Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Agyzuzo válasza keke69 (#1350) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a Seagate-ekkel, nem egy már 2000 nap működésen van túl, bírják a strapát meg a non-stop működést is. :) Most is van 3db a gépben, jól elvannak. :D Az elmúlt 15 év alatt ezekkel volt a legkevesebb gondom, pedig Seagate vinyóból fordult meg a legtöbb nálam (WD-kből harmadannyi, ennek dacára sokkal több hibás darabba futottam bele).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1352) keke69 válasza Agyzuzo (#1351) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm szépen! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1353) Pttypang válasza Agyzuzo (#1351) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy a topicban gondolom már sokszor volt téma az, hogy melyik a jobb választás vinyók szempontjából, ha 24/7 mennek, vagy ha kikapcsolgatjuk a gépet... ?
[Addig is amíg válaszol vki, elkezdem azért olvasgatni a hszeket :)]

Everybody lies.

(#1354) Agyzuzo válasza Pttypang (#1353) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nézd, az biztos, hogy a "Green és társai" vinyóknak nem tesz jót a folyamatos üzem, legalábbis nekem nagyon nem kultiválták... Viszont a jobb minőségűeknél elvileg mindegy. Általában megvan adva hogy hány ki-be kapcsolásra és hány üzemórára lettek ezek kitalálva, de ezt most fejből meg nem mondom neked. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1355) Pttypang válasza Agyzuzo (#1354) üzenetére


Pttypang
veterán

Most 24/7 megy, amint az a képen is látszik, de eddig még nicns vele semmi probléma, szóval akkor a továbbiakban is így használom majd, mivel nincs ellene különösebb érv/indok.
edit: ugye itt végül is a bekapcsoláskor létrejövő hirtelen nagyobb terhelés van kiküszöbölve, azonban a mozgó alkatrészek jobban kopnak a folyamatos használat miat.. :(

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1356) keke69 válasza Pttypang (#1355) üzenetére


keke69
őstag

Légyszi mond már el nekem mit jelen az,hogy 24/7,már annyiszor hallottam de sohasem tudtam mit jelent! :B

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1357) Pttypang válasza keke69 (#1356) üzenetére


Pttypang
veterán

A nap 24 órájában, a hét 7 napján.

Everybody lies.

(#1358) keke69 válasza Pttypang (#1357) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm,magamtól soha nem jöttem volna rá! :B

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1359) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!

A hibás szektor miben mutatkozik meg a gyakorlatban?

(#1360) Pttypang válasza drahotab (#1359) üzenetére


Pttypang
veterán

Porszem, felületi hiba.. hasonlók
A gép pedig nyilvánvalóan nem tud írni az adott területre.
[Ha tévednék, javítsatok ki]

Everybody lies.

(#1361) keke69 válasza Pttypang (#1360) üzenetére


keke69
őstag

Sziasztok!

Már egy másik topikban feltettem a kérdést de sajnos senki nem válaszolt ezért feltenném itt is.

Lenne egy olyan kérdésem,hogy hdd élettartam és kímélés szempontból mi az előnyösebb 1 patríció és több mappa vagy több patríció?
Nem tudom lényeges-e de ideírom torrent futtatás is lesz róla,valamint a rendszer nem ezen lesz!

Köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1362) drahotab válasza drahotab (#1359) üzenetére


drahotab
tag

Tehát csak annyi, h kevesebb lesz a hsználható terület (pl 320 GB-ból csak 300-at ismer fel)

Jól gondolom? :)

(#1363) djculture válasza drahotab (#1359) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ hogy milyen az a hibás szektor. Ha van helyette tartalék szektor akkor oda egy bejegyzést tesz a drive hogy nem használható és betesz helyett egy tartalék szektort. Ergó észre se veszed a drive tökéletes. Itt jegyezném meg hogy a minden vinyón van ilyen hibás szektor amit a gyártáskor tüntetnek el. Ha nincs tartalék szektor vagy a drive logikája nem tudja eldönteni hogy hibás vagy nem a szektor akkor van baj. Ilyenkor az a szektor folyamatos adatvesztést okozhat az adott területen.

(#1364) drahotab válasza djculture (#1363) üzenetére


drahotab
tag

Köszi!

(#1365) Piero89


Piero89
aktív tag

Sziasztok!

Ma reggelre meghalt WD Caviar 250GB-os 16MB 7200rpm merevlemezem (WD2500AAKS) ... kb 5 évig szolgált napi 12 órában hűségesen. Badsectoros lett... sajna win nem akart elindulni vele ( bár ez nagyon váratlanul ért, mert tegnap este még vígan használtam) és újat rakni sem tudtam már rá, mert telepítés közben fail... szerencsére mindent letudtam róla menteni :) teljesen halk volt és 40 fok fölé sem sűrűn melegedett...

Szerintetek így mennyit kaphatok érte?

(#1366) Piero89 válasza Piero89 (#1365) üzenetére


Piero89
aktív tag

szerk: 4 év volt az az 5 év :D

(#1367) djculture válasza Piero89 (#1365) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ mekkora fokú az elhasználódása.

[ Szerkesztve ]

(#1368) Piero89 válasza djculture (#1367) üzenetére


Piero89
aktív tag

HD Sentinel szerint kb 400 hibás szektor van rajta és 13%-os a merevlemez és kb 2 hetet jósol neki még... csak azt nem értem, hogy egyik pillanatról a másikra, hogy történhetett ez :S

(#1369) Agyzuzo válasza Piero89 (#1368) üzenetére


Agyzuzo
addikt

WD Caviar, ennyi. :D Enyém dettó ugyanezt csinálta... Illetve az AAKS az nem, az csak megdöglött. :D De az EARS-om pont így. HDD Sentinel 5 perc alatt kifosott rá 510 hibás szektort, orrom előtt szaladt fel az érték ahogy néztem az ablakban. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1370) Piero89 válasza Agyzuzo (#1369) üzenetére


Piero89
aktív tag

... akkor nem egyedi eset volt úgy látom :D ... ezek után merjek WD-t venni... jah hogy már vettem? :DDD bár ezt csak átmeneti vinyónak... régóta megakartam nézni mit tud egy raptor ;] ... hát lehet játékoknál számít... így sima használatnál nagyon semmit nem vettem észre... mondjuk biztos gyorsabban másol ír...

(#1371) djculture válasza Piero89 (#1370) üzenetére


djculture
félisten

Én 8 darab raptorral nyomulok hónapok óta, semmi bajuk ellentétben az ssd-vel amiből tönkrement nem egy.

(#1372) keke69


keke69
őstag

WD EARS 2 terrás most vettem használtan egyet próbagarival ami már letelt,ha bedöglik felkötöm magam! :D Már így is a határt súrolja mert a 1.5 hónapos OCZ SSD-m nekem is beadta a derekát 0% kondícióval.Meg kell mondjam nagyon hiányzik a sebessége rossz visszaállni a HDD-re,ég és föld!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1373) Agyzuzo válasza keke69 (#1372) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ezekkel az OCZ-kkel valami nagyon nem kerek, már kb. ezer helyről ezt hallom, hogy pusztulnak halomra... Bíztató, én is ezt akartam venni, de így letettem róla. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1374) keke69 válasza Agyzuzo (#1373) üzenetére


keke69
őstag

Van rá 3 év garancia annyira az nem gáz inkább csak a 3 hét amig visszakapod az bosszantó!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1375) Agyzuzo válasza keke69 (#1374) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Szerintem elég gáz, ha sorozatban döglik meg a rendszerem alatt az SSD és állandóan ezzel kell szarakodnom, hogy tartalék vinyó be, SSD garba, aztán utána megint izgulhatok mikor rohad be a rendszer amikor épp a legnagyobb szükség lenne rá (mert pl. dolgozom is rajta). De még jó hogy kiderült, hogy az OCZ ilyen, tuti azt vettem volna... A többi - Samsung, Corsair, Intel, Kingston is ilyen lutri?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1376) westcoastog


westcoastog
veterán

Ide írok, ez a topik pörög.
Seagate barracudám most már a nyári melegben verdesi az 52 fokot is, ha befől a házban a levegő, már van rajta jó ideje 13 bad sector, érdemes valami ventit dobnom elé? De mondjuk úgy 40 fok alatt max indítás után szoktam látni ezt a vinyót.
7200.10 és 200gb-s, egy chieftec dragonban van, és nincsenek szellőztető ventik a házon..

(#1377) Agyzuzo válasza westcoastog (#1376) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A Seagate-ek elég forrófejűek (nálam is ebben a rohadás melegben az 50-52 fokot ütik), de viszonylag jól bírják. :D
Azért az sose árt, ha kap egy kis szellőzést, mert 45 fölött nem biztos hogy hosszú távon jól érzi magát. ;)

(Amúgy nekem is Csifi Dragonom van, sajnos az elég tré ilyen szempontból, melegszenek benne a vinyók rendesen)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1378) westcoastog válasza Agyzuzo (#1377) üzenetére


westcoastog
veterán

Értem, akkor marad így, tűrjön, sajnos nincs pénzem ventilátorokra, de ha bírja akkor bírja. :)
4 darab 8cm-es coolink swif2 kéne, 10k-ból ki is jönne, szép álom.

[ Szerkesztve ]

(#1379) Eli_Stone válasza keke69 (#1372) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Nekem is ilyen HDD-m van és most pontosan 1éves. Eddig nekem semmi baja nem volt és remélem, hogy egy darabig még nem is lesz. Az igaz, hogy kicsit lassú :) de mivel P55-ös alaplapom van amin csak SATA2-van így sokkal gyorsabb egy másik sem lenne.
Nekem amivel volt gondom az ugyan ennek a WD szériának az 1TB-s változata volt egy hónap után elkezdett bad szektorokat generálni gyorsan vissza is vittem és a cseredarabot felbontás nélkül el is adtam :D illetve ami nálam szintén meghalt a Samsung 1TB-os 7200rpm-es 32MB-s változata az 1,5év után fejhibás lett és csak akkor indult el a fej rajta amikor kedve volt. Azt is cserélték szerencsére azt is gyorsan bontatlanul eladtam :)
Ami viszont nagyon jól bírja igaz ez is már egy cserélt de kb 5éve megy az a Samsung SP1213C 8MB 120GB-os jelenleg ezen megy a Win8 CP x64 igaz a rohadt hangos és folyamatosan swappol :) illetve ami kb ugyan olyan rég megy az meg szintén Samsung csak PATA-s és 160GB-os meg talán 16MB Cache-es de ezt nem kellett cseréltetnem.
Én amúgy pont most gondolkozom, hogy veszek még egy ilyen 2TB-os WD-t csak akkor már a WD20EARX-et igaz az SATAIII de ki tudja mikor cserélek alaplapot és, ha minden igaz akkor a SATAIII HDD-k ugyan úgy elmennek a SATAII-es alaplapokban.
Vagy amin még gondolkozom az egy ADATA S510 120GB csak az nem tudom mennyire megbízható és, hogy mennyit bír élettartamban mert nem szeretném évente, félévente, stb... cserélgetni. Ha erről van valakinek tapasztalata akkor megoszthatná velem :)

[ Szerkesztve ]

(#1380) djculture válasza Agyzuzo (#1375) üzenetére


djculture
félisten

A felhasználástól függ, nálam pl egyik se bírja sokáig. 8db le gariztatása után maradtam a raid0 hdd mókánál.

(#1381) Agyzuzo válasza djculture (#1380) üzenetére


Agyzuzo
addikt

8??? :Y Tudnál pár szót írni, hogy és mire használtad és milyen típusokról van szó?
Csak mert lehet akkor felejtős nekem is a téma... :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1382) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
azt szeretném kérdezni, hogy egy 1.5tb wd greent ha rákötök a routerre, és gyakorlatilag állandóan megy, mire számíthatok? élettartam szempontjából...
r

Dirr

(#1383) Agyzuzo válasza rigo88 (#1382) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Fél év - másfél év között, saját tapasztalat alapján.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1384) rigo88 válasza Agyzuzo (#1383) üzenetére


rigo88
aktív tag

akkor felejtős marad a htpc-ben :)
köszi.

Dirr

(#1385) atom87


atom87
aktív tag

Sziasztok!

Nem igazán találtam megfelelő topicot a kérdésemnek, remélem nem gond, hogy itt kérdezem meg, legfeljebb átirányítotok.

A merevlemez feje mikor megy parkoló állásba? Csak normál leállításkor vagy hirtelen feszültség megszűnés esetén is?

Köszi

Kawasaki z1000

(#1386) Sátán44


Sátán44
addikt

Samsung hd103sj winyóm nem igazán szereti ezt a nagy hőséget. Elmúlt 2 hétben volt mikor felment 42 fokra a hőmérséklete. Már ventit is kötöttem rá, de az is csak meleg levegőt fúj rá :(

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1387) JHC válasza atom87 (#1385) üzenetére


JHC
tag

Még régebben olvastam, hogy az újabb vinyóknál úgy működik a dolog, amikor elmegy a villany akkor a lemezeket meghajtó motor a forgó lemezek által hajtva generátorként működik, és ezáltal termel annyi energiát, amivel a fejet parkoló állásba lehet vinni, és ezt ki is használják.

Amikor külső merevlemezházban használsz egy vinyót, akkor kikapcsolásnál igazából, csak lekapcsolod róla az áramot, ekkor ha nagyon fülelsz, olyan hangot hallasz mint amikor bekapcsoláskor felpörög a lemez, csak itt pont éppen hirtelen lassul mert ugye a generátor az autó motorját is hallhatóan megfogja egy kicsit. Viszont sajna az én gépemből is ilyet hallok az egy szem Hitachi mindig ilyen hangot ad kikapcsoláskor, a másik 3 WD-nek semmi gondja, de nálam ez összefüggésben van azzal, hogy a BIOS-ban aktiváltam az ErP Support-ot, hogy kevesebb legyen a gép készenléti fogyasztása, ha viszont kikapcsolom ezt az opciót akkor minden rendben van.

(#1388) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Sajnálattal tudatom az érintettekkel, hogy WD10EARS vinyóm az örök diszkrétre távozott.
Szerencsémre a "legjobb" módon nyúvadt ki: szépen, lassan, tehát volt időm mindent lementeni.

Gariban cserélték, egy WD20EARX lett helyette.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1389) Agyzuzo válasza PhoenixK (#1388) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Üdv a klubban. :D
Az EARS vinyók már csak ilyenek... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1390) tzabo


tzabo
tag

HDD

Ilyen esetben már gariztatható a winyó? Illeve mi várható? Pár napon belül bedöglik?

[ Szerkesztve ]

(#1391) Agyzuzo válasza tzabo (#1390) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Megint egy EARS... :D
Ilyen esetben ami történni szokott ezeknél, hogy elkezdenek szaporodni a hibás szektorok. Már garizhatod, ha van hibás szektor, cserélni szokták.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1392) tzabo válasza Agyzuzo (#1391) üzenetére


tzabo
tag

És ha megint ilyen winyó kerül hozzám, akkor megint bír pár hónapot és vége?
Érdemes esetleg másmilyen márkát választani? Pl ami van rendszer winyónak 320-as seagate, az már 3-4 éves és semmi gond vele.

(#1393) Agyzuzo válasza tzabo (#1392) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Jótol kérded. Én Seagate-en kívül már régóta semmi mást nem vagyok hajlandó venni. :D
Szóval neked is egy 1 tányéros Seagate Barracuda-t ajánlok inkább. :) Arra figyelj, hogy ne ECO meg GREEN vinyókat vegyél, hanem rendes 7200rpm-eset.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1394) tzabo


tzabo
tag

Ez most nem értem. Elindítottam ismét a HDD Sentinelt és most már nem ír bad sectort és 70%-ra felugrott a kondíció. :F

(#1395) Agyzuzo válasza tzabo (#1394) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Áthelyezte a hibás szektorokat a vinyó tartalék területére. Attól a hibás szektorok még ott vannak, csak mostantól nem ír majd azokra a részekre.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1396) tzabo válasza Agyzuzo (#1395) üzenetére


tzabo
tag

Ettől még látná a sentinel a smartból, hogy vannak bad sectorok, nem?

(#1397) Agyzuzo válasza tzabo (#1396) üzenetére


Agyzuzo
addikt

De az már nem bad, hanem áthelyezett. :) Reallocated sector count-nál látszik.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1398) JHC


JHC
tag

Elnézést, hogy én is bekapcsolódok hozzátok, de nekem is volt hasonló tapasztalatom.
A cégnél az egyik gépben, a rendszer meg a programok elkezdtek akadozni, de persze nekem csak már későn szóltak. A renitens meghajtó egy WD3200AAKS volt, amin akkor 720 hibás szektor volt a SMART értékek szerint, biztonsági másolat nem lévén, muszáj volt megkezdeni az adatmentést, ami sikerült is a fontos adatok mind megúszták csak a windózt kellett újra rakni az új vinyóra. Miküzben az adatmentés zajlott a hibás szektorok száma felszökött olyan 1500 körülire
Haza vittem a vinyót, közben a friss Sentinelben észre vettem hogy van lemez írás teszt is, na már ennek úgy is mindegy ráküldtem azt aminél írják, hogy megfelel az alacsonyszintű formázásnak. Hát jó sokáig eltartott de lefutott, és azt vettem észre, hogy a SMART értékek kevesebb hibás szektort mutatnak, visszaesett olyan 600-ra. Még egyszer lefuttattam most már gyorsabban ment neki a teszt, és a végén elfogytak a hibás szektorok, tehát a vinyó mindenféle paramétere beállt normálisra, a Sentinel 100/100-at mutatott. Ráküldtem harmadszorra is, de egy egészséges vinyó sebességével futott le a teszt, majd futtattam egy teljes SMART tesztet, de az is tökéletesnek mutatta a lemez állapotát, és ekkor néztem nem kicsit bambám.
Nekem van egy 1 Terás EADS, és egy 2 Terás EARS is, mindkettő szigorúan csak tárolásra van használva, és a WDIDLE nevű programmal maximumra van állítva az üresjárati időzítő. Mindkét meghajtónál lehet hallani olyat hosszú lemez művelet után hogy úgy másodperecenként mozdul a fej pedig én nem csinálok rajtuk semmit.
Olvastam olyat hogy a lemez felületen van valamiféle kenő anyag is, és ha sokáig egy helyen áll a fej akkor ez nem tesz jót neki, ezért néha üresjáratban, a fej sikamikázza a lemezeket, bár ez elég hülyén hangzik.
Aki ismeri és használta a WDIDLE-t, az tudja, hogy 30 másodperc a legnagyobb üresjárati érték, viszont hosszú lemez dolgoztatás után van úgy, hogy 2-3 percig még dolgozik a lemez magától, és nem a windóz piszkálja mert a lámpa nem villog a házon ilyenkor.
Csak miután rendbe tette magát a vinyó ami mint mondtam lehet akár 2-3 perc is, teszi magát parkolóra.
Én azt javasolnám ha hibás szektor van, legyen bekapcsolva az üresjárati SMART ellenőrzés mondjuk a SmartControl nevű programmal, és a meghajtó tudjon pihenő idejében lemez tesztet végre hajtani. Le kell húzni a vinyó adatkábelét, és be kell kapcsolni a gépet mondjuk éjszakára, aztán reggelre lesz valami.

Rendszer lemeznek a cégnél, meg otthon nálam eddig a WD Raid Edition meghajtók, (tehát az RE4 ,s nem az RE4GP) váltak be, csak nagyon drágák.

(#1399) gyuribácsi88

Elkövettem egy nagy hibát, életemben először nem WD vinyót vettem hanem egy Toshiba 250gigás, 7200rpm-es 2,5" vinyót, 24 napos és a kondíció 23% :O

Kicserélik meg minden de a halálom az oprendszert állandóan újrapakolni, WD-s vinyóim soha nem döglöttek még meg, pedig van egy 1tb-os ami 5 éves és 100/100%-os igaz nem 2,5" hanem 3.5" de akkor is, ez így elég gáz a toshibára nézve ......

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#1400) JHC válasza gyuribácsi88 (#1399) üzenetére


JHC
tag

Én azon a véleményen vagyok, hogy asztali gépbe WD-t, laptop-ba Hitachi-t, mert a 2,5-ös WD-k csinálják a 8 másodperc utáni parkoltatást és még állítási lehetőség sincs mint a Green-eknél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.