Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) windlord válasza atillaahun (#1399) üzenetére


windlord
őstag

Most ahogy nézegetem szerintem talán mindkét chip tetejére kellene rakni.
Az egyikre 1mm alacsonyabbat, mint a másikra.
Majd rá a borda.
Az a kérdés, hogy ezek a cuccok ragadnak-e?!
Jó lenne ha ragadnának mindkét oldalt.

Ha ezzel megvagyok, akkor megnézném, hogy mennyi hely marad a borda és a felső lemez közt.
Ha 0.5mm akkor oda is kellene rakni egy padot, hogy a ház fedlapja is játékba kerüljön...
Ha nagyobb a hely, akkor valamit be kellene eszkábálni oda...

Az alaplap aljára teszek természetesen egyet, hogy az alsó lemez is húzza lefele a hőt.

Mike88:

Mi a mosoly tárgya?
Érveljél kérlek, hisz ez egy fórum!

[ Szerkesztve ]

(#1402) windlord válasza atillaahun (#1399) üzenetére


windlord
őstag

A ház felső részéhez a hőátadó, egyszerű, de szerintem működhet.
Alu. papírból hajtogatni távtartót.

Belőni a bordát is a helyére, és tudna hőt is közölni.
Az alsó részre 0.5mm magas thermal pad.

Szerintem holnap meg is lépem!

[ Szerkesztve ]

(#1403) Mike88 válasza windlord (#1401) üzenetére


Mike88
senior tag

Semmi, majd várom akkor a holnapi tapasztalataidat, ha mindezt véghez vitted. A mosoly tárgya pusztán annyi, hogy fórumokon nem nagyon találkoztam még olyannal, hogy valaki "hangosan gondolkodik", először réz bordáról beszélsz, aminél tudható, hogy annak hatásfoka sokkal jobb az alunál (s ezért is gondoltál inkább arra), s ha ezt tudod, akkor fura, hogy "jó magas" termal padról is beszélsz ill. abban is gondolkodsz, amiről meg tudható, hogy eleve nem indul túl jól, de minél magasabb annál rosszabb a hatásfoka. Majd kérdezed mások véleményét, én elmondom, hogy szerintem borzasztó, amit egyébként félreértettél, mert én egyedül azt tartottam csak szerencsétlen megoldásnak, hogy az árnyékoló lemezre teszed a hűtőbordát, miután elmondtam a véleményemet, úgy érzem hiba volt.
Aztán kérdezed, hogy mi a gond azzal, ha minél nagyobb felületen történik a hőközlés, utána meg a hűtőbordára hajtogatnál alu papírt hőhídnak. Az ott mekkora felületen tud majd felfeküdni?
Na ezért nem akartam eredetileg írni semmit sem, mert próbálkozni lehet, s érdemes, de nem szeretem más meglátását ilyen szinten lerohanni, mert még az is lehet, hogy nincs igazam, de nem így indult a dolog, s pusztán csak azt tartom rossz megoldásnak, hogy a hűtőborda az árnyékoló lemezen van. Ahová kilyukadtál végül, az már egy jó megoldás lehet.
Ha az aljára is ragasztasz termal padot, meg egy akár réz hűtőbordát is beleraksz, az nem vitatható, hogy jó megoldás lesz, csak nem így indult a dolog.

Tlala beszélt már erről, sőt meg is valósította azt, hogy a nyák aljára termal padot ragasztott, s sikerrel is járt vele, szóval ha ráérsz erre, készíts pár képernyőképet még azelőtt, hogy csinálnál hőhidat, majd azután, hogy csináltál, majd mielőtt az aljára is ragasztanál termál padot, majd azután, hogy az aljára ragasztottad, hogy -látható legyen mások számára is, hogy melyik megoldás, mekkora eredményt produkál.

(#1404) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Én végigrágtam magam ezeken a dolgokon, még csak nem is kellett volna sokat visszaolvasni.
Lényeg, hogy a hűtésben a legfontosabb, hogy az alaplap alulról össze legyen kötve a házzal, egy kb 4-5mm vastag thermal pad által. Ez a legjobb megoldás. Persze emelett is érdemes bordát tenni a felső lemezre, sőt hőhidat is lehet képezni innen a doboz tetejére.
Így nálam idle 26-28 fok, 1080p lejátszás alatt 35 fok, HD x.264 újratömörítés közben 47 fok, Skyrim alatt 58 fok. Throttling nincs többé.

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#1405) windlord válasza ericssonfan2 (#1404) üzenetére


windlord
őstag

Miyen szeles pad -ot tettel alulra?
Ugye ezek nem vezetok, igy mehetnek az alkatreszekre?!

(#1406) ericssonfan2 válasza windlord (#1405) üzenetére


ericssonfan2
tag

Amit rendeltem 10x10-es, abból kb 6x6-os darabot.
Természetesen nem vezető.

[link]

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#1407) windlord válasza ericssonfan2 (#1406) üzenetére


windlord
őstag

Mindket oldala ragad?

(#1408) ericssonfan2 válasza windlord (#1407) üzenetére


ericssonfan2
tag

Inkább úgy mondanám, mindkét oldala tapadós, de az egyik kicsit jobban :)
Könnyű vele bánni, jó cucc.

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#1409) tlala


tlala
addikt

Azt én is megerősíteném, hogy a nyák alja és a doboz alsó lemeze közé tett hővezető ragacs többet számít, mint a hűtőborda. Persze az alsó-felső hűtés együtt az igazi.

(#1410) windlord válasza tlala (#1409) üzenetére


windlord
őstag

A chipek tetejen ha 0.5mm magassag kulonbseget tartok az jo lehet?
Szerintem igen...

(#1411) tlala válasza windlord (#1410) üzenetére


tlala
addikt

Nem pontosan értem a kérdést.
Azokon a chipeken gyárilag különböző vastagságú ragacs négyzetek vannak, hogy kiegyenlítsék a magasság különbséget és összekössék hővezetés szempontjából a chipeket a kis árnyékoló lemezzel.
Azokat én meghagytam.

(#1412) windlord válasza tlala (#1411) üzenetére


windlord
őstag

En mar leszedtem, es megserult az egyik...
Ugyhogy cserere szorul...
Tennek ra bordat, igy az arnyekolo lemez nem jatszana.

De elsokorben beszerzek ragacsot az also reszre.

(#1413) tlala válasza windlord (#1412) üzenetére


tlala
addikt

Így már értem.

(#1414) zsozsoooooo


zsozsoooooo
tag

Üdv,

Megcsináltam a hűtést a v1.3-as Pipo X7esemen Laza... leírása alapján. Tuti lett.

Freaktabon én is olvasgattam. Ott pl. preferálják hogy alulra 5mm-es thermal padot kell tenni. Merthogy akkor pont hozzáér a ház aljához alulról. Csak annak sokkal rosszabb a hővezetése mint pl. az alumíniumnak. Felül is sokan meghagyták perforált gyári fémlemezt. Csak hát ahhoz is thermal padon át érkezik a hő (Igaz a gyári rosszabb minőségű thermal padot lecserélték jobbra (7W/mK hővezetésűre) ). Na én ebben nem bíztam. Inkább Laza... megoldását választottam. Ő ugyanis a lehető legkevesebb hővezető lapot használt a megoldásához, és szerintem ez a legjobb.

Azaz felül leszedtem a perforált fémlemezt (leszedéskor a hátoldalán maradt a két db gyári thermal pad, egy a procin volt egy a videokarin). A videokarin levőt thermal padot visszaraktam a videokarira, mert a fémlap levételkor lejött róla. A procin nem maradt semmi sem. Egyik fajta rézlap ment közvetlenül a procira, a másik fajta meg a videokarin levő thermal padra a rendelt ragasztóval.

A réz sokkal jobb hővezető mint az alu és mérföldekkel jobb mint a thermal pad. (Ezért gondolom jobb is lenne a réz borda, de gondolom árban is más árfekvésű, nem néztem utána, nekem elég az alu.)

A két rézlap teteje így már egy szintben volt. Száradás után a ragasztóval ment rá az alu borda.
száradás után az alu borda és a hát teteje közé pedig az alutönk.

Alulra a fél mm-es thermal pad, ide ugye muszáj mert elektromosan szigetelni kell. Majd a thermal pad és a ház közé alu tönk.

Prime95-tel 4 szálon 1333 Mhzen 100% proci kihasznátsággal 40 percig stressz tesztelve 60 fokig melegedett.

Ezúton is köszönet Laza...-nak!

Zsozso

(#1415) zsozsoooooo válasza hunaqua (#1315) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Eh, ez jóság, köszi!

Zsozso

(#1416) aelod válasza zsozsoooooo (#1414) üzenetére


aelod
veterán

Képekkel illusztrálhattad volna a folyamatot :K :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1417) windlord válasza zsozsoooooo (#1414) üzenetére


windlord
őstag

Én is hasonló képen vélekedem.
Alulra én 4mm vastagságból rendeltem, remélem elég lesz oda...

Szerintem a két chipra elég lehet a 0.5mm eltérés a szintbehozáshoz.
Vagy egy nagy bordám ami alu... meglátjuk.
Én is a thermal pad és hőálló ragasztó kombinációra gondoltam.

Mondjuk azt nem vágom, hogy mihez ragasszam a bordát...
Valahogy illene rögzíteni...

(#1418) zsozsoooooo válasza windlord (#1417) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Megvannak meg a rézlapjaim , ha kellenek. 1-1 db a mindkét féléből. Ugyanis 2-2 volt a csomagban.

Zsozso

(#1419) windlord válasza zsozsoooooo (#1418) üzenetére


windlord
őstag

tehát ezeket a rézlapokat tetted a gyári termálpadra, ami a vga -n volt...
Azt hiszem az az alacsonyabb.
Ha jól értem, akkor ezekkel szintezted be?

Mivel ragasztottad oda?

Le tudnád fényképezni ezeket a lapokat, mert kicsit vakon vagyok most...

(#1420) zsozsoooooo válasza windlord (#1419) üzenetére


zsozsoooooo
tag

A VGA-n meghagytam a thermal padot mert nem fért oda a rézlap. de ezt Laza... le is írta:
[link]

A procin nem hagytam semmit. A kicsi rézlap vékonyabb is picit, a thermal paddal pont egy síkban lesz a procira közvetlenül ragasztott nagyobb rézlappal.

Zsozso

(#1421) windlord válasza zsozsoooooo (#1420) üzenetére


windlord
őstag

Elboltolhatjuk, ha mar neked nem kell.
Javaslom folytassuk privatban!

(#1422) atillaahun válasza windlord (#1398) üzenetére


atillaahun
veterán

Igen, de 5.000 Ft az 5 mm-es és csak 1,5 W/mK-s. Az 5 W/mK-s meg már 9.000 Ft plusz még a szállítás.
Nem gondoltam hogy ilyen mocsok drágák ezek a hővezető lapok.

Talált valaki ennél olcsóbban belföldön?

(#1406) ericssonfan2
Te honnan rendeltél és milyen vastagot még hővezetésűt?

[ Szerkesztve ]

(#1423) zsozsoooooo válasza atillaahun (#1422) üzenetére


zsozsoooooo
tag

ott a link a hozzászólásban :)

Zsozso

(#1424) atillaahun válasza zsozsoooooo (#1423) üzenetére


atillaahun
veterán

Hmm, pedig az mintha az előbb még csak egy képre mutatott volna. :F
Köszi. :B

Akkor ezek szerint tojjam le a hővezető képességét a lapnak? Csak mert amit a kollága linkelt elég gyengusznak tűnik a másfeles értékével.

[ Szerkesztve ]

(#1425) PeterPH válasza atillaahun (#1422) üzenetére


PeterPH
senior tag

Én ezt rendeltem, ez azért mégse 9000.
Félbevágtam, és csak az egyik felét tettem fel az alaplap és a ház közé, majd kiderül mire elég így, de nem akartam a komplett szellőzést elzárni a teljes lappal.

(#1426) windlord válasza atillaahun (#1422) üzenetére


windlord
őstag

Ebay.

Nem a legjobb, de ha a tobbieknel ok, akkor nekem is az lesz :)

(#1427) atillaahun válasza PeterPH (#1425) üzenetére


atillaahun
veterán

Jah, csak 6k, postával együtt. :U Amúgy mennyi idő alatt kaptad meg (mert az nincs ott)?
És neked emellett van még hűtőbordád is? Mit lehet vele elérni, komolyabb izzasztás után sem szabályoz már le vele?

(#1426) windlord
Nah jó, akkor eldöntöm még hogy bírok-e rá egy hónapot várni, vagy megveszem drágábban nemkínából. :U

[ Szerkesztve ]

(#1428) PeterPH válasza atillaahun (#1427) üzenetére


PeterPH
senior tag

Igen, tettem hűtőbordát is a perforált lemezre.
Nem volt még érkezésem komolyabban megizzasztani, de igyekszem pótolni.
A thermal pad németországból jött, a borda meg kínából 1-2 hét között volt ha jól emlékszem. Ehhez hozzátartozik, hogy a németeknél első körben visszafordult a csomag, gyanítom, hogy a Hungary címzés miatt, mert a csomagon kézzel külön ráírták hogy Ungarn.

(#1429) zsozsoooooo


zsozsoooooo
tag

Én továbbra is azt mondom, fölösleges a 5 mmes vastag thermal pad sok pénzért.
Laza... cuccait rendeltem meg, volt vagy 2000 Ft az egesz cumó. Az eredményt már leírtam.

De ti tudjátok :)

Zsozso

(#1430) atillaahun válasza zsozsoooooo (#1429) üzenetére


atillaahun
veterán

Végülis... hazaérek belehajtogatom a fél guriga alufóliát a házba.
Mondjuk ez már korábban is eszembe juthatott volna. :K

[ Szerkesztve ]

(#1431) aelod válasza atillaahun (#1427) üzenetére


aelod
veterán

LinX-et azért ne futass rajta xD.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1432) Solten válasza PeterPH (#1428) üzenetére


Solten
addikt

Youtube-on van egy video, a srac hopasztat kent a chipekre* majd visszatette a perforalt lemezt. Kivancsi vagyok mennyivel effektivebb a hopadnal (rakott bordat is meg egy kis aktiv mokuskereket a hazba szoval agyon-sufnituningolta).

* mekkora a tavolsag a chipek es a lemez kozott, a paszta ki tudja egyenliteni a ket reteg kozti tavolsagot?

A megrendelt hutobordakra varok, az Amazonrol rendeltem de sikeresen Hong Kong-bol jon. A Thermal Pad-ot beszereztem Nemetorszagbol (Akasa).

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#1433) atillaahun válasza Solten (#1432) üzenetére


atillaahun
veterán

Laza írt ITT méretekről, bár nekem sem egyértelmű ebből, hogy akkor melyik mekkora.

A pasztás lemezes megoldásnál szerintem az a rossz, hogy nem látod mennyit kell odanyomnod, hogy kevés se legyen meg sok se. Meg 1-2 leszedés után már az a lemez se szeret túl egyenes maradni. Persze így könnyebb, mert arra lehet ragasztani bordákat, nem kell odafogatni valami plusz cuccal (mintha levennéd).

[ Szerkesztve ]

(#1434) zsozsoooooo válasza atillaahun (#1433) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Arról nem hiszem hogy írt, mert ő elhajította a fenébe a perforált fémlemezt :)

Solten: Gyárilag a fémlemez alatt van egy thermal pad plusz valami fólia. ezek vannak közötte, szerintem ezt a paszta nem hídalja át.

[link] 11 perc környékén láthatod.

[ Szerkesztve ]

Zsozso

(#1435) zsozsoooooo válasza atillaahun (#1433) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Azt áruld el nekem plíz, hogy hol tolod fel 1830 Mhzre a BIOSban.

[link]

Ezen videón , 0:26nál ? Nálam ez full szürke, nem aktív. v1.3-as pipom van.

[ Szerkesztve ]

Zsozso

(#1436) atillaahun válasza zsozsoooooo (#1435) üzenetére


atillaahun
veterán

Én is átnyálaztam már a BIOS-t oda-vissza és nem találtam a Turbo-val kapcsolatos beállítást.
Bár nekem simán felugrik az órajel 2 GHz-ra is, ha indítok valami izmosabbat (Task Manager-ben meg tudod nézni), szóval nem tudom mit jelent az az 1333 MHz igazából.

[ Szerkesztve ]

(#1437) Solten


Solten
addikt

Koszi atillaahun es zsozsoooooo!

Saor Alba

(#1438) zsozsoooooo válasza atillaahun (#1436) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Prime95 stressz teszttel nekem 100% kihasználtságot és 1.57 GHz-ees sebességet ír a task manager (Bár mellette meg az írja, hogy maximális sebesség 1.33 Ghz)

Zsozso

(#1439) atillaahun válasza zsozsoooooo (#1438) üzenetére


atillaahun
veterán

Én még nem tudok sajna ilyet tesztelni, mert nincs rendes hűtésem egyelőre, hamar leszabályoz.

(#1440) zsozsoooooo válasza atillaahun (#1439) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Na majd ha kész a hűtés, meglesed.
Viszont akik elmagyarázták az overclock-ot [link], megkérdezhetnéd újra, hogy pontosan hogyis kell csinálni.

Zsozso

(#1441) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Vensmile W10-et ismeri valaki? Most találtam Banggood-on.

https://rendeljkinait.hu/

(#1442) atillaahun válasza zsozsoooooo (#1440) üzenetére


atillaahun
veterán

Azt még a MeegoPad-ra írta nekem Mike88, gondolom ott van a Turbo-ra külön menüpont. Én is azt hittem a Pipo-nál is lesz, de úgy tűnik mégse.
Az hogy miért csak 1,5 GHz-ig megy fel neked teszt alatt, valóban jó kérdés. Bár én még ezt a %-os kihasználtságot se értem igazából a processzornál.

[ Szerkesztve ]

(#1443) Mike88 válasza atillaahun (#1442) üzenetére


Mike88
senior tag

Biosban advanced - cpu configuration - turbo mode, anabled-disabled.
1.5 fölé szerintem azért nem megy csak, mert nem terheli le annyira, hogy szükséges legyen, én is ugyanígy jártam tesztnél, aztán próbálkoztam tömörítéssel stb. s azért (hogy mivel, már nem emlékszem), de kitudtam mozdítani...

[ Szerkesztve ]

(#1444) tlala válasza atillaahun (#1422) üzenetére


tlala
addikt

Azon gondolkodtam, hogy a méregdrága hővezető ragacs hőátadó képessége 5 W/mK-s.
Az alumíniumé 200, a rézé 400.
Nem lenne akkor érdemes a lentebb linkelt 0,99 dolláros vastag réz hűtőlapkákat kétoldalról bevonni vékony (és olcsóbb) hővezető (és szigetelő) ragaccsal, és úgy alkalmazni pl. a nyák lemez és a doboz fém alsó lemeze között? Összességében szerintem jobb hővezetést lehetne elérni jóval olcsóbban.
Persze biztosan kell egy adott vastagság a nyák felől, hogy ne szúrják át a forrasztások.

[ Szerkesztve ]

(#1445) tlala válasza atillaahun (#1442) üzenetére


tlala
addikt

A Pipo-nál is ott van az Advanced/Cpu configuration menüpontban a Tudbo mode.

Tényleg, nektek milyen bios verzió van a Pipo-n?
Nekem 2.16.1242.
(Belépve a kék bios felületre, legalul olvasható.)

(#1446) atillaahun


atillaahun
veterán

Limit CPUID Maximum > Disabled - erre gondoltok?
BIOS verzió ugyanaz.

(#1444) tlala
Az ötlet határozottan tetszik, de azok a forrasztások ott tényleg eléggé kiállnak. Talán megfelezni lehetne a szükséges 5 mm-t, a nyákra 2,5 mm hőpad, arra meg kb. 9 db 20x20x2,5 mm-s rézlap.

[ Szerkesztve ]

(#1447) Mike88 válasza atillaahun (#1446) üzenetére


Mike88
senior tag

Óóóó basszus, bocs... Elfelejtettem, hogy a power technology-t ugyanitt tedd custom-ra, anélkül "nem látszik" ez a menüpont.

(#1448) tlala válasza atillaahun (#1446) üzenetére


tlala
addikt

Állítsd a Power Technologyt Custom-ra és ott lesz a Turbo.

(#1449) atillaahun


atillaahun
veterán

Ja hogy ja. Erre nem mostanába jöttem volna rá. :))
Köszi. :)

(#1450) zsozsoooooo válasza tlala (#1444) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Én is ezt írtam le. Én erre esküszöm.
Hátulra is csak 0.5öst tettem, elégnek bizonyult. Rézlapkákat csak felülre raktam, alulra vékony thermal pad + alu

[ Szerkesztve ]

Zsozso

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.