Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) eszgé100 válasza Core2duo6600 (#950) üzenetére


eszgé100
őstag

az sem egy utolsó szempont. szerintem ha jót akarsz tedd minél messzebb a hangszórót a géptől

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#952) simii16 válasza eszgé100 (#951) üzenetére


simii16
aktív tag

Rendben, valamit kitalálok akkor. Köszi srácok! :R

(#953) Cruncher


Cruncher
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#954) kossuth1


kossuth1
csendes tag

Üdv!
vinyó probléma topicot nehezen találtam, ezért - mivel végülis a megbízhatóság is lényeg ennél a vinyónál - ide teszem fel a kérdésemet, hátha valaki tud valami kielégítő választ/segítséget nyújtani, köszönöm!

A kérdés csak annyi, hogy ami a képen van normális-e és hogy mit lehet ezzel csinálni, illetve, hogy mennyire megbízható
mint látható a képen 8 nap alatt elég érdekes grafikont produkált.

[ Szerkesztve ]

(#955) old gray


old gray
addikt

SAMSUNG 640GB 16MB 7200RPM SATAII (F1 széria / HD642JJ)

1év 3 hónapos

Tegnap a következő hibát jelezte a hdd sentinel:

Meghibásodás várható - Attribútum: 184 Gyártó specifikus.

Holnap cserélik garban.

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#956) Core2duo6600 válasza old gray (#955) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hol vetted, hogy ilyen simán cserélik ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#957) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok..
2 db 250es WD winyom van.. Stabilan Raid0ba mennek már vagy 1,5 éve.. + 320as WD..
Tökéletesek.. és 29-32 fokosak max .. Igaz egy szellős Sharkoon házba vannak..

(#958) old gray válasza Core2duo6600 (#956) üzenetére


old gray
addikt

Kazincbarcikán az egyetlen értelmes bolt - BrandPC - . Vangelis :)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#959) old gray válasza old gray (#955) üzenetére


old gray
addikt

Vettem 2 újabb u.ilyen hdd-t: Samsung 640GB 16MB / 7200RPM (HD642JJ):

A régi, ami meghibásodott:

Lemez revízió: 1AA01112

Az újak:

Lemez revízió: 1AA01118 és 1AA01118

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#960) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Üdv mindenkinek!

WDC WD2500BEVT-22ZCT0 (250 GB, 2,5")
Kb fél éves, a sentinel szerint 75 napot ment.
HIBÁTLAN
de folyamatosan 50-57 fok között van, szal nemtom meddig fogja bírni

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#961) vbbb


vbbb
őstag

Udv!Szerintetek elerkezett mar az ido amikor erdemes elgondolkodni azon,hogy az adatainkat ne dvd-re irjuk ki hanem inkabb HDDkbet ruhazzunk be?Elettartam, ujrafelhasznalas, modositas es ar,-ertek arany szempontjabol peldaul? Laptopot hasznalok itt kinnt kulfoldon es most gondolkodtam el egy external DVD iron. De egy kis tobbletraforditassal akar 1TB-os external HDDt is kapnek. Tehat minosegibb DVD lemezeken (TAYO verbatim mondjuk) vagy egy winchesteren vannak nagyobb biztonsagban az adataink?

(#962) Orc


Orc
senior tag

WD500AAKS-00V1A egytányéros, 2 hónapot bírt majd megadta magát... :((

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#963) draco2140 válasza vbbb (#961) üzenetére


draco2140
csendes tag

Van egy ismerősöm, aki programozó matematikus(infó+matek diploma) most egy cégen belül osztályvezető, szal erős középmezőnyben van. Ő mondta hogy 2-3 éve még megérte DVD-re kiírni az adatokat, de most már ők is külső HDD-re dobják rá a cuccost, ami pedig nagyon fontos adat azt külön kiírják DVD-re, mert egy HDD-re kerülhet virus és akkor kaputt de DVD-re csak ha ráírják. Amúgy meg sztem az is fontos hogy mennyire aktívan fogod használni a HDD-t mert hogyha csak adattárolásra kell akkor nyugodtan vehetsz, de hogyha ide-oda akarod cipelni akkor inkább a DVD meg a Blu-ray a megoldás (mert azokban nincs mozgó alkatrész, az SSD-k meg még jó drágák) :DD Remélem tudtam segíteni!

(#964) vbbb válasza draco2140 (#963) üzenetére


vbbb
őstag

Nem akarom hurcibálni, amint betellene egy hdd raknám félre a dobozba mondjuk. Most olvasgatok a témában és van aki arról ír, hogy levegőt kaphat(?) a merevlemez tárolás közben meg ilyenek. Volt, hogy próbaképpen elővettem egy őskori 30-40MB-os merevlemezt és ma is tökéletesen működött, pedig az volt vagy 20éves is. Én is nagyon hajlok a merevlemezes adattárolás fele, ami meg tényleg fontos azt duplán kell elmenteni szerintem is.

(#965) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Sziasztok!

Ti hogy értelmeznétek ezt? Bad sectoros a kicsike? Vagy ezt egy formázás rendbe tenné? Elég sok partíció módosítás (zsugorítás-egyesítés) volt, lehet, hogy emiatt kattant be? :U

(#966) vbbb


vbbb
őstag

En lefuttatnek valami ingyenes teszt programot es ha talalna bad sectort raeresztenek egy low formatot.(ez eleg hosszu ideig eltart)Mindenesetre fontos adatokat nem tarolnek rajta ha hibas.

(#967) MoP_FX 57 válasza vbbb (#966) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Értem. HD Tune Error Scan-je szerint hibátlan. (Hosszú tesztet futtatva) A gyári Samsung szoftver szerint szintén hibátlan. HD Sentinel szerint 98%-os, ugyanis észlelt egy gyenge szektort, ami át lett helyezve. Fizikai hiba szerintem nem lehet, bár fene tudja. Inkább szerintem is valami logikai hiba lehet, amit egy Low Level Format valószínűleg helyre tudna tenni.
A dolog pikantériája, hogy a mellette üzemelő Maxtor, ami úgy négy éves lehet, minden program szerint hibátlan, pedig az aztán nem volt kímélve semmilyen szempontból se.

(#968) vbbb válasza MoP_FX 57 (#967) üzenetére


vbbb
őstag

A gyenge szektorból lesz előbb utóbb bad sector, engedd rá a low level formatot és szerintem használd tovább saját felelőseggel. :D
De ha tényleg csak logikai sérülés van a lemezen akkor ezzel elvileg orvosolható.

(#969) MoP_FX 57 válasza vbbb (#968) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Rendben és köszönöm a segítséget. :R

(#970) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Mai állapot:

Szerintetek ez már gariérett, mert HD Sentinel szerint még várnom kellene?

(#971) KőkorSzaki válasza Sanyix (#944) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Igaz h. ez egy régebbi post-ra válasz, de nem tanulság nélküli: a Seagate-eknél a seek error rate folyamatosan nő, ez magában még semmit nem jelent, nemhogy komoly hibát. Ismétlem, a Seagate-eknél. A reallocated sectors már más tészta, ha az is nő, akkor gond lesz (legkésőbb akkor, ha már nem lesz hova költöztetnie a szektorokat).

Más. A Google szerverfarmjában állítólag jól látszik, hogy a gyártók közti minőségbeli különbség van (mondjuk ezt mi is feltételeztük). Nem adtak ki további részleteket. Viszont arra felhívták a figyelmet, hogy az "erős" (de nyilván még lég-)hűtés úgy általában nem tesz jót a vinyóknak. Szóval az üzemi hőfokok miatti parát is át kell értékelnünk.

(#972) MoP_FX 57 válasza MoP_FX 57 (#970) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Na csináltam egy normál formázást (nem low level, nem is gyors).
Eredménye: 54%-ra esett a kondíció, 46 hibás szektor. Szerintem ez már valami motorproblémával is meg van spékelve, mert használat közben (formázás alatt is) leállt, majd újra felpörgött a motor. Asszem ez kampec.

[ Szerkesztve ]

(#973) Infernusz


Infernusz
csendes tag

Üdvözletem!
Merevlemez vásárlás előtt állok és már régen olvastam utána a dolgoknak, még gép vásárlásnál ami több mint fél évvel ezelőt voltt...A lényeg szeretnék venni egy 500 GB WD merevlemez, jelenleg adott egy 320 GB WD merevlemez ami tökéletesen működik számomra. Nos olvastam hogy vannak problémák a nagyob változattal. Kérdésem szerintetek érdemes-e azt venni vagy netán valami mást ajánlotok.
Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#974) vbbb válasza KőkorSzaki (#971) üzenetére


vbbb
őstag

Erről én is hallottam úgy egy éve, a körülbelüli 35C-n tartott HDD-k bírták a legtovább. 30C alatt állítólag nem annyira jó neki. :)

(#975) vbbb válasza MoP_FX 57 (#972) üzenetére


vbbb
őstag

Adjál neki verify és read tesztet, használd ezt a programot.
De amiket leírtál az alapján fejhibára gondolnék.

Ja, én ha már 1 badsectort találok visszaviszem a merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#976) MoP_FX 57 válasza vbbb (#975) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Köszönöm, legközelebb ezt a programot is megnézem. Egyelőre most ott tartok, hogy beadtam garanciális szervizre. Elvileg kap a diszk egy low level gyötrést, aztán megnézik a gyári szoftverével, hogy mi a helyzet vele.
Én szinte biztosra veszem a cserét, bár mindig érhetik az embert meglepetések.

(#977) Orc válasza kossuth1 (#954) üzenetére


Orc
senior tag

Ugyanilyen vinyóm volt, nekem is tönkrement, ugyan így. Ments le minden fontosat. Nagyon be fog lassulni(4Mb/s), de olvasható/irható lesz. Gariba vidd vissza, nekem cserélték simán.
ehh: most nézem mikora postra reagáltam :C

[ Szerkesztve ]

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#978) MoP_FX 57 válasza MoP_FX 57 (#972) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ma volt szerencsém átvenni a letesztelt, és hibátlan lemezt.
:(

(#979) picikelany


picikelany
csendes tag

Sziasztok! Íme:
http://kepfeltoltes.hu/091224/ST3120022A_120GB_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/091224/ST3120022A_120GB_2._www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/091224/ST3500320AS_500_GB_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/091224/ST3500320AS_500_GB_2._www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Volt egy másik 500-as Seagate vinyóm is csak belerúgtam idegből a gépházba másnap meghalt:D Kicserélték egy ugyanolyanra ez most jelenleg jó csak nem tudom nagy baj-e az a felpörgetési hiba:S A nagykedvenc az a 120-as megvan 7 éve és tökéletes:)

[ Szerkesztve ]

(#980) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Töltsd ki az adatlapodat és kicsit világosabb a dolog! Hány wattos tápod van? Mellesleg van egy olyan topic amit a sentinel nyitott, ő a szakértő, de én nekem elsőre a tápegységed jutott az eszembe.
Az a seagate 1239 napja megy?? Woww! Hisz seagate! :R Én nem tudom de akárhova nézek csak samuk döglenek meg.

[ Szerkesztve ]

(#981) picikelany válasza Kolondrum (#980) üzenetére


picikelany
csendes tag

Megtörtént;)

(#982) Kolondrum válasza picikelany (#981) üzenetére


Kolondrum
félisten

Elég kicsi tápod van és számomra pl ismeretlen a márkája is.

(#983) picikelany válasza Kolondrum (#982) üzenetére


picikelany
csendes tag

Olvastam róla igen, hogy elég ismeretlen meg nem a legjobb de mostanában olvastam hogy nemis olyan rossz. Nemtom lehet hogy kicsi de simán játszom rajta ígyis cod 6 meg stb...:)

(#984) Kolondrum válasza picikelany (#983) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azért én írnék a linkelt sentinel topicba, ő megmondja a tutit. Bár ünnepek miatt nem tudom itt van e.

(#985) pee13


pee13
senior tag

Maxtor DiamondMax 17 160 gigás sata. Körülbelül 2006-ban vásárolt, azóta hurcibálós, itt-ott gép tetejére ledobott vinyó. Hangja nem vészes (akusztikai menedzsment), 100%-os.

Hitachi HDP725050GLA360 500 gigás, sata. 2008 10 10-én vásárolt, azóta napi kb 10 órában egyetlen vinyó a gépben, QD-ba rakva. Hibátlan, 100%, éppen 29 fok.

Remélem segíthettem valamit. :)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#986) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem. Vinyót mennyire lehet hatásosan hosszútávú adattárolásra használni? Gondolok itt arra, hogy egyszer tele írom, és majd 10 múlva mennyi marad meg belőle. Mert az a bajom, hogy a CD/DVD lutri ilyen téren. És van a fenének kedve régi elveszett adatot újra beszerezni. Meg, lehet-e használt vinyót ilyen célra alkalmazni (költség hatékonyság végett)? Még egy kérdés, ez nem teljesen ebbe a topikba való, de van olyan eszköz amibe van vinyó, és mint hálózati meghajtó router-en bárki elérheti (ilyemsiről mint ha már lett volna cikk itt a PH!-n csak még nem találtam meg)? Válaszokat előre is köszi.

Üdv buherton

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#987) buherton válasza buherton (#986) üzenetére


buherton
őstag

Még egy kérdés, ez nem teljesen ebbe a topikba való, de van olyan eszköz amibe van vinyó, és mint hálózati meghajtó router-en bárki elérheti (ilyemsiről mint ha már lett volna cikk itt a PH!-n csak még nem találtam meg)?

Erre megtaláltam a választ. Nem kellett nagyon visszanézni :DDD .

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#988) fabicska


fabicska
aktív tag

Sziasztok.
Visszaolvastam, pár oldallal ezelöttig, de nem találtam a kérdésemhez hasonló témát.
Egy gyors kérdésem lenne.
Most állok vinyóvásárlás elött, egy EEE-pc-be szeretnék egy 320 GB-os vinyót venni. Két márka között vacilálok: az első egy Samsung lenne a legújabb M7-es sorozatából a HM320II, a másik a Western Digital WD3200BEVT.
Nem tudok dönteni, mert szívem szerint Samu párti vagyok, semmi bajom nem volt velük, csak sajnos ritkaságok, és teszteket se találni róluk. A WD-ről meg mindenhol csak jót hallani, és sok pozitív tesztet lehet olvasni. Sok laptopba ezt is építik be, szóval nem lehet rossz.
Segítséget kérek tőletek.

Köszönöm:
fabicska

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#989) buherton válasza buherton (#986) üzenetére


buherton
őstag

UP!! valaki?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#990) Rotadium


Rotadium
csendes tag

Sziasztok

Én épp azért vagyok itt, mert BUÉkot mondott a winyóm. (A legjobb előjel egy "kocka" számára évkezdésként a 350 Gigás adatvesztés... Khmm.) :/

Ilyen hdd volt:

WD Caviar SE
model: WD 50 00AAJS-00YFA0
Date: 11 jan 2008
DCM: DARNHT2AHB
500 GB-os, SATA II-es

Tegnap előtt este kikapcsoltam a gépet - ahogy kell, normálisan - tegnap reggel már nem tudta olvasni a lemezt. Az OS-t sem tudta betölteni (rendszerwinyó volt).
Tehát minden előjel nélkül elszállt. Összesen kb 4-5 hónapot ment, igaz, majdnem folyamatosan.
A gép látja, de egyebet nem tudtam vele kezdeni.

<<Ha valaki tudna megoldást a feltámasztásra, annak nagyon örülnék. Persze ha segít is :) >>
Flash, vagy ilyesmi, stb?

Szép napot mindenkinek...

(#991) Koczka válasza Rotadium (#990) üzenetére


Koczka
tag

próbáld meg egy másik gépben ha így sem megy akkor nagyobb a baj de egy elektronika csere talán segíthet rajta.
véleményem szerint sokkal többet kellene bírnia egy ilyen winyonak, bár a sokáig magas hőmérsékleten való járatás nem tesz jót neki ,de ez a wd-re nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#992) .bableWes


.bableWes
őstag

Sziasztok!

a vinyom egy samsung 160gb-s pata-s adattárolo. a vásárlása valamikor 2002 nyarán volt. azota megélt pár virust, 3gépet és mág ma is hibátlanul müködik. igaz 20gigát nem látok belöle de megy.

a samsung vinyokban nem csalodtam még!

Üdv.

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#993) Angel1981


Angel1981
veterán

Sziasztok!

Remélem megfelelő topikban teszem fel a kérdést... :)
A közeljövőben gépet fogok újítani (nem magamnak), és könnyen lehet, hogy az új házba vertikális pozícióba kerülnek azok a vinyók, amik már jó ideje szolgálatot teljesítenek a mostaniban - horizontálisan.
Meg lehet játszani, vagy inkább nem ajánlatos?

(#994) Snake28


Snake28
tag

Sziasztok!

Samsung vinyón lévő "gyenge szektort" lehet valamivel javítani ?

Újra particionálás nem segített.

Bármi nemű segítséget köszönök szépen! :B

(#995) Coolmat


Coolmat
őstag

Üdv!

Két 80GB-os Samsung HDSentinel eredményét szeretném megosztani a nagyérdeművel. Az első 2004. június, a második 2004 december óta teljesít szolgálatot:

1.

2.

(#996) eszter78


eszter78
csendes tag

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni? :F Nem vagyok valami nagy számítógép zseni :DD és érdeklödni szeretnék:El romlot a vinyóm :O és elvittem szerelőhőz,azt mondták,hogy egy új vinyót betennének és a régit is bent hagynák adattárolás céljából.Lehetséges ez?,nem vernek át?
Én nem értek sajna ehez és,ha valaki segítene annak nagyon örülnék :R :R :R
Elöre is köszönöm a segítséget :R :)) :C
Üdv. mindenkinek:eszter78

(#997) Litttleb válasza eszter78 (#996) üzenetére


Litttleb
csendes tag

Ha elromlott a winchester hogy tárolsz rajta adatot? Vagy ha adatot tudsz rajta tárolni akkor minek az új? Szerintem ha leírod mit látsz, mit csinál/nem csinál a gép előrébb leszünk.. :K

(#998) eszter78 válasza Litttleb (#997) üzenetére


eszter78
csendes tag

Szia Littleb:-D!
Köszi,hogy válaszoltál :R !
Bocsi,hogy ilyen bénán írtam le a panaszom,de amint már említettem nem vagyok egy IQzseni a gépekhez :Y :(( :DD .
Meg probálom röviden leírni a dolgot ahogy kezdődőtt,ha nem baj :))
Be kapcsoltam a gépem és kiírt egy ilyen hosszú szöveget,hogy a hardverek nincsenek rendesen telepítve a gépre és,hogy csökkentet üzem módban inditsam újra,megtettem ,erre a gép kék háttér fehér betűk és azt írta ki valamit kapcsoljak ki a biosból.mivel nem értek hozzá így nem tudtam mit tegyek :O
Elvittem szerelőhöz és ő azt mondta,hogy a vinyóm ment tönkre újat kell bele tenni.Mondtam oké,hisz te értesz hozzá :K ,másnap azt mondta ,hog ya régi vinyómat is vissza rakta hiszen adat tárolásra jó.De nem értem,ha egyszer elromlott,hogy lehet rajta adatott tárolni rajta.Ha valami nem jó elromlik ,akkor az nem jó vagy rosszul tudom? :F
Jaj én nem értek az ilyen dolgokhoz és félek,hogy át vertek és csak jól lehúztak:-(
Segíts rajtam :(( és mond,hogy nem szívattak meg!
Hát nagyon meg köszönöm,ha válaszolsz és bocsi a idióta kérdéseimért :DDD :W
Üdv.:Eszter78
Ja és úgyan úgy müködik a gépem minden rajta van a régi vinyómon és semmi változást nem találok csak van benne még egy vinyó ami 320GB.Tehát semmit nem értek miért kellett bele tenni ezt az újat :(( :((( :O

[ Szerkesztve ]

(#999) Litttleb válasza eszter78 (#998) üzenetére


Litttleb
csendes tag

Nézd meg a privát üzeneteidet.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1000) benedekco


benedekco
addikt

Seagate Barracuda 7200.7 80GB - ST380011A
működési idő: 847nap 17óra
a teljesítmény és a kondíció is 100%
eddigi legcsendesebb wincsim
viszonylag gyors is, jó nagyon...
:R

Wester Digital Caviar GreenPower 1TB - WD10EACS-00D681
működési idő: 150nap 23 óra
a teljesítmény és a kondíció is 100%
eddig Ővele sem volt baj, príma kis darab remélem megy még legalább annyit mint a mostani Seagate-em

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.