Hirdetés
- Meggyi001: Vegán? Nem vegán?
- No Voice in the Galaxy
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Samus: Tomb Raider Remastered I-III
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
-
LOGOUT.hu
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Patice
nagyúr
A legegyszerűbb megoldás számodra először is egy HDMI bemenetes, "HDMI képes" házimozi erősítő.
Nem kell külső hangkártya, mert a laptopodon van HDMI kimenet, amin a hangot és a képet is ki tudja küldeni a laptopod, csak úgy kell beállítani, hogy ez legyen a kimenet.
HDMI-s erősítőből is olyan kell akkor, ami leveszi a hangot a HDMI jeléből és a képet továbbítja szintén egy HDMI csatlakozón + kábelen át a TV felé.
Ha megvan az erősítő, akkor jöhet hozzá egy hangfalrendszer, ez már ízlés, hallás kérdése, ki mit szeret és ehhez képest mennyit hajlandó költeni rá.
Másik megoldás, hogy a laptop HDMI kimenetét a TV HDMi bemenetével kötöd össze és a TV optikai kimenetét vezeted egy optikai kábellel egy régebbi házimozi erősítőbe, amin van optikai (digitális) bemenet. Ezzel a megoldással csak az a bibi, hogy nem mindegy, hogy a TV-d milyen hangformátumokat tud kiküldeni az optikai kimenetén. Dolby Digital? DTS?, LPCM?
Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- Milyen okostelefont vegyek?
- Milyen NAS-t vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- HP notebook topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen SSD-t vegyek?
- Milyen notebookot vegyek?
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest