Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) johniee válasza audi100td (#400) üzenetére


johniee
senior tag

Vagy csak a Sentinel írja ezt a winyóban talált adatok miatt... :F

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#402) audi100td válasza johniee (#401) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Smartra "támaszkodik" a sentinel és ott valami problémát jelzett (spin retry count).

(#403) Jozi


Jozi
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 750Gb-os HDD-t, de nem tudom melyik gyártó melyik tipusa lenne megbízható, a sebesség másodlagos(persze ne az öt évvel ezelőtti szintet hozza), a zaj meg harmadlagos.
Melyiket érdemes megvenni?
Ja , csak olyan jó amit SATA1-es alaplaphoz is lehet jumperolni.
Előre is köszi !

(#404) audi100td válasza Jozi (#403) üzenetére


audi100td
nagyúr

WD7500AAKS-t ajánlanám, ha fontos a megbízhatóság és hang/teljesítmény annyira nem számít.

(#405) Jozi


Jozi
tag

Hi !
Még egy kérdésem lenne: nekem még via chipset-es alaplapom van ASUS A8V Deluxe.
Hallottam olyat, hogy nem minden HDD-t komál a VIA, főleg a nagyobb méretűeket nem.
Erről tudtok valamit?

Most 3 ATA és egy SATA 250-es Samsung van a gépemben ami kb 10 hónapja hibátlanul ment, de róla írtam DVD-re és közben olyat írt ki , hogy : I/O error. A késleltetett írás nem sikerült.
Ez mi miatt lehet?
Első tippem hogy egy része (talán nagy helyen)bad sectoros lett, mert ha letöröltem amit ki akartam írni akkor ugy végulis üzemelt nem volt hibauzenet 1 napon át, másnap kipróbáltam megint, odamásoltam valamit megint előjött a hiba azonnal.

(#406) audi100td válasza Jozi (#405) üzenetére


audi100td
nagyúr

A VIA chipset (egyáltalán melyik azt is jó lenne tudni) nem tudom, hogy kezeli-e a "nagy" 750-es vinyókat, esetleg próbáld meg itt: [link]

A második kérdésedre, azt tudom ajánlani, hogy töltsd le a "HD Sentinel" nevű programot és nézd meg mennyi a vinyód kondiciója, valamint vannak-e rajt hibás szektorok.

[ Szerkesztve ]

(#407) Jozi válasza audi100td (#406) üzenetére


Jozi
tag

Szia !
Köszi a válaszokat.
Itt elég sokmindent leírnak róla, köztük a chipset tipusát is.
http://www.hardwarebolt.hu/termekek/alaplap/asus-a8v-deluxe.html
A progit már leszedtem, és felraktam ,de most le van húzva a rossz HDD, majd ha lesz mire menteni a fontos dolgokat, akkor vissza teszem és mentés után kinlódok. Még garis.
Érdekes hogy a 2 legrégebbinek a legjobb kondiciója, azok 100% 120és160-as, 4,5 ill. 3 évesek. A 2,5 éves 200-as viszont csak 99%. Ez a sata-s még 1,5 éves sincs teljesen és már haldoklik. Mind Samsung (SP1213N , SP1614N , SP2014N ).

(#408) Core2duo6600 válasza Jozi (#407) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Annak idején még tudtak hdd ét csinálni.
Nekem is van egy 10 éves seagatem, aminek semmi baja
9 gyenge sector van rajta mindössze

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#409) audi100td válasza Core2duo6600 (#408) üzenetére


audi100td
nagyúr

Bizony, egyre rosszabb irányba megy a dolog, ott spórolnak ahol tudnak. :(

(#410) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

1TBs Samu hddnél mennyire gyakoriak a felpörgési hibák?

Már a 2. jár nálam ami "nem tökéletes", ráadásul az elöző hirtelen halálos volt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#411) Taktoj válasza t72killer (#1) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Helló All!
Nálam e két apróság fut : 2001 es SCSI ULTRA160,-10000 1/min, 18.4GB Seagate ST31840GLW rendszerwinyo
illettve 2002 es SCSI ULTRA320, 10000 1/min, 146GB IBM IC35L146UCDY10-0
ez utobbi hűtve van. immáron masra nem hasznalom csak torrentre az előző 35 ez utobbi 31° on futkos.

A HDD sentinel mindkettőre 100% t hoz...

szívessen elcserélném őket, mert hát nálam nincsenek igazán kihasználva...

Sziasztok

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#412) Strangerpro


Strangerpro
tag

Hi

Bocs az off-er keresek samsung 403LJ 400G vinyot, akar rosszat is! Adatmentes celjara. A fejegyseg legyen jo! udv

(#413) audi100td válasza Dare2Live (#410) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem 640-es van, 84nap üzemidővel, eddig nincs vele semmi gond, HD Sentinel szerint is minden 100%.

Milyen tápod van?

Hibás táp is okozhat felpörgési problémát.

(#414) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Boldog Új Évet!

Tízezer éves Quantum, nem kell bemutatni..

Maxtor 60 GB DiamondM 8 talán: kb 1 fél év után rövidre zártam, csere
ugyanerre: Segate-nél 2x volt gyorsabb a tesztekben, nem vészesen melegszik, pár éve megy, napi 2 óra átlag kb, DE kattog benne a fej kezdetektől jó tápokkal. Ez az előzőre nem volt jellemző. Működik.

Maxtor 160GB DM9: úgy 3 évig napi sok óra, az utolsó fél évben majd 0-24. 45-50 fok között volt végig. Viszonylag zajos, melegszik. Most más gépben, ott le van hűtve erősen. Működik.

WDC 640GB, olcsóbbik széria: fejhang nem nagy, motor rendben. Venti nincs hozzá miniITX házban, csak légmozgás, így 40-42 fok.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#415) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Egy kérdést szeretnék feltenni:
HDD Life 3.1.157 -el néztem a pár hetes WDC WD6400AAKS-00A7B2 vinyót:

És a kondícióra 78%-ot ír! :Y
Minden 100%-os, kivéve a felpörgetési időt, ami 78%. (RAW: 1302)
Indításnál kerreg egyet nem túl szép hangon, amit más vinyónál nem tapasztaltam. :F
Olvasási hiba: 11
Áthelyezési esemény: 0
Seek hiba: 0

Teljesítmény szintén 78%, itt is csak a felpörgetés 78%.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#416) audi100td válasza szaszlaci (#415) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lehet, hogy ez a program még nem ismeri ezt a vinyót, rakd fel HD Sentinel legfrissebb verzióját (v 2.70) és nezd meg mit ír: [link]

(#417) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Ááá, lejárt a módosítás
Szóval HD Tune szerint a felpörgetési idő 4886 ms (reálisabb), megfelelőnek is találja, de többszöröse a HDLife értékének.

audi100td: látom közben válaszoltál, köszi :D
No de ez az érék több! Csak idióta határértékek vannak megadva HDLife-ban vajon??

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#418) audi100td válasza szaszlaci (#417) üzenetére


audi100td
nagyúr

HD life-t nem használok, mondom nézd meg mennyi a kondíció HD Sentinelbe, ezt rendszeresen frissítik.

(#419) szaszlaci válasza audi100td (#418) üzenetére


szaszlaci
addikt

Véletlen HD life-nak olvastam, amit írtál. :C
Közben megnéztem azzal is, 100%-nak látja :DD
Köszi az infót!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#420) audi100td válasza szaszlaci (#419) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem semmi baja a vinyódnak, csak az a HDD Life még nem ismerte ezt a típust...

(#421) szaszlaci válasza audi100td (#420) üzenetére


szaszlaci
addikt

Persze, de meglepődtem azért. Nehogy valami gyártási hibás legyen..

Közben megnéztem a két Maxtor-t (60 és 160 gigás), HDD Life szerint 100%, 13 fokosak :))

Lehet, hogy túl van fújva ez a hőfok probléma.. Olyanokat hallottam, hogy 50 fok fölött elpárolog az olaj a csapágyakból (hova??) és így még jobban súrlódik. Nehéz elhinni, hogy egy acélszerkezet ne bírna ki 60-70 fokot. Hogy testhőmérsékleten kellene használni.. Mondjuk én 45 fok alatt tartom mindenképp, de szerintem a mozgatástól, a nem rendes befogatástól és szétrázástól megy tönkre egy vinyó. Hogyha gyenge minőség, mondjuk kicsit excentrikus a tányér, ez egy nem egyenes / nem stabil befogatásnál felerősödik, és túlterhelheti a csapágyat. Vagy a nem pontos / rosszul megtervezett / hőtáguláskor már pont deformálódó gyártástól. De ezek szerint bármely hőmérsékleten tönkre mehet..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#422) audi100td válasza szaszlaci (#421) üzenetére


audi100td
nagyúr

A magas üzemhőmérséklet inkább az elektronikát veszélyezteti véleményem szerint, gyakran volt rá példa főleg Maxtor vinyóknál, hogy elfüstölt pl. egy chip és lőttek a vinyónak, szóval azért nem árt odafigyelni erre. Úgy vettem észre Samsung HDD-k is érzékenyek a magas üzemi hőmérsékletre és ez kiterjedhet akár a mechanikai tulajdonságokra is, azért ne felejtsük el, hogy ezek a szerkezetek 7200-as percenkénti fordulaton üzemelnek és szükség van a megfelelő kenésre, az hogy elpárolog szerintem hülyeség, de hogy a hőmérséklet függvényében változik a kenőanyag kenési tulajdonsága az is biztos.

(#423) szaszlaci válasza audi100td (#422) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hmm.. Elektronika szerintem is túlmelegedhet. (bár tegyük hozzá, egy szilícium félvezető üzemi hőmérséklete 120 fok max lehet, de ez más, mert SMD)

Nekem a Maxtor-é melegedett is eléggé, az új WDC viszont egyáltalán nem. (az áramkör alkatrész oldala a mechanika felé van és egy szivaccsal le is van fedve, de nem érezni hőt)

7200 nem olyan nagy sebesség: például egy flex, ami csak keveset megy, de poros, retkes, terhelve van össze-vissza, túl van használva, 10 ezer fölött forog. A korong. A motor ennek 20-30x-osa az áttétel miatt. Tehát 2-300 ezer.. :Y

Igaz, nem sok magától elhalálozott HDD-t láttam, de az elektronikát elfogadom, bizony lehetséges.
Viszont a mechanika ha elromlik, akkor annak szerintem nagyon alul méretezett elemekből kell állnia. (ami nem lepne meg persze)
Kenőanyagra valóban érzékeny lehet a mechanika, bár a legalapabb gépzsír is 60-70 fokig használható. A jobbak meg sokkal tovább. De tényleg elég lehet egy kicsi változás, ami túlterheli a mechanikát. Ezek szerint valóban érdemes lehet olyan 60 vagy 55 fok alatt tartani, figyelembe véve az alkatrészek maximális kihasználtságára történő tervezést..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#424) audi100td válasza szaszlaci (#423) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ne egyszerűsítsd ennyire le a dolgot és főleg ne egy flex-hez hasonlíts egy vinyót, meg a kenést gépzsírhoz, ez finom mechanika, vagy talán jelen vagy a HDD-k tervezésénél, hogy ennyire "képbe" vagy? :U

(#425) szaszlaci válasza audi100td (#424) üzenetére


szaszlaci
addikt

Persze! Én tervezem őket. :D
Nyilván, nem ugyan az, de alapjaiban egyezik, csak mások a követelmény szintek. Ezzel csak azon gondolkoztam, hogy talán túl van fújva ez a "le kell jegelni és rá sem szabad lehelni a HDD-re".
De ezek a saját meglátásaim voltak, nem Szentírás, esetleg tovább lehet őket gondolni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#426) audi100td válasza szaszlaci (#425) üzenetére


audi100td
nagyúr

"le kell jegelni és rá sem szabad lehelni a HDD-re"."

Ezt soha senki nem mondta :U , csak azért normális körülmények mellett illik használni, egyébként a gyártók max. 60 fokos hőmérsékletet garantálnak (lehet eltérés különböző márkáknál) és ezt is rövidtávon, tartósan illik 50, de inkább 45 fok alatt tartani...

"Nyilván, nem ugyan az, de alapjaiban egyezik"

Még alapjaiban sem egyezik! :U

[ Szerkesztve ]

(#427) szaszlaci válasza audi100td (#426) üzenetére


szaszlaci
addikt

"45 fok alatt" azért az eléggé jegelés.. Összedörzsölöd a kezed és kb ennyi.
A 60 fokot könnyebb elfogadni, még hosszú távon is akár. (saját vélemény csak)

"Még alapjaiban sem egyezik!"
Ezt a használt anyagokra és ezek alapvető rokonságára értettem:

csúszócsapágy egy flexben - folyadékcsapágy egy hdd-ben
gépzsír - finommechanika olaj
kenési problémák - kenési problémák
...

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#428) audi100td válasza szaszlaci (#427) üzenetére


audi100td
nagyúr

"45 fok alatt" azért az eléggé jegelés"

ha ennyire tájékozatlan vagy akkor nincs is miről vitatkozni...

"60 fokot könnyebb elfogadni, még hosszú távon is akár"

csak hajrá, kíváncsi vagyok meddig bírja, meg ahhoz már fűteni kéne, hogy elérje ezt a hőmérsékletet. :U

(#429) szaszlaci válasza audi100td (#428) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem szeretnélek megbántani, mert segítettél és lehet veled beszélni, de:
-annyira tájékozott vagyok, hogy lássam milyen rosszakat mondanak Samsung HDD-kről (mindezt a hifi-s cuccai alátámasztják - ebben több a tapasztalatom)
-42 fok fölé nem megy a HDD-m, biztos, ami biztos

Valóban nincs értelme vitatkoznunk, hagyjuk hát abba békességben.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#430) tomp


tomp
félisten

Nekem 1évig(+pár hét) mobilrackben alapjáraton a maxtorom 50-53fokos volt. Terhelésen majdnem elérte a 60fokot. Aszem a max 58-59 volt. Most kb 1,5éve már csak 42-43fokos alapon. Terhelésen max 47 :) Hogy miért vettem ki a rackből? A mobilrack Megsült! :DDD De ócsó 2eFt-os volt :)

A Seagate 40GB-os vinyóm aszem kb 2,5évig volt 35fokon. kb2,5éve 43-46

Mind a ketten kaptak az elmúlt években elég nagy terhekéseket. Mind a kettő sorozatos be-ki-be-ki folyamat. Azaz 1perc alatt kb 20x kapcsoltak be, és 20x ki. (a Seagate többet kapott) A Maxtorom meg forró volt 1évig.

a vga hűtőm meg besült, de az már egy másik történet :D

(#431) proof88 válasza tomp (#430) üzenetére


proof88
addikt

Hejj, nekem is volt kb 1 évig egy 120 gigás maxtorom egy mobil rackben, sokszor volt 50 fok felett, de szerencsére már másik házban van, és ilyen 30-35 fokosan állandóan. :)
Nem tudom már, mikori a winyó, de legalább 4-5 éves. Naponta sok órát van használva. Mondjuk nem über-intenzíven, mert adatokat tárolok rajta, nem rendszerwinyó, viszont jó ideig volt rajta a lapozófájl, legalább amiatt dolgozott sokat. :DD

(#432) audi100td válasza tomp (#430) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tőled se vennék vinyót, egyéb hardvert az biztos. :P :D

(#433) proof88 válasza tomp (#430) üzenetére


proof88
addikt

Egyébként hogy is volt ez az 1 perc alatt 20 ki, 20 be ?! :))

(#434) tomp


tomp
félisten

Az első, az a Panda vírusírtó úgy kitörölt egy vírust, hogy összeomlott az akkori xp. Így amikor töltődött volna az xp, a gép egyszerüen resetelt :)
A másik az 2007 nyarán volt. Elszált az egyik ram a gépben, és vitte magával a vistát is. Így amikor a vista töltődött volna, resetelt a gép.
Hallottam amikor újra és újra és újra felpörög a vinyó :DDD

Nálam kiderül, hogy minőségi-e a vinyó :DDD

(#435) audi100td válasza tomp (#434) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Hallottam amikor újra és újra és újra felpörög a vinyó"

És ezt te teljes nyugalommal hallgattad?! :F ..kész röhej :) :U

(#436) tomp válasza audi100td (#435) üzenetére


tomp
félisten

Hááát aha :) :U

(#437) koxes


koxes
tag

Hitachi HDT725032VLA360 lemezem van

Állítólag van rajta 1 hibás szektor, kb. egy hónapos szóval gariba visszavigyem szerintetek?

[link]

(#438) audi100td válasza koxes (#437) üzenetére


audi100td
nagyúr

1 hibás szektorral több mint valószínű, hogy nem fogják kicserélni, de megpróbálhatod...

(#439) Sweet Lou 6 válasza proof88 (#431) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nekem egy 80gigás sata2-es samsungom melegedett állandóan 50fok fölé...nem volt semmi baja, de nemrég adtam el és a mostanihoz képest kurva lassú volt (főleg win meg játéktöltésekben), pedig most se egy sebességbajnok vinyóm van...

sweetlou6.wordpress.com

(#440) audi100td válasza Sweet Lou 6 (#439) üzenetére


audi100td
nagyúr

Azért az 500-as Seagate 7200.11 nem egy lassú vinyó...

(#441) Sweet Lou 6 válasza audi100td (#440) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Igazad van, nem is azt mondtam hogy lassú, hanem hogy nem gyors :D
Az az igazság, hogy a PH! legutóbbi tesztjéből indultam ki, ahol sebességben asszem valahol az utolsók között volt

sweetlou6.wordpress.com

(#442) audi100td válasza Sweet Lou 6 (#441) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudom, a mostani 334GB/tányéros vinyókhoz képest már nem számít olyan gyorsnak, csak úgy mondtad, mint ha valami 7200.10-ed vagy WD5000AAKS-ed lenne. :)

(#443) Sweet Lou 6 válasza audi100td (#442) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Egyébként pont ezzel a vinyómmal kapcsolatban lenne kérdésem:
ez nagyon nagy baj :F
Az idegesít, hogy pár napja még jobb volt a kondíció mint most, pedig a vinyó nemrég vásárolt...ez tovább fog romlani? és ha igen garis-e?

sweetlou6.wordpress.com

(#444) audi100td válasza Sweet Lou 6 (#443) üzenetére


audi100td
nagyúr

Több mint valószínű, hogy tovább fog romlani, jellemző erre a típusra, nem gari eset... de mindenképp figyelj rá oda, egyelőre még nincs ok az aggodalomra, viszont a fontos adataidról csinálj mentést. Csak akkor cserélik ki ha már egyáltalán nem pörög fel a motor.

(#445) Sweet Lou 6 válasza audi100td (#444) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ok. Köszönöm a választ, ha vmit változik a helyzet majd úgyis jövök a topicba :)

sweetlou6.wordpress.com

(#446) audi100td válasza Sweet Lou 6 (#445) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit... :)

(#447) Sweet Lou 6 válasza audi100td (#446) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hi újra!

Azt szeretném kérdezni, hogy a vinyókat hány db hibás szektorral veszik vissza gariba (még soha nem gariztattam vinyót - szerencsére) :F
Most majd valószínű kell, mer kemény 3nap kellet, hogy legyen 1db hibás szektor a seagate 500-asomban :(( (most 85-ről lement 84%-ra a kondíció :DDD )

sweetlou6.wordpress.com

(#448) audi100td válasza Sweet Lou 6 (#447) üzenetére


audi100td
nagyúr

Általában csak akkor cserélik ha már elszaporodtak a bad sectorok, de egy próbát azért megér, viszont ha lehet pl. WD-re cseréltesd. :U

(#449) Sweet Lou 6 válasza audi100td (#448) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Valószínű várok egy kicsit, hogy legyen több hibás szektor (ha mégse vennék vissza, fölöslegesen szereltem szét a gépet :) ), biztonsági mentés megvan.
Még régen (kb.6-7 éve) beszart egyszerre két WD vinyóm is, ezért nem túl jók az emlékeim róla, bár rokonról maradtak ránk és nem tudom milyen volt az előéletük...Maxtorom eladás után szart be, Samsungot pedig nem akarok mert nagyon melegedett...A Hitachi szimpi (mennyire ajánlod?), meg a WD Caviar Black
Ezek közül melyiket ajánlod?

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#450) audi100td válasza Sweet Lou 6 (#449) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jó pár éve a WD vezet megbízhatóságban desktop vinyók terén, a Hitachi szintén megbízható gyártó, csak ajánlani tudom, de a WD Black gyorsabb. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.