Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Upo válasza retesz147 (#1146) üzenetére


Upo
addikt

Még miondig #780, csak előbb .fw, utána res. Notify vagy gadgetbridge elvileg mindegy, én a gadgetbridget használom ilyenre, de sokan nem tudják beállítani.Gadgetbridge minimum 0.24.2 legyen az új firmware verziókhoz, az az új .res formátumot is kezeli.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1153) retesz147 válasza Tiger. (#1152) üzenetére


retesz147
addikt

gadget honnan szerezhető be?
Notifyvel valóban nem megy....volt .fw is, de arra is a korábbi képernyőt dobta és kiírta a notify, hogy sikertelen frissítés...

Xiaomi 13 eu dev...

(#1156) Upo válasza retesz147 (#1153) üzenetére


Upo
addikt

Gadgetbridge

Telepítés után érdemes az app jogosultságokra ránézni, ha minden engedélyezve van, akkor nagyobb az esély hogy jó lesz a csatlakozás. A keresés kicsit sokáig tart, van hogy másodikra-harmadikra találja meg az órát.
Illetve ha már párosítva van, akkor a csatlakozás is tovább tart mint a mi fit-nél megszokott.

De van már a topiknak önjelölt szakértője, majd megmondja telefonon mit kell csinálni, anélkül hogy a telefon másik felén a segítséget kérő csinálná amit javasol és mondaná hogy mi az eredménye. Mert ugye ez az elvárás, hogy ismeretlen készülékkel ismeretlen beállításokkal ismeretlen szoftverkörnyezetben látatlanban azonnal legyen jó az óra. Ahogy tőlem elvárta volna. De ha ilyen szakértő akkor beírhjatja egy hozzászólásba az univerzális okosságot, akkor még hívni se kell...

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1157) sax1 válasza Upo (#1154) üzenetére


sax1
csendes újonc

Ne veszekedjen senki, nincs értelme. Főleg egy ilyen szaros hulladék óra miatt....
Zárjátok le a vitát. felesleges. Nálam sem megy a dolog úgy ahogy írtad. És nem vagyok agyhalott :-)
Másnál sem megy. Lehet hogy nekünk van igazunk? Lehet hogy ez más jellegű hiba? Valószínű.
De ha nem akkor miért nem jó a leírásod? Értettem. Akkor gyerekek mi hülyék vagyunk. Köszönöm.
Viccet félre téve, ne veszekedjünk, nincs miért......

De a megoldást várom azért.... Egyik megoldásod sem volt jó. 5 file van. Nálam azt írja noti hogy érvénytelen, másoknál lefut de hibás......

(#1160) Upo válasza sax1 (#1157) üzenetére


Upo
addikt

A gadgetbridge nekem megy, úgy néz ki a notify el van maradva, nem jó az új firmware-hez.
Elégnek kell lennie a .fw és .res fájlnak, és ezek szerint gadgetbridge-el kell feltenni. Én a notify-t már jó ideje elengedtem, meg se kellett volna vennem. Akkor amikor írtam akkor még jó volt a notify is, de akkor még a régebbi firmwarekkel lehetett oda-vissza mozogni a verziók közt, ami most már nem célszerű, több belső formátum váltás is volt azóta.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1161) sax1 válasza Upo (#1160) üzenetére


sax1
csendes újonc

0.24.2 Gadgetbridge feltéve. Megosztod hogyan tudom itt betölteni a res file?
Köszi

(#1163) Upo válasza sax1 (#1161) üzenetére


Upo
addikt

Kell egy fájlkezelő, rányomni a fájlra és küldés. A küldés menüjében lesz egy FW/Alkalmazás telepítő a gadgetbridge ököl ikonnal, azt kell nyomni.
Ír figyelmeztetést, meg riasztó szöveget, de attól nem kell megijedni, telepíteni kell.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1164) sax1 válasza Upo (#1163) üzenetére


sax1
csendes újonc

Köszi, frissül. Remélem ok lesz

(#1166) robert.halsz válasza Tiger. (#1147) üzenetére


robert.halsz
csendes tag

Akkor légyszi írd le, biztos sokakat érdekel, engem is 😂

(#1169) sax1 válasza Upo (#1163) üzenetére


sax1
csendes újonc

fw és res is feltéve, sajnos ezt a problémát nem oldja meg......
valószínű nem azonos azzal amiről te beszélsz... De ne veszekedjünk. köszi

(#1170) imcsoo válasza Upo (#1151) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Sziasztok, én is így jártam az órával, amikor megvettem nem a playes mifitet raktam fel az angol hiány miatt hanem apk-s mifitet, most hogy újra raktam a telomat ( Honor 8 ) leszedtem mindent playről, és nekem is meghalt az óra, a te leírásod alapján, 780-as hsz alapján jártam el, de eddig még nem sikerült helyre hozni, pedig mindent úgy csinálok ahogy levan írva és ahogy az imént írtad gadgetbridgevel raktam fel elsőnek az fw fájlt aztán a res-t de semmi, ugyan az csatlakozási háttér marad :F
Már így megbántam hogy újra raktam a telot és full gyári visszaállítást csináltam.
Esetleg valakinek valami más ötlet? :)

Ahogy olvasgatok most vissza fele, elég sokan jártunk így sajnos, de nekem csatlakozik a mifit is, a notify is csak nem a témát látom hanem mint az #1125-ös hsz-be van.

[ Szerkesztve ]

(#1172) retesz147 válasza Upo (#1156) üzenetére


retesz147
addikt

csatlakozásnál mit jelent a sokáig? 4-5 perc?

Xiaomi 13 eu dev...

(#1174) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Állítólag van egy egyszerűbb mondja, azt olvastam angolra kell átállítani utána magyarra és jó lesz, hogy ez mennyire igaz nem tudom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1176) Upo válasza imcsoo (#1170) üzenetére


Upo
addikt

Kérdés hogy tényleg végigment-e rendesen a frissítés, vagy a vége előtt egy pillanatra kivillant hogy sikertelen. Ha jól rémlik, csak egy óra ikont villant fel egy piros kereszttel egy pillanatra ha nem lett jó, de ha nem figyel az ember akkor lemarad róla.
De lehet hogy új problémával állunk szemben, gyanús nekem hogy lehet hogy nem elég a res hozzá. Most már 2 font file is lett, lehet hogy azok is kellenek hozzá. Most ahogy a 3.2.8 frissítette az órámat, a res frissítés gyanúsan sokáig tartott, lehet hogy mást is csinált közben.
Gadgetbridge egyébként van már 0.24.3 is, szerintem lassan felkerül az f-droidra is. Vagy aki tudja, az lefordíthatja akár magának. [link]
Utána kell nézni a dolgoknak, ide nyilván már valami újabb megoldás kell. Vagy egyszercsak valamelyik app-ban lesz valami fix az 1.0.80-as firmware-re is.
Amúgy nekem is elakadt az előbb az erőforrások frissítésénél, az órán a felfelé scrollozó nyilakkal, mi fit kiírta hogy nem sikerült. Próbálja újra gombot megnyomtam, de nem akarta. Valószínű az volt a baj, hogy rányomtam az újra próbálkozást, nem vártam meg amíg a fel nyilas képről visszavált a connect képre. Utána megvártam, újra rányomtam, és meg is csinálta, nekem jó lett.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1177) mucsgyver70


mucsgyver70
aktív tag

A 1125-ös hibára. Ha angolra állírjátok a telefon nyelvét, visszaáll az óra! Utána vissza lehet állítani magyarra. Tesztelve!

[ Szerkesztve ]

(#1178) kerlas válasza mucsgyver70 (#1177) üzenetére


kerlas
tag

Sajnos csak ideig-óráig jó, ugyanis ha megszakad a bluetooth kapcsolat, és utána újra csatlakozik, azonnal visszaáll kínaira. Ez csak akkor játszik, ha a telefon magyarra van állítva, angol nyelvnél lecsatlakozás és újracsatlakozás után is angol marad.

[ Szerkesztve ]

(#1179) sax1 válasza mucsgyver70 (#1177) üzenetére


sax1
csendes újonc

Igen, ez a megoldás. Ha nem megy egyből akkor egy teló újraindít és ok lesz.
THX mindenkinek

(#1180) retesz147 válasza mucsgyver70 (#1177) üzenetére


retesz147
addikt

és (#1174) Tiger. BAZZ TÉNYLEG!! :W
Állítsátok angolra a telót, indítsátok a Mifit-et és azonnal bejön a számlap.
Majd mehet a teló vissza magyarra és az óra marad angol, Mifit pedig újra magyar lesz, nincs tyúkláb.

kerlas: valóban :O, de nekem nem kínaira állt vissza, hanem a csatlakozós képernyő jött be...nincs számlap...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#1181) Tiger. válasza retesz147 (#1180) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Amúgy benne vannak az ékezetek?
Próbáld meg azt, hogy csatlakozz le a mifitről csatlakozz fel a gadgetra, ha ott jó utána mehet a mifit is majd le a gadgetről.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1183) sax1 válasza retesz147 (#1180) üzenetére


sax1
csendes újonc

Megnéznéd nekem hogy az órán belül a beállítások megvannak?
Azon belül is ahol a gyári számlapokat és a resetet lehet?
Nekem ez nincs.
Csak Status - Activity - Alarm - Timer - semmi más :-(

köszi

(#1184) kicsizee válasza mucsgyver70 (#1177) üzenetére


kicsizee
aktív tag

Igen, visszaáll. De ha visszateszem magyar nyelvre akkor megint az update kepernyö fogad. De azota most a moifit app folyamatosan lefagy, nem tudol semmit sem àllitani benne.

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1186) sax1 válasza kicsizee (#1184) üzenetére


sax1
csendes újonc

Nem jó megoldás, lehal ismét valóban. Ideig óráig jó aztán annyi.
sajna

(#1188) kicsizee válasza sax1 (#1186) üzenetére


kicsizee
aktív tag

Most kb 5 perce már jó. Hagyom angolon a telo nyelvet, remélem így fog működni. Itt sztem az appot szúrták el,de nagyon

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1189) retesz147 válasza Tiger. (#1187) üzenetére


retesz147
addikt

És mi a módszered? lépésről lépésre, leírnád ide kérlek, hogy más is ki tudja próbálni.
Felhívni még egy darabig nem tudlak.

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#1190) Tiger. válasza retesz147 (#1189) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Most az egyik tag csinálja facen beszéltem vele ha jó lesz nála akkor, itt is közé teszem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1191) retesz147 válasza Tiger. (#1190) üzenetére


retesz147
addikt

rendben! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1192) retesz147 válasza retesz147 (#1191) üzenetére


retesz147
addikt

Nekem 3.2.7 van fent + az ékezetek, teljesen megfelel ahogy működik.

Ez azt jelenti, hogy Play-es Mifited van és hozzá ékezetes értesítések, lehet ez is sokunkat érdekelné...

Köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1194) Steve1207


Steve1207
veterán

Na a 3.2.8 meghalasztotta az enyémet is. Otthon majd csekkolom, de a res file hibas, csatlakozos képet mutatja azóta.

.

(#1195) bferenc


bferenc
tag

Sziasztok,

Csak egy gyors kerdes, hogy ki milyen verziót frissített? Kínai vagy international?

Köszi.

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#1196) Tiger. válasza retesz147 (#1192) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Lassan halad, mert a csávó eddig még nem kapta meg az emailomat.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1197) retesz147 válasza Tiger. (#1196) üzenetére


retesz147
addikt

nem gond...

bferenc: nekem ezt: Xiaomi Huami AMAZFIT Bip Lite Version Smart Wristwatch-INTERNATIONAL VERSION

Steve1207: teló angolra váltása megoldja a problémát, addig, amíg nem teszed vissza magyarra és nem bontod a BT kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#1198) petipetya válasza retesz147 (#1197) üzenetére


petipetya
nagyúr

És ha marad angol nyelven a teló, akkor mi történik a bluetooth bontásakor?

"nincs rá lezsóidő"

(#1199) robert.halsz válasza petipetya (#1198) üzenetére


robert.halsz
csendes tag

Erre én is kíváncsi lennék 😄

(#1200) kerlas válasza petipetya (#1198) üzenetére


kerlas
tag

nekem kinai verziós az órám, és 0.1.0.66-ról 0.1.0.70-re, frissítés után jelentkezett, hogy kínaira áltt vissza az óra, nem oldotta meg az 0.1.0.80 sem. Ha angolra állítom a telefont, akkor az óra is angol lesz bluetooth csatlakozás után, és angolon is marad, ha lecsatlakozik, akkor is, csak azután áll vissza kínaira, ha a telefont magyarra állítom, és újra kapcsolódik a bluetooth.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.