Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) axioma válasza sifarr (#13948) üzenetére


axioma
veterán

Megneztem, valoban, fooldali kedvencekhez a szamlanal ki tudom valasztani hogy folyoszamla vagy hitelszamla, de a kedvenc kartyanal a debit-emet nem. Szoval a hiba nalam is reprodukalhato.
Allj at a hitelkartyara :) Bocs, de en meg azt hasznalom (bar nem ennel a banknal) a mindennapokban, logikusabb _nekem_ havi 1x megnezni es kifizetni mint folyton a folyoszamla-egyenleget szinten tartani. Nyilvan visszateritessel me'g inkabb megeri.

(#13952) sifarr válasza axioma (#13951) üzenetére


sifarr
senior tag

Megneztem, valoban, fooldali kedvencekhez a szamlanal ki tudom valasztani hogy ...
Köszönöm, nagyon sokat segítettél! :R
Visszaigazoltad a CIB válaszát, hogy ez nem egyedi probléma, hanem programhiba, amelyet ki fognak javítani.
Úgy látszik, hogy a kártyaáttekintő csak egy kártyát tud kezelni, s kettő esetén mindig a hitelkártya az elsődleges. Ezt meg is értem, van preventív szerepe. Amíg csak debitem volt, akkor azt mutatta.

Allj at a hitelkartyara :) Bocs, de en meg azt hasznalom ... logikusabb _nekem_ havi 1x megnezni es kifizetni ... visszateritessel me'g inkabb megeri.
A visszatérítés nem érdekel, pedig aranykártyám van magasabb visszatérítési lehetőséggel. :K Nekem kényelmetlen figyelni is, hogy időben visszafizessem megúszva a számlavezetési díjat is. Csak a magasabb értékű utasbiztosítás és az asszisztencia szolgáltatások miatt tartom.
Ráadásul van még egy - valószínűleg ez egyedi - tapasztalatom. Dombornyomott Visa-m volt pár hónap után az NFC tönkrement fizikailag. Lecseréltem vésett Visa-ra, kétéves, jó. Lett dombornyomott Mastercard is. Fél éven belül jelentkezett az NFC probléma, chippel megy. Ugyanott tartom minden kártáymat, mégis van különbség. Nem értem, hogy miért.
A CIB-es kártyák anyaga, tartása nekem gyengébbnek tűnik, mint pl. a Gránitnál, vagy összehasonlítva jogsival, személyivel.
De amíg a vésett működik, nem érdekel a dolog.

(#13953) petipetya válasza sifarr (#13952) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gondolom neked kellett a kártyacserét fizetni? Tavaly augusztus óta nekem is elég hektikusan működik a CIB VISA kártya NFC-je, mostanra némelyik terminál el sem fogadja. Úgy gondolom, nekem kellene fizetni az új kártya díját, így nem is foglalkozom a bejelentésével. Online működik, a személyes vásárlásra pedig hónapok óta a Curve van használatban.

"nincs rá lezsóidő"

(#13954) sifarr válasza petipetya (#13953) üzenetére


sifarr
senior tag

Gondolom neked kellett a kártyacserét fizetni?
Én fizettem, bár megúszhattam volna. Akkor egy kártyám volt. Kártyát ugyanolyanra csak úgy cserélhettem volna, ha leadom a hibásat (ingyen cserélik) és kb 2 hét múlva magkapom az újat. Azaz arra az időre nincs kártyám. Én a dombornyomott mellé kértem egy vésettet, és amikor megérkezett, akkor leadtam a hibás régit. Így folyamatos volt a kártyahasználat, viszont fizettem.

Tavaly augusztus óta nekem is elég hektikusan működik a CIB VISA kártya NFC-je, mostanra némelyik terminál el sem fogadja.
Dombornyomott az is?

a személyes vásárlásra pedig hónapok óta a Curve van használatban.
Én ezért várom már nagyon a Google Pay-t a CIB-nél. Akkor az egész kártya NFC-s dolog érdektelenné válik.
A Curve, Revolut és hasonlók nekem macerásak, nem szállok bele.

(#13955) axioma válasza sifarr (#13952) üzenetére


axioma
veterán

Hat ez akkor egyedi, cib hiba lehet a kartyakban, es gondolom idovel is valtozik ha sok reklamacio (foleg ingyenes cseres) lesz. Mondjuk nekem van annyi kartyam hogy siman kibirnam ha az egyik nem lenne par hetig :)
A cib nem volt jo visszateritesben, most meg csak akkor adna masik hitelkartyat, ha ujra hitelbiralnak. Ami 2 honappal ezelottig akar jo is lett volna (bar hk-halmozokent necces), de most biztos nem kapnam meg. Mind1, hasznaljuk tovabbra is majdnem-ingyen hitelezesre, a tobbi nagyobb keretu de kisebb hozamu kartyaval egyutt.

(#13956) Danex


Danex
addikt

Még semmi tapasztalatom a hitelkártyákkal így nézzétek el az amatőr kerdeseimet.

Hitelkartyánal kvázi egy virtuális alszámla van ami nem lehet pozitív egyenlege és zárás előtt nulla egyenleg kell, hogy legyen rajta?

Lehet ezt a kártyát a fő számlához társítani ahol mindig pozitív az egyenleg?

Vagy lehet automatizálni, hogy pl beszedéssel leszedjék a másik számláról?

Igazából az lenne a kérdés, hogy lehet ezt nyűgmentesíteni?

Köszi

(#13957) sifarr válasza axioma (#13955) üzenetére


sifarr
senior tag

Hat ez akkor egyedi, cib hiba lehet a kartyakban, es gondolom idovel is valtozik ha sok reklamacio (foleg ingyenes cseres) lesz. :F
Most akkor egyedi vagy CIB (szintű) hibára gondolsz?
Én két, saját esetből nem merek általános következtetést levonni. Épp ezért kérdeztem rá petipetyánál, hogy nála is dombornyomottnál jelentkezett-e az NFC. Ha igen, még ez sem bizonyít semmit, csak kissé valószínűbbé teszi a CIB szintű hibát.
Abban igazad van, ha kártyagyártót cserélne a CIB, akkor az egyértelmű jel.

Az off-ra nem tudok mit írni. Ha neked úgy jó, akkor használd.

(#13958) axioma válasza sifarr (#13957) üzenetére


axioma
veterán

Sok kartya volt mar 'alap' kartyam, mindig dombor hk miota visszaterites jott a hk-kra, de sose volt nfc hibam. Bankok szintjen gondolom h egyedi, mas banknal levo sokaig hasznalt kartyak birjak [eleg ta'g csaladban tudom h vkinek gondja van es ilyet nem hallottam mastol se], lehet h a cib-nel van kulonbseg, de nem altalanos.

(#13959) axioma válasza Danex (#13956) üzenetére


axioma
veterán

Bankfuggo, h van-e beszedes. Arra figyelj h ingyen v olcson a _kotelezot_ [5-10%] szedik be, a tobbi kamatozik. A 100%-os beszedes tobbezer Ft diju szokott lenni, nem veletlen, ha egyaltalan van. Ami segithet, h a zaro sms ingyen szokott lenni, es amikor jon egybol teljesited [bar szivtam mar meg h ertesites lemerules utan nem jon vissza, szoval azota naptarbejegyzesekkel operalok].

(#13960) huan válasza Danex (#13806) üzenetére


huan
őstag

Sziasztok!
Mi a véleményetek az Erste Szabadon díjcsomagról? Váltanék Erste Egyszámláról...

(#13961) petipetya válasza sifarr (#13954) üzenetére


petipetya
nagyúr

Sima hagyományos Visa. Akkor lehet a járvány után intézek egy cserét, most tudnám mivel helyettesíteni két hétig (Simple vagy inkább Revolut).

"nincs rá lezsóidő"

(#13962) windlord


windlord
őstag

Par hete nem jonnek a Cib - es push uzenetek. Mit csinalok rosszul? Elvileg minden jol van beallitva.
Vagyis semmit sem allitgattam amiert nem jonne.

(#13963) sifarr válasza huan (#13960) üzenetére


sifarr
senior tag

Nem rossz csomag, a jelenlegi viszonyok között versenyképes.

Hogy megéri-e váltanod, az attól függ.
Ha havonta jellemzően kevés (elektronikus) utalásod (+csop.besz.) van, akkor nem igazán éri meg.
A fordulópont 150 ezernél van. Ha jellemzően 150 és 500 ezer közötti az összeg, akkor megéri.
Ha 500 fölötti, akkor érdemes körülnézni más bankoknál is.

(#13964) huan válasza sifarr (#13963) üzenetére


huan
őstag

Az Erstének van fix és százalékos jutaléka is egy átutalásnál, csoportosinál, így lehet elég "hamar" megérheti ez a csomag nem? (kb.5-6db átutalás, vagy csopi máris 900felett van, ha csak a fix részeket számolom?)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13965) sifarr válasza huan (#13964) üzenetére


sifarr
senior tag

Az ördög a részletekben rejtezik. :K
A szabadon csomag hirdetményéből idéztél.
Ebben az 1/A-C a nem elektronikus (telebank, fiók) megbízások díjáról szól. 500 ezerig az elektronikus utalás, csopbeszedés díja 0.

Amit írsz a fix díjról és még fontosabb a minimális díj, abban igazad van, de az egyszámlára nézve kell vizsgálni az összehasonlításnál.
Ha az egyszámlához valaki az átutalási kedvezményt választja, akkor csak a tranzakciós illetéket fizeti. 150 ezernél ez 450, ezt add az egyszámla csomagdíjához, és lényegében a szabadon csomag kedvezményes első évi díját kapod. A 2. évben nő a 150-es határ.

De - szerintem - kényelmi okokból is érdemes váltani, mert nem kell görcsösen figyelni a számlahasználatnál. 500 fölött már a helyzet, de nem az egyszámlához viszonyítva.

(#13966) #07746304 válasza RR-13 (#13942) üzenetére


#07746304
törölt tag

Boldogat utólag is :)

[ Szerkesztve ]

(#13967) RR-13 válasza #07746304 (#13966) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi :B Legalább Te... "láttad" a vagány Pingvint, aki szalad a nyuszis kosárral :R

(#13968) RR-13


RR-13
őstag

(#13964) huan:

Szerintem jó ötlet a váltás, csak díja lehet, ami 2405 Ft.
2020. május 16-ig kötött szerződések esetén az első évben a 690 Ft kedvezményes csomagdíj van, aztán a 990 Ft lesz, ha havonta a feltétel teljesül.
Azt nem tudom, hogy a csomag váltásánál is érvényesítik-e a kedvezményes csomagdíjat, vagy csak teljesen új szerződéskötésnél.
Talán ezt érdemes megkérdezned. :K

[ Szerkesztve ]

(#13969) headhunter válasza windlord (#13962) üzenetére


headhunter
addikt

Nálam most jött elő a hiba, nem jött push üzenet az érkezett utalásokról...

Ez lenne a frissítés "eredménye"?! :F (CIB Bank 5.0.142)

[ Szerkesztve ]

(#13970) #07746304


#07746304
törölt tag

Nálam jó

(#13971) RR-13 válasza headhunter (#13969) üzenetére


RR-13
őstag

Nálam 5 napja van fenn a 142-es verzió, és már 6db Push érkezett azóta. :K
13-án a terhelési is megjött azonnal.

(#13972) cocka


cocka
veterán

Kapott valaki ilyet?

[link]

Mindez baromi érdekes, főleg, hogy nyáron voltam az új személyimmel adategyeztetni, átvilágítódni, közszereplő és stb. hülyeségek fel is írtam magamnak mennyi szirszart kellett aláírni.

KYC ügyfélismereti kérdőív
aztán mivel letiltottam az üzletszerzési biszbaszt, ezért
TILTAKOZÓ NYILATKOZAT PROFILALKOTÁS ELLEN
BANKCSOPORTON BELÜLI ADATÁTADÁSSAL SZEMBENI TILTAKOZÁS
Adatkezelési tájékoztató, nyilatkozatok, hozzájárulások
FATCA NYILATKOZAT MAGÁNSZEMÉLYEK RÉSZÉRE
CRS NYILATKOZAT MAGÁNSZEMÉLYEK RÉSZÉRE
AZONOSÍTÁSI ÉS ADATBEJELENTÉSI ADATLAP
TERMÉSZETES SZEMÉLY KIEMELT KÖZSZEREPLŐI NYILATKOZATA

Ezután januárban is voltam, amikor átvettem a fizikai tokent.

További érdekesség, hogy ezután még kétszer léptem be különféle időpontokban és onnantól egyszer sem jött elő az üzenet.

(#13973) pethYeti


pethYeti
addikt

Erste mikor szokta küldeni az SMS-t hogy mennyi tartozásom van pontosan a Hitelkártyámon?

(#13974) hodostamas válasza pethYeti (#13973) üzenetére


hodostamas
addikt

10.-e után nem sokkal. Nekünk se jött meg még.. Honlapon nyomtunk pedig egy Okét hogy nem kérjük a monatoriumot.

(#13975) pethYeti válasza hodostamas (#13974) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi. Gondolom most a hosszúhétvége miatt csúszott a zárás.

(#13976) INGJOKE válasza pethYeti (#13973) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is ezt akartam megkérdezni, hogy mi van velük, de akkor más se kapta még meg. :D

(#13977) RR-13 válasza INGJOKE (#13976) üzenetére


RR-13
őstag

A havi zárás 14-ei dátummal történt meg éjszaka, reggel.
Elvileg a mai napon kb.10:30, vagy kb.11:30-körül, vagy aztán fognak megérkezni az Erste Hk. fordulónapi tájékoztató sms-ek.

[ Szerkesztve ]

(#13978) INGJOKE válasza RR-13 (#13977) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszi. :)

(#13979) MrPeekaboo válasza dptrsk (#13939) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Én a Gránitnál saját magamnak tudtam küldeni fizetési kérelmet, de nem mertem rányomni, hogy tudna-e teljesülni. ;-)

(#13980) petipetya


petipetya
nagyúr

A bankkártyák bírják a mosdatást? Úgy olvastam, hogy vízmentesen el van zárva a chip belső fele és az nfc antenna. De ha mégis beázna ez a két része, akkor megszáradás után ismét használható lenne. Amúgy a Curve kártyáról van szó, szappanos vízzel szoktam mosdatni vásárlás után, és eddig nem panaszkodott.

Alapesetben telón fizetek NFC-vel, csak az utóbbi időben érthető okokból kifolyólag a telót nem viszem utcára.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#13981) RR-13 válasza petipetya (#13980) üzenetére


RR-13
őstag

Szerintem bírnia kell, mert valaki az úszónadrágjában hordta egész nap, és így strandolt tavaly, és semmi baja nem lett :N

(#13982) windlord válasza headhunter (#13969) üzenetére


windlord
őstag

Most jott egy.
3 hetig semmi.

(#13983) axioma


axioma
veterán

Probalt mar valaki olyat hogy a meglevo szemelyi kolcsont "kivaltja" a mostani olcsobbal? A torlesztes jelenleg me'g iden lejarna, es lehet hogy nem nyernenk tul sokat rajta, de akar lehet hogy akkor meg tudnank lepni mast is (ujra felvenni a teljeset es megszuntetni a meglevot kb. 2/3-nyi toke befizetesevel, elotorl. fel %-ert - a kulonbseg kb. 2% eves szinten, tehat fel evre is tobb mint 0.5%, de a korabban emlitett magas kamat mellett plane). Csak az erdekel, hogy hogyan allnak ehhez a bankok, van-e ertelme megkerdezni vagy elhajtanak.

(#13984) INGJOKE válasza axioma (#13983) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én számoltattam a kocsihitelre ami jövő nyáron járna le. Most 6,99 a thm-je. Konkrétan egy 1000-essel nem lett volna olcsóbb és most olvastam jövőre az összes bank hitele megugrik majd szépen, csak dec 3.ig ilyen kedvező. Meg most 2-3 havonta pár ezer lejön még belőle, mert alacsony a jegybanki alapkamat, egy szó mint száz nekem nagyon nem érte volna meg. :D

(#13985) axioma válasza RR-13 (#13977) üzenetére


axioma
veterán

Megjott delutan a delelotti allapottal, kozben mar reg nemannyi van rajta. Erdekes mert nagyon kulonbozo idokben, de most mar minden csaladon beluli sms megvan.

(#13986) RR-13 válasza axioma (#13985) üzenetére


RR-13
őstag

Nekem 13:30-kor jött meg az Erste fordulónapi sms :U
Minden hónapban egyre később.. nem nagyon értem ezt sem.

(#13987) INGJOKE válasza RR-13 (#13986) üzenetére


INGJOKE
veterán

12:55, már át is utaltam a cib-ről. :)

(#13988) #07746304


#07746304
törölt tag

Ez a mostan helyzet remek alkalom a bankok számára is, hogy saját rendszereik terhelhetőségét hosszú heteken keresztül tudják tesztelni. Ilyen alkalom nem volt még eddig.

(#13989) axioma válasza INGJOKE (#13987) üzenetére


axioma
veterán

15.07, 15.12, 15.25 es 16.12, az utobbi ketto azonos kartyarol szol azonos tartalommal.

(#13990) RR-13 válasza INGJOKE (#13987) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor Te előttünk vagy... és 35 perccel is:D
Mi 13-án szerettük volna Erste ATM-en befizetni a "tartozás" nagy részét, de az ATM befizető menürésze inaktív volt, így hazahoztuk a kp-ét, mert a CIB ATM-jébe sem lehet befizetni, ott meg a befizetés menü teljes hiánya miatt (nem befizetős ATM). :(((

[ Szerkesztve ]

(#13991) RR-13 válasza #07746304 (#13988) üzenetére


RR-13
őstag

Igen ez valóban jó lehetőség lenne nekik.. kíváncsi vagyok élnek-e vele, mert lenne mit kijavítani is a terhelés, és tesztelés mellett stb. :U

(#13992) headhunter válasza windlord (#13982) üzenetére


headhunter
addikt

Ma kettő vásárlásról (terhelés) jött (Lidl+gyógyszertár), tegnap a beérkező pénzről nem...

(#13993) INGJOKE válasza RR-13 (#13990) üzenetére


INGJOKE
veterán

Biztos azért mert A betűvel kezdődik a családnevem. :))

(#13994) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Gránitnál lejelentettem, hogy már jó ideje nem jönnek meg a push üzenetek iOS-en. Válaszként ezt kaptam:

“Megkeresésével kapcsolatban köszönjük szíves jelzését a PUSH értesítéssel kapcsolatosan, a
fejlesztőink dolgoznak a rendszer továbbfejlesztésén.
Reméljük a hamarosan kiadásra kerülő verziók már az Ön által jelzett PUSH problémára is
megoldást adnak. A javításig szíves türelmét, az okozott kellemetlenségért szíves elnézését
kérjük.“

Remélem tényleg lesz ebből valami, mert ez így nagyon gáz. Legszívesebben az egész app-ot újrairatnám 0-ról, mert a minimálnál is minimálabb a design, tele hibával.

(#13995) #07746304 válasza RR-13 (#13991) üzenetére


#07746304
törölt tag

Akár itt a topicban is beírhatnák az egyes bankok ügyfelei, hogy miket tapasztaltak az elmúlt hetekben. CIB-nél nálam minden pipa. Takarékot nem néztem.

(#13996) RR-13 válasza #07746304 (#13995) üzenetére


RR-13
őstag

Igen ez jó ötlet, és ahogy látom szükség is lenne rá, mert Pl. a Gránitnál sem megy minden jól.
Egyébként az Általad említett "tapasztalatok" leírására lehetőség van a témaösszefoglaló alapján. :K
(kivétel OTP -s tapasztalatok)

(#13997) windlord válasza headhunter (#13992) üzenetére


windlord
őstag

Nekem is utaltak ma, de semmi.

(#13998) dptrsk


dptrsk
addikt

Gránit:
AFR miatti frissítés óta iOS app esetén csak akkor jönnek meg a PUSH üzenetek, ha fut az app, ha nem futott és belépsz a valós időbélyeggel megjön az iSMS
Ha az iSMS (olvasatlanság) mellett az normál SMS engedélyezve van, az megjön rendben.
Fizetési kérelem, másodlagos azonosító regisztrálás működik.

Számlatörténetben azonnal megjelenik az AFR utalás(el is költhető egyből), de várni kell néhány percet, mire nem jóváírásra váró tétel lesz és látod az utalás minden adatát.
Érkezéskor csak az összeg látszik, meg hogy ki küldte, a közleményt csak később látod.

(#13999) #07746304 válasza headhunter (#13969) üzenetére


#07746304
törölt tag

a szociális juttatásokról való értesítéseket nem küldte ki... de már dolgoznak rajta.

(#14000) #07746304 válasza #07746304 (#13999) üzenetére


#07746304
törölt tag

Megjegyzem, én nem vagyok érintett :D Csak helpedskes mondta, hogy a hosszú ünnepnapok miatt (a kérdésre, hogy egyeseknek megjön másoknak meg nem a push), hogy ebben az intervallumban az ünnep miatt is, meg egyébként is a szocis bizbaszok nem mentek ki push formájában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.