Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Redneck válasza SpongyaBob (#1850) üzenetére


Redneck
veterán

Ez nagyon jó csak zavar a hangja. Ilyenkor mi marad? Kábel ki/be?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1852) SpongyaBob válasza Redneck (#1851) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ennyire hangos lenne? Nekem van két 7 éves hitachi HDD-m és mindkettő gyakorlatilag hangtalan, pedig nem a felső kategóriából valók..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1853) Redneck válasza SpongyaBob (#1852) üzenetére


Redneck
veterán

Elég érzékeny vagyok a hangra éjszaka. Amúgy nem vészes, de mivel hónapok óta nem hallgattam, így zavar.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1854) Redneck


Redneck
veterán

Köszönöm a segítséget, marad a hang, majd megszokom újra. Éjszaka aludni kell. Ha játszanék mégis, úgysem hallom. :DDD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1855) Doky586 válasza Redneck (#1854) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A ventillátorok csatlakozóit is húzd ki.. Mindet. Akkor lesz a legcsendesebb.. :DD

(#1856) Redneck válasza Doky586 (#1855) üzenetére


Redneck
veterán

Tudod hogy értettem. Jóval hangosabb a HDD, mint az egész hűtés terheletlenül. Pedig amúgy nem hangos, de mondtam, csak este zavar... :W :O

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1857) dugo_ válasza Redneck (#1848) üzenetére


dugo_
veterán

Csináld meg ezt a bütykölős okosságot:
https://www.youtube.com/watch?v=BZnljKjJLvM

(#1858) Redneck válasza dugo_ (#1857) üzenetére


Redneck
veterán

Kössz a tippet, tetszik! 😍

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1859) core i7


core i7
addikt

Sziasztok

Teljes alatti maximális hőmérséklet miért 44 fok mikor a valaha mért 28
Romolhat emiatt a kondicio? Csak mert 100-ról lement 99% ra :F

(#1860) dugo_ válasza core i7 (#1859) üzenetére


dugo_
veterán

Általában 70°C van megadva az SSD-k maximális üzemi hőmérsékletének, 30-40°C környékén bőven jó vagy. A 28-at valószínűleg a mostani telepítés alatt mért maximumként jelzi ki, a 44 pedig egy korábbi, másik rendszer maximumaként maradt benne.

A kondíció folyamatosan csökken a ráírt adatmennyiség függvényében, de ez nem olyan mutató, mint a HDD-knél. 1%-osan is tudhatja ugyanazt a teljesítményt az SSD, mint újkorában.

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

(#1861) core i7 válasza dugo_ (#1860) üzenetére


core i7
addikt

Én meg már megijedtem köszönöm a segítséget :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1862) rolii92i


rolii92i
tag

Üdv!
Ha nem tökéletesen van a helyén a merevlemez az okozhat általános teljesítményt csökkenést a gépnél?
Létezik vmi progi erre ami ki tudná mutatni h gördülékenyen működik e vagy sem?
Vagy köztes megoldás nem nagyon létezik? :D

(#1863) 7s26c


7s26c
senior tag

Átböngészvén a topikot , arra a kérdésre keresem a választ, hogy végülis mire mentsek adatot? :) Kezdtük cd-dvd-írással , de ugyebár azok szép számmal hunytak el, ráadásul mi olvassa be mondjuk 15 év múlva? Külső merevlemez, pendrive ? Azok is fejlődnek, elavulnak , elhasználódnak....Mentsem felhőbe az adataim? Nincs bizalmam hozzá, mégha az is a jövő. Van egy tonna írott lemezem, tuti a negyede már halott, főleg a tíz év felettiek. Lesz-e valaha tartós szabvány és formátum adatrögzítésre, tárolásra? Vagy a fogyasztói társadalomban ez eleve esélytelen?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#1864) Doky586 válasza 7s26c (#1863) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

én bazalt kőtáblákba vésem.. az bizonyítottan soká megmarad.. :DD

(#1865) dugo_ válasza 7s26c (#1863) üzenetére


dugo_
veterán

Pedig a felhőt megfontolhatnád.
Backups with the 3-2-1 rule

Nekem 3 külső merevlemezre van tükrözve a gépemben lévő fő merevlemez tartalma, legfontosabbak ezen felül felhőben, a felhős mappa tükrözve egy sd kártyára, a rendszer lemezképe lementve, hogy azonnal visszaflashelhető legyen, plusz egy 5. kisebb méretű merevlemezen a rendszer klónja, hogy csak át kelljen rakni, ha az SSD elhasal.

Ezen kívül egy dedikált pendrive fix live linux-szal, egy dedikált sd kártya fix win telepítőkkel, amik mindig kéznél van, ha megborul a rendszerem.

Annyit legalább csinálj, hogy egy megbízhatóbb szériának mondott merevlemezre pár naponta/hetente mentegess és ne tartsd áram alatt, ha nem használod épp. A backupodnak csak a paranoiád szabhat határt.

(#1866) 7s26c válasza Doky586 (#1864) üzenetére


7s26c
senior tag

Elismerem, tarós megoldás. :D Bár sokáig tart majd beolvasni róla a Star Wars-t HD-ben :)

Dugo : amúgy elméletileg azok is elszállhatnak nem ? :)
Mentegetek, mentegetek... :DD

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#1867) dugo_ válasza 7s26c (#1866) üzenetére


dugo_
veterán

Persze, hogy elszállhatnak, de ha x backupodból elszáll egy, akkor x-1 is elég arra az időre, amíg veszel új hordozót és felépíted újra a mentésed. Nem kell kicentizni az x-et és akkor nem ér meglepetés, ha 1-2 lemez elszáll vagy adatvesztés következik be a felhőben.

(#1868) 7s26c válasza dugo_ (#1867) üzenetére


7s26c
senior tag

Köszi! Végigolvastam a hsz-ed kétszer is , azt hiszem követendő példa lesz :) Jelenleg csupán 1db külső winchester a backup.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#1869) Doky586 válasza dugo_ (#1865) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Pedig a felhőt megfontolhatnád"
Pedig a felhő csak egy szolgáltatás. abból is ingyenes. Egy csettintésre megszüntethetik, igaz előtte pár hónappal értesítenek róla. Féltucat ilyesmit megéltem már, mert nem voltak elég népszerűek, felvásárolta őket a konkurencia, stb..

Ez biztos bekövetkezne ha kitörne Európában egy háború, becsapódna pl Franciaországba egy meteorit/üstökös (pl Apophis, Bennu), stb..

(#1870) 7s26c válasza Doky586 (#1869) üzenetére


7s26c
senior tag

családi képek erejéig merészkedtem eddig csak az egekbe....ahogy informatikus ismerősök szokták mondani : "önként adatszolgáltatsz a CIA szervereire". De lehet ez is csak paranoia

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#1871) dugo_ válasza Doky586 (#1869) üzenetére


dugo_
veterán

Persze, nem is önmagában alkalmazandónak mondom, hanem a 3-2-1 szabály alapján a mentés egyik részének.

(#1872) Mika1227


Mika1227
őstag

Érdemes úgy beállítani az energia gazdálkodásnál, hogy soha ne álljanak le a vinyók? Vagy ez az élet tartalmat nem befolyásolja?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1873) Doky586 válasza Mika1227 (#1872) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen érdemes percenként leállítgatni ha a villanyszámlán akarsz havi 10Ft-ot spórolni, viszont asztali gépnél a HDD élettartama negyedére esik.. :((

[ Szerkesztve ]

(#1874) Mika1227 válasza Doky586 (#1873) üzenetére


Mika1227
őstag

Akkor ne álljanak le soha? Jól értelmezem? :F :U

SpongyaBob:ok. Köszi!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1875) SpongyaBob válasza Mika1227 (#1874) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Jól. Sokkal rosszabb ha mindig fel kell pörögnie. Többet árt ha állandóan parkol/leáll a fej. Nekem 6-7 éves vinyóim is vannak és a mai napig 100/100 mind a kettő, úgy hogy nem engedem őket leállni, csak ugye akkor állnak le ha a gép nem megy.

Nálam a HD sentinel Win10-zel együtt indul, fejlett energiagazdálkodás maximális, 254-re engedélyezve az összes meghajtón, + Win energiagazdálkodás merevlemezezek kikapcsolása--> soha

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1876) 7s26c válasza SpongyaBob (#1875) üzenetére


7s26c
senior tag

7 éves? Az nagyon jó. Mi az a kondíciós érték ami már nem elfogadható? Van egy 70%-os vinyóm. (Teljesítmény 100)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#1877) SpongyaBob válasza 7s26c (#1876) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az egyik notebook vinyómnál 75%-os a kondíció. (teljesítmény 100%) Mindez azért mert a régi alaplapom vezérlője nem szerette ez a vinyót és szerinte "A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 203 alkalommal." Ez Smartban azonban ott maradt, de az égegyadta világon semmi baja sincs.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1878) 7s26c válasza SpongyaBob (#1877) üzenetére


7s26c
senior tag

köszi szépen! :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#1879) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok! Mik a tapasztalatok a Western Digital Caviar Blue-val (320GB)? Van egy ilyen merevlemezem NAS-ban, 0-24 ben pörög, de nem sok írás-olvasás történik rajta.
Eddig 21000 óra van benne. Mit gondoltok, meddig húzza még?

Valamint most vettem egy 2TB-os Seagate NAS HDD-t. Valakinek azzal van tapasztalata?

(#1880) mprrpm válasza ssid3956 (#1879) üzenetére


mprrpm
tag

Igaz nem Caviar Blue 320, de eddig hibátlan lassan 31000 óránál jár!
Házi szerverbe teszi a dolgát 0-24ben: torrent, NAS, FTP...stb.
SMART:

MPETYA

(#1881) Zwitter


Zwitter
tag

Üdv!

Adatmentéshez kéne egy lehetőleg minél kisebb külső fél terrás HDD vagy SSD. Most én kinéztem egyet-egyet, de kérdés, hogy az ártól függetlenül melyik stabilabb, megbízhatóbb, tartósabb, stb?

HDD: [link]

SSD: [link]

-Z

[ Szerkesztve ]

(#1882) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Mennyire problémás, ha a laptopom megvan döntve kb. 45° -kal?
Egész konkrétan a HDD esetleges terhelésére lennék kíváncsi, ugyanis egy ilyen laptop állvány van alatta.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1883) csgabee


csgabee
tag

Sziasztok.
Ha elfüstölt a merevlemez elektrónikája mit lehet tenni?
Van egy 2tb wd green,és 1 db 1tb wd green.
A chip megvan égve az allján.Szétcsavaroztam ,és láttam az alján mindkettőnek.

(#1884) Doky586 válasza csgabee (#1883) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

mit lehet tenni? Bedobod a kukába, esetleg elviszed a szelektív elektronikai hulladék gyűjtőbe.. és megjegyzed hogy jobban kell hűteni az utódját.. :DDD

(#1885) csgabee válasza Doky586 (#1884) üzenetére


csgabee
tag

A hűtéssel nem volt gond.Túláramot kaptak:(

(#1886) core i7


core i7
addikt

Tudom nem szabad töredezettségmentesíteni az SSD-t de m történik ha töredezettségmentesítem csak mert elfeledkeztem és megtettem okozhattam kárt?

(#1887) dugo_ válasza core i7 (#1886) üzenetére


dugo_
veterán

Nem okoztál vele semmi konkrét "kárt", csak feleslegesen terhelted írással. És mivel az SSD leginkább üzemidő és írásmennyiség függvényében romlik el, ezért x idő helyett x-4 percnél fog kidögleni. De mivel az SSD-ken általában a vezérlő IC romlik el előbb, minthogy a cellák elfáradjanak, ezért nincs miért aggódnod.

Ha pár óra után ránézel a töredezettségmentesített SSD-re, akkor ugyanolyan lesz, mint előtte, mivel a TRIM újra szétdobálta a cellák tartamát egyenletesen.

(#1888) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok.
Volt régen ez a Samsung 840EVO lassulás mizéria, aztán kijött valami frissítés amit anno fel is tettem emlékszem de mért értékek alapján (neten valami teszt) még rosszabb lett bizonyos szempontból.
Habár ezt én azóta sem vettem észre de ez betudható annak, hogy előtte HDD-t használtam meg nekem egy SSD alapból is gyorsabb bármilyen HDD-től.
Tehát a kérdésem mivel azóta nem követtem, abból azóta lett valami? Újabb frissítés vagy valami fejlemény? Neten nem találok semmi érdemlegeset.

(#1889) dugo_ válasza Szajo (#1888) üzenetére


dugo_
veterán

Az EXT0DB6Q a legfrisebb firmware hozzá. Ez több mint két évvel ezelőtt jött ki és egy csapásra megoldotta a lassulást. Ha neked ezzel sem tudja a gyári értékeket, akkor lehet, hogy nem az SSD-vel van probléma.

(#1890) Szajo válasza dugo_ (#1889) üzenetére


Szajo
őstag

Szerinted bármiféle Windows újratelepítés hozhat eredményt?

(#1891) dugo_ válasza Szajo (#1890) üzenetére


dugo_
veterán

Hát egy friss Windows az mindig kellemes érzés, de amíg nem tudjuk, hogy számszerűen mit jelent ez a lassulás, addig nem is lehet semerre sem elindulni.
Mérd le először eszerint:
https://logout.hu/bejegyzes/bodor/gyorstalpalo_ssd_sebesseg_problemasoknak.html

A problémával foglalkozó régi topikban van pár teljes mérés, pl:
https://logout.hu/tema/re_lassan_olvashatok_a_regi_adatok_a_samsung_840/hsz_678-678.html
Ilyesmit kéne kapnod.

Nekem csak egy régi szekvenciális olvasásról van képem, azóta viszont csak SATA2-es laptopban fut, nincs értelme újramérnem:
http://i.imgur.com/A7jV14I.png

Esetleg lefuttathatsz egy http://www.puransoftware.com/DiskFresh.html-t is, ez leolvassa, majd cellánként újraírja az egész meghajtót.

Ha sehogy nem jön vissza a sebesség, akkor lehet vírust, vagy bármilyen programot keresni, ami folyamatos lemezhasználatot generál (Task Manager - Performance - Resource Monitor). Aztán jöhet a hardverhibák kizárása egyesével. (Anno nekem egy VGA hibás notiban esett le 200MB/s köré a sebessége, először a déli hídra gyanakodott a szaki, hiszen ahhoz lenne köze a SATA interfésznek).

(#1892) RockFonok


RockFonok
tag

Sziasztok!

Egyik belső merevlemezt nem használom mindig, akkor lecsatlakoztathatom a gépről?

Toshiba 1TB el van osztva a windowsnak 80GB a D meghajtónak 851GB. D meghajtóra mennek a letöltések és ha jó a film akkor rá rakom külső merevlemezre, vagy a WD 1TB belső merevlemezre de az most üres. Az üres belső merevlemezemet ritkán használom, nem lesz baja ha le csatlakoztatom a gépről?
És milyen időközönként használjam?
És ha lecsatlakoztatom akkor tovább bírja az élettartama?

Köszönöm!

(#1893) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Adott 2 db szinte teljesen ugyon olyan 500-as WD Green hdd. (WD5000AACS és WD5000AADS)
Az egyikben van 1880nap és 140 indulás a másikban 480 nap és 5050 indulás. Jelenleg mindegyik 100/100-as.
Tudom nehéz megjósolni, de melyik bírhatja tovább?
Úgy hallottam, hogy a több indulástól sokkal jobban kopik. Viszont a másikba meg nagyon sok az üzemidő...

[ Szerkesztve ]

(#1894) Doky586 válasza Repsol600 (#1893) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

45 ezer üzemóra felett járok és jól bírja a HD154UI, úgyhogy a 2e óra az smafu..
vagy nem óra hanem nap?

[ Szerkesztve ]

(#1895) Repsol600 válasza Doky586 (#1894) üzenetére


Repsol600
addikt

1880 nap tehát x24. Kb ebbe is annyi van mint a Tiedben. :)

(#1896) 7s26c


7s26c
senior tag

a várható élettartam amit a sentinel tippel, mennyire reális ?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#1898) Quentin Ruby


Quentin Ruby
senior tag

Remélem nem off, de szerintetek az normális, hogy veszek 2016 vége felé egy új vinyót, ami utóbb kiderült, 2012 januárjában gyártottak? Ez így teljesen ok? Természetesen ez is csak akkor derült ki, amikor elkezdett fél év után köhögni! Fene sem nézte a gyártási dátumot!

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1899) radi8tor válasza Quentin Ruby (#1898) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze ez lehetséges. Amennyiben bolti garancia van rá, akkor nem lesz bajod belőle. Gyártói garanciát már nehezebb lenne érvényesíttetni. :)

⭐ Stella

(#1900) Quentin Ruby válasza radi8tor (#1899) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

de ez így teljesen normális? mert nekem teljesen abszurdnak tűnik az, hogy megveszek valami olyan eszközt, aminek élettartama/életciklusa alapból nem túl vaskos, és erre még 4 évig egy raktárban vár valakire, aki megveszi.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.