Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) nanus válasza djyuri (#1600) üzenetére


nanus
senior tag

[link]

ez a nem semmi .... :C .

[ Szerkesztve ]

(#1602) Janika-1982 válasza djyuri (#1598) üzenetére


Janika-1982
tag

Szép! :C

(#1603) djyuri válasza nanus (#1601) üzenetére


djyuri
őstag

:Y Igencsak megbízható szerver lehet és ezáltal a gazdája is :R

(#1604) winhate


winhate
őstag

Hali
Csatlakozok en is a csapathoz ,ennyi ev utan lett egy gyonyoru bugos hdd -m.

Wd10ears
2011 ben vettem igazabol nem volt soha megtekerve fokent tarolasra hasznaltam csak sajnos a gepben .
10 nap alatt a 100% kondicio a beka segge ala kuszott le ami 12 % -ot jelent.
Tulfeszt és fizikai bantalmazast sohasem kapott megis cserben hagyott.

Wd10ears Elhalálozás elött

Olvasni szinte keptelenseg rola ,masolas kozben belassul majd behal az egesz i/o muvelet.

Senkinek nem ajanlom a WD10ears nevu hulladekot.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1605) olivera88 válasza winhate (#1604) üzenetére


olivera88
veterán

Nem sokat bírt. :( Szóval az adatokat se bírtad lementeni róla? Ez Blue vagy melyik?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1606) winhate válasza olivera88 (#1605) üzenetére


winhate
őstag

Most ugy nez ki egy resze elindult. Az eleje nagyon defektes lett.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1607) djyuri válasza winhate (#1606) üzenetére


djyuri
őstag

Szia.

Még utolsó mentsvárként én lekapnám a helyedbe az elektronikát róla és az érintkezőket felpolíroznám (fényesre karcolni). Befagyást ez is okozhat.

De egyébként ami ilyen hirtelen szektorhibák százait csinálja,az konkrétan egy elszabadult részecske,ami karcolja a felületet. Ez lehet oldalirányú ütéstől vagy csak pekhes vagy. A szétszedést csak tapasztaltabb kollégákkal végeztetném.

(#1608) winhate válasza djyuri (#1607) üzenetére


winhate
őstag

Ez pech. Desktop gepben volt.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1609) winhate válasza winhate (#1604) üzenetére


winhate
őstag

ugy nez ki kezd nagyjabol helyrejonni a winya :Y
Valszeg elkezdte kizarni a hibas blokkokat.

Miutan sikeresen lementettem majdnem mindent rola rakuldtem egy olvasas tesztet.
Egyetlen egy hibat sem talalt.
Cserebe viszont van nemi hiba a feluleten:

197,Current Pending Sector Count,0,192,192,OK ,1387,0
200,Write Error Rate,0,200,156,OK ,18,0,

A kondicio 52% ra emelkedett.

Most jelen pillanatban az olvasas-iras-olvasas teszt megy. Kivancsi vagyok mit tol a vegen.
Nem tudom erdemes e hasznalni ezt a winyot vagy max 2. biztonsagi masolat legyen a fiokban ?

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1610) csubuka


csubuka
addikt

WD Blue 500 gigás (WD5000BEVT) vinyó egész jól elműködik beindulás után 1-2 percig, amikor is a bemelegedése után elkezd ocsmány csettegő-súrlódó hangot kiadni... I/O hibát dob pl ilyenkor a felület inicializálás. Garinak vége persze... 469 bad sector van rajta, kritikus szinten van a HDS szerint. Csak kíváncsiságból meg tudnátok mondani, hogy mi lehet a baja (nagyon ilyet nem olvastam a neten, hogy egy ideig jó aztán elpusztul... gondolom "behűtve" bírná picit tovább is, amíg ismét meg nem melegszik)? (Valami csapágy vagy fejhiba? Gondolom kukába való...)

(#1611) liksoft válasza csubuka (#1610) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kérlek NE! Ez itt a harmadik szakmai téma, ahová ugyanazt írod. :W :W Nyár van, péntek délután, a szakembereknek már elege van a melóból, kérek egy induri-pinduri türelmet mindenki nevében.

Magyarul, ha az égiek sem tudják hány helyre írod ugyanazt, akkor sem fogsz nagy valószínűséggel szakembertől hamarabb választ kapni! :(((

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1612) csubuka válasza liksoft (#1611) üzenetére


csubuka
addikt

Rendben, bocsi :) Azt hittem, hogy az elsőben végleg "elsikkadt"... Ez a három volt, nincs több :D

[ Szerkesztve ]

(#1613) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Tanácsot szeretnék kérni. :) A napokban engem is elkezdett foglalkoztatni a notebook HDD-k gyakori fejparkolása. Nálam minden gépben nagyon gyakori a jelenéség, percenként 30-50x parkolnak (HDD-től függően). Elég sokat olvasgattam a témában. Vannak, akik szerint káros a gyakori parkolás, mások szerint, pont ezzel védi a lemezt.
Van egy kis notebookom, amit asztali gépként használok. Szinte egész nap be van kapcsolva, de gyakran magára hagyom órákra. Tudom, hogy a sok ki-bekapcsolás sem tesz jót. Azt hittem azzal kímélem, ha nem kapcsolgatom a gépet, se a hdd-t (amúgy is inkább altatni szoktam kényelem szempontjából is), viszont amikor órákra magára hagyom pont akkor végzi a legtöbb fejparkolást a lemez. 2és fél év alatt közel 600ezer a Load/Unload Cycle Count értéke.
Itt raktam fel róla képet is.
Azt szeretném kérdezni ilyen felhasználás mellett, amikor órákig nem használom a gépet, mi lenne a legjobb, ha mindig alvóba tenném addig, vagy ha a HDD-re beállítanám, hogy 20-30 perc inaktív mód után kapcsolja ki? Nem tudom ilyenkor melyik program (amik a háttérben futnak pl vírusirtó), milyen gyakran kapcsolná be.

Mi a jobb egy lemeznek, a ki-bekapcsolás, vagy a gyakori fejparkolás? :U

(#1614) StSanya válasza Krystal_s (#1613) üzenetére


StSanya
őstag

Majd jönnek a szakik, akik precízebbek, de elöljáróban:

1. A gyakori ki- és bekapcsolás hátrányosabb, mint a parkolás.
2. A parkolás eredetileg hasznos, több okból is. Nyilván, ahogy te is érzed, a te felhasználási körülményeid esetén (ahogy sokunknál) a túl sok viszont már nem az.
3. Azt nem tudom, hogy a szoftveres védelem miatt, vagy maga a HDD is alapból ilyen parkolós. Talán más fogja itt tudni. Segédprogival (pl. HD Sentinel) kéne talán a nagyobb várakozási időre kényszeríteni a HDD-t. Azért az energiagazdálkodási lehetőségek (vezérlőpult) beállításait is át kéne nézni.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1615) Krystal_s válasza StSanya (#1614) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm a választ.
Én csak azt nem értem, hogy amikor senki/semmi nem használja a gépet, akkor miért nem marad a fej leparkolva és miért kapcsolgatja ide-oda? A mai adataim alapján percenként 37x parkol, azaz kb 1.6 másodpercenként (ha jól számoltam). A háttérben elvileg nem fut semmi olyan program, ami ennyire gyakran 1-1s-re indulna csak el. Szerintem nagyon hasznos lehetne ez a fejparkolás, ha pihenő állásban maradna addig, amíg nem szükséges.
Néztem pár programot, amiben lehet állítani az értéket (azoknak a programoknak folyamatosan futnia kell), de nem értek hozzá és nem szeretnék belenyúlni csak úgy. Nem tudom melyik érték lenne az ideális. Nem tudom mi alapján állítja így be a gyártó.
3. Úgy olvastam, hogy a HDD alapból ilyen. Van egy kis szoftver is telepítve (gyártó által) Toshiba HDD Protection, de az csak rázkódásnál, ütésnél aktiválódik egy pillanatra.

(#1616) StSanya válasza Krystal_s (#1615) üzenetére


StSanya
őstag

Jogos, az nagyon soknak érzem én is... Ha a WD merevlemezeiből indulunk ki, 8 másodperctől 300-ig, azaz 5 percig lehet állítani a parkolás várakozási idejét, bár ugye nem minden típusnál lehet ezt változtatni. Ilyenkor a HDD Sentinel pl. segíthet. Szóval, ha csak 8 mp-re raknád, ami a WD-nek jó, már előre lépnél... :)

A Power Off Retract Cycle, azaz a kikapcsolások száma is óriási...

Én megnézném egy live linux rendszerrel, hogy ott is ilyen gyakori a parkolás, így kiszűrhető, hogy operációs rendszer/telepített programok miatt van-e a jelenség, vagy tényleg a HDD ilyen. Nekem gyanús, hogy valami mindig hozzá akar férni a hdd-hez...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1617) FlashLed


FlashLed
senior tag

Sziasztok!
Amit én kérdezni szeretnék,nem teljesen ide vág, csak érdekel a dolog,és gondolta hátha tudtok segíteni.
Van egy dögledező WD 500-as hdd-m amin 16mb cache van.
Mivel már annyira nem fontos ez a hdd, megpróbálnám, hogy kicserélem a 16 mb ram chipet egy 32 vagy 64 mb-osra. Ezzel működne a hdd?Illetve működni működne, de tudná használni a bővített cachet,vagy ez FW szinten be van lőve 16mb-ra és nem lehet semmit ügyködni vele?

[ Szerkesztve ]

The Mechanic

(#1618) Lasliegrand


Lasliegrand
tag

Sziasztok!
Épp most döglött be az alig több mint 1 éves laptopom HDDje. Az adatok nagy részét már nem tudtam leszedni róla sajna, 1 Windows reinstallt sem élt meg ez a szutyok. :/
Így ennek tükrében keresnék egy Ü.Z.E.M.B.I.Z.T.O.S. 500 Gb-os laptop Winyót. Néztem SSDket, de horror áruk van, de találtam Hybrid megoldást is a Seagatetől, de a Cnet kritikája szerint nincs sok látszata az SSD-s "segítségnek".
Első sorban DJ szoftver vezérlésre, zenék analizálására stb. használom a gépet, de emellett (persze más profillal bejelentkezve) csinálok azért minden félét a gépen (internet, filmnézés, egy kis játék stb.). Kb 20 ezer környékig tudok elmenni árban és mint mondtam, az első szempont nálam a megbízhatóság.
Kérhetek néhány jótanácsot? :)

(#1619) winhate válasza Lasliegrand (#1618) üzenetére


winhate
őstag

Egy fontos szempont az alacsony fordulatszam mivel kevesbe fog melegedni a winyo.

Akiket meg ajanlanek:

hdsentinel

liksoft

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1620) Lasliegrand válasza winhate (#1619) üzenetére


Lasliegrand
tag

Köszi a tanácsot!
Hmm. A másik topicban WD Scorpion Blacket ajánlottak, annak tudtommal 7200 RPMes a fordulatszáma és 5 év gari van rá. Ezek szerint nem jó ötlet nem 5200-asat venni? (A bekrepált Hitachim is 5200-es volt.)

[ Szerkesztve ]

(#1621) ubyegon2 válasza Lasliegrand (#1620) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hmmm, azt mondtad, hogy a megbízhatóság az elsődleges szempont! Így jött a Black a képbe! :)

#1618 Másrészt, ha az itt leírtakat csinálod a vinyón, akkor mindenképpen 7200 rpm- es lenne optimális.

[ Szerkesztve ]

(#1622) Lasliegrand válasza ubyegon2 (#1621) üzenetére


Lasliegrand
tag

A kérdésem így hangzott: "...nem érdemes NEM 5200-ast venni?" Utalva ezzel arra, hogy annak ellenére, hogy valószínűleg tényleg lehet szempont a forgási sebesség, az 5 év gari azért meggyőző... :)

(#1623) Krissal válasza nanus (#1601) üzenetére


Krissal
tag

Sziasztok!

Két HDD tapasztalatai:

Az Seagate szuper, csak hangos, kb. 3-4 éve használom, mostanában már kikapcsolom, király.

A WD talán 3 éves múlhatott és döglött, HDS is kicsit jóindulatú, mert konkrétan használhatatlan a wincsi, 3 partícióból kettőt lát és csak 200gb-t olvas. Hát....nem sokat bírta, nem vagyok tőle elájulva :(

részletek:

Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : ST3250824A
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 39 °C
Maximális hőmérséklet (valaha mért) . . . . . . : 40 °C, 2014.10.29. 7:39:11
Minimális hőmérséklet (valaha mért) . . . . . . : 36 °C, 2014.10.28. 17:56:43
Maximális hőmérséklet (teljes élettartam alatt) : 56 °C
Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 582 nap, 16 óra
Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : több mint 1000 nap
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.
Nincs szükség beavatkozásra.

-- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #1: WDC WD5000AAKS-00V1A0 --

Lemez Tulajdonságok
---------------------

Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : WDC WD5000AAKS-00V1A0
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : 05.01D05
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : WD-WCAWF1774174
Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 476937 MB
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 40 °C
Maximális hőmérséklet (valaha mért) . . . . . . : 40 °C, 2014.10.29. 7:54:23
Minimális hőmérséklet (valaha mért) . . . . . . : 35 °C, 2014.10.28. 18:41:49
Maximális hőmérséklet (teljes élettartam alatt) : 65 °C
Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 478 nap, 16 óra
Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : 336 nap
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ##########---------- 50 % (Közepes)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

A lemez önteszt során talált 3 hibás szektort.
A lemez felületén található 1324 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

(#1624) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok,

Az én két winyóm így bírja. A Maxtor jó pár éve már csak torrentre van használva, ahhoz képest meglepően jól bírja szerintem :)

(#1625) nanus válasza Fboy (#1624) üzenetére


nanus
senior tag

Akkor még nekem sem kell aggódnom..bár rég volt már 2004 :B ....a hengeres adatkábel az viszont pár éve szivatott rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#1626) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topikot, ezért itt kérdem: mennyire jó/nemjó egy merevlemeznek, ha fejjel lefelé, vagy élére állítva kell üzemelnie a gépházban? Gondolom nem lesz semmi baja, de azért... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1627) liksoft válasza nanus (#1625) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért számolj a korával is! Nem lesz örök életű, és simán produkálhatja a "tegnap még tökéletes volt" halált is!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1628) liksoft válasza AxBattler (#1626) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A legjobb a talpán. Utána a fejjel lefelé, majd az élén. A főmotor és a szimmering terhelése más a pozícióktól függően. Ha egy lemezes típust használsz, akkor mindegy, de 3 lemeztől kezdve a talpán használat a leginkább ajánlott. A garanciát mindenhogy ki kell húznia, de gondolom szeretnél hosszabb élettartamot ha sikerül. (Ez olyan mint autóknál a 30-40 ezres olajcsere. Ha sűrűbben teszi meg az ember, akkor akár 2-3-szor is többet bír a motor. - Fogyasztói társadalom.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1629) AxBattler válasza liksoft (#1628) üzenetére


AxBattler
félisten

A kinézett házban (ha a talpaira állítom) a 3.5-ös HDD a képen látható módon kerülhet rögzítésre, csak 90 fokkal elforgatva, hogy a csatlakozói hátrafelé nézzenek. Egy Samu Spinpoint F3 lenne benne, később ahelyett egy WD RED.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1630) liksoft válasza AxBattler (#1629) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem a típus, hanem a forgó lemezek száma - tömege - a lényeges szempont. A motor terheléséről beszélünk. Ahogy nézem, oldalára lesz állítva a drive. Ilyen pozícióba én maximum 2 lemezes drive-ot tennék.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1631) AxBattler válasza liksoft (#1630) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, akkor ezt észben fogom tartani! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1632) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Toshiba HDD-k megbízhatósága milyen mostanában? Szemezek egy ilyennel, de nem vagyok benne mostanában a HDD-s infókban. Emellé keresek egy párt.

Alapvetően az volt a koncepció, hogy két különböző márka terméke legyen, így került képbe a toshiba, de arra csak 2 év gari van, erre a hitára 3, viszont akkor két azonos típus lenne, ami kicsit kisebb biztonság.

Mennyire érdemes toshibában gondolkodni? Esetleg milyen más márka jöhet szóba? WD-t most nem akarok, Seagate-t nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#1633) liksoft válasza DeFranco (#1632) üzenetére


liksoft
nagyúr

Attól függ, hova. Meleget egyik sem szereti. Egyébként kevéssel találkoztam, és használok is ilyent. Nekem tetszik, valamint úgy tűnik, Toshiba felé irányulok a magán beszerzésekben. A többiből több jön hozzám. Persze az eladotthoz képesti arányt nem tudom. Valamint hibás szállításba is bele lehet futni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1634) DeFranco válasza liksoft (#1633) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Asztali PC-be lesz adattárolásra, egy samu 830-as SSD adja a műsort, mellette egy 1 TB-s 2,5"-os hita van most raktárnak, és akarok mellé rakni még egy valamilyen 1 TB-s 2,5"-ost.

Értelemszerűen 5400-as elég, nem kell 7200-es, és értelemszerűen nem kell SSHD sem. Magas megbízhatóság, magas gariidő (preferált 3 év), kis hőtermelés a szempont. Meg az ár persze.

A koncepció annyi, hogy ha két különböző márka HDD-jét veszem meg, akkor kisebb valószínűséggel lesz időben egyszerre adatvesztés vagy meghibásodás, talán picivel biztosabbak az adatvesztés elkerülésének esélyei. Ez szólna talán a toshiba mellett, a hitachi mellett pedig a 3 év garancia, elvileg lesz még ott ahonnan ez jött ennyi garival.

Dedikált hűtés nyáron megoldható, télen nem szoktam hűteni, a hita úgy veszem észre komolyan alámér, 3-4 fokkal hűvösebb 'sentiel szerint az SSD-nél. Terhelésre beáll az SSD hőmérsékletére.

Szinte biztosan 2,5"-os méretben gondolkodom csak, több okból is. WD felé valahogy nem húzok, esetleg red de az drága és ennyi garanciával nem találok, seagatet nem ismerem. Marad a hita meg a toshiba, innentől lásd fent.

(#1635) liksoft válasza DeFranco (#1634) üzenetére


liksoft
nagyúr

A mostani serveremben a két drive (tükörben): HTS545050B9A300 , ST9500325AS. Közelítenek a 2 évükhöz, de 100-as mindkettő. Server csere lesz, az egyik Toshiba 500-as lesz (7mm-es kisöccse a kérdezettnek), meg a HGST 7mm-es 5400-as drive-ja. Szerintem az Általad megadott két típus a célnak tökéletes lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1636) jerry311


jerry311
nagyúr

Seagate ST4000DM000 4TB
Élt 1 év 4 hónap 8 napot, aztán elfelejtett felpörögni és kommunikálni SATA-n. Tippelem vezérlés adta meg magát.
Garanciális lenne 2015 júliusig, inkább megy darálóba. 20 év alatt ez volt az első (és úgy tűnik utolsó) Seagate vinyóm.
Nézzük a jó oldalát, így már csak SSD van gépben és nagyon csendes lett. :DDD

(#1637) nanus válasza jerry311 (#1636) üzenetére


nanus
senior tag

Gariztasd csak azért is :D

(#1638) jerry311 válasza nanus (#1637) üzenetére


jerry311
nagyúr

Most néztem a Seagate garis feltételeket, mert már csak gyári gari van rá kisker lejárt.
5 centi szivacsba kellene csomagolni (nem a bubis fólia nem jó, egyéb csomagolóanyagok sem), utána jöhet a doboz, aztán postaköltség. Ha nem így csomagolom, akkor ugrott a gari.
Végül visszakapok egy gyári javított HDD-t, amire jövő 2015 Júliusig érvényes még a garancia.
Na pont ennyit nem ér az egész fos.

Hozzáteszem amikor küldte a kisker akkor is bubis fóliában volt kb. 2.5 centi vastagságban és egy nejlonzacskóban, doboz sehol. De amiket a HP szállított EVA meg XP storage-hoz azok sem voltak annyira becsomagolva, mint amit a Seagate kér. Pedig azok nem javításra mentek, hanem bele a rack-be nagyüzemre.

Még csak azt nem döntöttem el, hogy veszek NAS-t vagy építek HP Microserverből.

[ Szerkesztve ]

(#1639) nanus válasza jerry311 (#1638) üzenetére


nanus
senior tag

Szerintem a jav után újraindul a gar(legalább arra az alkatrészre amit cseréltek) idő vagy tévedek :F .....hátha szerencséd van és kapsz egy újat ,vagy eladod aprón a javítottat. :B

(#1640) nimfas


nimfas
addikt

Használt Samsung 2TB wincsi hd203wi típus... 2010-es évjárat mennyit érhet?
Nyilván egy ujraparticionálás és teszt lenne vétel előtt.... Esetleg vmi ajánlott tesztprogram?
Előre is köszönöm.

(#1641) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Képeimnek szeretnék biztonsági mentés céljára venni 2 db külső HDD-t. Csak tárolásra lennének használva, 3-4 havonta venném őket elő, köztes időben a dobozukban, mindentől védve pihennének, de terveim szerint hosszú évekig. Min. 20, max. 100 Gb adatról van szó.

Ami érdekelne:

1. Milyen megbízható márkát/típust ajánlanátok a feladatra? Tényleg hosszú távra gondolok, 10 év minimum.
2. 2,5" vagy 3,5"? Valamelyik esetleg alapból jobb lenne hosszú távra? SSD.t nem akarok, arról esélytelen az adatmentés, ha beüt a mennykő.
3. Gondolom külső tápos a nagyobb hibalehetőség miatt nem javasolt.
4. Esetleg valami egyéb szempont, észrevétel, tipp?

Előre is kösz.

(#1642) jerry311 válasza kaposznyak (#1641) üzenetére


jerry311
nagyúr

Samsung 1TB M3 Portable USB 3.0

Nemtom másnál hogy teljesít, én kb. 2 éve hordom naponta, laptoppal együtt. Minden nap kihúz/bedug. Eddig nincs rá panasz.
Viszont én 2 külön típust vennék, csak hogy nehogy ugyanaz legyen a bajuk ugyanakkor, mert ugyanaz a kedves kínai gyermek szerelte össze őket, egy borús hétfő délelőttön. :))

(#1643) kaposznyak válasza jerry311 (#1642) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz.
Kissé sokallom az 1 TB-t, persze tudom, hogy bármekkora vinyót tele lehet pakolni. Gondolom ebből a szériából az 500Gb-os is hasonló minőséget képvisel?

(#1644) jerry311 válasza kaposznyak (#1643) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tippelem.
Viszont 1 TB és 500 GB közt nincs nagy árkülönbség.

(#1645) kaposznyak válasza jerry311 (#1644) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Valóban, 15.500 vs 19.500.
De ha azt számolom, hogy még az 500Gb-ból is minimum 300Gb parlagon fog heverni, akkor felesleges a nagyobb.

Szívem szerint az 1 TB-os árából vennék 5 db 200 Gb-osat, de sajnos akkorákat már nem nagyon forgalmaznak ésszerű áron.

(#1646) jerry311 válasza kaposznyak (#1645) üzenetére


jerry311
nagyúr

Utána kell nézni, minél egyszerűbb a vinyó annál tartósabb lehet.
Pl ha csak 1 lemeztányér van és azon 1 vagy 2 fej, akkor esélyes hogy tartósabb lesz, mint az a vinyó amiben több lemez és fej van.
Szóval nem feltétlenül butaság kisebb vinyót vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#1647) liksoft válasza jerry311 (#1646) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, reggel van. Nem Neked szántam.

Kopasznyaknak:

Egyiknek: [link]
Másiknak: [link]
Háznak meg USB3-as külsőt. A két különböző drive valószínűleg nem egyszerre adja be a kulcsot. Célszerű USB3-ról meghajtani. Nem a sebesség, hanem a stabilabb tápellátás miatt. Persze ehhez kell USB3 a gépben is!
Esetleg: [link]

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1648) kaposznyak válasza liksoft (#1647) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

kaposznyak!

Így jár az ember, ha elég egyedi a vezetékneve ahhoz, hogy egyik oldalon se legyen foglalt, viszont első ránézésre hasonlít egy létező szóra:-)

Kösz a tippeket. Ezek szerint te is megbízhatóbbnak tartod a kisebb vinyókat?

(#1649) liksoft válasza kaposznyak (#1648) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kevesebb lemez, kisebb hőterhelés, kisebb tömeg, stb...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1650) kaposznyak válasza liksoft (#1649) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

És annak mi az oka, hogy külön javaslod venni a HDD-t meg a házat? Így olcsóbb vagy megbízhatóbb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.