Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) OddMan


OddMan
őstag

Lenne egy általános kérdésem hdd-vel kapcsolatban. Mondjuk a példában legyen egy 2 tányéros 4 fejes merevlemez. A kérdésem, hogy egy ilyen merevlemez hogyan írja ki az adatokat a tányérokon lévő szektorokra? Mondjuk 1 szektor legyen 512byte. Tudom az újabb merevlemezeknél már 4096 de most legyen az előbbi. Szóval ha mondjuk az op-rendszer elküld a merevlemeznek egy 2 Kbyte-os fájlt, akkor a fejek párhuzamosan működnek és mindegyik tányér mindkét oldalára kikerül egy 512Byte-os rész a fájlból? Vagy úgy működik, hogy egyszerre csak az egyik fej dolgozik és sorfolytonosan kerülnek az adatok az egyik tányér egyik oldalára, amíg az be nem telik?
Előre is köszi annak aki tud válaszolni. ;)

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1802) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

No, jórégen létrehoztam a topicot, és csak most nézek vissza, nagyra nőtt a gyerek :)

Egy röpke tapasztalat: az egyik usb winyóm: WD mypassport 2TB, usb3 - szinte új állapotban (még nem lett 1x teljesen teleírva) produkált egy "weak" szektort, amire rákerült és megsérült egy fájl - szerencsére pótolható.

Elődje, az usb 2.0-ás 1TB-os változat 6éve hibamentesen teszi a dolgát.

Most sürgősen backup winyót keresek a WD helyére. A 4TB-os USB-s megoldások közül melyiket ajánlanátok?

SEAGATE Backup Plus Portable, 4.0TB (STDR4000200)
SEAGATE Expansion Portable, 4.0TB (STEA4000400)
SAMSUNG M3 Portable USB 3.0, 4.0TB (STSHX-M401TCB)
SAMSUNG P3 Portable, 4.0TB (STSHX-MTD40EF)
LACIE Rugged Mini USB 3.0, 4.0TB (LAC9000633)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1803) BPY-167


BPY-167
tag

Sziasztok! Gondoltam ezt a nem minden napi üzemidőt megosztom veletek.
Az értékek valósak! Még magam is alig hiszem hogy,ennyire jól szolgált/szolgál a kis BLACK.Ugyan is jelenleg is napi 12-14-órát megy mint fájl megosztó. :))

[ Szerkesztve ]

(#1804) SpongyaBob válasza BPY-167 (#1803) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az szép. :) Vajon mi lesz ha letelik a 324 nap? :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1805) BPY-167 válasza SpongyaBob (#1804) üzenetére


BPY-167
tag

Ezen én is gondolkoztam már hogy,mi van akkor ha túl éli. Csökkenni fog mínuszba vagy meg áll nullán. :D

(#1806) nanus válasza BPY-167 (#1805) üzenetére


nanus
senior tag

Nem az én vinyóm újraszületik itt a példa tavaly:
[link]

És most:

Ez a soha el nem pusztuló HDD. Maxtor 2004-

[ Szerkesztve ]

(#1807) junior11 válasza nanus (#1806) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is volt Maxtor HDD-m, még 2006-ban vásároltam, talán 160GB volt, garancia után 2 hónapra kipurcant :D Aztán 320GB-os WD-re cseréltem (ennek 8 éve), lekopogom, az még azóta is működik, HDS szerint 100/100, (kb. 14950 óra van rajta), csak már egy kicsit hangos.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1808) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sorry ha volt már: Backblaze statisztika

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1809) erer1000


erer1000
őstag

2db WD blue caviar 1TB HDD van a gépben.

az volna a kérdés hogy melyikkel lehet hosszabb élettartamot kihozni?
ha használat közben folyamatosan járnak, vagy ha csak akkor pörögnek fel ha használva vannak, amúgy meg leállnak x perc után.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#1810) t72killer válasza erer1000 (#1809) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól függ, én páróránként biztos nem állítanám le, viszont ha csak heti 1x kell a winyó, akkor le is húznám/kapcsolót raknék rá (előbbit csinálom az adattár 3.5"-os winyómmal).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1811) erer1000 válasza t72killer (#1810) üzenetére


erer1000
őstag

napi 12-13órát megy a gép.
torrent, játék, film miatt napi 6-8x felpörgés leállást jelent, mert csak szimpla netezés és hasonlók közben 0 használat, így 5perc tétlenség után leállnak.

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#1812) t72killer válasza erer1000 (#1811) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én úgy szervezném, hogy ezek csak az egyik winyót bolygassák, a másik kikapcsolható/sata rackben kihúzható adattár lenne. Évenként szerepcsere.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1813) erer1000 válasza t72killer (#1812) üzenetére


erer1000
őstag

sajnos nem megoldható, kell mind a kettő.

de a kérdés még mindig. melyika jobb neki ha folyamatosan megy vagy ha fel-fel pörög és leáll ha nincs szükség rá épp.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#1814) t72killer válasza erer1000 (#1813) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én az esetedben pörgetném folyamatosan. Statisztikát erről nem fogsz találni, egyedül a blackblaze statisztikák nyilvánosak - ők folyton pörgetnek (adatközpont). Az egyéni felhasználó, még ha 1-200db winyó át is ment a keze között, nem releváns, csak elméletek vannak: ha leállítod+újrapörgeted, akkor a meghajtó hőfokát variálod, ami nem jó neki. A gyorsítás/indításkori extra magas áramfelvétel sem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1815) erer1000 válasza t72killer (#1814) üzenetére


erer1000
őstag

értem, köszi :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#1816) djyuri


djyuri
őstag

Van helyezés,ahová beírhatom magam ? :D
(ismerős laptopja..állítja nem bántja a gépét...Aham :U Holnap kap SSD-t bele,azt ütheti :W )
12 óra adatmentés :O

[ Szerkesztve ]

(#1817) kufirc


kufirc
tag

Sziasztok
Nemrég megment a külső Western Digital My BOOK -ban a 2 TB green winchester.
Lerendeltem egy WD 3 TB Purple típust és az lenne a kérdésem , hogy beletehetem e a 2 TB helyére , fel fogja ismerni , nem lesz vele gond (kompatibilitás stb ) ?????

A válaszokat előre is köszi .

(#1818) core i7 válasza djyuri (#1816) üzenetére


core i7
addikt

Atyavilág ilyet még sosem láttam :D

(#1819) nanus válasza djyuri (#1816) üzenetére


nanus
senior tag

Nem bántotta csak csiszolópapírral akarta törölni az adatokat. :K

(#1820) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Üdv!

Gondoltam megosztom a több mint 1000 nap működési idős Hitachi HDD-met :)

Eddig elégedett vagyok vele :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1821) anderzen88


anderzen88
csendes tag

udv!

van egy 1 TB-os WD ezex hdd-m, amin eleg sok adat van, nem szeretnem, ha barmilyen formaban serulnenek ezek az allomanyok. mit javasoltok, hogyan tudom a legjobban ovni ezt a vinyot? vegyem ki a gepbol, es ha akarok masolni valamit ra, akkor ujra kossem be, vagy hagyjam benne a gepben? :))

(#1822) djyuri válasza anderzen88 (#1821) üzenetére


djyuri
őstag

Szia.
Vannak 100/100-as 10+ éves vinyóim is. Ezért az én álláspontom,hogy a "nagyon adat" vinyót akkor dugom rá a gépre,ha tényleg kell. De 2-3 évente teljesen újraírom a felületén az adatokat. Vannak 5000+ parkolásos Wd vinyóim is. 100/100-as mind. Vannak 10+ éves dvd lemezeim is. Nos azoknak 90%-a kuka(TDK,Verbatin,Maxell,Traxdata). A CD-k jobban bírják(ugyanezek a márkák). Sok gyári lemezem is van karcmentesen és jók.

Vigyázni kell rá. Nincs túlmelegedés. Nincs gagyi PC táp!!!..Nincs ütögetve. Lemezek esetén nagy szárazság,napfénytől védve.(nem fogjuk meg az írott felületet SEM)

Fontos adatot tárolsz a kérdésedből ítélve,ezért ezt a módszert tudom javasolni.

Jah és kölcsön nem adsz ilyesmit, gondolom ez egyértelmű :D

[ Szerkesztve ]

(#1823) anderzen88 válasza djyuri (#1822) üzenetére


anderzen88
csendes tag

szia!

ha jol ertem, akkor nem lesz nagy baja a vinyonak, ha egyszeruen kiveszem a gepbol es berakom mondjuk a szekrenybe, ott abszolut vedve van a fenytol, es a nedvessegtol, es ha kell, akkor ujracsatlakoztatom :) attol biztosan nem lesz baja, ha mondjuk all 2-3 honapot es csak azutan inditom be?

(#1824) djyuri válasza anderzen88 (#1823) üzenetére


djyuri
őstag

Így van. Annyi,hogy gondolom egyértelmű,hogy antisztatikus zacsiba tárold a szekrénybedbe,különben az elektronika sérülhet,ha olyan ruhához érsz vele,ami fel van töltődve és mondjuk a vinyón keresztül sül ki... De más minden ok.

(#1825) duel79


duel79
csendes tag

Üdv.
Januárban vettem egy WD10EZRX HDD-t ezen van az op.rendszer is meg minden.Egy normál asztali ATX gépben van jó hűtéssel nincs hurcibálva,mozgatva,dobálva stb.Leginkább csak böngészésre van használva néha képek feltöltése,szerkesztése nagyon ritkán film letöltés.
Mitől romlik ilyen mértékben a kondíció szerintetek és hány %-tól lehet garanciát érvényesíteni?

[ Szerkesztve ]

(#1826) djyuri válasza duel79 (#1825) üzenetére


djyuri
őstag

Szia.
Elsőre:
Azonnal ments róla mindent. Biztosan nem fogja kibírni a kiírt hátralévő időt.

Ok a hibákra:
1.- fellazult valahonnan egy fizikai szennyeződés és karcolja a lemezt. Esetleg hajszál,porszem. Sajnos gyárilag maradt benne,ha ez az eset. (ezt csak szétszedés után lehet megtudni)

2.-hiba kezdetekor érte egy fizikai behatás és akkor valami fellazult. Az is elképzelhető,hogy deformálódott az olvasófej és amikor az őáltala lefedett területhez ér az írás,olvasás,akkor már érzékeli az önteszt,hogy nem 100%-os a visszaolvasási érték. Ugye itt impulzusokról beszélünk és annak hullámalakját is méri egy elektronika.

A garanciát szerintem smafug meghatározni. Tárold el rendszeresen a képeket. Majd amikor már kiváltottad ezt a vinyót és kellőképpen leszadálódott 10% köré,akkor már mehetsz vele a boltba :)
Nekem egyetlen egyszer kellett várnom egy hónapot merevlemez bevizsgálásra,amikor még maxtor vinyók is voltak a piacon. Nah akkor egy samsungot vizsgált be a "gyártó" ,hogy én csaptam-e földhöz,túlfűtöttem,stb...De egy hónap leteltével kézhez kaptam egy hitachi vinyót helyette(bolt ezt ajánlotta fel). Ami mondjuk 2 hónap alatt meghalt. Természetesen ezzel már nem mentem vissza,mert telepakoltam magam WD-kel.

(#1827) duel79


duel79
csendes tag

Köszi.Még jó, hogy kíváncsiságból megnéztem :) Előtte egy 250GB-os Maxtor volt 8évig az is már a végét járta azért vettem ezt helyette de ezek szerint ez meg még 1évet se nagyon fog bírni :o Most akkor megint vehetek de most már inkább SSD-t veszek és azon csak a (C) lesz hátha tovább fogja bírni az adatok meg külső merevlemezekre kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#1828) djyuri válasza duel79 (#1827) üzenetére


djyuri
őstag

Nem divat egyébként,hogy a wd bekakil. Nekem igen sok wd vinyóm van. Mind jó és több is van,ami igencsak öreg :) A tiéddel történhetett valami. A kezdet kezdetén már rá kellett volna nézni a progival. Simán kehet,hogy eleve ott volt már az első pár rossz szektor,ami utalhatott volna arra,hogy rövid lesz az élettartama ennek.

Igen. Fővinyónak ssd...

(#1829) yodamastah


yodamastah
őstag

Beszállok én is egy hosszabb üzemidős WD-vel :DDD

load/unload cycle count 384ezernél tart :D

(Természetesen fontos adat ezen a vinyón nincs :) )

Egyébként van még 2 WD a gépben, azok is hibátlanok 2000 nap működés felett járnak azok is.

[ Szerkesztve ]

(#1830) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

bechrashelt a 6 éves Samu 1TB-s 10SJ vinyóm. Kiszolgálta magát, kapott rendesen az évek során. Egy nasban volt az utóbbi 2 évben, ahol is rendszerként szolgált. A nast én építettem, ubuntu alap, kodi, samba, meg még sok egyéb. Emellett van egy 1 TB WD RED is a gépben. Többnyire sorozatokat tartottam ezen a vinyón, olyan dolgokat, amik csak "keresztül mennek" rajta. Megnézem, letörlöm.

Most, hogy eltávozott az adatbitek végtelen legelőjére, választanom kell, hogy veszek esetleg vinyót, vagy élek azzal, ami itthon van. Itthon lenne a Samu kistestvére egy HD250HJ. 1 max 1,5 évet volt használatban, azóta az évek során egy eldugott dobozban várta a bevetést.

Szerintetek ez mennyire megbízható alternatíva? A "kor" tényleges munka nélkül okozhat problémát nekem? Kb. 6 éves ez a vinyó is. Ezen lenne a rendszer, a másik 1 TB nekem elég lenne minden másra.

Megbízható alternatíva így a kövi 1-2 évre így? Amúgy 100/100

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1831) whited


whited
addikt

sziasztok
mit javasoltok, mit kezdjek ezzel a merevlemezzel? :F

hdsentinel

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1832) djyuri válasza whited (#1831) üzenetére


djyuri
őstag

Szia. Könyvnehezék? Elektronikát érdemes meghírdetni.

(#1833) whited válasza djyuri (#1832) üzenetére


whited
addikt

Szóval ez a 38% már annyira vészes, hogy inkább parkolópálya?

OFF: mégis mennyit érhet ez így? :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1834) djyuri válasza whited (#1833) üzenetére


djyuri
őstag

Tedd fel magadnak a kérdést,hogy mennyit érnek az adataid rajta :) És mennyire fontos,hogy működjön a géped (ha ez a rendszer vinyó).

A hibaszázalék akkor bajos,ha gyorsan emelkedik. Én zsír újan vettem több vinyót is boltba,amiken gyárilag 1-2 hibás szektor volt. De jópár éve nem emelkedett eggyel sem. Viszont,amelyiken hetente,havonta megjelenik egy rossz szektor , az köpetre van attól,hogy éppen az MBR vagy más pótolhatatlan helyen sérüljön és egyből kuka a vinyó.

Kuka? A mágnest kiveheted belőle :)

(#1835) #68216320


#68216320
törölt tag

Seagate 1TB

(#1836) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Sziasztok !
Szeretném megkérdezni, érdemes-e még tovább használni ezt a HDD-t?

A rendszer egy igen régi WD HDD-n van, az viszont jól bírja. Az ok szerintem egyértelműen az, hogy 24 órás szerverben volt, amikor hozzám került 2000 körüli üzemóra, és 6 indulás volt benne. :-)

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1837) djyuri válasza SANKADI (#1836) üzenetére


djyuri
őstag

Szia.
Számít,hogy mikortól kezdődtek a hibák ekkora szaporodása.

Ha a hetekbe,akkor SOS kuka :)

(#1838) SANKADI válasza djyuri (#1837) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Nem hetekről van szó, már minimum 2 éve ilyen, néha újra megnőnek a napok, de nem akar tönkremenni. Azért is nem dobtam még ki. A működése közben semmi rendellenesség, sem hang, sem sebességcsökkenés, de adatvesztés sem történt még.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1839) Armoury2003 válasza SANKADI (#1836) üzenetére


Armoury2003
csendes tag

Smart menüpontban jelez teljesen hibás szektorokat vagy egyéb rendellenességet? Ha igen, mennyit?

Nekem például 2 tönkrement szektort jelez (nem gyengét, hanem teljesen tönkrementet), de mégis jól működik.

(#1840) SANKADI válasza Armoury2003 (#1839) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Nincs teljesen tönkrement szektor.
135 gyenge szektor van:

20 232 nem javítható hiba:

De nagyon sokallom a belső hibajavítással kijavított hibákat is:

[ Szerkesztve ]

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1841) Jack@l


Jack@l
veterán

Keresek backup vinyónak egy megbízhatóbb darabot, szerintetek WD Red vagy Seagate Nas a jobb választás?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1842) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Vannak a molex to sata power adapterek. Egyfajta Y splitterek. A tápegységből kijön a kábel és a vége molex. Ehhez csatlakozik az adapter, ezt a csatlakozást alakítja át (mondjuk 2) sata csatlakozóvá.

De különbség van hány vezeték jön ki a tápegységből a molex és a sata csatlakozókhoz. A tápegységből 5 vezeték megy a sata-hoz, a molex-hez csak 4. A molexben két GND van, +12V, +5V. A sata tápcsatlakozóban ezek mellett van még +3.3V-is. A molexnek nincs +3.3V.

Hogyan hat a HDD élettartamára, megbízhatóságára, ha molex-ből átalakított sata csatlakozón kapja a feszültséget?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1843) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! Egy NAS-ban van két HDD-m raid0-ban. Ezeken automatikus ütemezésben heti 2x fut le a smart gyors önteszt és havi 1x a lassú önteszt. Szerintetek jó ez így, vagy az öntesztek csökkentik a hdd-k élettartamát..? a nas 7/24-ben folyamatosan megy.

(#1844) Hernaph válasza Doky586 (#1843) üzenetére


Hernaph
újonc

Sziasztok, új gépet rakok össze és ezt a HDD-t néztem ki, szerintetek jó lesz, vagy ha nem akkor tudtok ajánlani egyet? A típúsa: Western Digital 1TB SATA3 64MB WD10EZRZ

Válaszaitokat előre is köszönöm!

csak nézelődni járok általában fel..

(#1845) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Nem emlékszek pontosan, hogy ebbe vagy egy másik topikba, de tavaly március-április táján töltöttem fel fotót egy hibás 250GB-os WD Blue-ról.
HD Sentinellel készítettem, több bad sector volt rajta, és most gyanús, hogy szintén ugyanez a helyzet egy másik vinyóval.
Feltöltött képeim közt nem található már. Hogy lehetne a képet előkeresni?

(#1846) nanus válasza tpeter77 (#1845) üzenetére


nanus
senior tag

(#1847) tpeter77 válasza nanus (#1846) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi, sajnos ez a Samsung HDD-mről készült fotó volt, a WD-ről készültet az istennek se találom :(

(#1848) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Pár hónapja SSD-t használok, és szeretném megkímélni a HDD-t. Viszonylag keveset használom, néha elmentek rá pár nagyobb fájlt.
Meg tudnám oldani hogy csak akkor kapcsoljon be, ha én akarom? Mert most van hogy egy-egy program elindítása bekapcsolja, megy pár percig aztán kikapcsol.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1849) Doky586 válasza Redneck (#1848) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor kíméled a hdd-t ha sose kapcsol ki a gép működése közben a hddt - asztali gép esetén. (hurcolászós laptopnál amit időnként menet közben az asztalra csapsz - ez másképp van)

(#1850) SpongyaBob válasza Redneck (#1848) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Asztali HDD-nél az a jó ha minél kevesebbszer áll le :) HDS-ben és Windows-ban is az az első, hogy beállítom ezeket, hagyják a HDD-ket "futni".

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.