Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Lifeforce


Lifeforce
őstag

...bad quality used parts...
...so PIPO factory and wholesales gave us higher price... it is bad.
It may be in stock in the beginning of February.

(#252) Lifeforce válasza Lifeforce (#251) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szóval úgy néz ki, hogy voyo jön előszőr (64mb-os verzió), meg a Meego pad.

(#253) nagash


nagash
senior tag

Lassan szülhetnénk ide egy összefoglalót az első HSZ-be...

Knoblauch macht einsam.

(#254) Milka 78 válasza Lifeforce (#252) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sacc/kb. milyen árban lesznek?

(#255) Lifeforce válasza Milka 78 (#254) üzenetére


Lifeforce
őstag

voyo 64gb rammal szerintem 41990-re ki tud jönni.

(#256) Mike88 válasza LittleShark (#249) üzenetére


Mike88
senior tag

Valóban! 32MB-ra volt állítva. :D

(#257) Aethel válasza Mike88 (#256) üzenetére


Aethel
aktív tag

..és ez volt a YT videó akadás probléma oka?

(#258) Zol77 válasza Lifeforce (#252) üzenetére


Zol77
aktív tag

A Meego már abban a csomagban van,ami a vámon van?

Nekem úgy alakult,hogy a Pipo helyett Meego lesz.
Wasser megoldotta az RK3288 boxom videólejátszás akadását,meg a DTS dekódolást,valamint az optikai kimenetet. Így nekem a Pipo box ,és usb hangkártya mod felseleges,arra ott a droidbox, Windowsra meg minél kisebb,állandóan tv-ben lévő stick a lényeg.

(#259) Milka 78 válasza Lifeforce (#255) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Már csak két kérdés...ez lesz a legolcsóbb wines box és az említett versenyzőn aktivált win lesz?

(#260) Mike88 válasza Aethel (#257) üzenetére


Mike88
senior tag

Áh... sajnos nem. Ez volt az első, amit megnéztem, írtam volna, ha javulást eredményezett volna. :) Majd hétvégén kiderül, hogy hoz-e javulást a win7 vagy egy pro win8...

(#261) Lifeforce válasza Milka 78 (#259) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem tudom :)

(#262) Lifeforce válasza Zol77 (#258) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem sajnos, az csak most fog hétfőn indulni.

(#263) bigrock


bigrock
addikt

Ezek a mini PC-k közül melyik számít most hardveresen a legerősebbek? Természetesen némi kompromisszummal... :-)

(#264) kukszi1


kukszi1
tag

Aki oprendszer telepités útán mégis visza akar térni a bing lehetséges :)

(#265) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#204) üzenetére


SUPREME7
őstag

Na így pár nap használat után azt kell mondanom, hogy baromi jó kis cucc. Rá van kötve külső vinyó, egy DVB-C tuner, erről megy a Plex médiaszerver, a DVBviewer Recording service, Torrent, és vígan megy fagyás vagy bármiféle hiba nélkül. Nem melegszik még nagyobb tehelésnél sem (ma délután ment egyszerre a HD adás felvétel, torrent letöltés és közben vígan néztem fullhd filmet)

(#266) kukszi1


kukszi1
tag

Na végre sikerült aktiválnom a Meegot :)

(#267) #01378048


#01378048
törölt tag

Geekbuyingos kuponok: Pipo x7 [GGYPBBOY] 10 USD
Voyo mini pc :[0131VY] 15 USD
mától február 4-ig szólnak.

(#268) Mike88


Mike88
senior tag

Rufus-al csináltam egy bootolható telepítőt (win7), tudtok nekem tippet adni, hogy miért nem akar a pendrive-ról bebootolni? Win8-al simán bebootol, ugyanazokkal a beállításokkal (GPT - UEFI).
Felraktam egy win 8.1 pro-t próbaképpen, az sem hozott javulást a chrome-al kapcsolatban, s kíváncsiságból visszatettem geek blogjában megosztott 8.1 bing-et, hogy megtudjam, visszanyerhető-e a licenc. Nos telepítés után egyből egy regisztrált win 8.1-et kaptam, szal valszeg a bios is tárolja a kulcsot, úgyhogy tényleg nyugodtan mindenki kísérletezgethet.
Telepítés le van írva egy text file-ban a rar-ban, de tyúklábakkal. A lényeg, hogy egy NTFS-re formázott pendrive-ra rámásolunk mindent, a címkének WINPE-nek kell lennie, s bebootolni róla (indításkor F7), aztán a többit elvégzi magától. 3 óra volt, mire letudtam tölteni, a rar-ban is rar van (darabolt file), szal majd ha lesz itt tulaj rajtam kívül, akkor 1 rar-ban, feltöltöm google drive-ra.

(#269) kukszi1


kukszi1
tag

64 bites win7 probálsz vagy 32 bitest? 32 bites csak MBR megy fel .

(#270) Mike88 válasza kukszi1 (#269) üzenetére


Mike88
senior tag

Igen, közben olvasom máshol, hogy ez a helyzet. Érdekes, mert ott win 8.1 esetében is ugyanezt írják, de win 8.1 32bit meg felment ezekkel a beállításokkal. Emlékeim szerint MBR-el is próbálkoztam tegnap, de megpróbálom még egyszer. 32bitel próbálkozom!

(#271) Lifeforce válasza Mike88 (#268) üzenetére


Lifeforce
őstag

Megtennéd, hogy kipróbálsz egy ilyet és egy ilyet?
Az első egy USB boot kreator, a második egy xubuntu.
De ubuntut is rátehetsz, csak ez kisebb.
Erre az eszközre nem tudtok win8 alatt rátenni semmit, mert a bios csak olyan oprendszereket támogat, amik ismerik a secure boot-ot.
Gyanítom a biosban nem állítható sajnos.

(#272) Zol77 válasza Mike88 (#270) üzenetére


Zol77
aktív tag

Én ezzel a progival csinálom mindig a boot pendrájvot : Windows 7 usb dvd tool
A neve ne tévesszen meg, Win 8 iso-ból is tud bootolható pendrájvot csinálni.
4 lépés az egész, isot betallózod,után megkérdezi,hogy pendrive,vagy dvd legyen, majd meghajtó kiválasztás,és start.

Lifeforce:
Igaz,ez Pipo, nem Meego , de itt végignézheted a bios összes beállítását: [link]

[ Szerkesztve ]

(#273) Lifeforce válasza Lifeforce (#271) üzenetére


Lifeforce
őstag

Lehet erre szükséged lesz

(#274) Lifeforce válasza Zol77 (#272) üzenetére


Lifeforce
őstag

Köszi.
Jól gondoltam, de legalább az UEFI-t támogatja.
Erre nem fog felmenni a win7. :(
Viszont a linux igen...

(#275) Mike88 válasza Zol77 (#272) üzenetére


Mike88
senior tag

Köszi! Ezzel már próbálkoztam, nem jött be.
Lifeforce, persze, kipróbálom, csak előtte jussak el odáig, hogy fent van a win 7, s kiderüljön, hogy hoz-e javulást. Mire vagy kíváncsi (ezek után), hogy telepíthető-e egyáltalán? :D
Hogy érted, hogy "win8 alatt"? Nem is win8 alatt próbálkozom, win8 alatt, max. win8-at tudok frissíteni.
Elképesztő amúgy, most, hogy közben megy a letöltés chrome-ban, még írás közben is "akadozik" a chrome, nem kis lag van. Kurv.ra nem értem ezt az egészet... A tabletemen ilyen sosincs, pedig az is csak egy olcsó kínai (100 dodó).

(#276) Mike88 válasza kukszi1 (#269) üzenetére


Mike88
senior tag

Jól emlékeztem, MBR-el sem bootol be.
Mindjárt kidobom az ablakon...

(#277) Zol77 válasza Mike88 (#275) üzenetére


Zol77
aktív tag

Érdekes ez az akadozás ami nálad van , főleg ezen komment után , pedig ott nagyobb terhelés lehetett,mint ami nálad van letöltés,fórumozás közben.
Amikor volt ilyen hw-el szerelt tabletem,ott azt vettem észre,hogy a gyári IE böngészőben sokkal jobban ment minden,mint Chrome alatt,na de ki akar olyat használni :)
Lassan jöhetne már valami itthonra,mert még a végén kintről veszek valami Wines vackot :)

[ Szerkesztve ]

(#278) Mike88 válasza Zol77 (#277) üzenetére


Mike88
senior tag

Jól van, de ezek után leadni látatlanban több db-os rendelést... Én sem tenném meg.
Ennek úgy is eladás lesz a vége... :)
Meegoval írta kukszi, hogy nincs gond, szóval ezen a kommenten sem lepődtem meg. Lifeforce meg írta, hogy van valami gond a boxal, lehet épp ez a gond. Bár kétlem, hogy chrome-al próbálkoznának a kínaiak, hisz az összes bemutató videó is arról szól, hogy a sz.r metro felületen hadonásznak az egérrel.

[ Szerkesztve ]

(#279) SUPREME7 válasza Zol77 (#277) üzenetére


SUPREME7
őstag

Korábban én is írtam, hogy Chrome alatt nekem is akad a youtube videók lejátszása. Viszont más böngészővel ez nincs, sőt ahogy írtam is, komolyabb terhelést is elbír. szóval valamiért a chrome nem ízlik neki.

(#280) Zol77 válasza Mike88 (#278) üzenetére


Zol77
aktív tag

Én csak egyet akarok,nem kell nekem több,csak legyen már valami piszkálni/romolni/tesztelni/ használni való kütyü :)
Most,hogy számomra tökéletes lett az RK3288-as boxom a sokadik fw csere után,és csak használnom,valami új kihívás kell :)

supreme7:
még a végén én is olyat veszek,amilyen neked van,bármennyire is sticket akartam. A Pipo az aránytalanul nagy házba került,a CX-W8 még a belefér méret,de már csak megvárom mennyi lesz itthon.
Ha nem megy a Chrome,akkor majd próbálok Operát,vagy Foxot, valamelyik csak jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#281) SUPREME7 válasza Zol77 (#280) üzenetére


SUPREME7
őstag

IE-ben próbáltam, ott hibátlan a youtube fullhd videók is, szóval valami chrome nyűgje van.

(#282) Mike88 válasza SUPREME7 (#281) üzenetére


Mike88
senior tag

Ezt én értem, s tudom is, azt nem értem, hogy a tabletem, ami a proci kivételével (abban 35F van) teljesen megegyezik a Pipoval ill. a meegopad, miért teljesít jól chrome-al is, s a Pipo, meg a Wintel miért nem? :) Gondoltam már arra is, hogy a Pipo-n is leveszem a felbontást 1280-ra, hátha azért, de nem. Mind1, ez sztem csak az én tikkem, hogy muszáj mennie a chrome-nak, majd megoldom előbb-utóbb, ha meg nem sikerül, akkor bár ódzkodom a sticktől (majd beleapplikálom valami dobozba), veszek egy meegopad-ot, s ezt meg eladom.

(#283) SUPREME7 válasza Mike88 (#282) üzenetére


SUPREME7
őstag

Tudom, hogy tudod, nem is neked válaszoltam :P ;) Én mondjuk úgy sem használom hagyományosan böngészésre a cuccot, nekem "szervernek" kellett DVBviewer-hez és Utorrenthez, hogy ne a laptopom menjen 0-24 és HTPC-nek Plex-hez, mert eddig laptopról küldtem át Chromecast-re plexről a filmeket, ami nem volt túl kényelmes :)

(#284) bigrock válasza Mike88 (#282) üzenetére


bigrock
addikt

Visszaolvastam, de nem igazán értettem meg, hogy mi az előnye a Meegopad-nak a Pipo-val szemben. Egy-két szóban leírnád? Köszi!

(#285) Mike88 válasza bigrock (#284) üzenetére


Mike88
senior tag

Azért az lejött, h egyedül a chrome-on nyűglődök itt... 196. hozzászólás. Semmi másért.

(#286) tlac válasza Mike88 (#270) üzenetére


tlac
nagyúr

eredetileg 32 vagy 64 bites volt-e az oprendszer?

van a bios-ban Compatibility Support Module, CSM vagy legacy boot vagy valami hasonló menüpont?
ha egy ilyen nincs beállítva, akkor az mbr-es boot nem fog menni és csak a 32 bites vagy a 64 bites uefi-s indítás fog működni

(#287) Mike88 válasza tlac (#286) üzenetére


Mike88
senior tag

32bites volt eredetileg. 64Bitest szintén nem lehet bebootolni. Nem találtam ilyen lehetőséget a biosban.
Szerk.: megvan!

[ Szerkesztve ]

(#288) Mike88 válasza tlac (#286) üzenetére


Mike88
senior tag

Security-be találtam ilyet, h secure boot, de ennél azt írja, ha bekapcsolom, akkor a csm funkció nem aktív, s ez alapba disabled, szal ez akkor elvileg jól van beállítva?

(#289) tlac válasza Mike88 (#288) üzenetére


tlac
nagyúr

tehát mivel 32 bites oprendszered volt gyárilag, ez azt jelenti, hogy az uefi-d is 32 bites (az uefi csak azonos bites bootloadert tud betölteni)
azaz uefi módban csak 32 bites uefi-s win telepítőt tudsz elindítani

ha a csm aktív, akkor mbr-es rendszereket tudsz bootolni, ilyenkor mindegy, hogy azok 32 vagy 64 bitesek

a secure boot-nak nincs nagy jelentősége, akár ki is kapcsolhatod (bootvírus indítását lehet vele megakadályozni, meg többnyire felesleges szívásokat okozni)

szóval csinálj egy mbr-es telepítőt és kapcsold be a csm-et, ekkor lesz a legegyszerűbb dolgod

[ Szerkesztve ]

(#290) Mike88 válasza tlac (#289) üzenetére


Mike88
senior tag

Értem, csak ezt a csm-et nem találom a bios-ban. Nem teljesen tiszta nekem ez az UEFI, MBR, GPT, kb. 2 hónapja tudom, hogy egyáltalán létezik ilyesmi, eddig nem érdekelt, nem érintett. Egy viszonylag régi alaplapot használtam eddig, 320GB-os winyóval, ilyesmire nem volt szükségem, így ott nem voltak ilyen kérdések, vagy lemezről telepítettem vagy usb-ről, egyszerűen a windows alkalmazásával csináltam telepítőt, ezzel meg 100 kört kell futni, mire összejön valami (ha összejön). MBR - UEFI módban csináltam már win7 telepítőt, de mint írtam, az nem bootolt be, valszeg amiatt, amit te is írtál, csak ezt az állítási lehetőséget nem találom. Leginkább azt nem értem ha csinálok egy 32bites pro win8.1 telepítőt pl. rufus-al GPT - UEFI beállításokkal, akkor az miért bootol be, s ugyanezzel a beállítással miért nem a win7, hisz máshol olvastam így, ebben a formában a win8.1 telepítőnek sem szabadna bebootolnia.

(#291) Lifeforce válasza Mike88 (#290) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ezt írtam, ezért nem lehet rá win7-et tenni, mert nincs csm, vagy other...

(#292) tlac válasza Mike88 (#290) üzenetére


tlac
nagyúr

Értem, csak ezt a csm-et nem találom a bios-ban.

Security-be találtam ilyet, h secure boot, de ennél azt írja, ha bekapcsolom, akkor a csm funkció nem aktív

és azt valahol kiírja, hogy aktív-e?

szerintem nem támogatja a win7 a 32 bites uefi-t (64 bitest össze lehet hackelni, de azt meg a géped nem támogatja)

(#293) Mike88 válasza tlac (#292) üzenetére


Mike88
senior tag

Igen, ettől tartotottam... Nem írja ki, ezt csak a secure boot beállításánál írja, ugye a biosban a legtöbb funkciónál kapunk jobb oldalt magyarázatot, h mire jó, no ott írja azt, amit idéztél tőlem. Mind1, azért köszönöm a segítséget.
Lifeforce, amit írtál, azt nem vettem észre...:)

[ Szerkesztve ]

(#294) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Mini PC-t keresek a nappaliba, amiket jó lenne ha tudna:

-HDMI
-Optikai hang kimenet (az erősítőm miatt, csak ez van rajta digitális bemenet)
-Jó wifi és BT (BT-s egér és billentyűzet miatt, illetve a wifivel se kelljen vacakolni)
-Gondolom ezek passzív cuccok de olyan kellene ami nem fől meg ha játszogatok rajta 1-2 órát
-4 GB ram gondolom csak álom jelenleg, 2-vel is el lehet lenni?
-32 GB háttértár akár elég is lehet, van már egy USB3-as külső 1 TB-os HDD-m ( apropó USB3, az is felejtős még olcsó árkategóriában? )

Filmezésre és zenehallgatásra használnám csak, illetve egy kis Legaue of Legends-et is tolnék vele 720p-ben.

A keret ami van rá kb 250€ max, ezzel versenyre tudnak kelni ezek a kis masinák?
Előre is kösz a válaszokat :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#295) LittleShark válasza kukszi1 (#266) üzenetére


LittleShark
tag

Szia!

Köszönöm a Meego-t. Szépen teljesít.

Többféle Linux rendszert is kipróbáltam, minddel jól muzsikált.

Én is aktiváltam a Windows-t, igaz csak feketén a Microsoft Toolkit segítségével.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#296) kukszi1 válasza LittleShark (#295) üzenetére


kukszi1
tag

Nagyon szivesen . A többiek várják a tapasztalataid a kütyürül föleg hogyan muzsikál a kodi .

(#297) Lifeforce válasza LittleShark (#295) üzenetére


Lifeforce
őstag

Jaj már, ne csigázz.
Melyik linuxot próbáltad?
Hogy ment rajta?

(#298) Aryes válasza Mike88 (#217) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Csak ma kezdtem el olvasni a topikot, én is tervezek egy ilyen minipc-t venni.
A chrome videólejátszás problémára lehet, hogy tudom a megoldást: [link]
Melyik az a minipc/tv box, amit 30ezer forint körül be lehet szerezni itthoni kereskedőtől? Ez a pipo x7, amiről sok szó esett, tetszene nekem is.

(#299) Zol77


Zol77
aktív tag

Lifeforce,

van már valami fejlemény a vámon lévő csomagoddal?
Meg említetted még,hogy lehet hétfőn feladják a Meego-s,meg Voyo-s csomagot,ez elindult már?

(#300) Lifeforce válasza Zol77 (#299) üzenetére


Lifeforce
őstag

Elméletileg szerdán indul a csomag.
A vámon csücsülő csomagot pedig meg se említsd :F
Addig ült a vámon, amíg a szemlézés során valahogyan, de megtetszettek az e-cigaretták, meg egy s89h miniPC valakinek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.