Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) fulcrum


fulcrum
tag

Hali!

Notebookban lévő winyóm hőmérséklete tartósan 45°C, nem sok ez??? :Y

Linux for human beings

(#602) vergilx


vergilx
őstag

hi all!
tudom h nem teljesen ide való.
Nekem van egy vinyóm,amin firmware-t szeretnék frissíteni.
Everest ezt irja róla:Maxtor 6L160P0 (L30MV24G L30MV24G)
Semm gondom sincs egyébként vele,3,5 éves,98% os kondíciója van,csak gondoltam hátha gyorsít valamit rajta egy frissebb firmware

(#603) vergilx


vergilx
őstag

amugy hőmérséklete is optimális,27°C körül

(#604) audi100td válasza vergilx (#602) üzenetére


audi100td
nagyúr

Vinyónál nem szoktunk firmware-t frissíteni és nincs is rá nagyon lehetőség, kivéve pl. hibás szériáknál (pl. Seagate 7200.11/Maxtor Diamondmax 22).

(#605) vergilx válasza audi100td (#604) üzenetére


vergilx
őstag

értem,köszi

(#606) NFree


NFree
addikt

Sziasztok Nos haldoklik a vinyóm [Samsung hd500lj]
Ebből kifolyólag Venni szeretnék egy WD black editiont 1TB
Szerintetek :F

vga

(#607) audi100td válasza NFree (#606) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem jó, bár én inkább Seagate 7200.12-t vennék. ;)

...mert halkabb és gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#608) NFree válasza audi100td (#607) üzenetére


NFree
addikt

Köszi majd megnézem, viszont a samuhoz képest a wd és amit teajánlassz mennyivel hagosabb, ill gyorsabb? :R

vga

(#609) audi100td válasza NFree (#608) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Seagate valamivel gyorsabb és halkabb is mint a samu, a WD egy szinten van a samuval sebességben, de zajosabb annál.

(#610) Biriboyka válasza audi100td (#609) üzenetére


Biriboyka
senior tag

És sz@rabb - bocs a wd-t istenítőktől -, de nekem most szállt el egy 500-as WD Raid Edition és nagyon haragszom a WD-re. Lekopogom, eddig Samu vinyóm nem szállt még el, de Maxtor és WD már igen.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#611) audi100td válasza Biriboyka (#610) üzenetére


audi100td
nagyúr

Attól még nem szarabb a WD mert te kifogtál egyet (ki tudja egyáltalán milyen tápot használsz ami esetleg kinyírta), a tapasztaltok alapján inkább fordítva, bár nekem még se samuval se wd-vel nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

(#612) NFree válasza audi100td (#609) üzenetére


NFree
addikt

OK csak a multkor pont a wd-t ajánlottad esetleg a hitacsit "(#547) audi100td", de olvastam tesztet s a wd black ott volt a szeren , s na mondom akkor legyen wd
De én mostmár nem tudok rajtatok elmenni :F

vga

(#613) Vidori


Vidori
aktív tag

WD Raid Edition 160GB élt kb. fél évet, alig ment.
Először csak kattogni kezdett, majd már fel sem ismerte a gép.
Azért vettem már állítólag gyors, halk és megbízható.
Nálam a Samsung a nyerő.

(#614) audi100td válasza NFree (#612) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem azt írtam, hogy jó a WD?! ne fárassz légyszi. :)

(#615) NFree válasza audi100td (#614) üzenetére


NFree
addikt

Dehogy akarlak fárasztani , minden tisztelet a tied :R
Csak a multkor mikor a megbízhatóságról volt szó ezt dobtad most képbe jött a seagate, én meg mint tapasztalatlan user , már nem is tudom mi legyen :F

vga

(#616) Biriboyka válasza audi100td (#611) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Kifogtam? közel 2 évet ment csak ráadásul nem is rendszervinyóként! A tápom kizárt, hogy kinyírta volna ( Corsair HX520-as ), mert akkor vitt volna szvsz többet is. Egy gyenge készülékre tettem szert amit kifognak cserélni ( hála a 60 hónap garinak ), de villámgyorsan el is adom.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#617) audi100td válasza Biriboyka (#616) üzenetére


audi100td
nagyúr

Úgy értem, hogy kifogtad, de a nagy többség elégedett a WD-vel, aki kicsit jobban foglalkozik a témával, tudja is, egyébként pl. tuning is okozkat furcsa dolgokat vagy nem megfelelő hűtés. Meg amúgy is, bármelyik márkánál előfordulhat az ilyesmi, csak valamelyiknél gyakrabban, másiknál kevésbé és a WD pont a megbízhatóbb gyártók közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#618) audi100td válasza NFree (#615) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mivel természetesen nem csak egy alternatíva létezik, WD, Hitachi megbízható, Seagate-ből a 7200.12-es széria megbízhatónak tűnik, a .11-ről ez nem volt annyira elmondható, de a .12-nél eddig úgy tűnik minden bizonnyal rendbe hozták a dolgokat. Helyedben a Seagate .12-t venném, mivel az halk, WD-ről, de főleg a Hitachi-ról ez annyira nem mondható el.

[ Szerkesztve ]

(#619) NFree válasza audi100td (#618) üzenetére


NFree
addikt

Tehát akkor erről lenne szó [link], nehogy elbeszéljünk egymás mellett :R

vga

(#620) audi100td válasza NFree (#619) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, de 1év gari szerintem kevés, keress olyan boltot, ahol megadják rá a 3 évet.

(#621) NFree válasza audi100td (#620) üzenetére


NFree
addikt

Renben köszi szépen mindent :R

vga

(#622) Biriboyka válasza audi100td (#617) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Hehehe, pont azokat írtad amivel általában nekem nincs gondom: tuningot ki nem állhatom, hűtés pedig elsődleges szempont nálam. Sajnos ez egy ilyen darab volt. Egyébként megjegyzem, hogy hiába ment rá friss, "hideg" levegő a HDSentinel szerint állandóan 40-45 fok között szambázott míg a Samu-k 30-32 fok volt. Ezt is kicsit érdekesnek tartottam, de hát ilyen az élet.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#623) audi100td válasza Biriboyka (#622) üzenetére


audi100td
nagyúr

"megjegyzem, hogy hiába ment rá friss, "hideg" levegő a HDSentinel szerint állandóan 40-45 fok között szambázott míg a Samu-k 30-32 fok volt."

Hát igen, egy jól szellőző ház alapkövetelmény lenne, nekem a WD vinyóim soha nem mentek 36 fok fölé, pedig ventit se raktam eléjük, a samu meg 5-6 fokkal kevesebbet mutat a valós hőfoknál...

(#624) Bandeee válasza audi100td (#623) üzenetére


Bandeee
tag

Én meg sose sajnáltam egy 1600-as ventit be tenni vinyó alá, hogy folyamatosan 35-36 fokon legyen, kábé 400 froncs egy ilyen venti, és megéri hidegen tartani vinyót!!! :K

(#625) SirRasor


SirRasor
őstag

Sziasztok!

Arra vagyok kíváncsi, hogy jobban 'árt'-e a vinyóknak az, ha egy nap mondjuk 20x kapcsolnak ki-be, mintha folyamatosan mennének. Neten olvastam olyat, hogy jobban árt, ha sokszor kapcsolgatjuk ki-be. Ennek van valami valóságalapja?

Make Love not war!

(#626) tomp válasza SirRasor (#625) üzenetére


tomp
félisten

Hát én nem vagyok guru, de sztem sem tesz jót neki ha egy nap 20x leáll-felpörög. Felpörgéskor aszem nagyobb terhelést kap a motor. Ha már pörög, akkor ne kapcsold le, csak nap végén, vagy csak akkor ha szükség van rá. :)
Bár pár napig még elmegy, de tartósan minden nap 20 az sok. Az már extrém a vinyónak.

(#627) audi100td válasza SirRasor (#625) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyértelműen az a jó ha minél kevesebbet kell felpörögnie egy vinyónak, napi 20 szvsz extrém sok...

(#628) SirRasor válasza audi100td (#627) üzenetére


SirRasor
őstag

Oké, köszi a válaszokat :) (mert ugye win 20 perc inaktivitás után kikapcsolja, de ahogy elindítom a TC-t vagy feladatkezelőt, felpörgeti mindegyiket. Na de kikapcsoltam a kikapcsolást)

Make Love not war!

(#629) audi100td válasza SirRasor (#628) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudom, azt én is ki szoktam kapcsolni. :)

(#630) mg105


mg105
senior tag

sziasztok!
egy olyan kérdésem lenne, hogy a vinyóknak inkább az alját vagy a tetejét kell hűteni, hogy a lehető leghosszabb legyen az élettartama?

(#631) Sweet Lou 6 válasza mg105 (#630) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem nézd meg, hogy hol melegebb. Bár alul van az elektronikája, ezért így tippre én ott hűteném inkább

sweetlou6.wordpress.com

(#632) bkca


bkca
tag

Üdv,
erről a vinyóról vmi tapasztalat(vagy teszt vhol)? Megéri a pénzét?
:R

(#633) audi100td válasza bkca (#632) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

írtam a másik topikba...

(#634) sti10p


sti10p
senior tag

Most raktam egy 640-es WD Black-et a 320-as Blue fölé, a Black-nek 41, a Blue-nak 38fokot mér a Sentinel. Ez a 41 kicsit sok nem? Valszeg azért van mert pont a másik fölött van és így kapja alulról a hőt, de nem tudom távolabb rakni mert a tápom (Gigabyte Superb 460) Sata csatlakozója rövid meg hülye elrendezésű: az alsó kettő kifelé a felső kettő meg befelé áll, ráadásul úgy is fordítva, ennek nem tudom mi az értelme, de totál ki kellene csavarnom a kábelt, hogy a felső kettőt is sorba tudjam kötni! Tudja valaki miért így van megcsinálnva?

XY

(#635) audi100td válasza sti10p (#634) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az tényleg sok kicsit, vagyis most még Ok, de nyáron 30fokban fel mehet 50-re is, gondoskodj hűtésről, elég ha elé raksz egy lassan forgó ventit.

(#636) sti10p válasza audi100td (#635) üzenetére


sti10p
senior tag

Van egy Spire FlowCooler - HD05010S1M4 winyó hűtőm, de nem tudom rá rakni, mert -mint írtam- nem tudom lejjebb rakni a vinyót a SATA táp csati miatt. Pedig ha tudnám, akkor pont ráfújna az első ház venti is.

XY

(#637) rocket válasza sti10p (#636) üzenetére


rocket
nagyúr

Vegyel egy SATA Y tapkabelt, azzal megoldodik a problemad.

Nalam szinten a 320GB-os blue felett van a 640GB-os black, 12 centis venti huti oket szembol, 1 fokkal melegebb mindig a black :)
Tegnap 31-32 fokosak voltak este, szobaban olyan 23-24 fok lehetett.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#638) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Adott egy volt irodai PC, kb 5-6 éves lehet. HD Sentinel szerint a vinyója 5 napot ment. Én ezt kizárt dolognak tartom ezért szeretném megkérdezni, hogy létezik-e olyan hogy valaki lenullázza a működési időt vagy valamitől lenullázódik? Vagy történhet ilyen? Köszi :R

(#639) bkca válasza dave93 (#638) üzenetére


bkca
tag

Nézd meg ezzel, és ezzel is, hogy ezek vajon mit mutatnak.

(#640) audi100td válasza dave93 (#638) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Smart-ban milyen érték szerepel a Power-on time count-nál (a diagrammot nézd Sentinel-ben)?

(#641) Bandeee válasza audi100td (#635) üzenetére


Bandeee
tag

Megfől különben vinyó, 53-54 körül beáll a kóma :C Vége vinyónak :O

(#642) tomp válasza Bandeee (#641) üzenetére


tomp
félisten

:DD :DDD Dehogy áll be a kóma. Ugyan úgy megy. Én már csak tudom :DDD :DDD
Ma is felment 52fokra a maxtorom. Most épp 48-50fok között mozog.

(#643) tomp


tomp
félisten

Amúgy szabad nyitott házzal gépezni? Azaz nem okoz semmi gondot, hogy nyitva van a ház? Holnap levenném az oldalát. Amúgy van a ház hátuljában belül egy venti, de nincs tápra kötve. Ha rákötném, mennyivel csökkentené a belső hőmérsékletet?

(#644) Sweet Lou 6 válasza Bandeee (#641) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ne rémítsd szegényt! :)
Nekem volt egy régi Samu vinyóm, az nyáron mindig felment 55-56 fokra, de még ma is vígan működik egyik rokonomnál. Ismerősömnél viszont tényleg gáz van, mert kb. 10 perc után 70-80 fokra melegszik a hdd-je :Y De még az is megy (még)... :DDD

sweetlou6.wordpress.com

(#645) tomp válasza Sweet Lou 6 (#644) üzenetére


tomp
félisten

Na látod, hogy még 80fokon is vígan megy :DDD
Bár 80foknál már énis mint "forrófejű" is aggódnék...

(#646) audi100td


audi100td
nagyúr

Hosszútávon 55-56 fok is nagyon sok, lehet, hogy megy a vinyó, de kérdés, hogy meddig. :U

(#647) tomp


tomp
félisten

Állítólag a vinyóüzemekben tesztelik a vinyókat forró helyzetben. Ez igaz? Ha igaz, akkor már ott "megsütik" őket :DDD

Amúgy bekötöttem a ventit a házba. Így alapállapotban 40-43fok között mozog az alapból forrófejű maxtorom. Tegnap 45-46volt. :) Ma terhelésen aszem max 45fokos volt. Tegnap 51. Majd extrém melegben derül ki, hogy mennyire hatásos a +venti :)

(#648) audi100td válasza tomp (#647) üzenetére


audi100td
nagyúr

Minden vinyót biztos nem tesztelnek, gondolom szúrópróba szerint, azok viszont nem kerülnek forgalomba...

(#649) tomp


tomp
félisten

Hááát Maxtor vinyóm:
1hibás szektor, és 1gyenge szektor.
Kondíció számítási módszer: adat menő szigorú analízise.
90% Nincs szükség beavatkozásra
:O :O Ez mennyire nagy baj?

(#650) audi100td válasza tomp (#649) üzenetére


audi100td
nagyúr

Semennyire, mondjuk nem ártana hűteni a vinyókat... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.