Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) liksoft válasza kaposznyak (#1650) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudom milyen HDD került bele, és nem a "hordozásra talán még alkalmas" minőségi osztályból kerül ki. ;) :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1652) kaposznyak válasza liksoft (#1651) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Jogos.

(#1653) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Adott egy 320 gb-os Transcend Storejet.
Adatmozgatás közben gyakran megszakad a kapcsolat, csak a mappákat másolja, file-ket nem, írásvédelemre hivatkozva rendszergazdai jogokat kér (alaptalanul).
Hard Disk Sentinel szerint 89%-os, de gyanús, hogy akármelyik mappát másolom, mindnél vannak gondok.

Gondolom kuka, de van arra egy kicsi esély, hogy csak a háznak van érintkezési vagy egyéb problémája?

(#1654) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Még annyi, hogy a Windows sokszor formázni akarja.

(#1655) jerry311 válasza kaposznyak (#1654) üzenetére


jerry311
nagyúr

En kukaznam...

(#1656) shiftac


shiftac
aktív tag

A mai napon hozzám került egy olyan vinyó, ami már tényleg az élete végét járhatja, csak lestem a hibás szektorok számát:

Érdemes ezen bármit is tárolni? :D
Aztán ott van egy Fujitsu laptopvinyó is, ami már évek óta tökéletesen működik, pedig nem sok dicséret éri a márkát :)

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#1657) Ueda válasza shiftac (#1656) üzenetére


Ueda
senior tag

Egy mélyformázást kipróbálnék vele. [link] (Sokáig tart.)

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#1658) nanus válasza shiftac (#1656) üzenetére


nanus
senior tag

Nem. Adatmentés, ezen csak olyasmit tárolj amit nem sajnálsz ha elveszik.
Nálam hasonló teszteredmény után még bírt 4 hónapot egy 320-as.[link] :R

(#1659) shiftac válasza nanus (#1658) üzenetére


shiftac
aktív tag

Ingyen szereztem a vinyót és csak játéktelepítőket tárolnék rajta. Adatvesztés nem izgat XD

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#1660) shiftac válasza nanus (#1518) üzenetére


shiftac
aktív tag

Nyugodjék békében.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#1661) DeFranco válasza liksoft (#1635) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem volt még érkezésem megköszönni, de ezúton köszönöm szépen a tanácsot, visszajelzést, toshiba felé fogok elindulni :R

(#1662) csokomon


csokomon
újonc

Nekem egy TOSHIBA MK2552GSX 2.5" 250GB 5400RPM HDD-m van.
A HDD egy COMPAQ Presario CQ60-as laptopban üzemel. A gép GPU-ja régen olykor elérte a 99-100C°-ot. Ekkor érhette el a HDD ezt a kritikus hőmérséklete 76C°. Az érték ellenére a HDD-nek a mai napig még egy gyenge szktorja sincs.
A gyártó leírása.


[ Szerkesztve ]

(#1663) Emu


Emu
őstag

Élettartam szempontjából mi jó a vinyónak ha energiatakarékosság miatt win esetleg 2-3x is lekapcsolja menet közben, vagy ha folyamatosan pörög a gép működése közben? Jelenleg 1SSD és 1HDD van a rendszerben, és azt vettem észre, hogy kikapcsoláskor W7 mindig bekapcsolja a HDD-t :W

(#1664) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Jól érzem hogy ez kiszolgálta már a magáét? :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#1665) nlq válasza Zewa (#1664) üzenetére


nlq
aktív tag

nem magát hanem téged... :)
és a kiszolgálás sem az igazi... (a 770 nap azért elég gáz)

[ Szerkesztve ]

(#1666) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Ide is betenném a gondom, hátha ide való.[link]

Üdv

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1667) nlq válasza rostiron (#1666) üzenetére


nlq
aktív tag

bad sectoros winyora nem telepitenek oprendszert...
boritékolhato a kek halálos mukodes

(#1668) rostiron válasza nlq (#1667) üzenetére


rostiron
őstag

Akkor is ha csak a lemez közepét használom, ahol nem voltak hibák ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1669) nlq válasza rostiron (#1668) üzenetére


nlq
aktív tag

igen, mert hibak majd jonnek szep sorban, es akkor jön a kékhalál is...

(#1670) rostiron válasza nlq (#1669) üzenetére


rostiron
őstag

Van még a gépbe egy 30GB ide hdd, csak nem vagyok benne biztos hogy elég lesz a mérete.
Egyébként akkor mi értelme ezeknek a helyreállításoknak, ha utána szart se ér az egész ?
Ha most megnézem ezt a hdd-t 100/96 a szentinel szerint.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1671) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A winyók élettartama szempontjából számít, hogy a winyó egy régi fajta csavarozós házba van beszerelve, ahol a több winyó rezgése hat egymásra?

24/7-ben akarom üzemeltetni a 3db 4TB Seagate NAS winyót és egy 7200-as Seagate CS.3-at.

Nem tudom, hogy a rezgés illetve a hűtés szempontjából van-e jelentőssége, így inkább megkérdezem. :)

7db 3,5 hely van egymás felett, így a 4db winyó egy-egy hely kihagyással elfér.
Jelenleg nem melegszenek (max. 38 fok), mert nyitva van a ház (így is marad), de még nem kezdtem el rájuk intenzíven másolni.
A rezgés kézzel alig tapintható. A 7200-ast esetleg érdemes külön rakni egy 5,25" helyre, egy átalakítóval?

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1672) nlq válasza Bici (#1671) üzenetére


nlq
aktív tag

szerintem jo igy... esetleg egy halk lassabb ventivel megtámogatnám, hogy nyáron is 40 fok alatt maradjanak

(#1673) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

WD3200BEVT Blue. 3 – 4 éves, közelített az 1000 óra üzemhez. 2000 alatti felpörgetés, 15'000 alatti LUC, 100/100. Élete döntő részét 30 – 38 fok között töltötte, kivéve bekapcsoláskor. Egyik pillanatról a másikra teljesen lelassult, mint rendszerlemez, másik gépben is csak annyit lehet belőle percek alatt kiszedni, hogy mi a neve és hogy van rajta két partíció. Szóval egyik pillanatról a másikra halt meg.

Van esetleg ötlet, mi mehetett benne tönkre? Annyit azért megcsináltam, hogy a fej érintkezői <> NYÁK közt tisztítottam, hátha. Semmi.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1674) Bici válasza nlq (#1672) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Egy lassú ventit majd adok nekik, ha nyáron melegük lesz. :K

A vibráció nem zavarja őket?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1675) nlq válasza szaszlaci (#1673) üzenetére


nlq
aktív tag

1 winchester nem winchester, 2 winchester 1 winchester...

(#1676) csigabor007


csigabor007
csendes tag

Hali
Segítséget kérnék!
Hova tudok írni, vagy ki tud segíteni HDD gariztatásban?
kb fél éves WD black 4,0 TB 7 bad és 2 gyenge szektor. :F ( tudom, hogy ennél csak több lesz)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1677) DeFranco válasza liksoft (#1635) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia!

Végül hitachit vettem másodiknak is, erre volt most lehetőség.

Jelenleg az alább látható rendkívül kreatív elrendezésben találhatóak a meghajtók a gépben. 3,5"-ös helyem egy van, az sem kifejezetten szellős, ezért kerültek ide.

A 2,5"-ösöket oldalt 2-2 csavar tartja, középen alátámasztást kaptak a látható műanyag elemmel. Pont a megfelelő méretű az alátámasztáshoz, úgy, hogy a meghajtók vízszintesen maradjanak, de ne is rezonáljanak.

A 3,5"-ös lemez kikerül majd a gépből, marad a két 2,5"-ös hdd és az ssd.

Arra gondoltam, hogy az ssd helyére tenném a másik hitát, így a két merevlemez egymás mellé kerülne. Az ssd-nek mindegy hova megy, azt majd elrakom valahova.

Okoz-e valamilyen problémát, hogy a két 2,5"-ös merevlemez ilyen közel kerül egymáshoz? Van-e valamilyen oka, hogy miért ne így csináljam? A rögzítés kókány munkának látszik, de stabil. Nem vagyok az adataim ellensége.

[ Szerkesztve ]

(#1678) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

1TB-os 3,5-ös merevlemezt (belső vagy külső mindegy, külsőként fogom használni) szeretnék venni fontos adataim archiválására. Gyorsaság nem számít (inkább 5400 körüli fordulatszámú legyen), fogyasztás sem, de a megbízhatóság a legfontosabb. Nem állandóan fog menni, Hetente 1-2 alkalommal fogom csatlakoztatni a gépre.

Melyik típusokat ajánljátok?
Samsung HD103SI EcoGreen F2 erről mi a véleményetek? Megbízható? Ebbe van gyárilag beszerelve:http://www.verbatim.hu/hu/prod/store-n-save-superspeed-usb-3-0-desktop-hard-drive-1tb-47670/

(#1679) janagawa22


janagawa22
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van olyan program ami billentyűzet kombinációra törli a winchestert vagy csak egy részét?
Ha van hol találok ilyet?

Köszönöm!

Jana

(#1680) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kb egy éve megy ennyi bad sectorral, azóta nem romlott, szerencsére.
Samsung HD642JJ

(#1682) alexride


alexride
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy egy HDD ilyen paraméterekkel még meddig szokta bírni? Csak a rendszer van rajta semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#1683) papasoft80


papasoft80
tag

Sziasztok!

Most vetettem egy pillantást az egyik(WD15EARX) lemezem SMART értékeire.
A parkolások száma nem irreálisan magas?
Azért néztem rá az értékeire, mert mostanában néha hangosabban reagál, mint korábban(kihallom a házból).
Olvastam korábban, hogy a parkolást lehet állítani, de a WD honlapján az adott típusnál semmi ezzel kapcsolatos letölthető tartalmat nem találtam.

(#1684) AxBattler válasza liksoft (#1630) üzenetére


AxBattler
félisten

Üdv!

Anno kérdeztem/szóba került a HDD-k élettartama különböző pozíciókban: akkor elhangzott, hogy az élére állítva nem ajánlott használni a 3+ tányéros drive-okat.

Most arra lennék kíváncsi, hogy egy ritkán használt / ritkán felpörgő meghajtóra is igaz ez?
A gépben, amit összeraknék lenne egy SSD, egy kissebb / közepes noti HDD a torrentnek és játékoknak, valamint egy nagyobb, 3.5-ös NAS HDD adattárolásra. Utóbbi az érdekes: a rövidebb élén "állna", és csak akkor használnám, ha valami adathoz, médiához szeretnék hozzáférni, szóval elég kevésszer pörgetném meg, inkább a kisebb HDD lenne használatban.

Ebben az esetben is körültekintéssel kell, hogy eljárjak?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1685) StSanya válasza papasoft80 (#1683) üzenetére


StSanya
őstag

Igen, ez parkol. Sokat. Ezt olvasd el, főleg az 1-es hozzászólást: [link]

A wdidle progival (rajta van Hirens CD-n, vagy rámásolod egy DOS-os indító médiára) állítsd át min. 30 mp-re.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1686) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

mostanában fagyogatva indul a gépem, felraktam a HD Sentinelt, és ezt mondja:

ez azt jelenti, hogy kezdhetek spórolni másik vinyóra?

(#1687) papasoft80 válasza StSanya (#1685) üzenetére


papasoft80
tag

Nagyon köszönöm a választ meg a linket is.
Amint lesz rá lehetőségem, megpróbálom.
Az eddigi rengeteg parkolás miatt nem vált már "megbízhatatlanná" ez a lemez szerintetek?

szerk: Nincs most írható CD-m, de van egy WIN7 telepítőm pendrive-on, azzal is mehetne a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#1688) StSanya válasza papasoft80 (#1687) üzenetére


StSanya
őstag

Én még megbíznék benne, de legyen mentés (ez amúgy is kell mindig a fontos cuccról), meg fusson a HDSentinel... Sokáig elmehet még az a HDD.

DOS rendszer alól fut csak a wdidle, ha a pendrive azzal indul, akkor jó. Vagy pl. Rufus-al készíts DOS-os USB-t, s tedd rá a wdidle3 1.05-t.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1689) StSanya válasza tpeter77 (#1686) üzenetére


StSanya
őstag

Ha gyors ütemben tovább romlik, belassulgat, s nem csak gyenge szektorok, hanem áthelyezett, rossz szektorok is megjelennek, akkor igen. De ha így marad az állapot, akkor akár még évekig is elmehet így. A gyenge szektorok lehetnek akár táphiba miatt is, nézd át a rendszert. A HDSentinel meg fusson folyamatosan.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1690) tpeter77 válasza StSanya (#1689) üzenetére


tpeter77
addikt

pont a tápom, ami a legfiatalabb és jó márkájú, valami 400-450W körüli Seasonic tápot vettem, annó ez volt a tesztgyőztes.
Biosban a feszültségeket elnézve minden ok, alaplapi vga-t használok, egy vinyó, egy dvd iró tehát semmi terhelés.
ma viszont ez fogadott a HD Sentinelben

tehát változik, 86% után most 91%-on áll.

ez mitől lehet?!

(#1691) StSanya válasza tpeter77 (#1690) üzenetére


StSanya
őstag

A gyenge szektornál nem döntötte még el az elektronika, hogy hibás-e vagy sem az adott terület. Ha később valamiért ráír és visszaolvasva azt látja, hogy stimmel, akkor vissza tudja minősíteni jó szektorrá.

Fentiekből következik, ha megfelelő tesztet indítanál a merevlemezre, akár az összes gyenge szektor el is tűnhet.

A gond ugye akkor van, ha visszatérnek és átminősülnek rossz szektorrá.

Pl. Itt olvasgass, különösen a "Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?"-t javaslom.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1692) tpeter77 válasza StSanya (#1691) üzenetére


tpeter77
addikt

Lement a teszt

2015.02.20. 14:58:13 Szekvenciális teszt, Lemez: [0] 465 GB C: D: SAMSUNG HD502HJ [S20BJ90B688787] [Olvasás]
2015.02.20. 14:58:46 ! Hiba: 23 Adathiba (CRC), Szektor: 220360, Blokk: 2

Milyen progival tudok rendszerpartíción szektort hibássá nyilváníttatni, és onnan adatot máshová pakoltatni?
Egy vinyóm van, nem tudom külső vinyóként lefuttatni rajta ezt a tesztet, mert a Sentinel csak igy hajlandó, de nekem más megoldás után kell néznem.

(#1693) StSanya válasza tpeter77 (#1692) üzenetére


StSanya
őstag

Szektort majd a meghajtó annak minősít, ami, ez legyen az ő belügye.

Pedig azt kéne tenned, hogy adatmentés, s úgy rá egy destruktív, újrainicializáló teszt...

Van a HDSentinel-ben (de lehet, hogy csak a Prof változatban) adatterület felfrissítése néven egy teszt, ami olvasás->írás->olvasás-t hajt végre, ez általában nem destruktív...

("Az adatok beolvasását követően az egyes blokkok visszaírásra kerülnek, majd az így tárolt szektorokat ismételten beolvassa és összehasonlítja az eredeti tartalommal. Az alapos olvasás-írás-olvasás teszt egy plusz írási ciklust iktat be az adatok visszaírása előtt, így fokozva a felület ellenőrzését és a hibajavítás hatékonyságát (regenerálást).

A művelet általában biztonságos a tárolt adatokra nézve, de adatvesztés léphet fel ha a rendszer instabil, áramszünet, túlhajtás, memória-, tápellátás- vagy kábelhiba esetén, illetve egyéb esetekben.

A teszt az adatterület felfrissítésére és regenerálásra alkalmazható, teljes törlés nélkül, de az adatok mentése javasolt a teszt indítása előtt.

A teszt méri az egyes blokkok átviteli idejét és folyamatosan sötétedő színnel jelzi a lassabban kezelhető részeket.")

Másik lehetőség a HDD Regenerator, Hirens CD 10.x-en még rajta van...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1694) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Ennek a két HDD-nek mi az ideális működési hőmérséklete? Félek, ha túl hűtöm őket az is csökkenti az élettartamukat.

WDC WD1600AAJS-00YZCA0 [WD-WCAYU4411061] (átlag hő. 28,9°c) (minimum hő. 21°c) (Max hő. 30°c)
WDC WD10EACS-00D6B0 [WD-WCAU42244160] (átlag hő. 26,9°c) (minimum hő. 18°c) (max hő. 29°c)

(tudod hogy nem teljesen témába vág, de nem tudom hol máshol tehetném föl)

(#1695) bobalazs válasza Mustármag (#1694) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Húsz °C körüli hőmérséklet, szobahőmérséklet, hogy árthatna a vincseszternek ezt az elképzelést én nem értem. Az 50 fokos hő jobban árt neki mint a 20 fok. Túlhűteni nem igen fogod ventillátorral, fölösleges a para.

(#1696) Mustármag válasza bobalazs (#1695) üzenetére


Mustármag
őstag

Ennek örülök.
Inkább egy kis fölösleges para, mint idő előtt egy új hardwer.
Köszönöm a választ :R :R

(#1697) papasoft80 válasza StSanya (#1688) üzenetére


papasoft80
tag

Köszönöm!
Megcsináltam USB-s Hiren's-el, beállítottam 5 percre.
Azóta nem hallottam azt az erős hangot, ami idegesített. Vélhetően a "park rész" kezd kicsit megfáradni.

(#1698) tpeter77


tpeter77
addikt

keresnék olyan bootcd image képfájlt, amiben van HDSentinel vagy HDD regenetator, vagy hasonló progi,
hogy cd-ről bootolva tudjak szektorhibát javítani a vinyómon.
köszönöm előre is ha vki belinkelne egy ilyen iso fájlt.

(#1699) StSanya válasza tpeter77 (#1698) üzenetére


StSanya
őstag

Hirens.BootCD.10.6.zip

Tartalom: http://www.hirensbootcd.org/hbcd-v106/

HDD Regenerator 1.71, a Hard Disk Tools szekcióban...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1700) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Segítséget kérnék! Adott egy PC aminek minden része ki lett próbálva külön-külön,kivéve a winyót! Mindegyik hardver normálisan működik más rendszerben! Táp, ram, videókártya,alaplap. Az lenne a kérdésem,hogy lehet e úgy hibás a winyó,hogy pl. a HDD Sentinel,meg a HDD Regenerator se ír semmi hibát.100/100-at ír a Sentinel is. Hiba: Bekapcsolom a gépet,és kb. 5-10 vagy 20perc után elkezd kékhalálozni! Van hogy egy nap 3x dob ki,de van olyan is,hogy sokkal többször! Mivel tudnám még kizárni,hogy nem-e a winyó a hibás ezekért? Előre is köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.