Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) aero. válasza tomp (#800) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

lehet még ők sem tudják:
- megmondani, hogy mennyit csal
- vagy megmondani hogy egyáltalán csal e
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#802) tomp válasza aero. (#801) üzenetére


tomp
félisten

Esküszöm, mindjárt írok a Samsung Hungary-nak. :D
Majdnem törzsfelhasználók vagyunk náluk. Még a mosógépre adtak +1év ingyen garit is :DD
ó kell a vinyó IMEI száma. Az meg a vinyón van rajta. Honnét szüjjem ki? Pont úgy van a házban, hogy nem látom :W

[ Szerkesztve ]

(#803) koxes


koxes
tag

hello

van egy fél éves hitachi vincsim namármost ez így néz ki.
pont most sikerült megdöntenem a hőmérsékleti rekordját: 52 :Y :Y

szerintetek hány hibás szektornál cserélnék vagy érdemes-e igy is visszavinni mondván, "túlmelegszik és belassúlt".?

(#804) Apollyon válasza koxes (#803) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem nincs külön hűtő a vinyókhoz, viszont ha nem teszem oda a ventilátort a gép mellé, akkor simán felmegy nekem is 52-55 fokra a régi még IDE-s maxtor is meg az új WD is.
Az gáz?
Így most ilyen 30 fokosak, csak a venti akkora mint a gép :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#805) koxes válasza Apollyon (#804) üzenetére


koxes
tag

külön hűtés nincs a vincsin de a ház oldala le van véve.
én ugyan nem nagyon értek a vincseszterekhez de szerintem 50fok fölött már nagyon lázas és veszélyezteti az egészségét.

(#806) tomp válasza koxes (#803) üzenetére


tomp
félisten

Ezek a hitacsi vinyók ennyire melegednek? Vagy mifene?
A tartós meleg károsítja a vinyót! a 3éves vinyóm most kezdte el a bad sectorokat dobálni. Anno megfőztem.(53-60fok) De megsülhet alul az a szép "ződ" lap is. Vagy a motor.

Ha cseréltetni akarod, adok egy tuti tippet:
Csavarokat ki, és tartsd a kezembe a vinyót. Eressz rá vmi másolást és kezd el rázni a vinyót. pl mint egy koktélnál. Na ez után lesz rajta sztem 10.000 bad sector. Így már visszacserélik, mivel külső nyoma nem lesz. :DDD

(#807) aero. válasza tomp (#806) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

50 fok az még nem gond, a fölé már csak tudat miatt sem engedném, bár a laptopomban 76 fok is szokott lenni, az bírja :DDD

(#808) Csabee. válasza aero. (#807) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a hdd? milyen notebook az?

Üdv: Csabee.

(#809) aero. válasza Csabee. (#808) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

kis 12"-os hp, ha a proci terhelve van felkúszik 90-100-ra is, olyankor már 65 fokos a vinyó, ebookot szoktam rajta olvasni, akkor 58 fok.

(#810) koxes válasza tomp (#806) üzenetére


koxes
tag

jó ötlet !! :C

de mondtak olyat is hogy betolom a mikroba 1 másodpercre és már mehet is a szervizbe .

(#811) tomp válasza koxes (#810) üzenetére


tomp
félisten

mikróba? Kisüti az elektronikát? :DDD
Azért az én koktélos ötletem kímélőbb :D

(#812) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!
Ajánlottak egy 80 gb-os seagate vinyót. Én kértem hd sentinel riportot, és kicsit meglepő dolog fogadott.
499 napot ment, és a becsült élettartam még 165 nap.
Megnéztem a sata2-es 250es seagate vinyóm, 347 napot ment talán, becsült élettartam még több mint 1000 nap.
Megnéztem a 10 éves wd protégé szerver vinyóm, 694 napot ment, becsült élettartam még több mint 1000 nap.
Nem ismerem ennyire a hd sentinelt, nem tudom eldönteni, hogy most ez mennyire hihető adat/becslés. 4k-ba kerülne a 80-as seagate vinyó.
Szerintetek?
Üdv, yolan.

Szerk.: ST380021A ez a vinyó típusa.

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#813) tomp válasza yolan (#812) üzenetére


tomp
félisten

A riportban keresd meg a vinyó adatait.

Fizikai Lemez Információ - Lemez: #(sorszám): (márka) (típus)

Ez alatt van pár infó. (lemez sorszám, interfész, vezérlő...stb) Ezek alatt kell lenni egy megjegyzésnek. Na azt olvasd el.
pl "A lemez felületén található x hibás szektor..." vagy felpörgési hibák vannak, stb.

Amúgy milyen célra vennéd a vinyót? Mert ~500napos üzemidő nem kevés.

(#814) yolan válasza tomp (#813) üzenetére


yolan
őstag

-- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #1: ST380021A --

Lemez Tulajdonságok
---------------------
Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1
Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : IDE/ATA
Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) 82801AA Bus Master IDE-vezérlő (ATA)
Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1, Device: 1
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : ST380021A
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : 3.19
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : 3HV4QEGJ
Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 76316 MB
Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 35 °C
Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 499 nap, 15 óra
Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : 165 nap
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #######------------- 35 % (Elfogadható)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ##############------ 70 % (Jó)

A merevlemez UDMA mód 2-ben üzemel, mely a sebességet korlátozza 33 Megabájt/másodpercre. Javasolt 80 eres szalagkábel használata ha a vezérlő ennél gyorsabb átviteli sebességet is biztosít.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló problémákat.
Ajánlatos az adatok sűrű mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

Lemez Információ
------------------
Lemez család . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Barracuda ATA IV 80021
Formátum . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 3.5"
Kapacitás . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 80 GB (80 x 1 000 000 000 bájt)
Lemezek száma . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2
Fejek száma . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 4
Forgási sebesség . . . . . . . . . . . . . . . . : 7200 fordulat/perc
Körbefordulás ideje . . . . . . . . . . . . . . : 8,33 ms
Átlagos forgási késleltetés . . . . . . . . . . : 4,17 ms
Csatoló felület . . . . . . . . . . . . . . . . : Ultra-ATA/100
Buffer-Vezérlő közötti maximális átvitel . . . . : 100 MB/másodperc
Puffer mérete . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2048 KB
Felpörgési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . : 10 másodperc
Átlagos fejpozícionálási idő . . . . . . . . . . : 9,5 ms
Átlagos sávváltási idő . . . . . . . . . . . . . : 1,2 ms
Maximális fejpozícionálási idő . . . . . . . . . : ? ms
Szélesség . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 101,9 mm (4,0 inch)
Mélység . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 146,6 mm (5,8 inch)
Magasság . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 26,1 mm (1,0 inch)
Tömeg . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 635 gramm (1,4 font)
Akusztika (Pihenő üzemmód) . . . . . . . . . . . : 2,7 Bel
Akusztika (Minimális teljesítmény és hangerő) . : 2,9 Bel
Akusztika (Maximális teljesítmény és hangerő) . : 2,9 Bel
Felpörgési áramfelvétel . . . . . . . . . . . . : 2 800 mA
Teljesítmény (pozícionálás) . . . . . . . . . . : 12,8 W
Teljesítmény (pihenő üzemmód) . . . . . . . . . : 7,2 W
Teljesítmény (készenlét) . . . . . . . . . . . . : 0,8 W
Gyártó . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Seagate Technology
Gyártó weboldala . . . . . . . . . . . . . . . . : http://www.seagate.com/www/en-us/products

S.M.A.R.T.
------------
# Attribútum Küszöb Érték Legr.. Adat Státusz Állapotjelzők
1 Raw Read Error Rate 34 70 67 00000BD0164C OK Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
3 Spin Up Time 0 70 70 000000000000 OK (Mindig rendben) Statisztikai, Kritikus
4 Start/Stop Count 20 100 100 0000000001A3 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
5 Reallocated Sectors Co.. 36 99 99 000000000041 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
7 Seek Error Rate 30 87 60 00001CB9D247 OK Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
9 Power-On Time Count 0 87 87 000000002ED7 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
10 Spin Retry Count 97 100 100 000000000000 OK Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
12 Drive Power Cycle Count 20 96 96 00000000127F OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
194 Disk Temperature 0 38 56 000000000026 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Statisztikai
195 Hardware ECC Recovered 0 70 66 00000BD0164C OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Hiba-arány, Statisztikai
197 Current Pending Sector.. 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Statisztikai
198 Off-Line Uncorrectable.. 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló
199 Ultra ATA CRC Error Co.. 0 200 194 000000000023 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Hiba-arány, Teljesít..
200 Write Error Rate 0 100 253 000000000000 OK (Mindig rendben)
202 Data Address Mark Errors 0 100 253 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai

Szerverbe menne a vinyó, tehát nonstop keményen.
Van most benne egy 10 éves WD Portégé 10 gigás vinyó, direkt megnéztem hd sentinellel, ~700 napot futott, de a becsült élettartam így is több mint 1000 óra.
Ez az ami aggaszt engem ezzel a 80-as seagateval.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#815) tomp válasza yolan (#814) üzenetére


tomp
félisten

"Ajánlatos az adatok sűrű mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."
Háát...
Ha jól látom van 41db bad sector.
Reallocated Sectors Count(000000000041)-Tartalék területre áthelyezett szektorok száma. Azaz bad sector. Szerverbe nem ajánlott már ez a vinyó. :( Mert ha elkezd szaporodni, akkor elszállnak az adatok.

(#816) yolan válasza tomp (#815) üzenetére


yolan
őstag

Értem.
Köszönöm az infót.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#817) tomp


tomp
félisten

Most vettem észre, hogy a samsung vinyóm júniusban készült :))
"2009.06" van rányomva tetején lévő matricára. Szval nem "állt" olyan sokáig. :) Július végén már bele is került a házba.

(#818) golyani


golyani
addikt

nahát akkor én is:

Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : S-ATA II
Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce4 Serial ATA Controller (ATA)
Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Primary ATA Channel, Device: 0
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : HDT722516DLA380
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : V43OA96A
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : VDK91GTE0B102R
Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 157065 MB
Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 39 °C
Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 459 nap, 9 óra (becsült érték)
Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : több, mint 1000 nap
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ###################- 98 % (Kiváló)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

A lemez felületén található 1 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Nincs szükség beavatkozásra.

Lemez Tulajdonságok
---------------------
Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1
Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : S-ATA II
Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce4 Serial ATA Controller (ATA)
Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Secondary ATA Channel, Device: 0
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : WDC WD3200AAKS-00SBA0
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : 12.01B01
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : WD-WMAPZ0326616
Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 305245 MB
Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 38 °C
Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 329 nap, 13 óra
Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : több, mint 1000 nap
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.
Nincs szükség beavatkozásra.

a Hitachi szeptemberben lesz 3 éves a WD pedig 2.

(#819) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Adatok (fotók, családi filmek, stb.) archiválására melyik hdd típust tudnátok ajánlani?

Esetleg raid-be 2db kötve.....

Minden megoldás érdekel, min. 10 évre kellene előre....

Köszönöm a válaszokat.

- Alex -

(#820) Alex91 válasza Alex123 (#819) üzenetére


Alex91
félisten

Samsung F2 eco, meg egy 4 lemezes NAS :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#821) Alex123 válasza Alex91 (#820) üzenetére


Alex123
senior tag

Volt pár samu vinyóm és hát....

Ez az új "csendes", környezetbarát technológia biztos, hogy tartós lesz?

Csak kérdezem, ne wd hdd-ket nézzek max 1TB-ig?

[ Szerkesztve ]

(#822) Alex91 válasza Alex123 (#821) üzenetére


Alex91
félisten

Azt is nezhetsz. Ezt inkabb a tesztek alapjan szoktak ajanlani. (Backup, backup, backup...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#823) Alex123 válasza Alex91 (#822) üzenetére


Alex123
senior tag

ok. köszönöm

(#824) tomp válasza Alex123 (#819) üzenetére


tomp
félisten

Én is a Samsung F2 eco-t ajánlom. Eddig nekem okés.
De 10év? :Y 10évig a mai vinyók nem biztos, hogy kihúzzák.

(#825) G@ben


G@ben
addikt

A WD5000AAKS-ről mik a tapasztalatok? Egy Seagate ST3500320AS-t gariztatnék és ilyen WD van a polcon. Nem igazán érdekel a teljesítménye, de oprendszernek és játéknak is legyen jó, de nem kell a leggyorsabbnak lennie a piacon. Igazából a megbízhatósága, ami nagyon fontos, a hőmérséklet annyira nem, mert úgyis hűtöm, a zaj meg annyira érdekes, hogy ne kattogjon, ne sípoljon, és egy átlagos zajszint nekem bőven jó.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#826) zazahoho


zazahoho
őstag

sziasztok!
szeretném kérdezni wd raptor 74 gb -nak mennyi lenne a max hőmérséklete ami még elfogadható?
nagy melegben 50 c környékén mozgott elötte 12 cm ventivel
:R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#827) audi100td válasza zazahoho (#826) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát az elég sok, tartósan 40-42 fok fölé ne menjen.

[ Szerkesztve ]

(#828) aero. válasza zazahoho (#826) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

kicsit sok, de nem lesz baja.

(#829) audi100td válasza aero. (#828) üzenetére


audi100td
nagyúr

Erre azért nem vennék mérget. :N

(#830) zazahoho


zazahoho
őstag

akkor mi a javaslat direkt hűtés vagy elég passzív is
most,hogy nincs meleg 36 c de van mellette samu 1 tb eco green 5400 rpm az 26 c
nyilván az rpm a fele gondolom azért :D

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#831) audi100td válasza zazahoho (#830) üzenetére


audi100td
nagyúr

Meg a samu alulmér 3-6 fokkal, elég ha elé raksz egy ventit.

[ Szerkesztve ]

(#832) zazahoho válasza audi100td (#831) üzenetére


zazahoho
őstag

az a gond ,hogy van :K már előtte 12-es

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#833) audi100td válasza zazahoho (#832) üzenetére


audi100td
nagyúr

És be van csukva a házad? Ha igen, akkor nagyon rosszul szellőzik...

(#834) zazahoho válasza audi100td (#833) üzenetére


zazahoho
őstag

a ház antec p182.
ha az elejére gondolsz igen,de gyakorlatilag ez nem lehet akadály mert úgy van kialakítva ,hogy mindkét oldalon 2 cm széles a ház teljes magasságában rács van .ill a venti előtt is rácsos a borítás.
hátul ill felül 3 db venti szívja ki a levegőt.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#835) aero. válasza audi100td (#829) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Notimba 58 az átlag, de elmegy 70-ig is. Persze ez nekem nagyon nem tetszik, ált. ki is kapcsolom hamar, de lassulás, kattogás nincs. Hibátlan. Azt viszont még senki sem tudta megindokolni, hogy tényleg alámér e a Samsung, és mennyit, és miért, és honnan szedte.

[ Szerkesztve ]

(#836) audi100td válasza aero. (#835) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor én megindoklom neked, szerint lehetséges az, hogy egy 20 fokos szobába bekapcsolod a géped és 16fokos a Samsung vinyód? :U Kicsit ellentmond a fizikának, nem?!

Hogy miért mér alá, azt csak samuék tudhatják...

(#837) aero. válasza audi100td (#836) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez így van, akkor tuti csal, a napokban is találkoztam ilyennel - ez a ritkább eset- , viszont nekem is van, az 42 fokos ... néha nem is érzik ilyen melegnek, de kitudja.

Meg akkor nem csak samsungok mérnek rosszul, mások is lemennek szobahő alá.

[ Szerkesztve ]

(#838) audi100td válasza aero. (#837) üzenetére


audi100td
nagyúr

Volt már vagy 6 samu vinyóm és mindegyik így vagy hasonlóan mért, ha felmegy 42 fokig, akkor az lehet akár 45-47 fokos is, szerintem gondoskodj megfelelő hűtésről, ha tartósan túlmelegszik egy vinyó, erősen megrövidül az élettartama.

(#839) aero. válasza audi100td (#838) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Van hűtése, semmi komolyabb baja még, 3 éves, a valós hőmérsékletet sosem tudjuk meg valószínűleg, de szobahő + 20 fok az kicsit szerintem sok.

(#840) audi100td válasza aero. (#839) üzenetére


audi100td
nagyúr

Van más vinyó is a gépben?

(#841) aero. válasza audi100td (#840) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen, egy Seagate, 36 fok

(#842) audi100td válasza aero. (#841) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor szerintem valamiért a te samud meg fölémér, érdekes, vagy közel van a vga-hoz...

(#843) aero. válasza audi100td (#842) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én is ezen az állásponton vagyok, vga 45 fok, a seagate helyén is ennyi.

(#844) Kozma Janos


Kozma Janos
csendes tag

Hát nekem itt a céges gépben egy 250 GB os WD(WD2500KS-00MJB0) van, szinte állandóan megy kb 2 éve. Ez a hdd szolgáltatja az adatbázisszervert, és a napi 10 óra töltögetést, gémet is. Viszont állandóan 60 fokos, de minden progi hibamentesnek írja. Én csak ajánlani tudom

(#845) tomp


tomp
félisten

Az nem gáz, ha a samsung vinyóm 22fokos? Ha 10fokot csalna, akkor is csak 32. :DDD

(#846) aero. válasza tomp (#845) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

most nyáron klíma nélkül 25-30 fok van a szobába min. szóval, ha nincs légkondid akkor csal :)

(#847) tomp válasza aero. (#846) üzenetére


tomp
félisten

Azt tudom, hogy csal. Na de ha 10fokot csal, akkor 32fok. A 32fok nem alacsony? :)

(#848) DBob


DBob
őstag

Van egy WDC WD6400AACS-00G8B0 meghajtóm (640gb wd greenpower). Eddig szép a történet.

Ismerős szeretne venni 1tb körüli hdd-t, wd-t nézeget. Megnéztük mi a különbség az AV szériés gp és a normál gp-k közt, és ott láttuk hogy az intellipark már bizony csak az AV-s gp-knél van. Pedig az én normál gp-m is dobálja a fejet ha picit idle, de a wd honlapján már nem látom hogy intellipark compatible lenne ez a széria....és úgy emlékszem volt kiírva. Én emlékszem rosszul, és sose tudtak volna régi (kb 1 éves) aacs wd-k ilyet, vagy kezdettől fogva .....hibás a meghajtó?..

(#849) Baboon


Baboon
senior tag

Sziasztok!

Van egy samsung HD753LJ típusú vinyóm ami annak hatására hogy gumicsíkokra tettem a gép aljába (rövid oldalán elől, hátul) 40 fokosra melegszik pár óra után
Nem tudom mennyire csalnak a samsung vinyók hőfok kiírásba de ha még rá kell dobni egy 10est akkor az 50 kicsit húzósnak tűnik
Mennyi az a hőfok ami nem károsítja a vinyót ill huzamosabb ideig (min 1-2 évig) kibírja.

Szerk:
Eddig nem vettem észre hogy alul mért volna, mert mikor a helyén volt 32-34 fokot mutatott ami reális is lehet. De ha most ráteszem a kezem érzem hogy forró eléggé.
Nem kell elkapni róla a kezem de érzem hogy ez bizony süt.

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#850) Baboon


Baboon
senior tag

Most megmértem egy hőmérővel is.
Tetején a fém 42,5-43. Alá is bedugtam ott meg 40 fokot mért.
Halálos a vinyóra?

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.