Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) beci


beci
őstag

Alvasfigyeloje es pulzus szamlaloja pontos?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1552) XDAnonymus válasza Upo (#1547) üzenetére


XDAnonymus
csendes tag

Igen, a legújabb bridge-t használom. Teljes újrarakásra se sikerült megoldani viszont amit írtál az működött. Köszönöm :)
.res építésre (több óralap cseréje) van valakinek megoldása ami működik? (a 0.1.0.86-os fw-el kéne és ha lehet bármilyen .bin óralappal) Sok bénázástól megkímélnétek

[ Szerkesztve ]

(#1553) CHIPman válasza XDAnonymus (#1552) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem lennék biztos benne, hogy komplett res fájlt újra lehet csomagolni.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1554) beci válasza CHIPman (#1553) üzenetére


beci
őstag

Na rendeltem en is egy ilyen órát.😊
Majd 3-4 het mulva jovok infókért.
Keret vedőt erdemes hozza rendelni?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1555) Tiger. válasza beci (#1554) üzenetére


Tiger.
nagyúr

sztem még foliát sem. Amúgy akkor ess neki az elejétől, van még időd :D

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1556) beci válasza Tiger. (#1555) üzenetére


beci
őstag

A foliat jo elobb tudni mert annak is ide kell ernie.😊
Amugy meloba sokat lesz hasznalva...

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1557) Tiger. válasza beci (#1556) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem nem jön be, hogy csak a közepén van valami, akkor inkább ne legyen rajta semmi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1558) XDAnonymus válasza CHIPman (#1553) üzenetére


XDAnonymus
csendes tag

De, lehet, van rá egy jó orosz honlap ( http://amazfit-bip.mcdir.ru/ ) meg egy alkalmazás is, csak mindkettőben előre bekészített watchfacek vannak, saját .bin fájlt nem lehet belerakni, illetve a honlapon csak régebbi fw-ekhez lehet ilyet csinálni és azt meg nem lehet az új mellé felflashelni, legalábbis nekem nem sikerült. Erre jó lenne megoldást találni mert azért mégiscsak jobb az összeset lecserélni mint állandóan flashelgetni azt amelyik éppen kell.

(#1559) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok valahogyan meg lehet oldani hogy üzeneteknél stb. rendesen jöjjenek a betűk?

Üdv. Feri!!

(#1560) Tiger. válasza pusihusi (#1559) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nálam megoldva a 3.2 .7-el, az újabbakkal nem tudom, hogy lehet e.
Annyi hogy smilek azok nem jók még de sztem azok nem is lesznek.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1561) pusihusi válasza Tiger. (#1560) üzenetére


pusihusi
addikt

3.2 .7-Ez mi? MiFit????????????

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#1562) Tiger. válasza pusihusi (#1561) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Mifitt verzió, és ahhoz tartozó fw. De ha notifyt használod, vagy a badaget, akkor ott kitudod kapcsolni az ékezeteket. Nekem is csak azért kellett, mert a noti lassan jelzi ha jön valami, a mifitt jól jelzi de ott úgy e használná az ékezeteket.
Keress rá, nekem zipben van, azt sem tudom már honnan szedtem le:))

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1563) pusihusi válasza Tiger. (#1562) üzenetére


pusihusi
addikt

Belinkelnéd?

Üdv. Feri!!

(#1564) Grisa bácsi válasza pusihusi (#1561) üzenetére


Grisa bácsi
kezdő

Mi Fit verzió

(#1565) pusihusi válasza Tiger. (#1562) üzenetére


pusihusi
addikt

De ha notifyt használod, vagy a badaget, akkor ott kitudod kapcsolni az ékezeteket.-Egyiknél sem találom?????

Üdv. Feri!!

(#1566) xedos válasza beci (#1551) üzenetére


xedos
addikt

Alvás figyelője, szerintem nagyon gatyi a többi órámhoz képest...
Kijelző védőt én nemhasználok, keret védőt vettem 3-at is, de nem használom - nagyobb lesz tőle az óra.

(#1567) beci válasza xedos (#1566) üzenetére


beci
őstag

Meloba hasznalnam inkabb az orat azert gondoltam a keretre es a foliara.Ez utobbit mar megrendeltem.
Miert gagyibb az alvas figyeloje?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1568) Tiger. válasza pusihusi (#1565) üzenetére


Tiger.
nagyúr

[/ betűk atirasa kapcsold be.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1569) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Tudtátok, hogy óráról is lehet mérni pulzust?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1570) fzoli86 válasza Tiger. (#1569) üzenetére


fzoli86
tag

sőt, még az időt is mutatja :D

(#1571) Tiger. válasza fzoli86 (#1570) üzenetére


Tiger.
nagyúr

😁😂

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1572) Upo válasza tsont (#1541) üzenetére


Upo
addikt

Piros perces számlap feltöltve. [link]

Illetve az angol akku modosból is raktam fel javítottat, THURSDAY-ből hiányzott az R (az eredetiben is).
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1573) pusihusi válasza Tiger. (#1568) üzenetére


pusihusi
addikt

Köszi! :R Magyar nyelvű az óra.

Üdv. Feri!!

(#1574) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Melyik az a program amivel bele lehet nyúlni a watchfaceba?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1575) Cabrio


Cabrio
aktív tag

Egy roppant érdekes kérdésem van...
Az órára feltöltött jelenlegi custom watchfacet hogy tudom lementeni, vagy megkeresni a telefonon? Mappában nem tárolja valahol?
Az az igazság, hogy van egy jól bejáratott számlapom, de nem tudom mikor és honnan tettem fel rá, és ezért nem is merek kipróbálni más lapokat, mert ha nem tetszik az új, akkor nem tudom visszaállítani a jelenlegit.

(#1576) Tiger. válasza Cabrio (#1575) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem értelemszerűen a download mappába teszi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1577) Cabrio válasza Tiger. (#1576) üzenetére


Cabrio
aktív tag

És ha az a mappa törölve lett?

(#1578) pusihusi válasza Tiger. (#1576) üzenetére


pusihusi
addikt

[link] Ezzel át lehet helyezni a letöltött órákat. És ezzel és a MiFit-tel lehet cserélni watchfacetet.
Cabrio: Ez a megoldás.
Számlap megnyitás-s a többi értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#1579) Tiger. válasza pusihusi (#1578) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem használom ezt a progit, nem tudom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1580) pusihusi válasza Tiger. (#1579) üzenetére


pusihusi
addikt

Azzal a legegyszerűbb!! :K

Üdv. Feri!!

(#1581) Tiger. válasza pusihusi (#1580) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Notyfivel a legkönnyebb.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1582) pusihusi válasza Tiger. (#1581) üzenetére


pusihusi
addikt

:F :F

Üdv. Feri!!

(#1583) han_lev


han_lev
senior tag

Helló mindenkinek!
Mejött végre az óra.
Olvasgattam eddig a fórumot, és mielőtt bekapcsnám néhány óvatos infót kérdeznék:
Volt MiBand 1s, MiBand2 is a telóhoz csatlakoztatva.
A Mifit es a Mi Bandage van fent, amit a MiBand2 vel használtam.
MiFitből 3.2.9-es van fent.
Kérdésem: Mit NE(!!) csináljak? Nehogy tégla legyen.
Egyelőre be sem kapcsoltam... A korábbi karpereceket eltávolítottam. Újraindítottam a telót. (Mi6)
:R :R :R

MI9 6/64

(#1584) tsont válasza Upo (#1572) üzenetére


tsont
csendes tag

Nagyon köszi! Király lett! Már rá is töltöttem... ;)

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#1585) petipetya válasza pusihusi (#1582) üzenetére


petipetya
nagyúr

youtube

"nincs rá lezsóidő"

(#1586) tsont válasza Upo (#1572) üzenetére


tsont
csendes tag

Tudsz adni egy linket, hogy le tudjam tölteni a szerkesztőt!? Lehet megprobalom...

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#1587) han_lev válasza petipetya (#1585) üzenetére


han_lev
senior tag

:R :R

MI9 6/64

(#1588) tsont


tsont
csendes tag

Egy tapasztalat a Kínai verzióra azoknak, akik Notifyt használnak!
Ahogy sokakkal, úgy velem is megtörtént, hogy az utolsó frissítéskor az óra újra visszaállt kínai nyelvre, és csak akkor áll vissza újra angolra, ha a telefon nyelvét is arra állítod.
Ezt lehet orvosolni.
1, A Notifyt törlöd, (előtte mentsed a beállításaidat, hogy vissza tudjad tölteni) és a gyári miFitet telepíted. A mifit elvégzi a telepítést és az óra Kínai lesz.
2, Ezek után a teló nyelvét angolra állítod.
3, Teló és óra is restart.(Ha minden jól megy, akkor az óra egy kis idő múlva angol lesz.)
4, Mifit uninstall.
5, Teló vissza magyarra
6, Notify install (beállítások vissza töltése)

Elvileg a teló magyar az óra meg angol marad. Nálam napok óta így megy. Volt teló és óra restart is és no problem. Remélem segítettem azoknak akiket utolért a kínaiasítás, vagy mi. :-)

Talán még annyi, hogy én megvettem a Notifyt a play aáruházban, szóval teljes verziós.

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#1589) XDAnonymus


XDAnonymus
csendes tag

Több watch face cseréjére akkor nincs senkinek megoldása? :(

(#1590) Boresz válasza XDAnonymus (#1589) üzenetére


Boresz
tag

Szia! Mi Bandage-vel tudsz többet is cserélgetni.

[ Szerkesztve ]

(#1591) XDAnonymus válasza Boresz (#1590) üzenetére


XDAnonymus
csendes tag

Hogyan?
(Valószínűleg én vagyok béna de nem találtam ilyen lehetőséget)

(#1592) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Erre valaki?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1593) Upo válasza Tiger. (#1574) üzenetére


Upo
addikt

Én ezzel csomagolom ki-be: [link]

Utána a json-t notepad++ -al szerkesztem. A képeket meg paint.net-el.

Van a webes szerkesztő, azért az néha tud érdekes dolgokat csinálni, rossz helyen levő elemek, em megjelenő dolgok, stb., de ezt gondolom te is ismered: [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1594) Upo válasza XDAnonymus (#1589) üzenetére


Upo
addikt

Te a res fájlt akarod szerkeszteni, a gyári beépített számlapokat. Van rá szoftver ami szétszedi-összerakja, de csak a régiekhez. Ilyen 0.0.8.88 féle ősi verziókhoz ahol még a feltölthető 11. watchface sem volt benne.
[link]
Azzal legyél tisztában, hogy ez veszélyes dolog. A bin-es számlap csak egy kiegészítő, ha nem sikerül felrakni akkor nem sikerül, az óra működik. A res az más, ha abban van akár 1 bit hiba, vagy valami nem jön össze akkor fekete képernyős döglés lehet belőle, nincs bluetooth, nem töltődik. Gyakorlatilag kuka, vagy félre kell rakni hátha az oroszok egyszer kitalálják hogy felbontva esetleg hogy lehet helyretenni.
Az óra firmware intenzív fejlesztésen esett át, sokszor változtak a dolgok, formátumok, eljárások, bluetooth kommunikációs protokoll. Ez a tool a kezdetekben készült amikor még nem volt más lehetőség egyéni számlapra. Ahogy beletették hogy a mifitből lehet egy plusz számlapot felrakni, gyakorlatilag megszűnt az igény az ilyen mókolásra, mert igen könnyű az órát téglázni, helyretenni meg nem könnyű, vagy jelenlegi ismereteink szerint lehetetlen.
Kipróbálni ki lehet, hátha kicsomagol újabb res-t is, a képek, konfigurációs fájlok talán kinyerhetők. Bár az újabb res-eket szerintem nem is csomagolja ki, kb. amióta külön font is van. Ebben az újakban "NERES" fejléc van, a régebbiekben "HMRES". Csodálkoznék ha a NERES-t kezelné.
Aztán ha csináltál is valamit, azt utána össze kell rakni res fájlnak. De amit előállít, az nem tudom milyen firmware verzióval működik. Már ha működik. Régebben volt több eset hogy az elkészült res fájl felrakása kukázta az órát. Ezért is örültek, amikor bekerült egy gyárilag frissíthető számlap.
Én biztos nem raknék fel az órára ezzel készült res-t, hónapok óta nem frissítették, közben meg szinte pár naponta jönnek új dolgok, firmware formátum váltások, kiegészítések.
Tehát nem javaslom hogy használd, de hát a te órád, te döntöd el mit csinálsz vele.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1595) XDAnonymus válasza Upo (#1594) üzenetére


XDAnonymus
csendes tag

Köszönöm a részletes választ, így valóban nem érdemes ezzel bajlódni. Akkor marad az hogy amelyik épp kell azt felflashelem.

(#1596) Upo válasza Tiger. (#1592) üzenetére


Upo
addikt

ARM utasításkészletet kell ismerni. Dialog DA14580 SOC dolgait megismerni. Elvileg IDA Pro-val lehet a firmware részeit decompile-olni. Visszafejted hogy hol lehet benne az a várakozás, átírod, újrafordítod, és imádságok mellett ráküldöd a hackelt fw fájlt. Aztán vársz egy jó akciós árra, és megrendeled az új órát a döglött helyett.

Másik verzió, írsz a huami support-nak, és megpróbálod rávenni őket hogy tegyék bele. Szerintem ez a nehezebb. :K Gyakorlatilag az is csoda ha valakinek válaszolnak, de az is csak az előre megírt pár sablon válasz egyike. Szerintem előbb tanulsz meg ARM assembly-ben SOC-ot programozni minthogy elérj valamit náluk. De akkor már kivehetnéd a tevékenység indításánál az idegesítő 3 2 1 visszaszámlálást is, futóversenyen gyakorlatilag használhatatlan miatta az óra pontos időmérésre.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1597) Upo válasza XDAnonymus (#1595) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem is egyszerűbb a telón tartani azt a pár bin fájlt, és igény szerint pillanatok alatt cserélhető.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1598) Tiger. válasza Upo (#1596) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi az editort, akkor marad igy ahogy van, majd megtanulok gyorsabban olvasni. :D

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1599) pusihusi válasza petipetya (#1585) üzenetére


pusihusi
addikt

Ugyanaz, de egyik sem rakja be véglegesen az óra memóriájába.!?
Upo: Így igaz, kicsi a memória igénye!
Akinek gondja van a kínai megjelenésével ill. ékezet problémák-megoldja a magyarítás![link]

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#1600) Boresz válasza XDAnonymus (#1591) üzenetére


Boresz
tag

Szia!

Mi Bandage app alatt több számlap csere menete (az info gombra kattintva ott van a menete, de leírom részletesebben):

- Inicializálás (fontos hogy a gombról indítsd), Mi Fit-ben feltöltöd az 1. számlapot
- Letöltöd a számlapokat a linkről, vagy bárhonnan
- Áthelyezed az áthelyezés funkcióval (alul a feltöltés alatt nem biztos hogy szinkronizál van egy bug, kilépsz majd vissza a Számlap menüre és akkor frissül)
- Alul a feltöltés részben a kiválasztott számlap-hoz tartozó feltöltő ikonra kattintva a Mi fit-ben feltöltöd az 1. számlapot.

2. számlap csere:
- Elindítod a Mi Fit-et a kezdő képernyőről vagy a Mi Bandage számlap menü akció sávjáról a Mi Fit ikonnal.
- Feltöltöd a 2. eredeti Mi Fit számlapot
- Vissza a Mi Bandage-be, alul a feltölté részben a kiválasztott számlap-hoz tartozó feltöltő ikonra a Mi fit-ben feltöltöd az 2. számlapot.

és így tovább.

A lényeg mindig az utoljára feltöltött eredeti Mi Fit számlapot cseréli le, így az összes lecserélhető
Ha előröl kezdenéd akkor kell az Inicializálás gombra kattintani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.