Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) varmi2 válasza trialboj (#1250) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel nem látod, így a merevlemez sem látja, így nem. Ha szükség van a helyre felül lesz írva az aktuális adattal, és azt is üresnek látja.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1252) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!

Kéne valamilyen terheléses tesztelő progi (elindítod és folyamatosan random írja-olvassa a lemezt, alaposan leterhelve), rákeresve itt a fórumban nem találtam. Új winyónál, hogyha gond van vele, még most előjöjjön, mielőtt igazán használatba venném.
Kösz!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1253) csitk


csitk
csendes tag

Sziasztok!

WD green SATA2-es 1 gigasbol hasznaltam joparat es megbizhatoak voltak es meg voltam veluk elegedve.
Most 2 gigas WD-t hasznalok mar kozel 1 eve.
Regi Western Digitaljaim is vannak 3 gigas es 10 giga koruliek...szoval nem volt meg rossz elmenyem veluk a tobbivel pedig joparszor.
Az a benyomasom hogy a nagy neveknel is voltak rossz es jo szeriak.
De amivel annak idejen jocskan tartalomszeruen beszivtam azt nem igazan veszek kesobb sem. Pl. a seagate-t a regi idokre valo tekintettel akarmit is irnak rola nem merek venni...es hitachi es tarsait sem. Akarki akarmit mond.
Annak idejen zenegepeket epitettunk amit PC-k hajtottak es kezdetben 10-20 gigas hdd-k voltak bennuk. Akkoriban 1 ev garival. Volt olyan, hogy 1 ev es 1 ev 2honap kozott a 20-bol pl 19 hdd tonkrement. Igaz hogy ez a kocsmai hasznalat rendkivul mertekben lecsokkenti az elettartamat( logdosik a gepet ki es be kapcsoljak orrba szajjba) de mas szeriakban is talalkoztam a palyafutasom soran ezzel a rovid elettartammal.
A seagate-t nemhiaba hivtuk sziiiiigeteloszalagnak :)
A maxtorok is kikoptak...de pl mai napig van mukodo kepes Quantum Fireball-om :)

Let freedom ring with a shotgun blast

(#1254) csitk válasza .mf (#1252) üzenetére


csitk
csendes tag

Szia!

En az uj HDD vasarlasakkor is lenyomattam a vinyomat a HD Tune progival...
Majd azutan teljes formazassal megformaztam meg a nagy terrasokat is.

Persze vannak terheleses progik is ilyen hdd stressz-szeruek, de szerintem ha ezzel meghajtod azert az ki szokta mutatni.
Masik tarsa a hdd regenerator.

Let freedom ring with a shotgun blast

(#1255) csitk válasza varmi2 (#1243) üzenetére


csitk
csendes tag

Szia!

Valoban nekem is az a tapasztalatom hogy ez a 41-45 fok meg OK tehat 50 fele semmifelekepp ne menjen.
A tesztprogik sokszor a 45-ot is mar melegnek talaljak...mondjuk kerdeses hogy a tobbi alkatresz a gepben milyen meleg.
Ha csak a vinyok 41-45 fokosak es ezek tartossak akkor maradhat, de azert probald meg huteni...vidd 40 ala. En amikor a halk dolgokra is adtam akkor 5 volttal hajtottam meg a vinyohuteses ventilatorokat is. Halk maradt a gep es lehultek a vinyok is.

Let freedom ring with a shotgun blast

(#1256) =Mentor= válasza Vico (#1241) üzenetére


=Mentor=
őstag

Az én ősrégi konfigomban egy 60 Gb ExelStor Technology J360 csücsül, 8!! éves lesz idén decemberben 1203 nap 22 óra üzemidővel és mindössze 1 hibás szektor van rajta. Azért kínába se csak szart gyártanak :))

[ Szerkesztve ]

(#1257) LeC válasza .mf (#1252) üzenetére


LeC
addikt

hdsentinel, hd tune, hd tach, CrystalDiskMark

ezekkel tesztelgethetsz.

Hdsentinel teljes felület tesztet illetve hd tune felület tesztet javasolnám (quick scant ne jelöld be)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#1258) LeC válasza trialboj (#1250) üzenetére


LeC
addikt

format, format. Szóval üresnek fogod látni a vinyót.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#1259) ANT válasza =Mentor= (#1256) üzenetére


ANT
őstag

Az szép! :C
Csak nem egy jó sulinetes konfig? Anno még olyanokban találkoztam ExcelStor vinyókkal.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1260) FoLey-v válasza Flashback (#1249) üzenetére


FoLey-v
addikt

8 éves a Seagate 80GB-os vinyóm és 1 hibás szektor van és 98% kondi folyamatosan van használva mint rendszerként,mint adattárolásra és volt benne P2,P3-as gépben is :C

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1261) Shing


Shing
őstag

Na itt a kb. 7 éves Maxtor winchesterem. Egyébként semmi baja nincs, ahogy a képen is látszik. :D
http://prohardver.hu/dl/upc/2011-09/19/289220_hm89meceqkoedzcm_w_2.jpg

[ Szerkesztve ]

(#1262) GaborGh


GaborGh
őstag

Hitachi 80GB 7200RPM 4éves, de amint a tesztből kiderül, még mindig 100%-os, mind teljesítményben, mind pedig kondícióban.

Annyi hibája van, hogy egy kicsit hangos.

[ Szerkesztve ]

(#1263) Buster17


Buster17
addikt

Seagate barracuda 500gb/72/16 ST3500418AS
5 hónap után 3 szektorhiba, 97%-os kondíció :F jelenlegi állás szerint kereken 55napot üzemel
kezdetek óta 1 kicsit csörög, recseg töltéskor.

[ Szerkesztve ]

(#1264) Shing válasza Buster17 (#1263) üzenetére


Shing
őstag

Fél év és meghal... ;] Amúgy nézegesd az állapotát időnként, mert nem viccelek, tényleg meg fog halni... ;]

(#1265) GaborGh válasza Buster17 (#1263) üzenetére


GaborGh
őstag

Adatmentést ne erre a winyóra végezz :P

Ha garos, akkor pedig vidd vissza minél előbb!

(#1266) capulet75


capulet75
addikt

Gyors kérdés: hogy lehet az hogy az 1TB-s vinyó a sentinel szerint 100% a performance, a health 0% és tudok rá irni, olvassa és le is tudtam formázni?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1267) föccer válasza capulet75 (#1266) üzenetére


föccer
nagyúr

Írd meg ide a SMART adatokat, vagy készíts róla screeashoot-ot.

A sentinel nem tudja pontosan kiszámolni, hogy mikor fog megpurcanni a vinyó, csak azt tudja elemezni, amit a smart-ból kiolvas. OTt már lehetnek olyan bejegyzések, ami a meghajtó kritikus hibájára utal, de ténylegesen még működőképes. Én mindenképpen azonnal menteném róla az összes adatot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1268) capulet75 válasza föccer (#1267) üzenetére


capulet75
addikt

Leformáztam az egészet, belevágtam egy külső rackbe és most ez a háttértár a letöltéseknek.Az a fura hogy pár hónapja már ilyen, de rendületlenül működik mindamellet hogy azt irja: a várható életartam 0 nap. :F

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1269) capulet75 válasza capulet75 (#1268) üzenetére


capulet75
addikt

A leformázott vinyó 300Gb adat rátöltése után azt írja hogy 86% kondi! Eddig nulla volt! Ezmiez?? :F A várható élettartamra is több mint 1000 napot ír, ez is nulla volt. Feltámadt vagy mittomén. :)

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1270) föccer válasza capulet75 (#1269) üzenetére


föccer
nagyúr

Éjszaka valaki megszerelte. Lehet, hogy volt a felületen néhány gyenge szektor, amit a drive saját vezérlője most zárt ki a használat alól azokat a területeket a tartalékterületről pótolta. Így a SMART-ból eltűntek a hibás, gyenge szektorok így "javult" a meghajtó élettartama.

Érdemes lenne megkeresni a jelenséggel a szoftver fejlesztőjét akár a hozzá tartozó topikban. Ő biztosan többet tud mondani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1271) capulet75 válasza föccer (#1270) üzenetére


capulet75
addikt

:R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1272) llaszlo


llaszlo
veterán

Vettem egy WD3200BEVT vinyót, viszont hibás volt. Most egy Samsung HN-M320MBB vinyóra tudnák cserélni. Elfogadjam a cserét vagy inkább kérjem a WD-t? Azt jövő hétre hoznák a Samsungot meg holnap megkapnám. Egy másik fórumon azt írta egy srác aki szervízes, hogy az elmúlt években jóval több WD-t vittek vissza hozzájuk, mint Samsungot.
A másik vinyóm is WD WD2500BEVT és az teljesen jó már két és fél éves.

(#1273) nagyfero2011


nagyfero2011
csendes tag

A hideg mennyire árt a winyóknak? Egy samsung winchesterem kint töltött egy éjszakát a kocsiban, amikor -8 fok volt éjszaka pár hete.

(#1274) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ezt nézzétek: [link]

GaborGh! Ne szerénykedj, darál, tudom! Nekem is van egy ATA100-as.

[ Szerkesztve ]

(#1275) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Azt szeretném megkérdezni,hogy nemrég vettem egy használt Samsung 500gb-os vinyót,tipusa: SAMSUNG HD501LJ
Szerintem semmi baja sincs,de a hdd sentinel a Kondiciót 80%-ra irja és "65536 hibát észlelt adatátvitel során".

Ez valós lehet? Mert amióta nálam van még nem tapasztaltam hogy bármi hibát vétett volna,illetve ez a szám 65536 eléggé furcsa hogy pont ennyi,ugye pont a 16 hatványa
16*16=256*16=4096*16=65536
Nem lehet ez inkább valami hdd sentineles bug?

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1276) Kolondrum válasza AMD!4ever (#1275) üzenetére


Kolondrum
félisten

Bug a samsung HDD-k ben van, hulladékok, mind élettartamba mind SMART infoban. A senti ha nem kap jó infot nem is fog jót mutatni. Már a CrystalDiskInfo is uttal a samu HDD-kre: SAMSUNG HD155UI/HD204UI has data loss bug. CrystalDiskInfo does not access these disks by default.

(#1277) AMD!4ever válasza Kolondrum (#1276) üzenetére


AMD!4ever
őstag

:D
Nem is vettem volna,de egy prociért ezt adták cserébe,és a proci ennyit nemért.
de azért remélem nem dobje fel a talpát.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1278) Bigeee


Bigeee
tag

Az előttem szólóhoz hasonlóan samsung hd501lj-m van, kb 4éve, hdd sentinel szerint semmi baja, telj. és kond. 100% 545nap működés után.

Azon kívül, hogy hibás volt az alaplap mikor vettem, így 3 ilyen merevlemezt tönkretett mire rájöttek mi a baja, semmi baja azóta :)

(#1279) zetecR válasza Flashback (#1249) üzenetére


zetecR
addikt

Volt valami előjele, vagy csak fogta és megállt?

AMD!4ever: én is használok egy HD501LJ-t; több, mint 3 éves és 100%-os...
Pedig bően van/volt használva

[ Szerkesztve ]

(#1280) Kolondrum válasza zetecR (#1279) üzenetére


Kolondrum
félisten

A samukkal a fő gond sztem a smartban van, és ha az nem jó infót ad akkor pl a sentinel is boldondságokat ír ki. Én azért mondom, hogy hulladék minden samu HDD, mert mások példáját láttam, mesélték. Kb ahhoz tudom a samut hasonlítani mint régen a maxtort, volt ami 3 nap alatt nyekk és volt ami 10 év után sem nyekk. Jót kell kifogni.
Én nekem már senki nem magyarázza meg a samuk jó minőségét, max SSD-ben.

(#1281) shootme2


shootme2
aktív tag

Helló

HDD vásárlás előtt állok és ajánlottak egy Samsung HD501LJ-t.
A HDD Sentinel szerint 100/96-os 663 nap üzemidő, hátralévő több mint 1000 nap, összes indítás 6510

A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
392 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Nincs szükség beavatkozásra.

Mennyire kell félni hogy ez elhalálozik?

HD403LJ-ről milyen tapasztalatok vannak? Van egy olyan is 100/100-as...

Köszönöm.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1282) Advent válasza Kolondrum (#1280) üzenetére


Advent
tag

Én ugyanígy jártam a Samsung vinyókkal. 1 éven belül 1db 1 terrás 1db 400-as és 1 db 320-as vinyón jelentkeztek különböző hibajelenségek. az még "elmenne" hogy rossz adatokat küld csak működjön jól, ne legyen adatvesztés , lassulás meg hasonló. volt olyan vinyó asszem a 320-as hogy kattogott nem sűrűn de azért csinálgatta de a Hd senti mégis 100/100nak látta.

Samsung SSD-k eddig 1 volt a családban de rövid időn belül csökkent vagy a kondició vagy a teljesítmény azt már nem tudom pontosan, szerencsére az sincs már itt :) .

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#1283) banánocska


banánocska
aktív tag

Új gépet raktam össze:
Konfig
Asrock 870 Extreme 3 r2.0
Amd Fx 4100 3.6Ghz
8Gb Corsair Vengeance 1600Mhz
Ati Hd4890 1gb Vapor-x
corsair Cx400W

Ebbe akartam belerakni egy 500Gb samsung vinyót(Hd502j).
Tegnap még a régi konfigban ment gond nélkül.
Ma már még a biosban sem ismeri fel. Egy kisebb hangot kiad bekapcsoláskor de nem hallanám hogy felpörögne.

(#1284) tomp


tomp
félisten

Üdv
Ha van egy vinyó ami már 1éve üzemel "fekve" és az oldalára fordítva használom tovább, árt neki? :F

(#1285) Johnyy válasza tomp (#1284) üzenetére


Johnyy
tag

Úgy tudom, igen.

(#1286) Weaver


Weaver
senior tag

hány nap működés számít soknak egy vinyónál ? kb ?

(#1287) ltom67


ltom67
csendes tag

Üdvözlet az Uraknak!

Fájlszerverbe vennénk 2db. SATA HDD-t 60e.Ft+ÁFA/db. összeghatárig, minél nagyobb kapacitásút. Melyik a legmegbízhatóbb és legjobb ár-érték arányú manapság nonstop 24 órás üzemre?
Ezekkel szemezek:
1) Western Digital Caviar Green 3TB (WD30EZRX) www.argep.hu/product_1547003.html
2) Seagate Barracuda XT 7200.12 2TB (ST32000641AS) http://www.argep.hu/product_1122948.html

Követelmények:
- SATA-csatoló
- merevlemez-kapacitás: 2 TB vagy több
- fordulatszám: 7.200 fordulat/perc
- cache: 64 MB

NAS adattárolót vegyünk a fentiekhez, vagy jó/jobb megoldás egy NEC TM 710 (jelenleg ez van erre a célra, Fedora op.rendszer futna rajta, RAID1-ben a 2db. HDD) szerverbe, bepakolni ezeket??

Köszi mindenkinek az építő választ!

LT

www.szamitogepguru.hu

(#1288) tomp


tomp
félisten

Mi a véleményetek a Seagate Momentus Thin 320LT020-ról?
Laptopban van.
Kb 5hetes a gép.

HDSentinel szerint 63x állt le/indult el eddig, 22napos üzemidővel 100%-os. :)

(#1289) Tibitabi


Tibitabi
tag

Sziasztok!
Sikerült ma vennem olcsón 2 db winchestert (3000.- ért) egy idegentől kipróbálás nélkül, (sötétben, nyilvános helyen). Elmondása alapján működőképesek.
De sajnos itthon megnézve a Hard Disk Sentinel egész mást mond.
Slave-ként lettek a gépbe helyezve. Az egyik 120Gb -os csupán kattog egy bizonyos ritmust, ezen kívül semmit sem csinál, megáll a gép még a bekapcsoláskor amikor felismeri a memóriát.
A másik pedig egy 160Gb -os. A Sentinel szerint 15%-os és már csak 27 napja van hátra.
Ezen lehet valamivel segíteni? Gondolom itt a teljes winyó rossz, nem csak az F: partíció?
Elképzelhető, hogy a srác nem is tudta mit ad el, vagy ő azt nagyon is jól tudta, hogy mindkettőnek hatalmas problémája van. Ez utóbbit tartom valószínűnek, mert úgy tűnt a viselkedése. (Eléggé link féle alak volt.) Szerintetek mit érdemes lépnem az ügyben?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1290) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ma kaptam meg garanciális csere keretein beül az új WD Blue winyómat. Kicsit megijedtem e látvány alapján? Jogos a félelmem?

(#1291) moonguru válasza BigBlackDog (#1290) üzenetére


moonguru
őstag

Én nem látok hibát...

Legalábbis a Smart adatokban! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#1292) Tibitabi válasza Tibitabi (#1289) üzenetére


Tibitabi
tag

Szóval ki mit szól ehhez a "Becsült hátralévő élettartam = 27 nap" -hoz ?
Ezt mennyire kell komolyan venni?
Még különösebben nem teszteltem, de kíváncsi lennék, ha valaki már találkozott hasonlóval, annak mi lett a sorsa vagy nem várta meg?
(Esetleg elment még akár 2 évig is?) Második winyóként lenne használva. Ha hirtelen tönkremegy ez tehet kárt bármi másban, a gépben?

(#1293) Superhun


Superhun
addikt

Emberek, tényleg nem cseréli most a WD a vinyóit? :F Az enyém már több mint 3 hónapja gariban van :(((

(#1294) Tompie


Tompie
őstag

Hali!
SEAGATE 320GB 7200rpm 16MB SATA3 ST320DM000 -ről valakinek tapasztalat?
Mennyire megbízható, tartós?
köszi

(#1295) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Szerintetek ez a vinyó mennyit megy még el?Tehetek erre rendszert?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1296) Superhun válasza Ace Ventura (#1295) üzenetére


Superhun
addikt

Ez még teljesen ok, a felpörgési hibát a tápellátás is okozhatta, ez az 1 hiba még nem hiba :)

(#1297) zalman90 válasza Ace Ventura (#1295) üzenetére


zalman90
őstag

nálam már volt 85 ször felpörgési hiba, azota is megy rajt az oprendszer

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#1298) Fehércápa


Fehércápa
aktív tag

(#1299) Fehércápa


Fehércápa
aktív tag

Az előzőt kiegészíteném még annyival,hogy most mindhárom vinyóm 45-45-43 fokos. Utánanéztem ,de mindenhol mást írnak,van aki szerint ez még simán jó kb.50fokig,van aki szerint 35 körül kéne lennie. Szerintetek? Ha ajánlanátok halk hűtési megoldást azt megköszönöm. Vízhűtést kihagynám :)

[ Szerkesztve ]

(#1300) Fehércápa válasza Tibitabi (#1292) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

A 3ezres vinyókkal átvertek, tudta ő jól,hogy mit ad el... A 17%-os vinyót szerintem ne használd, bármikor megadhatja magát, akár holnap is... Ha prohardveren vetted megoszthatnád velünk ki volt az illető... Te sem voltál túlságosan elővigyázatos valljuk be... Sőt! Bár végül is,ha csak annyit mondott "működőképesek", akkor ez arra amelyik elindult igaz...még pár napig az.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.