Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Fleed


Fleed
aktív tag

Az volna a kérdésem, hogy a HDD-m élettartamát vizsgálva, elindítottam egy HD sentinelt, és 88% osnak írta, viszont a HD tune error scan nem jelzett semmi hibát. Melyiknek higyjek?

(#1052) peti_s válasza Fleed (#1051) üzenetére


peti_s
addikt

A Sentinelnek, mert a HD Tune szerint is az én egyik HDD-m hibátlan, ami közel sem az. :)

(#1053) peti_s válasza kmisi99 (#1050) üzenetére


peti_s
addikt

Túl magas üzemi hőmérséklettől, dobálástól, sok mélyformázástól, stb. :DDD

(#1054) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
Én laptoppal nyomulok.
Van bent a gépben egy 40Gb Toshiba vinyó.4 éves,de még mindig 100%-os.
36 foknál még nem láttam melegebbnek.
Elég sokat mozgatom.Rakosgatom a gépet ide-oda.
USB házban adattárolásra műkszik 1 Fujitsu vinyó,szintén 40Gb.
Szintén 4 éves.Hasonló üzemi körülmények között vele sincs baj még.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#1055) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Hitachi DeskStar 7K160 160 GB
Gyártási idő: 2007 NOV (matricán)
Max hőmérséklet: kb 45°
2 logikai meghajtó:
-C: 30,1 Gigs
-D: 118 Gigs
HD Sentinel szerint:
-158 napot ment, egyébként kb 2 éves
-Becsült hátralévő idő: 266 nap
-Kondíció: 40%
-Teljesítmény: 100%

Szerintetek lehet vele vmi baj? Ajánlatos lenne még 1 winyó mellé? (Valószínűleg be fogok újítani 1 SSD-t rendszer alá... ;) )

(#1056) mokas_gizi

Nekem 15 1,5 Samsung 5200 winchesterem van azoknak olyan 40 a hőmérsékletük...

De vannak kisebb 500G-s winchestereim amiket hordozásra használok azok 50 vannak kb...azok olyan melegek szoktak lenni hogy megfogni sem tudom őket...

Innentől én nem ajánlom a 7200 winchestereket, mert hűtés nélkül szerintem bármikor tönkremehetnek... :(

(#1057) sonar


sonar
addikt

WD 320 GB eddig birta többnyire 24/7 ben ment

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1058) Gabóka


Gabóka
tag

Hi all!

Az lenne a kérdésem, h egy 7200-as vinyó:
-mennyivel hangosabb
-mennyivel melegszik jobban
-mennyivel rövidebb az élettartama

kb mint egy 5400-asnak. Köszi előre is.

(#1059) mokas_gizi válasza Gabóka (#1058) üzenetére

Én nem ajánlom hogy 7200 vegyél annyival nem gyorsabb és nagyon melegszik...
Nekem van 15 darab Samsung 5400 nincs velük gond 80000 másol is...

Amik mászkálnak a nagyvilágban azok Samsung 7200 500G azok nagyon melegszenek megfogni nem lehet őket annyira...

Más gyártó 7200-es winchesterei is ennyire melegszenek...?

(#1060) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek Most Samsung Spinpoint F1 750Gb 32Mb használokés 5400 32 vagy 64Mbpufferesre szeretném lecserélni vagy ezek lassabbak?

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#1061) peti_s válasza sonar (#1057) üzenetére


peti_s
addikt

Meg kéne oldanod vhogy a HDD-k hűtését... Túl melegek, és gondolom terhelve még rosszabb a helyzet. 1000 Ft körül lehet kapni HDD hűtőt. ;) Lett volna rajta az óta mióta megvetted, és ha nem formázgattad éjjel nappal, akkor még mindig hibátlan volna. :)

(#1062) peti_s válasza LordDarkness (#1060) üzenetére


peti_s
addikt

Természetesen, a lassabb fordulatszámú azonos méretű, ( jelen esetben 3.5 " ) általában lassabb.

Ám azt jó volna tudni hogy mire akarod venni. Mert arra hogy azon tárold a filmjeidet, és igazából mind1 a sebesség, arra az energiatakarékos 5400-as HDD-k valók. Ahol meg számít a sebesség, akár rendszer HDD lesz, oda pedig szvsz 7200-as, vagy gyorsabb, vagy a másik lehetőség az SSD. :)

[ Szerkesztve ]

(#1063) cyb6


cyb6
csendes tag

sziasztok

vírusirtás közben a gépem egyszercsak az újraindítás után nem indult újra (üdvözlőképernyő aztán semmi). próbáltam cd-ről bootoltatni, de mire odáig jutott, már nem látta a billentyűt, így nem tudtam a cd-ről bootolást választani. lehúztam a vinyót úgy elindul.
szerintetek:
1. a vírus? akkor mit csináljak
2. kiment a vinyó? azt honnan tudom lecsekkelni. momentán egy másik laptop van itthon. amibe ügye nem tudom berakni és megnézni.

nagyon köszi

(#1064) peti_s válasza cyb6 (#1063) üzenetére


peti_s
addikt

Keress a közeledben egy másik PH! usert, és vidd el hozzá próbára. ;)

(#1065) nincskanál


nincskanál
tag

Üdv! Gazdagítanám a listát pár darabbal:
1. Quantum 2 GB IDE, (1997) Már nem használom, de működőképes.
2. Seagate 2 GB IDE, (1998) Ugyanúgy.
3. IBM Deskstar 40 GB IDE, használtan kaptam, kb. 2000-es gyártás 2004-ben halt meg - csak tik-takkolt.
4. Seagate 40 GB, IDE, 2 évig használtam, el kellett adjam, nagyon sajnáltam, az eddigi leghalkabb vinyóm volt.
5. Maxtor 120 GB, IDE, 2004-es vétel. Ez volt a genyó, mert éppen megvárta az 1 év gari leteltét, majd néhány kattanással kimúlt.
6. Seagate 120 GB, SATA, 2005 óta üzemel.
7. Hitachi Deskstar 2 éve üzemel hibátlanul, de bosszantóan sivít.
8. Samsung 250 GB, 16 mb, IDE, 2005 óta üzemel. Nagyon halk, nagyon szeretem.
9. A netbookomban WDC 80 GB, 2007 óta üzemel, csendes, alig venni észre, hogy működik.

Adalékok: Sose használtam hdd-hűtő ventit, Általában keveset mozgatom az asztali gépet, és stabil, rezgésmentes helyre teszem.

(#1066) wutuka


wutuka
aktív tag

Javaslom mindenkinek a HDD hűtőket. nem is kell okvetlen a méregdrága darab.
nekem a 320-as WD Caviar Blue azelőtt 40 fokon üzemelt,az egyszerű,nem is hangos hűtéssel 30-32 fokos a kánikulában is.Szerintem megéri,ha az üzemi hőmérsékletnek tényleg nagy jelentősége van. :)

Lionel Messi : The Best !

(#1067) iMaverick válasza vbbb (#961) üzenetére


iMaverick
addikt

(és buherton 896#-os hozzászólásához)

Erre a HDD-s adattárolásos őrületre valaki? Én most merengek ezen, mert kicsit kezd sok DVD lenni otthon. :DD Ráadásul ahogy a kollégák írták, a DVD is lutri. (Bent a munkahelyemen volt olyan eset, hogy a 2 napja megírt és gépben nem volt, tokban tárolt lemezt már nem lehetett leolvasni...)

Szóval 1TB-os Samsung winyóban gondolkodok. Ráadásul ezen még az anyagot is le lehet cserélni, nem úgy, mint a DVD-n... Valakinek tapasztalat?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1068) peti_s válasza iMaverick (#1067) üzenetére


peti_s
addikt

(#1069) peti_s válasza iMaverick (#1067) üzenetére


peti_s
addikt

Van még1, egy régebbi is. [link]

(#1070) iMaverick válasza peti_s (#1069) üzenetére


iMaverick
addikt

Köszi! Ezeket én is láttam már, csak a "hosszú távú" eltarthatóságot nem tudták "tesztelni" ugyi... :DD

Mindenesetre a Samsung EcoGreen F2 igencsak szimpi! Ráadásul néztem a nettó árát: alig egy ezressel drágább, mint az 1 terrára felmásolható 222db DVD piaci ára (kb. 56Ft/db).

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1071) peti_s válasza iMaverick (#1070) üzenetére


peti_s
addikt

Annyival sem, mert nincs 1000 GB egy olyan HDD. :)

(#1072) mokas_gizi

Nekem ilyen rack-om van ebben meg a hűtést szerintem nem igazán lehet megoldani winchestereket meg sűrűn cserélem, tehát a fiókos megoldás nem túl jó számomra...

(#1073) fatallerror


fatallerror
addikt

hali, az érdekelne h milyen előjelei vannak ha haldoklik 1 vinyó, kíváncsiságból kérdem csak h ha majd cserére szorul akkor adatvesztés nélkül sikerüljön megoldanom

don't tell me what i can't do!

(#1074) ANT válasza fatallerror (#1073) üzenetére


ANT
őstag

Ne várd meg a haldoklás előjeleit, használd a HDSentinel-t. Az majd figyelmeztet téged időben, ha a vinyód távozni készül.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1075) fatallerror válasza ANT (#1074) üzenetére


fatallerror
addikt

köszi, és ez mennyire hiteles? egyébként az újabbra ír 99%ot mert 1 gyenge szektort talált (ezen van a win is) de több mint 1000 napra saccolja az életét (740 napja megy), a régebbit 100%nak írja és 741 napot (1108 napja megy)

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#1076) ANT válasza fatallerror (#1075) üzenetére


ANT
őstag

Biztos nem napra pontos a jóslata, de nem is az a lényeg. SMART adatok alapján a komolyabb problémát előre fogja jelezni.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1077) fatallerror válasza ANT (#1076) üzenetére


fatallerror
addikt

nem is arra értettem hanem h hibákat illetően téved e v fordítva?

don't tell me what i can't do!

(#1078) ANT válasza fatallerror (#1077) üzenetére


ANT
őstag

HDD-nél nem jellemző a tévedés, SSD-nél inkább. De az is a program régebbi verzióinál fordult elő, folyamatosan javítják az SSD-k támogatását.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1079) fatallerror válasza ANT (#1078) üzenetére


fatallerror
addikt

értem, mégegyszer köszönöm :))

don't tell me what i can't do!

(#1080) sonar


sonar
addikt

587 nap azért nem is olyan rossz
Eddig bírta a hitachi 160G

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1081) ANT válasza sonar (#1080) üzenetére


ANT
őstag

Hőmérséklete mindig ennyi volt? Mert azért hosszú távon az nem gyenge.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1082) sonar válasza ANT (#1081) üzenetére


sonar
addikt

Szerintem nem mindig, bár csak 3 hónapja volt a kezem ügyében a masina. És csak pár napja lettem rá figyelmes, hogy vmi nagyon nincsen rendben.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1083) Thome


Thome
addikt

Notebook hdd-vel mit lehetne kezdeni, hogy ne melegedjen mint a barom (50 fok idle, amikor load a gép, akkor az 56-57-et nyaldossa)

[ Szerkesztve ]

(#1084) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.
Hallottam hogy van olyan a WD winyóknál hogy újra hasznositák,csak a mozgó alaktrészeket cserélik igaz ez?Ha igen hogyan lehet megtudni hogy ez felújitott?vagy még teljesen új?Köszi a választ.
:R

(#1085) Badman 4ever válasza Thome (#1083) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tudtommal a laptop winyók valamivel jobban bírják a meleget, mint az asztali társaik, tehát nem lesz baja ekkora hőfokon se.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1086) sonar válasza lajosx (#1084) üzenetére


sonar
addikt

Szerezzél be cool pad-ot [link]
esetleg ez: [link]
szoktam hébe hóba innen rendelni ha érdekel dobj privit tudok segíteni

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1087) tomp


tomp
félisten

Seagate 7200.7 40GB-os 7éves.
Eddig 665nap üzemidőnél jár. Semmi baja. Az első perctől kezdve ez a rendszer vinyóm.
Maxtor DiamondMax Plus 9 250GB 2-3éves lehet szerintem. Nem tudom pontosan.
552nap üzemidő. 7Bad sector+6gyenge szektor
Samsung SpinPoint F2EcoGreen 500GB 1éves
38nap üzemidő. Hibátlan.

(#1088) kmisi99


kmisi99
addikt

Eddig annyira nem kedveltem a samsung HDD ket de amint megláttam ezt :Y
[link]
Ez a samsung HDD kb 5 éves kb 3 évig egy 0 szellőzésű házban volt így valószínűleg gyakran volt ilyen meleg! 1x leejtettem 1M magasból és még mindig 100/98% Azt hiszem ez a samsung HDD-k ről alkotott véleményemet megváltoztatta talán még venni is fogok egyet! De azért inkább WD :D

[ Szerkesztve ]

(#1089) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Sziasztok! Menyire szerencsés laptop HDD-t tenni egy asztali gépbe ami nagyon sokat megy? Arra gondolok hogy nem megy tönkre hamarabb mint egy asztali HDD.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1090) Evilangel válasza atti_2010 (#1089) üzenetére


Evilangel
tag

szerintem egy laptop hdd-nek strapabíróbbnak kellene lennie

(#1091) xrvman válasza Evilangel (#1090) üzenetére


xrvman
őstag

Nem hiszem,mert pont a mozgatas, es a razkodas az ami betesz neki. Anno a fonokomnek 3/4 evente kellett cserelni, mert kinyiffant.

(#1092) xrvman


xrvman
őstag

Uj 1 TB HDD eseten erdemes e teljes formazassal kezdeni az eletet?

(#1093) sonar válasza atti_2010 (#1089) üzenetére


sonar
addikt

Elvileg birni fogja. De tegyél fel egy HD sentinelt meg fabrikálj neki egy kis hűtést és jó lesz :K

@kmini99 Ahol én dolgozok ott heti szinten kb 10k-60k winyó fordul meg. Elég sok gyártót ismerek és van tapasztalatom, de ha rám hallgatsz akkor kerülöd a WD-t és Samsungot vagy Hitachit választasz. Csak olvasd el a következő sztorit.

Samsungtól jött egy fószer, hogy megnézze a teszt folyamán kiesett winyókat illetve a bejövőkből 1-2-t leteszteljen. Ez a bejövő teszt úgy nézett ki, hogy kb 1-1,5 m-ről lapjára leejtette. Ezután 5-6 órát el kellett mennie full terheléssel. Második teszt, ugyanezt izomból, harmadik többször asztalhoz csapta. Elmondom neked amíg lapjával csinálta minden winyó használható volt! De ha élére csapta természetesen megfeküdt.

WD - volt, hogy magától tönkrement. Annyit cseszkelődtek vele, hogy az hihetetlen. Csak puha felületre lehetett letenni ha szerelni kellett és csak finoman. Aztán mikor mondtuk neki, hogy a Samsungos csávó hogyan tesztelte a winyókat csak annyit mondott, hogy hiszem ha látom... Szóval az én szememben a WD megcseszheti amíg csak a kifogásokat keresi nem pedig a megoldásokat.
Jah arról nem is beszélve, hogy találtunk olyanokat amiknek nem volt SN-jük az eepromban.
Illetve más volt a cimkén meg más a winyóban. Ez is csak azt mutatja, hogy vannak problémáik.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1094) atti_2010 válasza sonar (#1093) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Köszi!

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1095) PhoenixK válasza sonar (#1093) üzenetére


PhoenixK
őstag

Vicces... Nekem a kb 50-60 vinyós pályafutásom alatt csak 1 WD vinyó halt meg (külső keretben leesett kb 2 métert). Samsungból viszont 1 működik, és kb 10 ment vissza gariba. Egy samu sem volt dobálva, mind gépben volt normál használat mellett.
Tehát lehet, hogy a samuk dobálást jobban bírják, de a normál használat mellett véletlenszerűen döglenek!
Ez szigorúan a saját tapasztalatom!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1096) sonar válasza PhoenixK (#1095) üzenetére


sonar
addikt

Persze legyünk pontosak nálam többnyire csak 160G, 250G és 320G-s HDD-k adják ki az össz vinyó mennyiség 98%-kát.
Mondjuk ha vki tuti adatrögzítést akar az kőbe véset, csak ott meg kicsi az adatsűrűség :DDD

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1097) Jarod1


Jarod1
addikt

régen anno wd winyók döglöttek meg nekem 2.1, 8.3 gigásak
a maxtor segate quantum bírta jobban a strapát, aszem megvan még egy 40 Megás winyó is
quantum ;]

(#1098) beditall


beditall
csendes tag

Sziasztok új HDD-t adnék a listához!

Samsung HD321KJ , 4 éves (mostanában sokat ment), a HDD Sentiel szerint 100% minden, átlaghőm.: 35°C, a valaha elért legnagyobb 42°C volt, az elérési idő 15-20 ms között mozog.

Eddig elégedett vagyok vele, viszont külső winchester vásárlását fontolom 500gb körül. Milyen márkát ajánlotok, és miért azt?

Köszi :D

[ Szerkesztve ]

(#1099) Vodar válasza Jarod1 (#1097) üzenetére


Vodar
senior tag

Érdekes, hogy ezt mondod :) Nekem a 9 éves 40 gigás Maxtor vinyóm a mai napig kifogástalan állapotú, viszont az új Maxtorok közül sorozatban 2 is bedőlt :( Úgy látszik a Maxtor ma már nem gyárt jó vinyókat.

(#1100) sonar válasza Vodar (#1099) üzenetére


sonar
addikt

Ma már nincs is Maxtor, megvette a Seagate ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.