Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Janó 44


Janó 44
tag

Nekem egy Hitachi HDT725032VLA360 -s winyóm van, ami 16 MB -s pufferű SATA-II -s, és én ezt 2007 októberében vettem. Halk, szinte nem is hallható működés közben (bár a Zalman hűtés a procin lehet, elnyomja a kevéske zaját), jelenleg 33 °C -s az Aida64 szerint, ami 3 fokkal több, mint a CPU -é, mely jelenleg alapórajelen megy. Tökéletesen megy, csak egy probléma volt még vele: egyszer összeomlott a fájlrendszere*, és így az adatokat buktam róla. -Bár azt nem tudom, hogy ez vírus, vagy pedig a winyó számlájára volt írandó.
De lenne egy kérdésem is: Ha bekapcsolnám most az AHCI-t a BIOS -ban, attól is összeomolna a fájlrendszer? Csak mert úgy rémlik, ez megtörtént akkor is, mikor legutóbb kikapcsoltam ezt épp a fent felvázolt okból* kifolyólag: nem tudtam újra operációs rendszert telepíteni rá, amíg ki nem kapcsoltam az AHCI -t, mert a Win 7 telepítő nem tudott partíciókat létrehozni rajta.

(#1702) Janó 44 válasza Mustármag (#1694) üzenetére


Janó 44
tag

Nekem -1 °C -n is gond nélkül ment a winyóm.

(#1703) nanus válasza Janó 44 (#1701) üzenetére


nanus
senior tag

(#1704) Janó 44 válasza nanus (#1703) üzenetére


Janó 44
tag

Kösz szépen. Majd kipróbálom, csak még fut valami, amit most nem állíthatok le semmiképp. Hála az égnek Win 7 -m van, így menni fog. :R

(#1705) Janó 44 válasza nanus (#1703) üzenetére


Janó 44
tag

Kösz még1x. Már 2 gépen is aktíváltuk ezzel a módszerrel, és műxik mind2. Egyébként csakhogy valamivel vissza is kanyarodjak az "alap gondolathoz", ami miatt létezik a topic: bátyámnak meg 640 GB -s Sata II-s Samsung winyója van, és ha jól emlékszek, 2008-2009 körül vette, és még 100% a HD Sentinel szerint. :C

(#1706) nanus válasza Janó 44 (#1705) üzenetére


nanus
senior tag

Az jó... :D

lassan betölti a 11. évet......az indulások számát már 2 éve nem is számolja [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#1707) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Néhány hónapja beszélgettem itt a HDD-k elhelyezésének, és élettartamának kapcsolatáról. A most vásárolt házamban is a rövidebb élére állítva állnának a HDD-k + rendszer SSD. Viszont a HDD-ket elég keveset használnám, alig pörögnének: a rendszer, játékok, és mindennapi fájlok/programok/dokumentumok SSD-ről mennének, torrent-et nem tervezek. Csak adattárolási funkciójuk lenne gyak.

Ebben az esetben sem ajánlott így elhelyezni a merevlemezeket?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1708) tpeter77


tpeter77
addikt

feleségem mondta, hogy napközben bekapcsolta a gépet és sokáig nem csinált semmit,
aztán egyszer bejött a windows javítási ablak, utána megint újraindult de 15-20 percig nem történt semmi....

HD Tune-t lefuttattam, nem csodálkozok a dolgon.
vajon mennyi van még hátra a vinyómnak?! mit csináljak vele? Áprilisig nem veszek másikat :-\

(#1709) Ueda válasza tpeter77 (#1708) üzenetére


Ueda
senior tag

Partícionálással különítsd el a hibás részt. Ha jól látom 2 GB-ot kell lecsípni az elejéből.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#1710) tpeter77 válasza Ueda (#1709) üzenetére


tpeter77
addikt

van olyan progim, amivel a C méretét lehet átméretezni.
Ha az elejéből 5GB-ot lecsípek, attól még el fog indulni a rendszer?
Easeus partition master free - ingyenes változat otthoni célra. Ez jó lehet erre?

(#1711) Ueda válasza tpeter77 (#1710) üzenetére


Ueda
senior tag

Elméleti megoldást írtam. Ami a rendszer újratelepítésénél (előtte fontos adatok lementése) bonyolultabb, nincs jártasságom, így ebben nem tudok segíteni, illetve kockázattal is jár.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#1712) tpeter77 válasza Ueda (#1711) üzenetére


tpeter77
addikt

Találtam megoldást a gondomra!

HDD Regenerator 1.71 verziójú progival
pendrive-ról bootoltam,
kiválasztottam a 3. menüpontot - 3. Regenerate all sectors in a range <even if not bad>
és megcsinálta az adatok átmozgatását és kijavította a hibás szektort.

Ezek után hiba nélkülinek mutatta a HD Sentinel és a HD Tune a vinyót.
a C partíciót 60-ról 55GB-osra csökkentettem és átmozgattam az első 5GB-on túlra a C-t.
Azóta hiba nélkül működik a gép.

(#1713) Intel core33


Intel core33
tag

Sziasztok!Van egy Samsung HD322GJ-m.A kondíció 100%,több mint 1000napot jósol neki a Hard Disk Sentinel.27-29fokos szokott lenni,2partícióra van osztva(C:rendszer,driverekE:Játékok,filmek stb.)A C meghajtó 17%töredezett,az E:33%-osan.Nemrég lett töredezettségmentesítve ezért nem értem hogy mi a probléma.Számít valamit ez a százalék,rontja a teljesítményét a HDD-nek.Nem szeretném sokat töredezettségmentesíteni mert tudom hogy nem tesz jót neki.Előre is köszönöm a segítséget.

(#1714) Saltwater válasza Intel core33 (#1713) üzenetére


Saltwater
aktív tag

"Nem szeretném sokat töredezettségmentesíteni mert tudom hogy nem tesz jót neki."
Ezt hogy kell érteni?

A töredezett merevlemez azt jeleni, hogy egyes fájlok tartalma nem egymás mellett lévő szektorokon helyezkedik el, ezért a töredezett fájlok beolvasásához több idő kell ,mert az olvasófejet a merevlemeznek a beolvasás alkalmával újra és újra át kell pozicionálnia a lemeztányér más-más területeire. A fájlkiolvasás idejét (teljesítményt) a fejpozicionálás(ok) ideje a lemez körbefordulási ideje és a szektorkiolvasás ideje határozza meg. Ha egy fájl sok helyre van szétszóródva, akkor a fenti idők összeadódnak, lassulást okozva.
Ha egy fájl nem töredezett, akkor a merevlemez a fájlt folyamatosan olvashatja.
A töredezettségmentesítés tehát jót tesz.

https://hdd-adatmentes.hu

(#1715) Intel core33 válasza Saltwater (#1714) üzenetére


Intel core33
tag

Arra akartam kitérni hogy az normális-e egy ilyen HDD-nél hogy ilyen gyorsan töredezik?Melyik programot érdemes erre használni,esetleg a windows beépítettjét?

[ Szerkesztve ]

(#1716) Saltwater válasza Intel core33 (#1715) üzenetére


Saltwater
aktív tag

A töredezettséget az okozza, hogy ha törölsz egy fájlt például, akkor annak a helye a fájlrendszer adminisztrációs területén üresként lesz nyilvántartva (pontosabban a törölt fájl helyének a szektorai).
Amikor egy újabb fájlt írsz a merevelemezre, akkor az operációs rendszer vagy a program az üres helyeket (is) kezdi feltölteni, így egyes fájlok nem lesznek egybefüggő lemezterületen, tehát töredezettek lesznek.

Töredezettségmentesítésre a Windows beépített programja megfelelő, de jó lehet a Piriform Defraggler is ami szintén ingyenes.

https://hdd-adatmentes.hu

(#1717) Intel core33 válasza Saltwater (#1716) üzenetére


Intel core33
tag

Köszönöm szépen a választ :).A töredezettség mennyire van hatással a számítógépre?

(#1718) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Samsung HD642JJ
Eddig bírta, új lapban elkezdett döglődni. Ultra ATA CRC errorokkal van tele a napló.

[ Szerkesztve ]

(#1719) Saltwater válasza Intel core33 (#1717) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Csak lassítja, és az embert idegesíti :))

https://hdd-adatmentes.hu

(#1720) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Üdv!
Lenne egy 320GB-os 2009.01.-es gyártmányú Samsung HDD-m. A HDD a napokban megadta magát. Kis hangot ad ki magából, kb olyan hangot mikor kézzel hozzá ér a koronghoz az olvasó. Szétszedtem, megnéztem de semmilyen esztétikai hibát nem találtam rajta. Az adatokat jó lenne kinyerni róla, ilyenkor mi a teendő? Köszi!

(#1721) pubyy


pubyy
tag

meg tudnátok saccolni mennyivel rövidíti meg egy vinyó élettartamát ha élére állítva szerelem be ?

(#1722) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hitachi Deskstar HDS728080PLAT20

80GB IDE

Lemez modelszám : HDS728080PLAT20
Lemez revízió : PF2OA21B
Lemez sorozatszám : PFD210S6T1B3YR
Maximális hõmérséklet (teljes élettartam alatt) : 61 °C
Mûködési idõ : 773 nap, 16 óra
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban elõfordultak problémák 38 alkalommal.
100/92

Sose volt vele bajom, teszi a dolgát.

WD Caviar Blue
Lemez modelszám : WDC WD5000AAKS-00UU3A0
Lemez revízió : 01.03B01
Lemez sorozatszám : WD-WCAYU4110073
Maximális hõmérséklet (teljes élettartam alatt) : 55 °C
Mûködési idõ : 710 nap, 11 óra
100/100

Jó hangja van... Szerintem csapágyhiba. Lassssúúú mint a dög ha róla fut a rendszer. Háttértárnak OK. Gyakran eldobja BIOS szinten a gép. És fagy...

TOSHIBA DT01ACA200

Lemez modelszám : TOSHIBA DT01ACA200
Lemez revízió : MX4OABB0
Lemez sorozatszám : Z2J97Z5GS
Maximális hõmérséklet (teljes élettartam alatt) : 51 °C
Mûködési idõ : 337 nap, 21 óra
100/100

egyelőre hibátlan

(#1723) tpeter77


tpeter77
addikt

Fiúk, a HD Sentinel ezt írja ki

A lemez felületén található 4 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

hogy tudhatnám meg, hogy hol van ez a 4 szektor?
korábban a HDD Regenerátorral kezeltem a hibákat, de a Sentinel 100% jónak találta olvasás teszt során a lemezt.
Ezek szerint most nincs újabb hiba, csak a meglévőekről tud a Sentinel?

(#1724) tpeter77 válasza quailstorm (#1722) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
a WD Blue-nak, amig nem volt csapágyhangja, addig halkabb volt-e vagy hangosabb a Toshibától?

(#1725) quailstorm válasza tpeter77 (#1724) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Halkabb. Teljesen hangtalan volt. Amúgy is könnyű, szerintem egy tányéros csak.
Toshiba az csörög kerreg mint a régi szép időkben. De engem nem izgat.

Amúgy az a zümmögés annyiból áll, hogy rázza a gépházat. Ha lenne gumibakos tartóm nem lenne hangja, de attól még rázkódna.

(#1726) tpeter77 válasza quailstorm (#1725) üzenetére


tpeter77
addikt

a cégnél használunk Blue-kat, és halkak, azért kérdeztem, hogy a Toshiba milyen, mert nálam a
Toshiba ACA100 vs. Black 1TB közül választanék,
és vhol írta egy srác, hogy az új Black alig hangosabb, vagy kb ugyanolyan hangú mint a Blue.

(#1727) quailstorm válasza tpeter77 (#1726) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jójó, de ezt én azért vettem mert ez volt a legolcsóbb :DDD
Plusz akkor még gyári Intel hűtő volt. CM Hyper T4 mellett jobban hallatszik.

(#1728) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.

Hogyan lehet vincseztereken kikapcsolni az advanced power management (APM) funkciot ugy, hogy ujrainditas utan is kikapcsolva maradjon?

Vettem egy laptopot, amiben a vincseszter (HGST HTS541010A7E630) azt csinalja hogy felgyorsul 1 masodpercre aztan vissza, megint fel es vissza. Rajottem hogy az advanced power management (APM) miatt csinalja ezt, es a crystaldiskinfo programmal kikapcsoltam. Igy oke, nem porog fel-le masodpercenkent, de csak addig tart amig ki nem kapcsolom a gepet, ujrainditas utan ujra a gyarilag beallitott ertekre megy.

(#1729) Dot


Dot
őstag

Hali!

Nemrég vettem új alaplapot(MSI Z97 G43) meg HDDket(2x1TB WD Caviar Black RAID0) a gépembe.
Azt vettem észre, hogy ha készenlétbe teszem a gépet, akkor furán állítja le a winyókat.
Elkezd lelassulni a pörgés(tehát elveszi az áramot), majd ráindít, felgyorsítja újra és utána megint lelassítja/leállítja. Mindezt ~3sec alatt.
Nem károsítja ez a HDD-k motorját? Még pörgő tányérokat visszagyorsítja.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1730) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Szeretném megkérdezni,hogy hol lehet kikapcsolni a merevlemez energiagazdálkodást? Köszi!

(#1731) Clam


Clam
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy gépet 3 napja és a merevlemez (Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX) néha ciripelő hangot ad ki. Elég laikus vagyok, de gondolom ez nem egészséges. Ez széria hiba, vagy csak sikerült kifognom egy hibás darabot?

(#1732) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.

Egy megbízhatóságra vonatkozó kérdésem lenne.
Van 4db WD Velociraptor wincsim. Kb mind 200 napot mentek, és hibátlanok. De át kell szerveznem a gépet, és az jutott az eszembe, hogy 1 wicsit kapna rendszer, és a második alá mappába csatolnám a maradék kettőt.
Ez ajánlott, vagy inkább nem javasolt a megbízhatóság érdekében?
Még az is fontos lenne, hogy linux (ubi) alatt is mennie kell.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1733) Dot válasza oncsi (#1732) üzenetére


Dot
őstag

Inkább csinálj RAID5-öt vagy 6-ot! :)
Annál biztosabb gyorsabb nem nagyon van :D

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1734) oncsi válasza Dot (#1733) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi, de ez most nem lehetséges. A gépben csak két wincsi fér el. Van viszont két eSata házam, amibe tenném a többi HDD-t. Linux alatt nincs is gond, de Win-nél nem szeretnék több meghajtót, csak egy C-t,
meg egy D-t, ami alá tennék két mappában két wincsit. Az érdekelne, hogy ha pl. a D. meghibásodik, akkor az alá csatolt HDD-k tartalma biztonságban van e. Ezt most csak átmeneti megoldásnak szánom, mert tervezem a nagyobb HDD-re való költözést. De csak 2.5-es méret jó. Abból meg gyors nem nagyon van más mint a raptorok. (SSD sem jó, 24/7-ben mennek)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1735) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Van két 500GB-os Sata II-es Hitachi vinyóm. HD sentinel szerint mindkettő 100%-os kb 5 évesek lehetnek. Az egyiknél elkezdett visszaszámolni a várható élletartamról ami jelenleg 965 nap és minden nap egyre kevesebb. Van ennek valami jeletősége?

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1736) nanus válasza SpongyaBob (#1735) üzenetére


nanus
senior tag

Van, ahogy te is úgy a hdd is egyre közelebb kerül az élete végéhez.....és ez alól mi sem vagyunk kivételek. ;]

(#1737) SpongyaBob válasza nanus (#1736) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Úgy értettem, hogy valós az a visszaszámláló vagy esetleg már számítsak rá hogy holnap bekrepál?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1738) Ale27


Ale27
csendes tag

Sziasztok !

3 éves laptopomban a minap észrevettem, hogy 27%-os állapotban van a merevlemeze :F
Eddig sosem néztem meg, nem is volt vele gond, most sincs (Teljesítmény 100%), de érdekelne, hogy mire számítsak ezentúl.
Van valami tapasztalat, hogy ezután meddig fogja még bírni ? Szerintetek kezdjem biztonságba helyezni a rajta lévő fontosabb fájlokat ?

Választ előre is köszi !! :R

(#1739) tpeter77 válasza Ale27 (#1738) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
nálunk van egy 31%-os kondíciójú 2.5" HDD, de bűnlassan lehet bármit rámásolni.
és az sem 100% hogy minden adat sértetlen marad oda-vissza másololás után, úgyhogy azt a lemezt kukáztuk. Lementettük róla a fontos adatokat adatokat letöröltük, és a polcon pihen, várja a megsemmisítést.
Te is jobban jársz, ha pár napon-heten belül másik vinyót veszel ehelyett, és felmásolod rá a fontos adatokat. Persze ez csak az én véleményem...

(#1740) StSanya válasza Ale27 (#1738) üzenetére


StSanya
őstag

Folyamatosan fusson a Sentinel, ha tovább romlana, akkor jelezni fogja, amit a napló fülön is feljegyez. Amúgy el mehet még évekig is ilyen állapotban a HDD-d. A 100 valahány nap csak egy becslés. Ha viszont tovább romlana, további rossz szektorok jelennének meg, akkor ez az idő lehet kevesebb is.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1741) Ale27


Ale27
csendes tag

Köszi a válaszokat !! :)

(#1742) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Van ket pár WD15EADS és WD15EARS Wincsim Típuson belül melyik az ajánlottabb? Van megbízhatóságra érdemi különbség köztük? Nas-ban lennének és párban. Mindegyik kb 200 napot ment, és a fej parkolások száma 17-21e közötti.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1743) zsolóka


zsolóka
csendes tag

Sziasztok
Segítséget kérnék tőletek !
Szóval, problémám akadt egy használtan vásárolt PC (Intel E6600 proc) vinyójával (WD250 SATA).
Egy alkalommal beraktam a régi Maxtor SATA vinyót másodikként,eleinte minden OK volt aztán jött egy vírus.
Újra telepítések és egyéb kínlódás után úgy alakult hogy a MAXTOR 160GB-osra tettem fel win7-et és ezzel formáztam meg a WD250
mindkét partícióját.
No ez után hol látta e gép ezt a vinyót hol nem,de inkább nem,még a SETUP-ban sem jöt elő.
Átraktam a régi gépbe a WD250-et egyedüi vinyóként SETUP-ban megvolt,hurrá,régi SUSE lLinux telepítés…..
Partívionálást nem bántottam azt a menü pontot elfogadtam ahogy volt,aztán a telepítés elakadt,nem csinált a gép semmit egy negyed óráig kb.
Kikapcs után újra telepítés próba, a Linux nem talált HDD-t.
Kikapcs,után SETUP,no innen is eltűnt a HDD.
Kb.: ez volt a történet.
Lehet még valamit kezdenem vagy ennyire odavágtam valamivel a vinyónak és inkább vegyek egy másikat ?
Vagy hol bénázhattam el ?

Minden segítséget nagyon köszönök !

(#1744) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek, ezt érdemes lassan cserélni?

WD Blue 640Gb, 2008-ban vettem, tehát idén lesz 7 éves, napi használatban van azóta, ez a rendszervinyó is.
Azóta tökéletesen teszi a dolgát, méretre még most is elég lenne nekem..Bár nincs rajta semmi pótolhatatlan cucc,de ha várható hogy 1-2 éven belül már valami baja lesz, akkor inkább most lecserélem, Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#1745) oncsi válasza Red_Bull (#1744) üzenetére


oncsi
őstag

Nehogy lecseréld. kíváncsi lennék, hogy mennyit is megy el igazán? mit ír ki 2000 nap után. Lehet , hogy nyersz vele egy WD 640GB Aranyszínűt. :)
(egy Taxis Törökországban 2 vagy 3 millió Km- tett egy W123-as Taxiba. Mercedeszék visszavásárolták, és kapott helyette egy aktuális újat. Az öreg taxi meg ki van állítva Stuttgartban a gyári muzeumban.) :P

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1746) mprrpm


mprrpm
tag

Sziasztok!

2,5" Western Digital Scorpio Blue
Modell: WDC WD2500BPVT-00JJ5T0

Openwrt router USB porton csücsül egy külső rack-ben 24/7-ben 2 éve folyamatos üzemben.
Hangját alig hallatja, max hőmérséklet(teljes élettartam alatt:44°C).
Állandó torrent, FTP, SAMBA használatra eddig probléma mentes. :C

MPETYA

(#1747) Saltwater válasza oncsi (#1742) üzenetére


Saltwater
aktív tag

A két merevlemez mindenben egyezik, kivéve a cache méretet, az EADS-ben 32MB RAM van, míg az EARS-ben 64 MB a RAM mérete.
Nem mellesleg egyik sem a legmegbízhatóbb típusok közé tartozik....
3 lemezzel és 6 olvasófejjel gyártották őket.

https://hdd-adatmentes.hu

(#1748) oncsi válasza Saltwater (#1747) üzenetére


oncsi
őstag

Köszönöm.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1749) thrill


thrill
tag

Sziasztok!

Van egy másfél éves 3TB-os Seagate Barracuda HDD-m (7200-as)
Fut a gépen HDD Regenerator 2011 és a napokban elkezdte dobálni azt az üzenetet, hogy:

"Backup Data Immediately!

Attr 190
Temperature difference from 100 parameters goes down..."

Utánaolvastam, és öregedéssel, melegedéssel magyarázzák. Tény, hogy most elég nagy a kánikula, de kb. 43 fokosak a vinyók, ráadásul van mellette egy 2TB-os Barracuda is, az két és fél éves és semmi baja.
HDD Sentinel is fenn van, az nem mondott semmit.

Kezdjek aggódni? Érdemes cserélni? Ha igen, backupra még jó lehet, ha nincs folyamatosan járatva?

(#1750) Feralheart


Feralheart
tag

Sziasztok!
Adott egy 2,5" 500GB WD Blue külső HDD-nek használt winchester, mely egyik napról a másikra, közvetlenül a garancia lejárta után minden előjel nélkül felmondta a szolgálatot. Winchester motor, vagy alaplap halhatott be szerintem, mert nem pörög fel, de rohadtul melegszik.
Előfordulhat, hogy ez ún. "beépített hiba"?
Illetve a rajta lévő adatoknak végleges búcsú, vagy valahogy még le lehet róla menteni?

Hogy a topik témára is válaszoljak:

Winchester fajtája: WD Blue 500GB 2,5"
Élettartama: 2év pár nap
Használat: Apexis 4in1 külső ház, szállítása: ütéstompítós 10"-os tablet tok (de így se ütődött sehova)
Mi történt? Egyik napról a másikra elszállt (miközben sentinelben közel 100%-os kondíciót mutatott előttenap), winchester motor nem indul, de az áramkör nagyon melegszik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.