Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8051) Scrym válasza xcbiker (#7980) üzenetére


Scrym
tag

Köszönöm segítőkészségedet! :R
Az a baj, hogy Pécsi vagyok, és így nem tudok csak úgy beugrani hozzád.
Akkor maga az a megoldás, hogy én telepítgethesek szabadon bármilyen op.rendszert az felejtős HP-nál. Csak is olyan CD/DVD-vel próbálkozhatok, amit a HP adott ki?! :U
Vagy buherálni kell egy ilyen lemezt, amibe bele vannak integrálva a driverek.
Köszi mégegyszer! ;)

[ Szerkesztve ]

(#8052) Skyer válasza Scrym (#8051) üzenetére


Skyer
senior tag

Na közben megtaláltam a youtube rendeszerébe a grafikai hibámat: Az összes játék ilyen. Nos láthato a gond, várom a véleményeket. :O

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#8053) yorka


yorka
tag

Két hét szünet után újra beléptem a HP tulajok táborába. Vetten egy HP 6910p-t az alábbi paraméterekkel.
14" WXGA+ (1440x900)
T9300 (2.5GHz 6 MB cache, 45nm)
4GB 800Mhz RAM
160GB 7200RPM HDD (Seagate Momentus 7200.2)
Ati x2300
6 cellás aksi
Vista Business (64 bit)

Utolsó renew 6910p volt a Notebookstore-nál. 210.000 volt 3 év garival.
A döntő érv az volt mellette, hogy a 6930p, a DELL 6400 vagy a T400 sokkal drágább lett volna hasonló kiépítésben. Ennyiért inkább lemondtam a webkameráról.

Hát mit mondhatnék: brutális ez a processzor.
A kijelző is sokkal jobb, mint a wsxga+-os 8510w-é: 2/3 fényerőn olyan fényes, mint az volt maximumon.
Könnyű.
További tapasztalatok később...

[ Szerkesztve ]

(#8054) yorka válasza Napfénysüti (#7805) üzenetére


yorka
tag

Szerintem amihez nincs OS az ASIS. Én is érdeklődtem korábban, és renew csak két féle volt (egy hete).
HPQ 6930p RENEW

GB999ET
14.1" WXGA Antiglare
Intel GMA-x4500
Intel Core2Duo P8400 (2.26/3/1066)
2048MB
160GB
DVD-RW
WiFi / Bluetooth
Windows Vista Business
ára: nettó 199 992.-Ft / bruttó: 239 990.- Ft
GB982ET

14.1" WXGA Antiglare
Intel GMA-x4500
Intel Core2Duo P8600 (2.4/3/1066)
2048MB
160GB
DVD-RW
WiFi / Bluetooth
Windows Vista Business
ára: nettó 216 600.-Ft / bruttó: 259 920.- Ft

Ebből viszont csak az 1-es versenyző fér bele a keretedbe. Ha tudsz, várj még. A forint erősödéde miatt az újabb szállítmányoknak olcsóbbnak kell lenniük. (De ha sokat vársz, az ÁFA emelése elviszi a nyereséget.)

[ Szerkesztve ]

(#8055) Alvin_ti4200 válasza adalbert1 (#8050) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

(#8056) xcbiker válasza Alvin_ti4200 (#8055) üzenetére


xcbiker
addikt

tiszteletem az idióta hozzászólónak! Ennyire futotta neki...

Feltételezem a következő hozzászólásában már az lesz hogy sok 200eft-os gépben mán ojjan vga van ami megy a fárkráj is. -vázzeee :W :W

Miért nem képesek felfogni az emberek hogy a legtöbb noti nem játékgép. Főleg nem az ilyen pici gépek. Egy 12"-os noti célközönsége nem az idióta fps mániások.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#8057) adalbert1 válasza Alvin_ti4200 (#8055) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz!

Észrevételek:

-Házról nem igazán írtál, gondolom a legalapabb. Mennyire tűnt gyengének?
-Ill. a külföldi tesztben small businessnek aposztrofálják (legalábbis hogy a hp annak akarja beállítani), akkor melyik a consumer kategóriás 12"-esük?
- Mennyire lehetett szétnyitni (gondolom a 180 fok eléggé álom szint)?

-Ill T4200-as prociról tudsz valamit? Ha jól tudom azzal is szerelik, lényegesen olcsóbban (úgy 50k-val), viszont az intel processor finder-e nem akarja megtalálni.

A commentelő meg no comment... :)

(#8058) Napfénysüti válasza yorka (#8054) üzenetére

Nagyon köszönöm a választ :R
Valóban csak az első fér bele a keretbe de az is bőven elég lenne. Várni nem igazán tudok mert kellene vizsgaidőszakban gép, meg az áfaemelést se akarom megvárni.
Amúgy most ahogy néztem kicsit mérséklődtek az új gépek árai. Csak attól tartok az áfa emelésével pont ugyanoda mennek vissza :(((
Meg aztán mindjárt itt a születésnapom és meg akarom magamat lepni. :)

Més que un club!

(#8059) vamosip


vamosip
tag

Sziasztok!

Még mindig nem sikerült megoldani a következő problémát:

HP530, Celeron1,6 2GB RAM, Vista Home Basic, minden driver, progi a legfrisebb. Vista szolgáltatásai alapbeállításon (előtöltés, indexelés stb. fut)

Ha alvó módba van téve (pl. lecsukom a tetejét), felébredéskor valamiért az explorer.exe tekeri a procit. MInél többször ismétlődik a mechanizmus (alvó mód/felébresztés) annál lassabb a gép. Főleg a mappákban való mászkáláskor lehet észrevenni de a programok indulása is érezhetően lasabb. Én valamelyik driverre gondolok, de mégis melyik csinálhat ilyet? VGA?

Ja, amit a HP-től le lehet tölteni VGA driver: ha visszatér sleep módból villog hármat-négyet a kép. Ha a windows által feltett VGA drivert használom (ami régebbi, de HP) akkor nincs villogás.

Másik a touchpad: ugye ha a görgetősávon gyorsan elhúzom az ujjam, akkor elejére vagy a végére görgeti a dokumentumot ez jól is működött régebben, legutóbbi synaptich driverrel viszont pont fordítva működik: felfelé húzva az aljára megy ill. fordítva a tetejére :(

Újratelepítés többször volt, nem változott semmi. Arra nem emlékszem, hogy a gyári előtelepített vista csinált-e ilyet, mert az nem sokáig volt fent. HP-től kértem Vista+driver lemezt, az van fent.

Köszi: Péter

[ Szerkesztve ]

(#8060) Alvin_ti4200 válasza adalbert1 (#8057) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen, a házikó elég alap, sokkal jobban érződik rajta, hogy műanyag, mint a többin. Leginkább egy olcsóbb 15,4-es HP-hez tudnám hasonlítani. Consumer 12-es gondolom a dv2-es Pavilion, de egyébként passzolom a kérdést:) Szétnyitni olyan 135 fokos szögig lehet, az öledben még éppen használható így. T4200-as proci belépő szintű Pentium Dual Core (2 GHz, 800 MHz FSB, viszont csak 1 MB L2 cache, asszem 31W TDP), a cache kevés lehet, többi nem gáz. Én szubnotit inkább ULV vagy P szériás procival néznék, ha teheted.

(#8061) xcbiker válasza adalbert1 (#8057) üzenetére


xcbiker
addikt

én a helyedben a 2530p-t venném vagy a régebbi 2510p-t. Ez képviseli a HP-nál a minőségibb kategóriát 12" esetén.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#8062) FullGas


FullGas
aktív tag

Hali nektek mennyire melegszik a HP pavilionotok játék közben :F
Mert nekem elég komolyan főleg az alja de még a touchpad is átmelegszik!
Bár most vettem egy coolermaster notepal infinity hűtőpadot amivel azért sokat javult a helyzet :K
De azért kiváncsi vagyok másnak is melegszik-e?

(#8063) FullGas


FullGas
aktív tag

ja meg lefuttatam a 3Dmark 06-ot ;]
Szerintetetek ez elfogadható eredmény?

(#8064) Senhi válasza FullGas (#8062) üzenetére


Senhi
aktív tag

Mint állat :DDD De még játék nélkül is meleg lesz.

(#8065) Csabee. válasza FullGas (#8062) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hy nekem is nagyon melegszik, mindenkinek nagoyn melegszik akinek 9600GT-je van :D

Üdv: Csabee.

(#8066) FullGas


FullGas
aktív tag

Akkor megnyugodtam azt hittem az enyémmel van gond :DD

(#8067) Napfénysüti válasza FullGas (#8066) üzenetére

A probléma globális :D

Més que un club!

(#8068) Csabee. válasza FullGas (#8066) üzenetére


Csabee.
nagyúr

vegyél alá egy hűtőpadot!:D

én nekem is pont olyan gépem van mint a tied cska én4gb memóriával nyomom :D

Üdv: Csabee.

(#8069) FullGas válasza Csabee. (#8068) üzenetére


FullGas
aktív tag

Már vettem egy Coolermaster infinity-t sokkal jobb lett a helyzet :K
A 3d mark eredmény jónak mondható?

(#8070) FullGas válasza Csabee. (#8068) üzenetére


FullGas
aktív tag

Memóriát én szeretném bővíteni, neked milyen van benne?

(#8071) adalbert1 válasza Alvin_ti4200 (#8060) üzenetére


adalbert1
veterán

Mondjuk ilyen 5xx minőség? :U Vagy mennyire van pl. egy nx6110-től minőségben (melóban azt tudom jobban szemügyre venni), vagy egy nc7400-tól (azt meg haveromnál tudnám jobban vizslatni).
A T4200 még 65 nm-en készül?

Mondjuk az szubjektív, de ez a lekerekített design eléggé sucks, a régebbi szögletes design sokkal jobb.

szerk.:

xcbiker : egyelőre még csak gondolkozok, infókat gyűjtök... + vívódom. Kellene valami hordozható gép, gondolkoztam netbookokon is (az áruk jó, viszont félek hogy kevés lesz a teljesítmény és csak akkor jövök rá mikor már megvettem :B
), + 12"-es notikon... De a jobbakat eléggé embertelen áron adják. Így hirtelen a notebookstoret néztem renew és asis gépek ügyében, de 240-290k környékén vannak (a 2230s-ből meg lenne új 17xk-ért - persze ha még hozzá veszem a gari kiterjesztést és a nagyobb aksit, kb. ott vagyok mint egy renew 2510p-nél). Esetleg még valami 13,x-es lenne jó, az a felettieket már nem lenne kedvem cipelni. :)
Gondolom renew nc2400-at már eléggé esélytelen beszerezni (vagy 4400-at), nem?

[ Szerkesztve ]

(#8072) Csabee. válasza FullGas (#8070) üzenetére


Csabee.
nagyúr

2x2GB samsung :) 800mhz-es

de úgyis csak 667-en kezeli tudtommal!

énis csináltam múltkor egy tesztet de nem találom melyik topicba linkeltem be és így a pontomat sem tudom

Üdv: Csabee.

(#8073) FullGas válasza Csabee. (#8072) üzenetére


FullGas
aktív tag

Akkor szerinted bővel elég ha 667 mhz-eset veszek? :)

(#8074) FullGas válasza Csabee. (#8072) üzenetére


FullGas
aktív tag

Megtaláltam, igazság az hogy rémlet hogy már láttam valahol :DD
[link]

(#8075) Skyer válasza FullGas (#8069) üzenetére


Skyer
senior tag

Szia Gas. igen az eredmény megfelel a VGA teljesitményének, nekem volt már DDR3 as gépem is 9600m GT be az kicsit meghuzva 7000 ig is elment. Nézd már meg hogy neked is laggol e a gép, illetve a játékoknál van e egy két VGA stuttering, erről beszélek:VGA stutter. Az elejét nézd a videonak nem a végén az akadozást az nem az miatt van.Ez fontos. hiába 1000000 pont ha laggol az egész mert valami nem birja...Burnout paradise-t küldd rá..az jól megmondja majd, érdekelne mert ennek fügvénéybe adom be szervizbe a HP mat.

nem elég. az olyan gyors mint az 533as vagy a ddr400 as. 800 ast vegyél mindenképp hamár veszel.

Én ma csetteltem a HP val online angolul de kb semmivel sem okosabbak az ottani emberek mint én..:S ez lehangolo, drivert sem tudnak xp hez küldeni egy jó hosszú históra na mind1. :Y Erre a VGA szarra se tudott mit mondani a diszpécser aki irt, ugyhogy marad a találgatás! :(

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#8076) xcbiker válasza adalbert1 (#8071) üzenetére


xcbiker
addikt

kb azon a szinten van mint a gépek amiket felsoroltál. nx6110, nx7400, A jelenlegiek közül meg 6720s, 6730s-re hasonít a legjobban, csak kicsiben.

Mellesleg ez a lekerekített design szerintem max a pavilionoknak áll jól.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#8077) Csabee. válasza FullGas (#8074) üzenetére


Csabee.
nagyúr

jah köszi, de a tiéd mér lett ennyivel több pont?:)

Üdv: Csabee.

(#8078) sakeee82 válasza FullGas (#8069) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Hány fokot hűlt a gép a padtól? Az enyém játék közben 79 fok környékén megy full terhelésnél.

(#8079) Mania válasza Skyer (#8075) üzenetére


Mania
senior tag

Nem akarom az ördögöt a falra festeni de nem lehet hogy hibás nV GPU csücsül a gépedben?

(#8080) Marty8


Marty8
tag

Sziasztok!
kellene nekem valami infó, kinek hogy megy a pavilionokba épített dvb-t!

Matyi

M a t y a s

(#8081) Csabee. válasza Marty8 (#8080) üzenetére


Csabee.
nagyúr

az még nem működik, írt a hp egy hivatalos levelet, m.o.on nem működik, de a probléma megoldásán vannak és adnak ki hozzá drivert majd meg szofvert is:)

Üdv: Csabee.

(#8082) Mania válasza Marty8 (#8080) üzenetére


Mania
senior tag

Link

Konkrétum

[ Szerkesztve ]

(#8083) FullGas válasza Skyer (#8075) üzenetére


FullGas
aktív tag

Hello!

Köszi a választ :R
Igazából nem vágom ezt a vga stutter-t én annyít látam hogy egy picit akadozik meg nem valami szép a kép :U
De ha ez segít: nálam 1280X800 az első három very high a többi high beállítással akadás mentesen , zsírul fut egyszer-egyszer megrezzent a kép amikor motorral nyélen zúztam a hegyekbe, de egyébként télleg simán fut, ja ez a bournout paradise :K

(#8084) Senhi válasza Csabee. (#8081) üzenetére


Senhi
aktív tag

Működik az, csak kevés az adás és gyenge is :) .

(#8085) FullGas válasza Csabee. (#8077) üzenetére


FullGas
aktív tag

Igazából fogalmam sincs :D Pedig ramom is csak 2 Gb van!!
De ha minden jól megy befektetek es 4 GB 800 Mhz-es kittre, akkor is megnézem hátha változtat valamit, de az még odébb van :DDD

(#8086) sakeee82 válasza FullGas (#8085) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Hány fokot hűlt a gép a padtól?

(#8087) FullGas válasza sakeee82 (#8086) üzenetére


FullGas
aktív tag

Hát igazából a proci nekem is 70-73 fok körül mozog viszont a vga az 60-66 full terhelés alatt ezek az adatok paddal.
Pad nélkül volt hogy belekarcolt a proci majdnem a 90 fokba ekkor ilyedtem meg és vettem gyorsan egyet.
Neked ez pad nélküli adat volt?

(#8088) sakeee82 válasza FullGas (#8087) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Igen. A CPU huzamosabb játék, kódolás stb alatt 79-80 fok környékén lavírozik, a vga 3d-s játéknál 50 alatt marad, (az enyémben Hd 3450 van) azzal nincs is baj. De a CPU megfőzi a környékén lévő alkatrészeket:)
Jah meg ugye a vinyó is 50 fokos néha, ami szintén egészségtelen.
Akkor lehet nekem is be kell szereznem egy padot előbb-utóbb, ha tényleg ilyen hatásfoka van.

(#8089) FullGas válasza sakeee82 (#8088) üzenetére


FullGas
aktív tag

Mindenképpen ajánlom :K ártani biztos nem fog neki :DDD

(#8090) xcbiker


xcbiker
addikt

Meg tudja nekem valaki mondani mely Pavilion modelekre sikerült eddig XP-t telepíteni?

Mostanában szívtam egy dv6-1190eh-val. mindenféle driver integrálás után sem sikerült feltelepítenem.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#8091) Skyer válasza Mania (#8079) üzenetére


Skyer
senior tag

:O Nos lehet hogy a VGA a ludas..kurva élet. pedig olyan körültekintően választottam most.. :O

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#8092) Csabee. válasza FullGas (#8087) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a hűtő paddal is zúg a gép :) ?

Üdv: Csabee.

(#8093) Csabee. válasza xcbiker (#8090) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hogy hogy nem sikerült xp-t feltenni rá? mi a probléma?

Üdv: Csabee.

(#8094) Digitalis válasza Skyer (#8091) üzenetére


Digitalis
senior tag

Pedig a DV5 9600GT DDR2 / P8400 [ITT] szépen megy. (Hát még ha a legbivalyabb DV5 lenne, T9400 2.53ghz proccal )

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#8095) Csabee. válasza Digitalis (#8094) üzenetére


Csabee.
nagyúr

még jó hogy szépen megy, bármely procival jól muzsikál.. még a leggyengébbel is :)

Üdv: Csabee.

(#8096) Skyer válasza Digitalis (#8094) üzenetére


Skyer
senior tag

Lehet de nálam valamiért szar..És passzolok hogy miért..

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#8097) Skyer válasza Skyer (#8096) üzenetére


Skyer
senior tag

Még hűtőpad alatt is felment 83 fokra játék alatt, alátettem ezt a szart de kb semmit sem javitott a helyzeten. És most?

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#8098) Csabee. válasza Skyer (#8097) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ez szar? hogy lehet szar.. az egyik legjobb hűtőpad..

Üdv: Csabee.

(#8099) Digitalis


Digitalis
senior tag

Megjelent egy TESZT a legerősebb DV6-ról. (Ati 4650 1GB GDDR3). Mindenesetre érdekes...Kezd beigazolódni a sok kamu, akik csak önigazolásként ámítják a fórumokat és saját magukat is becsapva, hogy nem tettek rossz lóra egy valag pénzt. Bízva a "gamer" laptopjukban...

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#8100) Napfénysüti válasza Digitalis (#8099) üzenetére

Az a távirányító valami ritka ronda darab lett. Egyáltalán nem passzol a géphez. :(

Més que un club!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.