasza hunaqua (#233) üzenetére


Lifeforce
őstag

Lehet, de ha azt nézed az akitől vásárolok, az "ottani partner".
De mint említettem, már párszor rám szólt, hogy azt nagyon nem kéne, és ennek ellenére még is rendeltem.
És meg is jártam azt amit írt róla...
Ebben az a jobb, hogy bár 1-2 dolcsival drágábban veszem, viszont tudom mit szabad és mit nem.
Jó partner, sokat rendelek tőle mint cég, nem célja átverni hidd el.
Ő sem hülye, nem akar elbukni sokkal több pénzt, mint amennyit nyerne azon a pár darab pipon :D

[ Szerkesztve ]

(#235) tlac válasza Lifeforce (#234) üzenetére


tlac
nagyúr

a konkrét hibát nem tudod megtudni tőle?
az sokat segítene

(#236) hunaqua válasza Lifeforce (#234) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem vonom én ezt kétségbe,de nem ez az átlag.
...és a varázsszó,hogy csak pár db.,nem több száz. :)
Alapjában viszont ebben az esetben tárgytalan ezen elmélkedni,mert az ok alapvetően mindegy.Az biztos,hogy nincs készlet,mert az Aliexpress-en is emelkedik az ár folyamatosan akinél van.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#237) Milka 78 válasza Lifeforce (#234) üzenetére


Milka 78
nagyúr

És lesz valami ilyen aktivált 8.1-es motyó helyette?
Perpill úgy fest,hogy 2 szék közé ülök,mert ugye kint is megy fel az ára én meg ugye várok,tűkön ülve hogy mikor/mit hoztok ebben a kategóriába :)

(#238) Zol77


Zol77
aktív tag

Meegopad Win 10-el : [link]
Látszólag jól boldogul vele,jöhetne már az a Pipo.

Lifeforce:
Meegopad lesz nektek,vagy csak Pipo?

(#239) Mike88 válasza Zol77 (#238) üzenetére


Mike88
senior tag

Ja, hétvégén próbálkozom majd op.rendszer cserével, szóval a win10 bennem is felmerült már, de nagyon sokaktól olvastam, hogy még távolról sem "tökéletes". Mondjuk a win7-et is már a teszt időszakban használtam, s már akkor sem volt gondom vele, ez azért is lehet, mert nem túl széleskörűen használom a PC-t. 1.7 GB a tényleges ram a T01-ben? :S A pipo-ban legalább jobban közelít a 2-höz (1.9GB), avagy az eszközkezelőt még ilyen szinten sem kell komolyan venni? :)
Ha már itt tartunk, geek blogjáról is letölthető az X7-re "firmware", szóval a baido-val sem kell már bajlódni.
Egy angolul tudó s ilyesmire ráérő feltehetné nekik a kérdést, hogy OK, hogy ezzel a bing visszavarázsolható, de a licenc kulcsot azt mégis hol lehet megtalálni... :)

(#240) Lifeforce válasza tlac (#235) üzenetére


Lifeforce
őstag

Pontosan nem, csak annyit, hogy valamilyen anyag hiba van.

(#241) Lifeforce válasza Milka 78 (#237) üzenetére


Lifeforce
őstag

Meegopadot biztosan.
De most prüszkölök, mert a vám majd egy hete ül a csomagokon. :(((

(#242) tlala válasza Mike88 (#239) üzenetére


tlala
addikt

Serial Key kiíratása: [link]

(#243) tlala válasza Lifeforce (#234) üzenetére


tlala
addikt

Van már valami kb. tervezett itthoni ár a Pipo X7-re?
(Minden felelősség nélkül.)

(#244) zoltan6 válasza tlala (#242) üzenetére


zoltan6
őstag

aida64 is kiírja nem?

(#245) tlala válasza zoltan6 (#244) üzenetére


tlala
addikt

Nem 'tom, még nincs Pipo-m, csak szeretnék! :))

(#246) Lifeforce válasza tlala (#243) üzenetére


Lifeforce
őstag

Csak pár hozzászólással előbb írtam, hogy valamilyen anyaghiba miatt nincs gyártás.
Itt a február, 15 napos kínai új év, szóval szerintem egyhamar nem is lesz :(

(#247) tlala válasza Lifeforce (#246) üzenetére


tlala
addikt

Azt értettem, de arra gondoltam, hogy ettől az anyaghibától függetlenül talán árat már kalkuláltatok (nem a szállítási időre kérdeztem).
De semmi nyomás - csak kíváncsi voltam! :))

(#248) Lifeforce válasza tlala (#247) üzenetére


Lifeforce
őstag

Amíg nen jön be vám alá, nem nagyon tudok árat kalkulálni sajnos.
Nem mindegy, hogy a vám 0% vagy jóval több.
Nem szeretnék sem találgatni, sem reményt kelteni.
Szerintem 35-ig belefér.

(#249) LittleShark válasza Mike88 (#239) üzenetére


LittleShark
tag

Szia Mike88!

Itt egy youtube videó a Meego T01 bios tulajdonságairól.

Biztos, hogy a Pipo X7-nél a videókártya memóriamérete csak 128MB-ra van állítva míg a Meego T01-nél 256MB-ra.

Nekem Voyo A1 Mini tabletnél ugyanígy lehet megadni, hogy mennyit használjon a videókártya a 2GB rendszermemóriából.

[ Szerkesztve ]

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#250) tlala válasza Lifeforce (#248) üzenetére


tlala
addikt

Ok, köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.