Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) xedos válasza xedos (#788) üzenetére


xedos
addikt

Érdekes a hosszú leírásom tanulsága:
Kollégám is itthon vette valakitől, aki kipróbálta...
Nem választotta le az órát a telefonjából és nem lépett ki a fiókjából, ezért volt a szenvedés.
Most az 1.0.44-es firmwareben van factory reset, ami megoldhatja az elfelejtett leválasztás problémáját.

(#802) daver88 válasza szabi__memo (#798) üzenetére


daver88
aktív tag

nekem ez van fent:

Notify & Fitness (Add-On)

(#803) Upo válasza xedos (#801) üzenetére


Upo
addikt

Csakhogy nem az órában tárolódik hogy melyik fiókhoz van kötve, hanem a mi fiókhoz. Megpróbálhatod a factory resetet, de szerintem resetelheted az órát ahányszor akarod, akkor is tudni fogja hogy másik fiókhoz van kötve. Az eladót kell elővenni, csak úgy lehet megoldani, hogy a régi fiókkal kell párosítani mi fit alatt, aztán mi fit alatt egy unpair, kijelentkezés, bejelentkezni a saját fiókkal, és úgy lehet csak párosítani.
Ha nem gond a személyes találkozó, akkor úgy, ha nem megoldható, akkor meg az eladó el kell hogy mondja a mi fiók belépési nevét, jelszavát hogy te tudd megcsinálni ezeket a telefonodon. Ha nem akarja, akkor pénz vissza, mert így csak egy csinos ipari hulladék.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#804) Upo válasza gyemipapa (#787) üzenetére


Upo
addikt

Nekem simán írja a hívó nevét, direkt figyeltem. MIUIHU rom, magyar nyelvre állítva, friss mi fit a google play-ről. Mi fit-nek minden jogosultság engedve, plusz a beállítások alatt a listában bekapcsoltam hogy az értesítésekhez is hozzáférjen, mert anélkül nincs név kiírás.
Ha nem találod azt az értesítési beállítást, akkor pl. egy megoldás lehet az alert bridge. Felrakod, nem kell semmit párosítani, állítgatni rajta, hanem csak arra kell használni, hogy a ... menüjében van egy olyan, hogy "Notification access". Azt megnyomva bevisz abba a beállítási menübe ami kell. Ott kell elérést engedélyezni a mi fit-nek.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#805) gyemipapa válasza Upo (#804) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszi!

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#806) szabi__memo válasza Upo (#804) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nekem sem ment, holott minden engedély megvolt. Viszont a fenti külsős appban való beállítás megoldotta

(#807) xedos válasza Upo (#803) üzenetére


xedos
addikt

Köszi, írtam is, ez volt a megoldás.
Nekem is megy a Név kiírás híváskor simán a Mifittel.

(#808) tsont válasza vampire17 (#50) üzenetére


tsont
csendes tag

Mar van 4.28.17. Pro is. Nekem jol működik. A telefon ujra inditasa utan ujra engedelyezni kell az ertesitesekhez valo hozzáférést...

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#809) bach66


bach66
tag

Üdv!

Tegnaptól én is boldog Amazfit Bip tulaj vagyok, Miband 2-ről váltottam.
Nagyon tetszik a kijelző, az, hogy nem szükséges háttérvilágítás, és tűző napsütésben is látni.

Sikerült beállítanom majdnem mindent, csak azt nem, hogy az SMS szövegét kiírja.
Mi Fit és Notify PRO is fenn van.

Mit kell beállítanom a Notify-on, hogy kijelezze az SMS szövegét?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#810) frigoo


frigoo
aktív tag

Sziasztok! Rendelt valaki geekbuying- róla amazfit bipet innen a topikból? Mennyi idő volt míg ideért? Előre is köszönöm.

(#811) CHIPman válasza frigoo (#810) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Miért rendelnél geekbuyingról, amikor gearbest nagyságrendekkel megbízhatóbb oldal, és ott még oclsóbb is? Pár napja mailben jött 58,99$-ra link.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#812) frigoo válasza CHIPman (#811) üzenetére


frigoo
aktív tag

Mert amikor elkapott a vezérhangya, akkor a gearbesten 84$ volt, a geekbuyingon pedig 59,9$. Rá pár napra jött az akció a gearbestnél, ez van sajna.

(#813) Pilu855 válasza frigoo (#810) üzenetére


Pilu855
újonc

Szia, én a Geekbuyingról rendeltem az órát, bő 2 hét alatt jött meg és nem kellett fizetnem áfát. Az meg egy baromság hogy a gearbest megbízhatóbb oldal. És az is hozzátartozik hogy a geekbuyingon folyamatosan olcsóbb az óra alapára, néhány akciótól eltekintve.

(#814) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Volna egy kérdésem:
Van egy Mi Band1s-em, ami Mifit-ben szinkronizálja a lépésszámot, semmi másra nem használom, kulcscsomón van, azaz ha valahova megyek figyeli mennyit léptem. Ezt így szeretném hagyni.

De tetszik A Bip és a Pace is és valszeg beszerzem mindkettőt.

Bip-et és Pace-t az értesítésekre használnám, velük nem szükséges a telóval lépésszámot szinkronizálni, mivel ezek ezt ki is írják.
Sportra nem használnám őket.

Tudom úgy használni az eszközöket, hogy:
1 M band (Mifittel)+ Bip valami más progival az értesítesek küldje ki
2.Mi band (Mifittel)+ Pace valami más progival az értesítéseket küldje ki?

Több órám is van (hagyományosak), így ezeket az okosórákat 2-3 naponta hordanám és amikor hordom őket, akkor az értesítéseket ki szeretném használni.

Megoldható ez így valahogy, vamilyen alternatív progival?

Köszönöm! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#815) CHIPman válasza retesz147 (#814) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A 2. (Pace) pont biztosan járható, mivel Amazfit progi kell hozzá és próbáltam is, a Bipről egyelőre nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#816) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Most már mér az óra offline is pulzust. 5 percenként. Nincs is ilyen opció

(#817) retesz147 válasza retesz147 (#814) üzenetére


retesz147
addikt

Az összefoglaló alapján jól gondolom, hogy a Mifit (Mi bandhez) és a Notify (Biphez) megférnek egymás mellett? És működne mindkettő, úgy ahogy azt én elképzeltem?

@CHIPman: Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#818) robert.halsz válasza Habsteve (#524) üzenetére


robert.halsz
csendes tag

Köszönöm! :R

Nem tudom mi ez, nem tudom ki ez, de megtaláltam, és ideadtad! :C
Csak egy zárójeles kérdés: Ha így meg van "mókolva" nem megoldható a watchface bővítése? Innen (mókolt MiFit) könnyű lenne cserélni, és ha jól sejtem még működne is kockázat mentesen :K :))

(#819) gyemipapa válasza robert.halsz (#818) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Tetszik a reakcióidőd. :DD

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#820) Upo válasza retesz147 (#817) üzenetére


Upo
addikt

Nem tudjuk mi az amit elképzeltél. Azért a bip-en még mindig a mi fit-el a legjobb firmware-t frissíteni, notify-al elég sokan tudták téglázni az órát ész nélkül felrakott, akárhonnan letöltögetett firmwarekkal, vagy azokkal a régiekkel amik a notify menüjében vannak (Rég nem használom, azok még ott vannak? Ha igen akkor minek?).
Elég intenzíven fejlesztik még a bip-et, szerintem érdemes a mi fit-el használni. Miért nem a régi mi band-hoz használsz másik appot, ahhoz tényleg van már sokféle.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#821) retesz147 válasza Upo (#820) üzenetére


retesz147
addikt

Ahham! Köszönöm a választ!

Mi band-hez melyik az az app, ami tud lépést számolni és nem a Mi fit-től veszi a lépésadatot?

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#822) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

A narancssárga szíjas Pace 89.90 dollár a gearbest-en, ha valakit érdekel...

(#823) Habsteve válasza robert.halsz (#818) üzenetére


Habsteve
tag

Itt egy ujabb verzió (MIFit 3.2.3.1 Lolexmod) amit használok, azt nem tudom h bővítve van-e.

(#824) porkiy válasza Upo (#820) üzenetére


porkiy
aktív tag

Ú.....ezen most kicsit becidriztem, a Pace-t Mifittel a Bipet Notifyllal használom, kérdésem, a Mifittel lehet cserélni a Bip óralapját?

(#825) retesz147 válasza porkiy (#824) üzenetére


retesz147
addikt

Nincs még véletlenül egy Mi band-et, hogy azt tudod-e melettük használni? :D Nekem ez a tervem :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#826) porkiy válasza retesz147 (#825) üzenetére


porkiy
aktív tag

Hát.....volt, de eladtam.....

(#827) Steve1207 válasza retesz147 (#825) üzenetére


Steve1207
veterán

Holnap hozom el a postáról a Bip-et, terveim közt szerepel, hogy összehasonlítom a Band2-vel.
Egy klón alkalmazással csinálok másik MiFit-et aztán elméletileg mehet mindkettő egyszerre külön-külön accounttal és app-pal (elméletileg).

.

(#828) FeLa2013 válasza vinczetibor (#680) üzenetére


FeLa2013
csendes tag

Kedves vinczetibor!

Köszönöm a válaszod, azóta pár nap múlva a MI Fitben az óra beállításainál megjelent 10 face amiket minden gond nélkül fel lehet tölteni az órára de csak 1 hely van.
A Notify-val próbáltam de azt írta, hogy sikertelen a feltöltés (vagy frissítés már nem is tudom) kb 40 %-ig jutott. Kicsit beparáztam, mert az óra mintha kifagyott volna de végül a gomb hosszú nyomásával feléledt, azóta rendben működik.

Azért jó lenne ha több kinézetet fel lehetne rakni rá akár a .bin fájl betallózásával.

Még reménykedem, hiszen elég friss még ez az óra ha jól láttam.

Üdv:
Laci

(#829) retesz147 válasza Steve1207 (#827) üzenetére


retesz147
addikt

:C :C :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#830) bach66 válasza Steve1207 (#827) üzenetére


bach66
tag

Ez engem is érdekelne. Majd számolj be róla, légy szíves!

(#831) vinczetibor válasza FeLa2013 (#828) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Szia!

A Notify-jal fel tudsz rakni rá rengeteg watchface-t.
Csak az amazfitwatchfaces.com -on több száz watchface van fenn.
Megnyitod a Notify-t, majd Eszközök - Custom watchface
Itt kiválasztod a kívánt watchface-t, majd
See details - Download - Choose the version to download - katt a megjelenő számsorra
Ekkor bejön a Notify Firmware update oldala. Ellenőrzi a letöltött fájlt. Itt rá kell nyomni a Frissítés indítására és néhány másodperc múlva az órádon az új számlap.
Úgy néz ki, mintha az óra firmware-t akarná frissíteni, de a watchface-t fogja.

Üdv.

(#832) Steve1207


Steve1207
veterán

Megérkezett a Bip, a Band2 után/mellett.

Lite: benne van a töltő, az óra meg a kartonpapír, semmi egyéb, nem is kell más.
Külső: egymás mellett nézve olyan kis cuki cuccnak tűnik, pedig bírtam a B2-ben az egyszerűséget, meg hogy keskeny. Vékonyabb csuklón is jól néz ki, bár amennyire féltem a Pace-től, így elnézve lehet az se festene rosszul. Fehérben csajoknak se lehet rossz, de alapból pasis így feketében.
Szíj: végre nem kell szöszölni a bepattanásával, de úgyis jön még pár, ha minden igaz a jövőhéten már. Band2-é talán keményebb, ez puhább, strapabírónak tűnik.
Kijelző: teljesen ok, fényerő nélkül szép, fényerővel már annyira nem tetszik, de jól van ez. Alapból totál ki akartam kapcsolni, de kevés fénynél azért kell majd. De jobb, mint egy B2, informatív, plusz teló nélkül el lehet indítani a fontosabb dolgokat.
Pulzusmérő: nem sok különbséget véltem felfedezni, kb ugyanazt az eredményt adja, mint a B2. Először azt hittem magasabb lesz a Bip-pel, de utána beállt, nincs 5% különbség és fölé, alá ugrált egyik, másik. Majd terhelés alatt lehet pontosabb, fene tudja.
Akku: elég jónak tűnik, 71% volt frissítés után, átnyomkodtam a beállításokat, átdobtam egy órára folyamatos pulzusmérésre és még mindig ugyanott van.

Az egyetlen dolog, ami igazán zavar, hogy a rezgés erőssége szerintem harmada a B2-nek. Reménykedtem, hogy lehet állítani vagy erősebb lesz, de nem találtam ilyesmit.

Ettől függetlenül jó cuccnak ígérkezik viszont, ha valaki nem kocka és nem érdekelik a kütyük nem feltétlen érdemes váltani, max, ha terepen futsz teló nélkül és érdekel a GPS adat. Ha gurigákban mérjük akkor simán megér ennyit, mert egy valamire való óra alapból 10e-be benne van legalább és az nem tud még semmit se.

.

(#833) Kisnyikhaj


Kisnyikhaj
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy rendeltem fém szíjat az órához, de amit küldtek hiányzik belőle a fém csapszeg vagy mi(így nem tudom rárakni az órára), alapból nem küldenek vagy csak én vagyok ilyen szerencsés hogy nem kaptam?! Vagy esetleg hol lehet kapni? Néztem műanyagból nem lehet kiszedni mert az nem kompatibilis hozzá. Köszi szépen előre is.

(#834) retesz147 válasza Steve1207 (#832) üzenetére


retesz147
addikt

:C :R

Működik mindkettő egyszerre Mi fittel? Vagy csak külön - külön?

Xiaomi 13 eu dev...

(#835) Steve1207 válasza retesz147 (#834) üzenetére


Steve1207
veterán

MiFit-ben meg kell szüntetni a párosítást, hogy új eszközt tudj hozzáadni. Elvégre az adott accounthoz szinkronizálja az adatokat. Alkalmazás klónt nem csináltam, meg másik accountot, szerintem akkora különbség nem lesz "eredményben", így nem igazán vacakolok a teszttel.

.

(#836) retesz147 válasza Steve1207 (#835) üzenetére


retesz147
addikt

Ezek szerint nem olvastad, hogy én mire vagyok kíváncsi :)
Nem hordanám mindennap az órát, viszont a Mi Band a kulcsomon van. Értesítést a Bip-en akarom megkapnni, amikor rajtam van. A lépést pedig a Band számolja mindig.
De persze megértem, logikus.

Azért köszi szépen!

Xiaomi 13 eu dev...

(#837) gyemipapa válasza Kisnyikhaj (#833) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Természetesen kompatibilis hozzá, régen sem járt az óraszíjakhoz külön stift. Éles rövid pengéjű kés a megoldás, és némi kézügyesség, ha nincs spéci órás célszerszám. Manapság sem feltétlenül küldenek minden szíjhoz stifteket, inkább csak a szilikonokhoz szoktak. A képen mutatott szilikonból is ki lehet venni, én is így tettem, miután fémre cseréltem a szíjat. Persze kézügyesség itt is dominál, tessék próbálkozni, gyakorolni. :)

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#838) gyemipapa válasza retesz147 (#836) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Miband a kulcson hordva? Érdekes koncepció. És a kulcsot hol hordod? ;-)
Amúgy csak lépés számláláshoz már párszáz forintért árulnak eszközt. :K

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#839) retesz147 válasza gyemipapa (#838) üzenetére


retesz147
addikt

Igen, egy régi Mi band 1s van a kulcson, mint kulcstartó :D
Egész nap a zsebben.

Tudom, de a band még jól működik, sokat bír az akksija, szóval nem akarom kidobni, nyugdíjazni. Eladni meg nem lehet, mert ugye szarrá van karcolva a kulcstól (ez így sikerült).
De mind1, nem akarom tovább offolni a fórumot, ha esetleg valaki ki tudná próbálni, annak örülnék, ha nem, majd én kipróbálom, ha megérkezik :)

Xiaomi 13 eu dev...

(#840) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Egy ideje lehet az ora funkcioinaka sorrendjet valtoztatni ...
Meg anno megvaltoztattam, de most egyik mifit verzioval se tudom modositani :((( klikk
A mentesre azt irja hogy sikertelen :O
Mas app-ba van ilyen funkcio? (hol?)

:R

(#841) Cabrio válasza detroitrw (#840) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Nem tudtam, hogy tud ilyet, de kipróbáltam és nálam működik. 3.2.0.1

(#842) Steve1207 válasza retesz147 (#839) üzenetére


Steve1207
veterán

Na megvan a megoldás. Mi Fit app-ban a Bip-et használod, bár így is fogja szinkronizálni a lépéseket. Ezen kívül meg a Gadgetbridge-ben nyomon tudod követni a Band-nek a működését (ébresztés beállítás akár, aktivitás meg ilyesmi).
MiFit-app-ban nem ez lesz, de ez is valami és az utóbbi proginál nem kell hozzá fiók se.

.

(#843) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Ha valaki nem ismerné ez az alkalmazást magyarul is van már
[link]

(#844) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Az új firmware-rel, 0.1.0.51, az óra frissíti a pulzusszámot a watchface-en.
Na, végre... :C

(#845) retesz147 válasza Steve1207 (#842) üzenetére


retesz147
addikt

rálesek, köszi szépen! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#846) bach66 válasza vinczetibor (#844) üzenetére


bach66
tag

Üdv!

Te honnan vetted az új firmware-t?
Én hiába böktem rá a MiFit-ben, nem lát újabb firmware-t a mostaninál (v0.1.0.44).

(#847) szabi__memo válasza bach66 (#846) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nekem .45. playes verzióval

(#848) detroitrw válasza Cabrio (#841) üzenetére


detroitrw
addikt

Hat ez erdekes ... :F
Most is kikapcsoltam az orat es ujrainditas utan alapra allt, de a mifitbe az egyeni elrendezesem volt, na mindegy most mar be tudtam allitani ahogy szerettem volna

3.2.7.1-el

(#849) bach66


bach66
tag

Furcsa: Nálam bejövő hívás esetén az "Ignore" felveszi a hívást!
Nálatok is így van?
Ennek nem lenémítania kéne a csengést?
(Ugyebár két lehetőség van: "Hang up" és "ignore")

Firmware: 0.1.0.44
Telefon: Xiaomi Redmi 4X

(#850) vinczetibor válasza bach66 (#846) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Az apkmirror.com-ról töltöttem le a legújabb 3.2.7.1 Mi Fit verziót és az frissítette 0.1.0.45-ről.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.