Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) K53TA


K53TA
tag

Sziasztok,
Nyáron, részben tűző napon használva a Gopro 5 black vagy 6os black kamerák mennyire melegednek fel, mennyire okoz ez működési hibát, ill a fekete ház burkolata és a benne lévő akkumulátor hogy viseli a tűző napsugarait?

Létezik-e olyan Gopro kerékpáros kormányra rögzítő tartó, ami "szerszámmentes gyorscsatlakozós - betapintós"? Vagyis menet közben is kézbe lehet venni és visszarakni a tartóba amibe bepattan.

(#1752) Fruitsys


Fruitsys
újonc

https://www.aliexpress.com/item/32645429459.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dgp6GcA Én ezt használom és bevált. Nekem Hero 5 Black van, és még sosem volt gondom a tűző napsugarakkal :) Nagyon strapabíró minden szempontból.

(#1753) kk831228 válasza K53TA (#1751) üzenetére


kk831228
addikt

Nem volt még gond nyáron, mondjuk olyan sokat azért nem használtam egyfolytában... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1754) K53TA


K53TA
tag

Köszönöm, jó ezt tudni.

(#1755) K53TA


K53TA
tag

Használt Hero 5 Black-ben gondolkodom, mint lehetőség, annak jobban tetszik a hangminősége mint a 6 black-é.
7-est karácsonyi, vagy Black friday akcióban sem mernék venni (már ha lesz ilyen akció), annyi rosszat olvastam róla.
Persze lehet, hogy rosszul gondolom.

(#1756) kk831228 válasza K53TA (#1755) üzenetére


kk831228
addikt

Helyedben én már inkább 6-ot vennék... :K Nem tudom mennyire jó az 5 hangminősége de kétlem hogy a 6 sokkal sz..bb lenne... 7 -est felejtsd el, itt a 8 akkor inkább... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1757) K53TA válasza kk831228 (#1756) üzenetére


K53TA
tag

Csak videók alapján tájékozódtam, pld ezen a videó összehasonlításon a 6os sokkal halkabb.
https://prohardver.hu/tema/gopro_topic/friss.html#forum-nav-btm

Vicces ez a 8-ra vonatkozó akció a gopro.com oldalán, mert 32GB kártya, egy 8-hoz?? Keveslem.

[ Szerkesztve ]

(#1758) Márton válasza K53TA (#1757) üzenetére


Márton
nagyúr

De legalább minden módban vesz rá.
A Sony olyan kártyát adott nekem a Milcéhez, amivel nem megy az XAVCS kodek. Lol.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1759) kk831228 válasza K53TA (#1757) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem ne a mikrofon alapján dönts... :) Ha meg Vvog az elsődleges felejtős a belső mikrofon mindegyiknél... Szvsz persze...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1760) K53TA válasza kk831228 (#1759) üzenetére


K53TA
tag

igazad van, de van egy keret, aminél többet most nem költenék erre a célra, és ahogy nézem a különböző hirdetéseket, inkább az 5 Blackra van esélyem. Persze nem kapkodom el a dolgot.

(#1761) kk831228 válasza K53TA (#1760) üzenetére


kk831228
addikt

mennyi az a keret? :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1762) K53TA válasza kk831228 (#1761) üzenetére


K53TA
tag

Ez PM-ben.

(#1763) Márton


Márton
nagyúr

Hero 7-re keresnék polárszűrőt, de amiket találok, az mind fixnek tűnik, míg egy ilyen
kiegészítőnek pont az a lényege ugye, hogy a naphoz képest megfelelő szögben álljon a maximális hatás érdekében...
Létezik ilyen is a 7-esre?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1764) kk831228 válasza Márton (#1763) üzenetére


kk831228
addikt

Nem létezik, viszont van hozzá adapter amivel rá tudod tekerni a fényképezőgép polár szűrőit...

Maximális hatást azzel tudsz csak elérni, azt hogy ez mennyit ér neked, az már más kérdés... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1765) Márton válasza kk831228 (#1764) üzenetére


Márton
nagyúr

Az úgy már macerás..
Legalább lehetne simán meg 90 fokban elforgatva is felrakni..
Igazából autós belső felvételekhez kéne egy ismerősnek, hogy leszedje az ablakról a tükröződést (tárgyak, fűtőszál, stb). Erre jó most a polárszemüvegem, csak kérdés, hogy egy ilyen szűrőn milyen irányban áll a polarizáló réteg..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1766) K53TA


K53TA
tag

Nyomják lefele a 7es Black árát, már van újonnan 99ezer pénzért is (Emag)...........már ha érdekel valakit.

(#1767) Mosqu!to válasza K53TA (#1766) üzenetére


Mosqu!to
addikt

107k a 8black, a fene akarna így 7et venni :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1768) K53TA válasza Mosqu!to (#1767) üzenetére


K53TA
tag

Hol?
A hivatalos oldalon €429.99 Euro, az több mint 130ezer forint.

(#1769) Márton válasza K53TA (#1768) üzenetére


Márton
nagyúr

Gondolom kuponnal gopro.com

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1770) K53TA válasza Márton (#1769) üzenetére


K53TA
tag

Ha csakúgy nem :-)

(#1771) kabalababa


kabalababa
tag

Vagy így

[ Szerkesztve ]

(#1772) arn válasza K53TA (#1766) üzenetére


arn
félisten

15% kedvezmeny van a kuponnal a gopro7re kozvetlenul toluk rendelve.

***

van akinek van bor a pofajan... magat a kodot arulni [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1773) Mosqu!to válasza Márton (#1769) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Igen, kuponnal gondoltam. Elég sokat kiosztottak itt köztünk, én is továbbküldtem egyet (nekem nincs már több). Gyanítom, hogy másnak se nehéz szerezni :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1774) K53TA válasza Mosqu!to (#1773) üzenetére


K53TA
tag

Gondolom lesz itt még Black Friday, meg karácsonyi és év végi akciók is :-)

(#1775) Mosqu!to válasza K53TA (#1774) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Lehet, bár én nagyobb akcióra nem számítok. 25% a kamerára + 50% a legtöbb kiegészítőre (Gopro plus első hónap ingyen előfizuval). Ha erre ráigérnek, akkor ott valami nagy gebasz van.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1776) kk831228 válasza Márton (#1765) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem 90 fokosak alapból, nekem van telesin polár, holnap megnézem de szerintem az is 90 fokos...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1777) Márton válasza kk831228 (#1776) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi,
azt nézd meg légyszi, az autóban leszedi-e előrefelé a tükröződést

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1778) DonDennis


DonDennis
senior tag

Az, hogy van, hogy gopro.com/eu oldalon berakom a kosárba a gopro maxot meg egy Dual Battery Charger + Battery és kapok ajándékba egy SanDisk Extreme® 64GB microSDXC kártyát és a végösszeg (including VAT) 580 euro? Ez 188.000Ft a sima Max minden nélkül meg Magyarországon 178.000?! +10.000Ft ért kapok egy 64 gigás kártyát plusz még 1 akut és egy dupla töltőt. Ennyire túltolják a magyar boltok vagy van valami go pro akció? Köszönöm

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#1779) kk831228 válasza Márton (#1777) üzenetére


kk831228
addikt

Na a telesin inkább 45fokos... Legalábbis lcd kijelzőn tesztelve kb 45 foknál sötétedik el... Hogy mennyi tükröződést szed le, azt nem tudom...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1780) Márton válasza kk831228 (#1779) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1781) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyire működik jól a HyperSmooth funkció a 7/8 Black kamerákban? Valóban "gimbal-like" minőségben rögzít?

A megfelelő kamerát keresem és nem tudom melyik lenne az. Nincsenek nagy igényeim, egy Hero 5 Session-t használtam egy ideig ami megfelelő volt a rázkódástól eltekintve, ezért gondolkodok Black modellben. Nem tudom, hogy a kisebb modellekben van valami hasonló megoldás, vagy csak a Black modellek játszanak?

A 8 Black megéri a különbséget a 7 Black-hez képest? Amire nekem szükségem lenne: szép kép, fullhd/4k 30-60 FPS, jó audió, rázkódás-korrekció. A többi feature jó ha van de nem extrém fontos. Ezért szeretném tudni hogy kisebb modellek is jók lehetnek-e, vagy csak a Black széria?

Mindenféle célra használom, nem csak sport hanem utazási videók és egyebek.

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#1782) kk831228 válasza NeoExDeath (#1781) üzenetére


kk831228
addikt

Stabival nem lesz gond, főleg a 8 - nál, nekem maxon már inkább zavaró is, a teszt videók alapján, de ugy vissza lehet venni belőle... 👌 7-et nem annyira ajánlott venni, a topik tapasztalatokból kiindulva... Szerintem ha most akarsz venni inkább 8 - at érdemesebb. Bár hosszútávú tapasztalat azzal sincs még, de ígéretesebb mint a 7...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1783) K53TA


K53TA
tag

Hosszas mérlegelés után én is úgy döntöttem, hogy vagy a 7es, vagy a 8as lesz számomra a megfelelő kamera.
Érdemben Márciustól készítek felvételeket (télen nem túrázom), ezért lesz időm addig beszerezni a kamerát és a megfelelő Sd kártyát.
De az még eldől, hogy az idén megveszem, vagy csak Január / Februárban.

(#1784) hardline válasza K53TA (#1783) üzenetére


hardline
senior tag

Jó döntés. De a 7-est már nem érdemes venni, sokkal jobb a 8. Most elég jó áron beszerezhető. A 100 euró kedvezményt elszórtam kiegészítőkre, amik így kb ingyen vannak.

(#1785) K53TA válasza hardline (#1784) üzenetére


K53TA
tag

Igazat adok neked, de nekem nincs kedvezményem és a két kamera közötti 30ezer forintos különbséget mindenképp mérlegelnem kell.
A sok 7es reklamáció után, ha Gopro-éknak van eszük, akkor most már csak olyan 7est szállítanak ki, amit újra ellenőriztek és megbízható. (vagy csak naiv vagyok)

persze még alszom rá.

(#1786) arn


arn
félisten

U3as samsung evo plus nem eleg a black8hoz?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1787) beci válasza arn (#1786) üzenetére


beci
őstag

De eleg.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1788) arn válasza beci (#1787) üzenetére


arn
félisten

koszi, mintha neha szaggatna... de majd holnap rollerezek egyet :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1789) Márton válasza arn (#1788) üzenetére


Márton
nagyúr

Én még nem láttam olyan kamerát, ami lassú kártya miatt szaggatottan venne fel.
De lehet, hogy van.. Általában ilyenkor simán megállnak.
Szerintedm lejátszási gondod lesz. HEVC dekóder rendben?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1790) K53TA


K53TA
tag

jól látom, hogy a support csak telefonon, vagy chat formájában érhető el és nincs email lehetőség?
Akkor aki nem tud jól angol nyelven (vagy egyáltalán nem) az hogy intézi a reklamációt, vagy hogy tud nekik kérdést feltenni?

(#1791) hardline válasza K53TA (#1790) üzenetére


hardline
senior tag

Google fordítóval tökéletesen elkommunikáltunk.

(#1792) arn válasza Márton (#1789) üzenetére


arn
félisten

normal korulmenyek kozott meg nagyon probalgattam, csak otthon a felsotet szobaban. lehet a korulmenyek is befolyasoltak, es a beallitastol is fugg (framerate, zarido, etc).

kameran probaltam visszajatszani, a gepnel meg tuti nincs ilyen problema (vlc + rtx).

az auto timewarp allat, meg a munkabamenetet is erdekes vegignezni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1793) Márton válasza arn (#1792) üzenetére


Márton
nagyúr

és kamerán akad a lejátszás?
mondjuk fagyásról már hallottam (az gopro jelenség), de akadás? :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1794) Márton válasza K53TA (#1790) üzenetére


Márton
nagyúr

GoPro <support@gopro.com> :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1795) K53TA válasza Márton (#1794) üzenetére


K53TA
tag

Köszönöm,

(#1796) arn válasza Márton (#1793) üzenetére


arn
félisten

igen, ott nem tunt smoothnak...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1797) Márton válasza arn (#1796) üzenetére


Márton
nagyúr

Jah, hát eleve 60p felvétel közben sem 60-on jár a kijelzője, hanem inkább 30-on.
Ezzel akkut spórolnak talán..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1798) K53TA


K53TA
tag

Chatteltem a supportal kb 10percet, megkérdeztem, hogy mennyiben sikerült kijavítani a 7es széria hibáit, beszéltünk a hypersmooth -ról, aztán a kerékpárturzásról is.
Megerősítette, hogy az új rendelésekbe kerülő 7széria darabjai felülvizsgálaton estek át, azt is mondta, hogy a hibák 99% szoftveres volt.
Valami olyant is mondott, hogy ha nem lennék elégeted a 7es szériával, akkor 30napon belül visszavásárolják.
Kb ennyi, de legalább ezt is kipróbáltam :-)

(kupont nem kaptam)

(#1799) NeoExDeath válasza K53TA (#1798) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Akkor black friday során érdemes 7-est venni, vagy akkor szórják ki a bentragadt készletet ami még mindig szoftver hibás? Amúgy lehet firmware-t frissíteni ami már javított?

(#1800) K53TA válasza NeoExDeath (#1799) üzenetére


K53TA
tag

Én úgy értettem, hogy amit most tőlük rendelsz (gopro.com), az már felülvizsgált.
Hogy a boltok polcaira, mikori beszállítás került azt a fene sem tudja, ahogy azt sem, hogy mi lesz black friday-kor.

Nem értek hozzá, de többen azt írták, hogy a legutolsó firmware óta jóa 7es széria is, de ezt majd vagy megerősíti, vagy cáfolja az, akinek van 7es gopro-ja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.