Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) DemonDani


DemonDani
addikt

Hitachi 400GB

Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : HDS724040KLSA80

Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 727 nap, 1 óra (becsült érték)
Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : több, mint 1000 nap
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 100 % (Kiváló)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 100 % (Kiváló)

Azt hiszem ez elég jó :))

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#702) solika


solika
tag

sziasztok!

hát, eddigi tapasztalataim:

- quantuum 120 mb-os vinyó 386-os majd 486-os gépben. ez utóbbiban elég sok rázkódás érte, na onnantól sokasodott rajta a badsector-ok száma. amúgy jó vinyó volt.

- quantuum 1 gb-os, ő az ide csatlakozó hibája miatt hótt meg. ahova hordtam cd-t írni, ott megreccsentették mikor kivették a keretükből. még sokáig ment így is, mert egy vastagabb papírdarabkát ékeltem a panel és a csati közé, de sajna nem tartott örökké (kb 1-2 évet ment még).

- vele egy időben lett egy 10 gigás quantuum is, annak az elektronikája egyszerűen elégett, hatalmas fénnyel és sistergéssel (mint mikor egy gyufa meggyullad). :DD ez egyébként állítólag szériahiba volt 10 gigás quantuum-oknál...

- nos, ezután jött egy 30 gigás quantuum, istenien tette a dolgát, majd eladtam egy jó barátomnak, aki egy fél éve rakta félre (gépestől, merthogy vett egy új machine-t).

- eztán jött a "csoda": 120 gb-os ata maxtor (6Y120L0). jelenleg is gépemben van, kb 6 éve vettem, használtan! hd sentinel (aki szerint 591 napja megy:) ): hőfok 38°, teljesítmény 92%, kondi 91% (3 hibás szektor - néhány dühösebb gépberúgás miatt - és felpörgési hiba - sajna ez utóbbi ma is előfordult a progi szerint, pedig ez amúgy a szar táp miatt lehetett, hiszen a másik 2 vinyónál is írja).

- maxtor 250 gb (6L250R0) ata-s (kb 2 éves lehet, nem emléxem pontosan :D). sentinel szerint 418 napja megy, hőmérséklet 40-41° (hűtve kb. 36° környékén mozog), teljesítmény 90%, kondi 100%.

- seagate ST3500320AS 500 gigás, a rettegett 7200.11-es széria. kb fél éves lehet (sentinel szerint 133 napot ment eddig), hőfok 33° ventivel (venti nélkül kb. 34-36°) teljesítmény 100%, kondi 91% :O mondjuk csak felpörgési gondok voltak vele.

valószínű, h táphiba lehetett a felpörgetési hibák oka, mivel tápcsere óta megszűntek a hibák (lefagyások, vga nem indult el, stb), kivéve szegény 120-as maxika, akinek elvileg ma is volt ezzel gondja.

- fiam gépében egy szintén "nem mai csirke" 20 gigás quantuum megy, kicsit magas csapágy- vagy motorhanggal. sentinel adat nem áll rendelkezésre, arra nem raktam fel.

- laptopom toshiba vincsije kb 90 napot megy még el. :O:O:O sok bad és rengeteg 8-900 gyenge szektor... szerintetek egyetlen erősebb ütődés okozhat ennyit? sentinel szerint több lépcsőben történhetett.

[ Szerkesztve ]

(#703) Thulcandra válasza DemonDani (#701) üzenetére


Thulcandra
senior tag

SEAGATE 40 GB - 2003 -ban vásároltam :U

Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : ST340014A
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : 3.04
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : 3JX0HE0Q
Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 38162 MB
Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1526 nap, 9 óra
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#704) DemonDani válasza Thulcandra (#703) üzenetére


DemonDani
addikt

Szép! Grat! :P

Jah amúgy a fokról szólva... Van egy Samu F1esem 640GBos. És van egy nagyon gyenge 12es eléjük téve (minden vinyom egymás felett van és ez az 1 venti hűti az egészet) és ez a Samsung folyamatosan szobahőmérsékleten van. Lehet ebből gond szerintetek?
Olvastam olyat h lehet mert túl hideg (szobahő változik 19-28fokig kb).

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#705) Jamby18


Jamby18
senior tag

ÁÁÁÁ :F
Ezt már tényleg nem hiszem el #684 hsz. leírtam mit is csinál a WD 640Gb GP vinyó. Visszavittem június elején ültek rajta 2hetet felküldték Pestre illetve itt az üzletbe is letesztelték és elismerték,hogy "hibás"!!!!!
Nem hívtak bementem még mindig nem érkezett meg sima 640Gb tudtak volna adni, ha 1héttel ezelőtt telefonáltam VOLNA, de mondtam nemem olyan kell amit vettem. Jó, tegnapelőtt hívtak,megjött,érte mentem.
Kicserélték 1zsír újra hazahozom és láss csodát dettóra ugyan azt csinálja mint a régi megfagy tőle a winamp, torrent kliens nem tudja használja a vinyót. Szóval tényleg pipa vagyok most már.
Próba képen összedobtam itthon 1gagyi gépet 3000+ sempron,ASRock lap,256Mb ram,int S3 graf, XP telepítés...
Amikor annak kéne bejönni hogy partíciók, megáll a telepítés és közli.
Nem lehet operációs rendszert telepíteni mert a Windows nem talált merevlemezes meghajtót :((( :(((
Jumperelni már próbáltam az előzőt semmi siker a Power up Standby ha összekötöm POST nál nem ismeri fel a vinyót pár másodperc múlva Disc Error.
Szóval már tényleg nem tudok mit csinálni.
Visszavigyem??? Szerintem már kivan a t..... velem hogy még mindig xar. Olyat meg gondolom nem lehet,hogy adjanak 1simát 640Gb BLACK nevűt azt hiszem.
Ötleteket várok... idegesítő kicsit, 1Gb szabad hely és 2hónapja kínlódok ezzel a vinyónak nevezhető micsodával.

[ Szerkesztve ]

(#706) NFree


NFree
addikt

Röviden , a multkor kiveséztük az 1tb szekciót , nos még is egy samu f1-et sikerált szereznem remélem 2 év múlva , jelentkezhetek, hogy hibátlan. :U
Viszont van egy t166-os 250-esem 3 éves eggyenlőre hibátlan volt egy t166 500-as fél év 32db bad sector lett rajta most gariztatom, meg van egy 32gb rapim 1 éves s jelenleg 100% , remélem így is marad.
Viszont a notimba van egy 250 seagate, azon van eggy hibás sector de már nagyon régóta, lehet az egyik bukfencből adódóan, ki tudja :U de megy rendesen.
Nos így hírtelen ennyi.
Egyébként másnak is halt már be nagy samu t166-os vinyó 500gb felett elég gyakori sajna :W

vga

(#707) NFree válasza NFree (#706) üzenetére


NFree
addikt

Na a következő hejzet ált elő nem tudnak gariból t166-os 500-as samut adni hellyette seagate 500 as van asszem 7200.12-es vagy ráfizetéssel 11 melyik a jobb :F

vga

(#708) solika válasza NFree (#707) üzenetére


solika
tag

helló nfree!

olvasd el a milyen winchestert vegyek? topikot, de olvass vissza rendesen, h tudj következtetéseket levonni. elvileg úgy áll a dolog, h a 7200.12-őt kell venni. st3500410as vagy ha más nincs st3500418as típusjelű. mind a kettő 7200.12-es, csak annyi a különbség állítólag, h a 410 végű halkabb kicsit. a .11-est ne vedd, bár nekem az van és annak ellenére, h szidják én elégedett vagyok vele, gyors, halk és hűtés nélkül terhelve 34 fokot mért a dh sentinel.

[ Szerkesztve ]

(#709) siriq


siriq
őstag

Most per pillanat azokrol irok amik meg meg vannak a gepben(286-386 idoszakot ertelmetlen emliteni mert nem tudom mi van azokkal a vinyokkal).
Van 2 db 250 gigas es 2 db 40 gigas Maxtor(meg a Hitachi 1 TB is de az meg frissnek szamit nalam mert csak 2 eves). Az elso 250-s az valamikor 2002 ben vettem a masikat kb fel evre ra vehettem. Eddig siman mennek 24/7 ben miota megvannak. A 40 gigas valltozat csak kesobb kerult hozzam de abban is van mar olyan 5 ev. Szoval ki lehet szamolni mennyi "kilometer" van az elso 250-ben :D .

szerk: a 250-s tipusa: 7Y250PO meg a masiknak is. Azert vallaztottam ezeket mert irtak meg anno hogy valamivel jobbak mint a 6j akarmi sorozatuak(a havernak nem regen allt meg orokre az olyan szeriaju vinyoja).
Jah es baromi huvos. Alltalaban 35 folott nem lattam, most este 24 fokos.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#710) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek! Azt halottam hogy a vinyó 35 fokon érzi jól magát. Az baj ha nekem kb 27-28 fokos? Ha igen akkor mi baja lehet?
Tomate:Akkor hülyeség az a 35 fok. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#711) Tomate válasza LordDarkness (#710) üzenetére


Tomate
veterán

Nem baj. Minél hűvösebb annál jobb.

(#712) finest válasza Tomate (#711) üzenetére


finest
őstag

Nem igaz, volt egy teszt a google szerverekben használt vinyók hőjéről és meghibásodásairól, valóban 35 fok körül volt nekik a nyerő. Ezzel együtt 1-2 vinyó esetén felesleges izgulni a <30 fok miatt. A végkövetkeztetés ott úgy emlékszem az volt, h 20 C fokon határozottan gyakoribb a meghibásodás.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#713) LordDarkness válasza finest (#712) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Nekem ilyen vinyóm van.

Rock Katona

(#714) finest válasza LordDarkness (#713) üzenetére


finest
őstag

Itt az első linken van PDF-ben a tanulmány: [link]

Ha jól látom az optimális hőm. 37-40 fok, jelentős számú meghibásodás 25 fok alatt volt. 28 fokkal teljesen jó vagy. Ezek a statisztikák trendeket mutatnak. 15-30 fok között működő vinyókon gyakoribb volt a 3 hónapon belüli meghibásodás, 3 év felett viszont a leggyakrabban a 40 fok és felette működők hullottak.

A tanulság inkább az, h nem sok jelentősége van a hőmérsékletnek, de ha már érdekes, akkor 35-40 fok az optimális.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#715) LordDarkness válasza finest (#714) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Köszi. Akkor nagy hülyeséget nem csinálok ha van előtte egy 12cm venti.

Rock Katona

(#716) siriq válasza finest (#714) üzenetére


siriq
őstag

Sajat tapasztalatbol kiindulva en is 35 fok koruli ertekre tippelek. Miota meg van az uj kuckom azota minden huvosebb. A maxtor vinyokat viszont mindig 35-40 fok korult tartottam(regi haz) amit mar meg is jegyeztem mashol. Nekem bevallt.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#717) Konfigos


Konfigos
őstag

Üdv!

Melyik a legolcsóbb vinyó amit rendszervinyónak ajánlotok?Én F1-es samsung buzi vagyok de meghallgatok minden érvet.SSD-m volt/van de most 3.5" lesz a rendszervinyó.
Főként a hangja,élettartalma,hőmérséklete érdekelne annak amit ajánlotok.

Nem kell nagy méret elég egy 160 is akár,mert van egy 640-es még mellé.

(#718) solika válasza Konfigos (#717) üzenetére


solika
tag

helló!

nem sokat, mindössze 10 hozzászólást kellett volna elolvasnod, mielőtt kérdezel. de illene többet is...
Milyen winchester-t vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#719) tomika


tomika
aktív tag

Vincsijeim:

Samsung 80 GB - felpörgési hibák
WD 80 GB - hibátlan
WD 160 GB - hibátlan
Samsung 200 GB - hibátlan
WD 320 GB - hibátlan
Samsung F1 750 GB - 13 gyenge sector (fél éves, HD Sentinel szerint ment 77 napot)

Samsung S2 Portable 160 GB - 54 bad sector [2 órát (!) ment]

Nálam a WD 100%-os, 4 Samsung vincsiből 1 jó... heh

(#720) Konfigos válasza solika (#718) üzenetére


Konfigos
őstag

Nem hozzád szólt a kérdésem szóval máskor nem kell rá reagálnod ha már értelmest nem tudsz írni. :o
És mint látod 2 külön totyik amiről beszélsz. :W
Én arra voltam kíváncsi hogy melyik a megbízhatóbb és melyiknek több az élettartalma ami ez a topik.
Máskor ha okoskodsz akkor tedd úgy hogy értelme legyen :(((

(#721) audi100td válasza Konfigos (#717) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

Samsung sajnos kevésbé megbízható, amit ajánlani tudok, az a Seagate 7200.12, valamint ez a leggyorsabb 7200-as vinyó jelenleg a piacon. :)

De a tipusszámra figyelj oda, amit kinéztem tuti 7200.12-es, de sok helyen még a 7200.11-et is lehet kapni, ami viszont nem valami megbízható. :(

(#722) ixtom válasza Konfigos (#720) üzenetére


ixtom
tag

Véleményem szerint ez a topik inkább a konkrét tapasztalatokról (vagy épp a meghibásodás tényéről) szól, amiket hosszabb használat után tudnak csak megosztani a tulajok. Naprakész infót nem sokat találsz.

1. hsz-ből:
"írjuk le, pontosan milyen/mennyi idős HDD-kkel dolgozunk, illetve ha meghalt wincseszterünk, azt is írjuk be, hogy mennyi idő/milyen igénybevétel után halt meg."

A másik topik viszont talán átfogóbb képet mutat a HDD-k jelenlegi általános megítéléséről. Például az F1 széria korábban még "istenítve" volt most meg már a "nem a legjobb" kategóriában van.
Vagyis érdemes az ilyet inkább abban a topikban megkérdezni. Ott jobban képben vannak a topiklakók és elég sok naprakész információ megtalálható az aktuális vinyókról.

Ez csak SZVSZ és persze ettől még nem kellene egyből leugatni egymást, lehet szépen is fogalmazni. Ez elsősorban nem Neked szólt (csak másodsorban) :DDD

(#723) Jamby18


Jamby18
senior tag

Látom senki se segít :((( (#705)
Tegnap tesómnál teszteltük,torrentezett,zenét hallgatott róla. És jól működött.
Ezután 2lehetőség adott. 1mivel nem sok pénzem van így 12-15környékén 1olcsó Giga,Asus lap.. Lehet a chipset xarakodik a vinyómmal,vagy nem tetszik neki,hogy 640Gb,bár a 200Gb samu 3éve tökéletesen üzemel benne, illetve az elérhető legfrissebb BIOS van a lapon.
2lehetőség csak a WD-t teszem be a gépbe és teszek rá Vistát és ezt használom. Ezt napokon belül ki fogom próbálni.

(#724) parvus


parvus
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy fényképek tárolására melyik típust ajánlanátok ebből a winyó rengetegből?
Ugye legfőképp a megbízhatóság a fontos és legalább 200Gb,sebesség stb... NEM!
Ár nem érdekel!
:F

menjünk inkább kapálni!

(#725) Szemjuel


Szemjuel
tag

Üdv!
lehet volt már ilyen kérdés, de mennyit eszik egy 500gb-os 7200-on pörgtő vinyó?

(#726) solika válasza ixtom (#722) üzenetére


solika
tag

helló ixtom!

nem ugattam le "szegényt", csak megjegyeztem: ez nem az a topik és ettől függetlenül 10 hozzászólással elébb már volt válasz egy ugyanilyen kérdésre (amit ráadásul pont én követtem el), tehát nem mondható el, h nem vagyok segítőkész. én mindig elolvasom az első hsz-eket és h miről szól az adott fórum (bár én csak okoskodom és hülye vagyok). javarészt (ha az időm engedi a család, a munka és a maszek mellett) az egész topikot is "átfutom" ami érdekel. de az első és utsó oldalt mindenképp...

amúgy konfigos, lehet nem nekem szántad a kérdést, de
1: te nem a megbízhatóságról és élettartamról érdeklődtél, hanem: "Melyik a legolcsóbb vinyó amit rendszervinyónak ajánlotok?" ez pedig vásárlási szándékot jelez számomra (és itt már életbe lép az általam említett topik).
2: (mint fentebb is írtam) 10 hsz-szel elébb már válaszoltam egy ilyen kérdésre (nagyon szívesen) annak ellenére, h ez nem az a topik. illett volna visszaolvasni pár hsz-t, mielőtt belevágsz egy kérdést egy fórumba (h legalább azt megtudd, miről szól a topik, ha már a címéből képtelen vagy rájönni...).

Szemjuel, erre pontosabb választ vmelyik tápos topikban tudnak adni (ott van egy pár elektro-szaki igen komoly tudással, tapasztalattal), de elviekben ahogy erről eddig olvastam 5-10 w között, némelyik esetleg 15-öt kajál meg.
am új vinyót akarsz venni és nem akarod a tápod túlterhelni vagy eleve tápot akarsz venni?

[ Szerkesztve ]

(#727) proof88


proof88
addikt

Üdv!

Olvastam olyat, amiről még nem nagyon hallottam, ezért megkérdezem itt, hogy ki mit tud erről és igaz-e: állítólag a gyártók szoktak közölni olyat adatot is, hogy 1 óra alatt max. hány fokot változhat a merevlemez hőmérséklete. Pl. 1 óra alatt max. 20°C. Van, aki azért ajánl winyó hűtést, hogy működés közben ne emelkedjen túl magasra a hőmérséklete, de nem azért, mert akkor rongálódna a winyó, hanem mert pl. kikapcsolás után túl gyorsan hűl le. Na ez a része nekem új... szerintetek?

(#728) LGLuke válasza proof88 (#727) üzenetére


LGLuke
őstag

HDD-knél valóban nem jó a hirtelen hőingadozás.
Hűtésről annyi, hogy 35-45 fok között ideális, legalábbis google saját SATA HDD-inek kimutatása alapján ezek bírták legtovább.
Szóval nem jó túlhűteni, de nyílván nem tesz jót, ha túlforró. Mérnökök belövik kb. a mindennapi használat során a hőtágulás mértékét, és ettől nem érdemes eltérni. Viszont aki speciális körülmények között használja, azoknak természetesen segédeszközökkel kompenzálnia kell. Ez lehet ventilátor, vagy rezonanciát csökkentő rögzítő keret... a környezet függvényében.

Ilyen 20°C-os hőmérsékletingadozási kvótáról még nem hallottam. Télen a kintről behozott jég hideg HDD-det ne kapcsold be, várd meg, míg szobahőmérsékletű lesz... Ilyen tanácsokat szoktak osztogatni, de mást nem nagyon hallottam a gyártóktól.

(#729) ixtom válasza proof88 (#727) üzenetére


ixtom
tag

Itt pl. megadnak ilyen adatokat: Seagate 7200.12 Product manual (pdf) 21. oldal ("15-ös lap")

"2.8.2 Temperature Gradient

Operating:
20°C per hour (68°F per hour max), without condensation

Nonoperating:
30°C per hour (86°F per hour max)"

[ Szerkesztve ]

(#730) G@ben


G@ben
addikt

Sziasztok!

2 vinyó között kéne döntenem:
Samsung HD103UJ és WD 10EADS.

A Samu elvileg nagyon gyors és elég jó, a WD meg a Green sorozat tagja és ahogy olvasgattam, ezt ajánlottátok adattárolásra.
Ami fontos nekem, az elsősorban a megbízhatóság, utána jön az összes többi. Ez az egy vinyóm lenne, szóval rendszernek, játékoknak legyen elég gyors, de nem másolgatok minden nap több száz giga adatot, szóval annyira nem érdekel, ha kicsit lassabb, mint a csúcstartó merevlemez. A WD most 5400-es fordulatú vagy 7200-es? Ellentmondó infókat találtam róla.
Melyiket ajánlanátok a kettő közül?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#731) audi100td válasza G@ben (#730) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

annyira egyiket sem ajánlom, a samu nem igazán megbízható, a WD meg csak 5400-as.

Seagte 7200.12 most a legjobb a 7200-asok közül, nagyon halk, gyorsabbat nem találsz és megbízható is.

(#732) G@ben válasza audi100td (#731) üzenetére


G@ben
addikt

Pont egy Seagate-et viszek vissza gariba és azt cserélném. Most ez a két vinyó elérhető, persze rendelésre elvileg tudnak mást is.
Az 5400-as mivoltát a WD-nek nem kompenzálja a nagy adatsűrűség? Vagy a rendszernek kéne a 7200?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#733) audi100td válasza G@ben (#732) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem kompenzálja, mert a samunak is ugyanakkora az adatsűrűsége, 7200.12-nek meg jóval nagyobb, ők már 500-as tányérokat használnak.

Gondolom 7200.11-et viszel gariba, az az egész széria rossz, de a .12-t teljesen átdolgozták, nagyon jól sikerült és ezt úgy mondom hogy .11-el én is szívtam...

(#734) G@ben válasza audi100td (#733) üzenetére


G@ben
addikt

ST3500320AS-t viszek vissza.
Megbízhatósági tapasztalatok vannak a 12-esről?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#735) audi100td válasza G@ben (#734) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az 7200.11, nekem is olyan ment tönkre...

A 12-est itt a PH-n már nagyon sokan vették, eddig egyetlen hibás darabról tudok kb. 3 hónap leforgása alatt, annyi meg a WD-nél is volt...

[ Szerkesztve ]

(#736) G@ben válasza audi100td (#735) üzenetére


G@ben
addikt

Értem.
Mondjuk ez a teszt érdekes lett, hogy néha a leggyorsabb, néha a leglassabb. Mondjuk ha egy átlagos sebességet hoz nekem és mellette nagyon megbízható, az már jó.

Szerk: úgy látom, nem teljesen mérvadó ez a teszt.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#737) audi100td válasza G@ben (#736) üzenetére


audi100td
nagyúr

Biztos van egy két teszt amiben lassabb mint mondjuk az F1, de ez minden vinyónál így van, nekem bevált és aki eddig aki ilyen vinyót vett elég jó véleménnyel volt róla. :)

(#738) G@ben válasza audi100td (#737) üzenetére


G@ben
addikt

Nem pont az F1-hez képest gondoltam, hanem mindhez képest. Bár igazából tényleg a megbízhatóság a kérdés, az meg 3 hónap után nem tudom, mennyire jön elő. A 7200.11-est is úgy vettem, hogy megbízhatónak tűnt, most meg azt mondod, hogy az egész széria rossz volt. Ki tudja, előjön-e ugyanez a 12-esnél is vagy sem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#739) LGLuke válasza G@ben (#738) üzenetére


LGLuke
őstag

A tesztben azért lassabb a 7200.12-es, mert a fogyatékosok bekapcsolva felejtették az AAM-et! Pedig azt nyugodtan ki lehet kapcsolni, akkor is a leghalkabb 7200-as HDD marad!

(#740) G@ben válasza LGLuke (#739) üzenetére


G@ben
addikt

Igen, utánaolvastam azóta. :)
Nincs olyan oldal, ami nagy mennyiségben foglalkozik a vinyók megbízhatóságával? Ilyen összesítő, hogy ebből a típusból százból egy ment tönkre, a másikból kettő, stb? :DDD

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#741) LGLuke válasza G@ben (#740) üzenetére


LGLuke
őstag

Nyílván nincs. Max a nagykerek tudnák megmondani, hogy az eladott db-ok függvényében melyikből mennyit hoztak vissza.
Gyártó nem fogja megmondani, ha vacak a széria, ez 100%.
Amúgy meg nem egy HDD-nél előfordult, hogy 1-2 évet jól működött, aztán sorozatosan halt be az a széria. Pl. a Quantum is ebbe halt bele. Megfőttek a Philips chippek az egyik változaton olyan 1-2 éven belül. Nem győzte őket gariban cserélni...

(#742) audi100td válasza G@ben (#738) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor vegyél amit akarsz, én már belefáradtam :) , tudom mit beszélek, nem hiába...

(#743) G@ben válasza LGLuke (#741) üzenetére


G@ben
addikt

Tudom, hogy naív kérdés volt. :D
Asszem kipróbálom ezt a vinyót.
Köszönöm a segítséget! :R

audi100td: nem kérdőjelezem meg az infóid, sajnálom, ha ez jött le. Csak egy nagyon bizonytalan vásárló vagyok, aki nem szeretné, ha az összes adata egy szép napon elszállna. (Tudom, mentés.)
Természetesen neked is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#744) solika válasza G@ben (#743) üzenetére


solika
tag

Gaben!

neked mennyi idő után halt meg az st3500320as-od? csak mert nekem is ilyen van, eddig tökéletesen megy és nem akarnék pofára esni...

(#745) audi100td válasza G@ben (#743) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem, azért, csak a türelmem már kicsit véges, amikor ennyi féle érvet kell felhalmoznom valakinek. :D

De amennyiben fontosak az adataid mentést csinálni szvsz kötelező, bármelyik gyártó terméke elszállhat...

(#746) G@ben válasza solika (#744) üzenetére


G@ben
addikt

Nem halt még meg, csak a HDSentinel szerint a kondíciója csökken. Most még 82%, de nem szeretném megvárni, amíg nagyon lemegy. A vinyó kb 1 éves, de viszonylag gyorsan lement 85%-ra, aztán a jelenlegi szintre.

audi100td: igazad van, csak a mostani vinyónál is úgy éreztem, hogy megbízhatót választottam, mert elég rendesen utánaolvastam, aztán kiderült, hogy mégsem. Ezért van bennem kicsit a para. :D
A mentés természetesen megvan.
Bocsi a sok hülye kérdésért, csak ez a para... :DDD

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#747) bobalazs válasza G@ben (#746) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az én vinyóm kb egy éve 18%os. (HD Sentinel) Mondta már mindenki h dobjam ki, szabaduljak meg tőle, de nem voltam hajlandó. Kb fél éve van olyan dolog hogy gépindításkor 2t kattanik ahogy a fejek beállnak. A romlás betudható volt egyrész hibás szériának (T166) másrészt hogy nagyon túlmelegszik. Azóta hogy direkt hűtést kap egy ventilátortól, sok gond nem volt vele. Azért így is összeszedtem fél év alatt mondjuk 5 rossz szektort, de az betudható annak hogy be volt kapcsolva a jobb teljesítményre optimalizálás, és párszor kinyomtam power gommbal. (éppen valami hardver gond volt)
Csak azt tudom mondani, hogy ne sajnáljunk egy ventilátort a vincseszter(ek)ről, megnőhet az élettartama. :)

(#748) LGLuke válasza bobalazs (#747) üzenetére


LGLuke
őstag

A melegedő, illetve régebbi HDD-k esetében ez igaz, de a túlhűtés is ártalmas!
35-45 fok között az ideális. Samsungok általában 3-5 fokot csalnak lefelé, szóval ezt rá kell számolni, a többi általában valós közeli értéket mutat.

(#749) G@ben válasza bobalazs (#747) üzenetére


G@ben
addikt

A 18%-ot semmiképpen nem akarom megvárni. :)
Nálam az elejétől fogva hűtve volt, egy leszabályozott 12-es fújja rá a levegőt, 30-32 fokot mutat a hőmérője.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#750) solika válasza G@ben (#749) üzenetére


solika
tag

köszike az infót! és milyen hibát ír ki, mi miatt esett ennyit a kondíciója? nekem 91%, de táphiba miatt felpörgési hibák voltak, mióta tápcsere volt, nem csinál ilyet. eddig más hibát nem jelez a sentinel hál istennek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.