Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.hdd élettartalmával lenne pár kérdésem. :R jól tudom,hogy általában,a gép bekapcsolásakor,az az felpörgésnél használódik a vinyó a legjobban?tehát mi kedvez jobban a vinyó élet tartalmának ha kb 4x1 óra netezésről van szó,reggel,délben, délután és este:ha a használaton kívül ki kapcsolom a gépet,vagy ha az üres időkben,alvó módba hagyom hogy kerüljön?

(#1502) dreim76


dreim76
csendes tag

Sziasztok!

Csak érdekességnek írom, 1 hónap alatt 2 vadiúj WD 5000AAKX vinyó mondott unalmast :Y Az első egy hetet bírt, a második amit az első helyett kaptam gariba, már halva született, meg se nyekkent. Persze a bolt csak ámult, hogy ilyet még nem láttak...haha :Y Most gariban már a 3. WD-t nyüstölöm lekopogom(kop-kop) :D eddig 100%-os szóval hozzák csak a vinyók legselejtesebb darabjai kerültek? Vagy én vagyok ilyen "szerencsés"?
Ja majd elfelejtettem, egy Samu 502HJ-vel kezdtem ami 2,5 év után lehelte ki lelkét, még jó, hogy garis volt :DD ÉLJEN A GARANCIA :DDD
Kérdés: Toshibával jobban járnék? :F

[ Szerkesztve ]

(#1503) xlaxix


xlaxix
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a SAMSUNG HD250HJ-ről?
Nálam 2008 április óta zakatol a gépben probléma nélkül. Jelenleg 28 °C-os. Nem is szokott több lenni.
Vajon kitart még pár évig ez a merevlemez? (Tudom, senki se jövendőmondó közületek :D )
Sok adatot tárolok és jó lenne, ha azok megmaradnának még pár évekig.
Ezen a vinyón tárolok rengeteg fényképet és zenét, azért lenne fontos.
Előre is köszi a válaszokat! :)

(#1504) Memora


Memora
senior tag

HDD-t vennék adattárolásra (lassú, nem melegszik, megbízható, stb), 3TB-s WD és az új Toshiba DT01ABA200 között vacilálok, de végigfutva a topic utolsó oldalát a WD már ki is hullott...

A Toshiba DT01ABA200-ról esetleg van (már) valakinek tapasztalata?

Ezt a cikket mán olvastam :D

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#1505) cuebler


cuebler
senior tag

nah én is beleröfögök :D

ha lehetne még venni quantum-ot, biztos ma is azt vásárolnám. a samu ultrámban egy 120gb-os vertex4 és az optibay-be szerelt gyári 500gb-os samu van benne. a gép szinte pont egy éves, mindkét winyó állapota közel 100% (?!)

a legviccesebb az, hogy munka-játék-filmnézés miatt a gép átlag napi 14 órát megy (párom szerint nálam egy gép élettartama években harmadannyi, mint másnál), az 500gb-ot többek között a torrent miatt tettem be.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1506) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok! Azz alábbi WD-m egy ILYEN dobozban van. Az a problémám, hogy ha kikapcsolom a médialejátszót (Mede8er med600x3d), a vinyóhoz hajolva még mindig hallom, hogy működik, nem kapcsol ki magától egész éjjel sem, hiába nem megy a készülék, amire rá van kötve.
Ettől mennyire "kopik" a vinyó, vagy be lehet valahol állítani, hogy leállítsa magát?

Köszönöm!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1507) plman


plman
tag

Szép napot mindenkinek!

csak most bukkantam erre a topikra és olvasva a hozzászólásokat kíváncsiságból beszereztem a HD Sentinel -t, hogy megnézzem a vinyóim állapotát, ezelőtt soha nem néztem még ezeket az adatokat.

1. Samsung 250 GB (SP2514N)

Kb. 6 éve vettem újonnnan, sokáig (kb. 5 évig) rendszervinyó volt. Számtalanszor volt már formázva, partícionálva.

Teljesítmény: 100%
Kondíció:98% (1 hibás szektor van a lemezen)
Működési idő: 501 nap 22 óra
Becsült hátralévő élettartam: több mint 1000 nap
Összes indulás/leállás: 6134
Hőmérséklet: 42 C

2. Samsung 500 GB (HD502HJ)

Kb. 2 éve vettem szintén újonnan, jelenleg (kb. 1 éve) ez a rendszer vinyó, max 5-6 alkalommal volt formázva.

Teljesítmény: 100%
Kondíció: 100% (nincs hibás szektor)
Működési idő: 198 nap 1 óra
Becsült hátralévő időtartam: több mint 1000 nap
Összes indulás/leállás: 2800
Hőmérséklet: 46 C

3. Samsung/Segate 2 TB (ST2000DL004)

Karácsony előtt vettem kb. fél éve újyonnan, jelenleg filmek tárolására használom, formázva csak egyszer volt.

Teljesítmény: 100%
kondíció: 100% (nincs hibás szektor)
Működési idő: 18 nap 15 óra
Becsült hátralévő időtartam: több mint 1000 nap
Összes indulás/leállás: 727
Hőmérséklet: 42 C

A pc hétköznapokon 4-6, hétvégékenként 12-14 órát megy.

(#1508) Santiagain válasza Santiagain (#1164) üzenetére


Santiagain
senior tag

Átléptem vele az 1000 napot, még mindig 100/100.

Hitachi HDP725050GLA360
1091 nap, 13 óra.
4199 indulás.
(Torrent vinyó.)

[ Szerkesztve ]

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#1509) Mándor


Mándor
csendes tag

Samsung HD160JJ:

Működési idő: 1205 nap
Összes indulás/leállás: 12493

Teljesítmény: 100%
Kondíció: 70%

"Beating chest and drum, beating tired bones again. Age-old battle mine, weapon out and belly in."

(#1510) Mándor


Mándor
csendes tag

Megj. az előzőhöz: A kondíció már kb. 5 éve 70%-on van.

"Beating chest and drum, beating tired bones again. Age-old battle mine, weapon out and belly in."

(#1511) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

A kérdésem nem teljesen ide tartozik, de hátha tudja valaki, hogy érdemes-e megcsinálni:

Adott egy autó, melyben DVD fejegység található fejtámlamonitorokkal. A fejegység (JVC KD-AVX) tudja kezelni a hátsó USB portján a 80GB-os külső HDD-met. Ezt ki is próbáltam, gond nélkül műxik vele.
Az autóban menet közben a rázkódás nem vágja hamar haza a HDD-t? Esetleg van valami megoldás, amivel csillapíthatom a rezgést - mondjuk valami szilikoncsík a HDD-re, stb.?
Vagy csak simán a saját külső házában nyugodtan használhatom?

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#1512) syberia válasza Santiagain (#1508) üzenetére


syberia
veterán

Nagyon jók ezek a Hitachi vinyók, nekem is ez márka zúg a gépemben :D Eddig 100/100 de közel sem 1000 nap futással.

https://howbad.info/

(#1513) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

A saját topikjában nem kaptam választ tegnap óta, ezért megkérdem itt is.

"Bár direkt olvastam visszafelé, de azért egy kérdés:
Ez megfelelő 16,5k összegért? 1TB Toshiba 3.5" SATAIII 32 MB cache winchester (DT01ACA100)
Valóban megbízható, csendes, strapabíró? Játékok tárolására / telepítésére lenne (Steam...), tehát nem rendszerlemez.
A másik ez lenne, ugyanannyiért: 1.0 TB Western Digital 7200 64MB WD10EZEX SATA3 Caviar Blue
Kérdés hasonló, mint fentebb.
Válaszokat előre is köszönöm! :R"

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#1514) emptee válasza syberia (#1512) üzenetére


emptee
csendes tag

Nekem is nagyon megbízhatónak tűnnek a Hitachi vinyók. Egy ismerősnél már 20000 óra felett jár egy 40 GB-os IDE DeskStar. Nem is értem, miért nem lett annyira felkapott márka ezen a területen.

(#1515) syberia válasza emptee (#1514) üzenetére


syberia
veterán

Nem reklámozták magukat annyira mint mások, olyan megbízható mint egy made in japan Mazda :R

https://howbad.info/

(#1516) RolandSz1


RolandSz1
csendes tag

Üdv!
Van egy bóvli WDC WD50 00AADS-00S9B SCSI (500 GB - SATA) merevlemezem, két éves és meghalt. Bad sector nincs, de amikor használom vele a gépet azt látom, hogy a kép lefagy és a HDD jelző led nem villog. Ilyet ne vegyetek, neten is láttam, hogy szidják sokat.
Van egy Samsung SP0822N PATA (80 GB - IDE) cucc is, 9 éves ha jól emlékszem, bad sector mentes és hibátlanul fut. Egyébként gyűlölöm a Samsungot, akármit vettem tőlük (fényképezőgép, két telefon, hűtőszekrény) a garancia lejártával szinte azonnal megadták magukat, de ez a merevlemez kivételesen jól össze van rakva.

(#1517) nanus


nanus
senior tag

:D ez mindent elmond először működésre bírva 2004.04.18- 20.. .. ..?

[ Szerkesztve ]

(#1518) nanus


nanus
senior tag

:DDD csak annyi már nem él....elhalálozott a tesz után 4 hónappal(2008 dec-2013 jul.)

[ Szerkesztve ]

(#1519) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok!
Nem rég vettem a laptopomba egy használt hdd-t és nem tudom menyire megbízható típus.
Egy WD scorpion bluet vettem 160gb-st.
Menyire jó ez a hdd? És milyen rpm-el pörög?
Ugyan is a matricán nincs feltüntetve:

Soknak számít a leállások száma?

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#1520) Vodar válasza Adoka120 (#1519) üzenetére


Vodar
senior tag

Nekem is ilyen van, csak 320GB-osból. Szintén 100/100-as. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve, talán az eddigi legjobb winchesterem. Hogy soknak számít-e, azt nem tudom... de jól működik, hibátlan, szóval nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#1521) Adoka120 válasza Vodar (#1520) üzenetére


Adoka120
tag

Akkor megnyugodtam :)
Múltkos is volt egy 100/100-as winyom seagate 1 évig ment másnapra 7%-os kondija lett és kihunyt szegény :(
És a 62.000 indulás/leállástól megijedtem most.

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#1522) cuebler válasza Adoka120 (#1519) üzenetére


cuebler
senior tag

5400rpm-es. de ha a gugliba beírod a típusnevet (wd1600bevt), pillanatok alatt megtudhatod...
de a második link [link] szerint 600000 start/stop cycles az "élettartama", talán bírja még egy ideig.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1523) Frod


Frod
addikt

Sziasztok
Ővele mit tudnék tenni, hogy megmentsem, vagy kicsit javítsak az állapotán?!

Samsung 160 GB (SP1604N)
(jelenleg egy mobil rackben van tartva, de a használat az szinte állandó)

Teljesítmény: 100%
Kondíció: 43%
Működési idő: 538 nap
Becsült hátralévő élettartam: 237 nap
Összes indulás/leállás: 5077
Hőmérséklet: 44 C

Esetleg valami program, vagy a Hard Disk Sentinelnek van olyan teszt, stb ami segíthet?

Do you see the white shadow?

(#1524) Vodar válasza Frod (#1523) üzenetére


Vodar
senior tag

Szia,

Low Level Format.

Amúgy óvatosabban vele. Bizonyára ütődött, vagy túl gyorsan mozdítottad meg működés közben, azért lett szektor hibás.

[ Szerkesztve ]

(#1525) tigerk


tigerk
tag

Hali
Van egy WD WD800JD 80gb-s kis rendszervinyóm.Egy 2-3 évvel ezelőttig egy lenovo munkagépben volt ahol nagyon nem érte hideg levegő hdd sentinel szerint volt már 62 fokos is.Amióta átköltöztettem egy codegen házba (egyik oldala sincs fent) jobb a helyzet de egy elég hangos hűtővel megy 35 fokot stabilan de ha lekapcsolom elég gyorsan felkúszik 40-38-fokra.Most vettem egy új prochűtőt és rettenetesen zavar a hdd hűtő hangja és szeretném lecserélni vagy kikapcsolni.Valami ötlet vagy ezen az öreg forrófejű szörnyön nem lehet segíteni?Vagy valami jó hdd hűtő?(Egy házi gyártású hdd tartón gondolkodok egy ideje (plexiből) így a házból ki lehetne szedni a hdd/odd tartókat).
Üdv
Tigerk

(#1526) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A házamban csak olyan winyó helyek vannak, amikbe függőlegesen kell a winyót rakni.
Ez nem árt neki?

Köszi!

mod: most olvasom egy régebbi kommentben, hogy nem árt neki. Ha valakinek ettől kicsivel is eltérő véleménye van, az ne fogja vissza magát!! :N Köcc! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1527) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok!

Keresek 1 Tb-os winchestert, külső vagy belső+mobil rack kombóban.

Felhasználása: -kép, film, tárolás hosszútávon.
Elvárás:
- 2,5"
- usb 3.0
- 1 Tb vagy nagyobb
- max 30.000 ft-ig, de nem baj ha van olcsóbb ötlet.
- 3 év garancia

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#1528) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!
Azzal a furcsa kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy:
Lenne egy ismerősöm, aki 4 éve vásárolt egy WD 1TB-s HDD-t és most már nagyon rossz neki. Sok rajta a bad sector és sok írás, olvasás hibát produkál. Többször ledobja az op. rendszert. Már majdnem halott, de mégsem, azonban lenne még rá 1 év garanciája?
Van rá mód, hogy feltünés mentesen megölje? Mondjuk menet közben odaveri az asztalhoz? Erős mágnest érint a felületre?
Vagy ilyenkor mi a teendő?
A válaszokat előre is köszi!

(#1529) PhoenixK válasza jagyugyaerik (#1528) üzenetére


PhoenixK
őstag

Legtöbb helyen ez már ok a garanciához! Nézzétek meg a WD gyári tesztprogramjával, tuti azt fogja mondani, hogy kampec. Ebben az esetben a gari már nem kérdés.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1530) jagyugyaerik válasza PhoenixK (#1529) üzenetére


jagyugyaerik
tag

köszi szépen!

(#1531) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Sziasztok, egy 2TB-os WD-t ami bedoglott (nem lehet rola mar lementeni sem az adatokat, de a mappak latszodnak meg) szerintetek vissza lehet vinni gariban, hogyha tele van wrz cuccokkal? (Letoltott tartalmak, vagy hogy is nevezzem..)

Nezi / jelenti azt barki amikor bevizsgaljak?

Koszonom!

(#1532) PhoenixK válasza ßrainiac (#1531) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nyugodtan visszaviheted:
1) Nem foglalkozik vele senki, hogy mi van rajta
2) Nem fog senki adat-visszaállítással szórakozni azon a vinyón, inkább tolják tovább gari-soron..

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1533) ßrainiac válasza PhoenixK (#1532) üzenetére


ßrainiac
addikt

Thx :R

(#1534) stefyY


stefyY
őstag

Sziasztok!

2011 áprilisa óta használok eddig gond nélkül egy ilyet. A HDS-be eddig nem igazán nézegettem bele komolyabban, az áttekintés fülön mindent kiválóra ír, semmi hiba...viszont a SMART fülre rákukkantottam, és ez fogadott:

Kell valamitől is aggódnom, vagy ne is foglalkozzak ezekkel? Annyira nem értek azért hozzá...köszi előre is. :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#1535) Ledfold


Ledfold
tag

Sziasztok!

Most tervezek venni egy használt vinyót. Érdeklődnék hogy ha a működési idő majdnem 1000 nap, de a hátralévő becsült élettartam 1000 nap, és mindent rendben talált a HD sentinel akkor érdemes-e megvenni? Bírhatja még pár évig szerintetek?

A választokat előre is köszi.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#1536) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog


HD401LJ
155 bad sector immár több mint 4 éve.
Ennyi hibával kaptam annak idején, egy dekát sem romlott.
2009-07-14 23:37:37 volt utolsó hozzászolásom e témában, élő bizonyíték. :)

[ Szerkesztve ]

(#1537) Gjani01


Gjani01
csendes tag

Samsung SP0802N 10 éves :Y hibátlan, Speedfan szerint jelenleg (különösebb terhelés nélkül) 37 °C-os, max 42°C-os szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Légy bátor, aligátor

(#1538) Gjani01 válasza Gjani01 (#1537) üzenetére


Gjani01
csendes tag

HD Sentitel szerint viszont volt már 54 °C-os is :D

Bocs, nem hagyta, hogy előzőt szerkesszem...

[ Szerkesztve ]

Légy bátor, aligátor

(#1539) mikrosuttii


mikrosuttii
aktív tag

Hogy ha már a gép nem érzékeli a vinyót,akkor már megdöglött?

SAMSUNG HD160JJ

[ Szerkesztve ]

(#1540) Agyzuzo válasza mikrosuttii (#1539) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Meg b*zzeg. :DDD (Ezen a hsz-en felröhögtem)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1541) mikrosuttii válasza Agyzuzo (#1540) üzenetére


mikrosuttii
aktív tag

Örülök,hogy örömöt okozhattam :D Csak azért kérdeztem,mert akkor felesleges energiát nem fogok beleölni,hogy működésre bírjam.Megnéztem,re-bootoltam,a kezemben pedig forog a vinyó,de a gépben nem.

(#1542) Agyzuzo válasza mikrosuttii (#1541) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ha a BIOS nem látja, akkor kb. halott ügy sajna.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#1543) dagatt83


dagatt83
csendes tag

sziasztok.nekem egy SEAGATE BARRAKUDA HDD-m van 80GB/ATA100-as 2003-as kiadású és még mindig 100/100%-os én tökéletesen meg vagyok elégedve vele ahhoz viszonyítva hogy már 10-éves.

(#1544) mikrosuttii válasza Agyzuzo (#1542) üzenetére


mikrosuttii
aktív tag

BIOS se ismeri fel.Próbáltam életre bírni valahogy,de nem ment.Vettem inkább egy 250GB-s WD-t,azt jól van. :DDD

(#1545) ryori


ryori
senior tag

külsőként használt wd5000LPVX-22V0TT0 merevlemez, baj e ha 18 napnál jár még csak, de a leállítás/elindítási számláló 12.182 nél jár már? :Y :Y :Y gondolom valami energia takarékos mód miatt lépked alvóba, most a speciális beállításoknál, alvó mód nélküli van bejelölve. :F

[ Szerkesztve ]

(#1546) t420s


t420s
aktív tag

Hogy lehet ekkora különbség két 5400 rpm-es laptop hdd között működési hangban?

Két vadi új 5400 rpm-es sata laptop hdd-ről van szó. HD Sentinel 100/100 mindkettőnél.
Egyik Seagate másik Toshiba.

Zaj működés közben: a Toshiba zaja csak a fülemhez közel tartva egész közelről hallható. A Seagate pedig kis túlzással a szoba másik feléből is.
Miközben a Seagate állítólag folyadékcsapágyas rendszerű, vagyis ennek kéne kisebb zajának lennie.
Mindkettő új mint írom és hibátlan.

Mi okozhatja ezt a nagy különbséget?

(#1547) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Jól sejtem, hogy 2 ugyanakkora méretű ugyanakkora fordulatszámú winchester közül az a gyorsabb, amelyikben kevesebb lemez van? Tehát úgy gondolom, hogy az 1 lemezes változat lehet a gyorsabb, erősítsétek ezt meg pls! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1548) JuliusK


JuliusK
tag

Sziasztok!

Hozzájutottam egy Western Digital Caviar Black 640GB (WD6400AALS) Sata2-es vinyóhoz. Szépen futott (kevés leállással) majdnem 1500 napot 4,5 éven keresztül. Kezdjek izgulni az idő miatt? :) Mennyit bírhat még?

[ Szerkesztve ]

(#1549) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van arról adat, hogy egy winyó hány írási ciklust tud elviselni garantáltan?
Az SSD-knél ez ugyebár meg van adva 300-1000-3000, stb, és a WD velociraptor oldalán is azt olvasom, hogy tud egy olyat, hogy "Pre-emptive Wear Leveling". Ebből én arra következtetek, hogy itt is van ilyen probléma.

Bármi infó erről? :U

Kösssz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1550) Agyzuzo válasza JuliusK (#1548) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Tudod, van az a mondás, hogy ha az ember a 100 évet megéri, nagy gond nem lehet, mert nem sokan halnak meg 100 éven felül... :D (Passz, nekem is vannak ilyen időt megért vinyóim, elvileg elmehet ez még több mint a duplájáig is :) )

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.