Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8451) spyduck válasza Csabee. (#8450) üzenetére


spyduck
nagyúr

nyusziiiiiii ;]

(#8452) RoadRunnerNG


RoadRunnerNG
tag

Hm.. lehet én is benevezek egy oprendszer lemezbe, feltéve ha tudnának küldeni olyat, amibe már SP2 integrált :DD Kényelmesebb, mint órákig csak SP-t telepíteni... :U

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#8453) spyduck válasza RoadRunnerNG (#8452) üzenetére


spyduck
nagyúr

SP2-t küldenek!

(#8454) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok.

Van egy HP g270-es laptop.Vistaval volt vásárolva.Szeretnék egy friss rendszert mert nagyon romon van.Kérdésem, hogy ezzel a recovery managerrel hogyan tudom újra húzni az egészet.Két particio van,egyiken az adatok a másikon pedig a Recovery.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#8455) pityeszka válasza pityeszka (#8454) üzenetére


pityeszka
őstag

pontosan:HP G70 120EA

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#8456) kozyadam válasza pityeszka (#8454) üzenetére


kozyadam
tag

ha a recovery managert használod, akkor érdemes előtte minden adatot egy biztonságos helyre menteni. amúgy a recovery-t az oprendszer betöltődése előtt lehet elindítani. POST képernyőn nem mutatja, hogy melyik gombbal indul?

(#8457) MoonRise


MoonRise
csendes tag

Üdv mindenkinek!
HP laptopom van, amin kék halál miatt és más okokból újra lett telepítve az op rendszer. A vinyót is kicseréltük. Aztán minden klasszul működött az új XP-n.

Mígnem észre nem vettem, hogy nem tudom használni a feladatkezelő billentyűkombinációját, se ctrl+c és ctrl+v se print screen ...
ez így nem jó nekem, mert weblapot szerkesztek és amúgy is nagyon hozzá voltam szokva főleg a billentyűkombinációs másoláshoz.

A grafikus tulajdonságoknál természetesen nem sikerül visszaállítani. Elvileg minden oké.

Légyszi, ha valakinek volt már ilyen problémája és tud segíteni, vagy csak simán tudja a gyógyszert a dologra írja meg nekem! Mert már mindent próbálgattam a gépen és egyszerűen nem megy.

Lehet nagyon primitív rá a megoldás, de én nem találom. És néhány nagy számítógépes ismim sem.

Előre is köszi!

(#8458) kozyadam válasza MoonRise (#8457) üzenetére


kozyadam
tag

pontyosan milyen masinát próbálsz megzabolázni? gyárilag XPvel volt? minden driver megfelelően fel van téve? nem lehet, hogy vmiért sz@rakodik a CTRL gomb mondjuk? esetleg vmi program próbálja értelmezni a gombkombókat? Mi az a sokminden amit kipróbáltál már?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8459) Csabee. válasza MoonRise (#8457) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a HP laptop nem mond sokat, konkrét pontos típusát mond meg légyszíves, utána tudunk csak segíteni... rengeteg fajta hp van, így nehéz kitalálni hogy neked melyik is lehet! Eredeti xp van rajta?

Üdv: Csabee.

(#8460) pityeszka válasza kozyadam (#8456) üzenetére


pityeszka
őstag

F11-el indul,de ha elindítom csak black screen van.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#8461) MoonRise válasza kozyadam (#8458) üzenetére


MoonRise
csendes tag

HP business notebook 530
Igen, amennyire én tudom eredeti xp került rá, bár nem én csináltam a telepítést!
A billentyűzettel egyébként nincs baj, a ctrl gombora most nincs ötletem. Szerintem oké!Driverek rendben vannak.
Csabee ezúttal a Te kérdésedre is válaszoltam.
Köszi szépen, hogy próbáltok segíteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#8462) Adam86


Adam86
tag

Nekem se adtak anno semmilyen telepítőt a géphez, csak egy recovery partíciót és csináld magad, ahogy tudod.
Hogy tudnám elérni, hogy küldjenek nekem egy telepítő sp2-es Vistát? Ha jól tudom Home Premium járt a géphez, azt küldenek? Jó lenne kibulizni egy Ultimate verziót :DDD

Lenovo Thinkad T500

(#8463) Csabee. válasza Adam86 (#8462) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hívd fel őket és hazudj hogy nem jó a recovery particiód, mert nem tudja kiírni a cd-t, lefagy írás közbe, vagy azt mond hogy angol nyelvű mikor te magyart vettél hozzá.. lényeg hogy ne az igazat mond, mert én 2x ráfáztam azzal hogy az igazat mondtam :@

Üdv: Csabee.

(#8464) kozyadam válasza pityeszka (#8460) üzenetére


kozyadam
tag

én win7et feldobtam a notimra mikor vettem és most próbaképp bekapcsoláskor nyomkodtam az F11-et és nem csinált semmit. furcsa. sajnos semmi okosság nem jut eszembe. kérj recovery DVDt a HPtól. előző 2-3 oldalon jóformán csak erről van szó, hogy mit kell nekik mondani, hogy küldjenek :)

(#8465) Adam86 válasza Csabee. (#8463) üzenetére


Adam86
tag

Privibe tudnál írni nekem részleteket?
Telszám, ill., hogy mi kell hozzá? (gép adatai)

Lenovo Thinkad T500

(#8466) Csabee. válasza Adam86 (#8465) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen! de leírom ide is:

Telefon: (06 1) 229 9999
Kell tudnod a Notebook típusát
S/N számát
és hogy kb mikor vetted!
és a hiba okát!

ez a hp-nak a száma, bemondod mi a gondod és továbbkapcsolnak majd az illetékes kollégákhoz!

Üdv: Csabee.

(#8467) BluEyes válasza MoonRise (#8461) üzenetére


BluEyes
őstag

Egyik programban se működik? Notepad, Wordpad, böngészők, Office stb? Egyéb kombinációk (ctrl-alt-del feladatkezelő, alt-f4 program bezárása, alt-tab programváltás stb) se mennek?
Ctrl-c-v helyett próbáld a ctrl-ins (másol), shift-ins (beilleszt) használatát, működik-e?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8468) MoonRise


MoonRise
csendes tag

A ctrl gombbal baj lehet valóban...:S Erre valahogy nem is gondoltam, mert a többi gomb jó.
Illetve, a mellette lévő "fn" gomb sem biztos, hogy jó, mert ez kell a laptopomon a print screenhez és hiába nyomom.
Tudja valaki mit lehet ilyenkor tenni? Úgy néz ki eddig tehát, hogy az összesből 2 gomb rossz. Ami egyébként nagyon fura, mert újratelepítés előtt minden rendben volt. :S

(#8469) MoonRise válasza BluEyes (#8467) üzenetére


MoonRise
csendes tag

Egyik progiban sem működik, és több elemet sem tudok kijelölni.
Alt + f4 és stb... viszont igen. A ctrl-al van gond, mostmár azt mondom.Köszi az ötletet :)

[ Szerkesztve ]

(#8470) BluEyes válasza MoonRise (#8469) üzenetére


BluEyes
őstag

Biosba belépsz, keresel egy olyan menüpontot, hogy "change Fn and ctrl" vagy hasonlót (meg fogod találni), és állítsd át a másik állásba (on-off, eneble-disable, nem tudom mi van ott neked), és jó is lesz. Ugyanis úgy tűnik, hogy engedélyezve van a két gomb felcserélése.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8471) pityeszka válasza kozyadam (#8464) üzenetére


pityeszka
őstag

Sikerűlt, megcsináltam nagy nehezen.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#8472) kozyadam válasza pityeszka (#8471) üzenetére


kozyadam
tag

mi volt a megoldás?

(#8473) BluEyes válasza MoonRise (#8469) üzenetére


BluEyes
őstag

Megnéztem a sajátomat, mert szerintem nagyon hasonló lehet a biosunk:
A biosban a jobb szélen a System configuration alatt találod a Device configurationt, azt megnyitod ott lesz a Swap Fn/Ctrl keys, ezt állítsd Disabled-re. Ne felejtsd el menteni (F10).

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8474) pityeszka válasza kozyadam (#8472) üzenetére


pityeszka
őstag

nem tudom egyszercsak sikerült eliditani a recoveryt bootolásnál.tobbi meg ment magatol!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#8475) MoonRise válasza BluEyes (#8473) üzenetére


MoonRise
csendes tag

Megcsináltam és sikerült! Ez megoldotta a problémát! Örök hála Neked érte! Tényleg nagyon köszi mindenkinek aki próbált segíteni! :)

(#8476) BluEyes válasza MoonRise (#8475) üzenetére


BluEyes
őstag

Szívesen :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8477) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Sziasztok!

Olvasgattam itt visszafelé, láttam is a témámmal kapcsolatos dolgokat de csak leírom mi a nyűgöm:

Van egy fél éves Pavilion dv5-1005ec notim, AMD Athlon 64 X2 1.9 CPU, ATI 3450 HD GPU, 3GB ram, és jelenleg Windows 7 van rajta. Namármost a gondom az, hogy a venti állandóan megy, és durca hangos. A gép nagyon hamar melegszik, a burkolat is, az alja is. Ha nem kapcsolom be a cooling padot, olyan forró az alja, hogy alig lehet megfogni. A poén, hogy a gép mindig power saver módban üzemel, azaz max 50% procisebességgel, akksi nélkül, hogy az se melegítse, és csak a webet böngészem, plusz megy az MSN. Mértem speedfannal, meg NHC-vel a CPU hőmérsékletet, alapjáraton 62-65 C. Szoktam játszani PSX emu játékokkal, akkor az átlag 75-78C, de sokszor felmegy 80 C fölé, már figyelmeztető üzit is kiír a NHC (notebook hardware control progi). Nos ez mindenkinél ilyen, vagy csak nálam? Ismimnek van egy dv6000 notija, az olyan halk, hogy szinte nem is hallani, hogy megy. Ez meg állandóan pörög, de nem is lenne baj, ha hűtene, de nem hűt, mert forró a gép. Olvastam külföldi fórumokon, hogy a srác szétkapta a gépet hasonló hiba miatt, és hiányzott a hőelvezető paszta a prociról. Lehet, hogy nekem is ez a bajom? Jót tesz ez a 70-80 C a procinak? A válaszokat, segítségeket előre is köszönöm.

The Truth is out there...

(#8478) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Sziasztok!
DV5 noti Optiarc BC-5500s tipusú Bluray kombó firmwarejét hogy tudom frisíteni?
1.83-as firm van rajta gyárilag, de Ricoh alapú, ámde névtelen dualos DVD-k közül meglepően sokat ront (11/4). Találtam hozzá sony-optiarc firmert (1.05) de nem engedi updatelni, HP supporton, meg méshol se, nem lelek hozzá. Most ugyan feltattem az utolsó biost de elfogyott a lemezem így kipróbálni nem tudtam, de hátha van köze hozzá. Azért érdekelne a megoldás a firmware updatere.
Köszönöm

A melegedéshez annyit, hogy nekem is hasonló a konfig, szintén win7-tel (32 BITES), és nem megy állandóan, egyáltalán nem zavaró, bár kétségtelen, hogy sokkal forróbb és hangosabb, mint a dell d630-asom volt.

Most, miközben írom ezt, le van téve a fotel karfájára, ilyenkor mindíg tüzes az alja, most meg még langyos sem, hurrá!!! Lehet, hogy az új bios?

[ Szerkesztve ]

(#8479) Lackooo84 válasza hattorihanzo (#8478) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor jó neked, ezen mindig búg ez a fos ... :(

The Truth is out there...

(#8480) hattorihanzo válasza Lackooo84 (#8479) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

na tedd csak fel az új biost, most néztem, 52-52 fok everest szerint, pedig alapban is 60 felett volt mindíg, és gyakorlatilag fél órája csak a szélén szellözik.

(#8481) Lackooo84 válasza hattorihanzo (#8480) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na pont ez az mit leszedtem és visszatettem a régit, ugyanis az uj BIOS-al (F33-F34) mégjobban berreg. Most visszatettem az F12-est, de lehet h a gyári F5 kéne neki.

The Truth is out there...

(#8482) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Hp Pavilionom most zene hallgatás,böngészés, és msn-közben 84 fokos...

mennyire egészséges ez?

Üdv: Csabee.

(#8483) Adam86 válasza Csabee. (#8482) üzenetére


Adam86
tag

ku**ára nem.
Hol használod azt? Asztalra letéve, vagy ölben? Saját hangszórókkal, vagy külsőkkel? Nekem játék során ölben tartva, gyakorlatilag 0 szellőzéssel szokott annyira felmelegedni.

Lenovo Thinkad T500

(#8484) Lackooo84 válasza Adam86 (#8483) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én is most kikapcsoltam a hűtőpadot egyből felment 75 C-re hűtőpaddal 63-65 C, power saving mód, csak böngészés, msn.

The Truth is out there...

(#8485) Adam86 válasza Lackooo84 (#8484) üzenetére


Adam86
tag

Nekem jelenleg, csak azzal, hogy a gép alá van téve a hűtő, de nincs bedugva, a cpu: 47
vga: 40,
vinyó: 43

Mivel a gép alján vannak a szellőzők, így magától is szellőzik annyit, hogy kellemesen langyos maradjon
Firefox, msn, torrent megy

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkad T500

(#8486) Adam86


Adam86
tag

Most jut eszembe, hogy felírtam kb 1 hete, az akkori hőmérsékleteket és tegnap sűrített levegővel kifújtam a gépből a port (volt benne, pedig tisztán tartom) összevetve az akkoriakat és a mostanit, kb azonos felhasználással átlagba -2fokkal hűvösebb jelenleg.

Megérhetí kifúvatni a gépet, akár porszívóval, akár sűrített levegővel vagy szimplán egy erős tüdővel :DDD

Lenovo Thinkad T500

(#8487) Lackooo84 válasza Adam86 (#8486) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én is most pucoltam O2-vel. Te melyik az a progi, ami ezeken a Pavilionokon látja a VGA és HDD hőmérsékletét is?? Nekem eddig mind csak a CPU-t látta. o.O Most nyúzom a gépet Prime95-el, és 88 Cnál nem megy feljebb, de ez a venti hang kinyír... És sztem azóta van ilyen hangja, mióta visszahozták a szervízből.

The Truth is out there...

(#8488) Adam86 válasza Lackooo84 (#8487) üzenetére


Adam86
tag

Én everest-tel mérem. Nekem nagyon csöndes még akkoris, ha meghajtom a gépet.

Lenovo Thinkad T500

(#8489) Lackooo84 válasza Adam86 (#8488) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

ÁÁ everest az smafu, akkor az tuti nem jót ír, max a CPU-ra. Azért is néztem mit írsz, hogy GPU meg HDD temp... Mikor ennek a HPnak olyan bonyolult az ACPI-ja, hogy egy progi sem lát bele... :D

Amúgy adnak ki dv5-ösöket 64 bites Vistával? Mert akkor én egy olyat fogok kunyerálni a HP-tól... :D

The Truth is out there...

(#8490) Csabee. válasza Adam86 (#8483) üzenetére


Csabee.
nagyúr

asztalon van, kivan kötve hangszóróra meg monitorra! :) de alá van rakva 4 pakli kártya hogy szellőzzön jobban :D

Üdv: Csabee.

(#8491) kozyadam válasza Lackooo84 (#8487) üzenetére


kozyadam
tag

nemrég teszteltem egy hűtőpadot akkor kicsit utána jártam, a GPU-Z méri a GPU hőmérsékletét, meg ha kéred fájlba naplózza is másodpercenként. a hűtő játék közben 5-6 fokkal alacsonyabb hőmérsékleten tartotta a GPUt, a többi alkatrészt nem néztem, de Everest Ulimate mutatja proci, alaplap, vinyó hőt is, meg a feszültségeket, ha kéred :)

Játék közben amúgy a notim eléggé felmelegszik, de csak simán ha böngészek és ilyesmi, akkor olyan 'kellemes' 60 fok körül van.

(#8492) Adam86 válasza Csabee. (#8490) üzenetére


Adam86
tag

ha így produkálja a hőmérsékletet, akkor érdemes lenne kitisztítani.

Lenovo Thinkad T500

(#8493) Adam86 válasza Lackooo84 (#8489) üzenetére


Adam86
tag

Erre nem tudok mit válaszolni nagyon, én hiszek neki.

Lenovo Thinkad T500

(#8494) kozyadam válasza Csabee. (#8490) üzenetére


kozyadam
tag

imádom az ilyen home-made megoldásokat. én 2-2 könyvet tettme alá, úgy, hogy épp csak érté a könyvet a lábak, szal alatta elég nagy hely volt szellőzésre :)

(#8495) Lackooo84 válasza kozyadam (#8491) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nemtom nekem hűtőpaddal alapjáraton nem megy lejjebb a CPU 63 foknál az istenért se, anélkül meg 71 körül van. De ezt betudom annak, hogy gyenge az AMD hűtése, néztem a dv5 inteles és amds alaplapjainak a coolerét, ég és föld. Ebben az AMD-sben csak egy szaros cső van a proci felett, a VGA az meg süljön meg ott ahol van... pff :S

The Truth is out there...

(#8496) Csabee. válasza Adam86 (#8492) üzenetére


Csabee.
nagyúr

fél éves a notebook 1hónapja kompresszorral kifújtam, és akkor sem volt poros, és most sem az! :D ez sajnos ilyen meleg úgynézki, ha játszom akkor meg ko..:D akkor felpörög a ventilátor nem kicsit.

Üdv: Csabee.

(#8497) Lackooo84 válasza Adam86 (#8493) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem tudom de nekem az everest össze-vissza mutatott mindent, pl. a venti sebességet mindig 30%ban határozta meg, ha lassan pörgött, ha gyorsan... :D

The Truth is out there...

(#8498) Adam86 válasza Lackooo84 (#8497) üzenetére


Adam86
tag

Én csak a hőmérsékleteket nézem vele, de most már nem tudom, mennyire hihetek benne. Más alternatív program? Megnézném azzal is.

Lenovo Thinkad T500

(#8499) Lackooo84 válasza Adam86 (#8498) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Speedfan, vagy Notebook Hardware Control (NHC)

The Truth is out there...

(#8500) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Olvastam pár online tesztet a dv5 notikról, olyanokat írnak, hogy alapjáraton 35-40 C a CPU, HOOOOOOOL?!?!? Nekem még sosem volt 62 C alatt, mikor bekapcsolom a gépet már ennyi. Akkor enyémmel valami gebasz van?

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.