Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) fulcrum


fulcrum
tag

Helló

Több winyót is használok a gépeimben, de nagyobbrészt nem használom őket, csak az elérhetőség miatt vannak bekötve. Hallom ahogy kikapcsolgatja a windows őket. Úgy tudom a legtöbb meghibásodás be- és kikapcsoláskor történik. Lehet, hogy nem is érdemes kikapcsoltatni, hogy ne történjen annyi felpörgés/leállás, menjenek folyton, és nyugodtan fogyasszanak 7-8 W-tal többet? Mi a véleményetek??? :F :R

Linux for human beings

(#1002) achim


achim
csendes tag

Sziasztok!

Ezekkel élet együtt: Samsung 250Gb és 320 Gb Sata II. 4-5 évesek. A 250-es elkezdett kattogni az outlook-nál. Szerintetek érdemes valamit kezdeni vele szofveresen (defrag gyakrabban megy perfectdisk-el), vagy csere?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1003) achim válasza achim (#1002) üzenetére


achim
csendes tag

Sziasztok!

Ezekkel élet együtt: Samsung 250Gb és 320 Gb Sata II. 4-5 évesek. A 250-es elkezdett kattogni az outlook-nál. Szerintetek érdemes valamit kezdeni vele szofveresen (defrag gyakrabban megy perfectdisk-el), vagy csere?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1004) Geree


Geree
senior tag

sziasztok!
olyan kérdésem lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata arról, hogy egy vinyó sokáig fejjel lefele üzemel. Ez mennyire lehet káros?
van egy inwin miniitx házam és abba csak így lehet beszerelni a hdd-t (max eldönteni 90fokban) de a ház jobban mutat "állva".

a friend in need is a friend indeed

(#1005) PhoenixK válasza Geree (#1004) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nálam egy Dell Optiplex DX620-ban volt két fejre állított vinyó. Az egyik a mai napig úgy megy, nincs vele semmi gond bő két éve, a másik át lett téve másik gépbe. és szintén semmi baja.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1006) kernor


kernor
csendes tag

Nekem 2 db Maxtor Diamondmax nemtudomhanyas winyó szolgált a mai napig,2004 őszétől.Egy 80-as + egy 120-as.A 120-as totál elhalálozott.Kattog,néha úgy indul el a gép hogy nem látom a totalcommanderbenA 80-as köszöni szépen,elvan bár már egy kicsit lassú.Az eddigi tapasztalatok alapján nekem szerencsém volt a Maxtorral.Olvastam itt olyat hogy élt:7 napot :Y .Az új szerzemény egy 500 Gb-os WD.Valaki tudja mit jelent a típusszáma végén az hogy:AAKS?Ez jelent egyáltalán valamit?

[ Szerkesztve ]

'' nem könnyű mesterség ezt én régen tudom ám,az ingyenélés művészet,nem holmi sz@ros egzakt tudomány''

(#1007) PhoenixK válasza kernor (#1006) üzenetére


PhoenixK
őstag

A lemezcsaládot határozza meg: [link]

Szerk.: Tudtommal négy fő vonala van a WD-nek: [link]
- Black széria: gyors, teljesítményre kiélezve, viszont hangos és melegszik
- Blue széria: kompromisszumos desktop vinyók
- Green széria: általában 5400RPM, kis fogyasztás, halk, alig melegszik
- Raptor széria: 10000RPM, nagyon gyors, nagyon hangos!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1008) kernor válasza PhoenixK (#1007) üzenetére


kernor
csendes tag

A boltban azt mondták,hogy a Caviar Green alapból 5400-on forog,de ha kell felpörög 7200-ra is.Én inkább a fix fordulatút választottam.A WD honlapján azt írják a Caviar Green fordulatszámához hogy intelliPower.Tehát valószínű hogy jól mondták a boltban.Kösz linkeket :R

[ Szerkesztve ]

'' nem könnyű mesterség ezt én régen tudom ám,az ingyenélés művészet,nem holmi sz@ros egzakt tudomány''

(#1009) kopygege


kopygege
tag

Nekem van immár 179 nap 2 óra használattal egy 250-es Seagate Barracudám (ST3250410AS), ami eddig hibátlanul működik.

Volt egy használan ajándékba kapott 80-as Maxtorom, ami derekasan helytállt, sőt évekig rendszervinyóként működött, de kb 2 és fél év után megjelent rajta egy bad + erős a gyanúm, hogy rendszer újraindítást okozott nemegyszer ha olyan részhez ért az olvasásban, ami már nem volt ínyére.

Most pedig szert tettem egy 640-es WD-re (640AADS), ez két nap működési idővel rendelkezik, de egyelőre 3 fokkal hűvösebb mint a Seagate...

(#1010) KőkorSzaki válasza kernor (#1008) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Valószínűbb hogy rosszul mondták, viszont senki sem tudhatja a WD-n kívül, ők meg ködösítenek:

Lásd itt

A bolt pedig "félreértelmez":

“Some folks have misinterpreted some admittedly vague specs on WD’s website. Under ‘Rotational Speed,’ the manufacturer cites ‘IntelliPower (5400 to 7200 RPM).’ This does not mean the drive dynamically changes its spindle speed during operation...”

[ Szerkesztve ]

(#1011) ftp


ftp
csendes tag

Seagate 2,5 col 500GB. Ment,megállt.Kürt RT. visszahozott egy használhatatlan particiót. 10 év munkája 1 másodperc alatt kukába. Szóval seagate-es laptopokra (Acer) vigyázni!
Bővebben itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

(#1012) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Eh de elkeseredtem. Eddig csak Maxtor, illetve Seagate vinyóim mentek tönkre, a Samsungok beváltak. Sokan dícsérték a fórumon a Western Digitalt, tehát apám gépébe azt vettem. Kb. 3 hónapos, de már 26 hibás szektor van rajta. Gépből 1x sem lett kiszerelve... Ehhez képest az én Samsung hdd-éim katonai körülmények között működtek és működnek hibátlanul a mai napig.

sweetlou6.wordpress.com

(#1013) vbbb válasza Sweet Lou 6 (#1012) üzenetére


vbbb
őstag

Mindig előkerülhet egy hibás darab, szerintem ez alapján ne írd le a márkát. :)
Én inkább szerencsének mondanám, hogy az elején derült ki a hiba és nem amikor már tele van pótolhatatlan adatokkal...vissza a boltba azt csere. :)

(#1014) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
A hd sentinel haverom egyik vinyójára 70%-os kondíciót ír ki. Ez ellen lehet valamit tenni, hogy 100%-os legyen? Vagy ez egyáltalán most mit jelent? Lassabb lesz? Megbízhatatlanabb? Vagy valami motoros funkciója kezd elromlani?

(#1015) moodshooter


moodshooter
csendes tag

Nekem volt egy 2008-as Samsung HD322HJ-m ami nem halt meg, de hd sentinel a kondícióra 0%-ot írt ki . Visszavittem, kicserélték, és az újnak semmi baja. Adatvesztésem: 0kb!
Ezt egy pár hete lecseréltem egy Seagate ST31000528AS-re.
Eddig annyit tudnék mondani róla, hogy frenetikus! Majd a többit meglátjuk.

(#1016) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés erejéig zavarnék:

Operational Lifespan

Read: Unlimited
Write: 17.5 GB/Day

Ezt kérem magyarázza el nekem valaki, értelmesen, mert sehol nem találtam választ, mi alapján jön ez le, mert ez nem korlát, van aki terákat mozgat meg egy napon, Hol van az a legfelső határ egy SSD nél ha ilyen #/Day van megadva?

ui: Model: SSC-D0064SC-2100

üdv választ előre köszönöm!
Matyi

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#1017) Petrisz


Petrisz
tag

Nekem eleddig főleg Seagate vinyóim voltak, és üzemeltettem is olyan szervereket a múlt században, amikben Seagate SCSI HDD-k voltak. Szóval a mérleg az, hogy volt kb. 1-2 Maxtor vinyóm, amiből 1 be is halt, volt 1 db Samsungom, amiből az az 1 db 1 éven belül be is halt. Seagate-ből sok volt, a .11-es szériából most kimúlt egy tegnap. A .10-es szériások élnek még. WD-ből 3 db volt, ebből 1 db halt meg még bőven a múlt században. Mindez kb. bő 15 év mérlege. Volt még pár Quantum, de nem emlékszem különösebben a megbízhatósági faktorra. Asszem, a Seagate-ekkel kevesebb gondom volt a XX században, mint a Quantumokkal.

Kategórián kívül: a legszebb hangú vinyó versenyében nekem a győztes a 10MB-os MFM-es Seagate a 80-as évekből a maga dudorászós, dallamos hangjával. Sajnos nincs már se ilyen kontollerem, se vinyóm, se kockulós hajlamom a beszerzésére, hogy ilyet tartsak muzeális darabnak.

[ Szerkesztve ]

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#1018) att88ila


att88ila
tag

Helo!
Szerintetek a Western digital jó gyártó? :DD Szeretnék venni 1 500gb,sata 2 vinyót.Jó a WD vagy ti milyet ajánlatok.

(#1019) PhoenixK válasza att88ila (#1018) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nekem eddig csak jó tapasztalataim vannak a WD-vel, pedig eddig 8 WD vinyóm volt. Vagy megvannak még, vagy tökéletes állapotban adtam el őket!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1020) Osibaa válasza att88ila (#1018) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

Nekem is csak jó tapasztalataim vannak a WD-vel. Kb 5 éve csak WD vinyókat használok desktopban és laptopban is, egyik sem ment még tönkre, bad sectorom sincs.

Mod: 2 db 120 GB WD noti vinyóm, 2 db 250 GB WD Caviar SE és 1 db 160 GB WD Caviar Black vinyóm van, 3-5 évesek, ez alapján írtam a fentieket

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#1021) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

PhoenixK, Osibaa: Irigyellek Titeket :D Nekem eddig 3 WD ment tönkre...

sweetlou6.wordpress.com

(#1022) sadams


sadams
tag

1TB -on felüli winyók egyébként tényleg nagyon halnak? Mik a statisztikák?

1 hónapja adta meg magát nálam egy 3-4 hónapos WDC Green 1,5TB (WD15EADS). Semmi bad sector, hibátlan működésnél leállítottam, majd következő indításnál olvashatatlan lett minden adat, illetve enyhe kattogást lehetett hallani a winyóból.

Jövőhétre már meg is kapom az újat, csak nem nagyon szeretnék még egyszer 600GB adatot veszteni. :)

(#1023) Konflikt


Konflikt
addikt

egy ~3 eve jartam itt, valahol az elso oldalon szoltam hozza.
azota keszult az adatokbol vmi exel tabla, bmilyen statisztika, konkluzioval? :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1024) Konflikt válasza Sanyuc (#902) üzenetére


Konflikt
addikt

hagyjuk mar ezt a melyformazasos baromsagot. a mai hdd-t motorjai nemkepesek ujrairni a savokat, ez csakis gyarban lehetseges.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1025) DroneZ válasza Konflikt (#1023) üzenetére


DroneZ
aktív tag

hogy készült-e azt nem tudom, de segítek benne én is egy kicsit.

Samsung SP0812N: erre vagyok a legbüszkébb, 2001 január 21-én vásárolt hdd, azóta HDS szerint futott 1022 napot, hozzáteszem máig hibátlanul. jah és a lényeg, 2001 óta nekem ez a fő vinyóm, amin az op van.

(#1026) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello mindenkinek!

Nagy kérdés : milyen winyót ajánlotok 1-1.5TB méretben mostanában? A fő szempont a megbízhatóság.

Mutogatni való hater díszpinty

(#1027) Alex91 válasza hcl (#1026) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor 2 db-ot kell venni, azt backupolni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1028) PhoenixK válasza hcl (#1026) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én a WD termékeire szavazok. Ha gyors kell, akkor a Black széria, ha csak adattárolásra, akkor a Green széria.
Mindemellett Alex91 javaslatát is tartsd szem előtt!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1029) hcl válasza PhoenixK (#1028) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

WD szerintem is jó. Amúgy barátnőm keres winyót, ő meg leginkább egy statisztikának hinne, ami a neten nincs sehol... ezért itt érdeklődök.

Hitachi tapasztalatok valahol?

@Alex91 : Na igen, csak ugye vannak anyagi keretek is :S (

Mutogatni való hater díszpinty

(#1030) PhoenixK válasza hcl (#1029) üzenetére


PhoenixK
őstag

Csak a saját tapasztalataimmal tudok szolgálni tényszerűen:
- 10 WD vinyó hibátlanul: jó részük azért lett eladva,mert kinőttem, de még akkor is 100%-os állapotban voltak
- 1 750GB-os Hitachi szerver vinyó: tökéletes, gyors, de nekem a halk gép volt a cél, ahhoz pedig egy böszme hangos, ámbár nagyon gyors szerver cucc nem jó
- 4 80GB-os Samsung vinyó: 3 gariba vissza, negyedik elajándékozva. Mivel egy szériából jött mind, nem tükrözi a teljes Samsung termékvonalat, de nekem elég volt egy életre
- 2 Maxtor: a 40GB-os a gari lejárta után pár nappal halálozott el, a polcon van szemléltető-eszköznek, a másik negyedik éve jól megy (most találtam meg az egyik céges gépben, és rájöttem, hogy valaha az enyém volt)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1031) Alex91 válasza hcl (#1029) üzenetére


Alex91
félisten

Mindegy, hogy mit vesz. Mind lehet tokeletes, es mind lehet akar xar is...

Nekem van WD, Seagate, Samsung, Maxtor HD-m is, eddig mind megy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1032) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valahogy így, de PhoenixX kollegának is köszi!
Végül Samu lett, igazából nekem egész jó tapasztalataim vannak velük.
Extrém körülmények között is találkozom velük, és jól bírják.

Mutogatni való hater díszpinty

(#1033) Mucsi14


Mucsi14
tag

1-1.5Gb os WD mennyire halk ,nagyon halk winyot keresek van egy samum 1,5-ös 5400-et forog nem is hangos a motor ,de az olvasófejek baromi hangosak.Valakinek tapasztalat?

(#1034) PhoenixK válasza Mucsi14 (#1033) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha halk vinyót keresel, akkor 1 TB: WD10EADS/WD10EARS 1,5 TB: WD15EADS/WD15EARS
Az EARS széria már Advanced Format-os, XP mellett kicsit körülményes a formázás, de megoldható [link] Win 7 alatt nincs vele semmi gond. Jelenleg a rendszerem egy WD10EARS-on van...
Szerintem érdeklődj itt is: [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1035) Mucsi14


Mucsi14
tag

Köszi

(#1036) zsigus


zsigus
őstag

Hello
Most ahogy beleolvastam a fórumotokba én is kedvet kaptam a teszthez. Feltettem a HDDLife-ot
a Hitachi HDP725050GLA360-as vinyómra és elég meglepő adatot írt ki (9 hónapos a vinyó) 56%, bár ahogy nézem csak 1 adattal van baj a (többi 100%-os) a Felpörgetési idő (Spin up time) ez vajon leromlott vagy a spec. szerint ilyen lassú a többi HDD-hoz viszonyítva???? Köszi a választ

(#1037) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Üdv!

WD64000AAKS-00A7B2 HD Sentinel és HD Tune:

Működés: 445 nap 1,5 éves kb, általában megy 0-24-ben (Hátralévő: 373 nap)
Hőmérséklet: 30 C Nem megy soha 40 fok fölé kánikulában sem.
Kondíció: 52 % (Teljesítmény: 100 %)
Current pending sector: 198
Ultra DMA CRC error: 200
Start/Stop Count: 100
Spin up time: 164
Raw read error: 197
Seek error rate: 200

Hát ez elég aggasztó, főleg hogy nagyrészt erre a márkára panaszkodik mindenki, hogy hamar romlik a kondíciója.

Van esetleg valami tippetek, hogy ez most miért? Eddig nagyon jónak hittem a WDC-ket, de kezd megingani a bizalmam.
A DMA CRC hibát nem is tudom, mit jelent a gyakorlatban.

Köszönöm a válaszokat!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1038) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Közben megnéztem: Maxtor 160 Gigás, ATA
Mikor használtam, kb 60 fokos volt sokszor, ki-be kapcsolgattam állandóan.
Üzem: 483 nap
Kondíció: 100%

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1039) T_boy


T_boy
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek? Kezdjek aggódni? Az mindenesetre aggasztó, hogy még nincs fél éves, nem is sokat megy a gép és már van 1 bad + 1 gyenge szektor.

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#1040) peti_s válasza T_boy (#1039) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem is u.ilyen a HDD-m, ám lehet hogy csak logikai bad szektor, sőt, sztem az a valószínűbb, az én Seagate-men is az volt, most meg már egy sincs. :)

(#1041) Theon


Theon
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Samsung HD203WI-t, beraktam egy külső eSATA fém házba. Második nap a Win7 feldobott egy hibaüzenetet, hogy merevlemezhibát észlel, kezdjek sürgősen backup-olni. A HDD Sentinel 0%-ot ad, szerinte a Spin Up Time túllépte a küszöbértéket.
Kérdésem, hogy most csak a szoftverek szívatnak, vagy tényleg kifogtam egy rossz darabot, esetleg ez jellemző a szériára?

Theon

[ Szerkesztve ]

(#1042) ANT válasza Theon (#1041) üzenetére


ANT
őstag

Eszerint jó eséllyel tényleg kifogtál egy selejtes darabot.
Típushibának viszont nem nevezném. Nálam is esatás házban megy egy ilyen HDD, és eddig kifogástalan.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1043) Theon válasza ANT (#1042) üzenetére


Theon
csendes tag

Köszönöm a választ, most éppen gond nélkül működik, de azért kicseréltetem garanciában.

(#1044) dangerzone


dangerzone
addikt

Szisztok.
Biztosan volt már ilyen kérdés, de megfelelő választ nem sikerült találnom a topikban.

Szóval mekkora az a hőmérséklet, ami még nem káros a vinyóknak?

45 fokon lehet őket még járatni különösebb károsodás nélkül?
Modernebb vinyókra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#1045) ANT válasza dangerzone (#1044) üzenetére


ANT
őstag

Szvsz az 50 fok a fájdalomküszöb. De már tartósan 45-nél is célszerű valami hűtést adni neki.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1046) dangerzone válasza ANT (#1045) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszi.

(#1047) japy


japy
őstag

Én Samsung mellett szavazok! A tesztjeim igazolták a következőket: Valamivel gyorsabb,és ami nem elhanyagolható csendesebb és 10-fokkal hűvösebb a WD-nél! Mindkét vinyó 160GB-os volt!

(#1048) dav1dkaah


dav1dkaah
tag

Nekem van egy olyan problémám, hogy Call of Duty 2 játék betöltésénél sokszor lefagy a gép. Valószinű hogy vinyó hiba lenne? Nem tudja rendesen betölteni a játékot róla?
A vinyó már kb 4 éves.

(#1049) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogyha újraformáznám az egész winyómat, az ártana e neki? Azt hallottam, nem tesz jót a sok formázás a winyónak és a mérete is csökken.

Egy Seagate SATA 2-es 7200.12-es 1 TB-os winyóm van. Eddig kb. 2-3-szor formáztam le a win partícióját...

:R

dav1dkaah: Ott a winyóra gyanakodnék legutoljára. Ha van tuning, akkor arra, de lehet, hogy csak a win-t kell újrarakni.

[ Szerkesztve ]

(#1050) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem volt egy seagate 120GB kb 2 év alatt meghalt bár lehet azért mert a ház szellőztetése 0 volt :DDD Aztán ugyan abba a 0 szellőzésű házba szamsung 120GB kb 2005 ben lett meg! Még a mai napig is menne 95% kondícióval ha 1x nem ejtettem volna le :((( Aztán maxtor 250GB már van vagy 5 éves kondíció kb 20% másolási sebesség kb 900kb/s sípol és kattokg :D Egy másik maxtor az 25% kondíció de még megy :DDD
Most WDC WD1001FALS-00J7B1 100% minden nemsoká 1 éves szegény gépbe hányszor neki ütköztem széknek és befagyott azonnal :((( De eddig még nem történt baj belőle :)

Amúgy ezek a bas sectorok meg hasonló problémák mitől képződnek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.