Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Raymond


Raymond
félisten

WD Caviar SE16 750GB
WD7500AAKS-00RBA0

4 darab RAID5-ben. File server, kikapcs nincs. Napi hasznalat 12-15 user mellett.

2 darab elhalalozott. Az elso kb. 2 ev 3 honap utan, a masodik 2 ev 6 honap utan. Bad sector.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1102) Ombi5


Ombi5
őstag

ud. Szerintetek ,ha egy vinyo elkezd kattogni, az vegleg meghalt?

(#1103) Tommee


Tommee
aktív tag

Western Digital WD5000BEVT-22A0RT0 500GB-os notebook winchester élt 39 napot :O
Pontosabban megy még, 565 hibás szektort töltöttem le rá valahonnan :)), le tudtam menteni róla mindent, de időnként megfagy tőle a gép.
Samsung notivinyóm 4,5 éves, hibátlan mai napig.

(#1104) Tommee válasza Ombi5 (#1102) üzenetére


Tommee
aktív tag

Ha még megy: elkezdett meghalni valószínűleg.
Nézd meg hdsentinel-el, mit ír rá.

(#1105) spejci válasza Ombi5 (#1102) üzenetére


spejci
tag

Nem feltétlenül, az és Samsung F1 esem is kattog ha nagyon dolgozik és 100%-os , habár nagyon idegesítő!

(#1106) laci1128 válasza Gabóka (#1058) üzenetére


laci1128
tag

Hali!

WD Scorpio Black-et használok, ami 7200 rpm-es SATA csatlakozási felületű mobil winyó (2,5"-os - WD2500BEKT). Veszett gyors, az asztali gépemben levő (igaz kicsit régebbi) lemezt pl. porig alázza (WD Caviar SE-16, 7200 rpm, 250 GB, SATA felület, 16 MB puffer, 3,5" - WD2500KS) sebesség tekintetében. A winyó hangja szerintem nem zavaró, bár teljesen csendes szobában hallani. Mondjuk ez preferenciafüggő, hogy kinek mi a zavaró hangerősség.
A melegedés nem veszedelmes téma, a lemez hőmérséklete az érzékelője szerint 32-38 fok között mozog, üzemidő, terhelés és külső hőmérséklet függvényében. Bár a viszonylag kedvező hőmérséklet akár a notebook kialakításának is köszönhető (ThinkPad T60).
Az élettartamról nem tudok sajnos nyilatkozni, hiszen még csak fél éve van meg ez a lemez.
Én nem saccolok neki sokkal kevesebbet a hurcolászás ellenére sem, mint egy 5400 rpm-esnek, lévén szép rezgéselnyelő gumisíneken van rögzítve a gépbe, így fizikai bántalmak nem igazán érik és a hőmérséklete is szvsz rendben van. (Mellékesen említhető lenne még a ThinkVantage ActiveProtection a merevlemezt érő komolyabb fizikai behatások elleni védelemre, bár nem tudom kinek szokása dobálni a noteszgépét. A véletlen balesetek esetén viszont hasznos lehet.)

Ami előtte volt lemez a notiban az egy Hitachi TravelStar 7K100 (HTS721010) volt, szintén 7200 rpm-es, SATA felületű mobil winyó. Hőmérséklet és zaj tekintetében a Scorpio Black-kel pariban van (legalábbis zaj tekintetében az én fülem szerint :) ). Sebességben persze lemarad, lévén a lemez 3 éves, cserébe HDD Sentinel szerint 100%-os a lemez állapota.

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1107) laci1128


laci1128
tag

Elnézést, kicsúsztam a szerkesztési időből:
Adalék, hogy az előző hsz-emben említett TravelStar HDSentinel szerint 130 napot ment eddig és 100%-os állapotú. A Scorpio Black (ami 45 nap üzemidőnél tart, 100%) beszerzése óta a TravelStar az asztali gépbemben kiegészítő tárhelyként + Windows lapfájl tárolásaként szolgál, ott 35-38 fokos hőmérsékleteket produkál.

Az asztali lemezek ugyanabban a gépházban alaphangon is 38 fokosak, de terhelés alatt, kánikulában képesek 42-45 fokos hőmérsékletet is elérni.

Akkor említésre kerülnek ők is:
Maxtor DiamondMax Plus 9 (6Y120P0): 3,5", 120 GB, ATA-133, 7200 rpm, 8 MB puffer:
Működési idő: 337 nap, 94%-os, 1 bad sector. Az eltelt 5 év során igencsak megjött a hangja (másik szobából is hallani, kb. olyan "hangorgiát" produkál mint a 4 GB-os ősi ATA-33-as lemezeim :) ), emiatt mára már nem kedvelem (az IDE szalagkábel miatt meg pláne nem), bár a hangorkántól eltekintve kifogástalanul teszi a dolgát.

WD Caviar SE-16 (WD2500KS): 3,5", 250 GB, SATA, 7200 rpm, 16 MB puffer:
Működési idő: 361 nap, 100%-os állapot. Csendes (a Maxtor-hoz képest, de nem a TravelStar-hoz vagy a Scorpio-hoz képest), gyorsabb (a Maxtor-nál és a TravelStar-nál) és nem kell a szalagkábellel és a jumpereléssel vacakolni. Ezek miatt jobban szeretem a Maxtornál, bár a SATA felület ellenére sajnos még nem rendelkezik NCQ és egyéb AHCI nyalánkságokkal. Néhány fokkal forrófejűbb a Maxtornál.

WD Caviar 14300 (WDAC14300): 3,5", 4,3 GB, ATA-33(?), 5400-nál is kisebb fordulatú (3600 rpm talán?), ha jól tévedek 2 MB puffer:
HDSentinel szerint 0%, a többire pedig nem emlékszem, nem szeretem gépbe rakni, mert fagyásokat produkál, még ha nem is rendszerlemezként van használva. Egyébként masszív lemez, korának (1999) megfelelően jó hangos. Sokáig rendszerlemezként volt használva, utána évekig hűtetlen rackben adatcsere volt a feladata (ez pedig a mostoha sorsának egy apróbb mozzanata, fél osztályomat végigjárta, sokat volt hurcolva). Azon csodálkozom, hogy a kb. 2 év húrcolaszást bírta (olcsó szélessáv + DVD-írók előtti korszak :) ).

az állapotuk HDSentinel szerint

A többieket holnap megvizsgálom alaposabban. Van még egy IDE Fujitsu asztali a tarsolyomban, egy IDE mobil belőle és egy IDE WD Caviar 40 GB (WD400BB).

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1108) Ombi5 válasza Tommee (#1104) üzenetére


Ombi5
őstag

LEfogja a gepet ,be se bootol ha ravan dugva ez mellek vinyonak...

(#1109) Tommee válasza Ombi5 (#1108) üzenetére


Tommee
aktív tag

Ha másik gépben is csinálja, akkor gar vagy kuka, esetleg alkatrésznek/alkatrészt hozzá ha fontos adatok vannak rajta(nem sok rá az esély h menni fog).

(#1110) buherton válasza iMaverick (#1067) üzenetére


buherton
őstag

Ha javasolhatok, akkor várj a vinyó vételével. Menjen lentebb az € árfolyam. Meg ha tényleg nem sürgős akkor jöjjön be a 3TB-s vinyók. Egyenlőre én is várólistára tettem ezt a vágyamat, hogy HDD-re kerüljön minden, és ne legyen többé közöm DVD-hez. Amúgy a nagyon régi TDK CD a legjobb, amit 4x-esen lehet írni. Imperium Galactica azon van meg, és még mindig ok ;) .

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#1111) petrovicslas


petrovicslas
csendes tag

Sziasztok!

Megéri Western Digital HDD-t venni, vagy a Samsung is hasonló élettartamú, megbízhatóságú? Nekem eddig Samsung volt, egyszer kellett szervizelni miután megvettem. Azt kicserélték és azóta gondom sincs vele. Viszont a 2 HDD van árbeli különbség.

Esetleg Seagate-et?

[ Szerkesztve ]

(#1112) mokas_gizi válasza petrovicslas (#1111) üzenetére

Szia!

Saját tapasztalatom alapján én Samsungot javaslok neked, olcsóbb is mint a többi és 3 év gari van rajta...
Én elsőnek vettem még régebben 2 WD 1T-st 2x vesztette el a partíciót másik két ismerősömnél hasonló történt...
Most 16 1,5T-s samsungom van bajom nincs velük...
Nekem winchesterem 1x ment tönkre az egy 1,5 Samsung volt lekapcsoltam a gépet vissza és nem indult, ettől eltekintve nekem Samsung winchesterekkel még sosem volt bajom...

Javaslom hogy 5400 winchestert vegyél mert a 7200 nagyon melegszenek megfelelő hűtés nélkül...annyival meg nem gyorsabb...
Winchesterek most mennek is szépen lefelé szerencsére... :))

(#1113) mokas_gizi válasza mokas_gizi (#1112) üzenetére

Mesternek meg egy 150G-s Velocoid Raptorom van...azzal nincs bajom...

(#1114) FlasH-BacK válasza petrovicslas (#1111) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Hi!
Én is inkább a Samsungra hajlok, habár a WD elvileg jobb minőségű és halkabb. Viszont nem annyira gyorsak, csak az újabbak.
A régi Samsungokkal sok baj volt (60-160gb körüliek), de az újakkal már kevesebb. Ismerősnek 500Gb-os HD501LJ-t vettünk, tudtommal nincs vele probléma.

(#1115) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

sziasztok !

Tudja valaki, hogyan lehet egy SMART attributumot lenullázni ? Konkrétan a C7-esről lenne szó, ami a hibás kábel miatti adatátviteli CRC hibákat számolja.Mivel már kicseréltem a kábelt, az érték nem releváns, de a vinyó (Samsung HD321KJ) még mindig tárolja a számláló értékét, ami persze már rég nem változik.

Köszi

(#1116) PhoenixK válasza Bálnaborjú (#1115) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nullázásról nem tudok, viszont ha HDSentinel-lel nézed, ott emlékeim szerint a kijelzésnél az eltolást be lehet állítani...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1117) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Samsung F3 500GB-s HDD-t akarok venni.

Jó választás? Mennyire megbízható? Hosszú élettartama van? Gyors? Van esetleg ennél jobb minőségű HDD?

(#1118) Ombi5 válasza Tommee (#1109) üzenetére


Ombi5
őstag

Szinte jarhatatlan ut, 40-80 koztott mentenek, annyit nem er meg!

(#1119) mokas_gizi válasza Ombi5 (#1118) üzenetére

Szia!

Ha jól olvasom adatmentésre lenne szükséged itt az oldalon van egy megbízható emberke nekem 3 winchesterrel volt problémám fizikai sérült volt másnapra megcsinálta és nem volt 40-80 ezer ft...ha érdekel írj privátot száma telefonomban megvan... + fent is hirdeti magát szerintem most is...

(#1120) goku_sama


goku_sama
tag

Sziasztok,

Raid 0-ba szeretnék kötni 2 disket.
Szerintetek melyikkel járnék jobban?:

WD 500Gb SATA-II 32Mb WD5001AALS
vagy
Samsung 500Gb SATA-II 16M HD502HJ F3 7200

Köszi a válaszokat előre is.

(#1121) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Tudom,hogy ez nem a megfelelő topik,de nem találtam a kérdéshez illőt.
Szóval adott egy Samsung SP2504C Sata2 winyó(2006-os).Elektronikája elfüstölt,ph-ról rendeltem egy ilyen elektronikát viszont nem történik semmi: Winyó látszólag müködik,de a BIOS nem látja.

ötlet?köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1122) kisgreen


kisgreen
csendes tag

Helló!

Lenne egy kérdésem, a HDD Sentinellel kapcsolatban.

Lehet-e tesztelni úgy egy IDE/PATA-s vinyót,hogy a tesztelésre szánt vinyón NEM az éppen használt OP rendszer fut ( magyarán a vinyó nem ,,fő'' winchester,hanem egy tartalék tárhely ( jelen esetben egy USB-s eszköz ) ) ?

A válaszokat előre is köszönöm!

kisgreenszerviz

Üzenetet prívátban vagy e-mail írj ( kisgreenjob@gmail.com ),inkább az e-mailt olvasom. kisgreen

(#1123) Joe fiú válasza kisgreen (#1122) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Szerintem bármilyen winchestert tud tesztelni,nem kell annak fő winyónak lennie.

(#1124) gabi1991


gabi1991
csendes tag

Alig 1 éves Seagate 32gb vinyó..Már a halálán van..? Lehet vele tenni valamit azon kívűl, hogy becsukom a szemem és eldobom jó messzire?
[link]

[ Szerkesztve ]

Cucu™

(#1125) Joe fiú válasza gabi1991 (#1124) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ezért nem merek Sentinelt használni mert akkor ilyen kétségbeesés fogna el engem is :DDD
Mindenesetre ne dobd ki,legfeljebb na tárolj rajta fontos adatot,amiért kár lenne,ha esetleg a winyó eltávozna.

(#1126) gabi1991 válasza Joe fiú (#1125) üzenetére


gabi1991
csendes tag

Hát én se veszek többet ilyet...Samsung lesz a következő...

Cucu™

(#1127) FlasH-BacK válasza gabi1991 (#1124) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Mindenképp gondoskodj a megfelelő hűtéséről (ha még nem tetted meg). Illetve megnézhetnéd a tápcsatlakozóját, hátha az sincs rendben. Ja, és létfontosságú adatot ne nagyon tárolj rajta. :N

Egyébként jó dolog a HD sentinel, persze ha az ember nem csak a teljesítmény meg a kondíció számokat nézi, hanem a SMART adatokat is, és tudja is, hogy mi mit jelent.

(#1128) sonar válasza kisgreen (#1122) üzenetére


sonar
addikt

Miért ne lehetne?
Ajánlom figyelmedbe még a HDTune progit is

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1129) R


R
aktív tag

időnként (nagyjából 24 óránként) beteges :F hangosságok (most pl 2-3 sec hangosságok ismétlődnek) mire utalnak?
mit lehet nézni tenni?
(hónapok óta nem volt kikapcsolva)

[ Szerkesztve ]

(#1130) R


R
aktív tag

van az 8óránként is :U

(#1131) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok azt szeretném kérdezni, hogy a HD sentinel azt írja, egy HDD re 19napot üzemelt, de ez egy 4 éves notebook gyári vinyója, valamitől nullázódhat ez az érték, vagy létezhet, hogy ennyire keveset használták?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1132) Dany007


Dany007
veterán

Sziasztok!

Lehet rossz helyre teszem fel a kérdésemet, elnézést érte.

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi a még megfelelő hőmérséklet egy vinyónak?

Van egy 1TB-os és egy 250GB-os Samum egymás alatt.
Az egyiken hőmérő szenzor van, a másikat pedig a beépítettem mérem.
A szenzoros 33-37 fokot ír ki, a másik pedig 24-26-ot. Hogy lehet az, hogy ~ 10 fok különbség van a kettő között? És a 37 fok az már közelít az ártalmashoz?

Előre is köszi.

(#1133) Dany007 válasza Dany007 (#1132) üzenetére


Dany007
veterán

Na, most felraktam egy újabb everestet. Ez már tudja mindkét meghajtót mérni.
Szerinte a terrás és a 250-es Samu is 30 fokos, néha ingadozik 1-2 fokkal.
Azért furcsa, mert a szenzort ráragasztottam a HDD fém borítására, tehát onnan veszi az értékeket, ami továbbra is 36-37 fok körüli... Most akkor melyik számít?

(#1134) R


R
aktív tag

időszakos csúnya kerregő venti? hang mire utal?
Everest szerint nincs hiba...

[ Szerkesztve ]

(#1135) Peetry


Peetry
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi külső vinyókról tudtok valami jót/rosszat mondani?
[link]
[link]
[link]

Back-up tárhely lenne. Ha mást tudtok hasonló árfekvésben, azt is megköszönöm. De nem NAS-ra és társaira gondolok.

Köszi előre is.

(#1136) Peetry válasza Peetry (#1135) üzenetére


Peetry
senior tag

sorry, a másik winchesteres topicba akartam :S de ha már itt van, hátha

(#1137) zoltanz


zoltanz
nagyúr

HP és Apple merevlemezekről van valakinek komolyabb tapasztalata? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1138) PZee


PZee
csendes tag

Sziasztok!
Külső merevlemez vásárlásához szeretnék tanácsot kérni.Az egyik a WD WDBAAF0010HBK,a másik WDBAACW0010HBK. Tudom, hogy az utóbbi USB 3.0 csatolású,de most még csak USB 2.0 csatolóm van és a puffere csak 8MB.Mennyire számít a puffer mérete?Hosszabb távon melyiket érdemes megvenni./ árkülönbség 3 000 Ft/
Hozzáértő tanácsaitokat előre is megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

Zee

(#1139) Core2duo6600 válasza PZee (#1138) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mindenképpen az aub 3.0 asat.
A puffer mérete édesmindegy.
Hisz nem erről bootolsz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1140) Core2duo6600 válasza Peetry (#1135) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Semmiképp ne a samsungot vedd, megbizhatatlan.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1141) D.Zoli


D.Zoli
csendes tag

Sziasztok.

Volt egy WD Raptorom, és 2db 500Gigás WD winchesterem.
Mind három megadta magát. Elsőre a Raptor. ő volt a rendszer lemez. mechanikus probléma.kb 2,5 éves volt.

Majd szép sorban a két másik WD lemez is...az egyik éppen ma - kb 2007 márciusi -, mig a másik kb egy hónapja - 2008 tavasz.

Ami ma adta meg magát tegnap még tökéletesen ment, ma meg a HDSentinel írta, hogy sürgős mentés ajánlott, amire már esélyem sem volt.

Egyik sem rendszer lemez volt.
Nagyot csalódtam a WD winchesterekben. Kb. 750Giga adatom ment el.amit nem tudok pótolni.

Szerintetek vmi oka lehet, hogy most ilyen rövid idő alatt nem működik a háromból egy se?
Hőmérséklet rendben volt kb 25-28 fok...hűtést kap, táp egy 400W chiftech.
Eddig minden rendben volt velük.

(#1142) PhoenixK válasza D.Zoli (#1141) üzenetére


PhoenixK
őstag

Mennyi idő alatt haltak meg? Mert számomra az első ideje nem tiszta...
Bár WD-mániás vagyok, azt elismerem, hogy lehetnek hibásak. Azonban - ahogy kivettem - kb. egy-két hónap alatt halt meg akkor ott a környezetben van valami hiba, az ilyen mennyiségű véletlen halál szinte teljesen kizárható!

Elsőre: Táp, földelés, talán SATA-kábel esetlegesen déli-híd. Nálam a legfőbb gyanúsított a táp!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1143) D.Zoli válasza PhoenixK (#1142) üzenetére


D.Zoli
csendes tag

A Raptor kb július...
Az egyik WD 500-as kb egy 1,5 hónapja.
A másik pedig ma.

Eddig semmi gond nem volt..SATA kábel hogyan? a déli hidat nem ismerem annyira.
A táp meg lehet hogy kevés...neki..eddig rendesen ment majdnem 3 évig - kb 2év 6-7 hónap.
Az egész gép meg egy feszültség védős elosztóról megy.

(#1144) PhoenixK válasza D.Zoli (#1143) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem csak a vinyók mehetnek tönkre, ugyanúgy pl. a táp is megadhatta magát, millió oka lehet...

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1145) cgod


cgod
tag

Rövidke winchesteres életemből szemelgetnék:
Halottak:
Maxtor Diamondmax, Seagate előtti és utáni szériák is:
80-120 gigás IDE: amivel találkoztam, mind halott, gépbe téve felpörög, de ennél több életjel nincs. Mondjuk legendásak is voltak a maguk idejében.
500-as SATA: ők mentek anno 7/24 szerverben is, aztán később külső tárhelyként funkcionáltak, kettőből kettő halott. Gépbe betesz, gép néha felismerte őket, de iszonyat lassúság.
400-as samu: 2005. környéke, se kép, se hang. Az akkori kéttányéros samukkal voltak gondok, boltos arc azonnal nyújtott is egy másikat, nem is szórakozott vele, hogy megnézze. Ez pedig jelentett valamit az én szememben. Mellesleg az egytányérosak jók voltak, érdi boltos ismerősök még a szendvicssütőbe is azt szerelték, mégis minimálisat vittek vissza garba, az is nagyrészt user error.

Elevenek és félhullák:
1TB WD green: Factory repaired darab, alapból furcsa seekhang, heteken belül 80 weak, 78 badsector. Gyors csere barracud 7200.12-re, hatossal kezdődő szériaszámmal. Szerveremen már alapból fut a HDsentinel, eddig 100%.
320-as WD (WD3200KS): szintén elég sokat ment 7/24, több, mint 960 napot ír rá ki hdsent, eddig talán egy darab weak sector, lecserélni pedig félek.
160-as seagate PATA: még 2003. környékén vehettem, azóta ment legalább öt gépben és tökéletes volt, mikor eladtam Szegedre.
250-es Samu: addig a két évig, míg használtam, szintén nem volt vele gond.

2000. környéki Seagate Cheetah x15 18.4: szintén nincs vele gond, bár nem is használom. Ő is a szerveremben ment, hangja olyan, mintha közepesen konszolidáltan flexelnének mellettem, emellett van saját szpíkere, ami felbúg, mikor fölpörög. Kemény eszköz.

Volt emellett még ezer kisebb-nagyobb winyóm, viszont hirtelen összegyűjteni csak a legrelevánsabbakat akartam.

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#1146) cgod


cgod
tag

És egy kérdés, ami félig on:
Notivinyó desktop gépben való üzemeltetésében vannak tapasztalatok? Elsődleges kérdés a keret, a második az, hogy kell -e SATA csatit módosítani, a harmadik pedig az, hogy mennyire bírják a strapát?

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#1147) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Mivel nem vagyok járatos ezen a területen, így megkérdezném, hogy lemezfelügyeletre érdemes megvenni ezt a programot? Most kedvezménnyel 1900Ft körül lehetne megvenni

Ashampoo HDD Control 2

read-only mode on the forum

(#1148) eszgé100


eszgé100
őstag

2500 km futár után (természetesen szanaszét hullott a gépem), HD Sentinel szerint:

Maxtor 6Y120LO (114,5 GB):

Teljesítmény 100%
Kondíció: 99% (1 db bad sector)
Működési idő: 1615 nap 2 óra 17 perc
Becsült hátralévő időtartam: több, mint 205 nap

WD WD3200AAKS
Teljesítmény 100%
Kondíció: 100%
Működési idő: 319 nap 1 óra
Becsült hátralévő időtartam: több, mint 1000 nap

más:
lenne egy olyan kérdésem, hogy a vinyők mennyire vízállóak?
ma délután találtam egy felvevős beltéri egységet, (persze nem működik) szétszedve megláttam benne egy 500GB-os Seagate-et amire lecsapódott a pára. várhatok tőle valamit, hogy esetleg beindul-e vagy inkább ne próbáljam ki?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1149) eszgé100 válasza eszgé100 (#1148) üzenetére


eszgé100
őstag

update:

ma beraktam a gépbe, Hd Sentinel szerint minden 100%-os, 93 napot ment. (valaki hamar megunta...)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1150) King Unique válasza Core2duo6600 (#1140) üzenetére


King Unique
titán

Hogy-hogy megbízhatatlan,személyes tapasztalatod van?Külső 2.5" Samu S2 1 TB Usb 3.0 ne vegyek,mert megbízhatatlan szar,csak 3,5" natur hdd-be ajánlottak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.