Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) JuliusK válasza Agyzuzo (#1550) üzenetére


JuliusK
tag

Hehe, ez jó. :) Köszi egyébként a választ, addig megy, ameddig megy.

(#1552) Bighlen


Bighlen
csendes tag

Öreg harcos :D

(#1553) CrAck69


CrAck69
senior tag

Srácok tudnátok ajánlani megbízható 3.5" hdd-t
kb 2-3 TB érdekelne, csak adattárolásra.
Van 2db 1TB WD black amin van hűtés csak hely nincs xD
olyan kellene amire nem kellene külön hűtő mert úgy már
szűkös lenne odabent a helyzet :)
Milyet érdemes venni manapság?
Ha rossz helyen járok átirányítanátok?
Köszi előre is :R

Egyszer fenn....

(#1554) baveiser válasza Bighlen (#1552) üzenetére


baveiser
újonc

Nem mai darab csak folytasd baby folytasd érd el 2014-et ^^

http://i42.tinypic.com/2he97k1.jpg

[ Szerkesztve ]

(#1555) baveiser válasza baveiser (#1554) üzenetére


baveiser
újonc

Fail volt de lásd

http://prohardver.hu/dl/upc/2013-12/31/476501_a1uf4nsvegqq6und_nem_mai_darab.jpg

(#1556) nanus válasza baveiser (#1555) üzenetére


nanus
senior tag

[link]

E 2 hsz alapján megállapítom a MAXTOR 6Y120L0 a leghosszabb élettartamu vinyó :DDD

B.U.É.K ! -mindenkinek :K

(#1557) Ledfold


Ledfold
tag

Szerintetek az mitől lehet hogy a Samsung 200 Gb HD-m sokáig 98% kondicion volt. Kicsit lassabbnak tűnt a normálisnál. És nem futott le a rövid teszt, hanem kb. 50%-nál megmerevedett. Ezért külső vinyóként használtam USB-n. Nem volt más ezért most azt használom a gépembe kb. 8 hónapja. Jól működöt, de gondoltam ráengedem újra a Sentinelt hogy lássam romlott-e. És meglepődve tapasztaltam, hogy visszaállt a kondició 100%-ra. A rövid teszt is simán lefut, és nem jelez hibát. Hosszútesztet nincs energiám kivárni. Egyébként nem tapasztalok a működésében hibát csak érdekes.
Mi a véleményetek erről?

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#1558) Bighlen válasza Ledfold (#1557) üzenetére


Bighlen
csendes tag

Milyen hőmérsékleten volt?

(#1559) Ledfold válasza Bighlen (#1558) üzenetére


Ledfold
tag

Ahogy látom a teljes élettartam alatti max hőmérséklet 55 C volt (gondolom ez külső vinyó korában érhette el, mert elég gagyi háza volt), a mért pedig max 41 C. Szerintem kb. 30-40 C közt lehetett a normál hőmérséklet is. Ez csak saccolom mert nem volt folyamatosan monitorozva.

[ Szerkesztve ]

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#1560) JHC


JHC
tag

Íme az én gyöngyszemem: [link] [link]

Úgy látszik nem tettem rossz lóra mikor Hitachi-t választottam 24/7 üzemre. Mondjuk félévente ugrik egyet a hibás szektorok száma, de adatvesztés még sosem volt.

[ Szerkesztve ]

(#1561) pigmeus


pigmeus
tag

Hali! 2013.04.18-án vett merevlemezem most küldtem el garanciára. Remélem lesz belőle vmi.

(#1562) Zsolesz69


Zsolesz69
csendes tag

WD Velociraptor

A normál hdd-khez képest 2-szer gyorsabb 3 ms elérési idő, 10 ezres fordulatszám, mégis iszonyú halk, 100/120 mbit/sec írási/olvasási sebesség (ami csak a tányér belseje felé haladva csökken úgy 10 % ot) és 5 év teljeskörű gyártói garancia :R

2010 őszén vettem a leggyorsabb, 1 tányéros 80 gigás változatot, kemény 22 ezer ft-ért és volt, aki lehülyézett, mondván: miért nem 1 Terásat vettem ennyi pénzből? Nos, az idő engem igazolt: az ő 1 Terásaik már rég elpusztultak. Nekem a munkám miatt kellett egy iszonyú megbízható, teherbíró gyors vinyó.

2010 ősz óta megy nonstop, 24/7 ben, még nyáron sem ment 42 fok főlé, pedig nincs külön hűtése, talán fél évet állt összesen. Újratelepíteni is csak akkor kellett amikor az amúgy tökéletes xp-ről win7-re váltottam és megbízhatóság szempontjából jobbank láttam, ha nem frissítek, hanem új telepítést végzek. :R

cikk: http://prohardver.hu/teszt/wd_velociraptor_versus_4_db_ssd/nehany_ssd_es_a_wd_kisragadozoja.html

HDSentinel:

Rengeteg pénzt vesztettem volna egy folyton vacakoló HDD-vel, ez pedig csak megy zokszó nélkül és teszi a dolgát. És még több, mint 1,5 év garanciám van rá. Mindenképp jó választás volt, bár a vételárat 22 k akkor sokalltam. De ez a HDD-k csúcsragadozója... :C

(#1563) Zsolesz69 válasza PhoenixK (#1007) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

Cáfolat: Raptorok nagyon gyorsak, nagyon halkak és nagyon hűvösek! A régi Raptorok voltak hangosak.. Meg ha az acoustic management-ben csutkára teszed a teljesítményt (HD Tune)

(#1564) Bigeee


Bigeee
tag

Halihó,
Úgy látszik kifogtam a samsung HD501LJ egy véletlenül jól működő példányát :) Kicsit sok a leállás de úgy tűnik nem zavarja. Jópár éve használom és csak 2éve nem rendszervinyó, leváltotta az ssd.

A munkahelyemen viszont ennek ellentétjeként ugyanez a HDD úgy döntött "megformázza" bakelitlemeznek a windowst :Y

(#1565) Zsolesz69 válasza Adoka120 (#1519) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

blue - 7200 rpm
green - 5400 rpm

(#1566) justflash


justflash
tag

Beszállok én is:

Max 46 fok, átlag 27, túlélt egy tápzárlatot (alaplap-ram-vga kuka lett), és tökéletesen megy.

Samuból volt egy HD080HJ is 1200+ nappal, rengeteg hurcolás-átszerelés után is 100/100-as volt, pedig már a csavarmenetek is kikoptak az oldalából, 2éve adtam el és a mai napig működik.

A T400-amban a gyári 80gigás Toshiba 600 nap körül volt, 3évesen lett eladva, de ebből egy év Mongólia volt, hónapokig 55fok körüli hőfokon.

Van egy IBM Deskstar 40GV is, 2000nap körüli üzemidővel,a megérdemelt nyugdíját tölti a szekrényben, de mikor fél éve utoljára néztem 100/100 volt.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#1567) tixem


tixem
addikt

Itt egy újabb Toshiba, okuljatok :) nincs egy éves, ssd nélkül ment 2 partícióval: rendszer és tároló. Gáz :(((

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#1568) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv.
Tudom nem egy mai darab IDE Hard Disk Drive Quantum Trailblazer 840AT TR84A011 02-D de miért kerül ennyibe ebayen?!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1569) badamx2


badamx2
csendes tag

6 Éves samsung hdd . Milliószor volt formázva már. Többször particionálva. Nem sokkal ezelöttig ez volt az elsődleges lemezem. Volt már rajta win xp , vista , 7 , 8 , Rengeteg tesztverzió , Linux ....... Kicsit már hangos de azon kívül tökéletesen teszi a dolgát. Kíváncsi leszek meddig bírja. :)

(#1570) Jamy01


Jamy01
csendes tag

Na, kikapcsolom most már a gépem.... :D :D :DD

Így gyorsabb: O6 2O/8OO8-444!

(#1571) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Hali!

Új vinyó vásárláskor szokás még teljes felület tesztet csinálni, vagy elég ha fut folyamatosan a HD Sentinel?

(#1572) badamx2 válasza G.I.JOE (#1571) üzenetére


badamx2
csendes tag

Bőven elég a HD Sentinel. Amig az 100% és nem kell mást tenned.

(#1573) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

SMART-tal linuxon kilestem az adatokat a vinyómból. Teljesen rendben van, rendesen is működik, de azért gondolkozom, hogy lecserélem, mivel érdemes 3-4 évente lecserélni a fontosabb vinyókat.

Szóval kilestem a SMART-ból, hogy elvileg 14 273 órája megy a vinyó,ami 600 napot jelentene kb. (Ha jól számoltam...) A vinyó sosem volt terhelve, sosem volt magas hőmérsékleten járatva. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek meghatározható-e, hogy mennyit fog még menni hiba nélkül? Gondoltam eladom, de nem akarok senkit átvágni a vinyóval, hogy véletlen eldurran egy hét után..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1574) justflash válasza McSzaby (#1573) üzenetére


justflash
tag

Nem csak a működési idő számít, hanem az indulások/leállások és az esetleges függő vagy rossz szektorok száma is.

Senki nem tudja megmondani hány napot fog még menni.

Ha úgy is cseréled nyomj rajta egy mélyformázást, rakd be egy windowsos gépbe, nézd meg Sentinellel (úgyis kérik a képet az aprón), és ha 100/100-as nyugodt szívvel add el. :K

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#1575) acelas


acelas
újonc

Samsung HD321KJ ATA 320 Gb
2006-2007-ben vettem valamikor.
Halálra használtam. Erről a vinyóról megy minden. Rendszer játék film. Nem is volt mellette csak pár órákra másik vinyó. 7 éve folyamatosan megy a torrent egyszerre 8-10 fel/le, közben játszom.
2-6 havonta újratelepítem. Egyszer partícionáltam. 30 giga win7 nek 10 xp nek. maradék pedig minden másnak.
908 napot ment.
8791 ki-bekapcs.
Folyamatos hálópartik miatt állandó cipelés gyalog,BICIKLIVEL,autóval.
Nincs rajta hűtés. Max 51C°- volt. De tuti 45 fok volt akkor árnyékban egy durva garázsos hálóparty-n.XD De nehéz 37 főlé vinni.
Pár éve picit zörög. És mintha már lassabb lenne.
Pár éve nem akart bootolni a rendszer. akkor megráztam megütögettem egy PICIT. Azóta semmi baja.
Remélem következő vinyómmal is ekkora mázlim lessz. Most fogok venni egyet.

(#1576) acelas


acelas
újonc

Előbb elfelejtettem megemlíteni, hogy soha nem csináltam teljes formázást.

(#1577) yodee_


yodee_
őstag

Üdv Mindenki!

Azért írok hogy kikérjem a véleményetek. Van itthon egy szerver gépem, ami állandóan megy. Ubuntu van rajta, FTP és Webszerver funkció mellett hálózati adattároló is. Jelenleg egy 2.5"-os WD vinyó van benne, 1 terás. Szerintetek mire számíthatok az élettartammal kapcsolatban? Tényleg egyfolytában megy. Eddig semmi probléma nem volt vele, most tart 270 nap bekapcsolva töltött időnél, mindössze 13 ki/bekapcsolási ciklussal.

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1578) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

Tavaly tavasszal vettem újonnan ezt a Hitachi HDD-t 5 (öt !) év garival.

A HDD szerint alapvetően minden rendben van :

DE

ezek a kiugrások a grafikonon nyugtalanítóak. Készülhetek a legrosszabbra ?

Hja kérem ! A Belváros !...

(#1579) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Szerintetek min lenne célszerű hosszú távon adatokat (családi képek,stb) tárolni? Olyan "dolog" kellene aminek tényleg rendkívül hosszú az élettartama. A hdd erre jó megoldás? És ha igen milyen fajta? (Nagyjából 100GB adatról lenen szó)

BANZAII

(#1580) tomp


tomp
félisten

Seagate: 2011 decemberétől megy(laptop gyári vinyó)

Samsung: 2009 júniusi

A samsung bő 2 évig egy dokkolóban volt amit most cseréltem le, mert 1hete elkezdte lecsapni a vinyót. Volt amikor egymás után 4x lekattant. Most egy külső rackben van.

(#1581) gordonfreemN válasza MaciG (#1579) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mindig a HDD-t javasolják a szakértők. De szükséges az adatok újraírása 3 évente ha jól emlékszem.
Hát, keresgéltem kicsit, de nem találom a cikket, pedig biztos olvastam erről egyet.
Egyébként a felhőt szokták még javasolni, kérdés mi a cél.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1582) MaciG válasza gordonfreemN (#1581) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. És hdd-k közül melyikek azok amik hosszú életűek?

Felhő se rossz csak eső is legyen belőle, mert elég szárazak a mezők. :F

BANZAII

(#1583) gordonfreemN válasza MaciG (#1582) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Úgy értsd a felhőt, mint internetes hálózati tárhelyet.
Melyik típus? Talán a WD-vel volt az idők során a legkevesebb baj, abból is szerintem az 5400-esek nyilván.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1584) Brekkk


Brekkk
senior tag

Nekem egy Hitachi 5K3000 2 TB-os HDD kezd haldokolni 3 év után.
KB 360 nap üzemidő van benne.
A hétem megjött rá az első Bad Block, illetve IDLE módban elkezdett folyamatosan kerregni. Olyan mintha állandóan keresne valami adatot. Végig a HDD seek hangját hallom.
Valamit tuti csinál a meghajtó, mert melegebb is vagy 2 fokkal mint az ugyanilyen társa. A társával állandóan azonos hőmérsékletűek voltak a 3 év alatt.
Ki is vettem a gépből mert elviselhetetlen a hangja.
A gyári garija 3 hete járt le :(((
Sentinel szerint 100/98-as.
Torrentre még tökéletes lenne, ha dolgozik szépen csendben teszi a dolgát, de addattárnak már nem való a hangja miatt.

(#1585) MaciG válasza gordonfreemN (#1583) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. Akkor ez pl jó lenne? Meg az jó megoldás- e, hogy évente 1x beteszem pc-be akkor újraírom rajta az adatokat meg hozzáírom ami az 1 év alatt plusszban keletkezett.?

BANZAII

(#1586) gordonfreemN válasza MaciG (#1585) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem nagyjából ok. Bár nem vagyok nagy szakértő a témában, csak olvastam erről kicsit korábban. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1587) _Sanci_


_Sanci_
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#1588) ubyegon2 válasza MaciG (#1585) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jujjjjj!
A milyen winchestert vegyek? topicba kellett volna feltenned ezt a kérdést! Véletlenül néztem be ide, remélem még nem vettél semmilyen HDD- t! Az AV-GP sorozat nem jó neked, itt a legtömörebb megfogalmazás a videostreamre kifejlesztett AV-GP HDD- ről.

Inkább válassz valami ehhez hasonlót, ez a WD BLUE elég megbízhatónak számít.

[ Szerkesztve ]

(#1589) JHC válasza Brekkk (#1584) üzenetére


JHC
tag

Valószínűleg ilyenkor próbálja kiolvasni a hibás szektorból az adatokat, vagy csak újra teszteli. Nézd meg a SMART adatokat, ha a Reallocated Event Count nagyobb mint a Reallocated Sector Count, akkor az történik amit írtam. De ha ráadásul a Reallocated Event Count folyamatosan növekszik, akkor baj készül. Lehetséges amúgy, hogy nincs bekapcsolva az Offiline Scanning a vinyódon, ami ürejáratban szkennelné egy bizonyos idő után a lemez felületét, ez miatt lehetséges, hogy egyszerre most sok szektorról fog kiderülni, hogy akár hibás is lehet, ha be lenne kapcsolva akkor már lehet hogy észrevétlenül ki is javította volna magát a vinyó, persze, ha nincs nagyobb baj. Én a GSmartControl nevú programot használom, ebben meg tudod nézni, hogy be van-e kapcsolva az a bizonyos opció, de amúgy meg javaslom a program utolsó fülére kattintani, és ott elindítani egy Extended Test-et. Közben használhatod a géped, csak minél jobban használod közben ezt a vinyót annál tovább tart a teszt. Egyébként a kerregésről annyit, hogy ha nem szűnne meg a kerregés, akkor hagyd bekapcsolva éjszakára a gépet, reggelre biztos végez, ha meg emiatt túl melegedne, akkor kis idejig úgyis pihenteti magát.

(#1590) Brekkk válasza JHC (#1589) üzenetére


Brekkk
senior tag

Már futtattam a HDD-n egy komplett felület tesztet. Nem talált szerencsére további hibákat.
Nincs a HDD-n egy pending sector sem. Csak az 1 áthelyezett szektor van a SMART-ban hibként feltüntetve.

Offline data collection status: (0x84) Offline data collection activity

was suspended by an interrupting command from host.

Auto Offline Data Collection: Enabled.

Erre gondoltál, mint ami lehet, esetleg ki van kapcsolva?

Most folyamatosan használom azt a területet ahol a hiba volt (Csináltam oda egy kis teszt partíciót)
Sokszor írtam rá és töröltem ugyanarra a területre. Amíóta beírta a bad block-ot azóta semmi gond a lemezzel.
Csak kerreg, ha nincs használatban. Egyébként 3 óra után abbamarad a kerregés, de újraindítás után újrakezdi sajnos. Most adattárat csináltam belőle. Kivettem a gépből. (Majd kap egy külső házat) Semmi fontos adat nincs rajta. Csak olyan adatok vannak rajta amik megvannak máshol is, ha meg elvesznének erről a HDD-ről nem kár értük.
Köszi a infókat. :R

[ Szerkesztve ]

(#1591) JHC válasza Brekkk (#1590) üzenetére


JHC
tag

Szerintem ha nem túl magas a RawReadError értéke akkor nem lehet gond a vinyóval, bár erre nincs alap érték, nulla az ideális, de nekem a letöltő gépben lévő vinyó van néhány hibás szektor, a RawReadError érték össze vissza ingadozik. Gondolom amikor a hibás rész környékére történik írás, akkor olyan 250000 körül szokott lenni, aztán néha lejjebb megy, sőt néha nulla. Egyébként lehet hogy van még sok gyenge szektor is nálad, de még nem annyira gyengék, hogy pending szektor legyen. Jó ötlet a patíció létrehozás teszt céllal, csak nem biztos, hogy a meghajtó belső geometriája miatt az egymás utáni LBA szektorok a meghajtón belül valójában is egymás után következnek.

(#1592) szkorhetz


szkorhetz
őstag

1000 körüli bad sectorral érdemes még próbálkozni vagy kuka?

Mitől lehet ennyi? Hitachi 500GB.

[ Szerkesztve ]

(#1593) JHC válasza szkorhetz (#1592) üzenetére


JHC
tag

Javasolnám a HDSentinel felület tesztet a legutolsó opcióval, mondjuk 2-szeri ismétléssel, ha van badszektor szaporodás, akkor valami készül odabenn. A lemeztérképen sötét színnel jelennek, meg a lassabban olvasható szektorok, ha ezek nagyjából egy helyen vannak, akkor ezekből még lehet, hogy valamikor badszektor lesz. Viszont régen szoktunk csinálni olyat, hogy az ilyen egybefüggő területekre definiálunk egy partíciót, bőséges ráhagyással innen-onnan, majd szépen rejtetté tesszük, így nem zavar be a képbe.

(#1594) rudi666


rudi666
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Hitachi 160GB 8MB 7200rpm SATA2-es HDT722516DLA380 Merevlemezem.
Olyan 2006-2007 környékén vásárolhattam, azóta rendszeresen használom, nagyon sok adat ment át rajta.
Viszont mostanában sokszor nagyon belassul tőle a gép.Megnéztem mindent, egyértelműen a winchester miatt van.
Programokkal már megnéztem, viszont azok nem mutatnak semmit, azt írják ki, hogy jó állapotban van 98-100%.
Szerintetek, már megérett a cserére? Ezt az egy winchestert használom mióta megvan a gépem.

(#1595) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Üdv!

Van egy WD 500 GB-os winchesterem, pontos neve WD5000AAKX-001CA0. Eddig 849 nap működési ideje van a hd sentinel szerint. Észre vettem, hogy a lemez kondíciója az utóbbi 1 hónapban 96%-ról 90%-ra esett. Ez jelenthet valamit? Vajon minek tudható be ez a drasztikus csökkenés? Talán meghibásodás várható? Elvileg 2 hibás szektor, és 13 gyenge szektor található a lemezen. Sentinel szerint a becsült hátralevő élettartam 790 nap. Ez mennyire ad valós értéket?

[ Szerkesztve ]

(#1596) olivera88


olivera88
veterán

WD Blue WD1600AAJS két év után 49% kondíció. Képet nem tudok mutatni mert azon a HDD n van még. Egy hónap alatt kezdett romlani drasztikusan az állapota, Május elején 95 % os kondíció, aztán Május közepére kb lett pár 70 % os kondíció, így ment Június első hetéig, ekkora leesett 49 % ra. Kíváncsi leszek meddig bírja még. :D Egy Seagate Barracuda ST500M002 jött a helyére, remélem ez tovább bírja majd.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1597) Janika-1982


Janika-1982
tag

Nekem egy Western Digital Caviar 750 Gb-os asztali gépi vinyóm van.7-éves és tökéletes még mindíg. :C

(#1598) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

Azt hiszem én most űberlek mindenkit unaköcsém vinyójával :D

És én még féltem,hogy több,mint ötezer indítással vettem használt WD Black vinyókat....
Meg se élem,mire azok tönkremennek :D

(#1599) nanus válasza djyuri (#1598) üzenetére


nanus
senior tag

Eglsz nap ki-be kapcsolgatta ...mást nem is csinált :D és mindezt 6éven keresztül :DD

(#1600) djyuri válasza nanus (#1599) üzenetére


djyuri
őstag

áh :) nem pc-ben volt :D Ez van a mai felvevős setupbox-okban.... hasonló power save megoldás lehet,mint a laptopokban...csak durvább :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.