Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Stard72


Stard72
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy MI Band2-t használok, és azt szeretném kérdezni,hogy azzal összhasonlítva mennyivel jobb ez a cucc. ( Már ha van itt olyan,akinek mindkettő volt :-)
Akku meddig bírja GPS nélkül? Alvásfigyelés mennyire jó?

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#52) gyemipapa válasza Stard72 (#51) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Összehasonlítási alapom nincs, de ami az akkut illeti, ha csak lépésszámlálás, alvásfigyelés, napi 2-3 pulzusmérés megy rajta, és nem teszel fel rá mókolt másodperc kijelzős számlapot, az egy hónapot simán bírni fogja. Nekem az első feltöltés után 20 nap alatt ment le 48%-ra. Két napja töltöttem fel megint, most 94%-on áll. Alvásfigyelés észvesztően jó, nem is tudom, milyen algoritmus alapján képes mérni...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#53) Stard72 válasza gyemipapa (#52) üzenetére


Stard72
tag

Köszi a választ. Jelenleg elég sok értesítést is használok, e-mail, messenger, különböző terminek. Ha ezekkel elmenne 10 nap körül ,az nekem bőven jó lehet.

(#54) gyemipapa válasza Stard72 (#53) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nekem kb. napi 15-20 értesítés jön rá. Ha aktivitásmérőt, GPS-t nem használsz, bírni fogja egy hónapig.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#55) vampire17 válasza vampire17 (#50) üzenetére


vampire17
addikt

ma jott a javitas, megoldotta a gondot :)

(#56) daver88


daver88
aktív tag

az időjárást hogyan lehet angolra állítani? egyelőre ez a része még nem sikerült...

(#57) gyemipapa válasza daver88 (#56) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Azt nem tudom, nekem angol az is, a fw frissítéssel és a telefon angolra állításával, bár értelmetlen funkció, nem is használom, az nem időjárás, hogy megmutatja, mekkora a legmagasabb és legalacsonyabb hőmérséklet aznap vagy másnap.. Ez csak parasztvakítás.
Kinézek az ablakon, van külső hőmérő is.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#58) daver88


daver88
aktív tag

na valami félrecsúszott...felraktam egy watchface-t, erre ezt dobja ki az óra:

mit kellene tennem?

Szerk: a legújabb verziójú Notify&Fitness for Amazfit app megoldotta a dolgot, a firmware frissítést végigfuttattam, és láss csodát, jó lett...a gyári MiFit app nem segített rajta...:)

[ Szerkesztve ]

(#59) vampire17


vampire17
addikt

Megjott a kijelzovedo.

Felhelyezni nem volt egyszeru de szinte alig latszik. (Ha nagyon kozelrol nezed, csak akkor):

(#60) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Notifyt használok, fizetőst. Most tűnt fel, hogy ha hívnak, az órán mindegy, melyik gombot nyomom, a telefon tovább csörög, nem reagál. Mi lehet a baj, mit kéne másképp beállítani?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#61) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok.

Nekem is uton van egy ilyen GB-rol.
57$-t vettem, most akcios 50$ amugy.
iPhone-al fogom majd hasznalni, a kulsos watch face megoldhato egy masik androidos telefonnal?
Ha vissza csatlakozok majd az iPhone-ra, megmarad az androidon beallitott face?
Illetve gyari FW melett is lehetseges a nem hivatalos face beallitasa?
Koszonom!

(#62) vampire17 válasza gyemipapa (#60) üzenetére


vampire17
addikt

Nalam igy van beallitva, mokodik is:

Elso gombnyomasra feloldja, masodikra folveszi.

(#61) matyi19:

1. megoldhato kulsos androidos teloval.

2. megmarad a watchface

3. Igen, a gyari firmware el is cserelheto (egy darab) watcface

[ Szerkesztve ]

(#63) matyi19 válasza vampire17 (#62) üzenetére


matyi19
őstag

Köszönöm szépen a választ!
Egy Watch face tökéletesen elég, akkor ezzel sem lesz gond.
Gondolom itt a kör alakú Amazfit-el ellentétben inkább digit kijelzős felületek az előnyösebbek?

Meg tudnád mondani az óra méreteit? Nem találok sehol adatokat...

(#64) gyemipapa válasza vampire17 (#62) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nem az oldalsó gombra gondoltam, amúgy sem felvenni, hanem elutasítani akarom a hívást, ha épp nem alkalmas. Felvenni az órával amúgy is értelmetlen lenne, hiszen a telót ehhez mindenképp elő kellene venni.
Hanem a bip kijelzőjén bejövő híváskor megjelenik két gomb: hang up illetve ignore. Ezekre nem reagál. ?

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#65) gyemipapa válasza vampire17 (#62) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Na valahogy megoldottam, az elutasításhoz kért egy kiegészítő app telepítést, most jó.
De észrevetted, hogy fel van cserélve bejövő hívásnál a két gomb felirata? A piros felett van a hang up, és a zöld felett az ignore.Ez is megtévesztett, csodálkoztam is, hisz a piros szokott az elutasítás lenni.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#66) Cabrio válasza vampire17 (#59) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Honnan vetted? Linket kérhetek? Valamit én is szeretnék majd rá tenni. De még meg sem jött az óra :)

(#67) vampire17 válasza Cabrio (#66) üzenetére


vampire17
addikt

Innen rendeltem, 3-4 nap alatt itt volt. (szallit magyarorszagra is)

[link]

(#68) anrb


anrb
aktív tag

Sziasztok! Ha valakit érdekel, most akciós a kínai fekete Bip:
[link]
BLACKFRIDAYHALF42 kóddal csak 39.14 USD!
Ugyan Priority Line éppen nincsen, de rossz esetben megvámolva is 16e-ből kijön az óra.

Reflinkek használata tilos a fórumon!

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#69) daver88 válasza anrb (#68) üzenetére


daver88
aktív tag

ilyet inkább ne :D :D :D

belehasított a szívembe az a -10$ :)

(#70) fzoli86 válasza anrb (#68) üzenetére


fzoli86
tag

nah ezt nézem én is, erre jön még áfa vagy vám vagy bármi?

(#71) daver88 válasza fzoli86 (#70) üzenetére


daver88
aktív tag

ha megfogják, akkor 27% ÁFA + 3000 Ft kezelési ktg..

(#72) fzoli86 válasza daver88 (#71) üzenetére


fzoli86
tag

akkor várok jövőre, hátha még esik :)

(#73) matyi19 válasza anrb (#68) üzenetére


matyi19
őstag

Pár napja vettem 56$ ért... :U :Y

(#74) fzoli86


fzoli86
tag

Sziasztok, ezek között mi a különbség? [link], [link]. Mindkettő International verzió.

(#75) t420s


t420s
aktív tag

üdv

mi a különbség az amazfit bip és az amazfit bip lite version közt?

ld.

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_662581.html

(#76) vampire17 válasza t420s (#75) üzenetére


vampire17
addikt

Igen jo kerdes... Nem tudok rola, hogy lenne a Bip nek "Lite" verzioja. Sztm eliras.

Mas: Kijott a v0.0.9.59-es Firmware, (erdemes gyari appal frssiteni, aztan lehet torolni, ha nem hasznalod)

[ Szerkesztve ]

(#77) daver88


daver88
aktív tag

hogy lehet leállítani a pulzusmérést? hiába állítom át a gyakoriságot, folyamatosan mér.. :F

(#78) gyemipapa válasza t420s (#75) üzenetére


gyemipapa
senior tag

A bip és a bip lite ugyanaz, csak valahol hozzábiggyesztik, valahol nem.
A "lite" arra utal, hogy a bip a Pace kistestvére.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#79) gyemipapa válasza vampire17 (#76) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Te már frissítettél? Ha igen, látsz, érzel valami különbséget a 49-hez képest?
Nekem a 49 bevált, akku jó, 4 nap alatt 90%, vagyis elvileg bőven hozza az egy hónapot majd.
Sportolásra nem használom.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#80) vampire17 válasza gyemipapa (#79) üzenetére


vampire17
addikt

Nem latok semmi uj extrat, de rosszabb sem lett. Nem merul jobban, vagy ilyesmi.

Ezt irjak rola:

New FW 9.59
The new update looks good. automatic HR will measure in interval of 1min,15min and 30min as u choose. Now you can delete your activity. Battery drain issue solved i think.it will drain as much as u use it for HR and GPS. The compass app now more stable. It has two part.one is compass and other is barometer elevation and longitude,latitude. Overall this beta update looks good.
You can find it on apkmirror

[ Szerkesztve ]

(#81) daver88


daver88
aktív tag

- van néhány új, gyári watchface
- az óra beállításai menüjében megjelent egy "find device" pont, rányomtam, nem történ semmi :)
- végre megállt a pulzusmérés, bár nem tudom, hogy az új FW-nek köszönhető-e, de már nem villog zölden folyamatosan :)

10 perc alatt ennyit találtam...:)

(#82) gyemipapa válasza daver88 (#81) üzenetére


gyemipapa
senior tag

A find device lehetőség amúgy is felejtős, rég rossz, ha a BT hatókörén belül nem találom meg a telefont. Amúgy nálam se működik.
Az antilost funkció viszont hasznos lenne, ha lenne és működne, már két telefont hagytam el úgy, hogy kocsiba beszállva kiesett a zsebemből a telefon, és csak otthon vettem észre, mire már késő volt...

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#83) fzoli86 válasza gyemipapa (#82) üzenetére


fzoli86
tag

szerintem kifejezetten hasznos a find device, nekem van, hogy a paplan alatt maradt vagy beesett az ágy mögé a teló...

(#84) gyemipapa válasza fzoli86 (#83) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Én viszont nem szoktam a paplan alá dugni a telefont. :))
Az ágyat alapvetően alvásra, és egyéb korhatáros tevékenységre használom. :D
Ha mégis az ágyban nyomkodnám, ha befejeztem, kiteszem a telót az ágy melletti asztalra.
65 négyzetméteren nálam nem tud eltünni a telefon.
Az elveszés már fontosabb kérdés lenne, ezért kellene az antilost.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#85) szebe


szebe
őstag

Alábecsültem a GB és a Királyi Posta képességeit, nagyon úgy néz ki, hogy a héten megérkezik a cucc.

iPhone mellé jön, így a 3rd party app-ok kilőve.
1S-t fog váltani (volt 2 is, de az annyira nem váltotta meg számomra a világot), ahhoz képest gondolom előrelépés lesz :)

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#86) vampire17 válasza szebe (#85) üzenetére


vampire17
addikt

Az 1-hez kepest eleg nagy, igen :)

(#87) szebe válasza vampire17 (#86) üzenetére


szebe
őstag

Szamomra az uzemido a lenyeg, azert fazom egy picit a “rendes” watch-tol, de elobb-utobb az is kiprobalasra kerul.

A Bip “csak” a Mi Fit-be tud aktivitast menteni, ugye? Szoktam neha turazni, eddig teloval ment Endomondoba a track, gondolom azzal nem tud szinkronizalni...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#89) vampire17 válasza szebe (#87) üzenetére


vampire17
addikt

Sziasztok!
A topicban topicgazda lettem (utolagos engedelmetekkel :) )
Ha mindenkinek jo, akkor az eddigi elso hsz lesz az osszefoglalo gerince, ezt fogom szerkeszteni, aktualizalni.
Ime: https://logout.hu/tema/proba/hsz_11126-11126.html
Ha frissiteni fogom, elotte linkelem mindig az uj verziot ide!

(#87) szebe

Alapbol a Mi fit el tud szinkronilazni igen.

A google playes gyari app es a Notify & Fitness for Amazfit tud a Google Fit-el is.

Illetve ugy tudom, a Notify & Fitness for Amazfit-ben van export funkcio, amivel at lehet vinni az adatot masik appba, de ezt meg nem probaltam. (inkabb az ertesites funkciokat hasznalom)

[ Szerkesztve ]

(#90) retesz147 válasza vampire17 (#89) üzenetére


retesz147
addikt

:C

Xiaomi 13 eu dev...

(#91) daver88 válasza vampire17 (#89) üzenetére


daver88
aktív tag

Két dolgot fűznék hozzá:

- nálam is volt hiba frissítés közben, piros x-el az órában....nekem azzal oldódott meg, hogy a Notify app-pal visszatettem rá egy a 8.96-os angol FW-t ill. (1.2) utána a resource (2.2) fájlt. (Beállítások --> Amazfit firmware frissítés).

Ezután letöröltem a Notify appot, majd ment vissza a gyári Amazfit...párosítottam, majd végigfutott a FW frissítés sikeresen...

Amazfit letöröl, Notify vissza, és minden működik szépen...:) Akinek esetleg ilyen gondja van, próbálja meg így, erősítse meg, hogy működik a módszer, így talán nem kell várni a merülésre...:)

- még egy apróság: a szabvány szíj 22 mm széles... :B

[ Szerkesztve ]

(#93) vampire17 válasza daver88 (#91) üzenetére


vampire17
addikt

A modositasi javaslataid beletettem az összefoglaloba.

Koszi!

(#94) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Elvileg, az alábbi linken lévő Mi Fit-tel angol nyelvű a Bip menüje függetlenül attól, hogy milyen nyelv van beállítva a telefonon.
[link]

Kipróbáni nem tudtam, mert a kütyüm még nem érkezett meg Kínából.

(#95) gyemipapa válasza daver88 (#91) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszi, megpróbálkozom, épp tegnap futottam ele a piros X-be, egész délután kínlódtam, eredménytelenül.
De hol találok régebbi FW-ket (gyáriakat, nem mókoltakat)?

Egyébként ki kell javítsalak, a szabvány szíj hozzá 20mm-es! Négy napja jött meg hozzá a fém szíjam.
Volt itthon 22mm-es egy régebbi óráről, az széles neki.
Egyébként magad is meggyőződhetsz róla, vonalzóval vagy tolómérővel megméred a kér bütyök közti belső távolságot, ahová a szíj beilleszthető.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#96) daver88 válasza gyemipapa (#95) üzenetére


daver88
aktív tag

Notify & Fitness for Amazfit app --> menü --> beállítások --> legörgetsz majdnem az aljára --> Amazfit firmware verzió --> ellenőrzés --> kiválasztod a 8.96 english-t...innentől meg amit írtam az előző hsz-emben....

szíj valóban érdekes, több helyen 22 mm van feltüntetve, de látni 20 mm-est is, megnéztem...és vonalzóval is valóban 20-as..akkor erre is figyelni kell :B

(#97) gyemipapa válasza daver88 (#96) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Sajnos nem jött össze ez a megoldás sem, amit javasoltál. Kiválasztottam a fw-t, letöltés, ellenőrzés, majd mikor rákattintottam a startra, a piros körön elindult a sárga, de rögtön le is állt, hogy update failed.
Ötlet, javaslat?

Ja, és egyébként a telefon azt mutatja az óráról, hogy current version: 9.59.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#98) daver88


daver88
aktív tag

nincs más app fent?? gadgedbridge vagy amazfit? mert az bezavarhat...

próbáld csak a resource-ot indítani

az app az aktuális verziót mutatja, ami az órán van...

[ Szerkesztve ]

(#99) gyemipapa válasza daver88 (#98) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Most csak a Notify van fent. Próbáltam csak a res-t, a régit is, meg az 59-ét is, kemény 1%-ig elment és rögtön ledobta a láncot. Mondjuk fb csoportban azt írta az orosz csávó, Gadgetbridge-vel kell feltenni az 59-et. Mondjuk azt sem értem, ha nem sikerült a fw frissítés, miért írja az órára, hogy az 59-es van fent?

Mondjuk az is beszédes, amit a Notify ír a fw frissítés opciónál: ez egy béta verzió, frissítésnél előfordulhat, hogy hiba léphet fel, és tégla lesz a telefonból (szabad fordításban a lényeg).

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#100) daver88 válasza gyemipapa (#99) üzenetére


daver88
aktív tag

hmmm, érdekes, nálam simán felment rá a régi FW a Notify appal...minden más programmal hibát írt ki, mint most nálad...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.