Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) dugo_ válasza Quentin Ruby (#1900) üzenetére


dugo_
veterán

Attól nem romlik meg, hogy raktározzák. Üzemórás.

(#1902) Quentin Ruby


Quentin Ruby
senior tag

Értem, tehát ha teszem azt 2016-ban veszek egy olyan vinyót, amit 2010-ben gyártottak, akkor az minden kondíciós feltételnek ugyanúgy megfelel, mint amit mondjuk 2016 végén vásárolnék meg?

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1903) dugo_ válasza Quentin Ruby (#1902) üzenetére


dugo_
veterán

Persze. Működési idő, felpörgés-leállás, fejparkolás. Nagyjából ezek degradálják a merevlemezt. Ha csücsül egy antisztatikus zacskóban használatlanul, akkor egyik sem veszélyezteti.

(#1904) Quentin Ruby válasza dugo_ (#1903) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

köszi

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1905) Enter65


Enter65
senior tag

Sziasztok!

Egy kis kérdésem lenne?
Vegyek vagy ne vegyek új merevlemezt helyette? :F

Samsung 1TB HDD - kb. 5 éve vettem. 4 évig volt leválasztva belőle a rendszer partíciónak 250 GB a megmaradt része pedig adattárolásnak volt használva! Az utóbbi időkben pedig csak adattárolásra használom!

[ Szerkesztve ]

(#1906) mprrpm válasza mprrpm (#1746) üzenetére


mprrpm
tag

Sziasztok!

2,5" Western Digital Scorpio Blue
Modell: WDC WD2500BPVT-00JJ5T0

Köszöni szépen 4 év folyamatos menetel után is jól van.

MPETYA

(#1907) Doky586 válasza mprrpm (#1906) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is van már ~5.5 év üzemidő, de Samsung ecoGreen (az egyiken még más gyártó van a matricán)

(#1908) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

A gépemben a HDD-k (ST1000LM014 + ST1500LM006) a mostani időjárás mellett, idle állapotban 34-35 Celsius fokosak; játék alatt viszont előfordul, hogy átlépik a 40 fokos határt is.

A kérdésem az lenne, hogy mekkora az a hőmérséklet, ami mellett nem szenvednek kárt, nem csökken az élettartamuk?
Tudom, notikban magasabb hőmérsékleteket is el kell viselniük, de azért mégis...

A másik kérdésem az lenne, hogy napi 6 óra üzemidőt véve alapul, a napi átlagos 4 indulás mennyire számít soknak a fenti HDD-k számára? Lehet ebből gondom?

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1909) syIex


syIex
veterán

Sziasztok! Egy ilyet néztem ki: WDC WD1001FALS-41Y6A0 ATA Device 1TB.
Használt és olyan 550 nap van benne. Elég jó üzletbe tudnám becserélni kérdésem az, hogy megéri-e megtartani mennyit bírnak ezek kb? :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1910) dzz


dzz
aktív tag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra megszaporodott az olvasási és keresési hibák száma (és hallható is a fejmozgás 2-3 napja) egy Seagate 2,5" 2TB laptop meghajtón. Az eszköz kb. fél éves, de szinte folyamatosan üzemelt eddig, nem csodálkozom, maximum az zavar, hogy elég hamar történt. Tervezek egy SSD-t a helyére és kiegészítésnek a DVD helyére egy másik hasonlót szeretnék.
Mi okozhat ennyi idő után ilyen hibákat? Melyik SSD és HDD javasolt ilyen üzemre?

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#1911) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy 160GB-os WD Velociraptor winyóm, amiben ~1700 nap futás van kb. és azt mondja, hogy kb. 300 nap a becsült további élettartam.
Ez a 300 nap valós szám, vagy valamilyen beégetett érték alapján számolja ki?

Egy napi 8-10 órát üzemelő régebbi munkaállomásban van.
100/100-as a winyó, és az érdekel, hogy bátran járathatom-e így, vagy ideje új után néznem?
Meddig szokták ezek bírni?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1912) Cifu válasza Bici (#1911) üzenetére


Cifu
nagyúr

Becsült érték, én most nemrég futott ilyenbe, egy WD Green merevlemez írta ki, hogy 100 napja van hátra, mert van 102 gyenge szektora, a hátralévő élettartama 104 nap. Én is aggódni kezdtem, lementettem róla az adatokat, oszt próbaképpen egy formatot toltam rá. Erre most 100%-os...

Szóval nézz rá, hogy pontosan milyen hibákat ír ki. Ha csak gyenge szektorokat ír, akkor nem feltétlen kell aggódni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1913) Cifu


Cifu
nagyúr

De ha már itt vagyok, kis összesítés, adatok HD Sentinelből:

Samsung HD103SJ - Működési idő: 1221 nap, hibátlan*
Megjegyzés: 2008-as gyártású, a többiekhez képest némileg hangosabb. Egy hete lett rajta pár gyenge szektort, de mára megjavult, pedig semmit sem csináltam vele. :F

Samsung HD103UJ - Működési idő: 1497 nap, hibátlan
Megjegyzés: 2009-es gyártású, a többiekhez képest némileg hangosabb

Seagate ST2000DM001 - Működési idő: 417 nap, hibátlan
Megjegyzés: 7200RPM-hez képest hűvös

WD Green WD20EARX - Működési idő: 1267 nap, hibátlan
Megjegyzés: hűvös, csendes

WD Green WD20EARX - Működési idő: 1438 nap, hibátlan*
Megjegyzés: hűvös, csendes, fél éve elkezdtek gyenge szektorok megjelenni rajta, 102 volt a max., lementettem az adatokat, majd egy formázás után mindegyik gyenge szektor eltűnt, most 100%-os.

WD Green WD20EZRX - Működési idő: 804 nap, hibátlan
Megjegyzés: hűvös, csendes

WD Green WD30EZRX - Működési idő: 616 nap, hibátlan
Megjegyzés: hűvös, csendes

Seagate Ironwolf NAS ST4000VN008 - Működési idő: 1 nap, hibátlan
Megjegyzés: hűvösebb, mint a WD Green-ek, csendes.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1914) Bici válasza Cifu (#1912) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

100/100-as a winyó. WD Velociraptor.
Eddig már ment több, mint 1700 napot.
Lehetséges, hogy van egy X napos előre eltárolt élettartam, és ha abból eltelt Y nap, akkor kiírja X-Y értéket becsült hátralévő élettartamnak akkor is, ha hibátlan a winyó?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1915) Cifu válasza Bici (#1914) üzenetére


Cifu
nagyúr

Először is: mi írja ezt ki?

A HD Sentinel és hasonló programok becsülik a hátralévő élettartamot a SMART adatok alapján.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1916) Bici válasza Cifu (#1915) üzenetére


Bici
félisten

A HD Sentinel írja ki.
Ezek szerint ez becsült érték.

Tehát, akkor nem kell aggódnom a winyó állapota miatt, ha 100/100-as.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1917) trialboj


trialboj
őstag

Most tudtam meg hogy kva nagy bajban vagyok. Teljesen tönkrement a hdd, épp hogy elindult a win.

[link]

Lehet bármi tenni, hogy ezeket a bad sectorokat elzárjam v nem tudom, ez a hdd kuka? még adatmentésre sem használható már?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1918) dugo_ válasza trialboj (#1917) üzenetére


dugo_
veterán

Amit tudsz, azt mentsd le biztonságos helyre, utána kuka a lemez vagy gari, ha van még rá.

1400 nappal megszolgálta az idejét, nem rossz futásidő.

[ Szerkesztve ]

(#1919) King Unique válasza trialboj (#1917) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban már kaptál kb. ugyanezen kérdésedre egy választ. Egyazon kérdést feltenni, illetve ugyanazt a témát kitárgyalni lehetőleg 1 topikban kellene és nem több helyen párhuzamosan!

Egyébként a megfelelő topikok a HDD problémájával, az adatmentéssel, illetve a szektorhibás merevlemez javításával kapcsolatban ezek lettek volna:

HDD probléma (nem adatmentés)
Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez
Bad sectoros merevlemez javítása

Adatmentésre meg nem éppen egy ilyen kritikus állapotú HDD-t kellene használni. Max. akkor, ha kb. egyáltalán nem fontosak azok az adatok... :D

[ Szerkesztve ]

(#1920) trialboj


trialboj
őstag

Vettem egy WD10EZEX BLUE 1TB 7200rpm -es winyót, most fogom bekötni, emagról jött, és semmi csomagolása nincs, ez normális? Illetve hogy nem tudom hogyan szállították, volte valami védő réteg rajta, a műanyag kicsit nyúzottnak tűnik.

Mit érdemes futtatni az új winyón amíg semmi nincs rajta, hogy megbizonyosodjam róla nincs bad sector, és minden rendben van vele?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1921) Cifu válasza trialboj (#1920) üzenetére


Cifu
nagyúr

emagról jött, és semmi csomagolása nincs, ez normális?

Az olcsóbb ill. OEM / bulk HDD-k nem kapnak csomagolást, ez normális.

A jobb webshopokban azért rendesen becsomagolják, de az eMAG ugye csak egy "piactér"...

Mit érdemes futtatni az új winyón amíg semmi nincs rajta, hogy megbizonyosodjam róla nincs bad sector, és minden rendben van vele?

Oprendszertől is függ. Alaphangon a legtöbb sima tesztprogram (Aida, HWInfo) kiírja szépen a "simán" kinyerhető adatokat, például hogy hányszor pörgött fel.

Azt, hogy van-e bad sector, alap windows esetén is meg tudod nézni: nyitsz egy 'sajátgépet' / 'ez a gép'-et (magyarul fájlkezelő), jobb gomb a meghajtón -> tulajdonságok -> eszközök -> hibaellenőrzés. De van rá kismillió program (pl. CHKDSK, Hard Disk Sentinel, stb.), amivel tudsz felület ellenőrzést végrehajtani.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1922) Doky586 válasza trialboj (#1920) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"semmi csomagolása nincs, ez normális?"

Sose szoktak ilyet csinálni.. Mindig beteszik kartondobozba valami kitöltőanyaggal vegyítve.. Ha a tiedet minden fólia és kartonpapír nélkül nyomták a kezedbe azt nem kellett volna átvenni.

[ Szerkesztve ]

(#1923) trialboj


trialboj
őstag

Ez a szoftver kimondottan WD hardoknak a tesztelésére ajánlott, ingyenes, és egyszerű.

Egy emag pontál vettem át nem a futár hozta, tőle nem vettem volna át ebben a formában. Remélem ők ott már kibontották.
Hibás szektort nem mutat, első indulása volt a mai, szóval rendben van.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1924) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok asztali gépem 8-21 ig megy általában, mi a jobb a hdd nek ha a win energiagazdálkodásban 30 perces elalvás az engedélyezett vagy a soha? mert van hogy épp elalszik és fel kell ébresztenem, szóval az alvás is ugy károsítja mint a ki be kapcs a hdd-t? köszi

(#1925) SpongyaBob válasza pimmi (#1924) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Soha. Nekem is így van beállítva és a HDD-nek is jobb ha nem áll le majd indul újra folyamatos jelleggel. 10 éves vinyóm is van már, 100/100. :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1926) pimmi válasza SpongyaBob (#1925) üzenetére


pimmi
senior tag

:R
esetleg érdemes 1 - 2 órát beállítani? ha elmegyek valahova és elfelejtem kikapcsolni esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#1927) SpongyaBob válasza pimmi (#1926) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem folyamatosan mennek akkor is. Én mindenhol ezt olvastam, hogy élettartam szempontjából jobb ha folyamatosan pörögnek a lemezek.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1928) Doky586 válasza pimmi (#1926) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Soha ne álljanak le az asztali gépben a hdd-k, kivéve ha:
- boxzsáknak használod a házát és időnként oldalbalököd, vagy
- havi 30Ft-ot akarsz spórolni rövidtávon a villanyszámlán.. (de nem számít hogy hosszútávon harmadára csökken az élettartama)

[ Szerkesztve ]

(#1929) pimmi


pimmi
senior tag

ok, köszönöm

(#1930) Slavia


Slavia
aktív tag

Seagate :ST3320613AS (hetedik éves)

[ Szerkesztve ]

(#1931) Pgraph


Pgraph
aktív tag

HITACHI 80 GB - HDS728080PLA380 - 11 éves

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#1932) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok!

Van egy seagate st2000dm001 merevlemezem, ami lassan 4 és fél éves. 339nap működési idővel, 68000parkolással(nem sok ez kicsit?) 100%/100% állapotban.
Kérdésem: Alkalmas lenne NAS üzemre (1felhasználó), torrentezésre mindezt 24órában.

Köszönöm.

-Wake up Neo!

(#1933) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Laptop winyók asztali gépben használva mennyire megbízhatóak az asztali társaikhoz képest?
Az alacsonyabb hang miatt vennék egy játékos gépbe noti winyót, és mivel a parkolás játékokban nem jön jól, így azt is kikapcsolnám.
Ez így mennyire kockázatos?
Mondjuk, ha a sebesség nem elsődleges, mert régebbi játékokról van szó.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1934) csákány.


csákány.
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Seagate Barracuda 3TB-os vinyóm (ST3000DM001). Elég rossz hírnévnek örvend, és éppen ezért szeretném frissíteni a firmware-ét, talán úgy megbízhatóbb lesz. A jelenlegi firmware CC27, de már van CC4H. Itt van a firmware, és itt van a leírás a frissítéshez. A kérdésem az lenne, hogy csak elővigyázatosságból írják oda, hogy mentsem az adataimat, vagy tényleg elvesznek frissítés közben. Azért szeretném, ha olyan is válaszolna, aki már frissített Seagate vinyót ilyen módon.

[ Szerkesztve ]

(#1935) MasterDeeJay

Próbaképpen pár hibátlan hdd-t leszteltem gyorsba csak read test-el hdtune-vel

WD Black 2013 feb (ez a régebbi szériás black)
WD1002FAEX
130-140MB/s
halk, nem inkább közepes

WD Blue 2014 aug
WD10EZEX
180-190mb/s
hangos és rezonál

WD Green 2015 máj
WD10EZRX
halk
135-145mb/s

Seagate Desktop 2014 Sep
ST1000DM003
190-200Mb/s
leghangosabb de látszólag a leggyorsabb

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1936) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok, van egy ilyen hdd-m, az adatai a képen, a 99% az újkora óta ilyen, mire figyeljek, vagy/és kell e parázni? menteni szoktam kb. 2 hetente, ez a működési idő nem ad okot aggodalomra?..., köszi

(#1937) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Szeretnék véleményeket, tapasztalatokat kérni megbízhatóság, sebesség, várható élettartam szempontjából, a Seagate st3000md008 merevlemezzel kapcsolatban.
A válaszokat előre is köszönöm :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1938) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

érdeklődni szeretnék afelől, hogy külső illetve mobil 2,5-es merevlemezekben valóban van gyorsulásmérő szenzor? Tehát ha hirtelen gyorsulást érzékel, teszem azt egy laptop a az asztal széléről esésnek indul, akkor a merevlemez a gyorsulás következtében parkolópályára kerül? Keresővel több topikban sem jutottam sokra, ezért érdekelne.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1939) kkeeppeekk


kkeeppeekk
csendes tag

Sziasztok. start-stop count. összes indulás leállás száma: 37.532 db a hard disk sentinel szerint. ez mitől ilyen sok egy 1 éves asus laptopomnál? 186 napot ment. ment. teljesítmény, kondíció 100%-os 4,Start/Stop Count,0,77,77,OK (Mindig rendben),37532,0,Engedélyezve ez hardver hiba? vagy Windows beállítás? mert amúgy jól működik a laptopom. Válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1940) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

A HDD-k többsége - tudtommal - a fej(ek) és/vagy a tányér(ok) hibája miatt halálozik el (?)
Jelenti-e ez azt, hogy ha egy külső 2,5"-os winchester ütésálló, akkor (valamivel) hosszabb az élettartama, mint egy normál (nem rázkódásálló) típusé ? :F :F :F

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#1941) mbt


mbt
csendes újonc

Hali!
Nem biztos hogy a megfelelő topicba írok, ebben az esetben bocsi.
A korábbi Dell laptopomból lehetséges egész egyszerűen áttenni az ssd-t, amire windows és sok progi fel van telepítve, egy egészen más lenovoba? Lehet ebből bármi probléma? (Csak tesztelni szeretném hogy működik-e a gép, nem így akarom használni.)
Köszi

(#1942) Doky586 válasza mbt (#1941) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hacsak nem valami villámverte tápegységű gépről van szó, akkor a fizikai lemeznek nem lesz baja (de a rajta levő oprendszerről már nem mondanám ugyanezt.. de az nem ezen topik témája)

Inkább pendrivre telepített WinPE-vel vagy live linuxal tesztelj.. :K

[ Szerkesztve ]

(#1943) mprrpm válasza mbt (#1941) üzenetére


mprrpm
tag

Én inkább linuxos pendrive csinálnám, tesztelni szerintem az is tökéletes.
Kb. 10 perc alatt meg lehet csinálni nulláról :C
Én erre fel vagyok készülve egy 4gb pennel, bármikor bármi lehet.
Volt, hogy jól jött gyerkőc gépénél összeomlott windowsnál.

MPETYA

(#1944) Doky586 válasza Doky586 (#1942) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A WinPE-ben sokminden van és egyetlen pendrv-ról (v DVDről) fut. Amit linkeltem:

[kép] [kép] [kép] [kép]

..ámbár még mindig nem mondtad mit akarsz tesztelni..

[ Szerkesztve ]

(#1945) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ismertek olyan embert Magyarországon aki foglalkozik WD HDD-k garanciáztatásával?

[link]

Mitől pusztulhat meg ilyen hamar egy HDD?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1946) Doky586 válasza Predator2 (#1945) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mitől pusztulhat meg ilyen hamar egy HDD?"
A postai szállítástól.. Ahol nem úgy bánnak vele mint egy hímestojással. :O

(#1947) MasterDeeJay válasza Predator2 (#1945) üzenetére

Cégnél már a sokadik WD érkezik úgy hogy döglött, kattog, purple és blue is... Szerintem valami nagyobb tételt összecsesztek szállításkor.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1948) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy laptopot, hdd sentinel szerintöbb mint 7000 napot ment a winchester. Ez hogy lehet? Ez biztos nem valós adat. Hogyan tudom megnézni a valós adatot? :)

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#1949) Doky586 válasza Mr.Peter (#1948) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Le kéne szoknod arról hogy 20 éves meghajtókat vásárolsz az ecseri piacon.. :)

(#1950) Mr.Peter válasza Doky586 (#1949) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

:N

<<<KEEP IT REAL!>>>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.