Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ha melege van a HDD-nek akkor azt is írja nekem a HD sentinel, vagy csak odarakja a hőfokot oszt osszam be?
Az előbb 58fokos volt egy HDD, van összefüggés a hőfok és az élettartam között?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1752) nanus válasza whited (#1751) üzenetére


nanus
senior tag

Van, minél melegebb annál rövidebb ,jelzi megnyitod hőfok már "sárga"([link] )44-45 foknál :R

[ Szerkesztve ]

(#1753) Feralheart


Feralheart
tag

Sziasztok

ST1000LM024-ról mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#1754) BPY-167


BPY-167
tag

Üdv mindenkinek!
Van egy kis szabadidőm és egy TOSHIBA MQ01ABD100-al szórakozok.
Nem találok hozzá firmware-t sehol. Ha valaki talál az ossza meg velem előre is köszi!
(Amúgy szerintem menthetetlen csak unalomból szórakozok vele.)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1755) tomp


tomp
félisten

Van egy 5200-as asztali gépbe való vinyóm egy külső rackben. Szegénynek eléggé melege van mert alapjáraton is felmelegszik 45-47fokra. A rack fémből van így elég jól vezeti a hőt és mivel az oldalán áll így körbe járja a levegő de elég forró így is a ház. Ha leveszem a fém borítást akkor szabad használni a merevlemezt úgy "csupaszon"? Mármint nem lehet baja az esetleges külső frekvenciáktól? Hátha így nem melegedne fel annyira. Gondolom a merevlemez fém borítása véd annyira nem?

(#1756) tpeter77 válasza tomp (#1755) üzenetére


tpeter77
addikt

ez 3.5" vinyo? aktiv hütésen nem gondolkoztál?

(#1757) tomp válasza tpeter77 (#1756) üzenetére


tomp
félisten

Igen 3,5-ös. Eddig nem volt melege így nem. :) A rack egy sharkoon rapid-case.
Közben megnéztem és nem tudom megvalósítani, hogy csak a burkolatot veszem le. Nem tudom, hogy hova raktam a gumi bakokat így ha lefektetem akkor billeg. Na mindegy. Úgyis itt a hőség vége. Addig pedig csak pár órákat megy.

(#1758) tomp válasza tpeter77 (#1756) üzenetére


tomp
félisten

Beszereztem egy ilyet.
Nem rossz. Oda raktam 5centire a racktől. Az most nem is melegszik fel. :)

(#1759) gerii válasza BPY-167 (#1754) üzenetére


gerii
addikt

Pont ezt a modellt nézegetem, illetve a 2TB-os társát, mennyire volt terhelve a cucc?

(#1760) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!

Van egy kb 5 éves 1TB-os SATA2-es Barracudam, minden rendben volt vele eddig. Most nemrég váltottam SSD-re, amire feltettem egy Linux-ot, a Windows meg a Barracudan van. Van egy BIOS problémám, ami miatt kihúztam a HDD adatkábelét, amíg találok megoldást rá. A táp kábelt véletlenül bent felejtettem. Ezek után kb egy órát olvasgattam a Linux alatt, és közben néha kerregett a vinyó elég hangosakat véletlenszerűen. Van bármi ötletetek, hogy ez mi miatt lehet? Se olvasni, se írni nem próbált meg róla semmi, nyilván adatkábel hiányában ez nem lehetséges, szóval elég érthetetlen, hogy miért ad olyan hangokat, mintha mégis írnák vagy olvasnák. Nem a rossz fajta kerregés volt egyébként, van egy 10 éves Barracudam is, annak már sokkal rosszabb a hangja kb mintha be lenne rekedve. Gondolom már nem sokáig húzza. A másik ugyanolyan már évekkel ezelőtt elhalálozott hasonló hangok kíséretében. Ez is csak azért bírta ilyen sokáig, mert firmware hibást volt, aztán UART-al kellett helyreraknom, és évekig lusta voltam venni egyet.

Most néztem a topic indítót, bocs ha kicsit off a hozzászólás, de nem találtam jobban ráillő témát.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1761) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben utánanéztem, azt írják, hogy normális, hogy így elszerencsétlenkedik magában. Tudtok ajánlani olyan HDD-t, ami nem csinálja ezt, és csak akkor pörög fel, ha tényleg írnak rá? Vagy vegyek inkább még egy SSD-t?

Buliban hasznos! =]

(#1762) BPY-167 válasza gerii (#1759) üzenetére


BPY-167
tag

24/7-ben ment. Ebből hétköznaponként jobban volt terhelve.

(#1763) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van egy WD3003FZEX HDD-m. Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ennek mi az ajánlott hőmérséklet tartománya amiben üzemelnie kellene, hogy minél tovább működőképes maradjon?
(tól-ig)

Ha HDS szerint 33-34°-on üzemel az jónak számít?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1764) KIRA\/NOVA válasza Predator2 (#1763) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Az egy jónak mondott érték lényeg ne legyen nyáron se ennél jóval melegebb ami már akár 40 vagy, 50 meg teljességgel elfogathatatlan.

Fizika óra Surlódás!

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#1765) micimacko válasza Saltwater (#1747) üzenetére


micimacko
aktív tag

Nekem ugyan WD20EARS van, de azok 2010 nyara óta közel 7/24-ben mennek hibátlanul egy Synology NAS-ban ;)

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#1766) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Hozzáértők segítségét szeretném kérni: a gépemben harmadmagával van egy 1TB-os Seagate HDD, kb 4 éve teszi a dolgát gond nélkül. Csak filmek,zenék,sorozatok,játékok rajta,a rendszer,és a programok egy másik HDD-n. Véletlen meglöktem a gépet,és benyikkant (épp írt - torrentet töltött le oda)az 1TB-os Seagate... azóta gép indításakor/újraindításkor néha (10-ből 3-4 alkalommal) konzisztenciahibára vonatkozóan automatikusan futtatja a CHKSDK-et windows indításakor....helyreállít pár file-t,és feláll a rendszer...Látszólag minden rendben az 1TB-s vinyóval,adatok nem vesztek el róla,játékok futnak, HDD analyzer-progik szerint bad sector nincs rajta...viszont a S.M.A.R.T. adatok engem kicsit aggasztanak.... :(( Kezdhetek menteni...? :Y :W

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#1767) Pollux66


Pollux66
tag

A nyomorúságom tárgya: Toshiba 3TB PA4293E-1HN0 merevlemez
20év után ezt is megértem. Ilyen hirtelenséggel behalt HDD-vel még sose találkoztam. 1,5 hónap után fejhiba. Bár tény hogy eddig sose volt toshiba merevlemezem....hát többet nem is lesz. Marad a WD. ami pozitív hogy halk és 30-31foknál tovább nálam nem melegedett. A megbízhatósága viszont kritikán aluli! Ha jót akartok magatoknak messziről elkerülitek. Nekem 1TB adat bánta! :O

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#1768) Bigeee válasza Pollux66 (#1767) üzenetére


Bigeee
tag

Azért nem érdemes temetni a Toshiba-t attól, hogy az 1 darab ami hozzád került pont hibás volt :)
Leszakadó fejekben meg anyaghibákban pl nálam magasan a WD vezet (itt is nagyrészt a Blue verziók produkálnak furcsákat).

(#1769) gigollo


gigollo
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy egy 2013 as 451 nap 12 órát ment, és 1588 összes indítás/leállítás mennyi lehet még a HDD élettartamából? megvásárolnám ezt a HDD t ezért érdekel.
Mi a véleményetek?
100/100 at ír minden kiválló.

[ Szerkesztve ]

(#1770) mihal válasza Pehi (#1730) üzenetére


mihal
csendes tag

Pehi!

Windows rendszereken 7/8/10-en a Vezérlőpult/Energiagazdálkodási lehetőségek/Képernyő kikapcsolási idejének módosítása/Speciális energiaellátási beállítások módosítása. Ott pedig a merevlemez/merevlemez kikapcsolása/Utána pedig beállítod neki, hogy mennyi idő után kapcsoljon ki.

[ Szerkesztve ]

(#1771) Mándor


Mándor
csendes tag

Pár napja a vinyóm gondolt egyet,és a kondija lecsökkent 90%-ra.16 gyenge szektor keletkezett rajta.Most felment 92-re,14 gyenge szektorral.Én nem csináltam vele semmit,csak beállítottam a Sentinel-t,hogy jelezzen,ha az állapot tovább romlik.Erre mi lehet a magyarázat?Csak úgy megjavul 2 szektor...

[ Szerkesztve ]

"Beating chest and drum, beating tired bones again. Age-old battle mine, weapon out and belly in."

(#1772) tomp válasza Mándor (#1771) üzenetére


tomp
félisten

Tétlen állapotban a merevlemez önellenőrzése megnézte(önellenőrzés akkor is elkezdődik ha nincs adatkábelre dugva), hogy valójában mi a helyzet azzal a 16szektorral. Szerencsére 2 szektornál kiderült, hogy rendben van így törölte annak a 2 szektornak a hiba bejegyzését a SMART-ból a merevlemez.

(#1773) Mándor válasza tomp (#1772) üzenetére


Mándor
csendes tag

Értem.Köszi a választ.

"Beating chest and drum, beating tired bones again. Age-old battle mine, weapon out and belly in."

(#1774) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Nem tudom hova írjam, talán ez áll a legközelebb hozzá:
Van egy digitális fényképezőgépből kivett sdhc kártya. Beleraktam egy kártyaolvasóba, majd amikor másolnám/megnyitnám róla az adatokat, egyszerűen megszakad a kapcsolat majd eltűnnek a fájlok és csak egy USB#&##&@ (hasonló) kiterjesztés nélküli fájlt hagy maga után.

Kérdések:
Alaplaphiba? Amikor xbox kontrollert kötök rá, nem szokott megszakadni.
Visszanyerhetőek valahogyan az adatok? Több mb mérete van annak a usb-s fájlnak.

Köszönöm!

(#1775) fabian4


fabian4
csendes tag

Hello!

Nem tudom, hogy ez ebbe a topikba való-e, de remélem azért tudtok segíteni.

Az lenne a kérdésem, hogy hol tároljam a jelszó adatbázisomat ha biztonságban akarom tudni?

Jelenleg van egy aprócska (9KB) jelszó adatbázisom amiben értelemszerűen a jelszavaimat tárolom, de nem csak a facebook jelszavamról van szó hanem a bankszámla adataimtól kezde minden. Ha ez az adatbázis elveszik akkor körülbelül az egész internetes életemet dobhatom ki a kukába!

A probléma az, hogy ha a merevlemezen tárolom akkor retteghetek tőle, hogy mikor szál el a vinyó, ha meg felrakom a felhőbe akkor aggódhatok, hogy mikor lopják el vagy ki fog belenézni jogosulatlanul.

Jelenleg a google drive-omban van lejelszavazva és boxcryptorral titkosítva. A boxcryptor AES- 256 -tal titkosítja az adatbázist ami elméletileg törhetetlen.(vagy legalábbis túl sok időbe telne)

A gyártó igéretei: https://www.boxcryptor.com/en/encryption

A google fiókom meg erős jelszóval van védve + be van kapcsolva a két lépcsős azonosítás.

A kérdésem az lenne hogy hagyhatom-e a felhőben nyugodtan vagy jobban járnék vele ha a gépemen tárolnám?

(jelenleg egy laptopom van, de most tervezek egy komolyabb asztali gépet venni amiben lesz HDD és SSD is. Megoldható lenne-e hogy az adatbázis egyszerre legyen tárolva mind a kettő meghajtón és ha az egyiket módosítom az automatikusan szinkronizálódik a másik meghajtón lévő adatbázissal? Mert szerintem ez lenne a 100% os biztonság)

A segítséget előre is nagyon köszönöm!

(#1776) nanus válasza fabian4 (#1775) üzenetére


nanus
senior tag

100% biztonság nincs ...főleg hogy egy helyen ,egy fájlban tárolsz mindent, ez bukta.
A paranoia és a biztonság is több lépcsős. :DDD

(#1777) fabian4 válasza nanus (#1776) üzenetére


fabian4
csendes tag

Hát igen, azt már én is észrevettem, hogy paranoiás vagyok ha a jelszavakról vagy vírusvédelemről van szó.

Egyébként miért lenne bukta? Legalábbis szerintem nem olyan hatalmas. Ha valaki meg is szerzi a file-t akkor is titkosítva van + kititkosítás után is jelszó kell a megnyitásához. Szerintem ez nem rossz védelem.

Egyébként ha ez bukta akkor mit kellene tennem? Ha szabad ilyet kérdeznem te hogy tárolod a jelszavaidat?

(#1778) nanus válasza fabian4 (#1777) üzenetére


nanus
senior tag

Bankoláshoz fejben , a többit hol így hol úgy de nem titkosítva fájlban tárolva, annyira nem vagyok fontos ember....ami meg veszik ..hát veszik, a sors akarta nem én.Egy éve karácsony előtt az összes iratom elvitték ,személyi -jogsi,bankkártya,hitelkártya,kocsikulcs,forgalmi,lakáskulcs,tb kártya ,adókártya ,GKI igazolvány,számlatömb,valamit lehet kihagytam ...ezen is túltettem magam, no para minden pótolható ,ami nem azért meg nem kár, vagy legalábbis nem éri meg azon rágódni mi lesz most, az idő nem áll meg majd mindíg lesz valahogy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1779) Bigeee válasza fabian4 (#1775) üzenetére


Bigeee
tag

A 2 vinyón tárolás nagyon jól hangzik egészen addig amíg nem kapsz pl. egy crypto vírust ami szépen szinkronban betitkosítja mind2 másolatodat.
Veszel egy pendrivet ráírod a fájlt azt elrakod. Offline backup az egyik legjobb megoldás.

Az egyetlen olyan hely amit nem tudnak gonosz hackerek meg titkos kormányhivatalok kibányászni az a fejed, így ha szupertitkos megoldás kell amit nem lop el senki jegyezd meg a jelszavaidat és ne írd ki semmilyen fájlba.

A programról pedig amit használsz a titkosításhoz (ha már ilyen paranoiásan állunk hozzá): hacsak nem láttad a forráskódját nem tudhatod mit csinál valójában :)

(#1780) fabian4 válasza Bigeee (#1779) üzenetére


fabian4
csendes tag

Köszi, hogy megpróbáltatok segíteni de nem nagyon tudtam meg semmit, csak azt hogy mindent rosszul csinálok :DD

A crypto vírusról én is hallottam és eléggé parázok is tőle de szerencsére én egy advanced user vagyok és nem szoktam gondolkozás nélkül minden szutykot feltelepíteni.

Ami a felhős dolgot illeti szerintem még mindig én csinálom a legbiztonságosabb módon, már csak azért is mert az átlagember is ugyanazt csinálja mint én, csak éppen nem tud róla. Tudomásom szerint a böngészők is tárolják a jelszavakat és egy pipába kerül bekapcsolni a szinkronizációt.

Innentől kezdve pedig ugyanaz a szitu mint amit én csinálok, csak én rádobtam még 1 jelszót + még 1 titkosítást.
(ráadásul a legtöbb ember jelszava körülbelül így néz ki: petike123)

A lényeg az hogy sikerült elültetni a bogarat a fülemben, szóval lehet át fogok térni az offline backup-ra.
Köszi a helpet!

(#1781) 426os


426os
őstag

Sziasztok! Van egy alig használt WD Red (WD10JFCX) hdd-m, jelenleg egy usb-s házban. Mi a jobb megoldás:
1. Ezt a HDD-t berakni laptopba 2. meghajtónak a dvd helyére és venni helyette apróról egy Blue-t az usb-s házba
2. Hagyni ahol van és venni egy blue-t a laptopba.
Én a laptopba tenném a RED-et, mert végül is állandó, nas üzemre szánták gyárilag és a laptopban is nagyon sokat menne, de szinte kizárólag csak az asztalon, nyugalomban. Hordozni csak kikapcsolt állapotban szoktam a gépet értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

.

(#1782) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Két HDD-t használok jelenleg:
Egy Hitachi 500GB-os példányt és egy WD Green 3 TB EZRX típusút.
Előbbi picit jobban melegszik, de több is benne az üzemóra. Két hónap híján 7 éves! Hangja nem sok, még munka közben sem.
A WD Green-t a jó nagy tárhely és a kedvező ára miatt vettem 1,5 éve. Bosszantó hangokat ad ki, viszont még úgy is pár fokkal hűvösebb, hogy a Hitachi fölött kapott helyet.
Mindkettő 100/100-as, hibamentes.

HDS adatok:
Hitachi: 802 nap, 7269 felpörgés/leállás, 7271 parkolás, 0 hiba
WD: 139 nap, 1202 felpörgés/leállás, 81089 parkolás, 0 hiba

Nem sok egy kicsit a WD parkolásainak száma?
1000%, hogy ez a lemez adja ezeket a fura hangokat, mert lekötöttem a rendszerről és eltűntek a zajok.
Kellene félnem az idő előtti elhalálozásától?
Gondolkodom, hogy vételezek egy 2 TB-os RED-et, de ahogy utána olvastam, ott is mázli kell egy normális példány kipecázásához, a lemez agyába meg nem szívesen turkálnék a parkolások miatt, akár régi, akár új...
Hogy lehet az, hogy a tizenakárhány éves ősrégi IDE-s lemezek (Maxtor, Seagate, Quantum, stb...) a mai napig működőképesek (most a hang nem képezi a vizsgálat tárgyát :D), míg a modern technika termékei sorra adják be a kulcsot?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1783) ontheground


ontheground
tag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy erre a winyóra teljesítményre mért csak 99%-ot ad a HD Sentinel, amikor a kondíció 100%-os? Amúgy 2006-os Diamondmax 10-es 160-as Maxtor, majd 6 év működésben töltött idővel. És semmi baja, órákig nyúztam, stabilan hozta filmekre a 60MB/s másolási sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#1784) ImpersonatoR

Van egy 2015 decemberig garis WD Red vinyom amit 2015 novemberben visszaküldtem az iponnak, garanciális reklamációval. HD sentinel teszt sem futott le írási hibát dobott ki. Amit le is irtam nekik.

Majd kb 2 het múlva visszaküldtek, hogy semmi baja lefuttattak valami tesztet rajta és minden ok.
Most elvittem egy szamtechboltba itt helybe hogy beszámítják e egy újba mondtak hogy persze csak letesztelik erre most jön az sms hogy hibás náluk is.
Mikor visszajött iponbol leformáztam újra de nem használtam azóta de ugye a gyári gari meg lejárt időközben.
Ilyenkor van meg esély esetleg megreklamálni a dolgot vagy veszett fejesze?

(#1785) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,
a notiban a HDD-t érdemes "soha nem kapcsol ki" állapotúra állítani ha a hdd megóvása cél?
(Energia gazdálkodás\merevlemez kikapcsolása\ennyi idő után=0)

free your mind

(#1786) pempellini


pempellini
senior tag

srácok ha sata2 winyót sata3 csatlakozóra teszem elérek vele valamit?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#1787) nanus válasza pempellini (#1786) üzenetére


nanus
senior tag

Persze ,működni fog sata II sebességgel. :R

(#1788) flymi válasza flymi (#1782) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

WD: Azóta eltelt 6 nap működési idő, 38 indulás/leáállás után 4648 fejparkolás. :(

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1789) Jazz válasza flymi (#1788) üzenetére


Jazz
veterán

Fejparkolást mivel tudsz nézni?

free your mind

(#1790) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

Lenne egy gyors kérdésem. Van egy Sharkoon QuickPort XT HC külső dokkolóm.

A HDD behelyezése után bekapcsolom, a HDD felpörög ~2mp-re, leállítja és újra elindul ekkor már a windows is felismeri (minden HDD-vel ezt csinálja). Gondolom a kiegészítő USB3 és SD kártya olvasó miatt van ez. Sajnos a honlapjukon nincs driver a dokkolóhoz. Amúgy tökéletesen használható, csak nem tudom jót tesz ez a ki-be kapcs a HDD-nek? :U

(#1791) flymi válasza Jazz (#1789) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Regisztrált verziónál a smart értékeknél a load/unload cycle count-ot kell nézni. Át lehet állítani decimálisra az értéket, így számunkra is érthető az érték.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1792) ljungberg


ljungberg
tag

Sziasztok!

Érdemes lenne ebbe pár ezrest belefektetni? Mondjuk 8-at kb.
WD20EARS

A lemez önteszt során talált 1 hibás szektort.
A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 301 alkalommal.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Parkolás: 67388
Üzemidő: 15735


Köszönöm!

(#1793) Jazz válasza flymi (#1791) üzenetére


Jazz
veterán

Nálam a Hitachi 1TB-os noti vinyó:
- működési idő: 14 nap. Összes indítás/leaállás: 90.
Az adatok pedig: 7100 fejparkolás? [link]
Ez létezik?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1794) flymi válasza Jazz (#1793) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igen, az a fejparkolási érték.
Nem szoktál fura hangokat hallani? (kerregés, nyönyörgés, reszelés...)
Ha igen, akkor a parkolás miatt van. Ha nem hallasz szokatlan hangokat (nem procihűtő, meg szélzaj) akkor örülhetsz, mert halkan parkol.
A sok mozgástól, parkolástól ahogy korosodik a HDD, majd szépen megkopik a mechanika és egyszer csak game over lesz. De a tiéd még nagyon friss jószág. Vannak akiket nem érdekel a parkolás, ők azt mondják, ezek a gyári értékek, így lett belőve és kész. Aminek meg kell halnia, az előbb-utóbb amúgy is meg fog.
WD-nél lehet állítani a parkolási időt szoftveresen, HGST-nél nem tudom. HDS topicban kéne érdeklődni.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1795) UnSkilleD válasza flymi (#1794) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

fejparkolást én minden wd green hddn azonnal kikapcsolom, neked is ezt ajánlom

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#1796) flymi válasza UnSkilleD (#1795) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát, hogy már félig tele van, nem szívesen végeznék rajta agyműtétet... :N
Majd a következő megvásárlásakor én is azt fogom tenni elsőnek. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1797) Kolondrum válasza Jazz (#1785) üzenetére


Kolondrum
félisten

Win energiagazdiban HDD kikapcsolása soha, HDS-ben ugyan ezt 254-re és mondjuk róla menjen a seed. bekapcsolásonként 1 parkolás. 48 órája megy épp 1 pakolással. Közel 50 napos és 1399-et parkolt,

(#1798) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok.

Érdeklődnék,hogy a HDD-nek mennyire árt, ha a HDD hosszú időn keresztól fejjel lefelé működik?

(#1799) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

A merevlemez élettartamát nem befolyásolja az, hogy vízszintesen (tányérokkar felfelé), vagy függőlegesen (az oldalára fordítva) van beszerelve, és használva?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1800) mihal


mihal
csendes tag

Sajnos ebben nem tudok segíteni, csak annyit tudok, hogy nekem van egy 40 gb-os Samsung winyóm, ami a HD Sentinel szerint már 1500 napot ment, semmi baja nincs teszi a dolgát, ez fejjel lefelé van berakva a floppy helyére (kicsit hangos már, de kísérletezésre jó).
A másik, amin a win7 van az egy 500 GB-os Samsung winyó. Ez 10 éves és 800 napot ment a HD Sentinel szerint, 162 adatátviteli hibát ír, de szerencsére ezt nem tapasztaltam. (3 éve cseréltem tápot a gépben, szerintem akkor produkálta ezeket az értékeket a winyó).

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.