Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) xcds válasza Weaver (#1450) üzenetére


xcds
őstag

Én úgy nézem, sima sata.

(#1452) multiplikato


multiplikato
tag

Sziasztok!
A mai napon a nyáron vett wdc wd10ears 1tb vinyóm kondíciója 73%-ra csökkent. Kissé megdöbbentem. Leállítottam a gépet, megigazgattam a kábeleket, aztán újra bekapcsoltam. A hdsentinel ekkor 64%-ra csökkent, és amíg ezt gépeltem 52%-ra csökkent. Meg vagyok döbbenve. Azért egy kicsit többet vártam egy WD vinyótól. :F
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1453) Weaver válasza multiplikato (#1452) üzenetére


Weaver
senior tag

egy kábelcserét kipróbálnék, és / vagy másik sata portra tedd az alaplapon. esetleg kivenni, és másnál , másik rendszer alatt tesztelni. ha meg tényleg ilyen , akkor bepróbálkozni gariztatással.

(#1454) kokeny92


kokeny92
tag

Sziasztok.

Venni szeretnék egy USB 3.0-ás külső vinyót. Amit majd a monitoromra (samsung t24a350) szeretném rákötni.
Ha a 2.0-ás külső vinyót felismeri meg a pedrivet is, akkor a 3.0-át is fel kéne neki, nemde?
Illetve milyen külső vinyót tudtok ajánlani, ami ár érték arányban jó. Maximum 1TB és maximum 25ezerig szeretnék költekezni.

Üdv Kökény

(#1455) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Egy 70%-os kondíció HD sentinellel mennyire számít rossznak?
Gondolom nem túl jó, de mennyitől cserélik garanciálisan?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1456) PhoenixK válasza AxBattler (#1455) üzenetére


PhoenixK
őstag

Attól függ, mi miatt lett 70%-os. Erről bővebb infót az értékelés melletti ?-re kattintva kapsz.
A csere elvileg 0%-nál lehetséges (tudtommal hozzá van igazítva a gyártói specifikációkhoz), de a gyári tesztprogrammal is érdemes megnézni.

Javaslom a HDSentinel oldalát: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Esetleg kérdezd meg hdsentinel-t a topic-jában: [Re:] Hard Disk Sentinel: S.M.A.R.T., okosan

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1457) Krisztina87


Krisztina87
tag

Ilyet használ valaki? Vagy tud valamit róla?
Árban megfelelő számomra, és ahogy külföldi fórumokon nem szdita senki.
Hitachi 3,5" Deskstar 7k1000.C 500GB, 7200, SATA2

(#1458) Maxell014


Maxell014
senior tag

Üdv !
az lenne a kérdésem hogy egy WesternDigital WD10EZEX mennyire megbízható és hány tányéros ?

(#1459) kalap12


kalap12
tag

Kérdés, a mostani Seagate 2 és 3 tb-os winyók mennyire megbíhzatóak? Mert a wd azt tudom hogy nagyon jó, de a Seagete olcsóbb és ezért kérdezem, Seagete winyók mostanában jók? Köszönöm szépen a válaszokat! :U

(#1460) AxBattler válasza PhoenixK (#1456) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a választ! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1461) crosgals válasza kalap12 (#1459) üzenetére


crosgals
tag

Üdv!
Nálam 3 Seagate vinyó ment tönkre én messziről elkerülöm ezt a márkát!
Inkább WD!

A privátokat hamarabb észreveszem!

(#1462) kalap12 válasza crosgals (#1461) üzenetére


kalap12
tag

Én is pont így gondoltam, nagyon régen még jó volt a Seagate, de az utolsó 6 évben borzalmas, ráadásul a samsungot is felvásárolta, a másik szart...adattárolásra lenne ugye amit vennék, kell a kutyának se a sata III-as meg 7200-as, elég az 5400 fordulatú meg semmi csiri viri, filmek mennek rá adattárolásra, én is wd párti vagyok, okés, köszi ;)

(#1463) kalap12


kalap12
tag

Nekem csak két kérdésem lenne már csak. 1. A dokkoló szoftverét ti feltennétek? Mert gondolom csak szokásos valami backup felesleges program lehet rajta, nem használnám soha. 2. A fontosabb kérdés, el kell jobb oldalt alul távolítani az usb-s eszközt ha nem használom már a winyót? Vagy nyugodtan kikapcsolhatom a dokkolón azt jónapot (kicsit szerintem túl van aggódva ez a téma, mert évek óta minden pendrivét pl. simán lehúzok a gépről),szóval? Köszönöm!! :R

(#1464) kalap12


kalap12
tag

....ugyanis nem értem hogy miért más ha leválasztom jobb oldalt lent szoftveresen a winyót, mintha hátul csak kikapcsolnám a dokkolót, szerintem semmi különbség nincs! SZerintem ugyanaz a dokkolón való ki és bekapcsolás, mintha a gépedbe lenne egy winyó és bekapcsolod a gépet a winyó felpörög ha kikapcsolod a winyó leáll, dokkolónál szerintem dettó, ha bekapcsolod felpörög a winyó ha kikapcsolod leáll, mi a frászért kéne jobb oldalt lent az usb-s eszközt leválasztani ezért? Kérlek írjatok nagyon nagyon köszönöm!

(#1465) PhoenixK válasza kalap12 (#1464) üzenetére


PhoenixK
őstag

A flash drive-okkal ellentétben a vinyóknak van cache-e, amiből késleltetve kerül lemezre az adat. Emiatt érdemes szoftveresen is leválasztani, hogy az esetlegesen itt levő adatok ne vesszenek el.

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1466) kalap12 válasza PhoenixK (#1465) üzenetére


kalap12
tag

köszönöm szépen!!!

(#1467) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni! Van egy WD 10EURS HDD-m 1TB. 2 hónapja kezdett el fura hangot adni magából a windows indulása előtt (halkan kattog és serceg 1 mp-re). Nem is lenn baj ha ez csak az indulásnál lenne, de ha játszok a géppel vagy bármi mást csinálok (filmet nézek vagy zenét hallgatok) akkor is csinálja, sőt ha csak be van kapcsolva akkor is rá szokott jönni olyan óránként de van, hogy sűrűbben. Elvittem a boltba ahol vettem, nevén nem nevezném mert rossz reklám lenne. Azt mondták amit én is tudtam, hogy nincs rajta rossz szektor , illetve hogy a programok azt mutatják minden rendben van. Ugye ezt itthon is megcsináltam. Az az érdekes az egészben, hogy le sem formázták a hdd-met. A garancia még 2014.03.-ig szól de nem szeretném ha hirtelen beszarna mert nagyon sok adatom van rajta ami a munkámhoz kell. Szerintetek mi a baja? Nem volt ilyen hangja ennek a hdd-nek 1,5 évig!!! Köszönöm a segítségeteket előre is!

[ Szerkesztve ]

(#1468) PG989


PG989
csendes tag

Sziasztok!
4 éves Acer Aspire 5735z típusú laptopomban egy Hitachi 256 GB-os HDD van. SSD-vel szeretném fejleszteni és nem tudom, hogy érdemes lenne-e a DVD író helyére Optibay (ultrabay-el) betenni, vagy külső rackben használni. A jelenlegi helyén is átlagosan 40-44 C fokos. Mit gondoltok?

(#1469) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Üdv.

Remélem jó helyen kérdezek.
Noti 2,5"-os winyónak nem árt, ha asztali gépben van használva mint a normál 3,5"-os winyók ? :R

(#1470) pami5


pami5
aktív tag

Három vinyó van bent. Mindhárom Samsung. Tipusok:

HD103SJ 1 TB-os 100MB-os és 900 MB-os partició
a 100MB-on Win7 Pro op. rendszer
a 900MB-on minden más
100%-os 855 napja megy

HD502HJ 500MB-os XP Pro, nagyon keveset (csak írásra) használt
100%-os 23 napot ment

HD204UI 2 TB-os az összes (kb. 800!) torrent
100%-os 168 napja megy

A PC éjjel-nappal megy, heti 1x újra indítva.
Az értékek Hard Disk Sentinel Pro v4.0-tól. :DD

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#1471) ZoleekaPC válasza Csaszykj (#1469) üzenetére


ZoleekaPC
csendes tag

Nem art neki. :)

(#1472) Livius


Livius
őstag

Hello! Van egy kb 6 éves Maxtor 320GB SATA2-es HDD-m, a HD Sentinellel ránéztem mostanában és kondíciója már csak 83%. Szerintetek ez mennyire veszélyes már, és lehetne valamilyen programmal segíteni/javítani rajta még?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1473) Tuto


Tuto
tag

Sziasztok!
3T ás (de minimum 2T) winyo vásárlásán gondolkodom már jó ideje.
Nem megy le az áruk, így nem várok tovább , belevágok.
Viszont nem tudom melyik típust vegyem, amely időt álló lesz.
Filmek tárolására kellene, tehát kis fordulat, kevés tányér, és hosszú élettartam a legfőbb szempontom.
De tényleg ne halljon meg, mert akkor :O fogok.
WD NAS, RED típusokat néztem legutóbb.

Mit ajánlotok???? (bizonyos keretek között a pénz nem számít csak tényleg ok legyen :)) )

Köszönöm előre is!!!

(#1474) sgery


sgery
őstag

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a notiba tettem egy ssd-t, ami kijött belőle 320gb 7200-es hdd azt pedig beraktam egy usb külső házba.
A kérdés maga az, hogy a noti dokkolója folyamosan tolja ki hátul az usb-n a kraftot, még kikapcsolva is (ami nem is gond, mert innen megy a töltőm is) viszont így a vinyó is mindig megy. Kapcsoljam ki az usb tápolást kikapcsolt állapotnál (már ha lehet) vagy jelent bármilyen gondot ha folyamatosan pörög?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1475) Tuto válasza Tuto (#1473) üzenetére


Tuto
tag

Sziasztok!
Nem érkezett vélemény?!
Nincsen ?
Köszönöm előre is, ha bárki ír véleményt!
Üdv

(#1476) redaved


redaved
csendes tag

Vadonat új Western digital Green 1TB-s WD10EZRX merevlemez 5 órás működési idővel eldobta magát, illetve folyamatosan ciripel. Senitel szerint a kondíciója jelenleg 38% .. Ennyit erről a szériáról..

(#1477) blurayoutlet


blurayoutlet
csendes tag

Nekem Samsung 1,5TB és 2TB winchesztereim vannak jó pár darab, de bajom pl nekem nem igazán volt velük. Most az újabb szerzemények már WD-k, remélem azok is működni fognak egy jó ideig…

(#1478) PhoenixK válasza Livius (#1472) üzenetére


PhoenixK
őstag

programmal nem sokat lehet javítani rajta, viszont elsőre nem tűnik vészesnek. Ha az állapota nem romlik, és nem kritikus adatok vannak rajta, akkor még szerintem elmegy egy darabig. A fontos adatokról mentést persze minden esetben kötelező készíteni!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1479) blurayoutlet válasza blurayoutlet (#1477) üzenetére


blurayoutlet
csendes tag

+ van még egy külső USB3-mas silicon power wincheszterem az már működik egy jó ideje, ha külsöt vennék magam részére akkor csak olyat...
+ sikerült életartam garival megvennem egy nagykerbe még pár éve... :)

(#1480) eszgé100


eszgé100
őstag

sziasztok!

lehet, hogy nem pont témába vág, ha esetleg van külön topik, akkor elnézéseteket kérem, hogy nem oda írom.

szóval van egy 2 terrás külső seagate vinyóm, és az everest 48 fokosnak látja. általában a gépházam tetején csücsül, de nem tudom elképzelni, hogy ez normális legyen. terhelve sincs (csak adattárolás), és semmi egyéb hőforrás nincs a közelében, és a burkolaton sem érzem, hogy forró lenne.
lehetséges, hogy csak az everest ír ki valamit rosszul, vagy kezdjek aggódni miatta és keressek inkább valami megoldást rá?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1481) NEMO1968 válasza eszgé100 (#1480) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Az nem lehet,hogy maga a gépház is melegíti kicsit?
Próbáltad máshova tenni?
Pl. padló,asztal.
Ott is 48 fok volt?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#1482) eszgé100 válasza NEMO1968 (#1481) üzenetére


eszgé100
őstag

Most vettem új gépházat, egy cm elite 430-at, és akkor csekkoltam ezeket a hőmérsékleteket. Házon belül minden 25-28 fok, egyedül a videokari 41-42. Szóval nagyon nem lehet átmelegedve a ház sem, de ha hazaérek lecsekkolom máshova téve is

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1483) eszgé100 válasza NEMO1968 (#1481) üzenetére


eszgé100
őstag

ma átraktam a tv állványra, semmi sincs most a közelében, de így is ilyen meleg.
holnap reggel behozom a hőmérőt a szobába, mert HD Sentinel azt írta, hogy újra kellene kalibrálni a hőmérsékletet, lehet, hogy csak az a baja.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1484) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

Vettem pár napja egy Seagate 1 TB ST1000DM003 vinyót és az csinálja, hogy rendszeresen "nyisszan-csisszan" egyet. Alig hallani, de mégis feltűnő.

Szerintetek ez nem probléma? Mi okozhatja?

üdv:
Coleen

(#1485) Huanito555


Huanito555
csendes tag

Sziasztok!
HDD parkolását ki lehet kapcsolni? Biosban sata power managment? vagy energiagazdálkodásnál?
köszi!

(#1486) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Nem teljesen ide tartozik, de talán tud valaki segíteni!
Van egy 5-6 éves hibátlan Samsung Spinpoint F1 3,5"-os HDD-m. Erre szeretnék archiválni adatokat (képek, videó, stb.) úgy, hogy belerakom egy mobil rack-be és nem lenne használva, hanem ha valamiért elszáll a gépben lévő HDD, akkor meglegyen még az adat valahol. Ha a fiókban áll évekig, akkor lehet-e valami baja, elveszhet-e az adat róla? Esetleg új mobil winyó jobb lenne-e, amibe kevesebb "km" van, vagy inkább más megoldást keressek?
Előre is köszi a segítséget!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1487) xcds válasza morfondőr (#1486) üzenetére


xcds
őstag

Ha hibátlan, akkor nem lesz semmi gond. Esetleg a mobilrack miatt. Ha biztosra akarsz menni, akkor ink kösd be a gépbe.

(#1488) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Samsung 2006-ban vásárolt 160GB-os (7200rpm) merevlemez (100/95 HD szerint)
Ez alapján milyen ? Mármint elfogadható még a teljesítménye?

kép: most csak ezt tudtam linkelni,HD sentinel nincs telepítve.

(#1489) #77081088 válasza #77081088 (#1488) üzenetére


#77081088
törölt tag

Hi!
Feltelepítettem a HD Sentinelt. Futtattam a lemezen egy rövid és egy részletes öntesztet.
Mindkettő lefutott hiba nélkül. A lemez állapota HD szerint jelenleg 100/94%. 4 hibás szektor van a felületen (előző win telepítésnél még 100/95%/3db hibás szektor volt).

(#1490) Vinyard#


Vinyard#
aktív tag

Seagate Barracuda 500Gb.

Asszem ez megfőtt. Legalábbis hamarosan beadja a kulcsot. 1 éves sincs. Ugyanúgy használom, mint eddig pedig...filmnézés, netezés, játék, torrent. Minimális mennyiségű programmal, rendszeres karbantartással System care pro 6-tal.

[ Szerkesztve ]

(#1491) golya87


golya87
őstag

Hello

Tudnátok valami programot ajánlani ami huzamosabb időre (12-24 óra) leterheli az adott vinyót?
Van három vinyóm és egy ssd-m egy raid kártyán és meg szeretném izzasztani a raid kártyát.

Köszönöm a segítséget!

(#1492) llewwwi


llewwwi
csendes tag

Na ez ment par orat.

[ Szerkesztve ]

(#1493) Agyzuzo válasza llewwwi (#1492) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Széép. :) Én is tartok ilyen matuzsálemet, a rekorder egy Samsung vinyó 2500 napot ment 0-24-ben. Még most is 100%-os, csak már gépen kívül tanyázik, a legöregebb most csak egy 800 napos WD (az utolsó túlélő a WD vinyóim közül). :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1494) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Van a gepemben 1 Hitachi 7K3000 2 TB-os vinyo. sentinel 36 fokot ir ra.
Vki azt irta ra, hogy sok. Ez egy hangszigetelt hazban van. ( FD Define R4 )

koszike

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#1495) #77081088 válasza sfefe (#1494) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ne foglalkozz azzal a valakivel! :U :)

(#1496) sfefe válasza #77081088 (#1495) üzenetére


sfefe
őstag

Ertem.:) Amugy mennyi a normalis a hofoka egy vinyonak?
Gondolom szamit az is milyen vinyorol van szo?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#1497) #77081088 válasza sfefe (#1496) üzenetére


#77081088
törölt tag

Szerintem a Tied normális hőfokon üzemel. Kérdés egyébként hogy mennyire szellőzik a házad. Nekem (jól szellőző házban) átlag 20-25°C -ot jelez a HD Sentinel. Természetesen használattól függően fel szokott menni 30°C-ra.

(#1498) sfefe válasza #77081088 (#1497) üzenetére


sfefe
őstag

Fentebb irtam milyen haz, elol ket venti hatul 1. 7v-on mennek. ( hangszigetelt haz, nem is fog ugy huteni mint egy gamer haz ) Tobb ventit meg nemigazan szeretnek beletenni mivel pont csendesseg miatt vettem ilyen hazat.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#1499) #77081088 válasza sfefe (#1498) üzenetére


#77081088
törölt tag

Szerintem nincs gond a hőmérséklettel! :K :U :)

(#1500) southernsun


southernsun
tag

Sziasztok!

HD Sentinel ezt írja egyik HDD-re:

Samsung 204 UI 2Tb
Teljesítmény: 100%
Kondíció: 0%

Meghibásodás várható - Attribútum: 3 Spin Up Time, Működési fordulatszám eléréséhez szükséges idő.
Motor ill. csapágy hibára utalhat.
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Működési idő 220 nap.
Összes indulás/ leállás: 1908.
Becsült hártalévő idő: 0 nap.

A HDD garis még, de jelenleg működik teljesen rendben, mentem le róla a cuccokat.
A kérdés: Ha visszaviszem, ebben az állapotában már rossz, tehát gariztatható?
Win is hibaüzenetet dob rá meg HD Sentinel is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.