Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) szabi__memo válasza sanyci (#399) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tehát ez vagy epapir ami nem traszreflektiv vagy lcd ami vagy az vagy nem. ;]

(#402) sanyci válasza szabi__memo (#401) üzenetére


sanyci
senior tag

Mivel transzflekszív, ezért LCD.
Minél világosabb van, annál jobban látszik a kijelző, vagy nem?
A régi színes prémium - még nem érintős - Nokiáknak volt ilyen kijelzője...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#403) szabi__memo válasza sanyci (#402) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Fogalmam sincs még nem láttam. De köszi

(#404) SzaboZE válasza eddie17 (#392) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ment eddig is, csak nem eu régióban vpn tunnellel ment nekem is singapore vagy us régióval.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#405) SzaboZE válasza Zozo0525 (#383) üzenetére


SzaboZE
addikt

Igazából a spinning mód elég érdekes lenne, mert nem igazán lehet érzékelni. Te hogyan értékelnéd ki a senzorokat? Amikor pl nem is tudod, hogy a bicikli milyen erős ellenállással dolgozik? A többi mozgásnál vagy helyváltoztatás van vagy ismert inerciarendszerben mozogsz. Ezért aztán nem is valószínű hogy lesz spinning opció, van egyáltalán olyan óra, amiben van ilyen?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#406) werthzui


werthzui
csendes tag

Helló!Érdekelne hogy a Runkeeperrel össze-e lehet hozni az órát valahogy?Iphonra milyen lehetőségek vannak a Mi Fit en kivül?Köszi a válaszokat.

(#407) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Van rá lehetőség, hogy a Mifit a Notifyhez hasonlóan valahogy megjelenítse az értesítéseket normális betűkkel, ékezetek nélkül? Mert akkor rögvest áttérnék Mifitre, csak ez tart vissza.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#408) Bingoo


Bingoo
tag

Nem tudom volt-e már, de itt nagyon sok watchface közül lehet válogatni:

Nekem most ez az új kedvenc.

(#409) szebe válasza Bingoo (#408) üzenetére


szebe
őstag

Elfér, bőven lehet válogatni. Az más kérdés, hogy milyenek...:)

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#410) vampire17


vampire17
addikt

Osszefolalo szerkesztve!

Bekerult az oldal amit fontebb linkeltek (watchface-ek) illetve kikerult az E-inkes dolog... (elenezest erte...)

(#407) gyemipapa: Egyelore erre nem kepes meg a gyari Mi Fit.

(#406) werthzui Iphone-ra csak a gyari app van.

[ Szerkesztve ]

(#411) gyemipapa válasza vampire17 (#410) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszönöm.
Notifyt használva mióta frissült a program, a programban az óra beállításainál csak egyetlen lehetőség maradt, a kézfelemeléskor i megtekintés be-ki, minden egyéb beállítási lehetőség eltűnt. Tapasztalt valaki ilyet? A korábbi Notify verziót meg nem találom, mert a play is frissítette.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#412) werthzui válasza vampire17 (#410) üzenetére


werthzui
csendes tag

Androiddal össze lehetne szinkronizálni a runkeperrel?

(#413) szebe válasza werthzui (#412) üzenetére


szebe
őstag

Nem tud semmilyen "külsős" appal (endo, runkeeper, strava, stb..) szinkronizálni.
A gyári app viszont tudja azokat az alap dolgokat, amiket a fent említettek ingyenes verziói is tudnak.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#414) Zozo0525 válasza SzaboZE (#405) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszönöm a választ.
úgy értem ha a teremsportot tudja, lásd futópad akkor lehetne szobabringa vagy spinning is.
van egy polar órám az tudja ilyenkor a pulzus meg az eltelt idő alapján méri hogy hány calória égett el....

(#415) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Aki Mi Fit appot használ már működik az Óra téma beállítások menü
:))

[ Szerkesztve ]

(#416) szebe válasza Zozo0525 (#415) üzenetére


szebe
őstag

Csak ~20 hozzaszolassal ezelott volt tema :)

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#417) Zozo0525 válasza szebe (#416) üzenetére


Zozo0525
őstag

Bocsi. Nem vettem észre

(#418) Habsteve


Habsteve
tag

Ékezetekre van egy hasonló megoldás mint a notify, nálam később érkeznek az értesítések: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.silentlexx.notificationbridge

MiFitben ki kell kapcsolni az értesítéseket és ha a progi nem találja az órát, manuálisan meg kell adni a MAC címét. Ezt az órában a settingsnel->about alatt talaljuk.

[ Szerkesztve ]

(#419) gyemipapa válasza Habsteve (#418) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszi az infót! Ezek szerint tesztelted is.
Azt hogy érted, hogy később érkeznek az értesítések? Mennyivel később?
A Gmail leveléből csak a tárgyat, vagy a tartalom egy részét is kiírja, mint a Notify?
A"Customize the style of messages (3 styles to choose from)" mit takar, netán a betűméretet?

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#420) patakidr válasza Stard72 (#51) üzenetére


patakidr
aktív tag

Csak ég és föld. Más különbség nincsen...

(#421) Habsteve válasza gyemipapa (#419) üzenetére


Habsteve
tag

A telora érkezés után kb 5 ms-el később

(#422) ro3000


ro3000
tag

Használjátok ezzel
Sokkal jobb mint a Notify....

(#423) gyemipapa válasza Habsteve (#421) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszi, de ennél több kérdésem volt. :B

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#424) gyemipapa válasza ro3000 (#422) üzenetére


gyemipapa
senior tag

A "sokkal jobb" alatt pontosan mit értesz? Pontosan mik jobbak benne?
És az üzenetek ékezetes karaktereit hogy jeleníti meg?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#425) gyemipapa válasza patakidr (#420) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Tetszik a reakcióidőd. :D

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#426) Északitélapó


Északitélapó
újonc

Üdv Bipesek!

Én GB-ről rendeltem kínai verziót. Segítsetek, hátha tudtok. Felraktam a 3.2.0.1. Mi Fit-tet, az angol nyelv miatt, de eltűnt a google fitnesszel a szinkronizálásom, és a lehetőségét sem ajánlja fel már a mi fit. Nem mennek át az adatok a google-be.
Ismertek valami megoldást erre az esetre?
Köszi

(#427) ro3000 válasza gyemipapa (#424) üzenetére


ro3000
tag

Ugyan ékezet nincs, de nem is rakja tele négyszögekkel. Tehát: árvíztűrő tükörfúrógép helyett- arvizturo tukorfurogep.

(#428) gyemipapa válasza ro3000 (#427) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszi, már tesztelem :-)
Sajnos elég aprók itt is a betűk, Notifí csak annyival jobb, hogy ott be lehet állítani, csupa nagybetűvel írjon, az jobban olvasható.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#429) FingR86


FingR86
őstag

az miért van, hogy amíg a módosított MiFit volt fent, addig jelezte a hívó nevét.
Most meg csak incoming call felirat van?

(#430) jhonny76


jhonny76
csendes tag

Sziasztok. tudna valaki segíteni?

(#431) ro3000 válasza jhonny76 (#430) üzenetére


ro3000
tag

Nekem akkor csinált ilyet, amikor rossz firmware-t tettem fel a Notify programmal. Mi fit-el frissítsd a firmware-t.

(#432) jhonny76 válasza ro3000 (#431) üzenetére


jhonny76
csendes tag

Sajnos az Erőforrások frissítésénél leáll.Azt írja nem sikerült frissíteni :(

(#433) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Volt már itt akinek a vámon fennakadt??
Nem tudom bevállaljam e

[ Szerkesztve ]

(#434) szabi__memo válasza Pilu855 (#376) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Félrevezető amit írsz, simán van HKból áfa, max mázlid volt és neked nem volt

[ Szerkesztve ]

(#435) szebe válasza szabi__memo (#433) üzenetére


szebe
őstag

Sima postaval siman atjon (GearBest-rol az eu express-t szoktak ajanlani), mert nem a valodi arat irjak a csomagolasra ($15-20 kozotti erteket szoktak rairni).
Ha jol emlekszem egy valakinek fogtak meg itt a topikbol, de o futarceggel hozatta.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#436) szabi__memo válasza szebe (#435) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Baromira nem érdekli a vámot hogy mennyit írnak rá. De köszi a választ, azért az jó hír hogy még nem akadt fent ilyen

(#437) mucsgyver70


mucsgyver70
aktív tag

46$ dolcsi most a bip gearbesten, kuponkód: gbbf045

(#438) darthsmoke válasza mucsgyver70 (#437) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Nekem nem sikerült érvényesíteni :(
Amúgy APKmirroron van új Mi Fit 3.2.2.1 és benne új fw (0.1.0.27).

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#439) kano válasza darthsmoke (#438) üzenetére


kano
nagyúr

Az mit jelent, hogy nem sikerült érvényesíteni? Most is el az akció pedig.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#440) cryingdr4g0n


cryingdr4g0n
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Tegnap este sikerült vennem egy Bipet, látszólag rendben működött, de este nem volt időm foglalkozni vele.
Ma reggel az a látvány fogadott, hogy nincs látvány, vagyis a kijelzője sötét. Először azt hittem, hogy valami standby üzemmód.
Este 42 százalékon volt az akku, erre emlékszem. Próbáltam a fizikai gombot röviden, hosszan, mindenhogyan nyomkodni, rátettem a töltőjére, semmi.
A telefon néha látja Bluetooth-on keresztül, de csak annyit, hogy ott van. Nem párosodnak. A MiFit-tel egyáltalán nem, az Amazfit Notify-jal 1-1 rövid pillanatra kapcsolódik (alul kiírja), de aztán elveszti a kapcsolatot.
A kijelzőn egy pillanatra sem villan fel semmi. Gondolom, rá kéne okézni ott valahol, de ugye nincs hol. Vaktában is próbáltam, hátha eltalálom a yes-t, de sikertelenül.
Nem tudom, milyen firmware volt rajta, az eladó szerint gyári. Viszont kínai változat, utólag lett angolosítva. Nem tudom, ez számít-e.
Az http://en.miui.com fórumán egy ezzel foglalkozó topikban számos ember írt, hogy sötét a kijelzőjük és/vagy nem bootol be a készülék. A Xiaomi szabvány válasza annyi erre a gondra, hogy az illető várjon kb. 36 órát, amíg lemerül az óra teljesen, és utána próbálja -töltőn persze- bekapcsolni. Ami szerintem hülyeség, mivel ilyen kb 40 százalékról biztos hogy nem merül le ennyire hamar.
Viszont volt akinek egy nap után magától "meggyógyult" - majd újra visszatért a gond, random.
Hónapokat nem szeretnék várni, míg lemerül, ha nem muszáj - használnám, de nem úgy fest, hogy lehet.
Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy kuka?
Pénzt visszakérni se tudnék olyan igazán jó szájízzel, hiszen működött, mikor átvettem.
Köszi előre is a választ.

[ Szerkesztve ]

• Flies around shit - bees around honey •

(#441) mucsgyver70 válasza cryingdr4g0n (#440) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Nekem is ez a helyzet, de nekem firmware frissítés közben újraindult, azóta ilyen. Nem találtam rá megoldást. Tölteni próbálnám a helyedben, hátha valami watchface lezabálta az aksit , mást nem tudok javasolni.

(#442) Cabrio


Cabrio
aktív tag

Notifyn hogy lehet beállítani úgy a Vibert, hogy hívás közben ne rezegjen és értesítsen folyamatosan az óra a beszélgetésről? Valahol mintha láttam volna ilyen opciót, hogy hívás közben ne jelezzen, de most nem találom

(#443) cryingdr4g0n válasza mucsgyver70 (#441) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Köszi a választ és a tippet, próbáltam tölteni, sajnos nem segít. Nem az a baja hogy le van merülve, sőt, van egy olyan érzésem, hogy ha le tudnám teljesen meríteni valahogy, és kikapcsolna, majd akkor töltenék rajta, újraindulna, akkor elindulna.

• Flies around shit - bees around honey •

(#444) Upo válasza cryingdr4g0n (#440) üzenetére


Upo
addikt

Nem ért vízhez? Lehet hogy ezen sem sikerült a gyári ragasztás és beázott. Úszni se szabad benne, max egy laza kézmosás ha jól sikerül a gyártás.
Meg lehetne még próbálni gatgetbridge alól egy manuális frissítést.
Ha nem , akkor tényleg meg kell várni amíg lemerül, az helyre szokta rakni. FB csoportban volt akinek 98%-on csinálta, majd 1 hónap volt mire lemerült és helyrejött. Igazán rakhattak volna rá egy reset gombot.
Esetleg ha kültéri futásra van állítva a hosszú gombnyomás, akkor meg lehet próbálni időnként ráindítani, úgy gyorsabban merül.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#445) zsirfecske


zsirfecske
addikt

hali, új vagyok, english version geekbuyingról még nyáron előrendelve (mellesleg vámkezelték és áfát fizettem).

legújabb fw van fent a legújabb mifittel feltéve, notify megy és mifit leszedve. amitől megőrülök: van hogy 5x egymás után értesít egy rohadt üzenetről. elvileg minden jól van beállítva notify-ban, mégse tudom az órán sehogy lenémítani az adott üzenetet (van erre valami gesture az órán? pebbleről jöttem, ott kinyomtam vissza gombbal és értette, soha nem jött elő többet, itt meg a gomb se ér semmit és a tapicskálás semerre sem), amíg telón nem olvasom el rendre visszajön. használhatatlan így. help!

btw a csukóemelésre képernyő bekapcsolást se tudom kilőni sehogy, mifit amíg fent volt off állapotban volt a funkció benne, mégis csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#446) vampire17 válasza zsirfecske (#445) üzenetére


vampire17
addikt

1. kapcsold ki az ertesitesek ismetleset.

2. csukloemeles bekapcsolas:

Itt pedig utemezheted.

(#440) cryingdr4g0n: Esetleg probald meg, a legfrissebb Mi fit appot, hatha a firmware update megoldja... (ne a google play es appal probald, hanem APKMirror-rol)

[ Szerkesztve ]

(#447) Zozo0525 válasza mucsgyver70 (#437) üzenetére


Zozo0525
őstag

PC-n nem sikerült nekem sem, telefon alkalmazásban igen

(#448) cryingdr4g0n válasza Upo (#444) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Amióta nálam van, azóta biztos nem ért vízhez, a szobámat sem hagytam el vele (a rövid ideig, amíg a kezemen volt).
Gadgetbridge-dzsel az a bajom, mint az összes többivel, hogy látja az órát, de nem kapcsolódik vele. Egyedül a Notify&Fitness kapcsolódik 1-1 pillanatra, és utána le is szakad. Valamint: a telefonom maga szintén látja, de azzal sem tudok rá kapcsolódni. Egész pontosan 2 telefonnal próbálkoztam: egy Note 8 és egy Honor 8. Mindegyikre feltettem minden létező szotfvert (külön-külön is, hogy nehogy bezavarjanak egymásnak). Mindkettővel ugyanúgy sikertelenül... A Gadgetbridge-nek viszont kell a MiFit, mert az utóbbin belül engedélyezni kéne az óra láthatóságát, hogy kapcsolódni tudjon vele. Na, az ugye nem bekapcsolható szintén, amíg nincs kapcsolat a MiFit és az óra közt...

A lemerülésre sikerült rásegítenem: állat megoldás, de ragasztószalaggal párszor körbetekertem az órát, hogy a gombja állandóan nyomva legyen. :D A jó hír, hogy működött a dolog, ma reggelre lemerült. Onnan tudom, hogy nem látta többé a telefon.
A rossz hír, hogy nem segített a trükk. Elkezdtem tölteni, nem kapcsol be normálisan(a kijelző). Némi töltést követően Bluetoothon újra látható, de semmi egyéb változás. Kapcsolódni nem lehet hozzá.

@vampire17: köszi szépen a tippet neked is, sajnos eleve az APKmirroros legfrissebb MiFit-et tettem fel, és azzal is az van, mint a többi programmal (Notify&Fitness, Gadgetbridge): nem kapcsolódik az órához. :( Ha létrejönne kapcsolat, akkor tudnám frissíteni, vagy valami.
Asszem ez kuka lesz. Vagy megkeresem az előző tulajt, és megkísérelek valami garanciális dolgot intézni a segítségével (azért kell hozzá ő, mert a Gearbestről van, és most néztem, az tudja intézni a dolgot, aki rendelte, külön nem kell még a számla sem -ami amúgyis csak elektronikusan van meg a GB fiókban). Csak hát ki tudja... Visszaküldjük, mennyiből áll nekik kitalálni, hogy "biztos nem hivatalos firmware-t tettem rá". Sőt, nem is számít hogy hivatalos vagy nem, ahogy néztem: egyszerűen balul elsült fw update-re nem vonatkozik a garancia...
Azt meg hiába állítom, hogy nem is csináltam update-et, ha akarja elhiszi, ha nem akarja nem...
Alighanem berohantam a faszerdőbe tátott szájjal ezzel az órával...

[ Szerkesztve ]

• Flies around shit - bees around honey •

(#449) Upo válasza cryingdr4g0n (#448) üzenetére


Upo
addikt

Pedig sokfelé olvastam hogy döglött miband-et bip-et gadgetbridge-el tudtak megcsinálni. Kézi BT cím beírással sem megy?
Mit jelent hogy a telefon látja de nem kapcsolódik? A telefon bluetooth menüjében nem szabad párosítani, akkor egyik szoftver sem fogja kezelni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#450) cryingdr4g0n válasza Upo (#449) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

"Mit jelent hogy a telefon látja de nem kapcsolódik?"
Látja, hogy ott van, mint BT eszköz. De ennyi.
Azt tudom, hogy így nem is szabad vele kapcsolódni, ha nem az alkalmazásokon belül hozzuk létre a kapcsolatot, hanem a BT menüben, akkor egyik program sem fogja kezelni, azt hiszem azért, mert akkor nem LE-n kapcsolódik.
De nem is tudnék, ha akarom se.

Igen, megpróbáltam kézi BT cím beírással is, akkor sem kapcsolódik.
Mások hogyan csatlakoznak hozzá, ha egyszert sötét a kijelző, így nincs hol OK-t nyomni az órán?
Ugyanakkor a MiFit-tel is előtte csatlakoznia kellene ahhoz, hogy csatlakozni lehessen a Gadgetbridge-hez (A használat előfeltétele ugyanis, legalábbis a Gadgetbridge szerint, hogy MiFit-en belül be kell állítani az óra láthatóságát).
Eddig jutok el:

Majd amikor rábökök a megtalált Amazfitre, egy darabig molyol, és itt vége az egésznek:

Ja és kiírja itt, hogy "amikor vibrálni kezd a Mi, akkor bökjek párszor a kijelzőre". Nem kezd vibrálni.
Igaz, hogy ez amúgyis a Mi Band-re vonatkozik. Ez meg ugye Bip.

(Ja és természetesen minden jogosultságot is megadtam a Gadgetbridge-nek. Még az eszközadminisztrátorit is.)

Merrefelé láttál ilyen leírást, ahol döglött Bip-et Gadgetbridge-dzsel sikerült éleszteni? Esetleg egy linket tudsz adni? Hiába keresgélek googleban, semmi érdemit nem találtam. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

• Flies around shit - bees around honey •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.