Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) -=Sziszi=- válasza Peti78 (#544) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Hali

Múlt héten vettem egy ilyen vinyót és semmi gond vele. Halk, gyors(~100MB/s) és alig melegszik(max 35C). Megbízhatóságról még nem tudok mit mondani, de a WD a legtöbb ember szerint igen megbízható, így azzal sem lesz gond. Nyugodtan veheted.

ui:Bár nekem nincs házba építve így szinte semmi hangja sincs, de házban is halkabb mint a régi Samum.

Üdv Szisz

[ Szerkesztve ]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#552) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Maxtor DiamondMax 10
Model: 6L80L0, 80 Gb

4 éves, napi 28 órát megy(!!), megbízható, egy 8-as venti 5 V-on hűti. Jó darabot fogtam ki. :C

Oda mentem, ahol vagyok!

(#553) audi100td válasza Tomaaasz (#552) üzenetére


audi100td
nagyúr

Így van, egy jó darabot fogtál ki :K , amúgy elég megbízhatatlan a maxtor...

(#554) RexpecT


RexpecT
addikt

Laptop winchesternél hogy alakulnak a max hőmérsékletek ami felett nem érdemes őket járatni? 42°C mennyire elfogadható?

(#555) audi100td válasza RexpecT (#554) üzenetére


audi100td
nagyúr

42 fok nem vészes, de 50 fölé ne menjen nyáron sem.

(#556) truba


truba
tag

Helló!

Nekem WDC WD5000AAKS vincsim van 2009.03.01.-óta Most még sajna nem sokat tudok mondani róla,teszi a dolgát, ha beválik akkor veszek még egyet csak nagyobbat.

Egy 300GB-s Samsungot váltott.

(#557) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!!
Holnap, holnapután tudnék venni egy
WD GP 640GB SATA2 16MB vinyót 18k-ba

Tapasztalatokat szeretnék a Green Power-ről tudom azt,hogy 5400rpm csendes mőködést ígérne, valóságban ez hogy alakul???? Este menne a gép és jó lenne ha nagyon csöndes lenne szinte hangtalan,ne rezgesse a házat.És a fej se legyen hangos.

Köszönöm aki válaszol mielőbb.

(#558) audi100td válasza Jamby18 (#557) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nagyon halk vinyó, az egyik leghalkabb, csak ajánlani tudom és általában nem rezonálnak.

(#559) TMaX válasza Kolondrum (#526) üzenetére


TMaX
csendes tag

Ugy am. :) Nekem van meg egy osoreg Quantum Fireball 2,1Gb-s vinyom ami mar tobb mint 12 eve megy(minden nap) borzalmas a seek hangja de megy szoval azert ezek a regi vinyokban meg megbizhato cuccok vannak. :)

(#560) Jamby18 válasza audi100td (#558) üzenetére


Jamby18
senior tag

Köszönöm :R

(#561) audi100td válasza Jamby18 (#560) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit.

(#562) Jamby18


Jamby18
senior tag

Most értem haza szal most tudtam beszerelni a vinyót,de.. :F :F nem azt hozta amit vártam még rosszabb...Nagyon rezgeti a házat nincs semmi más hangja, de ha hozzáérek mihez hasonlítsam pl. mosógép rezonanciájú. :U
DE lehet csak az én hülyeségem lehet jumperrel kell állítani esetleg????
Mert adatlapján.
Jumpered pins 1 and 2 enables SSC (Spread Spectrum Clocing)
Jumpered pins 3 and 4 enables PUIS (Power Up In Standby)
Ezekre gondolok én,esetleg valakinek volt hasonló???
Mivel OEM vettem így leírást se kaptam..

(#563) audi100td válasza Jamby18 (#562) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem, jumperelni nem kell semmit, sajnos minden gyártónál előfordulhat, hogy kifog az ember egy rezonálósabbat :( , ráadásul pont a WD vinyók rezegnek kevésbé. :F

Ha boltba vetted akkor 3napon belül visszaviheted indoklás nélkül, ha online rendelted, akkor úgy tudom 1 vagy 2 héten belül.

(#564) Jamby18 válasza audi100td (#563) üzenetére


Jamby18
senior tag

És a jumpereléssel esetleg érnék valamit mármint Stand by.... csak segítenek valamennyire.
Boltba vettem igen csak sajna elég sok cuccot vittem már vissza nekik pl kormányt és elég nehéz volt nekik elmagyarázni mi a gond, meg kitalálnák hogy tesztelik náluk semmi gond, ne várjak ettől a vinyótól totál csendességet. . .
Nameg visszavittem hozzájuk monitort pixelhibával nem világító, világítós bill-t, betört görgőjű egeret nyüszörgő kormányt.. csal kilehet velem a ...juk szerintem,hogy mindent visszaviszek.

(#565) Jamby18


Jamby18
senior tag

Lenne 1kis gond a vinyóval... raktam rá zenét hallgattam és szám közepén megáll és fejet hallom benne mintha park állásba tenné holott használom. A gépem nincs hibernálva ilyenkor. Utánna hallom 30másodperc múlva,hogy visszarakja a fejet pár mp után indul a zene utána lejátssz 3-4 számot és megint elkezdi. Semmilyen energiagazdálkodás nincs beállítva,vista Ultimate 32bit-em van
Mi lehet a gond????? És WinMP és Winamp alatt is csinálja.

Bocs ha kicsit értetlenül írtam nem is nagyon lehet ezt megfogalmazni.leírni. És ami benne van Samu 200Gb nem csinálja ezt csak a WD640Gb.

Holnap egyébként vinném vissza,még benne vagyok a 3napba,meg minden cuccot leszedtem róla,de azért rákérdeznék,hátha csak valami beáll kellene.

[ Szerkesztve ]

(#566) audi100td válasza Jamby18 (#565) üzenetére


audi100td
nagyúr

HD Sentinel mit ír a kondícióra (használd a legfrissebb verziót)?

(#567) Jamby18 válasza audi100td (#566) üzenetére


Jamby18
senior tag

100% 29fok. Netezés alatt is van,hogy parkol,visszateszi csak úgy kedve szerint :F szerinted hardver gond??? És mondom ha a másik vinyóról megy zene ott hibátlan ha a WD ről megy akkor fagy,megáll.

(#568) audi100td válasza Jamby18 (#567) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor lehet, hogy hibás, de azért nézd meg, hogy nincs-e bekapcsolva energiagazdálkodásnál a merevlemezek kikapcsolása (vista esetén úgy tudom ez alapértelmezett).

(#569) Jamby18 válasza audi100td (#568) üzenetére


Jamby18
senior tag

-Kiegyensúlyozottat állítottam be: itt 11600perc kikapcsolás. Gyakorlatilag ez sok, és max 5percig nincs egér használva tehát életbe se lép ennyi perc letelte.

-Energiatakarékos nyilván nem foglalkozok.

-Teljesítmény centrikus által: merevlemez kikapcsolása 20perc.

(#570) audi100td válasza Jamby18 (#569) üzenetére


audi100td
nagyúr

Írd be az időtartam helyett, hogy soha, majd nézd meg, hogy változott-e a helyzet.

(#571) Jamby18 válasza audi100td (#570) üzenetére


Jamby18
senior tag

Beírtam,hogy soha most róla megy zene,meglátjuk.
Egyébként mikor be van állítva ez a 20perc vinyó leállást általában nekem XP.nél volt, hogy ugye hallhatóan leállította a motort,mert az a leállás,de nálam míg ezt csinálta most a WD csak a fejet vette le,de a motor ugyanúgy ment tovább :F :F

(#572) audi100td válasza Jamby18 (#571) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hm, ha nem hallani hogy felpörög, akkor lehet, hogy a vinyóval van valami, de várd meg, hogy viselkedik.

(#573) Jamby18 válasza audi100td (#572) üzenetére


Jamby18
senior tag

1órája megy így "soha"n EDDIG OK de volt,hogy napközbe is ment2-3órát így illetve pontosan nem igen figyeltem,hogy mennyi idő kell neki,hogy megint előjöjjön ez a problem, annyit csinálok akkor,hogy holnap MÉG marad akkor,tesztelgetem.
Egyébként ha 3napba benne vagyok akkor szó nélkül cserélik már újjal megyek haza, de ha a 3évbe rendezem akkor kell várni míg megérkezik az új????

(#574) audi100td válasza Jamby18 (#573) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez bolt függő, a 3 nap arra vonatkozik, hogy indoklásod nélkül vissza kell venniük a terméket, akkor is ha nincs semmi baja.

(#575) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Okulásképp, leírom tapasztalataimat...
Amit nem ajánlok:
Maxtor bármilyen formában és méretben..eddig mind bad sectoros lett.
Amit ajánlok:
Régi Fujitsu merevlemezek, Western Digital minden típus, Seagate és Samsung típusú merevtányérosok, illetve régi Quantum winchesterek...
:))

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#576) sz.j válasza Jamby18 (#562) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... nem azt hozta amit vártam még rosszabb...Nagyon rezgeti a házat nincs semmi más hangja, de ha hozzáérek mihez hasonlítsam pl. mosógép rezonanciájú...."

Ha esetleg érdekel: HDD halkítás.
Nekem nagyon bevált.

Amugy most egy samu HD322HJ (F1, 320GB) vinyom van, eddig nagyon csendes és rezgésmentes.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#577) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!! GP szériánál ezek a módok mit jelentenek magyart nem találtam.

-Power Up In Standby----- Bekapcsolás tartalékban
-Spread Spectrum Clocing------Kiterjedt spektrum Clocing
Valami haszna van ezeknek??

(#578) Jamby18


Jamby18
senior tag

Egyébként,hogy átállítottam "soha"-ra a vinyó leállását nem áll meg a zene,egész nap tesztelgettem,viszont a fejet akarva akaratlanul fel-le, fel-le teszi :F

(#579) Dr Cook


Dr Cook
csendes tag

Sziasztok!

Csak a régebbi vinyóimról beszélek, az újak még nem érdekesek:

2 db 160GB-os Hitachi SATA-1 -es, 8MB cache, 2004. márciusában lettek beszerezve.

Az egyikben 10510, a másikban 7400 óra van. Hőfokuk: 24 - 37 között mozog, e fölé még nem mentek sosem.

Több ezer órányi digitalizálás, nyüstölés után is hibátlan mindkettő.

Meg vagyok elégedve velük. :K

Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

(#580) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#575) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Pontosítsak ilyen winchestereim voltak és vannak:
Fujitsu MPD3064AT 6Gb: Tökéletesen üzemel, kicsit zajos. (Szerverben használom, ETQW fut róla.) Több, mint 11 éves. :DDD
Seagate 20Gb: Tökéletesen ment, amíg megvolt, zajosodott, de nem melegedett. Körülbelül 8 éves lehetett. (Típusát már nem tudom STR valami.)
Maxtor 2B010H1 10Gb és Maxtor 6E040L0 40Gb (2 ilyen is van): Az összes bad sectoros, zajos és melegszik, mintha muszály volna, formázáskor 55 fokon pörköltek a hűtőventillátor szájában. Körülbelül 5-7 évesek.
Quantum Fireball Lct20 10Gb: Tökéletesen üzemel, jelenleg a rendszer tenyészik rajta, több, mint 7 éves, kicsit zajos.
Western Digital Caviar WD400BB-23FJA0 40Gb: A leghalkabb, leghűsebb és legjobb állapotú winchesterem. Talán az egyik legmegbízhatóbb a listán. Körülbelül 3-4 éves.
Samsung SP1654N 160Gb: Halk, megbízható és nem melegszik. 1 éves sincs.
Okulásképp csak ennyi, az összes winchester ATA-s és csak a Maxtorok bad sectorosak.
:)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#581) Kolondrum válasza sz.j (#576) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez jó! Sok vad megoldást láttam már, ez eddig a legbarátságosabb számomra! Láttam én már lógó winyót is élet halál között! :C Picit átalakítom a te ötleted az én házamra és menni fog! :R

[ Szerkesztve ]

(#582) tomp


tomp
félisten

Egy régi ATA(IDE) fajta vinyónak mennyi a másolási sebessége?

(#583) Badman 4ever válasza tomp (#582) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Milyen régi, milyen csatoló (ATA-33/66/100/133), mekkora bufferrel, milyen típusú és milyen fordulatszámú winchesterről beszélünk? :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#584) Bandeee


Bandeee
tag

Én továbbra is a Seagate-Maxtor-t tudnám csak ajánlani, még mindig él egy 2003-mas 120-as vinyóm!!!

(#585) audi100td válasza Bandeee (#584) üzenetére


audi100td
nagyúr

Azóta változtak az idők, a Maxtor meg régen is megbízhatatlannak számított...

(#586) Badman 4ever válasza audi100td (#585) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Egyetértek, olvass lejjebb Bandeee és meglátod én mit tapasztaltam...

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#587) tomp válasza Badman 4ever (#583) üzenetére


tomp
félisten

2 vinyó van.
Seagate Barracuda 7200.7 puffer:2MB ATA-100 kb 5éves
Maxtor DiamondMax Plus 9 puffer:8MB ATA-133 kb 3éves
Fordulat: 7200
A lemeztöredezettségen kívül semmi bajuk. Csak e miatt erősen hullámzik a sebességük. Általában mind2 22-25MB/s-el dolgozik.

(#588) Badman 4ever válasza tomp (#587) üzenetére


Badman 4ever
őstag

:Y :Y Az lassú, de lehet, hogy tudom, mi a probléma. Az egyik gépben a családban 40Gb-os Maxtor-t (ATA-133/7200 RPM/2Mb) nem tudtam rávenni, hogy ATA-33-nál gyorsabban menjen, pedig 80 eres kábele van és mindenhol jók a beállítások. Annak a sebessége minden EVEREST tesztben 25Mb/s volt, mint nálad. Itt is ilyesmi a probléma.
Több problémából eredhet a gond:
1. Nincs 80 eres IDE kábeled.
2. Az eszközkezelőben nincs beállítva, hogy UDMA módot használjon.
3. Rossz BIOS beállítások.
Megoldások:
1. Kell 80 eres kábel.
2. A windows eszközkezelőjében be kell állítani, hogy "Ha rendelkezére áll, akkor DMA" üzemmódot, amit így találsz meg:

3. A BIOS-od leírásában nézd meg, hogy jó beállításokat használsz. (Valami ilyesminek kell ott lenni, hogy UDMA Mode vagy hasonló.)
Remélem segíthettem. :)
Amúgy ezeknek a winchestereknek, amit leírtál, ilyesmi sebességgel kellene, hogy menjenek vagy még sokkal gyorsabban:

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#589) Kolondrum válasza tomp (#587) üzenetére


Kolondrum
félisten

Vagy ez a ludas:

(#590) tomp


tomp
félisten

Érdekes:
kép
Ezek szerint okés minden. Akkor ennyire töredezve van a vinyó? :F

[ Szerkesztve ]

(#591) Kolondrum válasza tomp (#590) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ott sztem más a baj, akkora a proc kihasználtságod h rettenet. Nyakam rá h nálam nem lassulna, ez csak megérzés. [nálam, de "töltök le-fel" :B ]

[ Szerkesztve ]

(#592) Badman 4ever válasza tomp (#590) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez is lehet a baj igen, bár SymbianOS-nek Q6600-asa van, neked meg egy 3200+-osod, de akkor is túl nagy a kihasználtság. Nálam a Tualatin is csak 1-3%-os kihasználtsággal dolgozott.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#593) Kolondrum válasza sz.j (#576) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kész lett, köszi az ötletet! :R
Bár én közel sem így csináltam, kicsit sufni mert nem látható nem szempont a szépség + nem kaptam ablakszigetelőt.
Olyan csend van hallod.... :C

(#594) Bandeee


Bandeee
tag

Hát skacok, én is próbáltam már néhányat (Samu, WD) igaz ezek régebbi szériájúak voltak, de mindig valami gond volt velük, vagy fütyült mint egy kis síp folyamatosan, vagy olyan rezgése volt, hogy egész ház belebúgott, mint egy búgócsiga! Maxtornál meg az LCT generáció óta ilyet vagy túl nagy mázlim volt azért, de nem láttam! :C

(#595) proof88


proof88
addikt

Üdv!
Talán nem a legjobb helyre írok, de nem tudok más topicot... a problémám az, hogy van 2 db Raptor RAID0-ban, viszont egy rövid teszt erejéig egyenként szeretném megvizsgálni a két winyót, anélkül, hogy bármit is megváltoztatna rajtuk valami... tehát HD Tune-nal szeretném "seekeltetni" őket egyenként, hogy mérhessek zajszintet, meg HD Sentinellel letesztelni őket egyenként, aztán engedélyezni újra a RAID-et... rendszer van rajta, ezért lenne baj, ha a tesztek után azt mondaná a RAID-vezérlő, hogy awww...

(#596) attiati


attiati
veterán

én is off

Seagate 160G-s vinyómon gyárilag úgy van a jumper, hogy "limited to 1,5G". Ez jelent valamit? Most vettem észre, kb 2 éve így van. Egy rövid, kézzel nem hozzáférhető jumperrel oldották meg.

(#597) proof88 válasza attiati (#596) üzenetére


proof88
addikt

Ha jól tudom, akkor azzal a max. átviteli sebesség van korlátozva, SATA-ra. Ha leveszed a jumpert, akkor elvileg SATA II-t is tud, dehát elvileg nem kéne különbségnek lennie. Kompatibilitási okokból van azt hiszem, mert elvileg nem minden SATA I-es vezérlő kezeli jól a SATA II-es winyókat, mármint a régi időkből...
viszont érdekességet találtam - itt azt írják, hogy a tesztjük szerint, gyorsulást hoz, ha SATA II-es vezérlőre rakod a winyót és leszedted a jumpert róla, inkább a kis írási műveletek gyorsulnak fel.

(#598) attiati válasza proof88 (#597) üzenetére


attiati
veterán

Tehát ha az alaplapon van sata2 csatlakozó, van sata2-es adatkábelem, és elvileg a vinyó is sata2-es, akkor érdemes leszedni, ha jól értem?!

Meg kell néznem, ezekből a feltételekből mi teljesül :)

(#599) proof88 válasza attiati (#598) üzenetére


proof88
addikt

SATA II-t ír a gyártó, ha az MSI lapodról beszélsz. :K
Adatkábelben nincs megkülönböztetve SATA I-II, az mindegy.
Lényegében mindened megvan ahhoz, hogy átállj SATA I-ről SATA II-re. Végezz néhány szintetikus, sőt akár saját tesztet is, olvasás-írás kis- és nagy fájlokkal, ha van kedved, aztán ugyanezeket jumper nélkül, aztán foglald össze egy logoutos írásban a tapasztaltakat!
Persze tudom, melós a dolog, de én biztos érdekes cikknek találnám.

(#600) attiati válasza proof88 (#599) üzenetére


attiati
veterán

Hú látom profibban nyomod, meglátom, nagyon időhiányban szenvedek.
1 év alatt arra se voltam képes, hogy dualban működésre bírjam a memóriámat :B
Köszi a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.