Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) FF23


FF23
senior tag

3066 napos 2,5" WDC WD2500BEVS-00UST0

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#1952) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tobbszor felmerult a kerdes, hogy allitva, vagy fektetve jobb egy winyonak.

Az iment hallottam egy meggyozo ervet arrol, hogy allitva is ugyanolyan jo, megpedig azt, hogy a NAS-okban is fuggolegesen vannak a winyok. pl. igy a hosszabbik elukre allitva.

Mi a velemnyetek errol? A NAS-ok a garanciara jatszanak, vagy tenyleg tok mindegy a winyoknak?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1953) Bici válasza Bici (#1952) üzenetére


Bici
félisten

Azt hiszem, hogy a valasz itt van: [link]

"I would like to inform you that changing the orientation will not affect the lifespan of the hard drive. However, we do not recommend to change the orientation of the hard drive after hours of use of the hard drive."

...

"I would like to inform that I had checked the link and peter is right as well. Mounting a 3/5" hard drive horizontally, vertically, or sideways doesn’t affect the hard drive life significantly. WD drives will function normally whether they are mounted sideways or upside down (any X, Y, Z orientation).

The above statement is right but at the first installation of the drive. Western Digital does not recommend to change the orientation after the long usage."

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1954) szabog4


szabog4
aktív tag

Sziasztok!

HDD-m meghalt. Samsung HD502HJ.

Kattogást hallottam, amire azt hittem az új HDD, (küldhetem vissza, de nem). Újraindítottam a gépet, (üzemeltem volna be az új hdd-t h kimentsem az adatokat, fontosak, munkák.) és van az a hang, amikor bedugod az usb-t és leválasztod. Érintkezett, nem érintkezett...ismét- ismét és nem látta, onnantól gatya.

Mibe fájhat a javítás? Fontos kimentenem az adatokat róla.

Somogy megyében, esetleg azon belül Kaposváron belül van valaki, aki foglalkozik ilyennel?

Bárminemű segítséget előre is köszönök!

HUN_Thorpedo

(#1955) Wasquez válasza dugo_ (#1901) üzenetére


Wasquez
senior tag

Azért ez így nem feltétlenül igaz, mert idővel minden öregszik, főleg a forrasztások, ott ahol két különböző elektronpotenciálú anyag találkozik, szép lassan elindul a korrózió.
Alaplapokkal járt úgy egy cég, ahol dolgoztam, hogy megvettek elfekvő készletes alaplapokat, amiken az ELKOK a dobozban durrogtak ki a fülünk hallatára. Ezeket cserélgettük folyamatosan.
Szóval a KH hibára nagyobb az esély!

PC

(#1956) tomp


tomp
félisten

1425napos 3,5-ös Samsung HD502HI
kb 1000 napja megy az oldalára állítva.

Volt rajta 1 hónapja pár hibás szektor de kiderült, hogy a külső rack tápcsatija húzódott ki így elégtelen volt a tápellátása. Visszadugva és egy felület teszt után eltűntek azaz csak logikai hibás szektorok voltak. :)

(#1957) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Hali
WD Black FZEX 2TB-os HDD-nél ez normális? 2018. Áprilisi gyártmány.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1958) PhoenixK válasza Ganz-[HUN] (#1957) üzenetére


PhoenixK
őstag

Használta valami teszt közben a vinyót? Pl. ezen van az OS, Antivirus SW, ...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1959) Ganz-[HUN] válasza PhoenixK (#1958) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

semmi. üresjárat.
ennyi használat után is 100/100-at ír a HDS.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1960) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy decemberben vásárolt Seagate SSHD HD Sentinel alatt egyik pillanatról a másikra a kondicója lecsökkent 24%-ra és 216 hibás szektor van rajta. Garanciális, de tesztelik, kérdésem az ilyen miatt szerintetek kicserélik? Én laptopomról szerette volna adatokat lementeni és az 50gb másolása közben hibát dobott és megállt szóval ilyen hibákba futottam bele. De mi van ott meg nem jön ez elő. Vagy az nem lényeges ha 24% csak a kondíciója? Mert amúgy nagyon keveset volt használva. Összesen 1 nap és kb 5-6 órát. esetleg mivel érdemes tesztelnem itthon?

[ Szerkesztve ]

(#1961) Massoud


Massoud
csendes tag

4.0TB WD RED Nasware 3.0 216.14. havi gyártás.
Egy hete már, hogy használhatatlan, a NAS nem ismeri fel, a PC lefagy tőle, ha csatlakoztatom.
Valószínűleg meghalt, bár egy kicsit rövidnek tartom az élettartamát.
Sajnos számla, gar. jeg már nincs meg, de úgy emlékszem ezekre 3 év garancia van.
Papírok nélkül tudom valahogy érvényesíteni, vagy marad a kuka, ( bocsánat szelektív hulladékgyűjtő állomás :) ).
Valószínűleg nem vennék többet ebből a fajtából.

(#1962) PhoenixK válasza Massoud (#1961) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha jó fejek ahol vetted, akkor a sorozatszám alapján intézhetik neked a garit. Más opciót nem látok sajnos.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1963) Massoud


Massoud
csendes tag

Nem tudom, hogy a fejek jók-e, meg sem nyikkan, nem hallom, hogy felpörögne, egyik gép sem ismeri fel, sőt lefagy tőle.
Leállítás után (nyaralás) indítottam volna a NAS-t, de ezt a lemezt már nem látta.
Megpróbáltam a WD oldalán, de még nem jött válasz.

(#1964) Massoud


Massoud
csendes tag

Ja, én az olvasófejekre gondoltam :)

(#1965) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Egy Hitachi Travelstar 5K500.B 2008-ból :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1966) jcvd válasza SpongyaBob (#1965) üzenetére


jcvd
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem!

Nagy, asztali PC-be volt az oprendszer számára egy Samsung 850 EVO SSD.

Meg akartam nézni, hogy egy 4 TB RED NAS merevlemezemen mik vannak, levettem a házam oldalát és adtam neki tápot és SATA kábelt.

Na innentől azt írta ki, hogy nem éri el az oprendszert, sőt, a BIOS-ban már fel ismeri az SSD-t.

Kérlek adjatok tanácsot, biztos vagyok benne, hogy nem mehetett tönkre az SSD (ugyan mitől?), de így, hogy a BIOS sem ismeri fel, így mi a fenével tudnék hozzáférni? :U

Várom segítségeteket! :R

(#1967) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok-e, de olyan kérdésem lenne, hogy van a NAS-ban egy WD40PURZ és egy WD30PURX, és mi a jobb a HDD-knek? Ha állandóan forognak, vagy ha mikor kell (2-3 naponta) ébresztve vannak. Illetve a NAS időnként (naponta többször is) megforgatja a lemezeket valamiért, majd leállítja.
Olvastam mindenféle információt, ki leállításra, ki az állandó forgásra esküszik. Hivatalos állásfoglalást nem találtam (lehet, nem véletlenül).

És a másik, hogy a kb. 31°C-os helységben a lemezek üresjáratban (lemezek forognak) 42°C és 41°C-osak, használatkor 1-3°C-al magasabbak. Nem sok ez egy kicsit? Mondjuk télen jóval hűvösebbek lesznek, a helység kb. 5-10°C-ra is lehűlhet (de ezen tudok változtatni, és szerintem fogok is), ami szerintem meg nagyon alacsony.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#1968) Doky586 válasza Buckey (#1967) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha állandóan forognak

(#1969) Buckey válasza Doky586 (#1968) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszi! :R

Tegnap óta már állandóan mennek. Mondjuk állandó üzemre is vannak tervezve, csak hát a spórolás, hogy nincs használva... nem is kopik.
Ezek szerint jobb, ha állandóan forog és soha nincs leállítva.

Ahogy olvastam, még a hőmérséklete sem vészes, ezek szerint.
Mondjuk nekem furcsa, mert eddig max. 38°C-os volt a legmelegebb HDD-m.

(#1970) PhoenixK válasza jcvd (#1966) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem anno a Samsung 830 csinált ilyet, amikor feladta...
Mindenesetre leginkább egy másik gépen vagy külső keretben próbáld meg, esetleg a te gépedben egy BIOS reset után a vinyó nélkül.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1971) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

SSD élettartalmát valóban csökkenti a töredezetségmentesítés?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1972) King Unique válasza AMD Power (#1971) üzenetére


King Unique
titán

Ezt miért nem pl. a Flash SSD topikban kérdezted meg?

De amúgy nem is értem, hogy miért kérdés ez, amikor manapság már kb. minden normális desktop OS fel van készítve az SSD-k kezelésére. Például a Windows 7 SSD-knél eleve letiltja a töredezettségmentesítést, Windows 8-tól kezdődően pedig már optimalizálás van (bővebben), ami SSD-knél a TRIM-et futtatja. Ahogyan az ilyen célra használt külső programok is már tudják, hogyan kezeljenek egy SSD-t. Szóval normál esetben nem is kell ezzel foglalkozni. Na meg SSD-knél eleve értelmetlen a hagyományos töredezettségmentesítés, az a HDD-khez való.

[ Szerkesztve ]

(#1973) vatomi


vatomi
aktív tag

Van itt egy Samsung HD103UJ HDD, pár gépemet és egy NAS-t kiszolgált. Máig hibátlan. Sajnos egyszer későn vettem észre a kábelhibát, gondolom ezért az adatkapcsolati problémák, de még mindig 100%-os. Hihetetlen jó cucc.

(#1974) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok! Seagate Barracuda ST2000DM008 egy évet sem bírt ki. Vásárlás időpontja: 2019.09.18. Gyakorlatilag pillanatok alatt jelentkezett a hiba, kondíció 15% . Elérte a 7% onnantól már menthetetlen, adatmentés egy része sikeres, elveszett adatok szerencsére pótolhatóak. Hasonló tapasztalata valakinek? Mi okozhat ilyen tetemes hibaarányú meghibásodást? Köszönöm.

(#1975) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok. Az egyik hardnak mennie kell a ketto kozul(eladom a regi laptopomat). Ti melyiket hagynatok meg a ketto kozul?(van majdnem 300 nap mukodesi ido kozottuk).

Koszi szepen! :R

(#1976) 8 válasza lotuska (#1975) üzenetére


8
senior tag

Tökmindegy, mindkettő fiatal. Én talán inkább azt, amelyik jóval kevesebbszer indult el.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#1977) arn


arn
félisten

mennyit birnak uzemoraban a vinyok? szamit egyaltalan a kora a vinyonak? az egyik mar oreg, de desktopban volt hasznalva, ket eve nasban uzemel mindketto.

wd red 3tb - 6+ eves, 21450 ora
wd red 8tb - 2.5 eves, 14087 ora

erdemes oket lecserelni a koruk miatt? kicsit varialni akarok a nassal, 2x4 v 2x6 v 2x8 felallasban, ez esetben a 8tbos maradna. de mennyire lehetne szamitani ra az elkovetkezendo harom evben?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1978) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Szerintetek ha egy vinyó csak kattog és a windows csak a két partíciót látja, de megnyitni nem tudja, akkor még lementhetőek az adatok? Lehet nem jó helyen kérdezem, elnézést.

(#1979) GSP válasza sum-blink (#1978) üzenetére


GSP
aktív tag

Attól hogy kattog, még lementhető az adat, de nem kellene sokáig húzni az időt vele. Mindenképp megér egy próbát.

[ Szerkesztve ]

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#1980) scansat


scansat
tag

Sziasztok.
Egy kérdésem lenne. Mindenfelé olvashatók a WD merevlemez színkódok. Nincs is ezzel baj. Csak most éppen szeretnék vásárolni egyet a gépembe. A rendszer és a programok ssd-n vannak, de a sok videómnak, zenéimnek és képeimnek kellene egy 4TB-os hely. gondoltam ár/érték arányban a Blue a legjobb, veszek egyet. Erre találtam 3 félét. a Bue Digital és a Caviar Blue-t és még egy harmadikat.
Egyik: https://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/western-digital/blue-3-5-4tb-5400rpm-256mb-sata3-wd40ezaz-p556112469/
Érdekes hogy ez 256MB-os és olcsóbb.
Másik: https://www.digitalflash.eu/4tb-wd-35-caviar-blue-sataiii-64mb-cache-winchester-751
Harmadik: https://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/western-digital/blue-3-5-4tb-5400rpm-64mb-sata3-wd40ezrz-p309240897/

Most akkor ezek miért néznek ki máshogy, ha a két utolsónak még a típusszáma (WD40EZRZ) is ugyanaz?

(#1981) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Csövi!
4db 15k-s Seagate/hitachi SAS HDD rezonanciája mennyire fogja a WD Black (WD2003FZEX) élettartamát csökkenteni?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1982) finthus


finthus
csendes tag

Sziasztok,
DS1618+-ban 6 db 8TB-os HDD van SHR1-be fűzve.
Szerintetek van-e értelme sorrendben (mondjuk havonta) 1 HDD-t egy "pihentetett" 8TB-ossal cserélni? (azaz 1. pozícióban levő HDD-t januárban, 2. pozícióban levőt februárban, stb.).
Köszönöm a véleményeteket.

(#1983) Ganz-[HUN] válasza finthus (#1982) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Amennyiben 24/7, nem foglalkoznék vele amíg az egyik HDD nem kezd el hibázni.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1984) Fred23


Fred23
nagyúr

Jól látom, hogy merevlemezeknek nincs is sebességteszt eredményes topikja, csak ide jönnek néha ilyen adatok is?
Évek óta csak retrózáshoz használok HDD-t, de ma veszek egyet, amit szintén erre a célra terveztem, csak kiderült, hogy talán adatmentésre jobb lenne, annyira minőségi darab. Nem gyors -majd lemérem azért, mire képes-, de extrém környezetben is megállja a helyét, és nagyon megbízható.

Ganz-[HUN: Az enyémre csak eladói 3 nap gari van, de elvileg teljesen új, és pár üveg sör áráért kapom. :) Szóval filléres tétel, de ha tényleg az, ami, szerintem durván jól járhatok vele.

[ Szerkesztve ]

(#1985) Ganz-[HUN] válasza Fred23 (#1984) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Hát.. WD Blackre 5 év gar van...

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1986) Fred23 válasza Ganz-[HUN] (#1985) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én egyáltalán nem akartam HDD-t használni már, de megláttam valamit aprón, és megtetszett, mert kedvelem a strapabíró dolgokat. Tényleg új, sohasem használt, most bontottam ki. Egyelőre betettem a fő gépembe, erre fogom letölteni felhőkből a legfontosabb adataim, aztán megy fiók mélyére. Bár nagyon lenne kedvem még próbálgatni, lehet, lesz ebből még pár teszt. :)

Típus a képen, de hogy kereshető is legyen: MQ01AAD020C.

(#1987) Chrys_ válasza finthus (#1982) üzenetére


Chrys_
addikt

Synology DS1819+ NAS-ban 8db. 4TB WD RED 4TB (WD40EFRX) van 24/7-ben használva, nagyon ritkán van a NAS leállítva. Ebből

SHR-2 kötet (7db. HDD):
53k+ működési óra: 3db.
40k+ működési óra: 2db.
23k+ működési óra: 2db.

Basis (egyedüli HDD a kötetben):
17k+ működési óra: 1 db. (backup HDD, adatok napi rendszerességgel frissítve Hyper Backup-pal)

Egyetlen egyszer volt HDD meghibásodás, az egyik (most) 40k+ órás integritása változott. Kb. 1 éve történt, kiszedtem a NAS-ból, Win10 alatt rendberaktam, majd vissza a NAS-ba, azóta is hiba nélkül működik minden.
Én nem látom értelmét a cserélgetésnek.

Egyébként 6*8TB SHR-1-ben mennyit ad? Gondolom kb. 37TB kötetet. Ha 1 HDD tönkremegy, cserélni kell, akkor a kötet helyrehozása az új HDD-vel elég sokáig tart (4TB is sok időt igényelt). Ez idő alatt nincs védelem egy újabb HDD hiba esetén, problémás az adatok mentése. Én ekkora kötet esetén mindenképpen SHR-2-t ajánlok minimum.

[ Szerkesztve ]

(#1988) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv Skacok!

Nekem kérdésem lenne:
WD4001FAEX, ez ugye 4TB WD Black. Mennyire érinti a sok parkolás?
WD Green van, annál tudom, h jelen van. Nem piszkáltam, nem kapcsoltam ki.
Hirtelen felindulásból vettem mindjárt kettőt, csak még nincs nálam.
Szerverben üzemeltek ~800 napot. Ha kézhez kapom az egyik megy a gépbe a 2TB Green mellé, a másik külső meghajtóba adattárolásra.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1989) finthus válasza Chrys_ (#1987) üzenetére


finthus
csendes tag

Köszönöm szépen.
Javaslatotoknak megfelelően végülis SHR2-ben van a 6db 8TB-os lemez, így összesen 27.93 TB-ot biztosítanak.

(#1990) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne:
Asztali pc-be tennnék be 2 db 3,5"-os hdd-t, melyek elérésére viszont egyáltalán nincs mindig szükségem, így szívesen venném, ha szoftveresen külön aktiválhatnám őket, normál helyzetben jó lenne, ha kikapcsolva tudnának maradni. Mivel lehet legegyszerűbben ilyet megoldani?
Illetve a Red lemezek mellett, van esetleg tipp, hogy viszonylag emberi áron 3-4 Tb-os méretben mely modelleket tartanak megbízhatónak? Teljesítmény nem érdekes, csak jó lenne, ha minél tovább rajta maradnának az adatok, egy-két naponta történő eléréssel.
Az egyik hdd-n, egy 3 Tb-os Toshibán eltűnt egy egész mappa. Újraindításkor a windows valamit javított is a lemezen. A hdd sentinellel pedig hiába futtattam le kétszer a kb 4 órás részletes tesztet, szerinte minden tökéletes... Némileg elveszett a bizalmam... :)

www.meszlenyiandras.com

(#1991) mgoogyi válasza blendész (#1990) üzenetére


mgoogyi
senior tag

A Purple az tudtommal kb. Red, csak más firmware.

(#1992) XZoli


XZoli
aktív tag

Sziasztok vettem a Synology DS114 NAS-ba egy WD Red 4TB 3.5" 5400rpm 256MB SATA3 WD40EFAX merev lemezt a problémám nagyon lassú a PC -ről 20 MB/SEC tudok csak rá másolni. A hálózat jó mert a másik számítógépemre 110-120MB/sec tudok másolni. Ez csak ennyit tud vagy mi lehet vele? Vissza sírom a jó WD Blacket :W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#1993) PhoenixK válasza XZoli (#1992) üzenetére


PhoenixK
őstag

Az EFAX egy SMR vinyó: [link]
Küldd vissza azt a vinyót, és vegyél helyette egy CMR-es darabot

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1994) XZoli válasza PhoenixK (#1993) üzenetére


XZoli
aktív tag

Az SMR-röl csak RAID tömbben okoz hibát legalábbis ezt vettem ki, viszont én nem használom RAID lemezként :W , de már kifutottam az időből sajnos

A két HDD közül melyiket válasszam

WD Gold 4TB 3.5" 7200rpm 256MB SATA 3 Arany WD4003FRYZ 57000Ft
WD Red Pro 4TB 7200rpm 256MB SATA3 WD4003FFBX 47000ft

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#1995) blendész válasza XZoli (#1994) üzenetére


blendész
tag

A Raid kompatibilitási gondon kívül kívül legfőbb jellemzője az smr-es lemezeknek, hogy nagyobb információmennyiség írásakor iszonyatosan belassul.

www.meszlenyiandras.com

(#1996) XZoli válasza blendész (#1995) üzenetére


XZoli
aktív tag

nagyobb csak 3TB akartam rá másolni :W 20Mb/sec :O na mindegy meglátom milyen lesz PC-ben

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#1997) Domaximus


Domaximus
tag

Üdv!
Gyanitom hogy ez a HDD hiba lesz és valszeg kuka is ahogy van, de leirom:
Régóta megvan ez a hdd kb 7 éves lehet már :D viszont nemrég kezdett el nagyon durván rossz lenni a helyzet:
WD5000AAkx 500gb vinyó, hdsentinel 18% kondit ir ki több 400 hibás szektorral. :D
Még üresjáratban is olyanokat ciripel hogy csak na.
Pár napja nagyon durván elkezdett random összeomolgatni a firefox, crash reporttal, esemenynaplo pagefilera hivatkozik... játékokkal eggyel se tudok már 10 perncél többet játszani mert vagy kidob az asztalra hibaüzenet nélkül vagy kiirja a virtual memory low hibát (nem volt soha ilyen lapozofileos bajom es nem is nyultam hozza) A töltési idők menuből a játékba látványosan rohadtul lassabbak is lettek ahogy észrevettem :F
És tudom is hogy honnan jöhetett ez hogy ennyire megadta magát, codot töltöttem battlenetről (200gb és ugye előfoglalás sincsen a jó kis battlenet programon) és a netem mondjuk úgy hogy elég jó ehhez a HDDhez képest (35-40mega másodpercenkénti letoltes). Letoltes kozben fagyott meg es crashelt ki a battlenet program, emelett brutalisan hangosakat ciripelve ment a vinyo :D
Másik, hogy szoktam figyelni a particioimat, es amelyiken a windows van azon látványosan csökken le a szabad hely :F
Kerdesem: Tenyleg kepes ilyen durva dolgokra egy HDD? Marmint hogy crashelnek a programok a pagefilera hivatkozva. Ramot testeltem szoftveresen is meg a biosbol futtatva, nem talalt hibat.

(#1998) blendész válasza Domaximus (#1997) üzenetére


blendész
tag

Simán lehet, persze. A win elég sokszor támaszkodik a lapozófájlokra: ha ezek sérülnek, akkor omolhat minden. Ha egyik program sem gyártott mostanában nagy ideiglenes fájlokat, akkor valószínűleg a hibás szektorokat veszi ki folyamatosan az elérhető tárhelyből a rendszer, ezért csökkenhet a hely. Ha még ráadásul mindenféle hangja is van a vinyónak, én kukáznám azonnal...

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#1999) Domaximus válasza blendész (#1998) üzenetére


Domaximus
tag

(#2000) Domaximus


Domaximus
tag

Sziasztok!

Tegnap szereztem be egy WD10EZEX vinyót. Ez igy mennyire okés ha ilyen hangot ad ki a HDD?

HD Sentinel problémat nem jelez sehol, meg alapból sincs gond vele, viszonylag gyors is.. tegnap szereztem be mert a másik HDDm már kinyiffant.

Itt a video a jelenségről:
[link]
és itt hogy mikor csinálja [link]

HD Sentinel: [kép] [kép]

igazabol mindig hallom ezt a berregést vagy vibrálást mikor ugymond dolgozik..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.