Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) TeeJay válasza Kriza (#45) üzenetére


TeeJay
félisten

na hétvégén megnézem akkor a több mint 4 éves Seagate vinyómat
de mivel napi 5-10órát mindig ment biztos van benne már 1-2évnyi üzemóra
hétvégén írok pontosabbat :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#52) Kriza


Kriza
őstag

Mégegy céges vinyó:
Samsung SP0802N (80GB, PATA): 251nap, 12óra, 100%

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#53) TeeJay válasza TeeJay (#51) üzenetére


TeeJay
félisten

nosza megnéztem a vinyómat pontosan
tehát

Seagate ST3120022A 120GB 2MB Cache PATA
Power On Hours Count : 8400
SMART-ban minden OK végig

most én is meglepődtem hogy már 8400órát nyúztam :B
de megy mint a huzat mai napig és hangja sincs

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Az újabb HDSentinel verziókban már barátságosabb kondíció számítási módszer van alapértelmezettként beállítva, ha ezt szigorúbbra rakjátok meglehet, hogy csökkenni fog a szép eredmény. Az első verziók között az öreg 4 éves Maxtor winyómra 40%-os kondíciót kaptam, felraktam az akkori frissebbet, amitől már lazább számítási módszer volt, s 80-90%-osnak látta ugyanazt...

(#55) Muton


Muton
addikt

pl nekem is van ~10 éves medalistem, amiből 8 évet a polcon állt. látható, h ezzel az információval van gond.
szerintem célszerű lenne ez üzemórát (a smartban benne van) is leírni a életkor mellé, mert akkor kiderül az idő alatt kapott terhelés, ami mindjárt többet árul el :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#56) Muton válasza Muton (#55) üzenetére


Muton
addikt

most látom, h a #45 ben volt már szó róla :B

akkor kezem:
raptor 74G: 1,75 év, 10645 óra, hibátlan mondjuk újabban fura hangokat ad ki
barracuda9 (ST3160812AS) 160 GB, 8MB: 1.5 év, 5591 óra, hibátlan
barracuda9 (ST3160811AS) 160 GB, 8MB: < 0.5 év, 1654 óra, 8 reallocated

barracuda7 80 GB, 2 MB, pata: jó régi :D , sokkal többet ment, mint a raptor, hibátlan egyszer meghalt, de megrugdostam és feltámadt, azóta is hibátlan


befakkoltak: 3-4 Maxtor (540dx, 740dx)
quantum (valami 8 gigás)
tipikusan gar lejárta után pár nappal, vagy archiválás elkezdésekor mentek tönkre. meg karácsonykor :((

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#57) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok.

Ahhoz, megbízható és nagyjából pontos statisztika kerekedjen ebből irdatlan mennyiségű adatot kell feldolgozni, és akkor jön a feketeleves, adott gyártók még egy adott szériában (pl. Seagate 10-es) is több gyártótól származó alkatrészeket használnak (ellenálások, stb.), de ez pl. a Samsungra kitünően igaz... :)) ezek alapján ezt is figyelembe kellene venni...
De ezek ellnére jó 5let...

En ezzel szolgálhatok:
WD300AA - kb.6 éves - kitünő állapotban
Maxtor Diamondmax9 8MB 160GB SATA - 2 éves - állapot:100% - 803 nap üzemidő
Maxtor Diamondmax10 8MB 200GB SATA - 1,5 éves - áll.: 100% - 535 nap üzemidő
Seagate 7200.10 16MB 400 GB SATA - 2 hónapos - áll.:100% - 21 nap üzemidő
Maxtor Diamondmax9 2MB 120 GB PATA - kb. 3 éves - áll.: 100%

Maxtor Diamondmax9 120GB PATA - élt 0,5 év (fejvezérlő elektronika behalt)
MAxtor Diamondmax9 8MB 200 GB SATA - élt 2 hét (elektronika szénné égett, nem a táp miatt)

no brain, no problem

(#58) Muton válasza Zolee11 (#57) üzenetére


Muton
addikt

hogy lehet a 2 éves (2x365 napos) vinyónak 803 napos üzemideje :F
vagy az életkor csak kb volt? :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#59) TIV


TIV
tag

üdv..nem teljesen ide vág a kérdés de....SATA1 és SATA2 kábelei ugyanolyanok? Vagy különböznek? Mert külsőre ugyanolyanok ugye...köcc! :R

(#60) rembutgood


rembutgood
csendes tag

Helló!
Mia véleményetek a seagate winchesterekről? Lassuak, esetleg zajosak? Ha van valami tapasztalatotok megköszönnék minden fajta hozzászólást.

(#61) Muton válasza TIV (#59) üzenetére


Muton
addikt

nincs különbség

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#62) ANT válasza Muton (#58) üzenetére


ANT
őstag

Ahogy volt középisk. tanárom mondta: ''Egy nap 24 órából áll, és még ott az éjszaka!'' Úgyhogy ezzel kell számolni! :DDD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#63) Bass


Bass
addikt

IBM Deskstar ( IC35L080AVVA07-0 )
80gb ATA 100 és 2002 február óta üzemel kifogástalanul,hangtalanul fő vinyóként a gépemben sokszor 16 órát megy egyhuzamban.Nemrég vittem vissza 1 Samsung 160gb-os 3 év garos vinyót (1 éves) ami elfüstölt úgy hogy büdös majd táp leold,a panelen dagadt meg egy fekete kütyü,és nem cserélték ki csak ha a gyár áldását adja rá,milyen rendszer ez kérdem én,szemét rendszer! (Pécsi üzlet)Ennyit a garanciáról.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#64) proper


proper
őstag

egy kis info ha valakit érdekel

maxtor 6Y120L0
müködési idő: 1487nap 1óra 52perc
teljesitmény 100%
kondició 84%
16db hibás szektor :O
pár hónappal ezelöttig fővinyo volt de vettem egy sata vinyot hogy haladjunk a korral

(#65) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek,

Látom már egész szép adatmennyiség összegyűlt, ma este elkezdem a cikkírást:) Amilyen fürgelajhár vagyok, a héten kész is lesz (+addigra reméljük még befut pár wincsi:)))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66) Csurika


Csurika
csendes tag

4 éve vettem egy Maxtor 40 GB 7200RPM 2MB -s vinyót HDD life-fal a health status 82%
2 éve vettem egy Samsung 80GB 7200RPM 2MB-s vinyót és ez még 100%-os

(#67) Ligend


Ligend
tag

2004. áprilisában vettem az első Samsung SP1614C-s vinyómat (160 GB, SATA-150), egyelőre probléma nélkül használom. A második 2004. júniusában került hozzám, ugyanez a típus, szintén megbízhatóan üzemel.

Kb. 1 éves koruk körül az egyiken SMART szerint 2 reallocated szektor jelent meg. Ez azóta sem növekedett.

Ami a hűtést illeti, egy 8cm-es 5V-on hajtott ventillátor fújja őket folyamatosan, így egyáltalán nem melegszenek.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#68) Kriza válasza rembutgood (#60) üzenetére


Kriza
őstag

Én megbízhatóságra mindenképpen a Seagate-ra esküszöm. Lekopogom, de soha semmi baj nem volt még vele. Nem is hangosak, nem melegszenek úgy, mint pl. a Maxtorok és mostanában elég gyorsak is.
Egyébként a világ legnagyobb HDD gyártója, szóval csak tudnak valamit... ;)

Mostanában még sok szépet lehet hallani a WD-ről, de olyanom soha nem volt.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#69) Ligend válasza Kriza (#68) üzenetére


Ligend
tag

WD-vel nekem vegyes tapasztalataim vannak, igaz, az utóbbi hónapokban nem volt vele problémám. Még régen, 2 db is beadta a kulcsot, de azok még (talán) 15 GB-os modellek voltak.

Az előző céges gépemben (HP) 2005. augusztusa óta pörgött gyakorlatilag 24/7-ben egy 80-as SATA Western Digital. Csendes is volt, a sebességére sem lehetett panaszom. Összesen 7 gépünkben volt ilyen vinyó, és egyet kellett csak cserélni - azt viszont a használatba vételtől számított 1-2 hónapon belül. Összesen tehát 8-ból 1 az arány.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#70) csabyka666


csabyka666
addikt

Hm...érdekes a topic. Hát akkor leírom én is nem túl nagy vinyóállományomat!
A rendszervinyóm egy Samsung SP1614C Sata-s okosság. Nem tudom mikor vettem, kb. 2-3 éve, semmi bajom nincs vele (kipp-kopp). Csendes gyors. Úgy gondolom, nekem a Samsung bejött PC téren (monitor, billentyűzet, egér, vinyó, memória)
DE! Van egy Maxtor 80 gigásom is :((, ezzel csak szívok! Maxtort ne vegyen senki! 36 bad szektorral büszkélkedik, zajos és melegszik! Egyetlen pozitívuma, hogy baromi gyorsan másolok róla (~50 mega/másodperc)
Ennyi...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#71) Ligend válasza csabyka666 (#70) üzenetére


Ligend
tag

Most hogy említed a Maxtor-t... Van egy kb. 4 éves 6Y120L0 (120 GB, ATA133, 2MB cache) vinyóm, amit még egy bedöglött 6Y120P0 (8MB cache) helyett kaptam. Ez utóbbi 2-3 hetet bírt ki, mielőtt elkezdett kattogni.

A 6Y120L0 egyelőre működik, de csak nagyon ritkán használom, mert kb. 2 éve fogta magát, és elfelejtette, hogy neki van SMART képessége. Mindezt egy bad sector megjelenését követően. Akkor úgy-ahogy helyre lett rakva (bad sector nincs rajta, nem is lassú), de a SMART hiánya miatt már nem bízom rá értékes adataimat.

De hogy mondjak pozitív példát is, a barátnőm gépébe még 2003-ban vettünk egy 5400rpm-es 80GB-os Maxtort (a pontos típust fejből nem tudom). Nyúzza rendesen, ennek ellenére eddig még tökéletesen működött.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#72) dchard


dchard
veterán

Két lemezem van:

Samsung SP1203N 120GB ATA133 7200rpm: 2,5 éves, Samsunghoz képest halk, nincs baja, hangosabb nem lett.

Samsung SP2504C 250Gb SATA2 8MB 7200rpm: 1,5 éves, Samsunghoz képest halk, nincs baja, ez talán egy icike-picikét hangosabb lett, mint gyárilag.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73) szasza_1


szasza_1
senior tag

Akkor én is leírom a tapasztalataimat:

WD Caviar 540MB 1994-es, tökéletes :)
13GB Quantum 2001-es, tökéletes

80GB Samsung: egyszer cseréltetve, nem pörgött fel, a második most megy rendessen, de hangos, ráz, mint állat :)
2x160GB Samsung: eddig mennek, de rettenetesen ráznak
250GB Samsung: 3-szor tünt el róla a partició, SMART szerint hamarosan meg fog halni

120GB Seagate: eddig tökéletes
2x320GB 7200.10-es Seagate: eddig tökéletes.

A vinyók nagy része 24/7-ben mennek, csak szállításhoz voltak leállítva.

(#74) Tigi


Tigi
őstag

Hát megbízhatóságban én is a Seagate-re esküszök.
A régi gépemben (ami most a kislányomé) nem emlékszem pontosan 4 vagy 5 éves a 120GB-os Seagate és eddig semmi gond pedig az utóbbi 1,5 évben folyamatosan ment.
Az új gépemben eddig még jól megy a 320-as Samu és remélem, hogy nem lesz vele gond mert a haveri körben most szállt el 1 80-as és 1 120-as Samu. :((

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#75) Cyrin


Cyrin
addikt

Az enyém 500 GB Samsung és tök csöndes...

(#76) BobChemistry


BobChemistry
őstag

maxtor:

egy slim, 40 GB-osom volt először, 2002-ben vettem
párszor hurcolásztam, 2 x elejtettem
azóta is megy :)


seagate:
2 db ment tönkre fél éven belül a kezeim közt, gariban cserélték az elsőt, másodjára hitachit kértem

hitachi:
tökéletes
csendes gyors
hds721616pla380 és hds728080pla380 (160 és 80 GB)

samsung:
legalább 3 db ment tönkre a környezetemben, normál használat közben

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#77) Oliverda


Oliverda
félisten

Seagate 7200.9 [ST3160812AS] - 1,5 éves , 3572 óra üzemidő , hibátlan (kopp-kopp)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#78) rhymes


rhymes
csendes tag

akkor én is...

Maxtor 6Y120LO 120GB/2MB/PATA - működési idő: 715 nap / kondíció: 99%
1 hibás szektor van rajta, a gépből sosem volt kivéve, a vinyó ''blokk'', amiben ez is van egy 8cm/1200rpm ventivel van hűtve, emiatt melegedni sem nagyon melegszik.
Áramkimaradásban már sokszor volt része, és meglehetősen hangos, hamarosan a rackbe kerül :)

Maxtor 4D040H2 40GB/PATA - működési idő SMART szerint 292 nap, de ez baromság, mert sokkal többet ment, mint a másik Maxtor, nagyrészt rackben volt, és több km van benne, mint néhány autóban (vonat/villamos/autó/busz: minden utazott már) igazi leharcolt veterán, 356 hibás szektorral, HDSentinel szerint már fél éve (akkor raktam fel először) csak egy hónapja van hátra, kondíció: 12% :)
Hozzá kell tennem, hogy gurult már le fél emeletet lépcsőházban, ejtettem el, öregasszony rugott már bele buszon táskán keresztül jó embereset, volt, hogy megázott stb. Olyan, mint Jason, elpusztíthatatlan.

Samsung SP2004C 200GB/8MB/SATA2 - működési idő: 454 nap / kondíció: 100%.
Gyors, halk, hűvös, de rezonál, kellett alá gumialátét rögzítéskor, így szinte észrevehetetlen. Viszont, ha még egy samsung kerül a házba, a rezonancia új erőre kap, gondolom ugyanazon a frekvencián gerjesztik egymást, ismerősöm 250GB-s rack-es sata samsungjával közösen vesekövet tudnak robbantani, ha ráteszed az oldalad a gépházra.

Ezeken kívül még van egy 80-as és egy 120-as pata samsung, amiket én ''szervizelek'' 2-2,5 évesek, SMART adatot nem tudok mondani, de probléma nincs velük, a 80-as nem túl fürge, de mind2 halk és azok még nem rezonálnak.

Most készülök venni egy újabb vinyót a 120-as pótlására, samsungban gondolkodok, csak azt nem tudom, hogy az új T-széria rezonancia terén hogy áll.
Tud vki infót a 320/400-as sata vinyókról ilyen szempontból? Mert félek, hogyha csoportban lesznek elkezdenek ''hőbörögni'' :)

(#79) Iceclon


Iceclon
csendes tag

A nagy hőségre való tekintettel - és jóbarátom tanácsára - feltettem a HDSentinelt.... és az eredmény (gyártó specifikus tesztben):

Maxtor 6X120M0 SATA - 120G - vinyó: 1161 nap üzemidő, 2 hibás szektor, 82%-os kondíció, 100%-os teljesítmény (rendszer + raktár meghajtó)
Maxtor 6X120M0 SATA - 120G - vinyó: 1320 nap üzemidő, 100 hibás szektor, önteszten 62 hibás szektor. 81% Kondíció, 100% Teljesítmény. (raktár)

Mindkét vinyó a nap 24 órájába megy, szinte folyamatos írás/olvasással (kb 100 folyamat 'egyszerre' egyik program szerint, persze ez nem tudom mennyire igaz vagy hogy ez mennyire reális érték, a lényeg hogy nem kíméltem)

Évekig mentek 60-70 fokos környezetben, pont egy éve került mindkettő egy CM Stacker ház vinyótartójába amiben 12 centis venti hűti őket átlag 50-55 fokosra őket.
Mozgatva nem voltak, max annyira míg át lettek szerelve egyik gépből a másikba :DDD



[Szerkesztve]

(#80) s@ndrew


s@ndrew
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Nagyszerű kezdeményezés, én is csatlakoznék!

Seagate Barracuda ST340810A 40Gb/5400 rpm ATA 3,5''
Üzembe helyezve: 2001
Üzemidő min: 18.000 h (jelenleg USB-s házban lakik, nincs sentinel adat)
Hihetetlen, de nincs bad sector, pedig nem kíméltem. NU2002-vel volt rendszeresen karbantartva és nem volt mozgatva sem.
Amikor vettem, Maxtort kértem, de lebeszéltek róla. A kortárs Maxtorok azóta mind kipusztultak a környékemről.

IBM Dara (Hitachi) 2100
12Gb/4200 rpm ATA 2,5''
Üzembe helyezve: 1999
Üzemidő: 612 nap :F talán azóta, mióta utoljára volt kiszedve... reálisabb adat a kb. 25.000 h
91% kondíció, 94% teljesítmény
Utóbbi két évben 24/7-ben megy egy IBM TP 570e-ben, lányaim ütik vágják, a szó szoros értelmében

Hitachi HTS5410 80Gb/5400 rpm ATA 2,5''
Üzembe helyezve: 2006
Üzemidő: 99 nap 23 óra (2399 h)
100% kondíció és teljesítmény
Asus A6 series notiban van, kicsit lassú és kellemetlen frekin zúg.

Szóval én (most már) szerencsés vagyok a vincsikkel, de a giga alatti időkben rengeteget szívtam. Csak a nosztalgia kedvéért: 80Mb WD, 130Mb Maxtor, 420Mb Conner (ki emlékszik?) 540 Mb Quantum ezek mind idő előtt fejezték be...


Csak nézőpont kérdése, ki van a rácson belül és ki kívül ;-)

(#81) butch3r


butch3r
senior tag

1. Maxtor 2R015H1 IDE
Üzembe helyezve: 2000 környékén
Üzemidő : 6500 óra
Méret: 15GB
6 hibás szektor, 94%-os kondíció. Az elmúl 2-3 évben vándor vinyóként van használva, mobil rackben.

2. Samsung SP1614C SATA 8MB
Üzembe helyezve: 2005 tavasz
Üzemidő: 4353 óra
Méret: 160GB
1 hibás szektor, 98%-os kondíció. Folyamatosan rendszer vínyónak volt használva, valamint a letöltött cuccok is ide érkeznek meg, szóval használva van rendesen.

3. Samsung SP2004C SATA-II 8MB
Üzembe helyezve: 2005 karácsony
Üzemidő: 6559 óra.
Méret: 200GB
Nincs hibás szektor. 100%-os kondíció

4. Samsung HD321KJ SATA-II 16MB
Üzembe helyezve: 2007.07.06
Üzemidő: 93 óra
Méret: 320GB
Nincs hibás szektor. 100%-os kondíció.

Megj: A 160-as vinyó idősebb és biztosan többet volt használva, mégis a 200ast látja többet használtnak a HDsentinel. Ennek szerintem nem program hiba az oka, hanem hogy egy debreceni ismerős hozta nagykerből, bár ezekszerint lehet hogy egy picit használták elötte...

A maxtor a slim szériábol való, ugyhogy kimondottan halk, nem melekszik.

A samsung-ok, együtt vannak egy 3as hdd rack-ben, szerintem nem kimondottan hangosak. Egy 12Cm-es venti hűti őket, így most 27 C°-os szoba hőmérséklet melett, az alábbiak szerint alakul a hőmérsékletük:

SP1614C 15C°
SP2004C 31C°
HD321KJ 30C°

Augusztusban érkezik az erősítés, egy 400GB-s személyében majd beszámolok.
Én is szivesen látnám azt az összesítő excel-t.

Mod: HDSentinel mind a 4 vinyóra 100%-os teljesítményt igér.

[Szerkesztve]

(#82) butch3r válasza butch3r (#81) üzenetére


butch3r
senior tag

MOst vettem észre, a 160 as nem 15C°-os hanem 35C°-os.

(#83) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Samsung SP0411N ( 40Gb, Pata, két és fél év)
Teljesítmény-->100%
Kondíció-------->98%
Egy hibás szektor

Jól bírja a kisöreg odabennt..

(#84) Gabeszku


Gabeszku
senior tag

Most pukknantak meg a vinyóim :)
Tipusok:
SP2504C Samsung nem volt még egy éves sem :(
2db SP1213C -4 évesek voltak, raid-0-ban mentek végig. Ezekkel meg voltam elégedve nagyon.

Ahogy látom mindegyik vinyó szar :D

Üdvözlettel: Gabeszku

(#85) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Tenap motorral vittem el haverhoz a 10gb Seagate--t ,kilyukat a zacsi amibe volt és dobott jópár bukfencett az aszfalton.
De semmi baja 2001 ota megy2004 -ig rendcer vinyoként .
Most nem tudom ,hogy a sentinel hány%ad rá mert nincs a gépbe..(elpusztithatatlan)

A rendszer vinyom egy samu 160gb Sp1634N 1,5 éves100%kondi100%teljesitmény
A müködési idött nálam a hard disk sentinel nem jól jelzi leregadt 30 napnál.

Másik gép:samu 40gb pata 2m 2,5 év 96%telj 100%kondi

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#86) ngdr88


ngdr88
tag

Hello! Van 1 Samsung SP1613N 160Gb ata133 8Mb Cache vinyóm. 1 éves. Idáig nem nagyon volt vele gondom csak nem tudom hogy az a vinyó hibája e hogy ha pl a sajátgépet vagy a d meghajtót megnyitom akkor elég lassan nyíilik meg. Ez a vinyó hibája vagy a Celeron 3.06 proci miatt van szerintetek?? vagy még mi miatt lehet? És még annyi vlt vele hogy mikor rárakatm a Titan ventit és visszaraktam a gépbe, felismerte, de lemez olvasási hibát írt ki és nem indult a win, aztán ctrl+alt+del, ugyanaz, aztán kinyomtan és visza aztán jó lett. Ez mitöl lehet? :F
Teljes konfig az adataimnál.

[Szerkesztve]

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#87) venember83


venember83
nagyúr

Ennyi vinyoval nem lehet kezdeni semmit :(

Ha nem jon surgosen meg csomo feedback akkor hiabavalo a topic...

Pedig szvsz mindenki orulne 1 megalapozott megbizhatosagi tablazatnak.


ngdr88: itt probalkozz ->[link]

[Szerkesztve]

(#88) L.T.


L.T.
aktív tag

Hello! Én most vettem egy Samsung Spinpoint T166 500 GB (HD501LJ) vinyót. :DD Remélem jó lesz. Egyébként most tesztelték a PH-n [link] és szinte a legjobb lett :C

(#89) zonaporkolt


zonaporkolt
tag

Eloszor az epito jellegu beszolasaim...
Igazi unikum ez a topic :) Szerintem meg kellene huzni a kapacitas also hatarat, mert az csak foloslegesen "feldolgozando" adat, ha 10-12 eves vinyokrol is lesz info. Manapsag 40 (80?) GB-nal kisebb vinyot ujonnan nem lehet kapni. A statisztikat szerintem elsosorban azok fogjak olvasni, akik vinyovasarlas elott allnak. Mellesleg valami "papirforma" sem artana a feldolgozast megkonnyitendo (pl. vinyo PONTOS tipusa, kapacitas, uzemido, teljesitmeny, kondicio, stabil/mobil, ...)

No a rizsa utan melohelyi vinyegradok adatai:
Maxtor 6Y080L0 / 80GB / 409 nap / 92% / 100% / S
Seagate ST3120022A / 120GB / 401 nap / 100% / 95% / S (3 bad sector)

(#90) venember83 válasza zonaporkolt (#89) üzenetére


venember83
nagyúr

Sajnos meg igy sem gyult ossze eleg adat, h rendes statisztika keszuljon...

Uj hdd-omrol is irjam be az infokat:
Western Digital 160GB SATA-II 8MB Caviar SE -> WD1600AAJS - remelem meg sokaig problemamentes lesz, ugyanugy mint eddig.

(#91) ANT válasza venember83 (#90) üzenetére


ANT
őstag

Mer' a sok lusta fórumozó nem ír be ide! :((( Pedig a legtöbbnek tutira van vinyó a gépében! :D

Szerk: kiegészítés a #4-hez: Seagate ST3320820U2-RK 320GB három hónapos, eddig hibátlan!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#92) lazydog válasza ANT (#91) üzenetére


lazydog
addikt

Eleve ellentmondásos ez a topic. :U
Általában új, esetleg 1-2 éves vinyók vannak a felhasználók gépeiben. Ha valamelyik típusról kiderülne, hogy ettől régebbi és többségük még mindig hibátlan, akkor elvileg érdemes volna ilyet venni. Gyakorlatilag viszont ekkor már csak használtan kapható, elavult, korszerűtlen cucc.
Másrészt nem derül ki, hogy mennyit, milyen körülmények között futottak, milyen S.M.A.R.T. értékek jellemzik, milyen programmal vizsgálva.
Mikor, illetve mennyi idő után jelenthető ki egy vinyóról, hogy megbízható?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#93) venember83 válasza lazydog (#92) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem is a hdd-s vilagot akarja t72killer kollega (illetve szereny szemelyem) megvaltani, csupan egy statisztikat kesziteni. Igazad van termeszetesen, de hatha a buvos szamokbol ki lehet majd olvasni valamit :U

(#94) CséZé válasza venember83 (#90) üzenetére


CséZé
őstag

Én is ilyet néztem ki magamnak. Meg vagy vele elégedve? Hangja? Sebessége? :)

(#95) ANT válasza lazydog (#92) üzenetére


ANT
őstag

Az elavulós gondolatmenetet picit kiegészíteném: ha a több éves, elavult, de megbízható vinyót már nem is kapja meg a júzer újan, azért még mindig jó támpont lehet egy újabb típus megvásárlásához. Szerintem.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#96) lazydog válasza ANT (#95) üzenetére


lazydog
addikt

Sajnos pont ez, ami nem így működik. Egy bizonyos gyártó a jól sikerült szériája után bármikor előállhat egy csapnivaló újjal, vagy éppen fordítva.
Nemcsak szerintem. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#97) ANT válasza lazydog (#96) üzenetére


ANT
őstag

Akkor tényleg káosz az egész! :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#98) skoos


skoos
őstag

Hibás szektor, teljesítmény, élettartam.....milyen progit használtok? Engem is érdekelne, a sokat szállított, zötykölődott WD raptorom mennyit húz még...

(#99) sgergi válasza skoos (#98) üzenetére


sgergi
veterán

(#100) Gallac


Gallac
senior tag

Hy mindenkinek!

Első komolyabb winyom 40 Gb Quantum/Maxtor lényegében ekkor vette meg a Maxtor a Quantumot, bírt kb 20 hónapot aztan a sok cipelés miatt elkezdte jatszani a felpörgök leallaok dolgot aztan mérgemben szétszedtem.D hozzáteszem a végén már nem is látta a Bios...

2003.12.24 Samsung 80 G-s HD Sentinel 80%-osnak irja halk, gyors hibátlanul müxik, bár egy gagyibb tápos gépben kattogott
2005.11. hó Samsung 120 G-s hibátlanul müködik..
2005.11. hó Maxtor Diamondmax 9 Plus gyors, hibátlanul müködik, de irtó gyorsan 45 fokos lesz, ritkán van a gépben.
2006.11. hó olcsón egy slim Maxtor 30 G igazan gyors, halk, hibátlan eddig...szeretett melegedni de 2 db halk ventivel megoldottam.
2007.02 hó kaptam szinte ingyen egy Maxtor 80 G-s Diamondmax Plus 9 ez is hibátlan, de gyorsan felmelegszik...venti kell neki.

igazából a 40 G-s Quantumot és egy anno gyártott 4 g IBM-et nyírtam ki totálra, bár az IBM winyon az első fele ~2 G még jó, de már csak könyvnehezeknek jó:)

nem szólom le egyetlen gyártóét sem Maxtorokat is sokan fikázzák de nekem nem volt lényeges bajom velük, de az igaz hogy rendkívül melegedő típus..

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.